Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168601) bringasisti válasza flash- (#168598) üzenetére


bringasisti
őstag

Szigliget vár

BENEFON DELTA--------N8

(#168602) jjeahh válasza metrion (#168600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A németekről nekem. Rosebikes.hu, bike24, bike-components (legutóbb mondjuk ők 2 nap késéssel küldték el), hibike.com, bike-discount és talán r2 bike, tőlük még nem rendeltem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168603) arn válasza sebgutkopf (#168588) üzenetére


arn
félisten

Sajnos - vagyis nekem :) - a gopro8 szelzajos ott, ahol a 7es nem.

utolag belenyukalsz a videoba? Mert en nem akarok annyi energiat belefektetni, csak egy def mod legyen nagyjabol ok, aztan vagom lossless. A flatet megnezem, bar ez a szinesszagos dolog jol szokott mutatni, ha nem korrigalok utolag.

-1evvel nyerek vmit majd az ison, de a sotet helyeken ez sem fog segiteni - valszeg annyival vilagosabb helyen mentel, a ket cam szenzora tok ua.

az fps csokkentest hasznalod a hosszabb expo miatt? 60fpsnel be lehet kapcsolni, de a lowlight problemak miatt eleve 30fpsel vettem mindent.

a youtube szvsz nem csak a kodekben ter el, 1080p korabban sokkal jobb minosegu volt, csak lebutitottak, a 2k-4k ok. Legalabbis fel eve az volt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#168605) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Kinéztem magamnak a Neuzer Courier DT-t, újrakezdésre talán jó lesz. Olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan bolt Pesten, ahol lehet konfigolni, pl. a gyári hajtásláncot Tiagrára cseréltetni, ha náluk veszem a gépet újként?

(#168606) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Esetleg más javaslat gravel területen, ami gyárilag legalább Sorával, vagy Tiagrával van szerelve? Összegben mondjuk 200 ezer körül maximum.

(#168607) Toobee válasza Hauptmann (#168606) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyiért vázat fogsz kapni gravel vonalon.

https://barbieripnk.hu/

(#168608) nmate91 válasza Hauptmann (#168606) üzenetére


nmate91
tag

Courier az nem fitnessbike? Egyeneskormányos kell, vagy kos?

Nagyon picit több: Csepel TorpedAL 2.0
Illetve, ha játszik a Decathlon, akkor Triban RC500, de én a Csepelt vinném.

(#168609) xy.zsolt válasza Hauptmann (#168606) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Abban sem vagyok biztos, hogy a 28mm-nél szélesebb gumi belemegy....szóval lehet már a váz sem "gravelesíthető" :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#168610) nmate91 válasza nmate91 (#168608) üzenetére


nmate91
tag

Pardon! Nem Torped, hanem Rapidra gondoltam.

(#168611) Rotyi válasza flash- (#168598) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Itt nézz szét. [link]
Van FB oldaluk is, ott is szokott lenni még pluszban.

Ami majdnem az, az nem az!

(#168612) Hasaggymeg válasza flash- (#168598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hegyes tű,Kőtenger,Salföld,Theodora kút,Badacsonyi kilátó (meg még egy rakat kilátó)...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#168613) Hauptmann válasza nmate91 (#168608) üzenetére


Hauptmann
addikt

Elviieg a Courier DT gravel sok bolt szerint.

Alapban országútit szerettem volna, de ahol lakom, sok helyen murvás, zúzottköves út van, így jött képbe a gravel, mert nem vagyok benne biztos, hogy az outi gumi nagyon szeretné az apró köveket.

Koskormány mindenképp.

A Csepelt nézem, Sorás. Viszont ahogy látom, a legnagyobb vázméret 53 cm, én viszont 178 vagyok, az álmoskönyv szerint nekem az 56-57-es méret a jó. Nem lesz túl kicsi? A Sorát később le lehet váltani egy 3x10-es Tiagrára?

Rapidból van 56.

[ Szerkesztve ]

(#168614) Because válasza Hauptmann (#168613) üzenetére


Because
őstag

ha koskormány kell akkor a CX változatot keresd, van tárcsafékes változat is.

Rapidból a ~175 centimhez az 51-es volt kényelmes

[ Szerkesztve ]

(#168615) Hauptmann válasza Because (#168614) üzenetére


Hauptmann
addikt

DT is van koskormánnyal, vagy a webshop-ok képe hazudik. :DDD

(#168616) cdl válasza Hauptmann (#168613) üzenetére


cdl
senior tag

178 cm-hez inkább 54-es, M-es vázat keresnék.

(#168617) Hauptmann válasza nmate91 (#168610) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na várj, melyik Rapid? Van az acélcázas Rapid 3, meg az aluvázas Rapid 1.1, és 2.1.

cdl,

Majd személyesen úgyis megnézem, melyik vázméret a jó.

(#168618) TayRol válasza Hauptmann (#168613) üzenetére


TayRol
veterán

nem gravel a DT. rosszul írták.

(#168619) nmate91 válasza Hauptmann (#168617) üzenetére


nmate91
tag

A DT nem gravel, lehet könnyebb így eladni manapság. Persze át lehet alakítani gravelre. Neked igazából mindegy mi akkor, csak koskormány és mehessen bele ballonosabb gumi.

Rapid 3 az hi-ten acél, sajnos vacak. Rapid Alura gondoltam, az viszont szerintem nincs koskormányos kivitelben. Akkor viszont a Decásat tudom talán javasolni, ott már karbon villa, full Sora, jó áttételtartománnyal. Tiagrások sokkal drágábban vannak csak, 300 feletti téma.

Ha a Neuzer tetszik, természetesen veheted, de én fázok a márkától. Deca ezerszer előbb.

(#168620) Because válasza TayRol (#168618) üzenetére


Because
őstag

mi a gravel fogalma, kategóriája? mert ugye pl. jönnek ki az egyenes kormányos gravelek (amiket idáig merev montiknak neveztünk, de lehetne akár fitnesz is) :U

[ Szerkesztve ]

(#168621) nmate91 válasza Because (#168620) üzenetére


nmate91
tag

Sosem szerettem ezt a szót, hogy gravel amúgy, mert abszolút homály. De alapvetően abból indult az egész, hogy egy olyan országútid legyen, amibe ballonosabb kerekeket rakhatsz. Innen nőtt ki tisztábban a gravel, ami inkább montisabb, endurance geoval és akár bikepackingre készen "jön le a szalagról". Gondolom az egyeneskormányosnál a fitness bringa nyomán mennek, montis váltószettel, talán meredekebb fejcsővel és terepes gumival.
Igazából a kerékpárgyártók próbálnak minél speciálisabb igényeket lefedni ezekkel, hogy amikor megvásárolod kevésbé kelljen személyre szabnod.

biznisz.

(#168622) Hauptmann válasza nmate91 (#168619) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Rapid 2.1-et néztem, azon Shimano Altus van, amit nem értek, az nem MTB váltó? Gondolom, plusz pénzért ki lehet cserélteteni az egyenes kormányt kosra, bár úgy már elég drágára jönne ki.

Amint nem mondtam, és fontos infó a vásárláshoz, hogy OTP SZÉP kártyára venném (csomó pénz van a szálláson meg a szabadidőn, soha nem költeném el), így sajna a Deca nem játszik.

(#168623) Because válasza Hauptmann (#168622) üzenetére


Because
őstag

van nekik a Rapid 2.0 ami Sora szettes koskormányos

csepel katalógus 2020

(#168624) Because válasza nmate91 (#168621) üzenetére


Because
őstag

mondhatni minden ami murván elmegy gravel... vagy ilyesmi

(#168625) Hauptmann válasza Because (#168623) üzenetére


Hauptmann
addikt

Azt néztem, csak lejjebb írta a nmate91, hogy a Hi-Ten váz fos.

(#168626) nmate91 válasza Hauptmann (#168625) üzenetére


nmate91
tag

Ott a CSEPEL RapidALU 2.0 SORA :) Akkor van mégis a katalógus alapján.

[link] alapján érdeklődni kell. Nekem facebookon a csepelbike anno válaszolt pár perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#168627) Because válasza Hauptmann (#168625) üzenetére


Because
őstag

ez az alu Rapid

(persze nem a legjobb az a hi-ten, viszont ma is mennek még a 20 éves kályhacsöves gépek is)

[ Szerkesztve ]

(#168628) nmate91 válasza Because (#168627) üzenetére


nmate91
tag

Persze, totál hobbi felhasználásra jó. De azért ha egy heti százast tekersz, szerintem már megéri valami jobb.

(#168629) Hauptmann válasza nmate91 (#168626) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, megvan. tetszik. Na, majd megnézem, hol lehet behúzni SZÉP kártyára. :DDD

(#168630) Because válasza nmate91 (#168628) üzenetére


Because
őstag

jaja főleg hogy ez is 200...

(#168631) TayRol válasza nmate91 (#168626) üzenetére


TayRol
veterán

ez amúgy egész vállalhatóan néz ki.

(#168632) Toobee válasza Hauptmann (#168617) üzenetére


Toobee
veterán

Én valamelyik Romet gravelt láttam egy kirakatban, rohadtul bejött. Úgy láttam van olcsó verzió belőle.

https://barbieripnk.hu/

(#168633) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Bár, a Torpedal 2.0 Sora is tetszik. Az jutott eszembe, hogy majd lefényképezem az utcát, és bedobom ide, hogy mi a véleményetek róla, mennyire bírná egy 26-os szélességű gumi.

(#168634) nmate91 válasza Hauptmann (#168633) üzenetére


nmate91
tag

Gumi bírja, kérdés a segged (twss) meg a veséd :DDD

Ha már Csepel, jönni fog deepspace monti, acélvázzal.

[ Szerkesztve ]

(#168635) Hauptmann válasza nmate91 (#168634) üzenetére


Hauptmann
addikt

Monti semmiképp. Nyilván, nem száguldoznék a szar úton, meg mondjuk, ahol mennék , 80%-ban aszfalt van.

(#168636) nmate91 válasza Hauptmann (#168635) üzenetére


nmate91
tag

Ja, ezt nem neked írtam, csak úgy :D

(#168637) Because válasza Hauptmann (#168635) üzenetére


Because
őstag

venni kell egy Triban 100-ast és kész :DDD

(#168638) illyesimre


illyesimre
friss újonc

Sziasztok.
Segítsetek légyszi, hétvégi tekergő vagyok, 90%-ban a "hegyeket" keresem, most bringa fronton szintet szeretnék lépni. Két típust néztem ki magamnak, ti melyiket választanátok?

https://trek.hu/kerekpar/mountain-bike/elso-telos/alu-vazas/legujabb-modell/item/69944-trek-marlin-6-kerekpar-2020.html

https://www.cube.eu/hu/2020/bikes/mountainbike/hardtail/aim/cube-aim-sl-blueberrynflashyellow-2020/

Előre is köszi.

(#168639) sebgutkopf válasza arn (#168603) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezen a mostani videón semmit nem kellett belenyúlnom a színekbe, annyira intenzíven minden színcsatornát kihasznált, hogy a flat és -1EV-vel ez esett ki a kamerából, csak összevágtam és mehetett rá a h.265 render.
Azt se felejtsd el, hogy a protune-al a gopro közel dupla akkora bitrátával vesz fel, mint az alap "gopro" nevű beállításokkal. Több a részlet és jobb az alap kódolás és ott is szigorúan hevc only a lehető legnagyobb felbontással és semmi vissza kompatibilitás.
A flat color nem engedi hogy láthatatlanul sötétek legyenek az árnyékos részek, ezen ne aggódj.
FPS csökkentés szigorúan kikapcsolva, nekem fix 50fps kell. Plusz a magasabb fps-el a kép eleve élesebb lesz az eltérő expó miatt, csökken a blur.

YT: igen régen nem butította ennyria az 1080p minőségét. Ma használhatatlan, feljebb kell menni a felbontással.

(#168640) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Következő hónapban elindulunk egy kedves barátommal a Hungarian Divide 2020-on.
Ehhez vásárolnék most külsőt egy Gepida 300 crs pro-ra. 42-es méretre gondoltam és defektállóra, ami azért a földutakon se esik kétségbe és kezelhető lesz a bringa is vele.
Continental-ban gondolkodom:
Continental Contact Plus
Continental Contact Plus Travel

Szerintetek jó döntés lenne valamelyik, vagy másikat ajánlanátok? Esetleg valakinek van tapasztalata velük?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#168641) Hauptmann válasza nmate91 (#168634) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nézegetem még a Neuzer Whirlwind 200-at is, Shimano 105-el.

(#168642) arn válasza sebgutkopf (#168639) üzenetére


arn
félisten

koszi... mekkora isot engedsz?
protunenal eleve van egy high bitrate, nem azzal szabalyzod?
sharpness?

ez a raw audio is kisse logikatlan nekem, hogy elvileg csak akkor van hangprocess (wind, etc), ha a raw audioban min medium szinten van. mi koze van ahhoz, hogy akarok vmit rawba menteni, hogy mit hogyan szamol?
probalgattam itthon a beallitasokat, jo lesz amit irsz, de nagyobb kulonbseget veszek eszre 4k30 2.7k60 valtasnal. a 4k30 joval zajosabb kevesbe idealis korulmenyek kozott, szvsz a tenyleges felbontas is rosszabb.

vagashoz miert kell render? en csak siman a keyframeknel vagom lossless.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#168643) arn


arn
félisten


Wienerwald MTB Rosskopf up-down
https://www.youtube.com/watch?v=BprwqTiRHCk

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#168644) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ti mivel kezelitek a bőrt, ha kell? Most a forró napokon egész nap izzadságban rohadok, nehezen tér magához az ágyékokomon a dörzsölődott bőr.

(#168645) Sefter válasza lomposfarkas (#168644) üzenetére


Sefter
veterán

Remélem ennek semmi köze a nick-edhez... ;] :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#168646) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi köröcske:

A múltkor nem nyújtottam-hengereztem le rendesen az izmokat, ezért ma eléggé fájt a térdem, így most megpróbáltam 100-120 CAD-al tekerni. A térdemnek jót szokott tenni, de beteg, mennyire gyorsan eléhezek, 10km után már be kellett nyomjak egy energiaszeletet, mert kopogott a szemem :DDD . Persze azért nem nyomtam végig 100 fölött, de 90 alá nem mentem, 110 körül azért már kezd emelkedni a pulzus rendesen. 100 az kényelmesnek tűnik, meg lehet szokni, de nekem 80-90 körül a természetes.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#168647) G@ben válasza 6030D (#168596) üzenetére


G@ben
addikt

Könnyen lehet, de akkor simán a képembe hazudtak. Naiv voltam.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#168648) ggeleven válasza Sefter (#168645) üzenetére


ggeleven
őstag

:C :DDD :DDD

@lomposfarkas
Dobd a válladra és akkor nem dörzsöli ki az ágyékodat. ;]
Nemrég ment a beszélgetés dörzsölődést megelőző krémekről. Pl.: link
Mondjuk ha már megtörtént a baj, akkor nagyon függ bőrtípustól és kidörzsölődés mértékétől, hogy mi a jó.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#168649) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Ki mondta, hogy szemenként kell a láncot olajozni?! :DDD

A möster! 1:02:27

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#168650) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ilyen az út. Ez még óvatos tempóval belefér egy országútinak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.