Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) Zebu válasza evilskati (#7346) üzenetére


Zebu
addikt

A köpés a legkomolyabb :D Turha rakéta:)

[ Szerkesztve ]

(#7352) cekkk válasza zack (#7350) üzenetére


cekkk
veterán

Nincs mit!
Szerintem azt kérdezd meg aki nekem is ajánlotta mert én végül nem voltam ott. :K

(#7353) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Ha canti fék van a bringámon, akkor gond nélkül kicserélhetem v-fékre, jól gondolom? Új fékkar kelleni fog ha jól tudom. Múlt héten voltunk egy hosszabb túrán a Balaton körül, és a nagyobb lejtőkön nagyon kevés volt a fékerő, ezért gondolkodok a váltáson.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#7354) Doki-HUN1978 válasza kovsol (#7332) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mindkét oldalról?!

Új betét van benne?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#7355) fi:zi'k válasza zack (#7341) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kérdezd meg a speed-wayt is. Emlékeim szerint 5E körül volt egy telógenerál.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7356) Zebu válasza zack (#7350) üzenetére


Zebu
addikt

Gábort az Árpád hídnál? Nem is értelek.... :DDD

(#7357) KAMELOT válasza cekkk (#7344) üzenetére


KAMELOT
titán

Biciklit pl. egyedül szoktam szerelni. ) Öcsém DH-zott pár évig. Vázerősítéseket is egyedül hegesztettük.
Bicikli szerelés egyszerű dolog. Minek szervizbe vinni és fizetni érte?!?!

(#7355) fi:zi'k: Teló generált is egyedól csináltuk. Egyszerű munka.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7358) krisi047


krisi047
aktív tag

Ha csak felül vannak rögzítőlyukak, akkor alul egy ilyen kapoccsal vagy ehhez hasonló módon megoldható szerintetek a stabil csomagtartó rögzítés? Kb. 15-20 kilót vinnék max. rajta. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7359) Zebu válasza KAMELOT (#7357) üzenetére


Zebu
addikt

Pl. mert nem ért hozzá, vagy nincs tapasztalata, vagy nem mutatták meg neki soha, vagy nem elég ügyes kezű... Vagy szimplán nem akar időt szánni rá, mert jobb dolga is van :)

(#7360) evilskati válasza Zebu (#7351) üzenetére


evilskati
aktív tag

Nekem is megakadt rajta a szemem, főleg a művészi ábrázolásmódon :D

(#7361) Doki-HUN1978 válasza zack (#7350) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Itt az emberetek... :))

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#7362) Zebu válasza Doki-HUN1978 (#7361) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet, hogy ő titokban a Gábor az Árpád hídtól :) :))

(#7363) kovsol válasza vendingo (#7349) üzenetére


kovsol
titán

Az lett pedig. Mondjuk a leírás szerint Hayes Dyno Sport Disc fékek lennének rajta, az enyémen meg Tektro Twin Piston feliratú fékek vannak. :F Nem tudom ezzel most én jól vagy rosszul jártam-e.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7364) zack válasza KAMELOT (#7357) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor tudsz segíteni Gábor helyett? Megveszek mindent ami kell hozzá, van nyugis udvar, ahol szerelgethetünk. Én sem akarok rá ennyi pénzt kifizetni, és a célom az lenne, hogy amit először csak segítséggel, azt utána már egyedül is meg tudjam oldani.
Nem merek egyedül belevágni. Ha nem jól rakom össze, vagy valamit elqúrok, kuka lesz a teló, és még baleset is lehet belőle. Nem játék. De ha felajánlod a segítségedet, a Pizzát + ücsit állom meló után. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7365) zack válasza Zebu (#7356) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig beírtam a keresőbe is. "Gábor Árpád híd" "Gábor kerékpárszerviz" Gábor Honvéd kórházzal szemben"...Semmi találat. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#7366) kovsol válasza kovsol (#7363) üzenetére


kovsol
titán

Szerintetek melyik fék lehet a jobb?

Amúgy meg még azt is észrevettem, hogy az első kerékben van egy nyolcas is gyárilag... na meg másik fék van rajta. Mindjárt fel is hívom őket, hogy wtf.

May the Force be with you!

(#7367) Valkűr válasza kovsol (#7366) üzenetére


Valkűr
őstag

A Hayes ..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7368) Valkűr


Valkűr
őstag

Na közben megérkezett az órám...Nagyon szép kis óra élőben is...Eddig bevált, de nyilván hosszabb időbe telik kitapasztalni...Van pár dolog amit hiányolok, de valahol kompromisszumot kell kötni ennyi pénzért... A háttérvilágítás viszont ebben a katban dicséretes..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#7369) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma voltam Memééknél és egy ilyet láttam ott: katt

Nem tudtam hova tenni, hogy ez mi, persze hülyéskedtek, hogy ezt az embernek kell feldugni és felfújni :D, de aztán felvilágosítottak, hogy ez pontosan mi is.
Hát nem tudom, kétségekkel vennék ilyet, az biztos.

Továbbá vettem új kormányt + stucnit is, arról majd később írok még. :K

(#7370) ludsimon válasza Vasinger! (#7369) üzenetére


ludsimon
veterán

Voltunk arrafelé edzeni pár hete, de nem láttam a boltot csak egy .
Cigis lett Meméből? :DDD

Gondolom nem. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#7371) Bici válasza ludsimon (#7370) üzenetére


Bici
félisten

Keresd a mellette lévő Nemzeti Kerékpárboltot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7372) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A rövid és a hosszú váltókanál között mi a különbség?

A méreten kívül gondolom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7373) Vasinger! válasza ludsimon (#7370) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ki van rakva mellé egy közepes méretű tábla, hogy 100 méterrel odébb költöztek. Végre van egy tágas boltjuk, nem kell szorongani ott abba kicsibe.

Egyébként valóban kicsit ironikus, hogy nemzeti dohánybolt lett a bicó boltból :D

cekkk:

Sötétben ezt a biciklit úgy ki kell világítani, mint egy karácsonyfát, olyan sötét :D

[ Szerkesztve ]

(#7374) cekkk


cekkk
veterán

Az új szerelmem :DDD
Városba, meg városon kívül hosszút menni valamint néha túrázni jó lenne?
Vagy maradjak a cross/trekking vonalon? :U

(#7375) ludsimon válasza Vasinger! (#7373) üzenetére


ludsimon
veterán

:DDD

A fene se látta olyan sebességnél, csak a szokásos matricákat láttam [link]. :D

Akkor Crazy Biker's-t mostantól Nemzeti Kerékpárboltként keressem? ;] :DDD

undefined

(#7376) kovsol válasza Valkűr (#7367) üzenetére


kovsol
titán

írtam a gyártónak egy levelet és a következő választ kaptam:

"Valóban kétféle verzióban gyártják, ezt le is tudod ellenőrizni a kross.eu központi weboldalon.
Nem csak hogy egyformán jók a fékek, de a személyes véleményem szerint a Tektro hidraulikus fékek még jobban is fognak és sokkal megbízhatóbb konstrukció, mint a Hayes Dino. A Tektro az teljes egészében Shimano fékrendszer, olyannyira, hogy Shimano fékbetéteket kell belerakni csere esetén. Szóval ez a jobbik specifikáció, ebben biztos lehetsz."

May the Force be with you!

(#7377) cekkk válasza kovsol (#7376) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes. a kross.hu oldalon akkor erről miért nem írnak? :DDD
Meg akkor lutri, hogy ki melyiket kapja? :D

[ Szerkesztve ]

(#7378) vendingo válasza cekkk (#7377) üzenetére


vendingo
veterán

Becsapva érzem magam, hogy nekem Hayes-el jött ;] :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7379) cekkk válasza vendingo (#7378) üzenetére


cekkk
veterán

Reklamáld már meg te is, hogy te meg rosszabbat kaptad, de ha azt írják, hogy az a jobb akkor lehalok :D

(#7380) GALARDO


GALARDO
addikt

Sziasztok! Egy 2006-os UMF Hardy 2, mennyit ér mostanság?

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#7381) D.Orion


D.Orion
veterán

Megkérdezem hátha valakinek van tippje. Nincs köze a kerékpározáshoz, mert ez mindig is így volt.

Ha álló helyzetben megfeszítem a lábam izmait akkor érzem, hogy azonnal el kezd "görcsölni" a combom elülső fele, kis idő múlva pedig a hátsó izomcsoportokban is fájdalom jelentkezik. Először csak felszíni fájdalmat érzek, de, hogy ha még jobban megfeszítem, akkor be is görcsöl a felső rétegekben és alul is.

A fájdalom azonnali és tényleg úgy érzem, mint ha szét akarnának szakadni a szövetek.

Nyújtanom kéne vagy mit csináljak? Spárgába nem tudok lemenni, de bőven tovább megy, mint az átlagnak.

(#7382) fpeter07 válasza cekkk (#7374) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem túl praktikus a fekete szín kerékpár(váz)nál. Elég nehéz szépen lemosni, és jobban meglátszanak rajta a karcok is. Cserébe viszont nagyon jól néz ki.

(#7383) D.Orion válasza fpeter07 (#7382) üzenetére


D.Orion
veterán

Fehér is dettó ugyanez. A legjobb szín itt is a szürke lehet, mint az autóknál.

(#7384) vendingo válasza D.Orion (#7383) üzenetére


vendingo
veterán

Szürke tényleg jó, főleg a matt szürke :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7385) Vasinger! válasza vendingo (#7384) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban, a szürke szín nagyon nem kényes és szerintem jól néz ki, még ha nem is annyira mint a fekete :)

(#7386) Doki-HUN1978 válasza D.Orion (#7381) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Sok folyadékot fogyassz és vigyél be vitaminokat és magnéziumot!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#7387) D.Orion válasza Doki-HUN1978 (#7386) üzenetére


D.Orion
veterán

Folyadékbevitel megvan. Normális időben is 2L elfogy, ásványvízből. Ilyenkor 4L is. Váltogatom a márkákat, csak az enyhén szénsavas verzió az állandó benne.

Vitaminok: Centrum napi szinten, néha 1-1 hónapra Béres csepp, C vitamin napi szinten, sok gyümölcsöt és zöldséget eszek, utóbbit nyersen is. Magnéziumból a Centrum mellé még pluszban szedek napi 2x1 Magne B6 aktív izom fajtát + Glukozamint is.

Ezt már szintén több éve folyamatosan, én is ezekre gondoltam korábban, de nem változott e téren semmi. :( További ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

(#7388) TripleB válasza HollyBoni (#7372) üzenetére


TripleB
senior tag

Más az átfogási tartomány, a hosszú kanalassal a kis- és nagy lánckerék között nagyobb lehet a fogszámkülönbség.

Cekk, meridát inkább ne, rövidek a vázaik.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#7389) Toomy válasza D.Orion (#7381) üzenetére


Toomy
senior tag

Bizony hogy nyújtanod kellene! Nagyon fontos és hozzátartozik az edzéshez.
Megfogod a bokádat és hátrahúzod teljesen majd egy lábon állsz. Nem feszítgeted jobban csak tartod végállásban. A másik klasszikus amikor egy széknek a támla tetejére felrakod a lábad egyenesen és megpróbálsz a törzseddel a lábfejed irányába dőlni. De itt sem szabad rugóztatni csak megtartani amikor érzed hogy feszül akkor jó. :K

(#7390) fpeter07


fpeter07
veterán

Hétvégi versenyek élőben! [link]

(#7391) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki le tudná írni, hogy a kormány, a teleszkóp nyaka és a kormánycsapágy hogyan is áll össze úgy valójában?

Az a helyzet, hogy vettem új stucnit azóta mintha kotyogna az eleje, mióta felraktam pedig figyeltem arra, hogy a teleszkóp nyakrésze ne csússzon ki, tehát végig a vázban legyen, valamennyire mégis mintha kotyogna valami. A stucni tetején lévő csavar+porvédő cuccból sikerült kinyírnom a porvédőt, a csavar becsavarása közben, olyat ugye lehet külön venni mindenféle nehézség nélkül?

(#7392) D.Orion válasza Toomy (#7389) üzenetére


D.Orion
veterán

Kipróbálom, ismerem ezt a két gyakorlatot, de kb. soha nem használtam. :B Hátha elmúlik, mondom ez már nekem évek óta így van. :(

(#7393) fi:zi'k válasza Toomy (#7389) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi a probléma a rugózással?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7394) Tomi_Sci válasza Drakuf (#7303) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Veszprémi bolt, segítőkészek, de elég drágák. Vásároltam már náluk, de ha tehetem inkább webshopozok.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#7395) zoli03 válasza Vasinger! (#7391) üzenetére


zoli03
őstag

[link] le van írva részletesen, ábrákkal (a beállítás is). Zárókupakot lehet hozzá venni külön is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7396) Toomy válasza fi:zi'k (#7393) üzenetére


Toomy
senior tag

Elég nagy a sérülésveszély, hogy feszegeted. Tartani kell és úgy okkés. Egy profi ajánlotta aki volt már egy pár sportorvosnál és esett át térdműtéteken. Az ezt követő rehabilitációknál verték ezt bele. :K Elvileg fél órát legalább kellene szánni edzés utáni nyújtásra.

(#7397) Vasinger! válasza zoli03 (#7395) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kérlek kijavítanád a linket, mert nem jó! :R

(#7398) fpeter07 válasza Toomy (#7389) üzenetére


fpeter07
veterán

Juteszembe, ezt a gyakorlatsort be lehetne rakni első hsz.-be. [link] Ezt még tavaly én szkenneltem be.

(#7399) zoli03 válasza zoli03 (#7395) üzenetére


zoli03
őstag

Bocsi, itt a helyes: [link].
Röviden: a kupakon levő csavarral tudsz állítani, az nyomja le a kormányszárat és így változik a csapágyhézag.

[ Szerkesztve ]

(#7400) Szakbarbár válasza fpeter07 (#7398) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Itt dekoratívabb az instruktor :D
[link]

#7255 Toomy
A lényeg hogy hetente 1x célszerű úgy menni ami a csövön kifér. Had fájjon a comb is, mert igazából akkor tuti az edzés ha nagyon fáj!

Ha megyek akkor általában szoktam pár sprintet csinálni, ilyenkor max 40-45-ös tempót tudok kb fél percig. Ezt kétszer-háromszor ismétlem. Csak unom hogy 190-es pulzus felett csipog az órám :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.