Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) cekkk válasza fi:zi'k (#6649) üzenetére


cekkk
veterán

Kérdeztem elég sok helyen és nemleges volt a válasz.

De lehet olcsóbb, mert nem mindenből akarom a drágábbat venni, és így szerintem lehet sakkozni a dolgokkal, míg pl én kifejezetten nem akarok hidraulikus féket magamnak, míg sok biciklin 120-130 körül már az van, jó most ugye akciósak mert vége a szezonnak, de pl ami kazettás agyas bicikli meg nem 120-130 ezer hanem az már jóval felette van. Ahogy nézegetem és számolgatok össze lehetne szedni csak váz kéne, vagy jó lenne nekem egy pár éves használt is de nincs a méretemben :O

(#6652) Teasüti válasza dqdb (#6619) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De nem az a legenda terjedt el, hogy a gyártók szélesebb gumikkal szerelik a felniket, mint kéne?
Így nem lepődök meg azon se, hogy 2.1-es külsőt vígan ajánlja a 17-es felnihez.
De már ránézésre is elég egészségtelenül néz ki ez a kombó. :N

(#6621) ---Lasali---
Kerekeket minden esetben a legnagyobb merevségre építik?
Vagy léteznek olyan elgondolások is, hogy ne legyen erősebb a villánál váznál, mert így mondjuk egy ütközésnél a kerék deformálódik a bicikli helyett?

Köszönöm srácok a tájékoztatást! Már van némi fogalmam a felnikről. :R

(#6623) DjKoxi
Te aztán komolyan gondolod ezt a bringázást! :R
Mióta vágytál már erre? Ugye azt írtad ez az első saját vételű géped.

[ Szerkesztve ]

(#6653) vendingo válasza cekkk (#6651) üzenetére


vendingo
veterán

Ne kérdezd hol, ne kérdezd mekkora volt, de láttam pár napja egy új eladó Kross vázat. A csávó csak leszedte róla az alkatrészeket.
Nézz körbe: vatera, apród, jófogás, teszvesz, express.....

Esetleg erre valaki tudna mondani valamit? Eléggé tanácstalan vagyok ez ügyben, még nem volt szerencsém ilyen bicajos táskához. Motoros táskám van, de az inkább áramvonalas, mint praktikus.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6654) cekkk válasza vendingo (#6653) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

(#6655) Valkűr válasza cekkk (#6654) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt találtam:

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6656) cekkk válasza Valkűr (#6655) üzenetére


cekkk
veterán

Facebookon írtam nekik akkor ők azt mondták evado vázat nem adnak el, keressem meg a kereskedőket, hogy ők lebontják-e az alkatrészeket róla és úgy esetleg tudok venni.

(#6657) vendingo válasza Valkűr (#6655) üzenetére


vendingo
veterán

Nagyon nem éri meg. :(
85 ezer az Evado 1.0 menetkészen.

cekkk: És ha te bontanád szét a bringát, és apránként eladnád az alkatrészeit?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6658) sssent válasza cekkk (#6651) üzenetére


sssent
senior tag

Én is ezen törtem a fejem tavaly. Ha hajlandók is egyes alkatrészeket cserélgetni, érthető okból messze nem fognak teljes kereskedelmi árat számolni értük, már csak a szervizköltség miatt sem. Nyereg, pedál, ilyesmi cseréje még nem olyan nagy gond, de pl. agyakkal ugyanez kizárt, hogy rentábilis legyen. Szerintem próbálj egy már vállalható minőségű fejlesztési alapban gondolkozni, és azon később csereberélni, ahogy a használatban elpusztulnak a dolgok.

vendingo: 20l egyáltalán nem kevés. Vízlencse, szendvics, pótbelső, kis pumpa, szörfgatya, törcsi már ebbe is pont belemegy. Nem olcsó a cucc, de nagyon ki van találva.

(#6659) Zebu válasza cekkk (#6656) üzenetére


Zebu
addikt

Darabonként biztos sokkal többe fog kerülni.
Szerintem nem éri meg. Inkább keress másik bicót!

Vagy beszélj olyannal aki bringákat épít. Hátha összedob egy ilyet.
Akár rákérdezetsz a hyperretros figuránál is.

[ Szerkesztve ]

(#6660) fi:zi'k válasza vendingo (#6657) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lassan vagy nagy buktával tud csak rajta túl adni. :(

(#6658) sssent
Mi az a vízlencse?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6661) HollyBoni válasza Teasüti (#6652) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem elöl 23mm széles felnin van 2.5-ös gumi, eddig még nem fordult le. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6662) sssent válasza fi:zi'k (#6660) üzenetére


sssent
senior tag

(#6663) fi:zi'k válasza sssent (#6662) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még ezt a kifejezést se hallottam rá. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6664) vendingo válasza sssent (#6658) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi az infót.
Jó lenne amit linkeltél, de kicsit húzós az ár :(

Én ezt meg ezt néztem ki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6665) fi:zi'k válasza vendingo (#6664) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ettől kb. csak drágábban kapsz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6666) vendingo válasza fi:zi'k (#6665) üzenetére


vendingo
veterán

Amiket linkelteam azok számomra jó árban vannak. 10-11 ezret szánnék rá. Tegnap szétjött a hátizsákom zipzárja, félig nyitott táskába tekertem 25 km-t. Muszáj vennem egyet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6667) Zebu


Zebu
addikt

Erről mit gondoltok?

(#6668) dqdb válasza vendingo (#6664) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bringás hátizsákot hirdetni úgy, hogy a hátrészről nincsen fotó, eléggé nagy fail (nemcsak a bolt, hanem a Kellys/Kross oldalán sincsen). Körülbelül a lényeg maradt így le, mert mit sem ér a felsorolt pár kényelmi feature, ha pillanatok alatt ráolvad a hátadra. Amit sssent linkelt, az egy bizonyítottan jó hátizsák, de nem olcsó, azt el kell ismerni (amúgy a kategóriájában nem is számít drágának, a beépített esőhuzatért más gyártók vagyonokat kérnek el).

Csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg mindkét kiszemelteden élőben a hátrészt. Ha az

1. nem egy feszített hálós megoldású, ami a hátlapot eltartja a hátadtól, vagy
2. függőlegesen két csíkban vannak távtartók,

akkor egy 2-3e környéki hagyományos hátizsákkal ugyanolyan jól jársz, mint ezekkel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6669) fi:zi'k válasza vendingo (#6664) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bocs, félre értettem. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6670) zack válasza fi:zi'k (#6645) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem felesleges virslizned... :) Én 2.1-es Maxxis Advantage-al megyek. Nem a gördülési ellenállás bajnoka, de terepre nagyon tuti ellenben betonra annyira nem. Jó lesz ez. Max lemaradok. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6671) zack válasza zoli03 (#6633) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs odo total. De az előbbiekben igazad lehet. Lehet két beállítás lett csinálva véletlenül. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6672) Valkűr válasza zack (#6670) üzenetére


Valkűr
őstag

Nekem a MAxxis Ranchero van fent 2.2-es...De ez könnyű és elég jól is gördül, mert hajtogatós kivitel..

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6673) vendingo válasza dqdb (#6668) üzenetére


vendingo
veterán

Hétfőn felhívom az üzletet és kikérdezem őket, hogy melyik milyen.
Személyesen nem tudom megnézni :(

Köszi a tanácsokat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6674) zack válasza Valkűr (#6672) üzenetére


zack
nagyúr

Te nem akarsz jönni este? Megnézzük melyik gördül jobban. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6675) Valkűr válasza zack (#6674) üzenetére


Valkűr
őstag

Hova? :) Én Szegedi vagyok :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6676) zack válasza Valkűr (#6675) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor ha most elindulsz ideérsz a ligetbe 20:30-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6677) fi:zi'k válasza Valkűr (#6675) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor az jó kis kör lesz. Lassan indulhatsz is. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6678) Valkűr válasza fi:zi'k (#6677) üzenetére


Valkűr
őstag

Lehet ebbe az időbe bele is halnék :DDD

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#6679) sssent válasza Zebu (#6667) üzenetére


sssent
senior tag

Ahhoz, hogy ez működjön, kell egy becsületes megtaláló is, aki ráadásul még azt is tudja, hogy mit kell keresnie. Sajnos ő nem része a bolti csomagnak, és azt hiszem amúgy is hiánycikk :(

(#6680) Teasüti válasza sssent (#6679) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Még csak nem is hallottam precedensről, ahol a kereskedő vagy bárki akihez került a lopott bringa, egyáltalán megvizsgálta volna UV fénnyel.
Ez nem bevett gyakorlat jelenleg, nincs hozzá támogatás, közismert adatbázis sem.
Magamból kiindulva alkatrész vagy kerékpár vásárlásakor nem viszek magammal UV lámpát és még ha bele is botlanék egy lopott gépbe, azt se tudnám hol keressek utána a lopás tényének.
És nem is akarnék ennyire kiszúrni magammal, hogy akár órákat vesződjek mindenféle weboldalon és fórumon az apróhirdetések és lopott bringák nyilvántartása között.
Persze ez tőlem, mint civiltől nem is elvárható szvsz.
De nem teszi ezt tudtommal a kereskedő sem.

Már egy éve jómagam is fontolóra vettem a DataDotDNA jelölés használatát, nem is lenne túl drága beszerezni a készletet, de arra jutottam, hogy semmi értelme nem lenne. :(

(#6681) fi:zi'k válasza Teasüti (#6680) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha jól értem, akkor matrica is jelzi, hogy meg van jelölve a bringa. Persze azt nem nehéz eltávolítani.
Órákig pedig nem kell turkálnod a netet, mivel egy oldal van erre amit az írás szerint elismernek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6682) cekkk


cekkk
veterán

Köszi a válaszokat!

Szétnézek majd, hogy milyen lehetőségek vannak.

(#6683) sanzi89 válasza Teasüti (#6680) üzenetére


sanzi89
addikt

Rengeteg kerékpár orgazda azért nem kap megfelelő büntetést, mert mondjuk a nála talált 20 bringából egyik sincs bejelentve, hogy lopott. Nagy könnyelműség és nemtörődömség, hogy a tulajok nem jelentik a lopást, sőt sok esetben a vázszámát se tudják a kerékpárnak. Mi magunk könnyítjük meg a tolvajok, orgazdák munkáját, ha nem teszünk meg mindent az azonosíthatóság érdekében, amibe szerintem a fenti módszer is tartozik. 5k a mai bringaalkatrészek árához képest kb vicc. Két értelmes fékbetét ára? Egy lánc ára?

u.i.: He, de jó, hogy az említett weboldal nem is működik. :((( http://www.bicycleregister.eu

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6684) fi:zi'k válasza sanzi89 (#6683) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez mondjuk elég gáz. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6685) tatabánya válasza vendingo (#6664) üzenetére


tatabánya
senior tag

tescos fila hátizsákkal ma lenyomtam 50km-t jól beizzadsz alatta, de kényelmes :)) és pont fürödni mentünk, amiból lett egy 10 perc mártózás a tatai öreg tóban, 10-14 között tekerni élvezet volt :)

(#6686) vendingo válasza tatabánya (#6685) üzenetére


vendingo
veterán

Tegnap én is fürödni mentem 40 fokba 40 km-et a régi nike táskámmal.
Az enyém is kényelmes volt csak tocsogott a hátam a víztől, a vállpántokból facsarni lehetett az izzadságot, ráadásul a strandon megadta magát a zipzár, szóval félig nyitott táskával tekertem haza.

Ha már veszek új hátizsákot, akkor fullos bringásat veszek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6687) ---Lasali--- válasza fi:zi'k (#6632) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gyorszárakat nem szoktuk bele számolni a kerék súlyába. Egyébként vannak titán gyorszárak amikkel 50 gramm alatt is meg lehet úszni a dolgot, és lehet ilyeneket már kapni párba 6 ezer körül.
Én kerekem a novatec agyakkal, amikből csak az első ultra light, ufo felnikkel, revolution küllőkkel, schwalbe ragasztós szalaggal 1496 gramm. Az ufo felni kb ugyan ilyen nehéz mint amit te írtál. Az agyak viszont nehezebbek, az első 21 grammal, míg a hátsó 68 grammal. Ez így plusz 89 gramm. Tehát 1406 gramm lenne a két kerekem az a2z agyakkal.
Nekem 73 körül jött ki a kerékszett, úgy hogy még kék anyákat is vettem 5500 ért.. persze munkaköltség nem volt. Másnak egy plusz 10 esért komplettre szerelem a kereket akár az alkatrészek beszerzésével is, de előre szólok hogy azért ezeket a könnyű fűzött kerekeket fenntartásokkal kell kezelni, valamint olyan 75 kg feletti rider súly felett egyáltalán nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#6688) tatabánya válasza vendingo (#6686) üzenetére


tatabánya
senior tag

nem tudom milyen árban vannak, de ha hoz annyit akkor biztos jó, mondjuk a belepakolt cuccoktól ugyan úgy fogsz izzadni lehet az bármennyire légáteresztő magában. ma is félcipő, hawaii mintás fürdőnaci, trikó aztán tekerés. haver már szakadt szandiban ugyan ezt a távot, csak neki van kupak a fején, nem győzte csavarni a szivacsokat belőle :))

[ Szerkesztve ]

(#6689) attiati


attiati
veterán

összegyűjtöm egy hsz-be a nyergekről és ülőcsont mérésről talált cikkeket, hogy visszataláljak

ülőcsont mérés cikk és videó. Specialized nyereg szélesség illusztráció

nyereg-körkép: 45 modell tesztje

WTB nyereg próba program
SMP nyereg próba program

Próbálta már valamelyikőtök ezt a nyeregteszt programot? Leteszem a kauciót és elvihetem egy hétre a nyerget és ha hibátlan állapotban visszaviszem, akkor visszajár a teljes kaució? Bármi buktató?

a wtb pure V sorozat race és comp tagjai között kényelemben is van különbség vagy csak súlyban és pálcaanyagban?

[Link javítva]

[ Módosította: Cathfaern ]

(#6690) ---Lasali--- válasza attiati (#6689) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

nyereg körképes link nem gyó!

(#6691) sssent válasza tatabánya (#6688) üzenetére


sssent
senior tag

"a belepakolt cuccoktól ugyan úgy fogsz izzadni lehet az bármennyire légáteresztő magában"

Ezek nem így működnek. Szerintem a szivacscsíkos konstrukciók nem elég hatékonyak, de a feszített hálósak garantáltan működnek. Ha képről nem lenne egyértelmű, a hátadon csak egy erős szúnyogháló-féle támaszkodik, mögötte a merevítések egy légcsatornát tartanak közted, és a táska hátfala között, amiben süvít a menetszél. Mintha rajtad sem lenne, sőt jobb, mert még a tűző napot is árnyékolja egy kicsit. Persze hidegben ez nem feltétlenül előnyös, de most nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#6692) tatabánya válasza sssent (#6691) üzenetére


tatabánya
senior tag

elég szemléletesek a képek, tényleg hatásos lehet. mondjuk ettől ez se mentene meg: [link] (csíkos, nyak és hófehér hát :D )

[ Szerkesztve ]

(#6693) SOAD19 válasza sssent (#6691) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem túlzottan nem vált be ez a hálós hátrendszer. :( Mivel a háló a hátamhoz nyomja a pólót, így nem tud szellőzni a hátam, és leizzad. Lehet nedvességelvezetős pólóval jobb lenne, de sima pólóval kicsit csalódás. Félmeztelen használva jönne ki igazán a különbség.

(#6694) attiati válasza attiati (#6689) üzenetére


attiati
veterán

(#6695) sssent válasza SOAD19 (#6693) üzenetére


sssent
senior tag

Ha tóba ugrasz a hátizsákban, akkor is vizes leszel ;). Hátizsáktól függetlenül nem jó pamutban tekerni, mert ha kicsit is megizzadsz, azt beissza. Ez ilyenkor csak kényelmetlen, de hűvösebb időben kimondottan egészségtelen. Használjatok bringás mezt, vagy futópólót. Én rettentő módon bírok izzadni (nem csak a mostani melegben), így persze így sem úszom meg szárazon, de nem is tocsog rajtam a ruha, ahogy egy pamut póló, vagy egy sima hátizsák+bármilyen póló tenné. Ugyanezen okból bringás nadrág alá sem célszerű pamut alsóneműt húzni.

(#6696) fi:zi'k válasza ---Lasali--- (#6687) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor legyen a gyorszárak nélkül 1457g. Egyébként ez a A2Z titán cucca.
A küllőkről meg ugye csak erős becslés van a gyártó oldaláról.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6697) pengemetal válasza deicide (#6573) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Borzasztó volt az a szembe szél. Én a Keletitől mentem Nagytétényen át és nagyon délre tartó részek durvák voltak!
Cserébe ma nem volt szél, de dög meleg. Hulla másnaposan, nehéz hátizsákkal nyomtam egy 103 km, de az utolsó 5 km-n Lelle magasságában majdnem feladtam. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#6698) Bati0501 válasza attiati (#6689) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi,ez most nekem is jól jött! :R

(#6699) zack válasza sssent (#6695) üzenetére


zack
nagyúr

"Ugyanezen okból bringás nadrág alá sem célszerű pamut alsóneműt húzni."

Akkor mi a bú bánatot vegyek alá? Latex tangát? :DDD

(#6694) attiati

Már előre félek, ha esetleg bármi történne az SLR Kevlar nyergemmel...40-50k+ ami tetszik, és amit fel is tennék. Nem baj. majd devizahitelre megveszem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6700) D.Orion válasza zack (#6699) üzenetére


D.Orion
veterán

Bringás nadrág alá? Semmit leginkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.