Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98801) -=RelakS=- válasza 6030D (#98800) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Mosz szépen felpuhult rajta minden,"

Ekkorát sikerült esni? ;] :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#98802) RaiZka


RaiZka
tag

Bocs teloról írtam :) Persze ahogy elküldtem a hozzászólást, egyből elkezdtem a takarítást :))

[ Szerkesztve ]

(#98803) Hasaggymeg válasza 6030D (#98796) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2 napja itt bohóckodtam Dkszi-Göd között a partmenti erdőcskékben és olyan lettem mint a disznó.Tegnap ezért már nem szálltam le jóformán aszfaltról...és olyan lettem mint a disznó.Ma kerékpárokat mostam és tiszta vagyok mint salamon töke. :DD Ez a taknyos,porlasztott sárlé olyan helyekre is ráragad mint a bovdenházak,vagy küllők,és le sem jön csak dörzsöléssel. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98804) ro_bert17 válasza parkr (#98793) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi, igen olvastam. Az én tetszésemet ezek nem nyerték el. Egy wiliert láttam eddig ami szimpatikus volt. (nekem most is az van, de nincs viszonyítási alapom más típusokkal, márkákkal)

(#98805) hegyimorc válasza Hasaggymeg (#98803) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Köd mindenhol, főleg a hegyen



Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#98806) Hasaggymeg válasza hegyimorc (#98805) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mintha folyamatosan eső szitálna,minden nyirkos,sáros...akkor már inkább fagyjon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98807) rétisün válasza Hasaggymeg (#98806) üzenetére


rétisün
veterán

"akkor már inkább fagyjon" :( nemár.....

itt mifelénk szárazak voltak az utak, amikor délben elindultam (talán 200 méter enyhén nedves aszfalttal találkoztam) és egész egyhe idő volt, cserébe viszont volt olyan szél, hogy azt hittem néha beleborít az árokba :((( de azért lekínlódtam a tervezett majd 80 km-emet, mivel holnapra még rosszabb időt jósolnak.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98808) gabro0


gabro0
őstag

Merlinék néhány alap komponenst durván leárazva adnak ingyenes szállítással [link]. Pl 105-ös hajtókar vagy 6800-as Ultegra fékek.

Egy tizest tudtam volna spórolni, ha innen veszem meg :(

[ Szerkesztve ]

(#98809) Jester01 válasza gabro0 (#98808) üzenetére


Jester01
veterán

105-ös mondjuk 50/34 egyik méretben sincs :(

Jester

(#98810) 6030D válasza Hasaggymeg (#98806) üzenetére


6030D
Ármester

Itt is mindenki azt várja, hogy legyen fagy, száradjon az erdő.
Mindenhol vizes, trutyis volt az út, kivéve Nagymaros és Zebegény között, a főút mellett, ott tök száraz. Szerintem ott folyamatosan szárítja a szél, köd se volt.
Jövő héten kap egy nagyobb szervizt a fóka, aztán csak nagy mínuszokban megyek vele, vagy ha leesik a hó a hegyekben. Erre az aszfalton veretésre elég a régi bringa is. Csak azt meg be kellene már fogni görgőzni. Nehéz a bringás élete. ;] Leszek inkább futó! :N

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98811) eddie1978 válasza 6030D (#98796) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Tegnap voltam tókörön megint. Ismét átmentem azon a hídon, de most egy lábbal rollerezve. Közepén megálltam megnézni milyen a felület. Spárgát könnyen lehetne csinálni. Nagyon csúszik.

Apropó. Ki milyen görgőt használ?
Gondolkodom egy direct drive trénerben. Rose-nál most akció van. Kb a nyári áron adják. Ár szerinti sor: Elite Direto-Tacx Neo-Wahoo Kikr. Gondolkodom a Neo-n a hangja miatt, mert társasházban lakom.
Van bármelyikkel tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#98812) Hasaggymeg válasza 6030D (#98810) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Leszek inkább futó!...néha nekem is eszembe jut mennyivel egyszerűbb lenne.Egy jó cipő,aztán szinte minden időben lehet nyomni.Ugyanakkor persze hiányozna a technika... :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98813) inifini válasza 6030D (#98810) üzenetére


inifini
tag

Néha jól belelendülsz a futásba :K az a 20 feletti futásod a múltkor...nekem 10 km-ig van, ami még belefér, de nálam tényleg csak pótlék ebben az időszakban, amikor nem a bringásnak kedvező időjárás van.

(#98814) 6030D válasza Hasaggymeg (#98812) üzenetére


6030D
Ármester

Néha olvass bele a futós fórumba. Azért ott is bele lehet buzulni a dolgokba, és rákölteni egy százast. De ha csak minimálba nézem, akkor êvente vesznek egy cipőt 25e-ért, annyiból nem jövök ki a kopó dolgokkal egy bringán, plusz a befektetés az elején... akkor is, ahogy többször említettem, a triatlonisták az igazi milliomosok. :)

inifini: heti egy olyan a cél most. ;) Ebben a téli időszakban nagyon bejön. 5 perc készülődés, lehet bármilyen idő, max a mosógép bánja. Azért bringázni is kell mellette, tegnap is éreztem, hogy nem olyan, mintha ugyanennyit tekertem volna időben.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#98815) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Cube Reaction TM-ről valami infót tud valaki? Látom hogy Fox 34-es Rhythm telót kap, és brutál merev alu vázat kap, már csak a súlyából ítélve. Ezt Trail felhasználásra adná el a gyártó?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98816) zoli03 válasza Tothgera30 (#98815) üzenetére


zoli03
őstag

Írják is a leírásban, hogy trail-re szánják. Láncvezető is van rajta, meg 2,6"-os a gumija.

(#98817) Tothgera30 válasza zoli03 (#98816) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olvastam, de nem voltam biztos benne hogy csak gyártó részéről egy hype, vagy tényleg, valós körülmények között célterületen használható darab.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98818) zoli03 válasza Tothgera30 (#98817) üzenetére


zoli03
őstag

Hát mivel egyre többen csinálnak merev trail biciklit, gondolom a Cube sem akar kimaradni. Amúgy én értelmét nem nagyon látom.

(#98819) Tothgera30 válasza zoli03 (#98818) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ugyan erre gondoltam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#98820) rétisün


rétisün
veterán

hirtelen eladtam a görgőmet, így maradt a 'normál' bringázás :D na nem mintha nagyon hiányozna majd a görgő, 3 éve nem használtam, akkor is 10-12 órát összesen....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#98821) Pttypang válasza Hasaggymeg (#98812) üzenetére


Pttypang
veterán

En mar tolom, sokkal egyszerubb heti parszor kimennem a mellettunk levo kis salakos palyara korozni zenet hallgatva nyugodtan, aztan nyujtok egy szoci maszokan, hazajovok, lezuhanyzok es kellemesen faradtan alszok.
mindez kb masfel ora a nyujtassal egyutt, ebbol egy ora a futas, kb 10km.
A biciklizesnel meg tudom, hogy keszulni kell, figyelni kell, vigyazni kell, messze van az ember. Megvan a varazsa, de egyszeruen nem fer bele az idobe, hogy olyan nagy koroket menjek, mint korabban.

Everybody lies.

(#98822) ZolkoW


ZolkoW
őstag

ma genyó szél volt, ezt főleg hazafelé,nyíltabb terepen éreztem. a lábujjaim majdnem lefagytak,mert előtte egy mély sárban jól lábszárközépig elmerültem, el is gondolkodtam,hogy ha tényleg megyek szabadba ezután is, akkor talán mégsem volna ördögtől való egy vízhatlan, téli cipő beszerzése. amúgy fain volt, de a szelet utálom.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#98823) Runner_fxr válasza eeXaa (#98746) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Talán azért pont olasz, mert az országútiban nekik van a legnagyobb tapasztalatuk. Teljesen mindegy, hogy taiwan-on gyártják a vázakat, mert ott van a technológiai csúcs, de a tervet a neves gyártók elküldik és az alapján gyártanak.
A német outik nekem kifejezetten nem is tetszenek.
Ez ugyan olyan, hogy pl olasz MTB sem kéne. Van a Willier-nek és a Bianchi-nak is montija, de látszik rajta, hogy a kényszer szülte.
Mindenki maradjon a kaptafánál. A németek jók a montiban és a trekkingben az olaszok meg az országútiban.
A franciák üdítő kivételek, mert ott a montik és outik is egyaránt jók.

Egyébként ha autókról beszélünk, akkor egyetértek, az olasz és francia gyártók nem a minőségről híresek.

Crytec210: Esetleg vegyél egy TRX-et, vagy a Decathlonban az utánzatot: [link]
Egy halom gyakorlatot lehet találni a neten. Funkcionális edzés, ha nem az izomnövesztés a cél, hanem a kondi karbantartása, akkor hatékony eszköz. Ki sem kell menni a lakásból, bent is használható.

[ Szerkesztve ]

(#98824) eeXaa válasza Runner_fxr (#98823) üzenetére


eeXaa
addikt

...a két legnagyobb gyártó a merida meg a giant,
....annyira, hogy gyártanak speckót trek-et stb. szerintem a legnagyobb tapasztalat legjobb technikai háttér ott van....
viszont az elvitathatatlan hogy jelentős szerepe volt pár olasz cégnek a bicajok fejlesztésben...

[ Szerkesztve ]

(#98825) Napfénysüti válasza ro_bert17 (#98787) üzenetére

Használt bringa nem játszik? Illetve mikor akarsz majd venni?

Més que un club!

(#98826) Napfénysüti válasza eeXaa (#98824) üzenetére

Ezt az olaszmániát én se értem teljesen. Nézz be egy outis FB csoportba ezzel fogsz találkozni:
- ha olasz gép, fele banda egyből elcsöppen hogy menynire király
- persze csak amennyiben olasz (Campa) szett van rajta, mert ha mással szerelték az a szellem meggyalázása
- ha nem olasz a géped (különösen a Merida!) az már szinte nem is kerékpár...

:DDD

Egyébként szép bringákat készítenek az tény. Meg az is hogy 95%-uk a Távol-Keleten készül. Mondjuk ha rám szakadna a bank lehet én is egy Bianchi Oltre XR4-est vennék de SRAM Red Etappel. ;]

Most hogy nézegetem az outikat mert jövőre szeretnék cserélni persze meglestem az olasz kínálatot is. Még a Wilier ad viszonylag korrekt ár-érték arányú gépeket, bár azokba is elég gagyi kereket raknak így nálam sajnos ez is kiesik. Marad valamenyik csomagküldős márka még ha nem is annyira csinosak (egyelőre Canyon a befutó).

Més que un club!

(#98827) eeXaa válasza Napfénysüti (#98826) üzenetére


eeXaa
addikt

..áhh inkàbb nem nèzek be ilyen fb csoportokba. :)
...amúgy érdekes elgondolkodni hogy a hőn áhitott telivér olasz bicajt senki sem használ a pro pelotonon... de még gruppót sem nagyon....
...most bejött idén a colnago (elég gyenge csapattal) évek kihagyása után, oszt annyi.... gondolom megvan az oka hogy kb senki sem erölteti az olasz technikát pro szinten..... shimano a dominàns még az olasz bicajokban is.... a hupizöld bianchi-tól amúgy hányni tudnék...
...nekem az új trek madone-k jönnek be nagyon... élőben megfordult a fejemben hogy a rakat ból amit a tech otthagyott őrizetlenűl, felkapok egyet és kipróbálom... :)
...de ha reàlisan nézem a dolgokat vszinű én is egy canyont vagy giant ot vennék megint e tap-al.....

[ Szerkesztve ]

(#98828) Napfénysüti válasza eeXaa (#98827) üzenetére

Mondjuk a Pro pelotont figyelmen kívül mert ott az számít hogy melyik gyártó költ pénzt és szponzorálja az adott csapatot.
Persze nyilván az ember szívének kedves ha a saját márkáját ott látja de valljuk be ez az ég világon semmit nem számít a mai pénzes világban.

Teszteket viszont szoktam olvasni. Egyelőre amiatt is nyerő a Canyon Ultimate CF SL szériája mert csak jókat írtak róla. Nekem ez speciel többet ér mint hogy most két csapat is az ő gépeikkel megy World Tour szinten.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#98829) eeXaa válasza Napfénysüti (#98828) üzenetére


eeXaa
addikt

...részben úgy van ahogy mondod, másrészt viszont mindeki nagyívben tesz pro szinten arra hogy menyire "autentikus" a bicaj, mivel tudják hogy nem azon múlik a teljesítmény... amúgymeg kizártnak tartom hogy csakis pénz kérdése a shimano dominanciája...

(#98830) Runner_fxr válasza eeXaa (#98824) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha ár/érték arányt nézünk, akkor biztos találsz jobbat is mint egy olasz gép. Ez tény. Viszont ha a legnagyobb nevet szeretnéd outiban akkor meg Colnago-t veszel. Ennyi. :)
Szettben nekem sem kéne Campa, ott maradnék a Shimano-nál vagy a Sram-nál, de váz villa szettben szerintem még mindig az olaszok vannak a toppon, geoban, design-ban, úgy összességében.
Amúgy a Campa se rossz, de ott csak a top szettek a jók, lejjebb már nem annyira.

(#98831) belaazallat válasza eeXaa (#98827) üzenetére


belaazallat
addikt

Pro peloton alatt mit értesz?

Mert a hosszabb távú versenyeken(hetes) szoktam látni olasz bringákkal közlekedő versenyzőket.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#98832) eeXaa válasza belaazallat (#98831) üzenetére


eeXaa
addikt

jja.. csak mindegyiken shimano van..

Runner_fxr: ..ha feszíteni akarnék a bicajon, biztos nem colnago-t vennék, hanem egy Trek Madone-t vagy egy R5 ös Cervélo-t :)

[ Szerkesztve ]

(#98833) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#98830) üzenetére

Az amúgy még számomra is kissé meglepő hogy az olasz gépek nem mindig remekelnek annyira a tesztekben. Főleg ahol mérnek is (pl Tour magazin tesztjei). Ellenben van egy-két német márka akik jók szoktak lenni.
Presztízsben persze még mindig az olaszok a nyerők de szerintem technológiai tudásban know-howban már utolérték őket a többiek. Sőt, egy Giant például élenjáró cég ma már.

Més que un club!

(#98834) eeXaa válasza Napfénysüti (#98833) üzenetére


eeXaa
addikt

...nemhogy élen jár, hanem a Giant csinálja a legjobb vázakat... (tesztek alapján)

(#98835) gabro0


gabro0
őstag

Bikemag apróján kívül hol nézgelődjek, hogy találjak korrekt áron országúti karbon vázszettet?

Hónapok óta az összes váz, ami méretben megfelelt volna és tetszett, túl volt árazva. Olyan 120k a keret, de 170k-nál olcsóbban nem láttam normális vázat. Tudom hogy lehet a keretből jó vázat kapni, mert ajánlottak egyet ennyiért.

Találtam a Magicbike-nál egy jó Trek Emonda SL komplett bicajt egy hónapja kb., az emailemre bezzeg nem válaszoltak, hogy a váz külön eladó-e...

[ Szerkesztve ]

(#98836) Runner_fxr válasza eeXaa (#98832) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez már ízlés kérdése. Amikor kint voltam az Eurobike-on, nekem egyértelműen a Colnago stand volt a legmeghatározóbb élményem az országútik között. Magasan a legszebb gépeket ott láttam.
Persze nyilván ízlések és pofonok.

Napfénysüti: Svédországban, az öreg Degavi tulaj is a Colnago-t emelte ki mint egyetlen olyan gyártót akire felnéz.
Persze ez sem szent írás, de azért elgondolkoztatott.
A tesztek meg nem mindig hitelesek.

[ Szerkesztve ]

(#98837) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#98836) üzenetére

Gondolom azért abban vastagon benne van egy érzelmi kötődés vagy ilyesmi.
Személy szerint amúgy nem hinném hogy a különböző gyártók csúcs gépei között hatalmas különbségek lennének. Legyen az Colnago, Pinarello, Bianchi vagy akár Merida, Specialized, Giant, Lapierre stb. :R

Més que un club!

(#98838) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#98837) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A csúcs gépek között általában nincsenek hatalmas különbségek, de azért akadhatnak kivételek.
Nyilván az olasz outi egy életérzés is, ezt kár lenne tagadni. :)
Bár személy szerint engem mindig a monti érdekelt, így ebbe csak olyan félig vagyok szakavatott. :)
De volt szerencsém kipróbálni pár olasz gépet, és más érzés volt mint a német, nekem jobban tetszett amit nyújtott.
Ettől függetlenül nem hinném, hogy egy Specialized rosszabb lenne. Talán az a másik gyártó, akitől még elfogadnék egy outit, az olaszokon kívül.
De mondjuk Canyon, Cube stb outi biztos nem kéne.
Németet montiban meg trekingben vennék, persze ez az én álláspontom, egyetérteni nem kell vele.

(#98839) Sleek válasza eeXaa (#98832) üzenetére


Sleek
senior tag

Ha feszíteni akarnék és lenne pénzem :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#98840) Runner_fxr válasza Sleek (#98839) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tárgyaltunk ezekkel az eurobike-on. Volt szó róla, hogy forgalmazzuk, de aztán nem lett belőle semmi. Még én szúrtam ki, aztán mutattam a főnöknek. Nagyon szépek voltak ezek a CKT bicók.

(#98841) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#98840) üzenetére

Kormos Veronika hajt CKT-t például.
Idén nyárig kb azt se tudtam hogy létezik ilyen márka de most nézem hogy ez tajvani cég.

Més que un club!

(#98842) Maxa007


Maxa007
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nézegettem ezt a Merida cyclo cross 400-t
Magasságom:174 cm belső lábhosszam: 84 cm
Szerintetek mekkora lenne az ideális vázméretem ?
52 vagy 54 ?

[ Szerkesztve ]

(#98843) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#98841) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, tajvani, de a franciák által volt a kiállításon. Először azt hittük francia cég, később derült ki, hogy tajvani. Ennek ellenére gyönyörűek voltak.

(#98844) Hasaggymeg válasza Sleek (#98839) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...én meg ezt. Vagyis ahhoz még outis is kellene legyek,így inkább ezt. :DDD

(#98842) Maxa007...56 esetleg. :U Legalábbis a Merida (egyik) méretkalkulátora szerint. Ha nem vagy biztos,muszáj lesz ráülni egyre.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98845) eeXaa válasza Maxa007 (#98842) üzenetére


eeXaa
addikt

ha két méret közül választasz szerintem helyesebb mindig a kissebiket választani... 1-2cm es stem növelés inkább, mint nagy váz és egy rövid 8-6cm stem... hasonló hibába estem annó, mivel pont a két méret közé esek (56-58) de utólag belegondolva rengeteg fejfájást megspórolhattam volna ha a kissebbik vázat választom...
a másik fontos tényező a head tube nagysága... ha nem vagy elég flexi jobb ha minél hosszabb..

[ Szerkesztve ]

(#98846) planbmokus válasza Maxa007 (#98842) üzenetére


planbmokus
senior tag

175/80 vagyok, 52-t vennék magamnak.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#98847) Hasaggymeg válasza planbmokus (#98846) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nejem 163/77 és 53-as Cube Cross Race-e van. :DDD ...bár valóban kissé nagy neki,de 50-51-nél biztos nem vettünk volna neki kisebbet, még ha gyártott volna a Cube,akkor sem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#98848) ro_bert17 válasza Napfénysüti (#98825) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jelenleg ez a bringám:

Wilier Asolo 2 éves, de újszerű állapotban vettem idény elején. Egy-két hétvégén mentem vele 100 km-t, de alapvetően hobbi kerékpáros vagyok. Ésszerű keretek közt fejlesztettem. (jó minőségű külső, spd pedál, apróságok.) (cipőm még nincs :) )

Azon kezdtem el agyalni, hogy lehetne ezt minimálisan fejleszteni, hogy jobban guruljon, vagy vegyek egy kicsivel drágább bringát. Ezért kezdtem nézelődni.

(#98849) Because válasza ro_bert17 (#98848) üzenetére


Because
őstag

ha nincs meg a megfelelő edzettségi állapot lehet akármilyen csúcs a bringa (ami emberi erővel hajtott) nem fog annyival gyorsabban gurulni mintha saját magaddal törődnél elsőnek. ezt a hétvégi bringás miatt írom :R

[ Szerkesztve ]

(#98850) Hasaggymeg válasza Because (#98849) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezé van a íbájk. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.