Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214901) Jester01 válasza Hasaggymeg (#214883) üzenetére


Jester01
veterán

Működik, ezen 2 alkalom során nem volt vele probléma, de a tartósságról nem tudok nyilatkozni.

Dolgok rögzítéséhez meg vettem szilikon gumit azzal bármit fel lehet rakni.

Jester

(#214902) jjeahh válasza Jester01 (#214901) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont ezek a gumik szakadtak el nekem már több is a lámpával :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214903) Ringman válasza szuszinho (#214899) üzenetére


Ringman
nagyúr

mintha valaki fűzetett volna már ilyennel a topikból.

ha nem vagy súlyos/nem csapatod nagyon, akkor szerintem a 24 küllős is elég kell hogy legyen, én dt-swiss cr 1600-as szettet vettem egyben, ez alatt a c1800 van, ami kb 100-150€-val olcsóbb.

a hunt is jó elvileg, de ott az agyak valami saját fejlesztésű/kínai átmatricázott agyak, nem tudom milyen az valóban.

(#214904) szuszinho válasza Ringman (#214903) üzenetére


szuszinho
őstag

Inkább 32-ben gondolkodom, ha esetleg megpakolnám táskákkal túrázáshoz, esetleg előre kevesebbet.

(#214905) Jester01 válasza jjeahh (#214902) üzenetére


Jester01
veterán

kép
Jó, én országúton vagyok nem montin.

Jester

(#214906) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy a gyorszár/csőtengely kicsit kikopik és kicsit "lötyög"' a csőtengelyben a gyorszár tengelye? Mennyire szabad annak mozognia?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#214907) jjeahh válasza Jester01 (#214905) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aszfaltos bringán nem rázod annyit, ráadásul én minden tekerés után leveszem, ha évente párszor úgy gondolom, hogy rám sötétedik, felteszem, olyankor szakad el a legkönnyebben, mert feszegeted. Nekem a terep miatt a szilikonossal lóg is a kormányon, gyakran le is fordult róla. Szal ha outin használod és nem veszed le túl gyakran, akkor valóban megfelelhet :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214908) RexpecT


RexpecT
addikt

A váltógörgőket szoktátok karban tartani?
Néztem ezt a videót, sajnos nincs ilyen Motorex Bike Grease 2000-em, csak a sima MOL lítiumos zsírom. Ez is jó lesz, vagy vegyem meg a Motorexet? :R
Illetve ahogy nézem egy flakon Loctite 243-at is be kell hogy szerezzek.

(#214909) ivana válasza tknof1871 (#214900) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy frikciós első kar, oda rakod ahova szeretnéd, váltani érzésre kell vele. ;) Ha leesik a lánc a vágállást be kell állítani a váltón.

(#214906) TomMusic Nem igazán, alapból annak ott nem nagyon kéne mozogni soha. Egy normális agyban általában jól illesztett. Az lehet, hogy gagyi az agy és azért érzed. Vagy a normális mozgását tartod túl soknak, mert kell lennie holtjátékának a rendszer miatt.

(#214908) RexpecT Én kb. mindenhez mol liton 2ep-t használok, ezekkel a bringás zsírokkal nincs jó tapasztalatom. Loctite nem kell a váltógörgő csavarnak, nem szokott lelazulni, elég ha zsírozod a menetet.

(#214910) TomMusic válasza ivana (#214909) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Na majd lehet rakok róla fel videót.
Sajnos telócsere után se érzem elég merevnek az elsőkereket. Ez főleg veretős terepen jön elő lefelémenet. Lehet mégis átütőset kellett volna venni. :O

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#214911) bardi válasza Hasaggymeg (#214888) üzenetére


bardi
aktív tag

Lumintop konzolja szerintem kijelenthetem, hogy bírja. Olyan 2500-3000 km terep alatt (mindig viszem a lámpát), nem fordult le, nem tört el, semmi baja. Cserébe csúnya.

'92 Honda VFR 750

(#214912) venember83


venember83
nagyúr

Cube Reaction HPA 180 mm-es Talasszal.

Vajon az egészségügyi biztosítása fedezi a fogbeültetéseket s az arcplasztikát a homlokcső leszakadása esetén?

(#214913) 6030D válasza venember83 (#214912) üzenetére


6030D
Ármester

Ilyen gumival ez csak cukrászda-setup, nem lesz baja, kivéve ha 50-60 centikről zuttyan le a téren. Barna gumi fehér oldalfallal nagyon szexi. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#214914) ZolkoW válasza venember83 (#214912) üzenetére


ZolkoW
őstag

"indokolt" :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#214915) ZolkoW válasza bardi (#214911) üzenetére


ZolkoW
őstag

+1, olyat vennék bármikor újra külön is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#214916) ZolkoW válasza szuszinho (#214899) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem ismerem, csak kicsit sokallom a súlyát. Ránéztem, az ebike már nem árulja az Iron Cross felnit, az hasonló árban volt, de 385g, igaz, csak 20mm belül.
Meg van valami, ami sosem jut eszembe, de ilyen 400g körüli ~10e körüli áron. Ja, az Iron Cross sajnos csak 32 lyukasban volt.
De biztos megvehető amit linkeltél, csak hozzászoktam, hogy ami 450g fölött van, az már nehéznek számít :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#214917) vallas


vallas
senior tag

Na sporttársak, én/Mi is elkezdtük Asszonnyal a kinti szezont, egy jó 45k-s körrel...
Én mondjuk deblás vagyok már két napja, de rossz volt nézni, hogy mennyit ment elől, pedig én végig görgőztem a telet, ő meg fél éve nem ült bicón... :DDD :DDD :DDD
Mondjuk a menetszél azért teljesen más mint a Zwiften a ventillátor... :DD :DD :DD
Meg furcsa volt, hogy haladt alattam a bicó, nem csak az avatar...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#214918) capaszaju


capaszaju
tag

Megosztanám a tapasztalatokat tubeless átakításról. Mivel nem igazán találni erről a felniről tapasztalatokat, hasznos lehet mások számára is.
Cube gyári Alexrims ZX24 felnik, amiről hivatalos info nincs, hogy tubeless ready lenne.

Ahhoz képest, hogy első tubeless próbálkozásom volt, minden magától értetődően ment, felfújáshoz kellett több próbálkozás az új gumival, mert nehezen akart illeszkedni a peremre, és elszökött a levegő. Ami korábban már volt használva, az elsőre illeszkedett szépen.

Közel 2 napot pihentek már, úgy néz ki, hogy tömített a rendszer, a valódi teszt még hátra van.

Stan's felniszalag és tej került bele, és Joe's autós szelep.

Súlyban kb 300-350 grammot sikerült vele spórolni, a korábbi lötyivel töltött belsőkhöz képest.

(#214919) Dark Archon válasza tknof1871 (#214900) üzenetére


Dark Archon
addikt

A támasztód a lehető legrosszabb, legócskább valami, amit valaha feltaláltak. Az alábbi képen levőhöz hasonlót vegyél, az tényleg megtartja a bringát:

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214920) MPowerPH válasza sebgutkopf (#214814) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elkiabaltam. Elmentem ma gyakorolni, es 1 epkezlab ugrast nem voltam kepes csinalni. Begurultam, akkor gyakoroltam az egykerekezest. Lecso, mintha nem lett volna meg az egyensulyom. Begurultam, inkabb elmentem tekerni, legalabb kiprobaltam, mit valtozott a karbon felnivel a bringa. Majd egetem magam sotetben a parkban, amikor nincsenek turazok.

A felnivel kapcsolatban... Erzem, hogy konnyebb a bringa. 795g a kereken mar a tok mezei embernek is erezheto lenne, persze. Robbanekonyabb lett, meredek emelkedokon jol jon, ha gyorsan ritmust kell valtani. Bar ez csaloka, mert a hatso agy sokjal jobb, mint a DT350 -es. Ezt onnan tudom, hogy van egy szuk emelkedo, gyokerekkel, amit eddig nem birtam megmaszni. Most felugrattam, majdnem szo szerint.
Komfort teren viszont vegyes, inkabb kemenyebb, merevebb lett. Pattogosabb, direktebb, de nem tudom jol leirni. Nagyon szokni kell, es szerintem a kereknyomast is engedni kell, es az elso telot is allitani, hogy a kisebb egyenetlensegeket jol simitsa.
Aki valtott alurol karbonra, biztos erezte.

Szerintem nott a sebessegem, es a regi 120-110 -es rugoutas Scott -om mar nagyon megverem ezzel, hiaba volt az anno XC orientalt, meg lockolhato telos/tagos. Lefele meg nem kerdes. Ha csak fele olyan jol tudnek tekerni, mint egy tapasztaltabb enduros, akkor se hasznalnam meg ki a bringa tudasat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214921) Manitou válasza venember83 (#214912) üzenetére


Manitou
addikt

Van itt minden , mint a búcsúban ;]

(#214922) jjeahh válasza MPowerPH (#214920) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kíváncsi lennék mennyit nyom bőröndmérleggel mérve a bringád, ha jól rémlik eléggé fullextrás és most karbon kerekek is sokat lefaragtak róla, meg a gumijaid sem kőnehéz enduro gumik. Tuti neked van minimum a topikban a legkönnyebb lefelé veretős bringád.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214924) MPowerPH válasza jjeahh (#214922) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is mertem le. Megteszem. :)

Don't Tread On Me

(#214925) andrisbandi válasza jjeahh (#214922) üzenetére


andrisbandi
őstag

Nekem a 29-es Focus super bud fully 14.7 kilós volt.
Most visszaállítottam gyári állapotra + a hajtás 1x11 lett, így 14 kg.

Az új csoda karbon 27.5 Cube hpc 140; 13.3 kg,
pedál nélkül (Stamp 7 Large); 12.9 kg

Semmi különbséget nem érzek súlyban a régi bringához képest (tekerés közben).
Sokkal rövidebb, kisebb bringát akartam, az összejött. Fölrántani, bohockodni sokkal jobb...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214926) jjeahh válasza andrisbandi (#214925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem közel 16 kiló volt a vasam, most 12.4 pedál nélkül, brutál megéreztem. Múltkor leszedtem a hajtást róla és úgy gurultam a lépcsőházig, majd felcipeltem, azt hittem pofám leszakad mennyivel könnyebb volt érzésre, pedig 11kg-t mértem :DDD . Igaz én alacsony vagyok és könnyű, de nagyon megérzek kis túlzással minden grammot, 1 kiló spórlástól meg lepetézek :D . Remélem egyszer lesz 10kg alatti montim.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214927) andrisbandi válasza jjeahh (#214926) üzenetére


andrisbandi
őstag

Amikor diétáztam, brutál mennyiségű rostot ettem + víz.
A rekord klotyó elött-után -70 dkg :DDD
Ha kulacsot sem viszek, és reggel megyek, akkor gondolom nekem simán megvan a -1 kg :D

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214928) Manitou válasza andrisbandi (#214925) üzenetére


Manitou
addikt

A keréken való könnyítést lehet megérezni a legjobban, tekerés közben.

A karbon 27,5-es 150-et mozgó fullymmal elég könnyű mászni is
Az nekem is 12kg hoz van közelebb, mint a 13-hoz, dropper nélkül vígan 12 alatt lenne.

Van egy régebbi speci stumpjumper FSR-em, abból van tervben egy extra könnyű AM gép építése. Ha jól kalkuláltam be tudnám vinni 10-11kg közé, mivel a váz nagyon könnyű ( taggal együtt kb 2,4kg)

(#214929) jjeahh válasza andrisbandi (#214927) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos a cuccok nehezek, a múltkor lemértem, a 800ml kulacs víz, minipumpa, multitool, energiaszeletek, Garmin, bors spray, sokkoló, mobil, kulcs 1.6kg :Y . Majd ha egyszer lesz 10kg körüli-alatti montim, ezekből a bizb*szokból is keresnem kell könnyebbet :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214930) andrisbandi


andrisbandi
őstag





FOCUS SUPER BUD 29R

Amiket próbáltam, felnik+külsők, össz szerintem voltak majdnem 1 kilós különbségek.... hétvégi bringásként nem éreztem a (mesés) különbséget. Igazi terepen modjuk nem voltam ezzel a bringával. Város + városi parkok.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214931) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Elmentünk a Detathlon-ba próbálni, jó lesz a gyereknek a 24"-os. Elkezdtem nézelődni 24"-os bringákat, ami normálisabban néz ki, nem ilyen 40 éves csepel dizájn, az mind MTB váltóval. Legfeljebb nem használja majd a gyerek... Próbáltam valami normálisabbakat összeszedni, nem tudom mennyire sikerült, de az ilyen 50.000 Ft-os használt Decathlonos bringákat kicsit túlzásnak tartom. Még egyszer: nem értek hozzá.

Ezek közül valamelyik megéri az árát?

1. Merida Dakar Champion [link]
2. Sirius Casper [link]
3. Focus Raven Rookie [link]
4. Mali Master [link]
5. Cube Team [link]

De ha bárkinek van valami tuti tippje ebben az ársávban, jöhet bátran, gyerekről van szó, nem mindegy hogy néz ki...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#214932) Dark Archon válasza TazLeacher (#214931) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ezek közül szvsz egyedül a Cube jöhetne szóba, de látszik mennyire igényes volt a tulaj (apja), még az eladáshoz sem takarította. Nekem legalábbis egész más az elképzelésem egy "szép állapotú" kerékpár esetében. A váltóvédő meg a hajtókar kinézete alapján csak sejteni lehet, mit kapott ez a bringa életében. Mégis ebbe az irányba indulnék, ha a saját gyerekemnek kellene. Élőben meg kell nézni, de tippre jó eséllyel az egész hajtás cserélős. Személyesen viszont le lehetne alkudni 50 körülre, mondván, hogy ütött-kopott, próba szerencse...

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214933) TazLeacher válasza Dark Archon (#214932) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Húúú...köszi. Hát, sokkal nem lettem előrébb.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#214934) TazLeacher válasza Dark Archon (#214932) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Bár ez a világ vége nekem, de ez jobb választásnak tűnik a képek alapján? [link]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#214935) Hasaggymeg válasza Jester01 (#214901) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj, hogy terepen ezekben úgy rezeg a lámpa, hogy sötétben zavaró. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#214936) andrisbandi válasza Hasaggymeg (#214935) üzenetére


andrisbandi
őstag

NiteRider
Nagyon profi cucc.

Vagy szoktak itt hasonlókat linkelni kb félárban. Dícsérik a tartójukat, és a fényerejüket is.
Szerintem megéri egy jó bringás lámpába befektetni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#214937) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok,idén nyáron nagyon érne a bringa csere.
Még mindig nagy a hiány belőlük?
Főleg városban használom, 20-30-40 kilométerekre, néha meg kimozdulok és akkor belefér egy Tisza tó 70km vagy egy fertő tó 100+.
Most egy cross tour trekkingem van (10éves kb), új fitness bringán agyalok.
Ha nincs teló az mennyire terheli meg a kezet pl városban?
Eléggé érzékeny a csuklóm,ezért kérdezem.
Jó választás erre a felhasználásra a fitness bringa?

(#214938) MPowerPH válasza jjeahh (#214922) üzenetére


MPowerPH
félisten

12,8kg a bringa, pedal nelkul. :) Ami konkretan sulycsokkentes volt, az a karbon kormany, es a kerekek.
A gumikon azert annyit nem fogtam, ~300g jott le azokkal, a Rekon is 830g korul van, a Dissector meg kb. 60g -al konnyebb, mint a DHR II -es.

Itt azert ez a vege, nem nagyon van mar mibol faragni. Es ezek kozul a kerekek azok, amiket tenyleg megereztem, de azt nagyon.

XC -s gepen azert van ezen kivul jo par tetel, amihez hozza lehet nyulni. Ott a vaz is konnyebb, nincsenek rajta muanyag protektorok, amik megvedik a kenyesebb helyeken, na meg vekonyabb is. A telo/tag is siman 600g tobblet ennel, a fekek 2 dugattyusok, a tarcsakbol eleg a 160 -as meret, nincs dropper, lehet integralt kormanyt rarakni, es persze oda mehetnek fel a nagyon konnyu XC gumik, amik csak magukban siman 1kg -t is jelenthetnek. Szal ez itt mar nem errol szol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214939) jjeahh válasza MPowerPH (#214938) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez egy AM-enduro nem? Endurótól szerintem ez egy nagyon jó súly, kétlem, hogy valaha szembemész még egy enduróssal, akinek könnyebb a bringája. Talán egy Last Tarvo :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214940) venember83 válasza jjeahh (#214939) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, 150 mm rugóúttal elég endurós, YT Jeffsy.

(#214941) Dark Archon válasza TazLeacher (#214934) üzenetére


Dark Archon
addikt

Képek alapján egyértelmű, hogy ez jobb választásnak tűnik. Látszik, hogy ez legalább karban volt tartva, és vigyáztak rá, ami nagy csoda egy 7+ éves gyerektől. Egyedül elöl látszik némi kopás a vázon, amit a bowdenház nyalt le. De persze élőben meg kell nézni.

Használt bringa vásárlás egyébként mindig lutri. Úgy kell venni, mint autót - viszel valakit, aki ért hozzá :-) Ráadásul gyerekbringa esetében nehéz, mert te nem tudod kipróbálni sem, max. a gyerek.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#214942) kenguru99 válasza Csápájev (#214937) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Még mindig nagy a hiány belőlük?"
Igen.
"Ha nincs teló az mennyire terheli meg a kezet pl városban?"
Karbon villásat válassz, azzal nem lesz gond.
"Jó választás erre a felhasználásra a fitness bringa?",
Jó. Pl. Cube Sl Road, Merida Speeder

(#214943) MPowerPH válasza jjeahh (#214939) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. Inkabb trail-AM. :) Par tesztoldal inkabb trail -nek irja, a Jeffsy AM -nek. A lenyeg, hogy ezt meg tudod eleg jo hatasfokkal tekerni egy regi AM -hez kepest is. Geo, rugozasi karakterisztika mind tamogatja. Ezt csak megerositeni tudom.
Az osszes uj bringa ilyen mar a 140-150mm rugoutas kategoriaban. Ilyen mindenes felhasznalasra valo. Ezzel nem fogsz XC versenyeket sem nyerni, meg 10m -t ugratni.

Enduro az a Capra egyebkent a YT -nel. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#214944) jjeahh válasza MPowerPH (#214943) üzenetére


jjeahh
nagyúr

150-et rugózó gépet sem gyakran látni 12.8kg súllyal manapság.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#214945) Toobee válasza venember83 (#214940) üzenetére


Toobee
veterán

Capra az enduro gép a YT-nél.

https://barbieripnk.hu/

(#214946) zsola32 válasza Csápájev (#214937) üzenetére


zsola32
őstag

szia
nagy belőlük a hiány, én Pécsről Veszprémbe mentem a fitness bringámért.
(Speeder 400)
10 éves KTM MTB-ot cseréltem fitness bringára. nagy a különbség, jobban lódul a Speeder, de jobb kondiba is kell lenni hozzá. (nálunk azért ott a Mecsek :) )
Ismertem már korábbról az érzést, mivel versenybringáztam is kb. 10 évet.

A kezedet nem terheli, ettől nem kell félned.

(#214947) -FLY-> válasza zsola32 (#214946) üzenetére


-FLY->
őstag

Onnan hoztam én is a speedert, jó kis bolt, szakértő tulajjal.

(#214948) zsola32 válasza -FLY-> (#214947) üzenetére


zsola32
őstag

Igen igen...
Én is elégedetten jöttem el a boltból.

(#214949) TazLeacher válasza Dark Archon (#214941) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Értem, csak ugye pont ez a gond. Nincs akinért hozzá, ez 55.000 Ft, aznút min 15.000. Mindenki mondta, hogy használtat...ez ebben a formában jobb bringa, mint 80.000-ért egy Decathlonos?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#214950) venember83 válasza Toobee (#214945) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm az infót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.