Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99401) rétisün válasza ggg666 (#99395) üzenetére


rétisün
veterán

nekem a kellys-el jó tapasztalataim vannak garit illetően, karbon outi vázat cseréltek nekem, pedig igazából nem is lehetett tudni/látni, hogy csak a festés repedt-e, vagy esetleg maga a váz is. lefényképezték a boltban, ahol vettem, a kép alapján bekérte a gyár a vázszettet, aztán cserélték is. igaz, a villa maradt a régi, de ugye annak nem is volt semmi gondja.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99402) ggg666 válasza rétisün (#99401) üzenetére


ggg666
őstag

És melyik boltban vetted? Ha szabad ilyet kérdezni?

(#99403) rétisün válasza ggg666 (#99402) üzenetére


rétisün
veterán

Zalaegerszeg, Greenzone.

de ha jól emlékszem, Ariadne (aki már elég régen eltűnt a topikból) is azt mondta annak idején, hogy a Kellysnél egész jó a garanciális ügyintézésnem nagyon szívóznak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99404) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Errol vagy errol mi a velemenyetek? Mindketto nagyon jo aron van, es igaz akartam varni par honapot meg a Triban 520 cserejere de lehet hamarabb megejtem a dolgot..
Megeri a carbon vaz a +200 fontot? Nem talaltam sulyrol infot sehol..

[ Szerkesztve ]

(#99405) Hasaggymeg válasza rétisün (#99403) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A-ri-a-dne,A-ri-a-dne,A-ri-a...ő volt az egyetlen rendszeresen fórumozó a gyengébb nem táborából.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99406) 6030D válasza Vasinger! (#99384) üzenetére


6030D
Ármester

Az Nhh - Csovi között van. Alapból sem egyszerű, és olyan kemény volt a hó, hogy nem lehetett tekerni, csak ahol volt valami nyom. Királyrétig kocsival, elég is volt ennyi a hidegből.

StLui: igen, mai. Frankó idő volt.

jjeahh: a vége nekünk is híg saras volt. Ahol sütött a nap, az azért olvadt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99407) Valkűr válasza RaiZka (#99381) üzenetére


Valkűr
őstag

Az FX35 egy baklövése az Osramnak, és itt nem fényére hanem az elemes ellátására gondolok. Nálam egy ora alatt ugy leszivta az elemet, h sötétben jöttem haza. A mérete simán lehetővé tette volna az akkumulátor használatát. Mondjuk ez akár az FX70-re is igaz lehet a hatalmas lámpatest végett. Én most egy Fenix BC21-et használok, nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#99408) RaiZka válasza Valkűr (#99407) üzenetére


RaiZka
tag

ez több mint fura.. Normális akksijaid voltak? Nálam a kisebb 1900-as (fehér) eneloopokkal 2.5-3órát húzza max. fényerőn. Ráadásul már 4-5éves AA akksikról beszélünk.Az aktuális kapacítását majd megnézem ha megjött az új töltőm.

Ma sikerült otthon felejtem a símaszkomat.. Csak 6km-ert mentem de szétfagyott a fejem a remekül szellőző sisakomban :D

(#99409) Astroboy


Astroboy
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést, hogy ilyen sületlenséggel fárasztalak benneteket, de az elmúlt 17 évben sajna eléggé kiestem a bringás körökből. :)
Utoljára 2000-ben építettem gépet, és most tanácstalan vagyok, hogy egyáltalán megéri-e még bármit alkatrészekből összerakni ahelyett, hogy az ember komplett bringát választana?:F

Azt is elmondom miért merült fel ilyesmi bennem:
Hétvégén nézelődtem, hogy kicsit képbe kerüljek, és azt tapasztaltam, hogy egy épített gépek sokszor fele annyiba kerülnek(20-50% akcióban) mintha ugyanazt a szettet külön álló alkatrészekből raknám össze.

Vagy csak rossz helyeken keresgélek?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#99410) belaazallat válasza Astroboy (#99409) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

A cégek, márkák által összerakott bringák, mindig is olcsóbbak, mint amit te magad állítasz össze alkatrészekből. Viszont amit te állítasz össze, az személyre szabottabb, mint amit a gyár összeállít, kérdés megér-e ez neked x Ft felárat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#99411) zoli03 válasza Astroboy (#99409) üzenetére


zoli03
őstag

Nem igazán éri meg építeni, hacsak nem mindent akciós áron veszel. És itt nem magyar akciókra és árakra gondolok, hanem német webshopok akcióira. Itthon már vázat se nagyon kapsz.

(#99412) ZolkoW válasza Astroboy (#99409) üzenetére


ZolkoW
őstag

talán úgy tudsz árban is jól kijönni, meg személyre is szabni, ha találsz olyan céget, akik kínálnak ilyen (részben) személyre szabott, de mégis kész bringa árú modelleket. a Planet-X / On-One angliából ilyen, legalábbis szoktam látni náluk ilyen csomagokat, egyébként a magyarokat preferálnám, csak nem nagyon vagyok képben boltokkal, szóval azt nem tudok példának felhozni :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#99413) Astroboy válasza belaazallat (#99410) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi! :R és neked is Zoli!

Amúgy pont ettől tartottam, nem is tudom min csodálkozok...
Eszem ágában sem lenne komplett gépet venni, mert -ahogy Te is írtad- még ha némi szerelés árán is, de sokkal személyre szabottabb a végeredmény...no meg az új alkatrészek szaga hmmm :DDD -szívesen nosztalgiáznék :D

És esetleg tudtok ajánlani külföldi oldalt, ahonnan viszonylag jó áron lehet rendelni?

(#99412) ZolkoW: és a vámmal ilyenkor mi van? Amatőr vagyok ilyen témákban....

[ Szerkesztve ]

(#99414) zoli03 válasza Astroboy (#99413) üzenetére


zoli03
őstag

https://www.bike-discount.de/
https://www.bike-components.de/

Itt szoktak jó akciók lenni, teleszkópok, kerekek, komplett szettek, vázak. De pl múltkor a Canyon nagyon leakciózta a kereket meg a fékeket, ha jól emlékszem, 55EUR volt egy CrossOne első kerék, a régebbi SLX fék is kb 40EUR volt. De ilyenkor várnod kell az akciókra, akár több hónapot is, mire összejön egy biciklire való alkatrész. Vagy vehetsz Rose-ról, ott lehet módosítani a felszereltséget. Amúgy meg nincs vám Angliából és Németországból se. Már a posta is elég elfogadható áron van.

(#99415) pc360 válasza Astroboy (#99413) üzenetére


pc360
addikt

Én sem tartom a komplett alkatrészezést a legjobb ötletnek. Eleve alig kapni önmagában vázat. Az, hogy rendeléskor hozzádobsz egy segged alá való nyerget, meg egy normális markolatot, még mindig olcsóbb, és a személyreszabással meg is vagy. Az új illatot is megkapod.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#99416) zoo8800 válasza CaNNa3IS (#99379) üzenetére


zoo8800
veterán

Klassz.
Btw. a Sram szerintem jövőre letarolja a piacot ezzel a "diszkont áras" Eagle szettel. :) Shimano igazán kitalálhatna valami hasonlót

rip and tear, until it is done

(#99417) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, végre nálunk is havazott ismét és kimentem egyet, de ahányszor kitekerek hóban, mindíg ilyenekkel jönnek a szomszédok meg a családom is, hogy:
"Nem üttek le a rendőrök a bicikliről?"
"Télen nem szabad biciklizni, megbüntetnek!"
"Hóban akadályozod a forgalmat, ezért tilos tekerni!"

ésatöbbi... van ennek valami valóságalapja? Mert nekem eddig semmilyen problémám nem volt a téli tekeréssel :F . Kell tartanom a rendőröktől, van valami ilyen törvény, vagy csak elterjedt szájról szájra ez a pletyka, oszt ezért cseszegetnek? :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99418) Astroboy válasza zoli03 (#99414) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszönöm!

Szétnézek ezeken az oldalakon, meg azon a ROSE-on is amit ajánlottál.
Várni tudok a jó akciókra, nem sürgős a dolog, és ahogy a szavaidból kivettem: így járnék a legjobban.

pc360: Régebben volt váz is az üzletekben bőven, most meg nagyítóval kell keresni azt a párat -ahogy írtad. Ha esetleg találtam is valamit a hétvégén, az hajtócsapágy nélkül is tuti 1.5 millás ársávba esett :W
Az előre összerakott Alivio váltóval és v-fékkel szerelt 99 ezres KTM-ektől pedig a falra mászok...

(#99419) ivana válasza jjeahh (#99417) üzenetére


ivana
Ármester

Magyarországon tuti nincs. Ha jól emlékszem te erdélyi vagy, ott nem tudom mi a helyzet, de nem hiszem, hogy lenne ilyen szabály.

(#99420) jjeahh válasza ivana (#99419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, erdélyi vagyok, én sem hiszem, hogy van ilyen szabály, de na, biztos ami biztos :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99421) Astroboy válasza jjeahh (#99420) üzenetére


Astroboy
őstag

Erdélyben bringa nélkül télen? :Y
És ha balról gyün a medve? :DDD

(#99422) jjeahh válasza Astroboy (#99421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy tudom a medve rövid távon max 60km/h sebességgel tud szaladni, szal esélyem sincs :D

Közben egyetlen egy helyen találtam egy ilyent:
"(1) A kerékpárok vagy mopedek vezetőinek tilos:
m.) jéggel vagy hóval borított úttesten közlekedni"
forrás... :Y
Igaz, hogy általában az úttesten el van olvadva/tolva/lesózva, de a kerékpár sávon ilyenkor fél méteres hó van, mert mindenki oda lapátolja :((( . Ugy-e felénk a bringasáv csak arra való, hogy az összes nyugdíjas meg kismama azon totyogjon nyáron, az autósok is rendszerint rá parkolnak, télen meg az csak egy fölösleges sáv, amire átlapátolhatják az emberek a havat a gyalogos sávról...
No meg nem mindegy az sem, hogy az ember öblös bütykös gumival teker-e (ne adj' isten fat bike-al), vagy sima virsligumival, azzal még megérteném ezt a szabályt... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99423) Runner_fxr válasza Astroboy (#99418) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt is érdemes végiggondolni, hogy milyen felhasználásra keresel bringát, és mennyi a keret. Sok minden változott 2000 óta.

(#99424) Astroboy válasza jjeahh (#99422) üzenetére


Astroboy
őstag

Jobb, mint fára mászni
Bár csak a szám nagy, valószínűleg bex@rnék a félelemtől és azt se tudnám hirtelen mit tegyek. :DDD

Hülye egy szabály a tietek...bár valóban nem mindegy, ki milyen gumival merészkedik ki ilyenkor. Jégre/hóra a fat-bike biztos jó, csak ugye piszok drága ahhoz képest, hogy a téli előnyein kívül nagy vonalakban semmire sem jó.
Ha megjött a hó, mi a legszélesebb terepgumit raktuk fel + fele nyomás kiengedtük.

Low cost fat bike - powered by találékonyság :DD

(#99425) jjeahh válasza Astroboy (#99424) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem kéne egy fat bike ide és tutira nem csak télen használnám ki a ducigumikat :D . Szal szvsz nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen helyen laksz, felénk én a trekking-fitness-outi vonalnak nem látom annyira értelmét. Persze lehet azokkal is közlekedni, de itt, a tájnak hála egy monti öblös, bütykös gumikkal több élményt ad...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99426) zoli03 válasza Astroboy (#99418) üzenetére


zoli03
őstag

Bike-Discount általában teli van Cube vázakkal. Gyakran kell figyelni, mert a gyakori méretek hamar elfogynak.

(#99428) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Kíváncsi vagyok 2018-ban is bojkott lesz?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99429) Astroboy válasza zoli03 (#99426) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi! Ez jó helynek tűnik így elsőre.
És ez a Cube amúgy jó? Tudom hülye kérdés mivel manapság igencsak relatív az, hogy valami jó.
Máshogyan fogalmazok: ez körülbelül a Kona/GT kategória?
Specialized-ről - Rocky Mountain-ról mi a véleményetek?

Több kérdésem egyenlőre nincs. Asszem :DDD

(#99430) Tufa_ válasza Tufa_ (#99404) üzenetére


Tufa_
aktív tag

megrendeltem az alu verziot, felek 100kgval a karbont hasznalni.. :B

(#99431) Hasaggymeg válasza Astroboy (#99429) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A felsoroltak mind az ajánlott kategória,Specialized meg még annál is ajánlottabb...de azt az árából is látni fogod.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99432) 6030D válasza Hasaggymeg (#99428) üzenetére


6030D
Ármester

Nem bojkott lesz, hanem verseny. ;)
BIKE WEEKEND 2018-BAN!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#99433) Runner_fxr válasza Astroboy (#99424) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A fatbike-al kapcsolatban tévedésben vagy. :)

(#99434) Hasaggymeg válasza 6030D (#99432) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99435) Astroboy válasza Hasaggymeg (#99431) üzenetére


Astroboy
őstag

Jesszus :D látom ennek az ára tényleg specialized.
Bár találtam ebből a márkából is "alsóbb kategóriájú" komplett alu gépet itthon 150-200k között, de ennyiért sajnos csak gagyi alkatrészekkel szerelik őket.
Mondjuk ennyiért ne is várjon többet az ember -ha jól gondolom.

Kellys-ről esetleg van tapasztalat? Olyasmi kategória kb., mint a Mongoose?

Most már tényleg befejeztem :D
:R

(#99436) jjeahh válasza Astroboy (#99435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Felénk sok a Kellys, általában dicsérni szokták az ismerősök, hogy megbízhatóak. Bár ízlés kérdése, de nekem jó néhány vázuk geoja nagyon nem begyere, a belépő modellek sokszor bazári tiritarka szivárványszínű festésről nem is beszélve :D . Ja és a saját márkás KLS cuccaik gyakran elég gagyik, szal ha Kellys-t veszel, akkor ne kövesd el azt a hibát, hogy a tartozékokat is márkán belül vásárolod meg... elég az, ha néhány alkatrész KLS rajta, pl a nyereg általában instant cserés szokott lenni :D . Fura az is, hogy ugyan a jó ár/érték arányuk miatt szokták emlegetni, de szerintem nem nehéz kategórián belül jobb felszereltségű bringát találni a Kellys-eknél... de persze jobb lenne ha kinéznél egy konkrét típust, mert így csak általánosítani lehet :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99437) Astroboy válasza jjeahh (#99436) üzenetére


Astroboy
őstag

Köszi a választ!

Szomszédnak van Kellys most jut eszembe, ráadásul valami jobb modell lehet, mert nem úgy néz ki mint egy szivárványszínű eccarvú.
Át is megyek meglesni holnap, hátha azon is találok KLS cuccokat :DDD ;]

(#99438) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Na, jövőre ki megy bringaexpóra? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#99439) Runner_fxr válasza Astroboy (#99435) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az ilyen prémium gyártóktól akkor van értelme bringát venni ha legalább egy középkategóriát megcélzol. Tudnak azért többet geo-ban, merevségben stb. Kelly's-t nem kedvelem.

[ Szerkesztve ]

(#99440) Tuomas


Tuomas
addikt

Lehet hogy hülye kérdés lesz, de:
Ha van egy pumpám, de nincs rajta nyomásmérő, honnan tudom, hogy 7-8 bar-on van? :F :U

We were here

(#99441) Hasaggymeg válasza jjeahh (#99436) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kelly's egy szlovák márka,mely tényleg színes,akkor még trendi bringáival és jó árérték aránnyal robbant be a piacra.Azóta a tarka kerékpár sem annyira divat és jó árérték arányuk is odalett,pont úgy mint mindegyik feltörekvő márkáé,mint Cross,vagy éppen Cube.Ma is vannak nagyon komoly,felső kategóriás gépei is,pl.ez csak,hogy maradjak a kaptafámnál,így ajánlott márka.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#99442) zoli03 válasza Tuomas (#99440) üzenetére


zoli03
őstag

Léteznek külön nyomásmérők is. Ha olyanod sincs, akkor sehonnan.

(#99443) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#99441) üzenetére

Na igen, most meglestem a helyi kereskedő Kellys választékát és nem mondanám hogy hú de jó ár/érték arányú gépeik lennének (outi fronton).

Meg ami még hatalmas negatívum náluk: mindössze háromféle(!!!) méretben árulják a bringáikat. Azért egy komoly, magára valamit adó márka legalább öt vagy hat méretben készít kerékpárvázat. :U

Més que un club!

(#99444) rétisün válasza Napfénysüti (#99443) üzenetére


rétisün
veterán

és outiból nekem még a legkisebb is nagy lenne......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99445) Napfénysüti válasza rétisün (#99444) üzenetére

Nekem még a legkisebb S-es elmenne de a három méret tényleg gáz.
Na meg megnéztem az URC 70-es 2018-as mdoelljüket mert kb az lenne olyan amit nézegetek. Csekély 920.000 Ft-ot kérnek érte... :Y
Jó, igazából nem kirívóan drága de azért ez mégiscsak egy Kellys, nem Speci vagy Trek vagy Bianchi.

Te amúgy milyen magas vagy?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#99446) rétisün válasza Napfénysüti (#99445) üzenetére


rétisün
veterán

175, 84 centi belső lábhosszal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99447) jjeahh válasza Napfénysüti (#99445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a Gibon 30-at nézegettem, mert az az egyetlen plus size merevfarú, amit lehet nálunk helyben is kapni, de annyiba kerül nagyjából, mint egy hasonló felszereltségű cannondale, marin, gt, speci vagy akár lapierre és így már nem érdekel a dolog annyira engem sem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#99448) Napfénysüti válasza rétisün (#99446) üzenetére

Akkor hasonlóak vagyunk, én 173 cm vagyok ha jól emlékszem talán 82 centis belső lábhosszal. :)
Mondjuk ehhez képest az M-es Focusom nem kicsi 120 mm-es stucnival. :DDD

Més que un club!

(#99449) Astroboy válasza rétisün (#99444) üzenetére


Astroboy
őstag

Persze - hiszen süni vagy :DDD

(#99439) Runner_fxr: Ahogy mondod, láthatóan ezeknél is a középkategóriánál kezdődik az élet. Az aláírásodban említett Bergamontokról tudnál valami infót adni?

(#99450) rétisün válasza Napfénysüti (#99448) üzenetére


rétisün
veterán

de te azért jó 15 évvel fiatalabb vagy, könnyebben bringázol fekvősebb testhelyzetben.

az első 'komolyabb' outim egy M-es Kellys vot, 575 mm felsőcső-hossszal, ahhoz használtam 100-as stucnit. aztán mikor eladtam, és vettem a Lapierre-t hasonló méretben, hirtelen nagynak éreztem, azért lett azon 80-as stucni. a mostani felt 545 hosszú, gyárilag 90-es stucnival.

(#99449) Astroboy: azért nem is veszek Kellyst :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.