Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95146) Wyll válasza K Norbi (#94148) üzenetére


Wyll
őstag

+hasaggymeg
+ivana
+zebu
+ pc360
+ 6030D

Urak, köszönöm a sok jótanácsot! :R
Aludtam rá egyet, és végül megvettem a bringát!!! :C :C
Mégegyszer: egy Merida Crossway 40D, 55-ös méretű, 2017-es.

Mint kiderült, nem 189.000 Ft volt, hanem akciósan "csak" 165.000. Úgyhogy egyből vettem is rá egy brutál ABUS Bordo lakatot (hogy a súly- és áerlőny is odavesszen :P). Ez volt augusztus 19-én, azóta mentem már vele pár kört, vezetem szépen excelben a kilométereket, már van benne majdnem 150km. És már megvolt az első defektem is, úgyhogy az általános iskolás bmx-es időkből felidéződtek a belső foltozós emlékek és ezzel kapcsolatos szaktudás :DDD

A mérettel kapcsolatban igazatok volt, ez az 55-ös kb jónak tűnik, de talán egy hangyányit nagy.. Nem az, hogy nem kényelmes, mert még épphogy az, de az ülést pár centire tudom csak kihúzni a nyeregvázcsőből, hogy ne legyen túl magas..

Kérdés: mikre kell egy nem túl tapasztalt újbringa tulajdonosnak figyelnie?
Pl. az első 300km után visszaviszem a boltba egy ingyenes nagyszervizre, ezt ígérték, amikor vettem.
Aztán pl vázszám felírás gondolom.
Mik a fontos fontos karbantartási elemek, amiket nem szabad kihagyni? Pl. zsírozni? Azt milyen gyakran kell? Csak a láncot? Szervizbe gondolom évente nem árt elvinni egy nagygenerálra. Van valami überkihagyhatatlan telefonos alkalmazás, amiről mindenképpen tudnom kell? Stb.. Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.