Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98901) trialboj válasza K_Gabor (#98900) üzenetére


trialboj
őstag

A DHL tényleg brutál gyors, de nem mind1 mekkora a szállítási díj. 15 € v csak 8 mint rose on. De chainreaction nál csak sima posta van, tracked, vagy valami értelmetlen 50+os DHL ami 2-3 napot ígér, mikor az átlag is 3-5 :))

A legjobban az zavar, hogy nem látom hogy mozgásban van.

A rose bikes amúgy a múltkor, mikor elvesződtek a csomagok, valamit benézett, és nem irányított vissza magához a csomagokat, tehát az újra küldött termékeket megkaptam a reklamáció után 2 nappal, majd 2 hétre rá, megérkeztek ugyan azok 2 részletben :)))) Mikor átvettem nem tudtam hogy micsoda, kibontás után meg nyilván nem küldtem vissza mert szinte nem is említésre méltó összeg, de a karma dolgozik, mert azóta rohadtul nem tudom elpasszolni egyik cuccot sem.

(#98893) jjeahh
Pff te már ilyen környezetben tolod? Itt az is csoda ha január közepén látunk majd 1 kis havat. Legalább hideg is van, vagy gond nélkül élvezhető a túra.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#98902) jjeahh válasza trialboj (#98901) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A hideg az relatív, nálunk 2-4 fok között ingadozott nappal a km óra szerint, szerintem ez még bőven tekerős idő, a haverok viszont már hetek óta elrakták a bringát... amikor mutattam a képeket nekük, azt mondták nem vagyok normális :D . Minusz 25-30 fokokban már valszeg én sem fogok bringázni, de gyalog túrázni azt biztosan.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98903) Hasaggymeg válasza trialboj (#98901) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mit beszélsz,már itt is van hó! Dunakeszin térdig ér...egy hangyának. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98904) trialboj válasza jjeahh (#98902) üzenetére


trialboj
őstag

(#98903) Hasaggymeg Valaki állandóan belekontárkodik a hsz-eimbe, nem tudsz erről valamit :P Átváltja az off topicos jelzést.

2-4 fok tényleg hideg, de hóban tekerve még talán elmegy, habár ilyenkor már nagyon kell figyelni az emelkedők után, megizzadsz és hamar vége lesz a mókázásnak.

-25 volt itt tavaly január közepén, az már annyira hideg, hogy az arcom lefagyott 5 perc után. TÚRÁZNI ilyen időben kész őrület, még belegondolni is kényelmetlen érzést jelent :P

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#98905) jjeahh válasza trialboj (#98904) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy nagyon öltözetfüggő is ez, én pl. egész életemben szénné fagytam minden télen túrázás közben, aztán úgy 2 éve elhatárotam, hogy elég volt.. veszek rendes téli ruhákat. És nem is bántam meg, azóta olyan idő nincs, hogy én megfázzak, csak az időjárásnak megfelelően kell öltözzek. A hanwag, merrell téli bakancsom pl. olyan durva, hogy -15 fok fölött túlzás és -30 fokban nyári bokazokniban nyugisan sétálgatok benne, + talán mondanom sem kell, soha nem áznak el akkor sem ha patakban gázolok :)) . Kabátból meglepő, de a komolyabb decathlonos kabátok nekem beváltak, simán hozzák a nagy márkák szintjét is (pl. columbia) akár.
Emelkedős izzadásra meg nekem egyszerű a receptem: felfelé egy réteget levetek, lejtőzéskor meg visszaveszem... idén még nem sikerült megfáznom így, pedig tekertem -5 fokban is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98906) Hasaggymeg válasza trialboj (#98904) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ami a témakörhöz kapcsolódik annak látszódni kell/illik. Van elég off így is. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98907) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Téli időben, pl. hóesésben való bicajozáshoz ki milyen kesztyűt illetve térd melegítőt tud ajánlani?
Nemrég voltam biciklis boltban és kicsit elvoltam borzadva, hogy "szélálló" kesztyű tizen pár ezrekbe kerül.
Van-e értelme szélálló kesztyűbe/térd melegítőbe belefektetni?
Ha igen, hol érdemes megvenni jó ár/érték arányban?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#98908) Pttypang válasza pvt.peter (#98907) üzenetére


Pttypang
veterán

Mihez kene az a kesztyu? En telen a decathlonos 2 ezressel elvagyok minusz sokig.

Everybody lies.

(#98909) jjeahh válasza Pttypang (#98908) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is olyan van, de már most lefagy a kezem benne :D . Na még az kéne nekem is, egy jó kesztyű... Ez is emberfüggő, van akinek sosem fázik igazán a keze, másnak meg már ősszel megfagy.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98910) pvt.peter válasza Pttypang (#98908) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egyszerűen mondva: a hidegben való biciklizéshez, akár mínuszokban is.
Ha azt mondod, hogy erre megfelel a Decathlonos kesztyű akkor ok.

Ma megnézem, kipróbálom, hogy milyenek ezek:
500 ÁTMENETI KERÉKPÁROS KESZTYŰ, FEKETE B'TWIN
500 TÉLI KERÉKPÁROS KESZTYŰ, FEKETE B'TWIN

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#98911) Runner_fxr válasza pvt.peter (#98907) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos az nem fog menni, hogy legyen nagyon olcsó, de minőségi is. 2000 ért olyan kesztyűt kapsz amiben gyerekként lementél hógolyózni, és 10 perc múlva már csavartad ki a vizet a kesztyűből. :)
Persze ha nincs különösebb elvárásod, el lehet vele lenni. Viszont ami technikai anyag, kifejezetten bringázáshoz tervezett, hogy jó fogást is biztosítson. Az tizen ezer.
Endura, Ziener stb.

Ha fontosak az ízületeid, akkor mindenképpen van értelme a minőségi téli ruházatnak. A térdmelegítő az egyik leg fontosabb. Ezt viszonylag olcsón megúszhatod, pár ezerért, neoprén térdmelegítőként kell keresni motorosboltban.
Viszont ez hosszútávon nem lesz kényelmes. És le is csúszhat. De amíg a helyén van a funkcióját ellátja. Az igazán jó megoldás a minőségi téli bringás nadrág, akkor nem kell a térdmelegítő, mivel a nadrág anyaga már kellő védelmet nyújt, maximum egy sí aláöltöző ha tényleg brutál hideg van. Csak az a baj, hogy egy ilyen nadrág 40 ezer körül kezdődik.
Alpinbike-ban tudsz nézelődni, vagy bringaland. De akkor olcsó nem lesz, vagy decathlon, akkor lehet olcsó, de a minőség már kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#98912) jjeahh válasza Runner_fxr (#98911) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Decathlon amúgy nagyon vegyes tud lenni, én a kabátommal abszolút elégedett vagyok, meg még pár dologgal szintén, de pl. cipőt az életben nem vennék onnan, max városi száraz felhasználásra. A kesztyűjük sem igazán jött be...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98913) pvt.peter válasza jjeahh (#98912) üzenetére


pvt.peter
őstag

Milyen cipőre gondolsz? Így azért egy picit tág :D
Nekem pl. 2 Quechua -m van, abszolút megfeleltek idáig.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#98914) Runner_fxr válasza jjeahh (#98912) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, valóban így van. Vettem már ott jó cuccot, olcsón, de ehhez szerencse kell. Futó pólót, bringás táskát pl. Viszont a legtöbb esetben ami olcsó az olyan is. Ami meg tényleg jó, az általában a dekában se olcsó.

(#98915) pvt.peter válasza Runner_fxr (#98911) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a válaszodat.
Na igen, pont az Alpinbike -nál voltam :DDD ugyanezeket a márkákat emlegette a srác nekem.
Egyetértek veled, hogy fontosak az ízületek, sajnos a térdeim miatt porcerősítőt kell szednem, mert másképp recsegnek :U
A kényelem prioritás szempontjából az utolsó helyen áll, a lényeg, hogy ne hűljön ki a térdem (illetve a kezem).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#98916) jjeahh válasza pvt.peter (#98913) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja lehet mondjuk, hogy bakancs fronton is csinálnak jót, haveri körben már nem tudom mik voltak, talán sh100 vagy valami hasonló, trek 500 és valamilyen arpenaz... igaz az áruk sem egy szintű az enyémekkel, egy drágább quechua is csak fele annyiba kerül, mint mondjuk egy normálisabb hanwag, olcsó quechuát meg 15db-ot is lehetne venni az utóbbi árából :DDD . De ez a minőségen is látszik, már amikor kézbeveszed is, egy vibram talpas téli hanwagban lehet több anyag van, mint 15 quechuában :DDD . Az is igaz, hogy ami nagy név és drága, az sem biztos, hogy jó, pl. tavaly vettem egy lowa bakancsot, aminek a talpa is saját márkás és meg is szívtam, mert a sarka már szétment... :N . A felső része az masszív, szal ha ezután lowát veszek, az vibram talpas lesz, abban még nem csalódtam.
Szal én azt mondom, hogy ha télen, hóban-latyakban is túrázik az ember hegyen, erdőben napi szinten, akkor a bakancs olyan dolog, amin nem érdemes spórolni, oda egyszerűen muszáj a jó talp és sok jó minőségű anyag, ami mindenképp drága lesz... de cserébe egy igazán jó vízálló bakancs 10 évig is kiszolgálhat és ha rendesen ápolva van, akkor soha nem ázik szét.
Persze ez csak az én véleményem, ha más dekás bakancsal is elégedett, hát annak örvendjen, legalább nem kell 60-100k-t kiadni érte ;) . No meg az sem mindegy, hogy milyen körülmények között használod, nyilván városban egy hegyi hanwag durván túlzás, olyan mintha fat bike-al járnál a sarki boltig, oda egy olcsóbb-egyszerűbb cucc is megfelel :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98917) Pttypang válasza pvt.peter (#98910) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez nem sokat mond, milyen tavokon, stilusban hasznalnad?
50 km-es hegyi turahoz telen mas kell, mint a varosban munkaba elgurulashoz 3 km-re.

Nekem alkalmas volt mindkettore az emlitett 2 vagy 3 ezres vastagabb teli btwin, polar anyag, nem fogsz benne hogolyozni, de nem is arra valo.

Everybody lies.

(#98918) ivana válasza jjeahh (#98916) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem a decathlonos cipőkkel pont jó tapasztalatom van, a túra bakancsom legalább 5-6 éves tőlük van és még teljesen jó pedig keményen van használva. Persze a drágább nem a legolcsóbb.
A városi cipőm decathlonos deszkás cipő, sokkal jobban bírja mint az amúgy drágább adidasok.

A sátraik nagyon szarok, azokkal csak a baj van. Hálózsákból a drága fajta nagyon jó, az olcsó meg nagyon gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#98919) pvt.peter válasza Pttypang (#98917) üzenetére


pvt.peter
őstag

Reggel használnám munkába guruláshoz, a táv 10 km.
Értelemszerűen estefelé is lenne egy 10 km -es tekerés visszafele.

Tényleg csak bicajozáshoz használnám, ne törjön le / fázzon meg a kezem kb. félóra alatt.

Mellesleg erről a járgányról lenne szó, lassan lesz rajta sárhányó is :P

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#98920) pc360 válasza pvt.peter (#98910) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem vedd meg mindkettőt, és hordd is maganál őket! A téli borzasztóan rossz tud lenni, ha kicsit enyhébb az idő, viszont abszolút muszáj akkor, ha a másikban már szétfagysz. Ráadásul ha az egyiket összeizzadod, ott a másik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#98921) Hasaggymeg válasza pvt.peter (#98910) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én a téli 500-as kesztyűvel már nyomtam -7C körül is és nem fagytak le ujjaim. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98922) 6030D


6030D
Ármester

Érdemes kipróbálni kesztyű alá a "cérna/selyemkesztyűt". Én tavaly olvastam róla, vettem is és bevált. Tényleg sokat dob, hogy több a réteg, és 1 perc alatt tudod fel/le venni, utána egy kis gombócot kell csak valami zsebbe elraknod.
Szélvédelmet, vízállóságot nyilván nem oldja meg, de hőmérséklet szabályzásra jó.
0 fokig futáshoz is jó.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98923) ZolkoW válasza pvt.peter (#98910) üzenetére


ZolkoW
őstag

nemrég írtam hogy BBB téli kesztyűm van, de ahogy rákerestem ebike-on, gyanús lett, hogy inkább 8 ezer volt az a 4 ezer... rosszul emlékezhettem. valszeg ez a típus: [link]
ezzel maximálisan elégedett vagyok, ha ezzel si fázom, akkor már inkább visszafordulok :D
van decás kesztyűm is téli, az valami alapabb, az messze nem tud ennyit (de azóta láttam már ott is jobbnak kinézőeket). én kifejezetten fázós vagyok, de ugynaakkor hamar izzadok is, szóval nem egyszerű. de ez megfog kb minden szelet, hasonló összeget valószínűleg tényleg rá kell szánni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98924) gabro0 válasza rétisün (#98875) üzenetére


gabro0
őstag

Nem még. Hol lehetne így?

(#98925) Pttypang válasza pvt.peter (#98919) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor az emlitett 2k-s decathlonos sima polar jo lesz nyugodtan.

Everybody lies.

(#98926) deny330


deny330
aktív tag

Egy kis segítséggel fordulnék a topiklakók felé. :)

Haver szeretne a Magellan Vegája alá új kereket rakni. Mivel egyikünk sem ért a kerekekhez semmit azon kívül, hogy ismerjük az agyak típusait jobbnak láttam bekérdezni ide. Mivel a mostani felnije dög nehéz volt ráadásul a bicót csak lájti pályán használta, nem szeretne százezreket költeni kerékre csak bírjon 2-3 méternyi ugratást meg lájti zúzást. "DT Swiss SPLine 1900" a kinézett szett, ezt itt helyileg meg is tudná venni egy sráctól. Azt hiszem 30.000ft -ot kér a kettőért, vélemények? (Állítása szerint egy szezont futott egy Trail bicón amit idén bontott is. A kerék szinte makulátlan, mintha új lenne.)

Annyit hozzátennék, hogy említett valami kalapácsos rotort ami kell a kerékhez. Az micsoda és mennyibe kerül? :DDD

(#98927) rétisün válasza gabro0 (#98924) üzenetére


rétisün
veterán

bármelyik hirdetős oldalon. nem találkoztál még olyan hirdetéssel, ahol valaki nem eladni akart, hanem keresett valamilyen alkatrészt? például bikemag apró:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98928) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Szokásos napi kör...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98929) Strezi válasza deny330 (#98926) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem szett X1900 van egy éve. Elég zúzós helyeken is használtam, meg könnyű sem vagyok.
Még egyben van, első apró (értelmes küllőfeszességgel) már nem korrigálható nyolcassal fut.
Sok magasnyomású mosást és el nem forgó kerekes sarat is látott.

Az számít, hogy milyen rendszerhez van a kerék Sram vagy Shimano. Az határozza meg a hátsó szabadonfutó szerkezetét. Ha egyik sincs kerüld, vagy oldja meg az a szetthez jár!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98930) deny330 válasza Strezi (#98929) üzenetére


deny330
aktív tag

Ezek szerint nem lenne vele baj. Bár remélem a hátsó kerékagy méretre stimmel. Azt tudom, hogy átütős a Vega váza, de hogy pontosan milyen méretben..

Ettől a kis apróságtól kerülni kéne kapásból a kereket? Pontosan mi ez? Ne haragudj, de ehhez kicsit analfabéta vagyok. :B

(#98931) planbmokus válasza Strezi (#98929) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az egyetlen szabadonfutó, ami különbözik a többitől, az a SRAM XD, a többi mind ugyanaz. A 9-10-es rendszerek bakja pontosan ugyanaz, kivéve ami 11-essel is kompatibilis, az egy picit hosszabb, de azt meg helyközelővel meg lehet oldani.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98932) Strezi válasza deny330 (#98930) üzenetére


Strezi
őstag

Csak egy méretű átütős hátsóagy volt belőle tavaly, 142x12. Az nem lehet gond.

Az a kis "apróság" amire a hátsó kazettát felteszed, szóval kurva fontos ;)

A hátsó kerék ugyanaz a DT szintjén, de vagy Shimano vagy SRAM kazettához van benne adapter. Ezt vele adják. Vagy egyik vagy másik. Anélkül nem kerék a kerék. Érdemes úgy venni hogy megegyezen a cimbid rendszerével hogy a meglévő hátsó fogaskeréksorát át lehessen tenni a kerékre és gurulhasson.

Ha nem egyezik meg, akkor lehet hogy új hátsó sort kell venned, ami pl SRAM-ból annyi mint a kerék (30 ezer) 11 fokozatosban...

Itt vannak fotók a SRAM és a Shimanó verzióról.

Közelről a kettő különbsége:

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98933) Strezi válasza deny330 (#98930) üzenetére


Strezi
őstag

Féktárcsa felfogatást is nézzétek meg!

Nem mindegy hogy hat csavaros vagy CenterLock. Ha azokat is kell cserélni akkor megint csak drága lehet a kerékszett váltás.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98934) deny330 válasza Strezi (#98932) üzenetére


deny330
aktív tag

Kezdem kapizsgálni, hogy miről is van szó. Ilyet lehet valahol kapni a hátsó agyhoz, vagy nem is érdemes vele foglalkozni? Illetve ha jól értelmezem, akkor ha mi vesszük hozzá ezt az "apróságot" , akkor van választási lehetőségünk, hogy SRAM fogaskerékkel vagy Shimanoval legyen kompatibilis, nemde?

Köszi a linket, a képet és az infókat! Eléggé szembetűnő a különbség, így már világos! :) :R

Szerk: Ha jól rémlik center lockosak a tárcsák! :K

[ Szerkesztve ]

(#98935) Runner_fxr válasza deny330 (#98926) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Vega tudtommal még egy régi 26"-os Freeride bicó. Ha igaz, amit állít a srác, és egy szezont futott gépből van a kerék, az nem 26"-os lesz. 26"-nál nagyobbat nem tennék bele, mert a vázat nem ahhoz tervezték.
Illetve milyen a villa a Vegában? 15mm-es vagy 20mm-es átütős? És 100 vagy 110mm-es a kerékszettben az első agy szélessége?
És az sem mindegy, hogy Vega FR vagy Vega DH, mert a Vega DH 150mm-es hátsó agyat fogad, a Vega FR meg szerintem 142-es.

[ Szerkesztve ]

(#98936) Runner_fxr válasza deny330 (#98926) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ehhez a régi géphez fűzni kéne valami kereket, mert ehhez való szettet nehéz lesz vadászni.

(#98937) Strezi válasza Runner_fxr (#98935) üzenetére


Strezi
őstag

Én is néztem, hogy miféle ez a Vega, de gondoltam a kerékméretet csak eltlálták a srácok legalább :))
;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#98938) 6030D válasza deny330 (#98926) üzenetére


6030D
Ármester

A 2-3 méter x vagy y koordináta? :Y ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98939) deny330 válasza Runner_fxr (#98935) üzenetére


deny330
aktív tag

Bár nem kaptam infót a kerékszett méretéről sejthettem volna, hogy ha egy szezont futott, akkor 27,5-ös.. :C Első villa? RS Boxxert vett bele március-április környékén ha jól tudom, pontos évjáratot nem tudok. Hétvégén megy megnézni a kereket élőben, egyenlőre csak 2 képet láttam a kerekekről és a nevét tudtam meg.. meg ezt a rotoros dolgot hallottam. Testbikeos Vega vázak alapján Vega DHról van szó, így már legalább nem csak a kerékméret miatt felejtős a dolog. :DDD

Ahogy itt rákérdeztetek pár dologra már éreztem, hogy nagyon megvannak kergülve a dolgok a méreteket tekintve. Lehet, hogy okosabb lett volna elsőnek kérdezni havertól és az eladótól, aztán feltenni itt a kérdéseket megspórolva ezzel pár hsz-t. ;] Elnézéseteket kérem a sok baromság miatt. :D

(#98937) Strezi Látod, még ehhez is bénák voltunk.. :C

(#98938) 6030D Reménykedem benne, hogy Y. ;]

(#98940) 6030D válasza deny330 (#98939) üzenetére


6030D
Ármester

Hát akkor tökös gyerek... :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98941) Runner_fxr válasza deny330 (#98939) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet akár 29"-es is.
A boxxer, 110 X 20mm-es lesz szerintem. A DT szett viszont valószínűleg 100 X 15 vagy 110 X 15.
És a hátsó DT egészen biztosan nem 150-es lesz.

Ha viszonylag jó áron szeretnétek minőségi kereket a Vegához, akkor fűzni kell.
Nem nagyon lesz más megoldás.
Novatec 150mm-es hátsóagy: [link]
Novatec 20mm-es első agy: [link]
2db Sun MTX 33, hegesztett, 36L felni: [link]
Elpusztítani nehéz lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#98942) deny330 válasza Runner_fxr (#98941) üzenetére


deny330
aktív tag

Ellinkeltem neki az alkatrészeket, majd megmondja mi lesz. :) Köszönöm a segítségeket az ő nevében is! :R

(#98940) 6030D :K

[ Szerkesztve ]

(#98943) Runner_fxr válasza Strezi (#98937) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nagyon jó kis gépek voltak ezek a maguk korában. :)

(#98944) Hasaggymeg válasza deny330 (#98926) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Matek példa: 3m ugrás ≠ lájti zúzás. :DDD

(#98928) jjeahh...legalább most már látod a medvenyomokat is. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98945) 6030D


6030D
Ármester

Megjött a tél! ;]

A kéztartásból ítélve ki lehet a képen? :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98946) RaiZka


RaiZka
tag

Srácok, az normális, hogy ebben a takony időben az első (tárcsa) fékem vonyít? Mintha kicsit erősebben is kéne fékeznem, azonos fékhatáshoz..

Sajnos a Schwalbe Marathon Greenguardom sem nagy barátja ennek a remek időjárásnak. Latyakos emelkedőn vagy gyorsabb kanyarokban csúszkál rendesen :(

(#98947) StLui válasza 6030D (#98945) üzenetére


StLui
veterán

Naszályon, vagy Börzsönyben lőtted? ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#98948) jjeahh válasza RaiZka (#98946) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az enyém is vonyít rendesen és sosem akarja abbahagyni, valszeg azért, mert magas a levegő páratartalma, ködben is ezt szokta csinálni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98949) 6030D válasza RaiZka (#98946) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, mivel egyrészt vizes a felület,, másrészt hideg. Nem kell vele foglalkozni, csengő helyett tök jó. :)
Gumiból engedj ki 1 bar-t, akkor jobban terül, jobban is fog tapadni. Úgyse a sebesség a fontos már. (De!)

(#98947) StLui: Duna-parton. Ott a nád/sás, nem látod? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98950) Hasaggymeg válasza 6030D (#98945) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Strezi felesége? :DDD ..."Úgyse a sebesség a fontos már. (De!)"...fontos bizony,hogy ne legyen olyan nagy ahol már szétfagyaszt a menetszél. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.