Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168801) Csokicsibesz válasza itouchfan (#168799) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem ilyen áron teljesen korrekt, feltéve, hogy lehet is kapni.
Nem gondolom, hogy megérni ráfixálni 1-1 márkára és csak annak a kínálatát nézni.
Minden kerékpárvázat Tajvanon gyártanak, szóval teljesen mindegy.

(#168802) parandroid válasza vallas (#168800) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Welcome to club! Azért figyelj magadra, nehogy valami rejtett sérülés legyen még!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168803) 6030D válasza itouchfan (#168799) üzenetére


6030D
Ármester

Jó ez, az 500-as fék nem tudom milyen (Deore szint?), de rosszat ők nem gyártanak. Szerintem ennyiért új árban korrekt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#168804) Csokicsibesz válasza 6030D (#168803) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Az 500-as a szérián kívüli Deore, teljesen korrekt én ilyet használok.

(#168805) itouchfan válasza 6030D (#168803) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm! :R
Van egy szűk 1 éves (2500-3000 km-es) Deore M6000, azt bármire rá tudom tenni, így ha ennél az MT500-nál jobb, akár erre is. Szerencsére fék esetén nem léphet fel kompatibilitási probléma. :K

Súlyára ti mit tippeltek? 12 kiló alatt reális lehet?

Illetve ez a WTB kerékszett milyen? csokicsibesz, ha jól tudom, te naprakész vagy most ezügyben!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#168806) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha már ennyi fék akkor megosztok egy hasznos tapasztalatot,éspedig,hogy a fékbetétek...feláznak. :U Legalábbis az organikus.Olyan 8 óra/700km folyamatos eső után az autó tetején a fékjeim (BR-M615 Shimano G03S betéttel) úgy viselkedtek mintha szennyeződtek volna a betétek...olyannyira,hogy eleinte gondoltam a csapó eső valahonnan odaverte a hajtásról az olajat és végleg annyi a betéteknek.Indulás után legalább 15-20 percig fékezgettem,időnként már lejtőn hosszakat is ahhoz,hogy végre aztán maradéktalanul helyrejöjjenek,pedig látszólag teljesen meg voltak száradva és órák óta nem kaptak már vizet mikor elővettem a bringát. :F

itouchfan...~12,5 kg.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168807) szkink


szkink
aktív tag

Elfáradt a csavar :)) nem volt kellemes 8km SPD-vel nyereg nélkül :O :DDD

(#168808) Csokicsibesz válasza itouchfan (#168805) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerintem teljesen megegyezik minőségre azzal, amit pár napja írtam a Cube gyári kerekeire.
Semmi extra, Shimano konuszos agyak vannak elől hátul, 32 küllős TLR kerék.
1-2 év múlva megérheti lecserélni a kereket egy kicsit komolyabbra. DT pont most frissítette az 1700-as szettjeit.

Mondjuk én elsőnek tutira gumit cserélnék (Ikon vagy Race King) és átalakítanám TL-re. A többi utána már csak úri huncutság.

[ Szerkesztve ]

(#168809) maximilian4 válasza vendingo (#168789) üzenetére


maximilian4
addikt

Runnerhez vidd. Ne szar helyekre.

Maxi

(#168810) cdl válasza szkink (#168807) üzenetére


cdl
senior tag

Bár ez nem segít rajtad, de egyforna a nyeregtásánk.
Tényleg, nincs véletlenül Valakinek ilyen Topeak táska gyorscsatlakozója eladó?

(#168811) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Shockblaze márkáról hallotatok már?

(#168812) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!

Egy 29er MTB-re szeretnék új gumikat venni, jelenleg 80% város/aszfalt és 20% földút/murva lenne a tervezett felhasználási terület. Defektállóság előnyt jelent.
Mik a javaslataitok? Illetve hol érdemes venni?

Köszönöm!

(#168814) python1


python1
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az első telómat cserélném valami értelmesebbre, mtb-ről lenne szó. Jelenleg egy sountour van benne, de eléggé kemény, szeretnék valami puhább, jobb telót hozzá, jelenleg gyors szorítású, esetleg érdemesebb átütőtengelyesre cserélni, mondjuk akkor kell egy elsőkerék is hozzá?

(#168815) python1


python1
veterán

Vagy ha van esetleg itt valakinek valami értelmesebb, jó telója szívesen megszabadítom tőle.

(#168816) itouchfan válasza Hasaggymeg (#168806) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az soknak tűnik, mert a Recon/Judy/Sektor telós, hasonló felszereltséggel szokott 12 eleje lenni... Ez meg Reba. Bár ha a kerék szett nehéz, akkor megeshet. Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Csokicsibesz: köszi, az mindenképp egy logikus lépés lenne, ezek nem a legjobb külsők, meg már szinte mindenki TL-szel megy.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#168817) jjeahh válasza itouchfan (#168816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gyártó oldalán azt írja, hogy 10.5kg és ha lecseréled ezeket a fapados gumikat, meg átalakítod tubelessre, azzal akár 700g-ot is nyerhetsz, így elvileg lesz egy 9.8kg aluminium bringád, ami ha igaz, nem rossz :Y . Általában az alu 1x, Reba felszereltségű bringák tudtommal 11.5kg körül szoktak lenni nehéz gumikkal és belsővel. A márka meg valszeg tuti, már rég felküzdötte magát a nagyok közé. Őszintén szólva én nagyon elfogadnám ezt a cangát, pedig a színe annyira nem jön be.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168818) sebgutkopf válasza arn (#168716) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A bringázás sajnos nehéz téma a videó kódolásban főleg, ha tempó van. Nagyon sokat és gyorsan változik a kép tartalom és lényegében nincs vagy alig van statikus része a képnek, amin a codec jobban tudna spótolni, ezért az átlag bitráta korlátja érvényesül jobban a max-al szemben. Így jönnek a szép kockásodások.
Azt viszont nagyon nem értem, hogy miért csak a nagy felbontású anyagokhoz használják a vp9-et, holott a helytakarékosság miatt mindenhol érdekes lehetne nekik, hacsak nem a 4k tartalomgyártás felé akarnak tolni minél több feltöltőt.
Elég rendesen belenyúlkál a videódba, meg gondolom máséba is.

(#168819) sebgutkopf válasza ::Trunks:: (#168739) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én drasztikusabbat mondok neked. A 175cm-hez az L-es váz egyszerűen nagy és a bringa túl hosszú neked, ami miatt nagyon előre dőlsz. Még nincs benne sok km, így érdemes lenne a hol vetted egy M-es cserét kérni, de minimum kipróbálni ugyanezt a gépet M-esben.
Eltérő gyártók azonosnak titulált vázai egész más érzést keltenek. Vásárlás előtt ezért érdemes a reach és hasonló értékeket nézegetni a váz számozása helyett.

(#168820) Hasaggymeg válasza cdl (#168810) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most dobtam ki elnyűtt táskástól. :(

jjeahh...gyanús,még a híresen könnyű Chisel is nehezebb,nem?! :F Szerk.igen,az 11,95kg. :U Lehet ez van konzervdoboz aluból. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168821) szkink válasza cdl (#168810) üzenetére


szkink
aktív tag

Jó kis tatyó,szeretem,mi történt a csatijával?A csavart mára megoldottam,csak a megfelelő embert kellett keresni a melóhelyen :)

(#168822) ZolkoW válasza szkink (#168807) üzenetére


ZolkoW
őstag

Jujj, az ilyentől mindig félek... csak a ny.cső On-One, vagy a váz is? :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168823) jjeahh válasza Hasaggymeg (#168820) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bikeradar szerint az Expert 11.22kg. Ja, kissé gyanús, de ha hazudnak is valszeg 12 alatt van. Kis szerencsével a Kross-tól tényleg 10.5kg bringát kaphatsz, mert a kerekek valszeg könnyebbek, mint a Specin és a vázra ezt írják:
"Kross Level 9.0 frame was made using superlite aluminum. This alloy, due to thermal treatment, is characterised by high rigidity and overload capability. And most importantly, by low weight. In addition, in the least exposed areas, the frame tubes are triple-modulated to reduce its weight"
Szal lehet ez is valami csoda könnyített alu váz. Persze azért én sem lennék biztos benne, hogy valóban 11 alatt van, de valszeg könnyebb az átlagnál, ha már elvileg külön odafigyeltek erre a tervezésnél.
szerk: amúgy a láncvilla brutál hosszúnak tűnik, valszeg nem a legjátékosabb bringa :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168824) itouchfan válasza jjeahh (#168817) üzenetére


itouchfan
senior tag

De vaksi vagyok hogy nem láttam... Köszi :R
Egyébként valószínűleg több, de a 11 is nagyon jó még :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#168825) cdl válasza Hasaggymeg (#168820) üzenetére


cdl
senior tag

ÁÁÁÁÁ, francba. 2 bringán használnám a táskát, azért kellene.

(#168826) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Van egy cross-trekking bringám (azt hiszem ez a megnevezése talán. Mtb-szerű, de vékonyabb alu váz és kerék), amin eredetileg egy kőkemény Concept, vékony nyereg van. Kezdettől probléma, hogy pár óra alatt annyira feltör, hogy ezt követően napokig nem tudok ráülni. Konkrétan emiatt nem tudok nagyobb távokat menni, miközben a lábam bírná.
Szeretném lecserélni, de ötletem sincs mekkora a csőméret és milyen nyerget kellene választanom. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

(#168827) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Mini nyeregtáska.
Egyébként is, ha valaki nem szereti a nyeregtáskát mert cikinek tartja, működhet a dolgok eltúlzása technika: cseréld óriásira, és az máris bikepacking, az pedig menő.
Csak ki kell tömni, mondjuk ilyen esőkabát-szélálló mellény-kaviáros szendvics-traktorbelső mehet bele bőven.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168828) athomi válasza ZolkoW (#168827) üzenetére


athomi
veterán

Az ilyesmit nem lopkodják le idehaza, ha magára hagyja az ember a kerékpárt? Szükségem lenne valami hasonlóra, de nem tudom elképzelni, hogy hosszútávon a kerón maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#168829) xy.zsolt válasza sebgutkopf (#168819) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Elsőre nekem is ez a meglátásom....a decathlonos mérettáblázat csalt felfelé (ezekszerint még most is HA L-est javasolt a 178 magassághoz). És ha így van akkor nincs az a beállítás amivel igazán kényelmessé lehetne tenni.....csere a megoldás

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168830) Hasaggymeg válasza cdl (#168825) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Körbenéztem hátha,de úgy tűnik biztos kidobtam. :( Amúgy csodálkoztam is minek kell ,mert egy örök darabnak tűnik,táskát már többször varrtam mielőtt végleg szétment,de a tartó végig atombiztos volt. :F

PeachMan...cső maradhat,a nyeregügyben nézz rá az összefoglaló idevágó részére.

ZolkoW... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168831) Hauptmann


Hauptmann
addikt

No, akkor kezdésnek vállalható a Csepel Torpedal 2.0 Sora? Mert ha igen, akkor megrendelem lassan.

(#168832) ZolkoW válasza athomi (#168828) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is félteném, mondjuk a biciklit sem szívesen hagyom ott sehol. Legutóbb egy kilátóhoz mentünk fel (feleségem egy hős, ő találta ki, hogy tekerjünk fel a szilvásváradi Millenium kilátóhoz - 200m/4km- , és végig is csinálta, kivéve az utolsó kavicsos meredekebb részt, ami igazából már inkább gyalogos szakasz), és a bicókat lelakatoltuk a parkolóban, az egyik nagy táskát fent hagytam, persze értékeket nem hagytunk benne. Mindent azért nem lehet mindig magunkkal vinni... Ez a hengeres kormánytáska amúgy bejön pakohatóság szempontjából is, egész sok dolgot elnyel. A kínaihoz (csak jön egyszer az is) adnak vállpántot, ezen nincs, pedig praktikus lenne.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168833) xy.zsolt válasza ZolkoW (#168832) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én inkább felsétálok a bringával a kilátók lépcsőin is ha egyedül tekerek....az a tuti :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168834) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek az normális, ha kb. minden 2. nap állítok valamit a bringámon, ami jónak tűnik, de utána megint kényelmetlen. Nagyon függ a fáradtsági szintemtől, egyik nap kényelmes, utána meg fáj a hátam, csuklóm, derekam. Vagy nem nyújtok eleget?

[ Szerkesztve ]

(#168836) 6030D válasza IMIIKE1998 (#168834) üzenetére


6030D
Ármester

Nem

NKusz: nincs még egy ember, aki ennyire istenítené a hurrikánt... mondom mi van, megint új nick? Szürke a varjú, akkor igen. :C :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#168837) galuska95 válasza python1 (#168814) üzenetére


galuska95
aktív tag

Szia! Milyen a mostani? Tarcsafekes? normal gyorszaras tengely? Milyen a vazad? Mennyit koltenel ra? Mire hasznalnad? Ezeket valaszold meg akkor tudunk pontosat mondani.
egyebkent a teljesseg igenye nelkul: hasznaltan vagy ujonnan: rock shox reba,recon, tora, ujabb suntourok (aion, epicon)

(#168838) G@ben


G@ben
addikt

Otthoni módszerekkel hogy tudom minél biztosabban megvizsgálni, hogy a váz és a teleszkóp sérült-e? Az egyenességet mindkettőnél meg tudom nézni, lámpával jó alaposan megvizsgálom, hogy látok-e repedést valahol, a teleszkópot leeresztem puhára, hogy könnyen össze tudjam nyomni és figyelem, akad-e vagy ad-e fura hangot. Ezen kívül mit lehet még tenni? Egyik szerviz sem vállalta ezeknek a bevizsgálását.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#168840) IMIIKE1998 válasza 6030D (#168836) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Napfénysüti mondta ezt egyszer, nekem is ilyen: Ha nem vagyok fáradt, akkor kb. mindegy a pozíció, de gondolom elfáradnak a core izmaim és utána mindig állítgatom össze-vissza, mert fáj a felsőtestem.

[ Szerkesztve ]

(#168841) Dudi08 válasza IMIIKE1998 (#168840) üzenetére


Dudi08
tag

Gyúrj egy kicsit, utána jobb lesz.
Nekem a könyököm fájt, de egy kis edzés és szenvedés után (2 hónap) semmi bajom.
Minden nagyobb állításnál én is éreztem a derekam stb, de meg fogod szokni.
Fáj-fáj, de viseld el.

(#168842) python1 válasza galuska95 (#168837) üzenetére


python1
veterán

Ja, részleteket valóban nem írtam, tulajdonképpen arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen villát lenne most érdemesebb megvenni, gondolok itt arra, hogy gyorszáras vagy átütőtengelyest érdemesebb megvenni. Jelenlegi vázam egy Scott yz 10-es L-es váz amibe tenném.Na most jelenleg gyorszáras a villa, vagyis a kerék bele, ha átütőtengelyest szeretnék akkor kerék is kellene hozzá másik, egyébként pneumatikus tárcsafékes. Használtban gondolkodtam kb 40 e forint környékén, tulajdonképpen most 26"-os benne a kerék, de inkább már 27,5 vagy 29"-os kereket tennék bele, természetesen a hozzávaló villával.

(#168844) maximilian4 válasza jjeahh (#168817) üzenetére


maximilian4
addikt

Azért elég nehezen hihető hogy alu vázzal és egy közepes felszereltséggel 10,5 kg. :DD

Maxi

(#168846) ZolkoW válasza NKusz (#168835) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem az új pont szimpibb, ha van TLE-ben, akkor felveszem a listámra legközelebb :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168847) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#168840) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem tudom, az viszont "veszélyes", ha fáradtan állítgatsz, vagy legalábbis akkor hagyd úgy a következő 1-2 ride erejéig, hogy árnyaltabb képet kapj, nomeg egyszerre ne túl sok dolgot, praktikusan lehetőleg csak egy paramétert..

python1: a Treknek volt gyárilag 69ere (29-es első, 26-os hátsó kerék) ;) - persze ez a váz úgy lett kitalálva. Én is több fantáziát látnék a jelenlegi elhasználásában, aztán egy komplett 29es megvásárlásában.

Ha már itt tartunk: feleségem 26-osát el kéne adni, de valószínűleg még lefestem előtte, mert nagyon ütött-kopott a sok festékleverődéstől. Még a homokszórás is felmerült, aluváz, natúron jól mutatna, csak hát ezek olyan költségek, amik már-már összemérhetők a komplett bicó értékével (na jó, mondjuk a vázét megduplázzák). Szerintetek? Ahogy most kinéz, tuti nem viszi el senki, úgy meg még pofás is lenne.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#168848) Acef válasza Hauptmann (#168831) üzenetére


Acef
addikt

"akkor kezdésnek vállalható a Csepel Torpedal 2.0 Sora? "

Szia,

én is hasonlót használok (fitness) [link]

Vállalható, de arra készülj, hogy kb 700x25-26-os a max külső ami elfér a vázban. Én a 700x28 miatt kicsit "faragtam a vázon :B

Amennyiben szempont, akkor a szélesebb gumi miatt a Decathlon kínálatát is érdemes megnézni, azokba a vastagabb gumi is elfér.

[ Szerkesztve ]

(#168849) python1 válasza NKusz (#168843) üzenetére


python1
veterán

Köszi a választ!
Később tervben van egy komoly bringa építése , tulajdonképpen kicsit fel szerettem volna turbózni az elejét, hátsó kereket nem bántanám, azért gondoltam előre nagyobb kereket. Akkor marad az A terv, kap egy jobb villát mint a mostani, és megy bele a régi kerék, azt széjjel bringázom egyelőre ezt. Amúgy ja, 90 kiló környékén van a versenysúlyom, magasság 182, de lassan megyek össze, lehet mire oda kerülök, hogy megépítem a következő bringát, visszanövök az L-es mérethez. :)

[ Szerkesztve ]

(#168850) IMIIKE1998 válasza Dudi08 (#168841) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi , van benne valami, egy ideje már nem edzettem felsőtestre. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.