Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) Hasaggymeg válasza gabro0 (#114645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ilyenkor keresek egy robbantott ábrát a neten.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114652) bringasisti válasza gabro0 (#114645) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljesen ki kell tölteni a féröhelyét mérd le és az SKF lehet hogy tart ilyent. A méret " - ba van megadva

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#114653) gabro0 válasza ivana (#114649) üzenetére


gabro0
őstag

Bah, na majd ha a másikat is szétszedem megszámolom.

Hasaggymeg: Meg se próbáltam, régi cucc. Hozzászólásod nyomán rákerestem, sikertelenül.

bringasisti: Az volna az igazi, bár már alábbhagyott a lelkesedésem. Megkaptam már, hogy "jóvanazúgy"...
Össze kell raknom, lemérni nem tudom eszköz híján. Hacsak nem tudja valaki a méretet, maradnak ezek :(

[ Szerkesztve ]

(#114654) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok!
Első komolyabb trekking bringa vásárlás előtt állok, és szeretnék tőletek tanácsot kérni.
A bringát leginkább városban és rövidebb/hosszabb túrákra használnám inkább könnyű, aszfaltozott terepen. A keret amit szánnék rá az 150e forint +/- 5-10e. Mivel 192cm magas vagyok így csak olyan márkák jönnek szóba amik gyártanak 21"-nál nagyobb vázakat. A keresést a következő típusokra szűkítettem:
Winora Mallorca 2018[link] KROSS Trans Siberian 2017 [link] Kross Trans 3.0 2018 [link] Kross Trans 4.0 2018 [link]
Ezek közül a bringák közül melyiket tartjátok a legjobb választásnak, illetve milyen tapasztalataitok vannak a Winora és a Kross márkákkal kapcsolatban? Ha nem a fentiek, akkor milyen más alternatívát ajánlanátok?
Előre is köszi a segítséget! :R

(#114655) ivana válasza Rely04 (#114654) üzenetére


ivana
Ármester

Hány kiló vagy? Azért 192 centivel még akkor is súrolni fogod az ilyen olcsó telók tűréshatárát ha csontváz vagy. Inkább merev villás gépet nézz.

gabro0 Gyárilag biztosan 9 van kívül, de igaz, hogy 10-nek van hely. Összerakhatod szerintem 9-el is simán.

[ Szerkesztve ]

(#114656) 6030D


6030D
Ármester

Tegnap egy ismerős mesélte, hogy vett egy KTM crosstrekkinget, és vett hozzá KTM rugós nyeregcsövet. Közel másfél mázsás ember, mondtam neki, hogy gond lesz vele. Azt mondta, hogy igen, nézte, hogy nem is ajánlott, meg mindegyiknek 120 kg a felső határa, de talált egy olyat, ami 120-150 kg teherbírású, erősített. Megvette, kipróbálja. Kíváncsi leszek mit bír.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114657) Rely04 válasza ivana (#114655) üzenetére


Rely04
csendes tag

90-93 kiló körül szokott lenni a súlyom :D
Azt mondod, hogy az előbb linkelt bicók telói hamar feladnák a harcot a súlyom alatt? A Winora egy hasonó modelje elméletileg 130kilóig terhelhető...(igaz valszeg az egész gép és nem specifikusan a teló)

(#114658) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Esetleg van valakinek tapasztalata 29 colos mtb-re kosár, pálcás sárvédő, és csomagtartó kombóval(+gumipók:)? Nincs fizikai akadálya , nincs túl magasan a kosár, hátulra szeretném tenni. Városi bringának akarok venni egy kross hexagon 6-t, de még nem tapasztaltam 29 colos kereket, hogy férnek el rajta. Pálcás sárvédőt úgy látom nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#114659) ivana válasza Rely04 (#114657) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a teló kategória kb. 70 kilóig használható esetleg szvsz (de ha megereszted földúton lefelé már jön a szét akar esni érzés). 90kg körül már alig fog mozogni valamit, csak kotyog. Teljesen felesleges ebben a kategóriában teló (meg trekkingre amúgy is), nézz inkább valami merev villás gépet.

(#114660) woodworm válasza gabro0 (#114653) üzenetére


woodworm
veterán

Több mint 30 éve szereltem hasonlót, ha elgurult a kormánycsapágy kosarában volt hasonló méretű emlékeim szerint. De mnapság már lehet méret szerint venni szerintem.

Itt egyébként 10 darabot ír mindkét oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#114661) tacto


tacto
aktív tag

Latta valaki a mai reform etapot? Quintana fantasztikusat ment, vegre, pedig akadt ket problemaja, honnan ert mar fel es aztan nem volt mese :R

(#114662) StLui válasza 6030D (#114648) üzenetére


StLui
veterán

Lehet benézek majd. Szét se szedte, Fox-ot megkérdezte mit tudnak erről, mi lehet a gond, hogy 130-on ragadt, ők mondták, hogy típushibás, de már lejárt visszahívás. (ráadásul a hátsó tag se volt tökéletes, Magura TS125, a keménységállítás nem működött valószínű, mert nem is éreztem semmit hiába kapcsolgattam, és most sokkal érezhetőbb a kapcsolás maga is.)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#114663) bringasisti válasza tacto (#114661) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet hogy üres sörös üvegeket dobáltok a kocsimra de addig amíg nem történik valami addig nem nézem. Vagy megint öntsék nyakon egy pohár vizelettel az ügyeletes bajnokot vagy tiltsák el majd utána ismét nézni fogom

BENEFON DELTA--------N8

(#114664) Vanir válasza bringasisti (#114663) üzenetére


Vanir
veterán

lolwut

(#114665) bringasisti válasza bringasisti (#114663) üzenetére


bringasisti
őstag

Most olvasom mi történt. Lehet hogy nézni kellett volna és közben dörzsölhettem volna a tenyerem!

BENEFON DELTA--------N8

(#114666) ivana válasza woodworm (#114660) üzenetére


ivana
Ármester

Ja de ez nem csepel pedál, abban mindig 9 van kívül (van vagy 10 csepelem... :U )

(#114667) 6030D válasza StLui (#114662) üzenetére


6030D
Ármester

Utólag már mindenki okos, de én ezért fogom ezután az összes bringám szétszedetni a szerelőmmel. Ha új, akkor is. Csak egy ötlet/javaslat az új Specidhez...

SLX hajtókar próba (sponsored by Hasaggymeg) :R Nem volt tányércsere... :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114668) nubreed válasza tacto (#114661) üzenetére


nubreed
veterán

Este megnézem az összefoglalót. Mitől "reform"? Az idei tourt amúgy nem követem olyan szoros figyelemmel mint az elmúlt tíz évben. Mindenki változik. :) Nekem a tavaly bevezetett vonalvezetés betette kicsit a kaput. Nem tetszik, hogy nem hegyi befutó volt sokszor, hanem felmentek a hegyre és utána még 40-50 km-t tekertek lefelé. Megértem én, hogy a sprintereket is fel kellett hozni, de a Tour szerintem a hegyektől az ami. Persze kinek mi a véleménye, ez csak szvsz.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114669) tacto válasza nubreed (#114668) üzenetére


tacto
aktív tag

Ja, a rövid, fura mai szakasz egy ujitas, erre ertettem. Na meg a rajtnal a bohockodas, erdemes megnezni...

(#114670) Zola007 válasza StLui (#114501) üzenetére


Zola007
veterán

Ma írtak, hogy megvárják és egyúttal az is, hogy még pár nappal csúszik a külső gumi beszállítása, így viszont már tuti a 2 hét, annyit nem várok


Szóval kérnék ismét ajánlást külső gumira az alábbi paraméterekkel:
- 90kg alá
- 30-32mm, ballonosabb fajta
- közepes/jó defektállóság
- városba, közlekedni, esőben se csússzon
- 4e Ft vagy alatt
- NEM Schwalbe Road Cruiser

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#114671) bringasisti válasza Zola007 (#114670) üzenetére


bringasisti
őstag

Úgy gondolom hogy ahogy írtad hogy nagyon kényelmetlen a tekerés a 32 széles gumi nem megoldás. Én igaz hogy 26" kereket tekerek de 78 kiló vagyok és 4 bar nyomáson tartom hogy a Budapesti útviszonyok ne tegyék tönkre a felnit. A Te 90 kilód is igényli ezt a nyomást a 28" keréken. Ha kényelmet szeretnék nézd meg mekkorát fogad be a két villa és azt keresd. Continental contact speed gumit használok

BENEFON DELTA--------N8

(#114672) ivana válasza bringasisti (#114671) üzenetére


ivana
Ármester

Én mostanában 2 colos széles monti gumival megyek 3 baron, nincs mit tenni az egyest felújítják a Hungárián meg olyan szar a bringa út, hogy ezzel is ugrálni kell néha. :N

(#114673) K_Gabor


K_Gabor
tag

Úgy néz ki , hogy ~2700km kellett a trekkingemen a láncnak, hogy beleessen a 0.75-ös mérő.
Ilyenkor ez már cserés?
Ha ideje cserélni, akkor tudnátok nekem ajánlani valami 8seb láncot?
Patentszemet raknék majd bele, shimano rendszer(altus szintjén).

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#114674) ivana válasza K_Gabor (#114673) üzenetére


ivana
Ármester

Lánc és mérő válogatja. Én akkor szoktam cserélni ha érzem a váltás gyengülését, de nem tudom megmondani az mikor van, az én mérőm szerint valahol 0.75-öt és 1 között.

(#114675) minas


minas
aktív tag

Ha veszek egy 3 lánctányéros hajtóművet, ami bontható (imbuszos csavarokkal van rögzítve), akkor ha azt csak 1 kerékkel szeretném használni (mondjuk a legnagyobbal), akkor kell valami távtartó, kiegészítő stb., hogy az az egy középre kerüljön (mármint a hátsó sor közepével egy vonalba)? Mondjuk alapból nekem csak egy bcd 104 alu hajtókar kellene, de így külön nem kapok számomra elfogadható árban.
Vagy inkább keresgéljek tovább eleve single speed egytányéros hajtóművet, ami szintén bontható?

(#114676) bringasisti válasza ivana (#114672) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen az utak egy dráma. Sajnos ha duci külső van fent akkor meg tekerni kell. Én régen két kereket használtam egy hasonlót mint Te széles felni és azt amit említettem ha messzire mentem.

BENEFON DELTA--------N8

(#114677) szkink válasza 6030D (#114629) üzenetére


szkink
aktív tag

Oooo köszi,Peace rendben,de sok a felesleg :DDD

(#114678) 6030D válasza minas (#114675) üzenetére


6030D
Ármester

Deore nem jó? Ha igen, írj privit mennyiért lenne jó.

szkink: szerinted kövér? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114679) belaazallat válasza Zola007 (#114670) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Én 120kg alá kerestem, próbáltam magas árkategóriás gumikat is, de ez jött be a legjobban: https://www.bringaboard.hu/schwalbe-kulso-622-35-28x135-spicer-kevlarguard-active-line-fekete-ref-hs442-580g?utm_source=argep&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

Neked drága, de nálam két év, 10000km alatt defekt nélkül, úgy hogy városban üvegcserepeken keresztül kellett közlekedni. Szakadó esőben is tapad, cserébe gyorsabban kopik mint bármi más

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#114680) deny330


deny330
aktív tag

Attól kérdezném főleg, aki komolyabb terepen csapatja:

Nálatok is előfordul, hogy ledobálja a láncot a tányérról illetve az, hogy pl lépcsőn lefele igen-igen hangos a hátsó váltó verődése? Gondolkoztam egy láncvezetőn kezdésnek, de a hangos váltó verődést nem oldja meg gondolom. Lépcsőn kívül máshol nem igen hallottam, de ott viszont elég idegesítő. Lánchosszra érdemes lenne ránéznem talán, vagy amiatt ez nem lehet baj? 1x11-es rendszerről lenne szó, XX1 hátsó váltó.

(#114681) 6030D válasza deny330 (#114680) üzenetére


6030D
Ármester

A lánchossz mindenképp számít, mert ha hosszú, akkor nem feszít a váltó rendesen. Illetve ha olyan helyen mész, ahol tudod, hogy nem kell beletekerned, akkor rakd minél nagyobb tányérra hátul, hogy feszítsen a váltó.
De majd valami komoly dh-s arc még pontosít a gondolataimon. :D

Ja, és a neoprén láncvillavédő, az fontos, mert az csendes! ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114682) Napfénysüti

Végre sok huzavona után ma megjött a bringa. K*rva jó ez a kék szín. :R

Més que un club!

(#114683) belaazallat válasza Napfénysüti (#114682) üzenetére


belaazallat
addikt

Képet, vagy csak kamu! ;] :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#114684) StLui válasza Napfénysüti (#114682) üzenetére


StLui
veterán

Na végre, gratulálok, csak, hogy túl vagy ezen a kálvárián!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#114685) deny330 válasza 6030D (#114681) üzenetére


deny330
aktív tag

A hosszra ránézek, lassan úgyis cserés lesz szerintem a lánc, a nagy tányér meg nem tudom mennyire opció, sok olyan hely van ahol rá kell tekerni kicsit. A láncvilla védő megvan, amint megvettem a bringát rádobtam. :D

(#114686) Napfénysüti válasza belaazallat (#114683) üzenetére

Összerakott állapotban még nem lőttem. Biztos ami biztos bevittem egy jobb helyi bringaboltba amolyan 0 km-es revízióra. De holnap csinálok majd egy egészalakost. :)

Més que un club!

(#114687) Hasaggymeg válasza tacto (#114661) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pedig már tulajdonképp szinte leírták szegényt.27 körüli átlag sem mindennapi egy TdF szakaszon. :U

(#114663) bringasisti ...és akkor jön a másik ügyeletes bajnok,aki szintén "tiszta" lesz mint Hófehérke. :U ...ez már csak ilyen. :(

(#114667) 6030D...tiszta náci tárcsáid vannak! ;]

(#114673) K_Gabor...nekem BBB mérőm van és 1-nél cserélem.0.75nél rendelem a láncot,ha 1 beleesik,akárhol,azonnal cserélem.

(#114686) Napfénysüti ... :C

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#114688) eddie1978 válasza Napfénysüti (#114686) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Végre. Gratulálok a géphez! Mikor megyünk egyet?

Ki merted adni a kezeid közül? Soha nem adnám senkinek az enyémet, de ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#114689) 6030D válasza Hasaggymeg (#114687) üzenetére


6030D
Ármester

?? Ezt most nem értem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#114690) Zola007 válasza bringasisti (#114671) üzenetére


Zola007
veterán

sajnos szélesebbet nem bír el a felni
Mach1 CFX 622 x 13c

Lejjebb fogok menni télen 80kg környékére és szerintem jövőre kerül rá egy másik kerékszett,de erre a szezonra ebből kellene kihozni, amit lehet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#114691) Toobee válasza deny330 (#114680) üzenetére


Toobee
veterán

X01 nálam dobta már le hátul az utolsó fogaskerék meg a tamvilla közé, illetve elöl is egy durva lefelén. Csattogni nem szokott, 1x11 nálam is.

https://barbieripnk.hu/

(#114692) Zola007 válasza belaazallat (#114679) üzenetére


Zola007
veterán

Ezt a fajtát néztem, de nem tudják beszerezni 30-as méretben
Azért is nem akarok sokat költeni rá, mert kétes, mennyire leszek megelégedve az összeállítással

MTB-vel mentem egész bringás karrierem alatt, soha nem volt 2-2.25-2.5 colnál keskenyebb gumi alattam, ahhoz vagyok szokva.

Nagyon spagettinek érzem ezeket a vékonyakat, inkább valami köztessel kellett volna először kezdeni (37-40mm) és azt megszokni, de sajnos kimaradt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#114693) deny330 válasza Toobee (#114691) üzenetére


deny330
aktív tag

Nekem hátul szinte soha (az eddigi 2-3 hónap alatt), elől sem túl gyakori hál isten, de azért irritáló. A lánchosszra ránézek holnap, a lépcsőn való csattogás nem tudom mennyire kéne jellemző legyen, de nem túl kellemes a hangja. Haver Sram X7-es váltója halkabb.. Bár majd keresnem kell valami tippet, hogy mi alapján lőjem be a lánchosszt, ha esetleg állítani kell. Nah meg arra is rá kell jönnöm, hogy miből tudom meg, hogy hosszú-e. :DDD

Köszi hogy válaszoltál, és neked is 6030D! :R

(#114694) rétisün válasza Napfénysüti (#114682) üzenetére


rétisün
veterán

na végre! remélem neked jobban beválik.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#114695) Zsohi válasza deny330 (#114680) üzenetére


Zsohi
őstag

Láncvezető nélkül downhill-ezek narrow-wide lánctányérral és még soha nem dobta le, de úgy csörömpöl a gép, mint egy tank. A láncvillára, pedig egy régi belsőt tekertem fel. A váltó egy Saint M820.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#114696) ivana válasza minas (#114675) üzenetére


ivana
Ármester

A középsőnél nyilván alapból jó, de a legnagyobbat be kéne tudnod tenni a középső helyére.

deny330: nem igazán értek ezekhez mert soha még nem is láttam ilyen mechanikát, de épp ma olvastam utána az 1x rendszereknek. Elvileg ezeken van egy horgászorsó fékjéhez hasonlító szerkezet ami lassítja a mozgást és ez állítható is, angolul clutch mint a kuplung. Szerintem ezen kellene húznod vagy valami ilyesmi.

(#114697) ShiTmano válasza 6030D (#114689) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Horogkereszthez hasonló mintázatú a féktárcsád.
Izraelbe ne tekerj ki vele.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#114698) deny330 válasza ivana (#114696) üzenetére


deny330
aktív tag

Érdekesen hangzik. Eltudnád linkelni azt ahol olvastad? Nem baj ha angol. Megköszönném! :R

(#114699) deny330 válasza deny330 (#114698) üzenetére


deny330
aktív tag

Bocsi a dupláért, közben találtam egy videót és egy cikket is, holnap ránézek elsőnek erre, utána babrálom csak a láncot. Fölöslegesen nem akarom szétszedni! :N Köszönöm az infot ivana! :R

Videó

(#114700) bringasisti válasza Hasaggymeg (#114687) üzenetére


bringasisti
őstag

Én úgy gondolom hogy a tavalyi bajnokot nem lehetett nem elindítani, de már a Sky számára is teher volt és szerintem már a rajtnál se ö volt a kapitány. Koksz nélkül ennyit tud!

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.