Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Napfénysüti válasza imyourfriend (#33048) üzenetére

Stoplik mennyire kopnak így neked, milyen gyakran kell cserélni?

Més que un club!

(#33052) fpeter07 válasza -=RelakS=- (#33024) üzenetére


fpeter07
veterán

Csak a nyakán...

de az jóval nagyobb, mint egy karcolás. ;]

(#33053) gergo5991 válasza #48525824 (#33050) üzenetére


gergo5991
őstag

ha nem adja meg a kocsi az elsőbséget, akkor add meg te. Engem ha kocsi előz, akkor amennyire csak tudok lemegyek a sáncba, meg lefékezek, megvárom mig lehagy aztán megyek tovább. Az erősebbel nem érdemes kikezdeni.
Vagy haggyam hogy lenyomjon? Inkább elengedem, minthogy a saját igazam szerint "miszerint én helyesen közlekedtem", őt büntessék meg meg minden, de attól még ugyanugy én töröm össze magam.

[ Szerkesztve ]

(#33054) szabop27 válasza gergo5991 (#33049) üzenetére


szabop27
csendes tag

Sok év alat sok 10.000 km-t megtettem outival, XC bringával, motorral. Technikás és gyakorlott "pilóta" vagyok, soha semmi gondom nem volt, a te értelmezésed szerint biztonságosan közlekedem, nem vadulok. Terepen egyszer durrdefekt az első kerékben, a sisakom egy sziklán ketté tört, én két öltéssel a térdemben megúsztam.
Egyéb sportok miatt 4 különböző bukósisak van a polcomon, lehet, hogy valamelyikben hülyén nézek ki. De nem bánom. [link]

(#33055) imyourfriend válasza Napfénysüti (#33051) üzenetére


imyourfriend
őstag

3 év alatt még nem cseréltem, ha zavar hogy inog a spd pedálban akkor cserélni kell, azt jelenti hogy elkopott. De észrevehető, meg a cipőt is érdemes cserélni időközönként mert elfárad a talpa.

(#33056) tatabike válasza gergo5991 (#33053) üzenetére


tatabike
őstag

Az a baj, hogy nem veszed figyelembe, hogy vannak kiszámíthatatlan dolgok, amikre ha akarsz sem tudsz ráhatással lenni. Ilyen egy kollégák által említett durrdefekt is például, azzal nem tudsz mit kezdeni, mert mire felfogod, mi történik, már jobb esetben az árokban henteregsz, rosszabb esetben meg éppen kivasal egy sóderrel megrakott Kamaz. Fogadd el, hogy nincs 100%-os biztonság, mert nem vagy jövőbe látó, ha az lennél, és tudod, hogy ma el fogsz esni, akkor inkább otthon maradsz. 100 esetből 99-et ki tudsz védeni rutinnal, odafigyeléssel, óvatossággal, arra az 1 esetre meg, amit nem, na arra való a sisak, hidd csak el... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33057) gergo5991 válasza tatabike (#33056) üzenetére


gergo5991
őstag

elhiszem, nemhiába akarok én is venni, meg említtettem, ez nem a sisak ellen irtam, hanem az oldalon lévő véleményekre

(#33058) Because válasza tatabike (#33056) üzenetére


Because
őstag

ezekben az a jó, hogy pont ilyen hirtelen történnek és jobb esetben fel se fogod hogy ottmaradtál.
ez a vágyam pikk pakk vége lapítsanak ki inkább mint egy kórság :)

azt nem tudom mennyi gyakori a bicósoknál a gerincsérülés, én bukóban azért félek mert történik valami nyaktól lefele béna, de az a vacak megvédett és tudatomnál vagyok, ami nagyobb kín mint meghalni vagy egy növény szintjére süllyedni aki nem tud saját magáról...

[ Szerkesztve ]

(#33059) #48525824 válasza gergo5991 (#33053) üzenetére


#48525824
törölt tag

Amikor meg semmi nincs a keresztben, aztan mikor te mar a kozepenel jarsz oldalrol beledszallnak azt eleg nehez barhogyan is kivedeni. De ha az elsobbsegemet atengednem mindenhol, akkor sose jutnek el sehova. :D

(#33060) tatabike válasza Because (#33058) üzenetére


tatabike
őstag

Fene se tudja. Mondjuk szerintem azért a legfontosabb a fejet illetve az agyat védeni, mert ha megfigyeled, a szervezeted is azt védi a legjobban, kihűlés esetén inkább hagyja lefagyni a végtagjaidat és a legutolsó energiáit is az agy melegen tartására koncentrálja. Vagy például nagyon erős sokkhatás esetén (végtag hirtelen elvesztése, vagy ehhez hasonlóan intenzív fájdalomérzet) egyszerűen kikapcsol az agyad, és öntudatlan állapotba kerülsz egy pillanat alatt.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33061) Solad válasza gergo5991 (#33038) üzenetére


Solad
őstag

Ezt a hibát sokan elkövetik. Gyerekkorom óta korcsolyázom, sok évet versenyszerűen, és hat éve edzősködöm. Van rutinom bőven, de tavaly széttört a fejemen a sisak.

Nincs az a rutin ami minden szituációban megment :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33062) Pttypang válasza #48525824 (#33059) üzenetére


Pttypang
veterán

Ma egy anyuka ramszolt, hogy legkozelebb szalljak le a biciklirol es toljam a zebran. :)

Everybody lies.

(#33063) Solad válasza Pttypang (#33062) üzenetére


Solad
őstag

Meglepő, de itt Barcikán mindig átengednek az autósok a zebrán. Sosem szállok le, csak szépen lelassítok a zebra előtt amíg nem tiszta az út, de az esetek 99 százalékában megáll az autós és elenged.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33064) tatabike válasza Pttypang (#33062) üzenetére


tatabike
őstag

Ha a Te anyukád volt, akkor tessék szót fogadni... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33065) Pttypang válasza tatabike (#33064) üzenetére


Pttypang
veterán

Valami random anyuka volt, mellette ott volt a kislanya. Csak picit furan neztunk haverral, hogy jutott eszebe epp ezert szolni :N
"Itt masok is kozlekednek" De akkor o is jojjon inkabb biciklivel, akkor hatha a gyalogosokat zargatja majd le a zebrarol :DDD

Everybody lies.

(#33066) #48525824 válasza Pttypang (#33062) üzenetére


#48525824
törölt tag

Harom eve bringazok pesten, de meg nem sikerult zebran atmenni hosszaban. :D

(#33067) Gyufaaa válasza Pttypang (#33062) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Asszonnyal tekertünk és egy nénike sétált a bringa úton. Természetesen 2 méterrel odébb vele párhuzamosan megy a járda is, ami szélesebb mint a bringa út. Csengetésre semmi reakció. Mellémentem, lelassítottam és az arcába hajolva közöltem vele, hogy ez bringaút. a válasz: jó-jó. Elhaladtam, de egy pár méterrel lemaradva követett párom , mikor a néni mellé ért kicsúszott az öreg hölgynek: "f@sz" :D Asszony jót kacajgott rajta. Sajna ez van. Bele kell törődnünk ebbe. A bringaút közös, a járda csak a gyalogosé. :P

(#33068) Pttypang válasza #48525824 (#33066) üzenetére


Pttypang
veterán

Miskolcon azert elofordul, de nem sokszor :)
De nem ertem, hogy mi ertelme odaszolni, mikor ugyse er vele semmit, csak annyit, amit (#33067) Gyufaaa
is irt a biciklisek iranyabol a gyalogosokra. :C

Everybody lies.

(#33069) tatabike válasza Pttypang (#33068) üzenetére


tatabike
őstag

Random anyuka... :D

Mondjuk a legdurvábbak ezek a babakocsis anyukák, azt hiszik, Nekik aztán bármit lehet. Mikor már ugyanazon a héten 4. alkalommal is azért kell megállnom a kerékpárúton, mert egymás mellett tolnak két babakocsit, és persze még Ők vannak megsértődve, hogy nem fogok az ujjnyi vékony slickkel a fűben kavirnyálni a kedvükért, azért oda szoktam szúrni, hogy a kerékpárúton tilos babakocsi-toló versenyt rendezni, meg különben is tífuszos vagyok, és holnap is erre jövök...
Az is tetszik, mikor maga előtt tolva a babakocsit akar a parkoló autók közül kibújva átmenni némelyik az utca túloldalára... kitolja az útra keresztbe a babakocsit benne a gyerekkel, aztán meg körülnéz, hogy nem jön-e autó... normális?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33070) Maximum1 válasza tatabike (#33069) üzenetére


Maximum1
őstag

Te is otthon lennél éveket, Te is keresnéd az adrenalint! :DDD

(#33071) Pttypang válasza tatabike (#33069) üzenetére


Pttypang
veterán

T6-os SmartMom, teljesen random :DDD
Amin csodalkozom, hogy megint tulelte a bicikli a terepen valo szorakozgatast, szoval erdei osvenyen siman kinezett a bokorba a kanyarokban a hatulja, vagy eppen keresztbe, satufekkel csusztam vegig az iven.. De egyelore nicns gond, a legutobbi lanc problemat tempfixeltem a hibas szem kiszedesevel, a hatso valto darabjaibol is valamennyit megtalaltam, valamennyit potoltam mashonnan.. A hajtokar pedig meg nem tort szet, csak kibirja mar ezt a par napot :)

A Lázbérci tarozo megkerulese kb hany km?

Everybody lies.

(#33072) tatabike válasza Maximum1 (#33070) üzenetére


tatabike
őstag

Ja, ez igaz. De inkább akkor vegyen egy családi csomag 5XL-es óvszert, keresse meg a belevaló hapsit, aztán hajrá... nekem jó lesz, Neki meg még jobb... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33073) Solad válasza Pttypang (#33071) üzenetére


Solad
őstag

14-15 lehet, de abból kb 5 nem a tóparton megy.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33074) Napfénysüti válasza tatabike (#33072) üzenetére

Ez jó volt! :C

Més que un club!

(#33075) Pttypang válasza Solad (#33073) üzenetére


Pttypang
veterán

A srac, akivel mennek, valamiert a terkep alapjan tobbre tippelte, de akkor ez jo lesz, koszi.

Everybody lies.

(#33076) tatabike válasza Napfénysüti (#33074) üzenetére


tatabike
őstag

Általában nem én vagyok az a hapsi sajnos, ez a szépséghibája a dolognak... :D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33077) razzorr válasza Gyufaaa (#33067) üzenetére


razzorr
őstag

Ugyanígy párommal haladunk a fele bringaút fele járda részen,elég keskeny volt meg kell hagyni, amikor is majdnem felpasszíroztak minket egy oszlopra,mert hát a 4 tagú családnak természetesen egymás mellett kell menni. Szóval cammogunk lassan,mert sok a gyalogos össze vissza, csengetek egyet, semmi, utána "elnézést,szeretnénk keresztülhaladni" a legszebb modoromat elővettem és akkor már ment a motyogás,de cselekedet sehol. Utána mivel nem ott szeretnénk tölteni a napot, rájuk csengettem vagy 4-et. Kicsit arrébb mentek,de dumáltak közben és már az előttük haladó gyalogosok is felkapták a fejüket és egyöntetűen, kórusban pofáztak, hogy "húzzatok már le a járdáról"
Na itt fogyott el a cérna, lassan gurultunk közben egy lámpához és elmagyaráztam mind a kb.8 embernek, hogy mit is jelent az a méteres sárgára festett kerékpár szimbólum az aszfalton. De már nem voltam finom és jól nevelt.
Mire a lámpához értünk addigra befejeztem a kiselőadást,megálltunk és vártuk a zöldet. Lassan beértek az újdonsült barátaim és még hátrapillantottam nagyon mogorván,hogy ha van valakinek hozzáfűzni valója,akkor itt vagyok. De már csak kínos csend és lesütött szemek fogadtak.
A párom meg sziszegett,hogy hagyjam őket és már zöld van. Ők persze elindulni sem mertek mellettem. :D
Nagyon sok a suttyó emberszabású.

[ Szerkesztve ]

(#33078) imyourfriend válasza razzorr (#33077) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem nincsen ilyen gondom, általában a lehető legkevesebbet megyek bringaúton. ;]

(#33079) Maximum1 válasza imyourfriend (#33078) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem tudod mit hagysz ki, imádom amikor mozog a szájuk!

(#33080) Gyufaaa válasza imyourfriend (#33078) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kávé helyett bringaút! Álmosság? Kilőve. Adrenalin? Garantált. :P

(#33081) Solad válasza Pttypang (#33075) üzenetére


Solad
őstag

Google szerint ennyi: :)

Ha gondolod, jovő héten lenyomhatom bringával is és akkor méterre pontosan megmondom :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33082) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Félek amúgy a bringautakon, 30-al vagy felette eresztem a gépet és nem akarom összetörni. Ezért ha van lehetőség akkor sem választom a bringautat. 30 felett már nem nagyon van idő gondolkozni vagy megelőzni bármit is, bár gondolom ezért 20km/h a maximális sebesség kerékpárúton.

(#33083) Maximum1 válasza imyourfriend (#33082) üzenetére


Maximum1
őstag

34et tud az SS gépem, ne viccelj már....., csak előbb kell csengetni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33084) Pttypang válasza Solad (#33081) üzenetére


Pttypang
veterán

Elvileg vasarnap megyunk, Miskolcrol a bukkon at, szoval addigra remelem en is tudni fogom nagyjabol, de azert koszi :)

Everybody lies.

(#33085) tatabike válasza Maximum1 (#33079) üzenetére


tatabike
őstag

Ööö, hirtelen más kontextusban rémlett fel bennem ez a kifejezés... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33086) Pttypang válasza tatabike (#33085) üzenetére


Pttypang
veterán

Errol nekem is mas jutott eszembe :DDD

Everybody lies.

(#33087) razzorr


razzorr
őstag

Ehhez mit szóltok? Elektromos rásegítés? Naneeeee vagy mégis?!

http://m.youtube.com/watch?v=8Nd13ARuvVE
Bocs a linkért,mobilról vagyok.

(#33088) Gyufaaa válasza imyourfriend (#33082) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Esti órákban már lehet rajtuk söpörni 30-as tempóban. Ilyenkor csak a kivilágítatlan sporttársakra kell odafigyelni. Lézengők már annyira nincsenek.

(#33085) tatabike: Hát beza, bringázás közbeni "felhozatalnál" lehetne válogatni. (bár válogatós fsznak kutyában a helye...) :D

[ Szerkesztve ]

(#33089) tatabike válasza Gyufaaa (#33088) üzenetére


tatabike
őstag

Naná... :DDD A munkahelyem meg rátesz egy lapáttal...a központi irodaépülettel szemben van az irodám, és oda járnak ki a hölgyek szünetben dohányozni, beszélgetni, és persze ott tesztelik a legdurvább ruhákat is, amiben még kimerészkednek emberek közé. Ez nyáron már eléri azt a szintet, amiért veszélyességi pótlékot kellene kérnem a fizetésemre... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33090) padre71 válasza Rhino666 (#33015) üzenetére


padre71
tag

Az a "baj", hogy a haverom és én csak aszfalton szoktunk tekerni. Vékony gumival halál lenne a Boszorkány sziget. :D
A Mali amit először néztél nem volt készleten a méretedben vagy meggondoltad magad?

(#33091) Rhino666 válasza padre71 (#33090) üzenetére


Rhino666
őstag

Egyetlen bolt sem tudta/vállalta beszerezni, szóval berágtam és vettem egy biciklit amit tényleg meg tudtam venni. :) Egyedül a hivatalos forgalmazótól tudtam volna megvenni, az meg vagy 10k-t kért volna a szállításért plusz még vagy 5k lett volna a behangolása.

Én első sorban terepet értek biciklizés alatt. :B Már amennyi terep van az Alföldön. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#33092) freelanced válasza Napfénysüti (#33019) üzenetére


freelanced
addikt

Most volt sisak a LIDL áruházakban is, ha van a közelben hátha maradt még belőle tudtommal az se rossz. Egyébként én is hasonló cipőben járok mint gergo5991.

Nekem elég keskeny a fejem :DDD, eláll a sisak nagyon és nem lesz tőle nagy a fejem egyszerűen hülyén néz ki. De igaz amit ti is írtok, meg az is amit TB-on olvastam:

"„Csúnya”, „kényelmetlen”, „meleg” és társaik, ismerős kifogások? Azért lássuk be, közel nem olyan csúnya, mint egy varrat a fejeden, és akkor még optimisták voltunk."

Nekem is szimpatikus ez a Decathlonos ha nincs jobb ilyen árban lehet, hogy megnézem én is. Egyébként 10 körül láttam még egy másik fajtát csak nem ugrik be a neve.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33093) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Eleredt az eső, pedig akartam egy pici nightride-ot. :( ennek "örömére" megpucolom a gépet tetőtől talpig. Tudom van pici baj fejben, de kinek nincs. :)

(#33094) tatabike válasza freelanced (#33092) üzenetére


tatabike
őstag

Én is lőttem egy LIDL sisakot, egész jó. Elsőre tévedésből egy XL-est hoztam el, nekem elég kicsi fejem van, felpróbáltam otthon, belenéztem a tükörbe, és felröhögtem, mert úgy néztem ki benne, mint egy gomba... :D
Másnap kicserélték kisebbre... :K Tettem rá pár fényvisszaverő csíkot, meg van rajta hátul ilyen LED-es villogó, ami leszedhető.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33095) tatabike válasza imyourfriend (#33093) üzenetére


tatabike
őstag

Teljesen életszerű éjfél előtt 10 perccel nekiállni biciklit takarítani... :DDD
Az enyém is most tisztul, ha jól hallom esik az eső... :)

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33096) Pttypang válasza tatabike (#33095) üzenetére


Pttypang
veterán

Este vagy takaritasz, vagy meg mesz :DDD Ez a ket opcio van, a teszko bajktol a 105-os orszagutiig :)

Everybody lies.

(#33097) tatabike válasza Pttypang (#33096) üzenetére


tatabike
őstag

Én inkább az alvást választom, mert holnap 8-kor kelés, és hatalmas bringaszerelések egész nap... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33098) Pttypang válasza tatabike (#33097) üzenetére


Pttypang
veterán

En most a kullok ellenorzesen gondolkodom, de ahhoz meg kene mozdulnom :)

Everybody lies.

(#33099) freelanced válasza tatabike (#33094) üzenetére


freelanced
addikt

Igen láttam a villogót én is elég szimpatikus. :K
Milyen színűt hoztál?

gergo5991

Egyébként egyet kell, hogy értsek a többi kollégával, sajnos a balesetet épp azért hívják így mert csak úgy megtörténik. Túl gyorsan, váratlanul, amikor nem is számít rá az ember. Persze amíg nincs baja az embernek addig nem tűnik fontosnak a sisak de amikor ott fekszik a betonon elgondolkodik, hogy most akár tekerhetne tovább pár kisebb karcolással...

Amúgy a szivacs ülések mennyire hajlamosak egy egy sérülés utána tovább "szakadni"?

Épp, hogy megvettem a DDK ülést (MX 5.0) és már lejött róla a vékony réteg és ott a műanyag meg a szivacs, nagyon mérges vagyok miatta. Eldőlt az egyik haverom böhöm Decathlonos kerékpárja természetesen rá az enyémre :W

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33100) imyourfriend válasza tatabike (#33095) üzenetére


imyourfriend
őstag

Esik itt is.. :( bár néha néha megáll, amennyi leesett már úgyis tiszta szutyok lenne a gép az első méterek után. Gondolkozom hogy megpucolom és elrakom hogy téliálmot aludjon, de előbb keresek neki idebent valami jó helyet ahova fel lehet akasztani. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.