Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) zodo válasza HollyBoni (#7096) üzenetére


zodo
nagyúr

Szélestebet semmiképp inkább vékonyabb felé mennék mint pl ez.
Mivel nem tudom a felni méretét sem ezért gondoltam a szerviz vagy bolt látogatást.

Köszi mindenkinek, maradok a felújítás mellett. :R

(#7102) GhostLead válasza zodo (#7101) üzenetére


GhostLead
tag

Felnin van matrica? azon rajta van hogy milyen széles gumit tehetsz rá!

(#7103) Drakuf


Drakuf
tag

Szerintetek Cube Nature Pro vagy Kross Evado 4.0?

(#7104) Vasinger! válasza Drakuf (#7103) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem elég egyértelmű, hogy a Cube. De ezek nem igazán egy árkategóriás bringák, vagy tévedek?

(#7105) Drakuf válasza Vasinger! (#7104) üzenetére


Drakuf
tag

Nem, nem tévedsz, de most használtan meg tudnám venni a cubeot elég olcsón.

(#7106) Vasinger! válasza Drakuf (#7105) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ az a nagyon olcsó mennyi. Az a Cube elég korrekt felszereltségileg és a 12.85-ös súly sem rossz. A Smart Sam külső talán nem stimmel, legalábbis az inkább terepe van, mint városba/túrához, de azt könnyen lehet cserélni, akár még haszonnal is.
Meg ugye az állapota se mindegy, ha sokat kell rá majd költeni annál nincs rosszabb.

(#7107) Cathfaern válasza Aristeus (#7022) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Személyi igazolványt szoktatok-e magatokkal vinni hosszabb edzésekre, ha megállít a rendőr és nincs nálad, akkor bevihet pl. az örsre?"
Én igen, de én átjárok a határon is Ausztriába, és német nyelv tudás nélkül nem sok kedvet érzek rá hogy elmagyarázzam hogy ki vagyok és mit akarok ha esetleg igazoltatnak :) (bár még csak rendőrt se láttam soha a határ másik oldalán).

"Bicikli felszerelés / mit érdemes magunkkal vinni hosszabb edzésekre?"
Ami nálam mindig van:
- legalább 1 db csere belső (folt és foltjavítót nem szoktam vinni, út mentén ragasztgatni szerintem nem egy élmény)
- minipumpa
- 3 db gumileszedő
- legalább 1 db müzliszelet
- pénz (1500 - 3000 Ft, vésztartaléknak ha történne valami)
- a fentebb is említett személyi
- ha állítgattam valamit a biciklin (nyereg, váltó pl.) akkor viszek szerszámot, hogy ha mégse jó, akkor utána tudjak állítani (egyébként nem mindig van nálam)

amit mindenképp beraknék csak mindig elfelejtek beszerezni:
- gumikesztyű, ha valamit szerelni kell, ne legyen tiszta kosz a kezem

"Ha szeretnék fejlődni a bringázásban, akkor simán használhatom a futáskor használt pulzuszónáimat? Pl. aerob edzéshez a max. pulzus 70-75%-a?"
Igen.

"Pedálfordulat: Úgy olvastam, hogy 90/perc körül lenne az ideális, mennyire kell ezt szigorúan venni?"
A 90-es az az elméleti ideális fordulat, ami az elméleti ideális embernek megfelelő :) Gyakorlatban elég változó kinek mi jön be. Itt a topicban is van aki 100 alá szinte sose megy és több száz km-eket leteker, van akinek meg a 70-80 környéke a kényelmes és ugyancsak leteker sok száz km-t... Általában az a tapasztalat, hogy aki nagyobb súlyú, az szívesebben teker alacsony fordulaton (de erre meg rögtön én vagyok itt ellenpéldának, mikor 90kg felett voltam, akkor is kényelmesebb volt a 90-es fordulat, mostanában 95-100 környékén tekerek).
Elméletileg 90 alatti fordulat kevésbé energiahatékony hosszú távon, illetve jobban terheli a térdet. Gyakorlatilag ha egy adott pedálfordulat kényelmes neked, és hosszabb távon se (értve mindezt km-ben, mind napokban) fájdul meg a térded, akkor nyugodtan tekerhetsz azon a fordulaton...

(#7108) Zebu válasza Zebu (#7091) üzenetére


Zebu
addikt

Egyébként az miért van, hogy az első fék használatához kb fele annyira kell behúznom a fékkart, mint a hátsónál? Elejétől kezdve a hátsó később fogott. Most ez már egesz "extrém".
Hayes Stroker Trail fék egyébként.

(#7109) Vasinger! válasza Zebu (#7108) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Lehet, hogy hülyeség, de nem levegős a rendszer?

(#7110) Zebu válasza Vasinger! (#7109) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet, de mitől lenne? Nem látom, hogy ereszt vagy bármi...

(#7111) zack


zack
nagyúr

Tudtok ajánlani valami baromi erős kürtöt ill. dudát? Ha lehet aksis legyen. Lehet külföldről rendelős is. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7112) vendingo válasza zack (#7111) üzenetére


vendingo
veterán

Autóbontókba fillérekért tudsz venni dudát. Nekem dupla dudát 2000 ft-ért adtak, de ha vadulni akarsz akkor többet is sorba köthetsz ;-)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7113) zack válasza vendingo (#7112) üzenetére


zack
nagyúr

De az autó dudát 12V aksira kell kötni nem?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7114) vendingo válasza zack (#7113) üzenetére


vendingo
veterán

Sorry.
Azt hittem akksira köthető kell.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7115) Vasinger! válasza Zebu (#7110) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akármitől...de ez csak egy tipp. Lehet, hogy egyszerűen csak kevesebb olaj van benne, passz.

zack:

Kerékpárra akarod tenni? Szívbajt akarsz hozni az embertársaidra? :D

(#7116) t-bali3 válasza t-bali3 (#6233) üzenetére


t-bali3
senior tag

Helyesbítenem kell magamat, mert mégsem cadence szenzor, hanem Speed sensor-t adtunk be elemcserére.
Azóta elkészült és tökéletesen működik. Ára 3000 Ft volt, ami ötöde az új árának.

Visszatérve egy korábbi kérdésemre, amiben mechanikus tárcsaféket akartam tetetni a bringámra.
Készítettem néhány fényképet, kérlek segítsetek eldönteni, hogy a bicikli akkor alkalmas-e ilyen fékek felrakására? Ha igen, akkor kell vennem új kerékagyat is?

(#7117) zack válasza Vasinger! (#7115) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. De annak nem látom sok értelmét, ha csengetek, amikor már ott vagyok a seggében. Az legalább annyira ijesztő, mintha 10-15m-ről jeleznék egy hajókürttel. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7118) Vasinger! válasza zack (#7117) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem egy értelmes csengőt is meghallanak nagy távolságból is. Egyébként én nem szoktam szarozni, csinálok magamnak utat, fully mindenhol elmegy :D Persze utána néznek, hogy ez meg WTF, hogy 30-cal elmegyek mellettük a susnyás terepen :D

[ Szerkesztve ]

(#7119) zack válasza Vasinger! (#7118) üzenetére


zack
nagyúr

ilyet találtam, de ez meg hogy nézne ki bringán. :F Meg aztán menet közben pumpálgatni...Ragyogó lenne. :DDD

Ez már jobb. De túl nagy helyet foglal. :U

Éééésss igen! Megtaláltam! [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7120) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha puhára fújom az első telót akkor szépen kimozog mindent követ, de ugrásoknál koppan. A normálisabb, drágább telóknál ez meg van oldva, vagy azoknál is ez a helyzet?

(#7121) fi:zi'k válasza zack (#7111) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Éppen ezen agyalok én is. ;] Viszont vmi kompakt megoldás kellene, ami attól tartok nincs. :(
Bár nekem nem kellene baromi erős, csak 10-20 méterről is hallható legyen és felfigyeljenek rá. Terelni kell a bárányokat. :))

(#7116) t-bali3
A villád alkalmas rá, az első agy nem.
A vázon kissé elbizonytalanodtam, mivel pont úgy néz ki rajta az alsó két szem, mint egy IS rögzítési lehetőség (ehhez hasonló). Esetleg oldalról, lentebb is egy képet, hogy biztos legyen. Tehát azt mondanám arra is, hogy igen. Az agy szintén nem.

(#7119) zack
Ilyenem (az utolsó) volt gyerekkoromban és az őrületbe kergettük a környéken élőket. Aztán lemerült az elem. :DDD
Szerintem még ez is nagy.

Ehhez mit szólsz?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7122) fi:zi'k válasza zack (#7119) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vagy ez?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7123) zack válasza fi:zi'k (#7122) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R Az első linkeltet meg is rendeltem. :K A második elég gagyinak néz ki. Az első viszont komoly darabnak tűnik. :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7124) TESCO-Zsömle válasza zack (#7119) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sokat gondolkodtam rajta, hogy vajon meddig tartana egy ilyesmi kürt végén egy CO2-es patron...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7125) zack válasza TESCO-Zsömle (#7124) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem pár darab rövid nyomás. Max 10. Karcsú lenne.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7126) cekkk


cekkk
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogy ha haladok a bicikli úton és elém valaki kiugrik és nem tudok megállni akkor ott ki a hibás? Mondjuk ha történik vele valami sajnos. :(

Tegnap este jövök haza a szigetről és kiugrik elém egy kis gyerek aki szalad a mamájához, a szerencse, hogy lassan mentem mert ez ott a hév feljárónál szokás, hogy kiugranak a bicikliútra az emberek, de ha nem figyelek és elkapom szegény kisgyereket és átmegyek rajta akkor az ott szerintem szörnyethal. :O

Tényleg annyi volt a szerencse, hogy ismerem azt a részt és óvatosabban megyek ott mindig, de vannak akik ott is suhannak és ha valaki elé úgy ugrik ki az bizony elkapja. Mondjuk a szülőket sem értem, hogy miért ott kell állni ahol a legnagyobb veszélyben van a gyerek :(((

(#7127) Mr X válasza cekkk (#7126) üzenetére


Mr X
veterán

Jog szerint te nem lennél hibás, hiszen a neked kijelölt úton haladtál, (feltételezem) betartva a sebességelőírást. Persze ettől még nem jobb érzés elcsapni egy kisgyereket.

(#7128) cekkk válasza Mr X (#7127) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem 10el nem mentem, ha gyorsabban megyek és akkor ugrik elő akkor lehet elcsapom :(
Mivel ismerem a helyet, így tudatosan lassabban közlekedek ott, de itt tényleg van egy szűk keresztmetszet és képesek ott állni és nem figyelni a gyerekre :W

(#7129) Zoli133 válasza cekkk (#7128) üzenetére


Zoli133
őstag

Vasárnap jártam arra legutóbb és visszafelé mintha láttam volna a bicikli út mellett egy 10km-es korlátozó táblát (pár méterrel a HÉV feljáró előtt), gondolom pont ezek miatt. A baj csak annyi, hogy én azt tanultam a táblának az út jobb oldalán kell lenni ez meg baloldalt volt, így nem tudom mennyire érvényes.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7130) TESCO-Zsömle válasza zack (#7125) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De kis helyet foglal.

Ilyennel amúgy se akar az ember szimfóniát játszani, nem? Vagy marad a pumpálható tartály, de abból is a fegyverekhez való kivitel, ami nagyjából egy lezárt végű cső. Váz alá simán felrakható, és nem olyan bumszli, mint amit a bicós kürthöz adnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7131) cekkk válasza Zoli133 (#7129) üzenetére


cekkk
veterán

Van tényleg ott. Mondjuk én az ilyen helyeken eleve lassan megyek, de szerintem ha én a súlyommal neki vágódok egy gyereknek ilyen sebességgel is akkor is kap akkora ütést, hogy ott marad :(

Amúgy hogy mérjem a sebességet? Mivel a KM óra nem kötelező tartozéka a kerékpárnak. és úgy elég nehéz megítélni az aktuális ebességedet :U Már ha kötözködni akarok. :D

(#7132) Szakbarbár válasza cekkk (#7126) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem ha féktávon belül lép eléd akkor nem te vagy a hibás. Bár kérdés, hogy a rendőrök a biciklinél is nézik-e a féktávot egy baleset esetén vagy ez csak a kocsiknál és motoroknál van.

Sajnos régebben én már ütöttem el így egy kisgyereket biciklivel, de szerencsére nem lett semmi komoly baja. Ő is gondolt egyet és csak úgy fogta magát átszaladt előttem az úton. Nem mentem gyorsan ez volt a szerencséje. Azóta ha kisgyerekkel sétálnak az úton mindig lelassítok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#7133) dqdb válasza fi:zi'k (#7121) üzenetére


dqdb
nagyúr

A vázon kissé elbizonytalanodtam, mivel pont úgy néz ki rajta az alsó két szem, mint egy IS rögzítési lehetőség.
Az inkább csomagtartó rögzítésére való szem lesz, túl közel van egymáshoz és a tengelyhez a két lyuk.

t-bali3: az új agy a megváltozott küllőhossz miatt gyakran új küllőket is jelent. A teleszkópra kell venni IS-PM adaptert, mert szinte az összes tárcsafék PM rögzítésre megy rá. A tárcsa mérete jó kérdés, én amiatt, hogy az RST nem mai gyereknek tűnik, még a 180 mm-t sem erőltetném, maradnék 160 mm-en. Ja, és arra ügyelj, hogy a féktárcsát az agyhoz kell venni, mert kétféle rögzítés van: Centerlock (Shimano agyak + pár kivétel) és 6 csavaros (mindenki más - pár kivétel).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#7134) Jorus válasza dqdb (#7133) üzenetére


Jorus
nagyúr

A tárcsafék konzol a linkelt képen a tám- és láncvilla között keresendő. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7135) D.Orion válasza cekkk (#7126) üzenetére


D.Orion
veterán

Pár évvel ezelőtt szfváron volt egy ilyen eset. Kerékpárút és gyalogút egymás mellett fut, de a kettő között 1-1.5 méter széles zöld terület, akkor még sűrűn bokros volt. Fiatalember ment kerékpárraltés egy idősebb úr belépett elé a bokrosból. Az úr meghalt a srác maradandó bénulást szenvedett és egyéb dolgok. A srácot majdnem lecsukták. :( De ez már vagy 7éve volt, azóta változott a jog.

(#7136) Manitou válasza Vasinger! (#6203) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem nem mér olyan pontosan az az óra.
Elindulásnál 200-as pulzus ??? Az teljesen irreális.

A 150-160 az rendben lehet tekerés közben, persze edzettségi szinttől is függ a dolog.

(#7137) dqdb válasza Jorus (#7134) üzenetére


dqdb
nagyúr

És tényleg :B

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#7138) Manitou válasza Zebu (#7108) üzenetére


Manitou
addikt

A hátsóban távolabb vannak a fékbetétek a tárcsától, kevesebb lehet benne az olaj, azért van.

(#7139) cekkk válasza D.Orion (#7135) üzenetére


cekkk
veterán

Pont az ilyenektől félek.
A múlthéten a Boráros téren volt valami roma nap és ott rohangálta a kis pulyák ott inkább leszálltam és toltam, mert ha ott valakit elütök azon nyomban agyon is vertek volna. :Y

(#7141) Aristeus válasza Cathfaern (#7107) üzenetére


Aristeus
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7142) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnek venni egy kerekpart. Nem tudom, hogy ez a topic foglalkozik-e ajanlasokkal igeny leiras alapjan, de gondoltam megprobalom, mert semmi tapasztalatom nincsen kerekpar vasarlas teren.

50.000-70.000 HUF-ban gondolkodom. (Gondolom ebbol egy alapszintu biciklit tudok venni, ha egyaltalan tudok)

- Uj bicikliben gondolkozom, mert a hasznaltban nem bizok ( bar itt azt olvastam, hogy a hasznaltat erdemesebb megvenni. De ilyen arban is, amiben en keresek? )

- Varosban hasznalnam, orszaguton esetleg (maximum 30-100 km tavolsagban). Az interneten kinezetre es felhasznalasban a Cross/Trekking tetszenek

- Mindegy nekem mi a vaz anyaga

- A bicikli alkatreszeihez nem szeretnek kulonosebben kriteriumokat allitani, mert egyreszt nem ertek hozza, masreszt pedig ennyi penzert szerintem nem valogathatok.

Amit kineztem:

Kerekpar

szerintetek?

Elore is koszonom mindenkinek a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#7143) deicide válasza amargo (#7140) üzenetére


deicide
veterán

#7076 :DDD 7
De tényleg durva a manőver.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7144) GeneraL_XTX válasza Jumbozorz (#7142) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A gepidát nyugodtan megveheted, ennyi pénzből és az általad állított kritériumoknak megfelelően ennél jobbat nem nagyon fogsz találni :) Elég jó áron van most az a gép, városba tökéletes.

(#7145) Jumbozorz válasza GeneraL_XTX (#7144) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Szia,

Koszonom szepen a gyors es megnyugtato valaszodat: )

Szep napot!

Adam

(#7146) Zoli133 válasza deicide (#7095) üzenetére


Zoli133
őstag

Annyi kérdés még hogy folyadék utánpótlásra van lehetőség útközben? (közkút vagy hasonló)
A legtöbb településen szokott lenni, de inkább megkérdezem, mert nem akarok folyadék nélkül maradni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7147) Zebu válasza Vasinger! (#7115) üzenetére


Zebu
addikt

Jah megnézetem majd... Kevesebb olaj nem hinném, mert akkor levegő lenne benne nem?

Ha levegős akkor milyen amúgy? :F

[ Szerkesztve ]

(#7148) deicide válasza Zoli133 (#7146) üzenetére


deicide
veterán

Martonvásáron, Pázmándon, Lovasberényben és Csákváron, valamint Bodajkon is van a kérdéses útvonalon.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7149) Zoli133 válasza deicide (#7148) üzenetére


Zoli133
őstag

Ez pont elég ahhoz, hogy ne kelljen lajtos kocsi-t magam után vontatni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7150) deicide válasza Zoli133 (#7149) üzenetére


deicide
veterán

Ha 2 kulacs van a bringán, akkor pláne elegendő.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.