Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113851) q1w21 válasza pc360 (#113847) üzenetére


q1w21
csendes tag

Ha jobban belegondolsz, az elernyedt rugók miatt most majdnem egy merev villám van. Egyébként megvan a gyári merev villám a vázhoz. Azért cseréltem teleszkópra mert kényelmesebb érzést ad a döcögős úton. Nem kemény sportra használom azt a biciklimet (több is van) csak szeretném felújítani és meglepődve csodálom az elavultságot (?). Ki ment a divatból az elasztomer? Vagy tartósabb a spirálrugó fémből? Elasztomer spirálrugót is találtam a neten illetve habosított és tömör gumirugókat is. Nekem ilyen teleszkópnál a súly nem számít csak szeretném visszanyerni a rugózást. Ha nincs más megoldás, fém spirál rugóra cserélném az elasztomert. Elasztomer rugónál hamarabb abbamarad a rugózás mint fémspirál rugónál. Nincs visszaút csillapítás csak előfeszítés. Szerintem elasztomer jobb lenne, de ehhez meg kell találnom a megfelelő méretű csövet és azt méretre szabni. És ott van még a keménység kérdése. Színjelöléssel jelzik a különböző keménységet.

(#113852) ivana válasza q1w21 (#113845) üzenetére


ivana
Ármester

Facebookon ősmontis adok veszekben láttam elasztomert, hogy a tieddel kompatibilis-e passz.

(#113853) pc360 válasza q1w21 (#113851) üzenetére


pc360
addikt

Igen, csak arra gondoltam, hogy amíg nem költesz egy normális villára, addig sok értelmet nem nyer egy teleszkóp.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113854) truefx válasza mrst3ph3n (#113830) üzenetére


truefx
aktív tag

Kudos! (de adtam Stravan is :D )

Nekem amugy aszontak, hogy unalmas a Ring, meg hogy a kozvelekedessel ellentetben van rossz minosegu aszfalt is a palyan. Aki ezt mondta egyebkent 2014-ben ment ki a coffee ride-ra. Az aszfaltminosegre vonatkozo allitas meg igaz? Az unalmassag az szubjektiv dolog nyilvan. Egy masfel oras ride-ot mindenki kibir egy par kilometeren korozgetve is. A lenyeg nyilvan hogy jo minosegu uton, automentesen lehet tekerni, es talalkozni sporttarsakkal.

(#113855) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#113850) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:-D
Érdemes végig nézni mert van benne minden nem csak ereszkedés.
A ruhás dolgot nem értem. Enduró,dh ruha van rajtuk ami megvéd egy esetleges esésnél.
Persze nem ratyi naci azt tudom.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#113856) Talala válasza pc360 (#113846) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi. Akkor utána googlizok.

Azt mi okozhatja, hogy olykor beakad a fék pofa, nem lazul vissza. Féktesttel lehet gond vagy egy olaj csere/levegőtlenítés megoldhatja a gondot?

[ Szerkesztve ]

(#113857) pc360 válasza Talala (#113856) üzenetére


pc360
addikt

A munkahenger koszos, szét kell szedni, és kicsit megpolírozni, majd friss olajjal újratölteni. Az sokat segít.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113858) hegyimorc válasza rétisün (#113848) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"tényleg hibátlan állapotú bringák?"

Nem vettem, de amikor nézegettem, akkor az állapota is oda volt írva. Ha szépséghibája volt, akkor arról képet is feltettek. (Ettől függetlenül, nem láttam olyan hűdenagy kedvezményt egyszer sem.)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#113859) Talala válasza pc360 (#113857) üzenetére


Talala
senior tag

Akkor ez a szerelőre marad. Köszi a segítséget! Amit tudok megcsinálok magam a legkevesebb pénz ráfordítással... Rohadt volna rá a kedves eladóra az ilyen "nagyon szép" állapotú kerékpár. :W

(#113860) seadrone válasza lsebestyen (#113802) üzenetére


seadrone
őstag

ász, köszi

(#113861) rétisün válasza hegyimorc (#113858) üzenetére


rétisün
veterán

közben néztem párat, amelyik olyan, azokhoz kép is van mellékelve a sérülésről.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#113862) Napfénysüti válasza rétisün (#113861) üzenetére

FB-on írtam is választ nekem d, anno én is sokat nézelődtem de számomra nem érte meg, nem adnak akkora kedvezményt.

Més que un club!

(#113863) pc360 válasza Talala (#113859) üzenetére


pc360
addikt

Sajna ez ilyen, de ezért is sarokpont az átvétel előtt ellenőrizni, hogy szépen, szimmetrikusan mozognak-e a a fékpofákat megtoló hengerek. Viszont ha nincs nagyobb baja, és nem kotyog pl. a fékkar forgáspontja, meg ilyenek, igencsak ki lehet húzni az élettartamukat. Én pl. majd' 8 évig használtam egy Juicy 7-est (évi 4-6 ezer km-rel), pedig jópárszor beállt már teljesen, ahogy nálad is. Olyankor az említett rendberakás újjá varázsolja.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113864) mrst3ph3n válasza truefx (#113854) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

2016-ban tekertem a ringen először, akkor már újra volt aszfaltozva, szóval tükörsima az egész. Az unalmassághoz meg annyit, hogy évente egy hétvégén van lehetőség ott tekerni (bár lehet a 24 órások jobban unják :) ). Én már várom a jövő évit. RaiZka csinálta jól, hogy pénteken is ment. :)

[ Szerkesztve ]

(#113865) q1w21 válasza Talala (#113859) üzenetére


q1w21
csendes tag

Szia!
Ne haragudj, nem ismerem az előzményeket, de gondolom használt biciklit vettél és használat közben ráleltél egy hibára [(vagy nem tökéletes működésre ami talán hibának számít) (ami ebben a pakliban benne van)].
Ki kellene próbálni vásárlás előtt a biciklit, de ha a próba közben te okozhattad a hibát akkor szopásos a dolog. Használt bringa vásárlás nagy lutri, főleg ha drága alkatrészekről van szó. Igazából teljesen szét kellene szedetni a biciklit egy szakszervizben, de ezt ki fogja fizetni ha mégsem jön létre a vásárlás? Igazából a vásárlónak kellene. De ilyenkor kiderülnek a hibák és az eladó talán ennek tudatában felújítja a bringát saját költségére, hogy könnyebben eladhassa azt. Na ilyenkor a vizsgálati költséget talán el lehetne felezni vagy nem.

A költségek elkerülése érdekében lép érvénybe az önfejlesztő hadművelet, amikor átfúrjuk magunkat a neten. És igazából itt ért véget a biciklis karrierem! A kutakodásom során más egyéb dologra is ráleltem és itt ragadtam!
Itt!!! Az internet előtt a fotelomban!
Pedig ha kinézek az ablakomon, látom, hogy fúj a szél. És az bizonyos irányból hátszelet jelent, felhős az ég, de nem fog esni. Mi tart vissza? A kényelem, hallgatom a zenét és nőtt nagy pocakom.
A bringás társadalom nevében kérlek titeket, ha rám találtok szavaitokkal, vigyetek magatokkal egy kis bringázásra.

(#113866) Talala válasza q1w21 (#113865) üzenetére


Talala
senior tag

Így van, használ bicaj. Nem is ezzel van a gond. Én is hibás vagyok, messze volt, nem volt személyes találka. Hagyatkoztam az eladó elmondására és a képekre amik mind csalókák voltak. Számomra nem nagyon szép állapotú egy kerékpár amit ott eszik a rozsda ahol épp tud (az első teló becsúszó szára felső részén is megjelent), mind 2, de a hátsó fék biztosan tárcsa és pofa cserés. A hátsó váltó a 9-ből 1-2 fokozatra nem is vált, csak kattog (szarul van beállítva gondolom). Ha hozzá adom as vételárhoz amit még rá kell költenem kijön egy új majdnem. Drága tanuló pénz volt, de hatásos. Az is lehet olcsóért helyrepofozom ahogy tudom, aztán tovább adom -10-20 bukóval, ha elviszik.

Köszönöm a segítségeket! Fékfolyadékból is meglett a megfelelő :K

(#113867) ivana válasza Talala (#113866) üzenetére


ivana
Ármester

Kerékpárt soha nem veszünk postán, autót vennél postán?

A fékpofa fogyó eszköz annak a cseréje egy használt gépnél nem ritka. A tárcsa is, igaz az lassabban fogy. A váltó beállítása kb. 5 perc általában, nem nagy kunszt, nézz videót.

(#113868) robee19


robee19
tag

Sima rugós Santour sf-16 xct-p telónál van szükség valami karbantartásra?

(#113869) rétisün válasza Napfénysüti (#113862) üzenetére


rétisün
veterán

azokat a bringákat, amiket néztem magamnak, nem akciózzák a TdF akcióban sem (mivel a 'legalja' :U ), meg nincs is a méretemben. azért nézelődtem a kiárusításon....

mod: a tiéd holnap már meglesz?

mod2: utoljára még megáztam a Felttel.... :((( de legalább megvan az órában a 69.000 :)) :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#113870) Talala válasza ivana (#113867) üzenetére


Talala
senior tag

Így van, teljesen igazad van! Nem is ott a gond, amilyen állapotban van a kerékpár, ha nem ott, hogy az egekig volt magasztalva milyen szuper állapotban van és nem ezt vártam, nem ezért adtam ki pénzt.Na mindegy is, helyre lesz pofozva. Ki bosszankodtam magam már párszor.

(#113871) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Srácok, ha felraktok egy új sort + láncot akkor ezeket meg kell olajozni/zsírozni/kenni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113872) Napfénysüti válasza rétisün (#113869) üzenetére

Nem tudom, már szerdán kellett volna hoznia a UPS-nek de valami gebasz van náluk és még németben ragadt... Szerintem a kedd esélyesebb. Már várom, jó lett volna most hétvégén menni. Főleg hogy 3 hónapja nincs bringám.

Més que un club!

(#113873) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#113871) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem. Gyári kenés a legjobb kenés. :K

(#113874) zoli03 válasza Mezga Aladár (#113871) üzenetére


zoli03
őstag

Sort mindenképp meg kell zsírozni, ahol felmegy a kazettára. A fogakat nem szabad, azzal csak ártasz, összeszedi a mocskot. Elég neki annyi, amennyi a láncról rákerül.

(#113875) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#113873) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És (#113874) zoli03 Köszönöm. A sort szervizben rakták fel, a láncot én, de nem kentem meg eddig.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#113877) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

Kezdő kérdések:

- Nappal fent kell, hogy legyen a kerékpáron az első lámpa vagy elég ha este helyezem fel? Nem tudom mi a szabály ennek kapcsán.

-A másik kérdés karbantartáshoz milyen olajat/kenőanyagot vegyek újonnan feltett láncra és mennyi időnként kenjem? Átlag napi 4-5 km megyek csak, munkábajárásra lesz csak a kerékpár.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#113878) ivana válasza Shy (#113877) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg igen, vagy rajtad, vagy a kerékpáron kell lennie (fejlámpa pl. már szabályos). De gyakorlatban, ha ott van nálad valószínűleg nem lesz gond ha nappal állít meg a rendőr.

Én WD40-el szoktam takarítani és sima műszerolajjal kenem, koszol, de legalább szépen fut. Váltós bringáimnál ezt kb. leszarom (bringás ruhában tökmindegy, normálban gáz max.)

(#113879) Shy válasza ivana (#113878) üzenetére


Shy
tag

És mennyi időnként tisztítod és kened? Köszi! :C :Y :R

Kell, vagy rakom el?!

(#113880) Jarod1


Jarod1
addikt

Tekert már valaki Budapest( kelenföld) visegrádra? milyen az útviszony? végig főút dimbes dombos?

(#113881) ivana válasza Jarod1 (#113880) üzenetére


ivana
Ármester

Szentendréről a pilisen át érdemes menni.

(#113879) Shy Ha hallani kenem :)

(#113882) Zsohi válasza #05304832 (#113876) üzenetére


Zsohi
őstag

A Megavalanche más szemszögéből: [link] 2:15-nél egy igazai montis momentum. :DDD

Ezt, pedig csak itt hagyom, simán az év mentése.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#113884) Zsohi válasza #05304832 (#113883) üzenetére


Zsohi
őstag

Talán ez?

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#113886) chubby2o6 válasza q1w21 (#113865) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Túlspilázod.
Csak kezdd el, a többi jön magától.
Negyvenöt éves elmúltam, mikor 2012-ben megint elkezdtem bringázni. Vettem egy használt montit tizenötért, sejtheted, milyen állapotban volt. Arra jó volt, hogy kiderüljön, szeretek-e még bringázni. Szeretek.
Apránként kicserélgettem rajta mindent, az év végére lett belőle egy szinte teljesen új gép.
Idén tavasszal megint elkapott a felújíthatnék, a váltáson, kormányon, telón, nyergen kívül megint cseréltem mindent. Most már magam szerelem, szervizelem. Nem azt mondom, hogy tutira értek mindenhez, de ha nem sikerül elsőre, majd sikerül másodjára, ha akkor sem, majd harmadjára. Ha elkúrok valamit, akkor azt én kúrtam el a saját költségemre, nem valami mekkelek szerelő.
Csak annyit akartam kihozni ebből az egészből, hogy ne mások hívó szavára várj, pattanj ki a fotelből, vegyél egy akármilyen bringát és tekerj. Ha bejön a dolog, előbb-utóbb megtalálod - vagy megépíted - a neked legjobban megfelelő gépet.

(#113887) CaNNa3IS válasza Zsohi (#113882) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

hu bazz az az elkerülhetettlen pillanat :-D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#113888) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Egy alap mtb-t szeretnék venni, és felszerelni csomagtartóval , kosárral, meg full fém sárhányóval. A képen feltüntetett lyukak szolgálnak a csomagtartó és sárhányó rögzítésére? Ezeket keressem, ha olyan bringát akarok venni?

27,5 -re gondoltam, de 29 colos kereket is felszerelhetek imigyen? Persze szokványos módon tehát bemegyek a boltba és kapok rá? Tetszenek a 29-es mtb-k főleg városi használatra és elképzelhető hogy 10-20 kilót is bedobnék a csomitartóba, ezek megoldható elvárások akár a 29 colnál is? Cross bringák nem szimpik annyira valami erősebbet szeretnék, azért mtb. A trek ing sem pálya, az agydinamóval engem ki lehetne zavarni a világból:)

[ Szerkesztve ]

(#113889) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#113871) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én semmit sem kenek ott...talán a sor rögzítőanyájának menetét.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113890) pc360 válasza Hasaggymeg (#113889) üzenetére


pc360
addikt

Legalább egy kis filmréteg nem árt, ha van rajta, hogy hosszútávon ne álljon nagyon egybe (főleg alu + acél esetében), vagy ne darálják egymást fölöslegesen, és akkor ott van még a korrózióvédelem. Ez az új esetében pipa, viszont a használat és takarítás utáni full 'száraz' fémrétegek egymásba húzása, vagy csavarása a bringa egyik pontján sem a legjobb ötlet. Emiatt alap a záróanya, a pedálmenet, és minden ilyesmi megkenése.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#113891) Zsohi


Zsohi
őstag

Az ebay-en található olcsóbb csapágyakkal kapcsolatban van valakinek itt tapasztalata? A hátsó Hope kerékagyban kellene már kicserélnem. A gondom az, hogy sokallom a gyári Hope csapágyak árát és szerintem nincs is szükség igazán minőségi csapágyakra egy bringában, alacsony sebesség és mindig egy irányból kapják az ívet, vagy nem így van? :D Az ebay-en 20$-ból meg van mind az 5(abec3), a gyári 55$ és az SKF 65$.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#113892) Hasaggymeg válasza Zsohi (#113891) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejem Fulcrum Racing77 kerekeiben 2 év alatt egy,illetve 2x kellett cserélni csapágyakat.Ötvenöt kilós átlagos háziasszonyról beszélünk,akinek bringája magasnyomásút nem látott. :U ...ennyit a Fulcrumról,meg az ívekről.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#113893) trialboj


trialboj
őstag

Tegnap összejött az eddigi legnagyobb csoportos túra 40+ fővel, és egyben a legbrutálisabb bőrig ázás ever. Egy felhő nem volt az égen mikor bementünk az erdőbe, és alig 40 perc után mikor kiértünk, pár kmre már esett.
Útólért, és mivel abszolút nem készültem rá, semmim nem volt, még a telefonomat is rásóztam valakire hátha úgy megússza. 15 percet tekertem szakadó esőben, végig attól féltem megfázik a derekam, nagyon hideg volt a mez, feltűrtem hogy ne érjen hozzá a derekamhoz, így kicsit jobb volt, nem tudom hogy ez okos dolog-e.

A legmeglepőbb az volt hogy kb 10kmre a nagy esőzéstől csodálatosan sütött a nap, és száraz volt minden, szóval megálltam szárítkozni, és a forró aszfalton felmelegítettem a bőrömet is :) Innentől félmeztelenül hazatekertem.

25kmre voltunk mikor elkezdett esni, ennyit nem tudom hogy toltam volna le olyan időben, az orromig láttam kb. miután bőrig áztál és le is hűlt mindened, okos dolog megállni fedett helyen, hátha elmegy a felhő? Én féltem hogy rám hűl a bőr is, ha megállok az első buszmegállóban még az eső alatt.

A csoport nagy része sokkal lassabban tudott "menekülni", nagy részük nem volt edzett bringás, hogy ők hogy úszták meg arról nem tudok semmit, de megtörténhet hogy sokan megutálják ezután a túrázgatást.

1 hét alatt ez a második elázásom, ez már több mint tavaly összesen, szóval kell egy esőkabát.

KERÉKPÁROS ESŐKABÁT 100,

[KERÉKPÁROS ESŐKABÁT 500]

A kettő között van különbség? Érdemes a drágábbat venni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#113894) PartyNewl


PartyNewl
tag

Sisak vásárlás előtt állok, lecserélném a régit.
Cratoni Alltrack [link]
Giro Montaro [link]
Ti melyiket vennétek, illetve mi az amit még javasoltok ebben a kategóriában?

(#113895) jjeahh válasza trialboj (#113893) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs ilyen kabátom, de én tuti az energiaital színűt venném mindkettőből, mert gondolom azt használhatod kukásmellény helyett is. Legutóbb én is eláztam, ami még önmagában nem gáz, de fújt a szél is és éreztem, hogy a derekamnak nem tesz jót... szerencsére végül nem lett gond. Amúgy nem muszáj eláznod, az is elég, ha egyszerűen izzad a hátad és fújja a hűvös szél, sőt, szvsz lehet az veszélyesebb, nekem olyankor szokott fájni.

PartyNewl: Tesztek szerint a szellőzésük gyengébb ezeknek, mint egy normális XC sisaknak, de cserébe jobban védenek. Én személy szerint a kettő közül a Giro-t venném, jobban tetszik és van benne MIPS.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#113896) tacto válasza csucsotke (#113888) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, ezek a rögzitöpontok a legegyszerübb, sima, gyors csomagtarto felhelyezeshez.

(#113897) ZolkoW válasza Zsohi (#113891) üzenetére


ZolkoW
őstag

és az SKF itthon? lehet, hogy el vagyok tájolva, de úgy gondolnám, hogy ennél a 65 dolcsinál jóval olcsóbb, ha meghozatod egy helyi csapágyboltba.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#113898) dunkel


dunkel
őstag

Hátsó ajtóra szerelhető bringatárolóval kapcsolatosan vannak tapasztalatok?
Tető tartó helyett gondolkodnék benne, új beszerzés lesz. Vonóhorog nincs. Rendszeresen lenne használva jellemzően 1-2 bringával, alkalmanként hárommal.
+ nem kellene figyelni, a magasságot, behajthatok-e valahova stb.
+ nem kell emelgetni a bringát
+ légellenállás kisebb
- csomagtér nem nyílik amíg van fenn gép
- ajtót mennyire roncsolja?

(#113899) bringasisti válasza Zsohi (#113891) üzenetére


bringasisti
őstag

Hívd fel itthon őket. Ha metrikus csapágy akkor fillérekért van ha colos azt nem lehet kifizetni.

BENEFON DELTA--------N8

(#113900) ZolkoW válasza dunkel (#113898) üzenetére


ZolkoW
őstag

a légellenállás nem olyan egyértelműen jobb, szerintem van amikor igen, és van amikor nem.
Azt nézd meg, mielőtt veszel, hogy a bringa, amit vinnél, mennyire lógna ki oldalt. mondjuk ezt is nehéz a tartó kipróbálása nélkül ellenőrizni, de nekem kölcsön volt egy gagyi tartó, és inkább letettem róla emiatt (Focus I. kombi, és 29-es bringa). Szóval marhára kilógott. Az már csak finomság, hogy az ilyen tartóval (hátsó ajtós, nem konkrétan ez a típus) szerelt autók 95%-a szabálytalanul közlekedik, mert a lámpák és/vagy a rendszám is ki van takarva a bringákkal.
Amennyire tudom, arra is érdemes figyelni, hogy ha pántok tartják, azok ne műanyag alkatrészeket nyomjanak. Ha fémen támaszkodik, akkor nem hiszem, hogy kell félni a karistolástól, de lehet rá fóliát tenni. Ha az ajtó zsanérjaira gondoltál, akkor passz, szerintem túl vannak azok méretezve annyira, hogy bírják a kiképzést.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.