Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezt most valahogy eltalálták.

Max az aksi miatt hisztiznék, de a Snap 712-es teljesítménye korrekt, UFS tároló, és a sokszor hiányolt NFC is benne van. Jack kimaradt, infra van.

Igazából egy nagyon erős telefon lett szerintem, és 100 ropiért elég jó ajánlat is.

A hátlap nekem nem jön be, de én pl tokba teszem, szóval nekem mindegy is.

Viszont a mérete jó lett: 147.5 x 70.5 x 7.45 mm

Tetszik, agyalok a váltáson. Kíváncsi vagyok a Mi 9-re, és a majd érkező Poco F2-re is ( vagy Redmi X, K20 PRo, akármi lesz a neve)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) nozs23


nozs23
addikt

Tényleg remek készülék lett. És így első blikkre 100k-ért jobb képeket csinál, mint a kamera királynak dedikált, több mint 2x ennyibe kerülő szintén kínai konkurencia.

(#3) kcsa


kcsa
veterán

UFS miatt nagy pirospont. NFC miatt kis pirospont (alapnak kellene lennie).

Kár, hogy szeretem az aktuális csúcshardvert (na kifizetni nem, de legalább megartom legalább egy, de inkább két évig), mert ennyiért egészen jó vételnek tűnik.

Mennyire igaz az, hogy reklámok vannak az OS-ben? (akár itt, akár Mi9-ben)

(#4) Obyboy válasza Graphics (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Szerintem is nagyon erős lett hardverben, főleg ha ár/érték arányban nézzük. Kíváncsi vagyok a Mi9 tesztjére, hogy meg fogja-e érni a felárat a Mi9SE-hez képest.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) Bone123 válasza kcsa (#3) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem találkoztam reklámmal a rendszerfelületen vagy az általam használt MIUI appokban.

(#6) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Azt nem tudom, mi a francért kérdezgetik folyton a felhasználókat, hogy mit szeretnének kapni egy telefonban, ha valaki úgyis kitalálta, hogy 7.5mm az ideális vastagság egy telefonnak. A Mi A2 Lite bezzeg túllépett ezen, és képes volt 8.75mm-re hízni, de bele is fér a 4000mAh-s aksi... :(((

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#7) Silεncε


Silεncε
őstag

A telefon maga tetszene, de az akksi vicc. 4k alatt nem akksi, csak bohóckodás. Inkább lenne vastagabb, minthogy azt kelljen számolgatni, kibírja-e a nap végéig. A másik a MIUI. 4k-s akksival Android One-al már rendelném is

(#8) Tomiii258


Tomiii258
tag

Xiaomiknak milyen mostanában a támogatottsága?
Ez a teló pl jön Android P-vel, a Q gondolom egyértelmű, de mennyire biztos, hogy kapja majd még a R-t is?
Illetve meddig és milyen sűrűséggel várható biztonsági frissítés?

Mert ezek függvényében értelmezhető méret mellett főleg ilyen áron kb tényleg bestbuy.
(Samsung A40-nel kb egyforma méret, de sokkal erősebb és alig drágább, ha nem előfizetéssel veszem)

Tomiii258

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó kis telefon, mindenben hoz egy jó szintet. Apróbb hülyeségei vannak, pl a kiálló kamera ilyen. (Tudom, sok ilyen telefon van, ott sem jó. Csak hogy megelőzzem a sírást.)
Ez már annyira kidudorodik, hogy tokban is érintkezik majd a felülettel, amire letesszük. 1 centis vastag tokot meg nem lenne jó rátenni.

Az mennyire igaz, hogy a Wayteq kiállt a gyártó termékei mögül és újra küldözgetős lett a gari?

[ Szerkesztve ]

(#10) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem értem, most komolyan.
A samsung A 50 kamerája jó, ez meg közepes? Ott is jeleztem többször,hogy valami nem ok,az a kamera egyszerűen hibás,de nem reagált senki.
Én ezt 100x jobbnak látom mint azt.

[ Szerkesztve ]

(#11) janeszgol válasza mjani1172 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

A két MA tesztben valóban jobb kamerával rendelkezik ez.

(#12) HKorn


HKorn
addikt

Nálam, a jack, és SD kártya miatt elve bukó ez a készülék, a gyenge akksi és a szar memóriakezelés csak rátesz egy lapáttal.

Run&Ride

(#13) batai15


batai15
félisten

Ufs miatt jár a keksz .
Még tetszik a készülék,custom romot rá aztán nekem is jó lenne ,jobb akku és ram kezelés borítékolható.

[ Szerkesztve ]

(#14) DJGABI


DJGABI
addikt

teljesen jó lett. csak menne picit lejjebb az ára

az A50 topicban én is szívesen belinkelném a képeket, ha szerintük azok jók...

(elvileg) működő gcam: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#15) espista


espista
senior tag

Én szombat óta használom. Eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt vele. Egy napot két SIM kártyával kibír. Persze jobb lett volna 4000 mAh, de ekkora méretben nem nagyon van más. Nekem a méret volt a fontos.

Romani ite domum!

(#16) atike


atike
nagyúr

Kár, hogy nem nagyobb az akksi, és lehetne egy picivel komolyabb a kamera... De ettől függetlenül korrekt ajánlat. Főleg az lesz 1-2 hónap múlva amikor az ára is csökkenni fog picit... :DDD

(#17) Narancskoma


Narancskoma
tag

Kifejezetten tetszik,ha egy átlag felhasználó szeretne egy jól használható telefont, valószínűleg egy nagyszerű választás. Az UFS tényleg egy nagy piros pont.

(#18) Richie86


Richie86
senior tag

Bejövős kis telefon :K

(#19) joey04


joey04
titán

Jó cucc, csak nagy kár, hogy a Xiaomi nagy előnye, vagyis a hosszú üzemidő már a múlté...

Aki meg tud barátkozni a miui fogyatékosságaival, az biztos boldog lesz vele. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Kinder


Kinder
senior tag

"középen viszont bőven marad részlet, csak ne 100%-on nézegesse a szigorú júzer."

Pont ezt akartam írni, amikor belenagyítottam az egy kattintásos módszerrel a böngészőben a képekbe.
De akkor nem írom. :DDD

(#21) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Rendben van ez a a telefon, ha valaki ebbe az ársávba keres telefont ezt fogom ajánlani. Bár szerintem pár hónap és külföldi rendelésből simán lehet egy jó akcióval kihozni rá 75-80 k-t. (most még 339.99 dollár):D

[ Szerkesztve ]

(#22) HarleyCustom válasza Graphics (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azt nem értem,akkor Pixel 3a-ba, miért “csak” Snap 670-t raktak? :U

Cikkhez:
Egyébként tetszik,főleg a mérete.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) sxxorp


sxxorp
őstag

Végre van teszt -> topik, köszönöm, régóta figyeltem a típust, majdnem berendeltem Kínából, mikor fű alatt megjelent a Global: ütős kompakt a számomra egyetlen esztétikus notch típussal (khm, A2 Lite...). Mivel a flottánkhoz alig jár készülékkedvezmény, labdába sem rúgott nálam a páromnak vett Samsung A40 (neki 50 volt, nekem bolti ár: 90), amely elég jónak bizonyult. Vasárnap óta meg is van a 9 SE, de amíg nincs üvegfólia, addig marad napi üzemben a Redmi 4X (utána backup / hosszabb időt igénylő marhaságokra).
Garancia: Örvendetes az új 2 éves garancia, de sehonnan nem kapok választ, hogy érvényes marad-e ez is, ha kinyitom a bootloader-t és/vagy rootolok... Ha valakinek van infoja ne tartsa vissza.
INGJOKE: kifejezetten korrekt áron hozták itthon forgalomba a 2 év garanciával, nem hiszem, hogy akár 80-at is megérne a kerülőút, de a te dolgod.
Üzemidő: nagyon elégedett voltam a 4X üzemidejével, ami 4000-es akksival de 28nm-es CPU mellett, a módosításaimmal volt nagyon jó (amikor még nézegettem megvolt a 10 óra feletti SOT is 100%-ra vetítve az én szokásaimmal). Egyelőre nincs elég info-m, de ezután enyhültek anno az akksis aggodalmaim: Mi 9 SE vs 4 másik (Note 7 is) [link], főleg, ha kicsit megkezelhetem majd.
Reklám: 0.
Kamera dudor: a gyári tokkal valóban kiáll pár tized millimétert...
Lássuk a tesztet :D

[ Szerkesztve ]

(#24) PowerBuldog válasza sxxorp (#23) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ezt a videót én is néztem az aksiról. Ehhez képest eléggé ellentmond a tesztben szereplő 4 óra.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#25) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Jó kis készülék ez is mint minden Xiaomi általában 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#26) Atomgeszi válasza kcsa (#3) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nincs reklám Mi9-ben.

Eleve a varázsló megkérdezi az elején(már, ha valaki szán 10 mp-et konfigurálni a beállításokat az elején), hogy akarsz-e személyre szabott reklámokat kapni. Pipa kivesz, örül.
Egyébként több globalos telefon is van a családban, akkor még erre sem figyeltünk oda és nem volt ott sem reklám.

Érdekes amúgy, hogy a Mi9-ben van LED, ebben meg nincs. Mondjuk én szeretem a led-e a Mi9-ben, nagyon elegánsan néz ki vele.

Ha lett volna a SE-ben vezeték nélküli töltés még lehet én is elcsábultam volna a kisebb teló felé.

A 10/8 ujjlenyomat feloldást meg elvileg javították a későbbi global verzióban(2.9-ben még nincs, mint ami tesztkészüléken is van) 2.24-es verzióban.

A kamera meg egyértelműen kurva jó ebben az ársávban.

(#27) Atomgeszi válasza janeszgol (#9) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem Mi9-re sikerült olyan tokot vennem ( pedig egy sima mintás szilikon tok), aminél van egy 1mm-rel nagyobb perem, mint maga a kameralencse kiállás..

Egyébként meg lehet venni kamera lencse kiemelő keretet(az is tök jól néz ki, kékben, feketében is lehet venni, vettem is, de a tok miatt nem kell, mert megoldja ezt a gondot), és problem solved. Pár dolcsi .

(#28) sxxorp válasza PowerBuldog (#24) üzenetére


sxxorp
őstag

Igaz még SIM-kártya nélkül, de 1 nap 17 óra után 3:50 a képernyőidőm, és még van 54%, mindenféle optimalizálás nélkül, és csak 2. feltöltés.
Ujjlenyomat: mivel nekem ez hvelykujjas, nem úgy, mint a hátlapi, ezért 2 ujjlenyomatként vettem fel először az ujjbegy felső, majd alsó részére fókuszálva, így kifejezetten jó, bár hangyányival többet ott kell tartani, mint a hátulsónál.

[ Szerkesztve ]

(#29) technoboi válasza sxxorp (#23) üzenetére


technoboi
tag

Tetszik a SOT teszt, ha 10 óra kijön ilyen használat mellett akkor mégis van benne poteciál... ;)

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#30) 4trASS


4trASS
csendes tag

Valaki azt mondja meg nekem legyen kedves, hogy várható-e egy gyengébb hardveres teló ebben a méretben a középkategóriában nagyobb akksival. Kvázi egy Redmi 7 a 9 SE bőrében. Mert szemlátomást most a Xiaomi egyetlen méretet gyárt az új szériákban, de ez most fény az alagút végén. A3 Lite? (persze MIUI még jobb lenne)
Köszi!

(#31) noro79


noro79
tag

Miért nem lehet ugyan azokat a telefonokat végigvinni a teszten? Kijelzőnél is más van ,a teljesítménynél is más.... :W :(((

(#32) kcsa válasza Atomgeszi (#26) üzenetére


kcsa
veterán

A "személyre szabott reklámok engedélyezése" azért mást jelent, mint a "reklámok engedélyezése" - az előbbi ugye a felhasználói szokások alapján relevánsnak vélt reklámokkal szórja meg a usert.

(#33) Atomgeszi válasza kcsa (#32) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lényeg a lényeg, hogy nincs reklám. :K

(#34) mark004


mark004
csendes tag

Xiaomi MI8 vagy MI9 SE? Vélemény?

(#35) sxxorp válasza mark004 (#34) üzenetére


sxxorp
őstag

Aki ennél a készüléknél keresgél, annál a legtöbbször előkelő helyen van prioritásban a méret, ami alapján nem alternatívák. Ha az neked nem szempont ott az ótvar notch, és amikor nézegettem, nekem az Mi 8 AMOLED-je elég gyenge kijelzőnek tűnt... De inkább Mi 8 tulaj segíthetne.

(#36) ghiottone válasza Atomgeszi (#33) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Indiai régióra átállítva Mi 8-on találkoztam vele a MIUI-n belül, talán a témáknál vettem észre.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37) INGJOKE válasza sxxorp (#23) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én anno a mi mix 2s-t is meg mindent külföldről rendeltem és csak a telefonon spóroltam 30e-t, lehet hogy más ennyiért inkább itthon venné meg, de én feleslegesen nem adok erre pénzt. A laptopon meg kb 135e-t spóroltam az itthoni árhoz képest már persze azt a két ajánlatot megnézve ahol volt ez a konfig. :D
Vásároljon az itthon aki türelmetlen... :D

(#38) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

RAM kezelés. Nem ismerem a Xiaomi-kat, egyelőre csak szemezek a telóval, de nem úgy van a MIUI-ban, hogy ha lelakatolom az alkalmazásváltóban az appokat, akkor azokat nem lövi ki a memóriából?

[ Szerkesztve ]

(#39) Atomgeszi válasza ghiottone (#36) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem vagyok india régión, nem használok már témákat.

Egyébként EEA ROM-al van valakinek tapasztalata, hogy ott már jók a GDPR dolgok és megy a témák alkalmazás magyar régión is?

(#40) INGJOKE válasza dave_gahan (#38) üzenetére


INGJOKE
veterán

Semmivel sem kezeli agresszívebben a miui a memóriára, mint egy emui.
Egyébként, de amit "lelakatolsz" azt nem zárja be soha és az akukímélőt is ki lehet kapcsolni, sőt néhány appnál kell is... :D

(#41) laci2110


laci2110
csendes tag

OLED beégésről és a RAM kezelésről tudna valaki pár szót mondani? Annyira nem világos, hogy ennél a mobilnál hogy megy ez. Beégés elvileg rendeltetésszerű használat esetén kizárt...Ill. mennyi a szabad tárhely 64 GB- esetén?
Köszi.

(#42) mdraco


mdraco
őstag

1 hete elégedetten használom. Számomra egyetlen értelmes upgrade volt méretben redmi 4x után. Annak hiába volt 4k-s akksija, úgysem bírt ki 2 napot, kb 1,5 napot bírt, de hiába, úgyis naponta kellett tölteni. Szóval ennél nem zavar a kisebb akksi, mert az én felhasználási szokásaimnak megfelelően kibír bőven egy napot. Általában 20-30% marad estére. De látom, többségnek akksi a legnagyobb hátrány.

(#43) K0vasz válasza INGJOKE (#40) üzenetére


K0vasz
aktív tag

és az akukímélőt is ki lehet kapcsolni, sőt néhány appnál kell is... :D

ez mondjuk a samsung one UI-ján is így van, én legalábbis elég sokat szoptam vele, míg rájöttem, hogy azért nem kapom meg azonnal a leveleket a gmail appal, mert ez a szar kíméli az akkut xD

(#44) INGJOKE válasza laci2110 (#41) üzenetére


INGJOKE
veterán

A tesztben azt írják a rendszer 12 gb-ot foglal.

(#45) ollie válasza batai15 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az akku kezelés tuti nem lesz jobb egy custom androiddal, mert a MIUI-nak legendásan jó ez a tulajdonsága.

***

(#46) ollie válasza dave_gahan (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elvileg úgy van, gyakorlatilag nem mindig.

***

(#47) INGJOKE


INGJOKE
veterán

lol

Ez kell még minden telóra... enélkül tuti nem élet az élet... :D

[link]

(#48) ollie válasza laci2110 (#41) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beégés rendeltetésszerű használat mellett sem kizárt. Kérdés, hogy erre ad-e garanciát a Xiaomi.

***

(#49) kop8


kop8
őstag

Nekem ilyen telom van már kb egy hete 128gb os
De még mindig nem jöttem rá hogy a mindig aktiv kijelzöt hogy kell bekapcsolni ugy hogy ha jön valami üzenet akkor legyen ott egy ikon mint a tesztben a képen is...

Amugy simán tud 6-7ora kijelzöidőt és estére sose merült még le..

Valaki segithetne :DDD

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#50) Atomgeszi válasza INGJOKE (#47) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem jópofa, kár, hogy az utóbbi 1 hétben egyszer sem volt olyan Hold állás ahol ki lehetett volna próbálni. Vagy épp az időjárás szólt közbe. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.