Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) D.Orion válasza Zebu (#6199) üzenetére


D.Orion
veterán

Azé mondtam, hogy KB. :) Nekem az ujjaim épp elérik a kormányszár-villanyak-rózsa hármas találkozását, és így pont jó.

(#6202) bigdady válasza rétisün (#6198) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi, most már ez is tiszta illetve a közelitő módszer is dereng, bár még nem láttam hogy a nyerget is lehetne állitani vizszintesen a 200 crs-en

A kormánymagasság beállitásra kéne még valami okosság :U

[ Szerkesztve ]

(#6203) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na megjött az első tesztútjából a pulzusmérő óra.

Nem sokra rá, miután elindultam itthonról, már csipogott az óra, hogy 190 felett járok, közel a 200-hoz, pedig csak épphogy megnyomtam egy kicsit. Megijedtem, aztán inkább visszavettem a tempóból, nagy nehezen visszaállt egy ilyen 150-160 körülire, nagyjából ez maradt végig, néha visszafelé pihi közben lement 130-ra, de volt, hogy felugrott 180-ra is, ha jobban megtekertem.

Ez a kezdeti közel 200-as pulzus lehet azért volt, mert még nem melegedtek be az izmaim és nagyon megnyomtam?

Vicces volt, hogy leejtőn mentem kb. 50-nel, akkor is el kezdett csipogni, pedig semmit se tekertem, lehet az adrenalin miatt ment fel 190 felé a pulzusom?

Ezek az értékek mennyire normálisak, ha azt vesszük, hogy nem vagyok rendszeres sportoló, inkább rövidebb sprinteket megyek, mint 100 feletti túrákat. Kicsit talán még beleszólhat, hogy reggel ittam egy kávét is, ami nem szokásom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#6204) bigdady válasza D.Orion (#6201) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy ez a közelítő módszer adja a helyes kormánymagasságot is? Cross bringa esetén is?

Más: elég kemény az első teló és azt irja a használati hogy az a jó ha 80-90%-ban kihasználja a bicaj. Lehet állítani ezt valahogy? ENJOY 123E tipusú van benne.

[ Szerkesztve ]

(#6205) lsebestyen válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én csak annyit tennék hozzá, h a kávé nálam is eléggé megdobja a dolgokat, és én se gyakran iszom. Következőleg próbáld ki kávé nélkül.

(#6206) D.Orion válasza bigdady (#6204) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem, a nyeregmagasságot a pedálhoz kell állítani. Keresgetnék neked szívesen linkeket, de húznom kell aludni, mert holnap 4kor kelek. Remélem más megteszi helyettem.

(#6207) TripleB


TripleB
senior tag

Az első hozzászólásba be kéne írni, hogy a biciklin lánckerekek vannak.

Egy Anthem-et szívesen kipróbálnék 650b-vel:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6208) Toomy válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


Toomy
senior tag

Addig amíg nem izzadsz - azaz a mérő és a tested között nincs egy kis folyadék réteg - hülyeségeket tud mutatni.
Legközelebb indulás előtt vizezd be a mellkasodat.
A másik meg ha lazábbra hagyod a pántot akkor is fel tud ugrani az érték. :K

(#6209) bigdady válasza D.Orion (#6206) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem kormánymagasság kéne, nyeregmagasság már tiszta.

(#6210) Zebu válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


Zebu
addikt

Merre mentél?

Elmaradt a közös joyride:)

K.V. az kell. Jót tesz a szívnek... Ma voltam EKG-n. 56 volt a pulzusom :) vicces volt, a hölgy vizsgálta a készüléket először, hogy minden rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#6211) D.Orion válasza TripleB (#6207) üzenetére


D.Orion
veterán

Lánckerék pont, hogy nincs rajta, maximum a hátsó váltó két görgőjét hívhatod lánckeréknek.
Hogy miért? :F Mert ilyen szép a magyar nyelv, nem mindegy, hogy valami rúd v. cső.
A lánckerék tömör, nincs kikönnyítve, a lánctányér pedig ki van munkálva belül is.

Viccen kívűl ez tényleg így van a fémipari tankkönyvben. Én is onnan tudom csak, fene se gondolná. :B
Lol mi?

Szerk.: Most már tényleg húzok aludni.

[ Szerkesztve ]

(#6212) Toomy válasza Zebu (#6210) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor én mit mondjak a 36-40 -es nyugalmi pulzusomra. Lehet hogy zombi vagyok? :)

[ Szerkesztve ]

(#6213) fpeter07 válasza D.Orion (#6211) üzenetére


fpeter07
veterán

És a fogaskerékkel mi van?

(#6214) rétisün válasza Toomy (#6212) üzenetére


rétisün
veterán

inkább valami gép....félig.... még picit ver a szived :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6215) Vasinger! válasza lsebestyen (#6205) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, az lesz.

Toomy:

Rendben, azt hittem, hogy hamar meg fogok izzadni, de nem vagyok túl izzadós típus, legalábbis arrafelé, inkább fejemen szoktam, de ott nagyon.
Laza biztos nem volt.

Zebu:

Nevetni fogsz, de pont Dkeszire :D Egy közös tekerést összedobhatunk, feka007 is jöhet velünk, Ő is PH!-s, csak váci, de nézve a múltkori Balcsi körödet nem biztos, hogy jó 5let :D Van még montid?

Tudom, hogy a K.V. nem jó, hónapok óta nem is ittam, csak most úgy megkívántam valamiért...nem szokásom.

(#6216) Toomy válasza rétisün (#6214) üzenetére


Toomy
senior tag

Psszt, csak csendben nehogy fény derüljön a titkomra. :P Hétvégén kilátásba van megint egy 24h / 600-650km. Remélem lesz sok segítőnk hogy minél könnyebb legyen a mi dolgunk akik végignyomják a 24 órát. :K

(#6217) Vasinger! válasza Toomy (#6216) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ugye azt tudod, hogy ennyi Km-t még kocsival is sok lenyomni 1 nap alatt? :D

Minden tiszteletem a Tied, egyébként szerintem ebből már talán meg is tudnál élni, ha ilyen jól nyomod.

[ Szerkesztve ]

(#6218) Solad válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


Solad
őstag

Szvsz. hülyeségeket magyarázott neked, nem ártana valamilyen módon csekkolni az eredményt, akár manuális méréssel

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#6219) Revolit válasza Toomy (#6212) üzenetére


Revolit
senior tag

Kolléganő azt mondta, hogy az ismerősének 8-as nyugalmi pulzusa van reggel ébredés után. :K
Én ezt eléggé kételkedve fogadtam.

(#6220) Vasinger! válasza Solad (#6218) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Majd lemérem egyet vérnyomásmérővel is nyugalmi állapotban, terhelés közben meg manuálisan valahogy összehozom.

Amúgy nem volt még ilyen órám, tehát semmi referenciám nincs eddig, lehet hogy tényleg ilyen gyenge vagyok :D

Múltkor egy ilyet mentem gyakorlatilag 1 nagy megállóval és 2x csak vízért álltunk meg, jobb is lehetett volna, ha eszek előtte valamit, mert végig éheztem és közben nem tudtam enni. Inni is csak 1 litert ittam közben. Ja és 2.25-ös Noby Nic-kel és elég erős szembe széllel.

[ Szerkesztve ]

(#6221) Teasüti válasza Vasinger! (#6178) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért mi fog történni a láncommal, ha kihívom magam ellen a sorsot és nem hallgatok rád? :P
Volt már kenőanyagokról szóló kurzusod? ;]

Amúgy én meg pont ellenvéleményt ismerek Rohloff-ot illetően.
Lényegében úgy szól, h "semmi extra, sima olaj, se több, se kevesebb".
Persze azért nem ennyire tömören. :)

(#6195) Crytec210
Főként az acél és titán vázakra jellemző. Alu vázak ennél jóval merevebbek, leginkább a nagyobb átmérők miatt.
Csak szemléltetni akartam vele, hogy ezek után könnyen el lehet képzelni, hogy miért és miként fut az a szerencsétlen lánc + ha még keresztbe is váltják. :) A vékony 9+ fokozathoz való láncok annyira nem tolerálják már a rossz beállítást sztem, mint egy single speed, vagy akár egy 6/7/8 sebességes.

(#6203) Vasinger!
Én futni járok benne és mióta megvan ez az óra, azóta visszafogja a teljesítményem. :C
Engem is mindig megijeszt, de gyakorlatilag nem kellene foglalkoznom vele. :)
Ha egyszer 200-as pulzussal is tudok futni, akkor miért ne? :))

(#6208) Toomy
:F
Hogy hogy? Miért?
Azt hittem, ha nincs jó kontaktus, akkor nem mér egyáltalán.
Nekem már szinte száraz bőrön is beindul a mérés és helyes értéket szokott mutatni.
Viszont arra még nem derült fény, hogy milyen elven méri ez a Crivit óra a pulzusszámot.

(#6211) D.Orion
:F
Az szép, mert az összes bringás cikk lánckerékként hivatkozik a fogsorra, ha a hajtóműre nem is.
Szóval ha gagyi szar fogsorom van, akkor lánckerék, ha meg szuper könnyített alu bakos fogsorom, akkor meg lánctányér? :P

(#6213) fpeter07
Fogaskerék csak másik fogaskerékkel, vagy fogasléccel kapcsolódik.
Lánckerék meg egy lánccal.
Két totál eltérő gépelem, teljesen más fogprofillal és -geometriával.

[ Szerkesztve ]

(#6222) Toomy válasza Vasinger! (#6217) üzenetére


Toomy
senior tag

Van nálam azért jobb is M.o. -n akivel pl. aug. 24-25 én ringbe szállok a 24órabringán Kiskunlacházán.
Jelenleg Ők a legnagyobb magyar nevek a 24 órázásban, de ismerek feltörekvő emberkéket. :K
Szőnyi Ferenc 24/757 -es távját nem hinném, hogy valaha is ki tudnám pörgetni. :N Esetleg ha egy 2-3 fős csapat menne előttem aki csak engem segítene.

(#6219) Revolit - Az hapci duma. Az élsportolóknak se nagyon megy 30 alá. :N

(#6221) Teasüti - Nekem idáig 3 órám volt és mind a háromnál kellett a folyadék film réteg a test és a pánt között. :U

[ Szerkesztve ]

(#6223) Bati0501 válasza Revolit (#6219) üzenetére


Bati0501
őstag

8-as?Hibernálja magát alvás közben? :DDD

Am azt magyarázza már el vki,h h lehet ébredés után megmérni úgy a pulzust,h azt még nyugalminak lehessen nevezni?Mert ha felébredek és fel kell kelnem,h magamra tegyem a pulzusmérőt/vérnyomásmérőt én már azt nem nevezném annak.Vagy pulzusmérőben kell lefeküdni aludni? ;]

(#6224) Teasüti válasza Bati0501 (#6223) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én mikor hajnalban felébredtem felaplikáltam magamra a pulzusmérős órámat, aztán visszaaludtam. :C
Kicsit később, amikor újra feleszméltem, akkor megnéztem az elmentett legalacsonyabb pulzusszámot, majd összevetettem az átlaggal, hogy nem tér-e el túlságosan.
Azóta tudom, hogy vagy 41-es bpm-el alszok, vagy ez a nyugalmim, ezt még nem tudtam eldönteni. :DDD

(#6222) Toomy
Ez eddig ok, de azt mivel magyarázod, hogy a Crivit-et csak felrakom magamra és az érzetre száraz bőrön már működésbe is lép?
Persze fizikailag lehet, hogy nem száraz a bőröm, mert .... se tudja, de ekkor még nem izzadok.

(#6225) Bati0501
Ezt most miért? ;] Sok? :P

[ Szerkesztve ]

(#6225) Bati0501 válasza Teasüti (#6224) üzenetére


Bati0501
őstag

:DD
Lehet,h vmilyen "akcióban" voltál,mikor álmodoztál...? ;]

(#6226) Toomy válasza Teasüti (#6224) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem is mutatja mikor csak úgy felrakom, de az első pár km -en nagy valószínűséggel fel szokott ugrálni akár 200 fölé is, ha nem nedvesítem be. Ha benedvesítem ilyet soha nem csinál.

(#6227) Teasüti válasza Toomy (#6226) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én elég gyakran figyelem - újdonság varázsa -, de soha nem mutatott fals értéket. Néha rámérek kézzel is, azóta meg ismerem már milyen értékekről szoktam indulni nap közben.
Ezért lennék kíváncsi a működési elvére, mert anódként szolgáló fém felületeket nem látok ezen. Lehet hogy nem EKG elvén működik, hanem a mellkas lüktetését figyeli talán?

(#6228) Zebu válasza Toomy (#6212) üzenetére


Zebu
addikt

36? Az komoly... Nekem valahol 40-45 között lehet. Elalvás előtt 45, ébredésnél még nem mértem :)

(#6229) Zebu válasza Vasinger! (#6215) üzenetére


Zebu
addikt

Ahamm megvan az mtb :) bár ritkábban megyek vele. Mondjuk valami kis lughtos terepet megnézhetnénk :)

Pedál porvédő kis műanyagra nincs valami ötleted? Múltkori zakó alkalmával elveszett az egyikből...

(#6230) Teasüti válasza Vasinger! (#6220) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nézzétek meg a kalóriaszámlálót!
Nektek is magasan eltúlozza az értéket?
25 perc futással, majd 10 perc könnyű biciklizéssel, amíg hazaértem 600 kcal-t számolt össze (1 órás "edzésidő") és 65 gramm zsírt.

(#6231) Toomy válasza Zebu (#6228) üzenetére


Toomy
senior tag

Egy éjszakát végig fogok majd az endomondo-val rögzíteni. Nagyon kíváncsi vagyok milyen értékek jönnek majd ki a különböző alvás fázisoknál. :K

(#6232) Vasinger! válasza Teasüti (#6221) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Úgy értettem, hogy ha jót akarsz magadnak és nem szenvedni, akkor olajat használsz, abból is ez a Rohloff egy elég jó cucc és nincs nagyon elszállva sem árban.

Zsír az nem bicikli lánc kenésére van és pont. Erről bárkit megkérdezhetsz. A fújós sz@rokból meg ha 1 flakont ki tudsz úgy fújni, hogy ne legyen a biciklin minden tiszta fekete, akkor Te vagy a világ legügyesebb embere.

Toomy:

Persze, mindig vannak és lesznek jobbak, csak egy megjegyzés volt, hogy ez azért elég kemény szint. Hány év volt mire eljutottál ide és milyen út vezetett ide?

Zebu:

Egy terepes gurulásban benne lennék én is, csak még gyengus vagyok kicsit. Egy Börzsönybe benne lennél?

Pedálhoz porvédőt szerintem, ha Vácra betekersz akkor a Crazybiker's-ben biztos kapsz ingyen.

Teasüti:

Azt még nem néztem, de amúgy most már komolyan érdekel. Miből számolja a kalóriaégetést egy km vagy pulzus mérő óra? :F

[ Szerkesztve ]

(#6233) t-bali3 válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez most a Lidl-ös csodaóra? Ezek az értékek nagyon fals adatoknak tűnnek. Főleg a gurulás közbeni érték. Nem tudom mennyire vagy edzett és hány éves vagy, de szerintem nem pontos.

#6230 Teasüti
Az elégetett kalóriát a pulzusból számolja. Ha 200 bpm körüli értékeket kap, akkor nem csoda, hogy sokat mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6234) Vasinger! válasza t-bali3 (#6233) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, róla van szó. Lehet hogy tényleg ennyi, ha vérnyomásmérővel mértem magam, akkor mindig stimmelt minden értékem, persze ez nyugalmi állapotban volt.

Nem vagyok nagy biciklis, de azért az átlagnál többet tekerek.

(#6235) t-bali3 válasza Vasinger! (#6234) üzenetére


t-bali3
senior tag

Amikor én elkezdtem brinyózni újra és elértem a max pulzusom, akkor bizony nem bírtam sokáig és meg kellett állnom.
Próbáld ki futással is. Először kezdj el lassan kocogni, majd emeld a tempót és végül fuss egy kis sprintet. Elvileg a sprintnél ki kell jönnie a max pulzusodnak.

Kicsit késő van nem olvastam el rendesen az első hozzászólásod. :K
Mégiscsak nagyjából rendben van az óra, mert írod, h szinte végig 150-160 volt a szívverésed. Az elején ha meghajtottad teljesen logikus, h felszaladt max közeli állapotba.

[ Szerkesztve ]

(#6236) sssent válasza Teasüti (#6227) üzenetére


sssent
senior tag

Ugyanazon az elven működik, mint az EKG. Pont azért kell a passzentos illeszkedés, és lehetőleg némi nedvesség az elektródák alá, mert azok elég rossz vezetők.

Kalóriaszámlálásra ezek mind valami varázsképletet használnak, ami legjobb esetben tömeg, testmagasság, pulzus és edzésidő függvényében dob egy számot, amit persze érdemes nagyon erős fenntartással kezelni. A 600 kcal - 65g zsír összefüggés is nyilvánvalóan csak egy szép álom - kizárt, hogy a szervezeted a teljes energiaigényedet zsírból fedezze (1g zsír ~9kcal).

(#6237) Vasinger! válasza t-bali3 (#6235) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajnos futni nem tudok, egészségügyi problémák miatt :(

(#6238) Teasüti válasza Vasinger! (#6232) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy értettem, hogy ha jót akarsz magadnak és nem szenvedni,
Igazán nem szenvedés, egyszer lefújom és 400+ km-ig nincs rá gond száraz időben. Esőt is egész jól bírja, bár ez talán az egyetlen gyenge pontja.
akkor olajat használsz
Érdekes következtetés.
abból is ez a Rohloff egy elég jó cucc és nincs nagyon elszállva sem árban.
Sztem átlagos cucc és olcsónak se mondanám. 50 ml-ert veszel 1700-ért kb, na én 600 ml-t veszek 2000-ért.
Akkor melyik a drága? :P
Zsír az nem bicikli lánc kenésére van és pont.
Akkor az összes gyártó is egyben egy kontár idióta, amiért gyárilag zsírozzák a láncokat? :D
Zsírban fürdetésről hallottál már bicikli alkatrészek (lánc) terén? ;)
Erről bárkit megkérdezhetsz.
Sok emberrel beszélgettem erről, magam is végigmentem a "milyen kenőanyagot a láncra" mizérián és laikustól sem hallottam még ilyen ellenállást.
A fújós sz@rokból meg ha 1 flakont ki tudsz úgy fújni, hogy ne legyen a biciklin minden tiszta fekete, akkor Te vagy a világ legügyesebb embere.
Nem tartom magam a világ legügyesebb emberének, de ha te mondod... ;]
Amúgy sem fekete színű. Eleinte újságpapíroztam én is, de azóta találtam egy sokkal ügyesebb megoldást, semmi cécó, és oda megy, ahova kell, pazarlás se nagyon van.

Ha majd tanulsz a kenőanyagokról, akkor rájössz majd, hogy milyen előnyökkel szolgál a zsír ezen a területen az olajhoz képest. Főleg a vivőanyagban oldott változat, aminek jobb a penetrációs képessége, mint a Rohloff-nak, könnyebben bejut oda, ahova kell majd megszilárdulás után nem tud kiperegni onnan, mint egy viszkózusabb olaj. Ezt jól példázza az is, hogy Rohloff neked 200 km-ig jó, én a Berner-rel a dupláját hajtom két kenés között. ;)
Aki hosszabb utakra indul - mint pl. szki -, neki érdemes elgondolkodni, hogy akar-e "szenvedni" az olajokkal, amik még egy Pest-Pécs utat se bírnak ki oda-vissza. :P

Azt még nem néztem, de amúgy most már komolyan érdekel. Miből számolja a kalóriaégetést egy km vagy pulzus mérő óra?
Na, hát erről fogalmam sincs. :F

(#6236) sssent
Na de épp ez az, hogy nincsenek rajta elektródák. :Y

[ Szerkesztve ]

(#6239) Toomy válasza Vasinger! (#6232) üzenetére


Toomy
senior tag

Most fog leesni az állad, mert tavaly áprilisban kezdtem komolyabban az outizást. :P Kicsit kétkedve fogadják az élmezőnyben haladók mikor ezt meghallják tőlem.
Az egyik nagy löketet a közel 90kg -os túlsúlyom adta a másik nagy löket meg az endo feltelepítése volt a telefonomra. :DDD
Előtte kb. havi max 3-4 száz km-t ha mentem akkor sokat mondtam. Most a bringás szezonban 2ezer felett megyek havonta. Ez a mennyiség odáig juttatott, hogy egy 1év alatt bekerültem az amatőr outisok első 5-10% -ba.
Tudatosabb edzésekkel, egy 500ezer forintos outival lehetnék jobb is, de a 39 évemmel, már teljesen felesleges fickándoznom, mert a 10-en 20-on évesekben érezhetően több energia tombol a versenyek alatt. Arról nem is beszélve, hogy elég sokszor bevállalom a mezőny vezetését is. Vagyis a végén a sprintre már nem marad sok kraft bennem. :K

[ Szerkesztve ]

(#6240) sssent válasza Teasüti (#6238) üzenetére


sssent
senior tag

"Na de épp ez az, hogy nincsenek rajta elektródák."

De vannak. Két műanyag tappancs, amik alapvetően műanyag létükre azért vezetők. Nem túl jók, de itt nincs is szükség olyan pontos jelalak-meghatározásra, mint EKG-nél, elég a dobbanások tényét mérni.

(#6241) Cathfaern válasza Toomy (#6239) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért annyit tegyünk hozzá, hogy fiatalabb korodban is elég sokat tekertél. Ahogy én látom a fórumozók között, illetve máshol is, a fiatal korban szerzett eddzettség nagyon sokat számít újrakezdésnél :)

(#6242) venember83 válasza Cathfaern (#6241) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, a szervezet sok mindent nem felejt el.

(#6243) zack válasza Teasüti (#6238) üzenetére


zack
nagyúr

Nem akarok vitázni, de nem teljesen értek egyet. :U Szerinted ha zsír olyan nagyszerű lenne, a motorsportban nem azt használnák? Még mielőtt a kettő közötti teljesítményt hoznád fel ellenpéldának, mind a két eszköz esetén a lánc továbbítja a nyomatékot amit a hátsó kerék visz át pl az aszfaltra. A lánc van kitéve a legnagyobb erőhatásoknak, és kétlem hogy egy zsír eljut oda a láncban, ahova egy olaj. Ráadásul a zsír állagából adódóan, még ha valami véletlen folytán el is jut ahova kell, az első komolyabb igénybevételkor viszkozitásából adódóan ki is szorul onnan. Mondjuk ehhez nem kell mérnöki végzettség, csak mélyebben bele kell gondolni az alkatrészek működésébe, és ami nagyban nem működik (motoroknál), az valószínű kicsiben itt sem fog.
Csak amíg egy Hayabusa láncot ha zsírral kennél 2000-3000km után cserélnél 30000km helyett, addig egy bringa esetén is pont ezek a folyamatok zajlanak le, de jóval lassabban, és kevésbé drasztikusan.

"Akkor az összes gyártó is egyben egy kontár idióta, amiért gyárilag zsírozzák a láncokat"

Nem, nem azok. De ez még nem jelenti azt hogy neked utána zsírral kell kezelned. :U A zsír kiváló nedvesség taszító anyag, így a gyártók egy új bringa esetén, a szállításkor felmerülő párás, nedves, szélsőséges időjárást, ami a láncra veszélyes lehet elsősorban korrózió szempontjából, ezzel küszöbölik ki. A pára igen gyilkos tud lenni a láncra nézve, pláne ha nincs mozgatva, és hetekig a tengeren ringatózik egy konténerben.
Elsősorban az új alkatrészek védelme miatt zsírozzák gyárilag.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6244) venember83 válasza zack (#6243) üzenetére


venember83
nagyúr

...és kétlem hogy egy zsír eljut oda a láncban, ahova egy olaj.

Gyárilag kenik zsírral a csapokat összeszerelés előtt, így a zsír mindenhova bejut, ahova kell.

(#6245) Zebu válasza Vasinger! (#6232) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem még Lsebestyén kollégát is be tudnánk fűzni egy közös joyride-ra :)

Egyébként ezeknek a porvédőknek szabványos a méretük? nem hinném...

(#6246) zack válasza venember83 (#6244) üzenetére


zack
nagyúr

Oké, de pont ezért csinálják így, mert egy készen összerakott láncnál nem jutna el oda, ahova kell. ;) Hogy a gyárban mivel kenik, teljesen mindegy. Ez pont olyan, mint a zsír új motoroknál, autóknál, a gyárban beletöltött olaj, aminek kis túlzással köze nincs ahhoz, amit aztán 1000-es szerviznél cserélnek. Nem véletlen van a bejáratási idő, fordulatszám limit, stb, mert az olaj is jóval hígabb gyárilag, az alkatrészek könnyebb összekopása miatt. Valami hasonló lehet a bringáknál is csak ugye egyszerűbb a koncepció. A zsír meggátolja a nem odavaló anyagok bejutását, és aki megveszi, és laikusként egyből ráül, és elkezdi használni, az se szárazon fogja nyírni a sort és a láncot. Egyfajta "start csomag" ez a lánc zsírozás.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6247) lsebestyen válasza Zebu (#6245) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jaja, lenne kedvem, terepezni úgyis rég voltam már, de lehet h szétesik alattam a monti :DDD

(#6248) Szakbarbár válasza Toomy (#6239) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Azért a munkahely és a család is sokat számít abban, hogy ki mennyit tud tekerni, vagyis kinek mennyi ideje van rá. Idén nekem ez a 2. hónapom, amikor túl tudom lépni az 500 km-t, mert egyszerűen mindig van fontosabb dolog itthon, mint a biciklizés.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#6249) Toomy válasza Cathfaern (#6241) üzenetére


Toomy
senior tag

Tini koromban kemping bringával ökörködtem, majd az első fizum 14 évesen egy BMX-re ment el. Kb. 20 évesen vettem 4000Ft -ért egy rozzant mountit amivel már mindenféle komolyabb edzettség nélkül nekimentem az országnak össze vissza. Az outi az kb. 6-7 éve lett vásárolva. Eleinte többet majd a munkám miatt egyre kevesebbet mentem azzal is. 3 éve volt egy sérvműtétem onnantól teljesen el lett felejtve a bringázás. Tavaly áprilisban kezdtem újra, de mondhatni, hogy elmebeteg módon. :K
Versenyszerűen soha nem tekertem. Tavalyig egy év alatt ha mentem max. 2000km-t akkor már sokat mondtam.
Hát tömören ennyi a hátterem.

(#6250) vendingo


vendingo
veterán

Mennyire normális, hogy az SR Suntour NEX 63mm telóm 85%-át kidolgozza sima városi használattal a 80 kilóm alatt?

Illetve árban hol kezdődnek a normálisnak mondható telók (60mm környékén)?
Nem kell semmi extra, de azért egy kis tereptől ne ijedjen meg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.