Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) sanzi89 válasza cekkk (#7192) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennyiért tényleg drága.

Én is ajánlok valamint, ami az én szívemnek kedves. Caprine Cross Three alig több, mint 140k-ért. A hajtáslánc elemei full Deore, kivéve a hajtómű, az Alivio. Fékek tekintetében csak mechanikus tárcsa van rajta, de Shimano, ami szerintem jobb, mint a Tektro. Többi alkatrész hasonló. Mindezt majdnem 60k-val olcsóbban, magyar márka, magyar munkahelyek. Egy Caprine Epik 50 tulajaként pedig mondhatom, hogy rendesen össze vannak rakva a bringák, nem úgy, mint pl. a Schwinn Csepel.

@cekkk
Túrázni hosszú távra olyan fék kell, ami minél egyszerűbb, kevesebb a hibalehetőség, illetve ha gond van, menet közben orvosolható. Persze nagy cuccal valami jó kis hegyi túránál kell a fékerő is lefele, szóval jó kérdés mi a legjobb választás.

u.i.: Hát, sajnos igen. :F

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7202) cekkk válasza sanzi89 (#7201) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Csak a 20" kicsi nekem a 192-193 centimhez :B

(#7203) sanzi89 válasza D.Orion (#7199) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor valószínűleg benevezek egyre. Majd megosztom a tapasztalatokat. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7204) D.Orion válasza cekkk (#7200) üzenetére


D.Orion
veterán

100km felett ritkán tekerek, túrázni(csomagos menet) nem járok. Hidrást otthon macerásabb javítani ez igaz, menet közben meg még nehezebb...

(#7201) sanzi89: A 2013mas mindig drága, így ez is az.
Az a Caprine komoly felszereltségű bakker. Ezt, hogyan hozták ki ennyiből? :F
Ja 2012-es és kisebb váz.

[ Szerkesztve ]

(#7205) TripleB válasza cekkk (#7192) üzenetére


TripleB
senior tag

A cannondale-re kérdezz rá
[link]

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#7206) cekkk válasza TripleB (#7205) üzenetére


cekkk
veterán

De ez nem lenne kicsi nekem? :U Pont ma néztem ezt én is :)

[ Szerkesztve ]

(#7207) HollyBoni válasza TripleB (#7205) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tyűűű ez a Canondale nagyon szép! :Y

(#7208) HwAdokVeszek válasza HwAdokVeszek (#7185) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Senkinek nincs ötlete? :(
Mondjuk már sikerült annyira, hogy csak alig hallatszik, és forog is a kerék rendesen.
Ez pár kilométer után lehet el fog múlni?

(#7209) brekkhun


brekkhun
tag

Sziasztok!

Új országúti kerékpárt szeretnék venni 120-130k körül, viszont most jelenleg kint vagyok Angliában, és azon gondolkoztam hátha itt találnék egy kicsit olcsóbb, esetleg jobb felszereltségű gépezetet ennyiért. Az evanscycles, cyclesurgery, halfords illetve a decathlon kínálatát nézegettem, itt van egy pár link, amit fontolóra vennék:

Raleigh Airlite 100 2012 - 55 centis váz
Carrera Zelos 2013 Medium
B'Twin Triban 3A

Érdemes lenne külföldön venni országútit? Illetve otthon van-e még raktáron a karbon villás, piros B'Twin országútikból, vagy tegyek le róla?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7210) Syd69 válasza brekkhun (#7209) üzenetére


Syd69
aktív tag

Triban mintha ki is lett volna állítva a csömöri boltban. kábé ennyiért

Én is nézegettem, ár értékben szerintem nem rossz

Alma

(#7211) Szakbarbár válasza sanzi89 (#7197) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem Tesco-s alap 9 funkciós órám van, jó pár évvel ezelőtt vettem 2000 Ft-ért. Egyetlen hátránya van, idén már háromszor cseréltem benne elemet, és csere után nem lehet beállítani az eddig megtett távot.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7212) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Szombaton lehet eltekerek Debrecenből Nagyváradra, és lenne egy kis gondom. Nem a 47-esen (ha minden igaz, itt nem lehet bicajjal közlekedni, meg nem is ajánlott, elég forgalmas), hanem Hosszúpályi felé, ha mond valakinek valamit.
Biharkersztes környékén viszont Ártánd felé behajtani tilos tábla van többek között a bicajosoknak is. Ilyenkor mi van, tegyem meg azt a pár (5) km-t a tilalom ellenére, vagy mi más választásom van? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7213) venember83 válasza SOAD19 (#7212) üzenetére


venember83
nagyúr

Ártánd falutól a határátkelőig bizony tilos a bringás közlekedés, de más út nincs, így én is mentem arra párszor. Közben meg reménykedtem, hogy a szerv nem akkor jár arra büntetésre éhezve.

(#7214) SOAD19 válasza venember83 (#7213) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, közben olvasom/nézem, hogy valamikor akarnának építeni kerékpárutat Nagyvárad-Berettyóújfalu között, csak győzze kivárni az ember. Először egy 2011 év eleji cikket olvastam, most meg egy idei márciusi sajtótájékoztatóba néztem bele, aminek a végén elhangzik, hogy valószínűleg márciusban indul a beruházás, és várhatóan októberben fejeződnek be a munkálatok. Gondolom, se híre, se hamva a dolognak, vagy mégse?! :DDD

Akkor majd megpróbálom gyorsan letudni, azt a pár km-t, hátha megúszom én is. :)
Hülye kérdés, de a határnál meg kell állni vámvizsgálat céljára, vagy sem? Vonattal utazva, még 2012-ben is kb. fél órás vámvizsgálat volt mindkét oldalon...

[ Szerkesztve ]

(#7215) venember83 válasza SOAD19 (#7214) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, de csak a román oldalon (Romániába jövet), illetve a magyar oldalon Romániából kifelé menet, ott lesz a román és magyar vámos is.

[ Szerkesztve ]

(#7216) SOAD19 válasza venember83 (#7215) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi!

A magyar vámosok nem szólnak, hogy egyáltalán mit keres ott az ember, hisz nem is lehetne ott, a tiltó tábla miatt.

(#7217) venember83 válasza SOAD19 (#7216) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem.

(#7218) SOAD19 válasza venember83 (#7217) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem. Közben egy másik topikban írták Létavértes is lehet alternatíva, és ahogy látom bicikliút vezet a határátkelőhöz. Csak az ártándi átkelő jobban tetszene, mert utána már csak pár km Várad. Létavértestől meg még elég sok lenne, lehetőleg szeretnék a Román oldalon minél hamarabb/rövidebb úton Váradra érni.

(#7219) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

190cm magassaghoz szerintetek elegendo egy 56-os nagysagu cross bicikli?

Elore is ksozonom mindenkinek.

(#7220) D.Orion válasza Jumbozorz (#7219) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem tudjuk, valószínűleg nem. Nekem a 188cm-es magasságomhoz az 56-os váz kicsi, de használom. Öcsém ráülve ugyanerre a kerékpárral az ő 190cm-es magassága mellett 4cm-el! lejjebb engedi a nyerget, mert nem éri el a pedálokat kényelmesen, a földre pedig már lábujjhegyen sem ér le a nyeregben ülve. Továbbá előrehúzza a pálcán teljesen a nyerget, míg én szinte lelököm hátra. Mérd meg mennyi az átlépési magasságod, az már némi támpont lehet.

Testvérek vagyunk és szinte teljesen egyformák, de mégis teljesen mások a kerékpár szerint.

Szerk.: Hétvégén csinálok is erről egy képet, mert kíváncsi vagyok, hogy ti rájöttök, hogy miért van ez. :U

[ Szerkesztve ]

(#7221) Peetyaa


Peetyaa
tag

Vettem egy első meg egy hátsó Blackburn Flea 2.0 lámpát... Bedugtam usb-be tölteni, viszont nem tudom mikor van feltöltve. Jelenleg pirosan villan néha egyet egyet.Ha valaki tudja a kérdésemre a választ megoszthatná velem! :R

(#7222) SOAD19 válasza Peetyaa (#7221) üzenetére


SOAD19
addikt

Nekem sima van, ott a ledek villogtak, és ha már kész volt a töltés, akkor a villogások hosszabbak volt, innen tudta az ember, hogy kész.
Az új modellnél nem a bekapcsoló gombnál mutatja, hogy hogy álla töltés? Valami olyasmi rémlik, hogy a bekapcsoló gomb körül kijelzi a töltöttségi szintet. :F

(#7223) D.Orion válasza Peetyaa (#7221) üzenetére


D.Orion
veterán

GREEN =100% to 75% Battery Capacity (lit for 5secafter button press)
ORANGE =75% to 25% Battery Capacity (lit for 5 secafter button press)
RED =<25% Battery Capacity (lit when light is running)

User manual, pdf doksi link 2011-es verzióhoz.

[ Szerkesztve ]

(#7224) Peetyaa válasza SOAD19 (#7222) üzenetére


Peetyaa
tag

A bekapcsoló gomb villan pirosan kb 3 másodpercenként egyet. Mást nem látok rajta :F

(#7225) Peetyaa válasza D.Orion (#7223) üzenetére


Peetyaa
tag

De ezt nem töltés közben mutatja hanem használat közben, hogy tudjam meddig van az aksi. Vagy rosszul tudom?

(#7226) D.Orion válasza Peetyaa (#7225) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem egy bonyolult dolog szerintem rájönni. :U Töltöd két-három órán át, majd leveszed a töltőről. Bekapcsolod és úgy hagyod pár percre, azonnal meg is tudod, hogy kb. hol jár.

Nem tudom, hogy mekkora akksi lehet benne és azt sem, hogy milyen áramerősséggel tölti, de kétlem, hogy három óránál tovább kéne tölteni.

Egyébként nincs használati utasítás a csomagolásban? :F

[ Szerkesztve ]

(#7227) Peetyaa válasza D.Orion (#7226) üzenetére


Peetyaa
tag

Zöld lett, aztán az is abba maradt szóval nem villog ha feltöltött. Probléma megoldva! Köszönöm a tippeket! :R

(#7228) cekkk


cekkk
veterán

Na megkaptam az ajánlatokat, a Gepidánál nem sokat tudnak belőle engedni és csak 56-s vázméret van, viszont a rock machine Crossrider 400 199 helyett 150 lenne na ezen már elgondolkozom, a 22" nem kicsi a 192-193 centihez szerintetek? :U

[ Szerkesztve ]

(#7229) vendingo válasza cekkk (#7228) üzenetére


vendingo
veterán

Nem kicsi.
Én 195 vagyok de a 21" is jó volt, de a23" -os jobb.
Szerintem neked a 22"-nak elégnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7230) cekkk válasza vendingo (#7229) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

A héten akkor majd elmegyek ráülni egy ilyenre :D :R

(#7231) vendingo válasza cekkk (#7230) üzenetére


vendingo
veterán

Mielőtt rendeltem az enyémet elmentem biciklis boltba és ráültem különböző méretűekre.
Így könnyebb volt döntenem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7232) Zebu válasza cekkk (#7228) üzenetére


Zebu
addikt

Hmmm 22? Szerintem meg akár nagy is. Ki mit szeret. Én inkább kisebbeket szeretek.

(#7233) deicide válasza nauro (#7055) üzenetére


deicide
veterán

A 33 felettiek a Meridával, az az alattiak általában MTB-vel.

#7059 Zebu: Jelenleg egyedül élek, így van szabadidőm bőven munka után :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7234) Zebu válasza deicide (#7233) üzenetére


Zebu
addikt

Érthető! Példaértékű ahogy haladsz, fejlődsz és csinálod! Le a kalappal! :R

(#7235) stracker06 válasza Szakbarbár (#7211) üzenetére


stracker06
aktív tag

Nekem is van egy ilyen. :) Elvileg be lehet állítani az eddig megtett távot, legalábbis én úgy emlékszem, hogy állítottam már be rajta ilyet. Nekem már 1 éve ugyanaz az elem van benne és nincs vele semmi gond.
Én is olcsóbb kilométerórákat használok egyébként, 3 db-ot, 2 bringán és semmi bajom sincsen velük, már évek óta tökéletesen működnek. :DDD

EZ az egyik kedvencem az eddig volt kilométeróráim közül. Csak 3 funkciós és elég régi, viszont egyszer a gatyám zsebében felejtettem és kimostuk mosógépben. Nem lett semmi baja, azóta is vidáman működik. :))

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#7236) cekkk válasza vendingo (#7231) üzenetére


cekkk
veterán

Az lesz majd :D

(#7232) Zebu
A mostanin 30Km után fáj a seggem, szóval tuti kicsi :D :DDD Majd elmegyek és nézelődök.
De ettől a hidraulikus féktől még mindig félem, mert menni akarunk hosszabb túrákra és ha ott elromlana sok-mindent nem tudok vele csinálni :(

(#7237) Valkűr


Valkűr
őstag

Én egy Sigma 16.12 órát rendeltem, remélem beválik...Eddig VDO volt, azt is szerettem, csak a felfogatás a dokkolóra volt gyengusz..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7238) Tomi_Sci válasza stracker06 (#7235) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha már noname km órák, akkor ilyen nincs valakinek? Van benne CAD mérő is, igaz vezetékes.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7239) vendingo


vendingo
veterán

Én egy öreg, kb. 8 éves cateye mity 8-at használok. A mai napig a gyári elemmel üzemel. Szerintem nagyon jó kis szerkezet, nem hiába árulják a mai napig.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7240) Gyufaaa válasza deicide (#7233) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Minden poént félre téve, én is szívesen nézegetem a postjaidat ENDO-n. Ügyes vagy és legjobb benne, hogy nem verseny szellemben teszed, mint inkább a saját céljaid érdekében. Legalább is versenyszerű tekerésből postod nem volt annyi, mint amennyit öncélú tekerésből láttam tőled. Ez személy szerint engem is éltet. :)

(#7238) Tomi_Sci: Csak nem szeretnél komoly km órát occsón? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7241) lsebestyen válasza cekkk (#7228) üzenetére


lsebestyen
addikt

22" jó lesz, nekem 21" 189cm, és szintén Gepida.

(#7242) zack


zack
nagyúr

Tudnátok segíteni hogy álljak neki a Tora SL kiszereléséhez, és szétszedéséhez? Az egyik szárában elvileg rugó + olajnak kellene lennie. Erősebb rugózásnál viszont baromira nyekereg, mintha szárazon lenne benne a rugó. Szerintem már semmi olaj nincs benne, vagy csak minimális. Feltölteném olajjal, és ki is takarítanám. Azt se tudom milyen és mennyi olajat tegyek bele. Elvileg egyszerű a szétszedése és a karbantartása mint a barlangrajz, de nem akarok nekiesni, nehogy elqúrjak valamit.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7243) deicide válasza Gyufaaa (#7240) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm! Bent a cégnél is van 3-4 ember, aki engem látva kezdett el bringával járni dolgozni (még a céges online újságba is bekerültem egy interjúval, hogy hogyan sikerült lefogynom), mert látták, hogy nekem ment, nekik is sikerülhet lefogyni. Azt látom, hogy Te is egyre keményebb edzéseket mész Endo-n, pl a Balaton köröd is!
Előfordul, hogy le akarom győzni saját magam idejét, azt nevezhetjük versenynek saját magammal, de általában csak azért tekerek/futok/gyaloglok, mert jó mozogni, és szeretem látni, hogy egyre jobb erőben vagyok annak ellenére, hogy lassan 40-hez közeledek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7244) Zebu válasza Valkűr (#7237) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem is 16.12 STS van. Egyelőre bevált! Szeretem.

(#7245) tatabánya válasza deicide (#7243) üzenetére


tatabánya
senior tag

irigyellek nálunk a gyárban mintha a mozgás ellen lennének most tették ti a kerítésen belülről a tűző napra a bicótárolót aminek még csak a tetejét se tették vissza csoffadjanak csak a napon és ázzanak az esőben a kerékpárok...

[ Szerkesztve ]

(#7246) rii


rii
nagyúr

nem'tom ismertétek -e ... másik topikban linkelték.
egy profi eu radarkép

http://www.radareu.cz/mobile/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7247) fidig


fidig
tag

Sziasztok!

Merida Road Race Lite 900 2013-ról mi a véleményetek?
Megéri az árát?
Érdemes lehet ilyet venni?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#7248) venember83 válasza zack (#7242) üzenetére


venember83
nagyúr

(#7249) Valkűr válasza Zebu (#7244) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi, akkor nekem is jó lesz... :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7250) Valkűr válasza fidig (#7247) üzenetére


Valkűr
őstag

Teljesen korrekt, csak a színe ne zöld lenne...Amúgy nem csúnya, csak én nem szeretem a zöldet... :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.