Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) dunkel válasza Vanir (#98150) üzenetére


dunkel
őstag

15 fokban szélálló nadrág? Néhányan nagyon fázósak vagytok. :)

(#98152) Jester01 válasza bimbilla09 (#98147) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, rövid nadrág alá. Azért 15 fok alatt már hosszúban szoktak errefelé menni az emberek.

Jester

(#98153) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#98148) üzenetére


zoli03
őstag

Ha annyira el kell fordítani a kormányt, akkor már úgyis olyan lassan mész, hogy tudsz rá figyelni szerintem.

(#98154) belaazallat válasza rétisün (#98141) üzenetére


belaazallat
addikt

Súly, nálam nem számít a váz terén. Saját magamon jóval több van. :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#98155) Toobee válasza dunkel (#98143) üzenetére


Toobee
veterán

Ilyen nyári cuccok voltak Budaörsön kva jó áron. Ezt a gatyát 4.000 Ft-ért vettem, de a 900-as széria is képviseltette magát.

https://barbieripnk.hu/

(#98156) rétisün válasza belaazallat (#98154) üzenetére


rétisün
veterán

nyilván, ha számítana a súly, nem ezt veszem (hogy mit, azt ne kérdezd :N én se tudom, de valószínűleg sokkal többe lett volna) de ha már vázszett, megmértem mielőtt összerakom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98157) eastsider válasza Hasaggymeg (#98105) üzenetére


eastsider
nagyúr

meg is van, már ezzel jöttem haza. hát elég király :) köszi az ajánlást, remélem sokáig húzza, minőséginek tűnik

(#98158) dunkel válasza Toobee (#98155) üzenetére


dunkel
őstag

Szoktunk gyerekkel járni rollerezni, mászófalazni :D és csak mindig veszek valamit.
Már egy ideje kifogyott a méretem ezekből, néztem.
Az idei 900nak meg a színe nem tetszik (ójaj) és a betét se annyira, de azt élesben nem próbáltam.

(#98159) Acef válasza sanzi89 (#98136) üzenetére


Acef
addikt

"comb középig van szélálló" (softshell)

Hiába volna tovább, ha hideg van, akkor a térdnek úgysem elég a softshell. Ez a lidl-s így is pont jó, hogy ne fázzon meg a cerka, a térdnek meg minuszban már komolyabb védelem kell.

Békéscsabán, Gyóni Géza utcában van egy motoros ruházatot árusító bolt [link], ott 4000 Ft a neoprén térdvédő. Ez nadrág alá és fölé is mehet, tépőzáras, nagyon jól védi a térdet. Nekem is ez van. Nem túl kényelmes a viselete, de megszokható, és ez 100%, hogy jól védi a térdet.

Kevésbé hideg időre alternatíva lehet két softshell csősál, amit térdvédőnek is használhatsz dekában 2-3000/db

Ez így összesen 12-14000 Ft. + még esetleg egy aláöltöző

[ Szerkesztve ]

(#98160) Hasaggymeg válasza eastsider (#98157) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt szoktam,hogy mindig feltöltve teszem le,vagyis akármilyen keveset is használom utána rátöltök,majd csak úgy teszem le.Ha csak látszani akarok akkor egyes,ha látni is időnként,mondjuk kivilágított utcák árnyékos zugait,akkor kettes,hármas meg erdőben,vagy koromsötétben.A villogó funkciókat gyakorlatilag visszaadnám...Ha így használod,soha nem fog lemerülni neked az úton.Arra még figyelj hogyan állítod be,mert főleg egyes,kettes fokozatban nagyon odavág a szembejövőknek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98161) Toomy válasza rétisün (#98137) üzenetére


Toomy
senior tag

Szép darab!
FELTehetőleg ez tartósabb lesz mint a karbon. :DDD

(#98162) bunddog válasza eastsider (#98100) üzenetére


bunddog
tag

Kíváncsi lennék rá, ami nekem van velotech az 50 chipled-es abba talán az 1-es villogó fokozatba se tudsz bele nézni :) vagyis rá és bár gagyi a felfogatása amit sufnizni kell, de olyan erős hátsó fényt még nem láttam 5k alatt :)

visszaolvastam, most látom hogy elsőről van szó ;] úgyhogy nem szóltam :D

[ Szerkesztve ]

(#98163) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, a slime defektgátló zselének van valami működési tartománya hőmérséklet tekintetében? Értem ezalatt mínuszokban is jó? Esetleg valami nyomásszintre van szüksége? Sajnos a dobozán nem láttam semmiféle ifnót erre vonatkozóan.

(#98164) Hasaggymeg válasza rétisün (#98137) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én inkább azt mondanám úgy néz ki továbbra sem tudsz ellenállni a kísértésnek. ;]

(#98136) sanzi89...mivel nevetséges 3000 forint,én azért,mondhatni kivételesen mert arra jártam,vásároltam egyet lesz ami lesz alapon. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98165) szjoci


szjoci
őstag

Olcsó külső rendeltetésszerű használatához is elengedhetetlen a pontos nyomásértékre fújás :DDD

(#98166) inifini válasza Hasaggymeg (#98160) üzenetére


inifini
tag

Azért városban, ahol megfelelő a közvilágítás, ott én inkább a villogót használom, hogy jobban észrevegyenek. Nekem infini super lava van, brutális a fényereje a mérete ellenére is.

(#98167) Hasaggymeg válasza szjoci (#98165) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kemény! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98168) pc360 válasza inifini (#98166) üzenetére


pc360
addikt

Mondjuk Infini Super Lava-val nem villogunk, mert az konkrétan a parasztság kategória. :) Még a MICRO LUXO-val is az, pedig az gyengébb fél fokkal. Az ilyennel világítani kell. A hátsó villogást megértem, de az nem is annyira zavaró a külső szemlélő számára, mint az a front led.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#98169) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Van egy look pp 396-os pedal szettem, de nincs hozza stoplim. Meg tudna mondani valaki, hogy milyen stopli kell ehhez? Keresgeltem a neten, de nem igazan egyertelmu, hogy milyen look stopli kell hozza.

(#98170) eastsider válasza Hasaggymeg (#98160) üzenetére


eastsider
nagyúr

sötétben most maxon próbáltam, elég durva :Y én szeretem a villogót, tuti felfigyelnek rám, ha ilyen erővel villog a lámpa.. (csak világosban, sötétben semmi értelme). tényleg teljesen jó a tartója

(#98162) bunddog : hátul olyanom van. mit hákoltál a tartóján? nekem már 3x elrepült menet közben, de eddig mindig megúszta... nem kattant be... mostmár figyelek á...

más: ha a hátsó váltó dobálja a fokozatokat, akkor feszíteni kell a bowdenen ugye? és ha nem tudok már?

[ Szerkesztve ]

(#98171) Hasaggymeg válasza eastsider (#98170) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vagy feszíteni,vagy lazítani kell,attól függ,hogy teszem azt én a 3-asra állítva le-le dobja a négyesre,vagy bele-belekap a kettesbe.Ha nem tudod tovább feszíteni újat kell fogni a bowdenen a váltó szorítócsavarjával.Tapasztalatom az,hogy ha eddig jól működött és nem is csúszott meg a bowden a váltó becsípésnél,most meg hirtelen sokat kell erre,vagy arra állítani,akkor meglehet valahol a bowdenház nincs a helyén a szemekben.
Szerk: vázon található bowdenháztartó szemekre gondolok,ugyebár.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98172) ZolkoW válasza Acef (#98159) üzenetére


ZolkoW
őstag

tegnap a szében teszteltük a futónacikat, a telefon 7 fokot mondott a netes adatok alapján, de a szél miatt elég hűvösnek tűnt az idő. én is bringázni vettem, hogy végre legyen hosszú, betét nélküli nadrágom is, nekem meggyőző volt, főleg azért az árért. az összes eddigi Lidl-féle ruhámmal elégedett vagyok, az én szintemen (értsd: legalább mozduljak meg) teljesen jók. lehet, hogy vissza is megyek még venni ezt-azt, ha maradt még hétfő óta, a futósapi is rendben van, azt meg sisak alá akarom használni, de tegnap feleségem vette fel, így én a BBB-t használtam. a BBB 4000 Ft volt, ez 1200, és nem mondom, kétszeres árat még indokoltnak is tartok a kidolgozás minőségéért (és a BBB-t megint megvenném 4-ért), de ez több mint 3x-os szorzó. szóval veszek páromnak is egy sapkát :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98173) DUB Inc. válasza eastsider (#98170) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nappal én is inkább villogok, mert láthatóbb és az akkumulátor is jobban bírja. Hátsó lámpának ilyenem van, fényre nagyon jó, az akksi lehetne combosabb...

[link]

(#98174) eastsider válasza Hasaggymeg (#98171) üzenetére


eastsider
nagyúr

megnézem ezeket, thx.
ha jobban megtekerem, csak akkor dobja át nagyobb kerékre. tovább nem tudtam már feszíteni. eddig tökéletes volt, lehet egy kátyúnál történt valami

(#98175) Hasaggymeg válasza eastsider (#98174) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pár ezzel kapcsolatos jútjúb videó tanulságos lehet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98176) Strezi


Strezi
őstag

Hétvégén(szombaton) alakul egy tekerés a gerecsében, akit esetleg érdekel bekapcsolódhat!

kb 45-50km között, szint valahol 1100 - 1500 között, az opcionális visszagurulás/gyakorlás illetve a "Megpróbálom DH pályát és visszatolom!" választása függvényében ;)

Útvonal (visszafelé hogy tekerhető(bb) legyen majd mindenkinek): https://www.strava.com/activities/1246425831

Indulás a megjelölt ponttól, ahol parkoló és kisbolt van a Szakközépiskola mellett. Érkezés ugyanoda, illetve a Csónakázótó partjára, ahol kisbüfé, sőr stb. lesz.

Félúton lehet vendéglős ebédezni, ugyanott vízvételi lehetőség. Első kb. két órát saját tartalékból kell megoldani.

Indulás 10óra, így a korai sötétedés mellett is adott hat óra egy kellemes egész napos túrára. Lelkiekben mindenki készülsőn, hogy szinte senkivel sem fogunk találkozni az utunk során az erdőben ;) Forgalmasabb helyeken tekerőknek ez furcsa lehet majd :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98177) Jester01 válasza DUB Inc. (#98173) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem ilyen van, ez mondjuk elemes de csak 1190Ft.

Jester

(#98178) rétisün válasza Toomy (#98161) üzenetére


rétisün
veterán

köszi!

remélem tovább tart, bár amit a karbon támvilla kapott, attól valószínűleg FELTehetőleg egy alu is megrogyott volna.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98179) inifini válasza pc360 (#98168) üzenetére


inifini
tag

Igen, elég erős, de a folyamatos világítással nem érzem magam biztonságban, ha nincs teljesen sötét. Amúgy magam elé villogok, de így sokkal jobban észrevesznek. Ha már kint tekerek lakott területen kívül, akkor a gyengébb, folyamatos világítással használom.

(#98180) DUB Inc. válasza Jester01 (#98177) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Chipledest akartam, de nem elemest. A fénye rendkívül jó, oldalról és hátulról is jól látható. 50%-on és villogó üzemmódban még bírja is...

(#98181) TomMusic


TomMusic
őstag

Na kéremszépen, nem kell a DH-hoz sokszázezres bicó: [link] :DD
Szerk.: valszeg vótmá', de akkor is jó! :D

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#98182) Hasaggymeg válasza TomMusic (#98181) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudással sokmindent lehet kompenzálni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98183) Napfénysüti

ROTOR Uno tárcsás szett teszt
Igazából nekem az jött le hogy ez egy kuriózum, de nem váltja meg a világot mert lenne még mit ciszolni rajta. Azért érdekességnek nem rossz hogy full hidraulikus az egész és meglehetősen könnyű is.

Més que un club!

(#98184) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#98182) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De a 88-ast kapó hátsó kerékkel mit kezd? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98185) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#98183) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A bemutató végéig rendben is van,de...a tesztelés során előjönnek a hiányosságok.Pedig 2500 zöldhasú az ára! :U...amúgy meg jó az alapötlet,egy teljes hidrós,segédenergia nélküli rendszer tetszetős. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98186) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#98185) üzenetére

Az elég nagy pech lehet mikor meredek emelkedőn mész fel, nem tudod hogy a legkönnyebb fokozaton vagy és váltanál még feljebb. Sima szetteknél ugye ilyenkor nem történik semmi (velem is elő szokott ez fordulni), de ennél a ROTOR Unonál meg lepakol egy fokozatot jól megszívatva szegény bringást. :F

Més que un club!

(#98187) jjeahh


jjeahh
nagyúr

A fat bike nehéz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98188) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#98186) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Poénos ez, mikor csapok egy kört az acél 29er Mary SS-el, és én is váltanék feljebb... :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98189) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#98169) üzenetére


dreizwanzig
tag

ERRE valaki valamit? :D

(#98190) Acef válasza ZolkoW (#98172) üzenetére


Acef
addikt

:K
Én is így tapasztaltam, hogy ennyiért nagyon redben van.

(#98191) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#98131) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mi lesz szombaton? :)

(#98192) bunddog válasza eastsider (#98170) üzenetére


bunddog
tag

A gumi borzalom alatt ugye egy rendes ricnis kapcsolatú műanyag konzol van úgy emlékszem, vagy nem :D de van hozzá egy másik felfogatás azt kombináltam egy sima prizma konzoljával és simán belőttem fixre hogy hogy álljon és meghúztam a csavart :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#98193) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#98191) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most szombaton semmi,de jövő szombaton már talán igen. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98194) 5381 válasza dreizwanzig (#98189) üzenetére


5381
aktív tag

Én a Delta-ra tippelnék.

(#98195) dreizwanzig válasza 5381 (#98194) üzenetére


dreizwanzig
tag

kiraly vagy! koszonom. igy rakeresve a pp396 meg a delta szavakra, mostmar egyertelmu :)

Jol sejtem, hogy nekem, mint kezdonek erdemesebb lenne a piros stoplit venni, ami 9 fokos mozgast enged? A fekete az ugye 0 fokot (es ha jol sejtem, akkor ebbol nem volt 4,5 fokos szurke, szoval ez a ket lehetosegem van)

(#98196) 5381 válasza dreizwanzig (#98195) üzenetére


5381
aktív tag

Ahogy olvasgattam, a fix stopli sokkal pontosabb beállítást igényel. Cserébe könnyebb kilépni belőle.
Nekem keo2 max pedálom van, szürke stoplival, ami eléggé mozog a pedálban. Nem is fáj a térdem, vagy a bokám, pedig egyszer felraktam a cipőre és azóta úgy is van. Hajtásnál nem érzem, hogy lötyögne benne a lábam. Kilépésnél kell figyelni, hogy a stopli holtjátékát is figyelembe vedd.

(#98197) planbmokus válasza dreizwanzig (#98195) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ezek közül elvileg bármelyiket használhatod.

Bocs, benéztem. Ezek a Kéo sorozathoz valók.
Delta-hoz csak piros és fekete van.
Neked ezek közül kell választani

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98198) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt ismeri/használja valaki? Ha nem javul az idő,ma felspécizem vele a szamarat.Minap voltam a Hervisben és az enyémhez képest elkeserítően könnyen működött még a 150-200e forintos Acera/Alivio rendszerek váltása is.Vérszemet kaptam... :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98199) planbmokus válasza Hasaggymeg (#98198) üzenetére


planbmokus
senior tag

A Focuson ilyet használtam, két szezonon keresztül, a Nokon után a világ második legjobb bowdenháza.
A PlanetX gravelemen jelenleg is ilyen van.
Ha a porlehúzó harangokat is felteszed és néha fújsz bele egy kis szilikont, a saját bowdenjével gyakorlatilag karbantartás-mentes.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98200) Hasaggymeg válasza planbmokus (#98199) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megnyugtató. :R ...ugyanakkor nem tudom hol lehet ebbe további szilikont fújni,mivel a bowdenházba befűzendő,a bowdenen teljes hosszában végig futó belső olajozott héj elvileg csak a 2 végén nyitott.Ez így kvázi zárt,azzal a különbséggel,hogy nem kell/lehet a vázba fűzni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.