Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) 6030D válasza Hasaggymeg (#113340) üzenetére


6030D
Ármester

Gondold el mi lesz itt, ha beépítem az új szerzeményt, az -100 g! :C Az új hajtókarodra meg jó lenne ha vigyáznál, hátha az is nálam köt ki! :U

Hétvégén néztük a Kicsinyítés című filmet, az a gödör olyan, mintha a hajtókarod ütötte lyukban építenék ki éppen a következő kolóniát. :DDD

ro_bert17: szerelő

woodworm: mondjuk nyúlharapás még nem volt téma a topikban, de azért az kemény. Keményebb, mint a medve! :Y

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113352) woodworm válasza 6030D (#113351) üzenetére


woodworm
veterán

Nem a nyúl fordult vissza és támadt ránk, hanem egy roti gondolta úgy, hogy ez az ő vadászterülete. :DD

Én is nevetek magunkon utólag, de történhetett volna tragédia is, mivel családi túra volt és ha történetesen nem rám támad, hanem a gyerekre, akkor rögtön felborítja. Éreztem, hogy megcsípi a combom, de a nadrág nem lyukadt ki, ezért csak üvöltöttem a gazdával, de nem lett feljelentés a vége. Itthon azért csak pislogtam, hogy tenyérnyi lila folt és a foga alatt bevérzés maradt utána. :O

(#113353) tacto


tacto
aktív tag

Sisak temahoz: erdemes megnezni, a pro touros versenyzök mennyi fele felepitesü, kikepzesü, formaju, szellözö elyezesü stb. fejvedöben tekernek. Sokfele van, tudom, szponzor stb. Tehat a szellözes, kenyelem egyreszt relativ, masreszt ezen a szinten rossz nincs, csak max. kenyelmesebb es kevesbe az.
En online vettem, egyel szerencsem volt, a masik eseteben a harmadik lett jo meretben. Ezt epp emiatt nem ajanlom, max. Amazon Prime-os vagy hasonlo verzioban.
(Azert erdemes megnezni pl. a fake, hamisitott markas videokat, teszteket...)

(#113354) 6030D válasza woodworm (#113352) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk ősszel volt Hévíz mellett, hogy túráztunk asszonnyal egy erdő szélén, majd egy domboldalban a tisztáson megjelent egy hatalmas szarvascsorda tőlünk kb 200 m-re. Tök jó, élmény, mennyien vannak... visszamentek az erdőbe. Megyünk tovább, jött a kutyák hangja. Na volt f*sás, hogy előbb odaérjünk az autóhoz, mint ahogy a kutyák hangja közeledett. :O

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113355) pc360 válasza #16729600 (#113346) üzenetére


pc360
addikt

Elég merész gondolat... De lehetsz az, aki összeszedi a piknik maradékait, miután elhagytuk a terepet.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113356) ro_bert17 válasza #16729600 (#113342) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nos azt már le sem mertem írni, hogy sokszor szinte ugyan olyan jó érzéssel kerekezek a 20 ezer forintos bringámmal, mint a 10-szer annyiba kerülővel. Minden elismerésem a pl. hollandoknak, dánoknak a kerékpáros kultúrájukért.

(#113351) 6030D: köszi.

Fejlesztés témakörben esetleg?

Runner_fxr: Mester, vállalsz esetleg szerényebb képességű bringák szervizelését is?

(#113352) woodworm: Kicsit ismerős volt a sztori.
A roti nem egy csípős fajta, inkább döntős, marcangolós. Ráadásul a legtöbbnek csak portán belül nagy a pofája. Őrjöng, prüszköl, de ha portán belül vagy, akkor már bújós. Dokinak mutattad?

[ Szerkesztve ]

(#113357) jjeahh válasza ZolkoW (#113348) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen nyeregtáskád van ha szabad kérdezni? Picit én azért félek a nagyobb nyeregtáskáktól, mert gondolom kiállva lejtőzéskor nem engedi, hogy "ráüljek" a hátsó kerékre. No meg egy nagyobb nyeregtáskával elkezdhetek megint új lámpát keresni hátra :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113358) ZolkoW válasza jjeahh (#113357) üzenetére


ZolkoW
őstag

Banyek, most a sötétkék sokkal olcsóbb, mint amennyiért a szürkét vettem :O .. podsacs
Nos, nyereg mögé beülést bizonyára akadályozza, cserébe eléggé meg van csinálva, szóval jó minőségű.
Van rajta két pozícióban is bújtatófül, szóval ha olyan klipszes lámpád van, ami felpattintható rá, akkor meg van oldva a hátsó lámpa kérdése.
Mivel most 3 bringát kellett felkészítenem, szükség volt nekem is villogóra, az olcsó USB-s decathlonosból vettem, szerintem nagyon rendben van anyni pénzért. jó erős fénye van, adnak hozzá kis öntapadós tartót is, amit fel is ragasztottam a sisakomra (hátha nem hagyom el...), de a szokásos nyeregcsőre gomizható tartó is tartozék, és klipsze is van. (nekem külön előny, hogy fehér VAGY piros fényt is tud)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113359) Hasaggymeg válasza 6030D (#113351) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majd ha Partit is kenterben vered,akkor remélem megemlítesz mikor köszönöd támogatóidnak a színpadon. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113360) 6030D válasza Hasaggymeg (#113359) üzenetére


6030D
Ármester

Ha ezt megélem, akkor csináltatok egy pólót az arcképeddel, és az lesz rajtam a dobogón. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113361) robee19


robee19
tag

Nem szeretnélek benneteket nyaggatni a decás kérdésekkel, de sehol nem találok választ. Még mindig a váltó/váltókar kérdésnél járok. Ha a Microshift váltókaroknál azt írják, hogy kompatibilis a Shimano váltókkal, abból az is következik, hogy a Microshift váltók kompatibilisek a Shimano váltókarokkal?

(#113362) jjeahh válasza ZolkoW (#113358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez jól néz ki és a kék tényleg nem drága. Ez a tűrögetős felcsavarós megoldás viszont lehet zavarna, ha gyakran kell valamit kivennem. A lámpám sajnos nem klipszes, hanem nyeregpálcára akasztható szilikon, bár az már tényleg filléres tétel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113363) ZolkoW válasza jjeahh (#113362) üzenetére


ZolkoW
őstag

a felcsavarós tényleg kicsit időigényesebb, viszont elhiszem róla, hogy valóban vízhatlan (néha a levegő is alig jön ki, ha szorosra tekerem :) ). mivel sokkal inkább felfelé lóg ki az egész, mintsem lefelé, ha elég magasan ki van húzva a nyeregcsöved, akkor simán odafér még a lámpa, és látszik is. nem mértem, de mondjuk 20 centi körül foglal el a nyereg alatt.

robee19: ez melyik bringa? nem találtam a Deca oldalán... nem mintha tudnám, mi az a microshift, de ha MTB karra cserélhető a váltókarod, akkor szerintem elég azt cserélni. Vagy ha nem, mert koskormányos, akkor olyan fékváltókarra, ami tudja az 1 kattanás -> egy fokozatot, de országútiban aztán tényleg nem vagyok otthon.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113364) robee19 válasza ZolkoW (#113363) üzenetére


robee19
tag

Az Rockrider st100 https://www.decathlon.hu/kerekpar-mtb-st-100-275-id_8400336.html . Azon vannak Microshift váltók és (markolat)váltókarok. Első körben az utóbbit szeretném cserélni, csak nem tudom mit vehetek helyette anélkül, hogy azonnal cserélném a váltót is.

[ Szerkesztve ]

(#113365) tacto válasza jjeahh (#113362) üzenetére


tacto
aktív tag

En is epp ezt akartam kerdezni, egy ideje keresgelek.

Ez pl. borzasztoan draga, es ahhoz kepest picit kezmuves, meg jopar dolguk nem vizallo, ez azert gyanitom, igen.

[ Szerkesztve ]

(#113366) StLui válasza robee19 (#113364) üzenetére


StLui
veterán

feleségem magellán bringájának 17 éves markolatváltóját cseréltettük normálra, gond nélkül.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113367) robee19 válasza StLui (#113366) üzenetére


robee19
tag

Az oké, hogy lehet cserélni. Van is a márkának saját pumpás váltója. De én Shimanot szeretnék rá, nem ezt a Microshiftet, mert könnyen megeshet, hogy hamarosan a váltó is cserélve lesz valami értelmesebbre. :) igazából a sram x3 tetszene, de az ha jól olvastam nem kompatibilis csak a sram váltókkal.

[ Szerkesztve ]

(#113368) Runner_fxr válasza ro_bert17 (#113356) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Munkám során főként azokkal találkozom, persze.:) Bár ez után "Tudom, van itt szervizes is, és kérem ne vegye magára, nem rá írtam" biztos, hogy engem keresel? :)

Ami az olcsó kontra drága bringákat illeti, sajnos nem tudom nem magamra venni, na ne érts félre nem sértettél meg vagy bármi, de ugye én is bőven írtam a témában. :) Zsohi le írt egy fontos dolgot a témával kapcsolatban, amíg nincs az embernek tapasztalata, addig a legtöbb esetben nehéz elképzelni, hogy a drágább bringa miért drágább és az nekünk miért lesz jó? Miért nem jó a Tesco-s bicikli? Gurul, megáll, jó az egy kezdőnek nem? Szerelői pályafutásom alatt számtalan szupermarketes bringával találkoztam és már évekkel ezelőtt eljutottam arra a pontra, hogy nem is vállalom a szervizelésüket, néhány ritka esetet kivéve, amikor nagyon erőlteti a tulaj, de akkor is csak úgy, hogy semmiféle garanciát nem vállalok az elvégzett munkára. Ennek megvan a nyomós oka, aki szerelt már ilyen kerékpárokat az jól tudja, legtöbb esetben beállíthatatlanok, az összes csavar nyalódik el, törik, hajlik minden amihez hozzányúlsz. Tényleg egy rémálom ezeket szerelni. Rengeteg idő elmegy vele és az eredmény kérdéses. Nem éri meg velük foglalkozni.
A műszaki minőségük annyira gyenge általában, hogy egy minimumot sem tud elérni, annyit sem mint a legolcsóbb Neuzer vagy Gepida kerékpár, pedig aztán azok sem űrtechnikát alkalmaznak és kb 80 ezer ft-ért megvásárolhatóak.
A másik probléma, hogy sokan csak végletekben tudnak gondolkodni, vagy van a Tesco-s rettenet, vagy a fél-egy milliós bringa. Közte is vannak átmenetek. 150k körül már elég jó minőségű kerékpárokat lehet venni újonnan (110 a tescos fat), ami kb fényévre van a Tesco-s bringától. De ha nagyon szűkös a keret, még annak is több értelme van, hogy bemenjünk a decathlonba és kigurítsuk a legolcsóbb 60 ezer ft-os bringát. Tehát alternatívák mindig vannak. Nyilván ez az olcsó fatbike sokakat elcsábít, mint az olcsó dánhill össztelós, mert a nem hozzáértőknek azt sejteti, hogy kevés pénzért is hozzájuthatunk egy tudásban drága bringához, de ez csak egy átverés. Utánzatok, semmi más. Ugye itt a fatbike-al kapcsolatban érv volt a kerék, hogy bezzeg milyen drága egy rendes fat kerék. Na igen drágább persze, de ne gondoljuk, hogy a tescos fat az ezt kiváltja, sár nehéz kerék, könnyítések nélkül, gyenge agyakkal, szar gumikkal, szar felni, szar küllők. Arra amire a fat-et kitalálták, nem nagyon lehet használni. Akkor meg minek? Gurulni vele aszfalton, had ámuljon a paraszt? :) Semmi értelme. Az olcsó össztelós tesco-s gép is addig működik amíg a műanyag perselyes forgáspontok és telók nem törnek szét, utána javíthatatlan.

Egyébként a mtb és az országúti az a két szakág ahol tényleg nagyon könnyű megérezni a gyenge minőségű és a komolyabb minőségű kerékpár közti különbségeket. Ehhez még komolyabb tapasztalat sem feltétlen kell, átlag ember ráül egy tesco-s montira, megy vele egy karikát terepen, majd ráül egy minőségi össztelósra és azt garantálom, hogy hatalmas különbségeket fog érezni, mind stabilitásban, fékerőben, irányíthatóságban, tekerhetőségben, kb mindenben amiben csak lehet! De még egy minőségi merev vázas montival is. Az élmény teljesen más lesz, és azonnal érezni fogjuk működésben, hogy miért kerül ennyivel többe. Országútinál detto. Amikor nehezebb megérezni a különbségeket, az a nyugis, trekkinges aszfaltos használat, amikor valakinek az igényei tényleg minimálisak, és csak nyugisan gurulgat. Bár akkor is meg lehet érezni, de nem olyan szembetűnő, és nehéz elképzelni, hogy miért jobb a több száz ezres bringa. De ilyen esetekben is ódzkodni kell a szupermarketes ajánlatoktól, mert szervizelésnél megbosszulja magát a gagyi kínai termék. És ilyenkor jön az elhatározás néhány embernél, hogy na majd megépítem jóra, aha ja, rálocsol az ember egy halom pénzt és akkor is gagyi marad, mert a váz amire építkezünk csapnivaló minőséget képvisel, ráadásul építés közben belefuthatunk olyan hibákba, hogy semmilyen normális minőségű alkatrésszel nem kompatibilis a váz. Azt kéne megérteni, hogy a szupermarket nem egy olcsó alternatíva, kis pénzzel rendelkezőknek, hanem egy átverés! Hosszútávon ez többe fog kerülni, mintha kapásból vennénk egy tűrhető minőséget. Kb az a kategória mint ha elhinnénk Horst Fuchs-nak a tv shop-ban, hogy a Dubletta főző edény és a szuper V gyalu mekkora királyság. :D

[ Szerkesztve ]

(#113369) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#113368) üzenetére

Ez egy baromi jó összefoglaló volt. :R

Més que un club!

(#113370) ZolkoW válasza robee19 (#113364) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ebből akkor azt látom, hogy az azonos fokozatszámú hátsó váltóval valószínűleg kompatibilis lesz, akár Shimano, akár Microshift (jé, nem tudtam, hogy ez egy gyártó..), elöl viszont nem tudom.. ott könnyen írják, hogy a MS váltókar viszi a Shimano váltót, ha gyakorlatilag "fokozat nélküli" a kar. Elég macerás bowdenhúzást pontosan mérni, de biztos nem lehetetlen, és ha találsz valakit, aki lemér neked egy-két Shimanot.. bár ezeknek az adatai talán fentvannak neten.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113371) cozmo válasza StLui (#113242) üzenetére


cozmo
őstag

Nem léleksimogató, durva szavak következnek!

Aki nem hord sisakot, az már most fogyatékos vagy majd lesz. Szervdonorokra is mindig szükség lesz. Sisak nélküliek egészségesen étkezzetek hogy jó szerveket adhassatok! ;]
Ne légy ostoba! Hordj minőségi sisakot, ne kínai ebayes, alis szart, vagy tolókocsiban gügyögve nyálazva végezheted, magad alá szarva. :W
Szerintem te sem akarod ;) :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#113372) robee19 válasza ZolkoW (#113370) üzenetére


robee19
tag

Így már kicsit közelebb vagyok. Köszönöm szépen.

(#113373) ro_bert17 válasza Runner_fxr (#113368) üzenetére


ro_bert17
őstag

Abszolút félre értelttél. Tényleg, de tényleg direkt ezért is írtam oda, ne vedd magadra! Te sem! :R (meg nem tudom van-e még más szervizes is) A te szervizes munkádat nem ismerem, így nem is lehet róla véleményem. Sokan dicsérnek itt, gondolom okkal, és ez bíztató. Ha pedig tényleg vállalsz szerényebb kerékpár javítását, akkor írok privit.
Az eddigiek alapján nincs jó tapasztalásom a szervizesekről. Amikor pl. közli ezzel a fékkel nem tud mit kezdeni, és én száz nyolcvanadik kis senki otthon szét szedem, és össze is tudom rakni jól, akkor az nem esik jól. Vagy amikor felrak egy láncot, ami majd összekopik (persze soha), és aztán felteszek én egyet, és tök jó lesz az egész.
Még csak nem is hibáztatom érte, mert gondolom sok a munka, és rendkívül kevés az a pénz amiért ő megdolgozik. Tudom, hogy a szakértelmet meg kell fizetni, de a piac elsilányítja az egészet az árakhoz mérten. Egyszerűen csak sz@rul esik, és kicsit elvesztem a bizalmamat.
De nincs jó véleményem a IT szervizesről sem, akihez beviszik a köhögő hdd-s gépet, ő "bevizsgálja" miközben lement róla mindent (aztán földhöz veri alaposan a hdd-t), majd közli a laikussal hogy komoly a baj, az adatok visszanyerése rengeteg tízezer lesz. Ha fizet az adatok már ott lesznek, ha nem fizet és máshova megy, akkor ott már tényleg komoly baj lesz. Ezeket biztos estig lehetne sorolni feleslegesen (asztalos, klímás, mit tudom én még mi)
A másik témában is félre értettél. Nem szeretnék képviselője lenni az olcsó teszkós fatbikeoknak. Nem is értek hozzá, tapasztalatom sincs. Ha nagyon ellent kellene mondani, akkor az jutna az eszembe; hogy nem mindenkinek szükséges 700-ért bringát venni, és utána rákölteni még vagy 300-at hogy teljesen megfeleljen az igényeknek. Tök jó hogy nektek ez megoldott, és nektek szükségetek is van rá. De erre kevesebb embernek van szüksége. Vagy ha igen, akkor evidensen úgy is tud kérdezni. Nekem személy szerint kicsit sz@rul esik, az ha nem 70 ezres pedállal tekerek akkor az sosem lesz jó, ne is várjak tőle csodát.
Szóval összvissz ezekre gondoltam, de valószínűleg sosem leszek az írás nagymestere, ha ilyen könnyen félre érthető amiket írok.
Itt viszont tényleg lezárnám részemről. Eredetileg annyit írtam (akartam írni), hogy klassz ez a topik, jobb lenne több technikai szakmai dolgot olvasni itt, nem pedig saját hitvallásokról olvasgatni (szóval topikgazda törölhetné is akár, az enyémeimmel az élen)
Szóval olyan szervizest keresek, aki segít megoldani a jelen problémám korrekt körülmények közt? Ezek után is visszakérdezek, írhatok privit? :B

[ Szerkesztve ]

(#113374) StLui válasza cozmo (#113371) üzenetére


StLui
veterán

Ez mind ok, csak miért nekem címezve? :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113375) StLui válasza ro_bert17 (#113373) üzenetére


StLui
veterán

Csak az a gond, hogy példáiddal átesel a ló túloldalára, miért emlegetsz 700+300-as bringákat, 70 eFt-os pedálokat? Most is írta Runner, hogy a kettő között is létezik bőven bringa.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113376) ro_bert17 válasza StLui (#113375) üzenetére


ro_bert17
őstag

Őszintén szólva nem tudom hogy 70 ezerért lehet-e pedált kapni, írhattam volna 2 milliót is. Csak érzékeltetni szerettem volna, de tényleg hagyjuk. :R

Egyszerűen nem megy át amit írok. :DDD Topikgazda radír?

[ Szerkesztve ]

(#113377) 6030D válasza StLui (#113374) üzenetére


6030D
Ármester

Hát étkezz egészségesen, azért! :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113378) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Van nekem egy Cruiserem:

Ő rá keresek valami brutál kényelmes ülést, napi tekerésekre a városban.. A mostanim egyszerűen széttöri a hátsómat.

[link]
[link]
[link]

Ezek közül valamelyik megfelelő lenne? Illetve nem tudom, hogy fekete vagy fehér legyen.
Esetleg más?

(#113379) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lehet hülye kérdés,de cangát mikor érdemes venni? Télen? Gondolom ekkora olcsóbb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#113380) StLui válasza ro_bert17 (#113376) üzenetére


StLui
veterán

AZért nem jön át mert pont folyamatosan rossz irányba javítod is magad, most még drágább pedált emlegetsz, arra nem reagáltál amit Runner írt, és amit én is kiemeltem neked az írásából!

pl pedál: megvettem a műanyagot 6000-ért eltört, bőven lehetne belőle komoly baleset, megvettem 11-ért az enyhén márkás alut, ütöm vágom, látszik rajta, kapott sziklát rendesen, és bírja. De nem vettem 20-ért sem, milliókért sem, van bőven a kettő között is.

6030D: igyekszem :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113381) StLui válasza FIREBLADE78 (#113379) üzenetére


StLui
veterán

Nem most, amikor nekem is kéne, 1-2 hónap múlva kezdenek akciózni, most jönnek ki a kiállításon a 2019-es modellek. Viszont akciózás után egyre foghíjasabb lesz a készlet. Persze újról beszélek. Használtban nem tudom mennyire van ilyen hullámzás.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113382) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#113378) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Voltam kerékpáros boltban,
Ez sima szivacs ülés, 7900 Ft-ért.
Zseléset nem ajánlották, mert, hogy nem annyira tartós. Ez valóban így lenne? Napi 1-2 óra bringától elhasználódna elég hamar?
Ha annyival jobb a drágább, akkor nem sajnálom a dupla árat.. Végül is csak nyáron használom a bringát, esőben hóban fagyban nem..

Néztem még ezeket:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#113383) lugosi válasza Runner_fxr (#113368) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nyugis, trekkinges aszfaltos használat, amikor valakinek az igényei tényleg minimálisak, és csak nyugisan gurulgat"

Jé, ez vagyok én. :)
Akkor nálam azért érzem azt, hogy bevált a decathlonos trekking.

(#113384) ro_bert17 válasza StLui (#113380) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jaj már de tényleg! :) Írhattam volna küllőt, meg visszapillantó tükröt, meg láncvédőt. Összegnek meg csilliárdot, meg trilliárdot. Egy szóval sem írtam azt hogy teszkóst mindenkinek. Viszont azt igen, hogy nem kell mindenkinek nasa technika.
Mire kellett volna még reagálnom?
A runner által írottak többségére meg azért nem reagáltam, mert nagyrészt egyet értek azzal amit írt. Van jó, jobb, még jobb. Arányaiban az árakkal. Praktikerben, tescoban, papírboltban nem veszünk bringát. De én soha egy szóval sem írtam, hogy itt kell venni, és ezek milyen jók lennének.

Szerk.: És most ismét vissza olvastam amit runner írt. Nekem abból az jött le, amit én is írtam. Nem kell feltétlen rengeteg pénzt költeni. Nem egyforma a pénztárcánk, az igényünk, a képességünk, és a szükségünk.

[ Szerkesztve ]

(#113385) #16729600 válasza pc360 (#113355) üzenetére


#16729600
törölt tag

Neked még a seggedet is kitörlöm, akkora megtiszteltetés, hogy reagáltál egyáltalán az ötletre.

(#113386) StLui válasza ro_bert17 (#113384) üzenetére


StLui
veterán

Teljesen mindegy milyen alkatrészt írsz, egyre elvadultabb árpéldákat teszel mellé, holott itt senki nem ajánl ilyet (70eFT, 2 millió, most meg már csillió-trillió), sőt engem is igyekeztek már lebeszélni a középdrága bringáról is, mert fölösleges a tudása nekem, ami akár igaz is lehet, majd kiderül.

"De én soha egy szóval sem írtam, hogy itt kell venni, és ezek milyen jók lennének."

Ahogy én se hogy ezt mondtad volna, nem is értem.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113387) ro_bert17 válasza StLui (#113386) üzenetére


ro_bert17
őstag

Befejeztem! Igazad van! :R Nem tudom miben, de igazad van! :R
Maradok read only.

(#113388) StLui válasza ro_bert17 (#113387) üzenetére


StLui
veterán

Erről beszélünk, ezt te írtad, azt sugallva, hogy itt csak a vagyont érő cuccokat ajánlgatják a fórumozók, pedig erről szó sincs! AHogy arról se, hogy te pedig a teszkósat ajánlgatod, azt se mondta senki. Hanem ahogy Runner írta, nagyon sok jó ajánlat van 150-200 ért is pl komplett bringában, még akár újban is.

"Ha nagyon ellent kellene mondani, akkor az jutna az eszembe; hogy nem mindenkinek szükséges 700-ért bringát venni, és utána rákölteni még vagy 300-at hogy teljesen megfeleljen az igényeknek. Tök jó hogy nektek ez megoldott, és nektek szükségetek is van rá. De erre kevesebb embernek van szüksége. Vagy ha igen, akkor evidensen úgy is tud kérdezni. Nekem személy szerint kicsit sz@rul esik, az ha nem 70 ezres pedállal tekerek akkor az sosem lesz jó, ne is várjak tőle csodát."

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#113389) ro_bert17 válasza StLui (#113388) üzenetére


ro_bert17
őstag

Rendben, igazad van! :R Nem ajánlottok vagyont érő cuccokat! Tök igazad van! :R

Eredeti témához kapcsolódó kerékpár fejlesztésben tudsz tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#113390) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#113382) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, megrendeltem a Selle Royal Torx Relax-edet.. csak jó lesz .. :B

(#113391) ivana válasza ro_bert17 (#113389) üzenetére


ivana
Ármester

Visszatérve a tescos bringákra... Most épp cserkésztáborban vagyok vezetőként, ez most bringás tábor van kb. 100 bringa meg ember is aki hajtja. Na ezek olyan szintűek, hogy a decathlonos RR 340 tök korrekt köztük. Vannak ilyen igazi tesco fullyk is. Én vagyok a fő szerelő. Sikerült találkoznom olyan fékkel ami full műanyag a kar és a cantifék karja is. Pontosan beállítva se fogot semmi. Tele vagyunk darabokra eső hibás gépekkel pedig eddig mentünk kb. 45km-et. Én tuti bevezetnék valami típus vizsgálatot új bringákra... Ilyeneket nem szabadna kiengedni a gyárból. Kb. 10 korrekt gép van a 100-ból, meg még 10 ami nem lenne rossz csak szét van hajtva.

(#113392) 6030D válasza Atomgeszi (#113378) üzenetére


6030D
Ármester

Erre ilyen banán nyereg nézne ki jól, csak az gondolom nincs ilyen rögzítéssel, illetve kellene hozzá valami csomagtartó rögzítési pont. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#113393) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi érdekes.
Napi kínai :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113394) ZolkoW válasza 6030D (#113392) üzenetére


ZolkoW
őstag

én meg majdnem megírtam, hogy egy Brooks (stílusú) bőr nyereggel milyen menő lenne, de nem mertem ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113395) Runner_fxr válasza ro_bert17 (#113373) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én elsősorban erre reagáltam "Egyébként ezeket a hitvitákat viszont elég sz@r itt olvasni. Elég volt a sok notebookos meg egyéb más topikban. Nem mindenkinek van szüksége biznic klacc notira, vagy van pénze 3000-4000 eurós bringára, mert ott kezdődik a minőség. Tudom vegyek helyette használtat 50-ért. Azokhoz sokunknak meg nincs meg a szakértelme, és szerintem a hazai piac sem ontja túl gyakran a hű de jó kínálatokat. Ha meg tényleg ennyire élet halál téma a váz, sisak, bringás alsógatya, akkor viszont jó lenne ezekről több szakmait olvasni itt."
Te kérted, hogy írjak valami szakmait, próbáltam érthetően írni arról, hogy miért "élet halál" téma a normális minőségű váz, és persze komplett kerékpár. :)

Lehet félreértettem, de nekem a szövegkörnyezetből úgy jött le, hogy te most nem szervizest keresel a problémádra, mert azokban csalódtál. Természetesen szívesen elvállalom a kerékpárodat, írj rám privátban és megbeszéljük. Hajtóműre a külön tányér nem mindig éri meg, sok esetben komplett hajtómű árban szokták adni. Természetesen beépítek olyan alkatrészt is amit te hozol, de értelemszerűen annak a gariját neked kell majd intézni és az is benne van a pakliban, hogy nem kompatibilis alkatrészeket veszel.
9-es rendszer helyett inkább a 10-est ajánlanám, ha mindenképpen fejleszteni szeretnéd.

Kontár szerelők sajnos vannak, bármilyen szakterületen előfordul, ez alól a kerékpár sem kivétel. A jó szerelő nem attól jó, hogy mindenhez is ért, hanem attól, hogy csak azt vállalja el, amiben tényleg otthonosan mozog, és abban minőségi munkát tud végezni. A legtöbb probléma abból van, hogy kezdő szerelők túlbecsülik a képességeiket, hagyd csak ott a bicót, aztán majd valami lesz vele, gondolják sokan, mert ugye a pénz az kéne. Én ilyet nem szoktam csinálni, csak olyat vállalok amihez értek is, és megfelelő szerszámom is van hozzá, ez nyilván folyamatosan bővült az évek során. Ezért elég ritka, hogy egy bringát visszahoznak, mert valamit nem jól csináltam meg. Persze én is tévedtem, hibáztam már, ez mindenkivel előfordulhat. De szívbaj nélkül átirányítok egy ügyfelet másik szervizbe, ahol tudom, hogy az adott problémára jobban fel vannak készülve. Ez hosszútávon mindenkinek jobb, csak nem mindenki gondolkodik így. Ebből meg sok probléma van. Persze az tényleg vicc kategória, amikor nevetségesen alap dolgokat sem tudnak jól megcsinálni, arra tényleg nincs mentség.

Azért te is alaposan félreértetted az írásom, vagy átfutottál mondatokon amiket leírtam. :) Bár a többiek már leírták, itt nem arról van szó, hogy 700 ezres vagy 1 milliós bringát kell venni a tescos helyett, hanem csupán arról, hogy senkit ne tévesszen meg az olcsó utánzat, hanem célozzon meg egy minőségi belépő kategóriát. Ezek egyáltalán nem elérhetetlenek, és persze, hogy nincs szüksége mindenkinek 700 ezer ft-os bringára. Ez egyértelmű. Ilyet itt senkitől nem olvashattál, ez biztos. Én úgy gondolom, hogy sok embernél csak kisebbségi érzés, önértékelési probléma van a háttérbe, ezt persze ne vedd magadra, csak általánosságban írom. Sokan érzik azt, főleg kezdő bringások, ha nem vesznek meg valami komoly gépet, akkor le fogják nézni a kerékpáros társadalomban, mint egy edzőterembe a vékonyakat vagy dagikat, pedig ez egy bődületes baromság. És nyilván már az élet egyéb területén is érték hasonló negatív tapasztalatok ezért nem akar megint úgy járni, de ugye hiába akar valaki 700 ezerért bringát venni, most függetlenül attól, hogy van vagy nincs rá szüksége, ha nincs ennyi pénze, akkor nem fog menni. Mit tesz hát? Vesz valami olyat, ami bár olcsó, belefér a keretbe, de úgy néz ki mintha komoly lenne, aztán beleáll azokba akiknek drágább bringájuk van, vagy esetleg merészelnek ajánlanak egy drágább bringát. Folyamatosan önigazolást keresnek, hogy jól döntöttek. Erre a gondolkodásra rátesz egy jókora lapáttal a facebook, ahol kb minden harmadik ember önértékelési problémákkal küzd, és főként bizonyítási kényszerben szenvednek. Szoktam olvasgatni a facebook-os kerékpáros csoportokat, hozzá is szólogatok időnként. Ott egy olyan szociológiai tanulmányt lehetne írni, hogy az még diplomamunkának is elmenne a megfelelő szakon. :D És itt már hiába jön az ember a szilárd szakmai tényekkel, mindhiába. Egy rögeszmés embert nem fogsz meggyőzni érvekkel. Tipikusan ilyenek a btwin posztok, minden nap megjelenik vagy 3 ilyen, amikor a leendő tulaj már rég eldöntötte, hogy ő bizony azt a bringát meg fogja venni, de azért úgy tesz mintha segítséget kérne, aztán jönnek is a válaszok szép számmal, de aki bármilyen negatív kritikát meg mer fogalmazni, szakmai színvonaltól függetlenül, a btwin őrültek a torkának ugranak. Félreértés ne essék, nem akarom én teljes mértékben leszólni a decathlonos bringákat, mert azért az már bőven nem tesco színvonal, és nagyon sok embernek elegendő is az a szint. De ott sem minden jó azért, pláne nem az össztelós utánzat. Még is mindig felmerül. Nehezen, vagy sehogy sem értik meg emberek, hogy bizonyos kerékpár kategóriákban más áron van egy belépő gép, a fatbike és ösztelós mtb tipikusan ilyen. Hiába nem vagy versenyző, ha olyan helyeken szeretnél bringázni, és maximálisan az élményre helyezni a hangsúlyt, nem akarod, hogy a bringa korlátozzon, akkor az zsebbenyúlós. Ezt egy utánzattal nem lehet pótolni. A tescos bringával sem néznek le senkit, csak inkább hülyének néznek vele, mert ez tényleg nem feltétlen pénz kérdése, hogy vegyünk egy értelmes bringát, alap használatra. A mai internet világa meg ad ebben bőven információt. Tehát alapvetően lustaság kérdése is ez.

Nyugodtan írj privit, szervizben szívesen segítek, nincs itt harag. :)

[ Szerkesztve ]

(#113396) ro_bert17 válasza Runner_fxr (#113395) üzenetére


ro_bert17
őstag

Eszemben nem volt haragot kelteni bárkiben, és annak is örülnék ha nem a teszkós bringák védőszentjét látná valaki bennem. Kishitűség bennem is van, de ezt mindig hangsúlyozom is, hogy nudli vagyok sok itteni koponyához képest.
Köszönöm szépen, nekem ez tök korrekt válasz, küldök privát üzenetet! :R

(#113397) lugosi válasza Atomgeszi (#113390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha írnál róla pár szót ha már használod, én megköszönném.

(#113398) Atomgeszi válasza 6030D (#113392) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fu, ez nem tetszik.. na mindegy, meglátjuk milyen lesz ez a baromi nagy nyereg. :D

(#113397) lugosi

Rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#113399) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!

Shimano görgős fékekkel kapcsolatban (ezt egybe kéne irni? :U ) mi a véleményetek? Közép és felső kategóriás darabok fékereje mennyire kielégitő? Olvastam, hogy furcsa a nyomáspont és a modulálhatóság, de elég kevés információt találtam ezekről. Tárcsa szintet nem várok, de cserébe egy nyárnyi karbantartásmentességet igen. A kerékpár szabad, de fedett helyen lenne amikor nem használom. Illetve ezen a vonalon elindulva Nexus és Alfine 7+ sebességes agyváltókról is érdekelne tapasztalat.

Keresővel átböngésztem itt a topikot, redditet, de még mindig úgy érzem, hogy kevés infóval rendelkezem :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#113400) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Lemostam már hogy szép legyen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.