Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113701) atok666 válasza jjeahh (#113509) üzenetére


atok666
őstag

Izzadsag ellen szuper dolog a bringas sapi a sisak ala.

Atok

(#113702) pc360 válasza atok666 (#113701) üzenetére


pc360
addikt

Az izzadás ellen szerintem semmi. :D

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113703) zoli03 válasza nubreed (#113699) üzenetére


zoli03
őstag

Ez szerintem hülyeség.

(#113704) RaiZka


RaiZka
tag

nekem igy indult a reggel :D Nagy elmeny volt vegre belul is a Ring!

(#113705) trialboj válasza RaiZka (#113704) üzenetére


trialboj
őstag

Hogy lehet oda felkeveredni? A mansellt padlóztad? :P

Van strava segments rajta? Mi a leggyorsabb kör?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#113706) D1Rect


D1Rect
félisten

A nagy láncbuzériában elgondolkoztam azon, hogy nekem a 300km-es lánc tulajdonképpen elég is 1 hétre.
Szóval 2 lánccal 2 hetente kéne megfőzni őket waxban.

Miben főzitek meg pontosan?

(#113707) StLui válasza trialboj (#113700) üzenetére


StLui
veterán

Meredeken, ahol nem aszfalton megyek, ha kiállok sokkal könnyebben kipörög mintha kiülnék a nyereg csúcsára, és húznám magamra a kormányt, mintha egykerékre akarnám húzni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113708) eddie1978 válasza D1Rect (#113706) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Viasz (paraffin), Paraffin olaj. Nagyjából 50-50%. Utána lehet még finomítani. Én még tettem bele molibdén-diszulfid port, bór-nitrid hexa port és teflon port. Ezekből kb 10g-ot.

(#113709) lsebestyen válasza D1Rect (#113706) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem túl van ez gondolva, mármint országúton és városi használatnál. Montinál nyilván több mocskot kap. Én 6-700 kilométerenként szoktam megtisztítani brigeciollal. Nem koszolódik be nagyon ennyi idő alatt. Olajból is a decathlonost használom, ami nyilván nem valami nagy cucc. Ha elkap az eső akkor utána kénytelen vagyok letisztítani mindig. Ezt a két láncot két bringára érted, vagy cserélgetnéd? Én mondjuk a cserélgetést sem értem... :B Ennyi energiát bele nem fektetek, megutálnék bringázni.

(#113710) curiousp


curiousp
kezdő

Sziasztok!

Kb. kamaszkorom óta nem bicikliztem, de idén megjött a kedv, többször béreltünk, és mentünk különböző távokat. Eljött az ideje, hogy beszerezzek egy sajátot. Tudnátok ajánlani egy kezdőnek való bringát, mondjuk max 90e-ig (így elsőre biztosan nem akarom átlépni ezt az árat)? Tudom, hogy ez alacsony ár, de akár egy Decathlonos darabbal is jó lennék, gondolom. Nem értek hozzá, így nem opció a használt piac. Ami a várható terepet illeti, az jellemzően aszfalt, bicikliutak, illetve családdal néha terep, de ez inkább földutat takar :) Inkább trekking, mint MTB?

Köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni.

(#113711) BurgBurg válasza RaiZka (#113704) üzenetére


BurgBurg
tag

Jo kép, holnap csinálok hasonlót. Holnap 12.00-13.00 óra között lehet használni a pályát. Kvázi nyilt napként. Jön vki?

(#113712) BurgBurg válasza curiousp (#113710) üzenetére


BurgBurg
tag

Inkább trekinget vegyél. Van belőlük használtan is vállalható. bikemag.hu

(#113713) Hasaggymeg válasza StLui (#113707) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1,muszáj súlyt hagyni hátul.Olyankor szoktam szétnyomni a lágy részeimet a nyereg kemény orrán. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113714) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Szerdán megcsináltam a belső bovdenezésnél a zajmentesítést a Capgo szivacsos csövekkel. Tegnapi teszt alapján jó lett. Most csend van.

[ Szerkesztve ]

(#113715) Triathlete válasza BurgBurg (#113711) üzenetére


Triathlete
senior tag

Engem is érdekelne, hogyan működik ez pontosan! Belépő van? Odamegyek, köszönök, beengednek? Időfutammal lehet menni vagy a könyöklő miatt nem?

Mennék holnap, de Balassagyarmaton leszek Palóc Triatlonon, nem érnék már oda. További lehetőségekről, hol lehet tájékozódni? A ring honlapján nem találtam.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#113716) Dr. Gonzο válasza curiousp (#113710) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Mintha csak magamat olvasnám. Gyerek korom óta nem kerékpároztam, de nemrég megkívántam. :)
Felhasznánlási terület ugyanez mint Nálad, így Riverside 500 lett belőle. Nyugodt bicajozáshoz kezdésnek nekem megfelel, nem bántam meg.

(#113717) StLui válasza Triathlete (#113715) üzenetére


StLui
veterán

Évente egyszer van ilyen, futóknak, bringásoknak

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113718) RaiZka válasza trialboj (#113705) üzenetére


RaiZka
tag

ma meg holnap coffee ride keretein belul ingyen be lehetett / lehet menni 6.30 es 8 között. Annyi volt a feltétele, hogy regisztrálni kellett előre. Tele van strava szegmenssel, a teljes kör KOM-ja 5:47. Kva messze vagyok tole :) Amúgy ez a depo bejárat, annyi szabály azért van, hogy nem állhatsz meg a palyan az aszfaltos reszen. (ertheto okokbol, hiszen legalabb 250 ember volt ott, mi is egy 20fős bolyba mentünk)

Triathlete barmivel mehetsz. Volt aki ma szakadt montival ment, volt aki ilyen 2-3millas idofutam geppel elozott engem :) Amugy röviden és tömören ezt csekkolja le akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#113719) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
LINK
A városi futkosós bringámon szeretném rövidebbre cserélni a kormányszárat. A probléma az, hogy ez elég macerásnak tűnik. Van erre lehetőség egyáltalán?

(#113720) parkr válasza BurgBurg (#113711) üzenetére


parkr
őstag

én megyek. ha odaérek.

(#113705) trialboj van rajta bőven [link]

[ Szerkesztve ]

(#113721) cozmo


cozmo
őstag

Nyomatékkulcs....

Vennék de milyet. A lényeg hogy számomra egy tanúsítvány nélkül árusított nyomatékkulcs nem létező tárgy. Azon egyszerű okból, mert drága bevizsgáltatni 5-10e és drága beszabályoztatni, már ha lehet 10-15e.
Tehát gyárilag pontos kulcsot vennék.
Az alábbiak közül ti melyiket vennétek?
PRO Torque Wrench - 2017 Model 2-15 Nm
ugyanaz
Spyral Technik nyomatékkulcs 2-24 Nm, imbusz fejekkel
Jonnesway T27021N Nyomatékkulcs 3/8" 4-20Nm
vagy
Nyomatékkulcs 1/2" 0-300 Nm
Furcsamód utóbbi kettőnél nem írja hogy lenne tanúsítvány hozzá. A többinél vagy a leírásban vagy a véleményekben írja hogy jár hozzá.

No melyiket vennétek és miért?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#113722) smkb válasza cozmo (#113721) üzenetére


smkb
őstag

Miért lenne drága beszabályozni? Otthon simán be lehet pontosra kalibrálni. Időnként kell is, bármilyen csudamárka.

(#113723) Mezga Aladár válasza smkb (#113722) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mond el légyszíves hogyan kalibrálsz otthon?

Más. Vettem egy új hátsó kereket 9 Simano sorral. A váltó egy 1000 éves Suntour. A váltókar alsócsőre rögzített konzolos kivitel, ez is az eredeti amivel 93-ban gyártották a bringát. Ez már igen elhasznált. Vettem jobb híján egy Sunrace SLR91R9/LF váltókart, a hátsó pozicionált. Szerintetek működni fog, vagy inkább egy frikcióst vegyek?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113724) smkb válasza Mezga Aladár (#113723) üzenetére


smkb
őstag

Sok megoldás van. Tele vele a net. Szimpla matek/fizika. Szétszeded a nyomatékkulcs nyelét, majd satu és 1kg os tömeg már tökéletes kiinduló pont. Az erőkar hossza, és a tömeg alapján pontosan ki tudod számolni hol mikor kell kattannia, és állítasz. Majd több ponton ugyanazzal a tömmeggel is ellenőrizheted, vagy más tömegekkel, hogy az 1 vagy 2nm re belőtt esetben pontos e 20nm nél is. De különböző digitális erő/tömeg mérő műszerrel is lehet mókázni.

https://www.youtube.com/watch?v=lZUDH13yln0

Ez kb a faék alaptechnika. Ezt aztán finomíthatod szofisztikálhatod millió módon, hogy mivel mérsz, de a fizikai/matek alap ugyanaz. Erőkar hossz, tömeg.

(#113725) StLui válasza smkb (#113724) üzenetére


StLui
veterán

:DD :C Öveges professzor: minden háztartásban található otthon egy kis.... :D

Főállásom: hobbikerékpáros, de annyi időt elvesz már a szerszámok kalibrálása és a láncmosás pl, hogy nincs időm mellette dolgozni is, családra meg pláne :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113726) Mezga Aladár válasza smkb (#113724) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon érdekes. Megint tanultam. Ilyen módon kalibrált nyomatékkulcsot biztos nem használnék pl. karbon vázhoz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113727) Redneck


Redneck
veterán

Szeretnék egy két oldalra lógó, csomagtartótáskát a 29-es kerekű gépre. Nem kell nagy, de vízálló legyen és ne túl puha.

Tudtok valamit ajánlani? A keret 20-25k, de csomagtartót is vennem kell.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#113728) smkb válasza Mezga Aladár (#113726) üzenetére


smkb
őstag

:) Mert ? Nekem 2 tizedes pontosságú így. Az nem elég?

(#113729) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Esetleg tud valaki Budapesten boltot ahol Five Ten SPD cipőkből van választék? K2-nél van pár típus, de főleg régiek és méret nem nagyon van.

Vagy esetleg tipp hogy hol van a legnagyobb választék montis SPD cipőkből ahol fel is lehet próbálni őket? Annak örülnék ha minél több márka lenne egy helyen.

Kéne találnom valamilyen széles cipőt mert a mostani Shimano XC5-ben nagyon szenvedek. :(

[ Szerkesztve ]

(#113730) D1Rect válasza lsebestyen (#113709) üzenetére


D1Rect
félisten

A legnagyobb baj a biciklivel, hogy koszos a lánc.
Ha ez a waxolós móka megoldás lenne rá, azért hajlandó vagyok 2 hetente fél órát bajlódni.

(#113731) lsebestyen válasza D1Rect (#113730) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó, hát két hetente összejön 600km. ;] :P

(#113732) HollyBoni válasza D1Rect (#113730) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én inkább Squirt lube-ot ajánlanám. Kb. waxolás csak szarakodás nélkül.

Vagy szíjhajtás + Pinion gearbox. :))

(#113733) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#113719) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezen ha jól gondolom quill típusú stem van. Bármilyen jó bele, amit találok quill-ből vagy nem feltétlen?

(#113734) HollyBoni válasza IMIIKE1998 (#113733) üzenetére


HollyBoni
veterán

Stimmelnie kell a kormánybefogó és a szár átmérőnek. Kormány valószínűleg 25.4, a szár meg 1", de mérd le. Egy ilyen kormányszárat hozzád vágnak ingyen. Magyarul menetesként ismerik a legjobban.

Egy csavar kilazításával kihúzod a stucnit (ha nincs berohadva), egyik oldalon le kell szedni kormányról a markolatot, fékkart, váltókart hogy be tudd rakni az új stucniba. Lehet a bowdenek nem fogják engedni, ilyenkor meglazítod a másik oldalon is ami nem engedi és be lehet játszani.

Van kismillió videó a neten hogy mit hogy kell csinálni, pofonegyszerű művelet.

A-head stucnihoz adapter kéne.

[ Szerkesztve ]

(#113735) robee19


robee19
tag

Ha új váltókarokat szeretnék, de a hajtásom 3x7, akkor Shimanoban az Altuson felül nem is gondolkodhatok? Csak azt találtam 3x7-ben.

(#113736) sanzi89 válasza robee19 (#113735) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos igen, ez van. Már 8-as váltókart se találni értelmes családból, de kipusztuló félben a 9-es rendszer is. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#113737) robee19 válasza sanzi89 (#113736) üzenetére


robee19
tag

Szomorú...

(#113738) Vanir válasza robee19 (#113735) üzenetére


Vanir
veterán

Gondolkodj régebbi jó állapotú használtban. ;)

(#113739) IMIIKE1998 válasza HollyBoni (#113734) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszönöm. :R

(#113740) gabro0 válasza smkb (#113724) üzenetére


gabro0
őstag

Ezt már én is le akartam írni, köszi hogy megtetted. Általános iskolás fizika az egész. Precíznek kell lenni és akkor pontos lesz a kalibrálás. Nem tudom mennyire lehet szétszedni egy ilyen nyomatékkulcsot, de nem árt, ha a felhasznált eszközök homogén tömegeloszlásúak az egyszerűbb számolás miatt.

(#113741) jjeahh válasza atok666 (#113701) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Frissen nyírva majdnem kopasz a fejem, meg örvendek, hogy végre szellőzik az új sisakom valamennyire és akkor szigeteljem le az egészet egy sapival? Nekem nem hangzik logikusnak, de lehet csak nem esik le a lényege :D . Nagyapám hordott anno nyáron kabátot, kérdeztük miért csinálja? "Hát, árnyékot tart..." :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113742) Jester01 válasza jjeahh (#113741) üzenetére


Jester01
veterán

Homlokpánt ;)

A kinézethez annyit, hogy engem csak akkor szokott valamennyire érdekelni ha megállok valami kereskedelmi egységnél (jellemzően cukrászda, fagyizó :B ) de ilyenkor sem a nadrág hanem hogy mennyi bogár meg kicsapódott só lehet az arcomon. Igyekszem lemosni de hát a kulacs víz az nagy kincs néha.

Jester

(#113743) D1Rect válasza lsebestyen (#113731) üzenetére


D1Rect
félisten

Tulajdonképpen el is felezhetném, mert csak hegynek felfelé tekerek, visszafelé gurulok.
Lehet elég havonta főzni. =D

(#113744) bringasisti válasza cozmo (#113721) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen mindegy hogy milyen műszert veszel a mérés tartomány alsó és felső végét nem méri pontosan. A 0-300 Nm az kamion hengerfej szerelésre kell.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#113745) robee19 válasza Vanir (#113738) üzenetére


robee19
tag

Ezt hogy érted? Régebben adták a felsőbb kategóriákat is 7 sebességesben?

(#113746) Vanir válasza robee19 (#113745) üzenetére


Vanir
veterán

Hogyne. 90-es évek közepéig simán, és azokból is lehet még patika állapotút találni.

(#113747) jjeahh válasza Jester01 (#113742) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kissé rosszul fogalmaztam, az izzadtság igazából még önmagában nem zavar, inkább az a gondom, hogy 27-30 fokban már emelkedőn lefő a fejem, túlhevül, elveszi az erőm, a kedvem, még egy olyan sisakban is ami egész jól szellőzik... ha van egy minimális menetszél. De ilyenkor ugy-e nincs. Télen-tavasszal-ősszel vígan tekerészek, de a nyarat nagyon nem bírom. És ha bármit magamra kell még vennem egy nagyon vékony minimális ruházaton kívül, meg vagyok halva :( . Ilyen plusz a sisak is, bármennyire is jól szellőzzön, ott van a fejemen egy újabb réteg izé és emelkedőn, vagy ha megállok főz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113748) bringasisti válasza smkb (#113724) üzenetére


bringasisti
őstag

Aki ezeket a megoldásokat hirdeti alapfokú ismeretek hiányában szenved

BENEFON DELTA--------N8

(#113749) HollyBoni válasza jjeahh (#113747) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen sisakod van? Vannak jól szellőző típusok is, én konkrétan még szeretem is mert úgy érzem véd a naptól.

Én sem bírom a nagy nyári meleget, megoldás -> lámpa és kizárólag estefele indulás. :K

(#113750) DUB Inc. válasza jjeahh (#113741) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én i szoktam ilyet: [link]. Különben meglátszódna a kopasz fejemen a sisak szellőző nyílása...:D Nem érzem melegebbnek, sőt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.