Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98551) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Jópár brit webshopból rendeltem már(evans,cyclesuk,cyclestore...), de Rutlandcycling eddig kivétel volt, de volt már pár kiszemelt bringám. Na most teljesen elszabadult az akció pokol náluk, akartam is fizetni a bringáért, de azt az üzenetet kapom, nem sikerült a fizetés mert az ip címet korlátozza az eladó. Pedig mindenhol szerepel a listában Magyarország. Irtó jó árak vannak most, pl Giant Anthem 2 2017-es 40% akcióval 1650 font, amiből még 100 fontnyi kupon is lemegy, de van full xt fox cube ltd sl 770 ért.., Marinok szinte fél áron.Néztem a paypalos fizetési lehetőséget, de ott meg nem teszi bele a szállítási költséget az árba, mivel előtte nincs is lehetőségem kiválasztani az országot, így nem tudom, hogy ez meg nem csak boltban átvehető esetre vonatkozik e. Írtam nekik kérdést, hogy mi a helyzet, de még semmi válasz, és ma lejárnak a kuponok. Esetleg rendelt már valemelyőtök tőlük?

(#98552) eddie1978 válasza choco01 (#98550) üzenetére


eddie1978
aktív tag

28-37mm széles külsőhöz, 622-630mm felni átmérőhöz jó.

(#98553) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

ha szeretném lecserélni a 2x8-as rendszeremen (claris) a hajtást integráltra, azt jól értem, ha csak úgy lehetséges, ha mindent cserélek 9-esre?

(#98554) choco01 válasza eddie1978 (#98552) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98555) ivana válasza choco01 (#98550) üzenetére


ivana
Ármester

Mivel ez egy régi 28-as kerékpár ezért gyanúsan, 635-ös lesz, ettől függetlenül simán belemegy a 37 széles trekking belső ha akarod, de vehetsz bele hozzá való belsőt is.

(#98556) choco01 válasza ivana (#98555) üzenetére


choco01
addikt

Olyan 10 éves lehet talán.. majd hétköznap tescoban megnézem akkor ezeket.. :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98557) ivana válasza choco01 (#98556) üzenetére


ivana
Ármester

Ja sorry nekem a régi 28-as kerékpár az ott kezdődik, hogy alsó hangon negyven éves. Ennek akkor sima 622 trekking belső kell, bemész a bringaboltba adnak.

planbmokus: az ISIS drive az tényleg nem az igazi, ott kicsi a hely a csapágynak, de a klasszik négyszögben sokkal nagyobb golyók vannak és országúton tartósabb a normális, én terepen nem megyek azzal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#98558) parkr válasza eastsider (#98553) üzenetére


parkr
őstag

szerintem elég a hajtómű és a középcsapágy cseréje. váltás miatt hasonló lánctányérokkal, vagy a meglévőkkel ha átrakható az újra.

(#98548) IMIIKE1998 túlliheged ezt az átlépő magasságot szerintem. országútin én csak kicsit megdöntöm oldalra és simán elérem lábfejjel a földet, nem kell leugrálni a nyeregből. sloping váznál egyébként sem fogsz találni két azonos magasságú pontot, így nem is lehet megmérni pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#98559) Hasaggymeg válasza choco01 (#98556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tescokkal itt minket ne 'jesztegess,gyenge nekünk már a szívünk ehhez.😲

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98560) choco01 válasza Hasaggymeg (#98559) üzenetére


choco01
addikt

Akkor hol vegyem? Valami defekttűrős kellene.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98561) eastsider válasza parkr (#98558) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tehát olyat kell keresni, amin cserélhető 8 kompatibilisre a tanyer

(#98562) Hasaggymeg válasza choco01 (#98560) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó lesz az oda,csak vicceltem.Amúgy meg defekktűrő belső nincs,ha valami áthatol az abroncson mindegyiket lyukasztja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98563) Hasaggymeg válasza eastsider (#98553) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van nyolcas integrált is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98564) ivana válasza eastsider (#98553) üzenetére


ivana
Ármester

9-es, 10-es hajtással simán fog menni a 8-as rendszer.

choco01: normális külsőt rakj fel, ha a gyári van egy tescos bringán ami 10 éves az tuti ótvar. Valami kevláros defektvédőset.

[ Szerkesztve ]

(#98565) eastsider válasza Hasaggymeg (#98563) üzenetére


eastsider
nagyúr

Hopp ezt nem figyeltem . Köszi

(#98566) 6030D válasza choco01 (#98560) üzenetére


6030D
Ármester

Auchan-ban! :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98567) Hasaggymeg válasza 6030D (#98566) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudtam én valaki segíteni fog előbb-utóbb. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98568) planbmokus válasza zoli03 (#98549) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az lehet, hogy minimális a megspórolt energia, viszont az oldalirányú rugalmassága ég és föld a kettőnek, a legjobb négyszöges hajtókar amit használtam, az egy régi XTR volt, de bármelyik eddig általam használt integrált odaveri.

Elnézést, ha nem voltam érthető, de tengelyen fekszik fel legalább kétszer/háromszor akkora felületen a csapágy, jelentősen több golyóval. Amíg a BB házon belül voltak a csapágyak, addig csak tűgörgővel tudták jelentősen növelni a merevséget (pl Race Face), de a tengely rugalmasságát nem tudták csökkenteni. Az ISIS már sokkal jobb volt, a Howitzer a következő lépés, az Integrált meg a szent grál.
Országúton lehet nem érezni sok különbséget, de MTB-nél vitathatatlan az előnye. A négyszöges monoblokkok utolsó erénye, hogy olcsóak. Semmi más.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98569) ZolkoW válasza planbmokus (#98568) üzenetére


ZolkoW
őstag

és hogy te választhatod meg a Q-faktort ;)
na jó, ez nem mindenkinél szempont, csak pl. nemrég észrevettem,hogy a spinning gépnek bezzeg mennyivel keskenyebb ez,mint az integrált hajtásomnak. olyanról tudtok,hogy a dedikált egytányéros rendszereken ez csökkent-e? mert most 3 tányéros van lecsupaszítva,de fölöslegesen sok hely van, lehetne sokkal keskenyebb is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98570) planbmokus válasza ZolkoW (#98569) üzenetére


planbmokus
senior tag

Na ez igaz.
Egyik ismerősöm gépén ültem, ami BB30-as volt, nem GXP-s, annak érzésre kisebb volt a Q-faktora. De mivel nekem a BB30 kimaradt (eddig), nem tudok hosszútávról nyilatkozni...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98571) Jester01


Jester01
veterán

Ha jók az értesüléseim, Black Friday alkalmából a rosebikes 10 euró kedvezményt fog adni minden 50 euró feletti vásárlásra.

Jester

(#98572) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No, most néztem meg unalmamban, másfél hónapja vettem meg a km órát, azóta 690km-t tekertem bele úgy 20% aszfalton, 80% hegyen... nem tűnik olyan nagy számnak nekem, bár ahhoz képest, hogy a térdem ki volt készülve és az elején nem tekertem hosszabb vagy keményebb meneteket, elégedett vagyok :B . Bár sokan akik csak melóba járnak bringával, gondolom ennyit simán beletekernek, igaz aszfalton...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98573) bunddog válasza Jester01 (#98571) üzenetére


bunddog
tag

Nem tudod véletlenül h mikortól?

(#98574) Hasaggymeg válasza jjeahh (#98572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az már szép teljesítménynek számít. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98575) jjeahh válasza Hasaggymeg (#98574) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Így önmagában soknak tűnik, de ha elosztom napokra, minden napra kb. 15km jön ki, ami semmi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#98576) Jester01 válasza bunddog (#98573) üzenetére


Jester01
veterán

Mármint óra percre? Nem. De amúgy pénteken.

jjeahh: jó de nem minden nap teker az ember, főleg így november tájékán. Ráadásul hegyen megtett távolságot nyugodtan lehet duplán számolni :)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#98577) rétisün válasza Jester01 (#98576) üzenetére


rétisün
veterán

addigra szerintem rendelek a wiggle-től, ott ingyenes a posta 70 euro fölött, szóval kb. ugyanott leszek, mint a rose-s kuponnal.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98578) Jester01 válasza rétisün (#98577) üzenetére


Jester01
veterán

Ja akinek meg van strava premium az ne felejtse, hogy jár hozzá 20 dolláros wiggle kupon :K

Jester

(#98579) inifini válasza rétisün (#98577) üzenetére


inifini
tag

Ráadásul, ha 100€ felett költessz, akkor lejön 15% a vételárból.

(#98580) Jester01 válasza inifini (#98579) üzenetére


Jester01
veterán

Mármint ha ruházati termékeket veszel.
Ha már szóba került, erről mit gondoltok? SealSkinz Lightweight Halo Overshoes

[ Szerkesztve ]

Jester

(#98581) Tujmos


Tujmos
tag

sziasztok, országúti cipőt keresek olcsón, edzéshez. már vettem egy look keo pedált. van valami bestbuy 10-15k között?

(#98582) bunddog válasza Jester01 (#98576) üzenetére


bunddog
tag

ok, köszi :)

(#98583) Muton


Muton
addikt

heló!

tudnátok ajánlani egy olyan karórát, ami jó biciklizéshez és bármi máshoz is?
tehát legyen hozzá kormány dokkoló, sebesség és pedálfordulat mérő, legyen rajta háttérvilágítás, és legyenek pulzuszónái, és jelezze, ha elhagyom a sávot.
egy sigma rox 8-am van, kb ilyesmi kellene, de szeretném konditerembe is használni, ezért óra kialakítás kellene.
néztem a garmin vivoactive hr-t, de hátha tudtok jobbat, max 130-150k-ig bezárólag :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#98584) Solad válasza Muton (#98583) üzenetére


Solad
őstag

Polar háza táján nézelődj :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#98585) Runner_fxr válasza ivana (#98564) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért ez elég optimista kijelentés. :) 9-es hajtóművel még valószínűleg össze lehet hozni a 8-as váltást, de a 10-es-nél már adódhatnak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#98586) 5381 válasza Jester01 (#98580) üzenetére


5381
aktív tag

Szerintem ötletes. Pont tegnap olvastam egy cikket, amiben azt jelezték, hogy a lábra felvett láthatósági dolgok jobban észlelhetőek, mint a felsők. Pontosabban, neon kabát és nadrág közt a nadrág nyert és a mozdulatlan felsőtest valamint az állandóan mozgó láb miatt.

(#98587) ZolkoW válasza Runner_fxr (#98585) üzenetére


ZolkoW
őstag

ebben az irányban pedig (hajtómű a több sebességes) tudtommal nó para, legfeljebb kicsit keskenyebb a lánctányér, de még ebben sem vagyok biztos 10-esig. 11-nél már tényleg keskenyebb.
nekem is 9-es kar+tányérok voltak sokáig 8-as váltóval, lánccal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98588) Runner_fxr válasza ZolkoW (#98587) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az teljesen más tészta, mert a lényeg a hátsó sor fokozatszáma és a váltókar fokozatszáma, ha ez egyezik, akkor elvileg működőképes a rendszer.
A nagyobb fokozatszámú hajtókar elvileg visszafelé valóban kompatibilis, de sajnos ez a gyakorlatban nem mindig működik tökéletesen. Közelebb vannak a tányérok. Épp ezért az első váltó nem állítható be tökéletesen pl egy 10-es hajtókarral, 8-as rendszerben. Működik, de nem lesz tökéletes. Beleérhet a lánc a terelőbe amikor nem kéne, és vagy lefelé nem dobja le elég határozottan vagy fölfelé nem teszi fel. Én ezt a megoldást mindenképpen kerülném.

(#98589) ZolkoW válasza Runner_fxr (#98588) üzenetére


ZolkoW
őstag

én úgy emlékszem, elöl a távolságok azonosak maradtak, de ha nem is, neki most pont 2-es rendszer van elöl, az meg egyszerű, mert van egy alsó állapot, amit csak a határolócsavar állít, és egy meghúzott, ami meg majdnemhogy lehet bárhol ehhez képest. hármasnál valóban macerásabb.
nekem LX (9S) karral és 8-as sorral nem volt gondom, de úgy általában eléggé utálom az első váltót, mint jelenséget, tehát az 1x11-es rendszereket nekem találták ki! :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98590) ivana válasza Runner_fxr (#98585) üzenetére


ivana
Ármester

Outi esetén nincsen különbség legalábbis 8-tól 10-ig, ugyan annyira vannak a tányérok. 11-est nem tudom. Sőt általában a campa, shimano is szabadon cserélhető. (Jó a campa első váltónak kb. mindegy milyen hajtás van fenn)

(#98591) fecus


fecus
őstag

Nem tudom idevaló-e a kérdés:
Használ valaki ilyen vagy hasonló lámpát? A lányom biciklijére szeretném felszerelni a kis nyomi elemes helyett. Megfelelő lenne?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#98592) inifini válasza Muton (#98583) üzenetére


inifini
tag

Nekem Garmin Forerunner 230-as van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Használtam kerékpáron is, és futásnál is. Ehhez mellkaspánt kell a pulzusméréshez, a 235-nél nincs rá szükség.

(#98593) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kérdés volt, hogy a B+M Speed Premium mennyit bír egy lámpával.
Kb ezt mértem:
Bekapcsolás után:
6 és fél órával árnyalatnyit lejjebb veszi a fényerőt, és elkezdi villogtatni a töltés szükségességét jelző piros ledet.
8 órával a jó töltöttséget jelző zöld fény eltűnik, miközben nagyon lassan csökken a fényerő.
Ezután fokozatosan csökkenti a fényerőt. Először 9 óra körül, itt talán még használható navigálásra, később inkább csak látszani lehet vele.
Több fokozatban lejjebb veszi a fényerőt: 9 óra 45 percnél, 10 és fél óránál, 13 óra 10 perc körül, 13 és fél óránál, 14 órakor.
nagyjából 14 és fél órával a bekapcsolás után végleg elhallgat, csak a lemerültséget mutató led villog.

A lámpa hőmérséklete végig maximum langyos, a fénye szép, nagy területen terített, szemből jövőt nem vakítja.

Ezzel szemben az ócó kínai másfél óra után ráborítja az emberre a csillagos eget, közben megégeti a kezed, olyan forró, és csak egy kékes árnyalató foltot vetít ki, kb a fenti lámpával azonos fényerősséggel.
Ráadásul mindezt három leddel csinálja egy helyett :D

Valószínűleg az ilyen apróságok miatt nem 4ezer, hanem 40ezer.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98594) Pttypang válasza -=RelakS=- (#98593) üzenetére


Pttypang
veterán

Biztos, hogy jó kínait néztél? :N

Everybody lies.

(#98595) -=RelakS=- válasza Pttypang (#98594) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyenem van.

A legdühítőbb, hogy a ledcserétől leginkább a fényének a színe lett barátságos, de ugyanannyit világít, ugyanúgy felforrósodik. Talán kicsit erősebb lett a fénye, de csak kicsit.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98596) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#98595) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tény,hogy egyik másik minőségi lámpa nem magyar zsebekhez szabott árazású,ugyanakkor naivság egy percig is azt gondolni,hogy ezek a pár száz,vagy éppen ezer forintos kínai próbálkozások közelébe mennek egy minőségi databnak.Ez amúgy minden ilyen termékre igaz.Vannak termékek 300 forintért,szállítással,együtt.Pfff... :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98597) zoli03 válasza -=RelakS=- (#98593) üzenetére


zoli03
őstag

Van drágábban is kínai lámpa, ami lényegesen jobb, mint az olcsó Solarstorm. Jóformán 4 normális akku alig jön ki a linkelt lámpa árából, ezek után nem is tudom, hogyan várod el, hogy minőséget kapj.

"A legdühítőbb, hogy a ledcserétől leginkább a fényének a színe lett barátságos, de ugyanannyit világít, ugyanúgy felforrósodik. Talán kicsit erősebb lett a fénye, de csak kicsit."

Nem tudom, hogy a ledcserétől miért kéne tovább világítani, kevésbé melegednie. Ha többet szántál volna rá, mondjuk 15e, vehettél volna egy jobb színhőmérsékletű, kevésbé melegedő, üzemidőben többszörösét nyújtó lámpát.

(#98598) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#98596) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt a kínai csodát egyedül azért vettem, mert még kb tavaly ilyenkor a terminál fórumán azt mondták, hogy leáldozott az otthoni lámpagyártásnak. Gondoltam, megnézem, mi fér bele ennyi pénzbe.
Háááát ... akinek a szeme bírja ezt a hidegfehéret, annak biztos megfelel. Csak vigyázni kell, hogy egy érzékenyebb lelkű és szemű ember ne csapja nyakon a tulajt :D

A lámpákról meg nem rég volt egy elég hosszú csevegés itt, és akkor merült fel, hogy meg kéne nézni, mit tud.
Az mondjuk azért durva volt, hogy még ebben a soktízezres kategóriában is a "csinálunk egy fényfoltot, oszt jóvan" a divat :(

zoli03
Arra gondoltam, hogyha a kínai utánzat helyére XM-L2-t teszek, akkor a kisebb feszültség, nagyobb fényáram, stb összeadja magát, és lesz olyan atomvillanás, hogy a legkisebb fényerőn is elég hajtani a lámpát. Az tény, hogy a cree ledje azonos feszültségen erősebben világít (párhozamosan is mentek egy kicsit), de valahogy csak nem akarnak a minőségi led jó tulajdonságai előjönni :F
Lehet, hogy normális áramkörrel előjönne, de annyit már nem akarok vacakolni vele :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98599) Pttypang válasza -=RelakS=- (#98595) üzenetére


Pttypang
veterán

Itt kellett volna rendelés előtt körbenézni.
Nekem convoy s2 van, ahogy már írtam, az egy szem 18650 akkuval elszaladgál pár órát, vagy kb kettőt max fényen, de az egy autó lámpájával egyenlő, 945 barátságos lumen.

Ha már kínából rendelésre adja az ember a fejét, ne a legolcsóbbat vegye, mert a legolcsóbb parizer se váltja meg a világot, csak valahogy annál ez mindenkinek egyértelmű :)

(#98595) -=RelakS=-
Legtöbb olcsó szemétnél erős barkácsolás szükséges, az sk68-as lámpánál is kapcsolótól kezdve a lámpa alaplapjáig mindent forrasztottam már, aztán inkább rendeltem egy convoyt, hasznosabban is el tudom tölteni az időmet, mint azon gondolkodva, hogy vajon bekapcsol-e a lámpám ha rámsötétedik..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#98600) -=RelakS=- válasza Pttypang (#98599) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A cél a kb leggagyibb megtekintése volt, ha már azt hozták fel példának.
A B+M-t még korábban vettem, és frankón beválik, a kicikínai csak kipróbálásra kellett :D Illetve szerintem jó lesz erdőbe derítésnek, hogy ne fejeljem le az ágakat.
A legnagyobb bajom, hogy a saját fotonágyúmat még mindig nem csináltam meg :((( Pedig milyen szép is lenne az élet 8 leddel :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.