Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168101) szuszinho


szuszinho
őstag

Lidl...
Vettem én is állványt. Van egy csomó tisztító is (lánc, fék, váz). Jók ezek a cuccok?

(#168102) cdl válasza ZolkoW (#168098) üzenetére


cdl
senior tag

Nincs benne wifi.
Ha nem gond, kábelezel, akkor ok.
Szidni szokták a BT kapcsolatot.
Én inkább vettem még egy 530-ast a családba.
Elég tamáskodó vagyok a Bryton szoftver fejlesztőivel.
Ez legalább majdnem hibátlan.
De ha újat kéne vennem, 420-as lenne.

Más, nem jön Valaki Sopronból Debrecen felé?
Találtam ott egy Decás bringát, megvenném.
Csak kell egy második, olcsó bringa is Nekem. Munkába járni, tartaléknak, télire.
Vissza a gyökerekhez, ilyen 520-as volt az első outim :)

(#168103) TayRol válasza Hasaggymeg (#168093) üzenetére


TayRol
veterán

Ügyes a gyerek, sokkal jobb az állóképessége mint nekem. :)
Azért nem semmi kombinációval történt a folyadékpótlásod. :D

(#168104) ggeleven válasza szuszinho (#168101) üzenetére


ggeleven
őstag

Vettem már korábban belőlük és egynek teljesen jók.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#168105) Hasaggymeg válasza Talala (#168099) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így elsőre itt minden talál mindennel.Ami az első váltót illeti,én sosem szerettem az alsó bilincseseket,olyan bénán néz ki és takarítani is nehezebb...szerintem. Innen az Alivio,természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168106) Talala válasza Hasaggymeg (#168105) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Csak azért alsó bilincses kivitelt néztem mert jelenleg is olyan van felszerelve. Nem tudtam, hogy ennek igazából nincs szerepe. Na meg a shopban nincs is más felfogatású ami kompatibilis lenne max 44-es fogszámmal. Az általad linkelt alivio max fogszáma 40, nekem 44-es a legnagyobb lánckerék fogszáma. Ettől függetlenül vehetném azt is. Mert ha kompatibilis és mindegy hogy alsó vagy felső bilincses, akkor inkább a felsőt választanám én is :K

[ Szerkesztve ]

(#168107) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Egy kis megszakértésre lenne szükségem. Tavaly december környékén kellett (az első kerekemet ellopták) új kerékszettet beszereznem, és olyan gondom lenne, hogy brutál hangja van a féknek, mikor a fékezés végén vagyok, vagy ha tolom a bicajt, és közben fékezek. Olyan, mint mikor vizessé válik a tárcsa, és visít fékezéskor. Sokat nem használtam az elmúlt fél évben a bicajt, létezik, hogy még nem kopott volna be az új tárcsa? Vagy új állapotban se nagyon kellene, hogy hangja legyen? Ha minden igaz, kompatibilitási gond nincs a fékpofa, és tárcsa (igaz felül, csak metalt ír, viszont lejebb már azt írja, hogy resin-nel is kompatibilis) között.
Itt egy kép a tárcsáról, van rajta némi elszíneződés, ez normális: [kép]
Esetleg a fék pofák nem feküdnének fel normálisan, állítsak a féknyergen, vagy csak kopnia kell még a tárcsának? :F Az előző kerékszettel nem volt ilyen gebasz.

(#168108) bardi válasza SOAD19 (#168107) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem a nyikorgást egy kis féktisztító megoldotta, nem törölgettem, hanem fújtam a tárcsa mindkét oldalára.

'92 Honda VFR 750

(#168109) sebgutkopf válasza maximilian4 (#167995) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Valóban nem ma kezdte. Egyébként pont az tűnt fel, hogy a videón nagyon odafigyelt, hogyan beszél, mert élőben sokkal erősebb az akcentusa.
Ja itthon nem tudom van-e egyáltalán ilyen szivacságyba érkező, vagy ballonra érkező gyakorló pálya. Annyi, hogy itt a pályát nem csak, de egyes szakaszokat kimondottan maguknak készítik annak megfelelően, hogy mi a cél. A "sátán" mostani átalakításnak többször is nekifutottak és lapátoltak, döngöltek órákat és próbálgatták mikor hogyan dob. Aztán épp levettek a magasságából, vagy a felfutó szögén állítottak...
Ha meg jön egy durva eső azt kárt tesz benne.
Nagyra értékelem a munkájukat, mert amikor itthon szórakozunk azt az ő munkájuk teszi lehetővé, hogy van hol.

(#168110) nightmare13


nightmare13
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy ez a legjobb hely-e erre, de szeretnék egy trekking drótszamarat munkábajárásra/néha túrázásra. 120-160 között tudnék rá szánni, melyik típusokat éri meg itt venni? Agydinamó, első teleszkóp lenne fontos a felhasználásomnál extrák közül.

Neuzer Ravenna 100, Gepida Albion 200, Csepel Traction 150/200 (bár a 150 kis hurkagumija nem annyira nőtt a szívemhez). Vagy van ezeknél jobb ebben a kategóriában?

Válaszotok előre is köszönöm!

Üdv:
Bálint

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#168111) Hasaggymeg válasza Talala (#168106) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A fogszám különbség számít,hisz a bilincset olyan fel teszed amennyire kell.A direkt rögzítésűek már tál tészta,azt nem lehet akármennyit mozgatni függőleges irányba...tehát ha tudja a legkisebb és legnagyobb első tányérod közötti fogszámkülönbséget akkor jó.A másik amire figyelj a bovdenhossz,és a húzás iránya,mert míg előbbinél cserére kényszerülhetsz (felső bilincsesné más lehet a hossz mint alsósnál,talán rövidebb kell,ami amúgy jó,de fordítva toldani nem tudod a bovdent) a másodiknál meglehet olyan kell legyen a húzás mint ami most van...bár amit én linkeltem az így is úgy is működtethető...Ugyanakkor...most nézem,hogy amit linkeltem csak max 18 fog különbséget tud,neked meg a 22-44-között 22 fog van. :(

(#168107) SOAD19...ott bizony mintha volna valami szennyeződés a tárcsán,rozsda vagy egyéb.Le kell fékezni,vagy smirglizni onnan,annak nem volna szabad visítani. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168112) ígyvanferi válasza szuszinho (#168101) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ehhez részben kapcsolódva: az aldiban múlt vasárnaptól árult szerszámkészletből ha valaki még lát Budapesten és környékén, szóljon. Vasárnap délelőtt csak egy vidéki üzeltbe jutottam el, ott már nem volt (ha volt egyáltalán), azóta meg itt BP-en jártam pár belvárosi boltban, eredménytelenül. Lehet marad a rosebike-os készlet 50 euroért. Gondolom nagyjából ugyanazok vannak mindkettőben.

(#168113) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#168112) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rosebike-ot nem tudom,de az Aldiban jó szerszám aligha van...tapasztalatom szerint legfeljebb barkács szint közepe. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168114) Talala válasza Hasaggymeg (#168111) üzenetére


Talala
senior tag

Így már világos. Mindent néztem, csak azt az adatot nem...
Így marad az alsó bilincses alivio, az megfelel minden feltételnek. Rendelem is :)
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! :R

(#168115) Sefter


Sefter
veterán

Köszi mindenkinek, még sikerült venni egy állványt.
Vettem egy gatyát is, hétfőn lesz egy hosszabb utam vele, kiváncsi leszek farmerhoz képest kényelmesebb-e...

Psn ID: sefter_hun

(#168116) INTELligent


INTELligent
senior tag

Kell valakinek alltricks kupon (100€ felett 10€, szóval ingyen szállítás, 07.04-ig jó) - én legfeljebb egy telópumpával szállnék be, de ha valakinek ez nem ok, akkor is szívesen odaadom.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#168117) Hasaggymeg válasza Sefter (#168115) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan sz@r még az Aldiban sem lesz ami kényelmetlenebb egy farmernadrágnál. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168118) ggeleven válasza ígyvanferi (#168112) üzenetére


ggeleven
őstag

Ilyenre gondolsz? Pont tegnap voltam, de ha megyek legközelebb megnézem.
BIKEMATE Kerékpáros szerszámkészlet, 28 részes

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#168119) INTELligent


INTELligent
senior tag

Az ilyen lidl-s pumpa használható? Nem várok csodát, csak hogy a kollégiumban ne a minipumpával kelljen felfújni a gumit :DDD.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#168120) nightmare13 válasza INTELligent (#168119) üzenetére


nightmare13
senior tag

Kollégiumban nem inkább felhúzni szokták a gumit? Mondjuk már majdnem 10 éve, hogy kollégista voltam, azóta lehet változtak a trendek :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#168121) ggeleven válasza INTELligent (#168119) üzenetére


ggeleven
őstag

Ilyen? link
Korábban vettem hasonlót szintén a lidlben és használható. Azt nem tudom, hogy mennyire mér tized pontosan, de jól lehet vele bicót/babakocsit fújni. Viszont pár év alatt a szelep kikopott kicsit, ezért rá kell fogni fújás közben. Ellenben csak 3ezer...

(#168120) nightmare13
Van akinek rá kell segíteni egy kicsit minipumpával... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#168122) Somatom


Somatom
veterán

Hú srácok, hirtelen beesteledett. Bemenekültem a Görzenálba. Valahol azt olvastam, hogy a sörtől elvonul a vihar. Csak nem emlékszem, hogy melyiktől, úgyhogy most kénytelen vagyok addig próbálkozni, amíg az egyiktől elvonul. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168123) bardi válasza INTELligent (#168119) üzenetére


bardi
aktív tag

A nyomásmérője elég gagyi, de minipumpa után megváltás így is.

'92 Honda VFR 750

(#168124) Rica


Rica
senior tag

Otthon is vasarlasi hiszteria van? Raszantam magam az xt fek beszerzesere. Mult heten a bikediscount.de oldalan £56 volt, ma 95 :Y
Nezegettem egy ideje a Whyte 909 v2 erdei bringat.
Szereny £2200 (×390) Eltunt. Meg a model is. Kihoztak gyorsan Sram verzioban. Csucsmodel haladoknak amit kifejezetten csak angol videki erdokben lehet kihasznalni. Jo lesz az munkaba jarni is :F
Ajanlottam par hete valakinek egy jobb Canyon xc bringat. Semmijuk nincs raktaron. :F Es igy tovabb...

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168125) ígyvanferi válasza Hasaggymeg (#168113) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elég lesz bőven a barkács szint közepe is nekem. Van egy saját kecském, meg a barátnőé. Hogy egy-két évente lecseréljem a láncot, sort, esetleg hajtóművet, arra ez is alkalmas a facebook csoportos tapasztalatok alapján. Igazából a szerszámok egyesével összeszedegetését szeretném egy komplett készlettel megspórolni, nem feltétlen az olcsóság miatt hajtom. Persze az aldis sokszorosát sem szeretném elkölteni, mert nincs értelme.

(#168118) ggeleven: igen, ez az. Köszi, ha megnézed!

[ Szerkesztve ]

(#168126) INTELligent válasza ggeleven (#168121) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#168127) Studi


Studi
addikt

Sziasztok,

Szeretnék egy kétkerekűt vásárolni. Kinéztem magamnak a GIANT Contend 3 2020 típust, de úgy tűnik már nem beszerezhető. Milyen alternatívát javasolnátok 250e Ft körül? 56-os, vagy L vázméretet kalkuláltam magamnak.
Újat szeretnék, magyar boltból, lehetőleg olyanból, ahol intéznek ingyen hitelt hozzá.

(#168128) f4lcon válasza Rica (#168124) üzenetére


f4lcon
őstag

és ez még egy jó ideig így is lesz.
nem csak a kerékpárok fogytak el, hanem az ellátási lánc egésze kiürült, vissza a vázgyártókig. nincs bringa a kiskerben, nincs a nagykerben, a gyártó nem tud gyártani mert nincs alkatrész, stb
óvatos iparági becslések szerint 3 millió (!!) kerékpár hiányzik csak az európai ellátási láncból (kész/félkész).

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#168129) Angelina87 válasza ígyvanferi (#168112) üzenetére


Angelina87
tag

Helló, én így jártam a fújtatóval!!
Megoldás, ha fölhívod a központi számukat, és ott megadod mit szeretnél melyik aldiba, és ha van még bárhol az országban, áthozzák neked! :)

Szerintem ez egy nagyon jó, kényelmes megoldás! :)

" A világon vendég vagyok."

(#168130) varsam válasza f4lcon (#168128) üzenetére


varsam
őstag

persze kérdés mit hoz a jövő, de remélem a használt piacon fog kikötni majd nemsokára ezen felvásárolt bringák jó része és jó áron lehet majd alig használt kerékpárt venni.

Mert amúgy kis túlzással tényleg minden webshop ki van fogyva

[ Szerkesztve ]

(#168131) f4lcon válasza varsam (#168130) üzenetére


f4lcon
őstag

hát szerintem alaphangon egy jó év-másfél kell majd, mire minden vissza rendeződik
eddig is voltak túlkeresletek, de azok jellemzően lokálisak (max. kontinens szintűek) de most a vírus alatt/után ami történik az világszinten ugyanaz mindenhol. erre nincs felkészülve senki

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#168132) TayRol válasza Studi (#168127) üzenetére


TayRol
veterán

A hitel része még hagyján, de bringát már nem nagyon fogsz kapni mostanában. :D

Amúgy Decathlonban is nézd meg, illetve a Wilier-ek között is volt valami Claris-os e körül.

(#168133) CragON válasza Studi (#168127) üzenetére


CragON
aktív tag

Decathlon

GIANT már a következő évi modelleket gyártja.

(#168134) TayRol


TayRol
veterán

Egy kis segítség kellene nyereg ügyben. Az eddigi legkényelmesebb nyergem a régi Speci montin (2013-as Hardrock) volt, amiről azt sikerült kiderítenem hogy 143 mm-es és így néz ki.

Van tipp, hogy milyen ülés lehet? A specifikációk alapján semmi infót nem találtam.

(#168135) Rica válasza f4lcon (#168131) üzenetére


Rica
senior tag

Bosegbol a hianyba, mint regen a szabolcsi almaval. Szerintem en nem varom meg amig egy 2015-os fek 100 ezer Forint lesz. Megveszem ma este a meg kibirhato felarral. Lehet, hogy nem is fogjak tobbet gyartani, akkor pedig tenyleg megszivtam.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168136) maximilian4 válasza Somatom (#168122) üzenetére


maximilian4
addikt

Majd szóljál már ha mész valami bikepark felé. Felrakom a vontatmányra a bicajomat és még segítek is megtalálni a sört. Viszont ha miattam nem tudsz időben lerakodni, nem vállalom a felelősséget. :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#168137) P11


P11
csendes tag

Vásárolt már valaki Bikemag apron hirdetett használt bringát a [SOS MA CSÚCS hirdetőtől? (a linkelt csak példa)
Folyamatosan teszik fel a használt bringákat. Megbízhatóak?

(#168138) maximilian4 válasza P11 (#168137) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez mondjuk engem is érdekelt, hogy ezek “miben vannak”. Brutál sok high end bringát hirdetnek, némelyik igazi ritkaság, ráadásul nagyüzemben hozzák befele a ritkábbnál ritkább gépeket. Azért néhány kérdés felmerült bennem. Honnan szerzik és mégis mennyiért ha még így is megéri nekik, vajon adóznak-e stb...gondolom a Sagan lopott bringáját akarod megvenni 1,75m-ért :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#168139) galuska95 válasza TayRol (#168134) üzenetére


galuska95
aktív tag

ez szerintem egy wtb lesz de pontosan ne mtudom

(#168140) galuska95 válasza P11 (#168137) üzenetére


galuska95
aktív tag

nem gáz, hogy ennyi pénzért nem átütős a teló és nem 1x a váltás?

(#168141) Somatom válasza maximilian4 (#168136) üzenetére


Somatom
veterán

Késő, megtaláltam. 2 korsó meggysörtől vonul el a vihar. Utána még elintéztem a dolgaimat Pesten, de mire megint átértem Budára, durván leesett a vércukrom. Követtem az itteni példát, azonnal betértem egy "cukrászdába". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168142) Rica válasza maximilian4 (#168138) üzenetére


Rica
senior tag

Angliabol tobb tiz ezer lopott bringa tart Del-Kelet fele folyamatosan. Siman lopjak fenyes nappal, ejszaka pedig garazsokbol es kisebb uzletekbol. Itt nem szabad bantani a tolvajt...es uldozni sem. 🤦‍♂️

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#168143) P11 válasza maximilian4 (#168138) üzenetére


P11
csendes tag

Ja, miután lealkudtam 1,5m-re. Végül is mégis csak lopott. :D

galuska95 Csak példa, nem akarom megvenni, viszont úgy látom átütős és írja is.

(#168144) Somatom válasza Rica (#168142) üzenetére


Somatom
veterán

Mi van akkor, ha ellopod a tolvajt? Itt volt, eltűnt, ennyi. Ha egy biciklit nem talál meg a rendőrség, akkor egy biciklitolvajt sem. Már, ha egyáltalán bejelenti vki, hogy ellopták a biciklitolvaját.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#168145) parandroid válasza Somatom (#168144) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne igyál többet.

p

ps.: ;]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168146) nmate91 válasza P11 (#168137) üzenetére


nmate91
tag

Én mondjuk rosszul vagyok már a címétől is...

(#168147) TayRol válasza galuska95 (#168139) üzenetére


TayRol
veterán

Oh, köszi.

(#168148) Toobee válasza P11 (#168137) üzenetére


Toobee
veterán

Specimet nála vettem 2018-ban. Tipikus nyepper.

https://barbieripnk.hu/

(#168149) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Rég purcantam már ki tekeréstől úgy mint ma :) még a combjaim is begörcsöltek az erősebb, 86CAD-on tekeréstől. A vége előtt 25km-től a 90 feletti pörgetés segített hazáig.
78 psi nyomáson volt a hátsóm úgy mintha tubeless lenne. Ki érti ezt, hogy miért keményebb tapintásra, érzésre a belsővel használt gumi mint a belső nélküli egyazon nyomáson? Most 65 psi-re csökkentettem a hátsó belsős TLR-t és kb hasonló keménységű mint a 73 psi-s első tubeless

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168150) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!
Új MTB kerékpárt keresek maximum 150 000,- Forintért.
Nézegettem a Cube Aim 2020-at ill. a decathlonos Rockrider ST 540-et.
Létezik ezeknél jobb ajánlat maximum ennyiért?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.