Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169651) duracell89


duracell89
senior tag

Valaki tud esetleg orszagutira kicsi könnyű le-fel pattintós sárvédőket? Vettem probakent egy kínait de tragédia, esik le stb. :F :)

(#169652) inifini válasza Runner_fxr (#169631) üzenetére


inifini
tag

GRATULÁLOK! :)

(#169653) khorvat


khorvat
senior tag

MTB 29er biciklin lockolható az első teleszkóp.
Kérdésem az lenne milyen esetekben ajánlott vagy kötelező a lockolás használata és milyen esetekben a teló kioldott működtetése?
Továbbá lockolt teló állapotban ha a kormány mögött állok és ránehézkedek a kormányra kicsit meg mozgatom erővel akkor a teleszkópok vmennyit olyan 5-10cm bemozognak ezt természetes ilyennek kell lenni vagy mint a beton szinte fix állapotot kellen produkálni a telóknak ha lockolva vannak?
Nem lockolt állapotban ez a teló út jóval hosszabb puhábban rugózik ha ránehézkedek kormányra szal vmennyit jelent a lockolás ezért nem vagyok biztos benne ez így oké vagy állítani kellen vmit rajta?

[ Szerkesztve ]

(#169654) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#169631) üzenetére

Grat, jó egészséget! :R Viszont akkor innentől még kevesebbet lehet tekerni. ;]

Més que un club!

(#169655) Hasaggymeg válasza khorvat (#169653) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár az enyém (Manitou Marvel Expert) kábé merev villa lesz kizárva,az a minimális mozgás a telót védi ez esetleges kizárt állapotban kapott ütéstől...gondolom 5-10mm-t akartál írni.Amúgy meg milyen magas vagy és mekkora az a váz?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169656) 6030D válasza Napfénysüti (#169654) üzenetére


6030D
Ármester

Jáááj, pedelecnél kevesebbet tekerni? Azmiaz? ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169657) RetepNyaraB válasza Ádám16 (#169643) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az alboinnak tobb sebessege van elol, de igazandibol nem nagyon hasznalod ki, mert falramászni kevés, országúton dongetni meg az outi jobban fog. 150k-bol mar egy 900-as riverside is kijon, hidra tarcsafekkel. Oke, plusz a csomagtarto/sarhanyo, meg 15-20k ft. Modern geometria, eleg jo alkatreszek.
En csak 1db velemeny vagyok, de nem tokolnek a gepidaval. 200k alatt #csakadeka
Vagy a hasznaltpiac.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#169658) Zsohi válasza Runner_fxr (#169631) üzenetére


Zsohi
őstag

Gratulálok! :C

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#169659) jjeahh válasza khorvat (#169653) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Soha nem kötelező lockolni, de terepen mászáskor vagy jó minőségű aszfalton ajánlott.
5-10mm-t az enyém is mozog lockolva (Rockshox Recon RL).
No de milyen az Epixon? Össze tudod hasonlítani valamilyen levegős Rockshox-al? Szerintem a topikban egyedül neked van ilyen telód.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169660) parandroid válasza 6030D (#169656) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne basztasd, pont most vett rendes biciklit. A megkomolyodás első jele. Mikor a gyerek nagyobb lesz, talán a kitámasztókerekek is lekerülnek. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169661) CragON válasza khorvat (#169653) üzenetére


CragON
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy a teló lockolható nem pedig csak compression adjust-os?
Az utóbbi csak felkeményíti és nem teljesen lockolja.

(#169662) Hasaggymeg válasza 6030D (#169656) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyet tol felfele a rásegítésen. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169663) khorvat válasza Hasaggymeg (#169655) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!
Köszi a választ.
Több lesz az nálam, mint 5-10mm de igaz nem is 5-10cm, hanem inkább 2-3cm, de akkor ez még belefér a védelem miatti mozgásba ezek szerint.
Magasságom 187cm, testsúlyom 95-100kg, átlépési magasságom 80cm. A bicikli váza 56cm-es, ha ezt jól váltom át akkor 22”-osnak felel meg MTB méretezésben.

jjeahh: Köszi neked is a választ. Ha Egerben vagy közelében van Rockshox levegős telós fórumtárs és vágja is a teleszkóp témát összehasonlíthatjuk, ebbe az MTB műfajba én kezdő vagyok. Ez az Epixon teló miért ennyire ritka itt a fórumon, rossz az ár-érték aránya vagy nagyon gagyi?

CragON: Én nem vagyok biztos semmiben, de a kormányon van egy telót elvileg lockoló kapcsoló, ami egy bowdennel csatlakozik az egyik telószárba, ezt menetközben tudom ki-be kapcsolni.

Ma ha nem esik nézegetem még ezt a dolgot és csinálok fotót, videót a teleszkóp utakról.

(#169664) Atti777 válasza khorvat (#169663) üzenetére


Atti777
senior tag

Csak a google-ből vagyok okos, de úgy van ahogy CragON mondja [link]

Путин, иди нахуй!

(#169665) sepyi válasza Archttila (#169547) üzenetére


sepyi
aktív tag

Az elmúlt évben legalább 10 ülést vettem. Ez a viszonylag olcsó (6500 Ft) vált be. Kemény mintha egy tégla lenne, de nem fáj. Persze ez szubjektív. Jah! Országútin használom.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#169666) xy.zsolt válasza sepyi (#169665) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ígéretes az árához képest. Súlya, szélessége?
Közben megtaláltam. Hát, nem könnyű a 300+ grammjával, de ha ez a kényelmes akkor kit izgat a súlya....pláne ennyiért :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169667) jjeahh válasza khorvat (#169663) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rockshox, Fox a sláger, meg már a Manitou sem ritka. Sőt, újabban kezdenek terjedni a Marzocchik is. Suntour inkább a belépő rugós fapad villákról ismert, gondolom ezért idegenkednek az emberek a komolyabb telóiktól, de elvileg a Raidon fölötti modellek nem rosszak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169668) marel09 válasza Tuvix (#169601) üzenetére


marel09
csendes tag

Nekem Rockrider XC500 van. 350-ért vettem. Teljesen jó, a Pilisben meg néha a Bükkben nyüstölöm. Hosszú sík tekerésnél azért annyira nem kényelmes nekem, a széles kormány miatt, de terepen fel-le nincs probléma.

(#169669) Hasaggymeg válasza khorvat (#169663) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pont azt akartam írni ami Atti777 által linkelt cikkben van,éspedig,hogy biztos lehet a bovden feszességével erősebb kizárást állítani.Magasságodat azért kérdeztem mert a nyeregcső kihúzott hosszából nagynak tűnik a váz,de ha tényleg csak 80 az átlépőmagasságod (enyém ugyanahhoz a 187 cm testmaassághoz 91( :Y ) ) akkor érthető.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169670) Because


Because
őstag

kezd egyre nehezebb lenne a Csepel Rapid 3 bringa ahogy pakolom rá a felszerelést és a festés komolyan olyan vékony ha morcosabban ránézek ledobja magát :D

őszintén nem ajánlom :U

(#169671) Ádám16 válasza RetepNyaraB (#169657) üzenetére


Ádám16
addikt

:R

(#169672) jilian


jilian
addikt

Hello

Szeretnék a lányomnak egy 24 - es MTB-t.
Jó pár évre lesz úgyhogy hajlandó vagyok kompromisszumokra, igaz 150-nél nem nagyon akarnék feljebb menni árban, de egy "Riprock Comp 2" felszereltség azért kellene...
Tudtok valami alternatívát? :R

(#169673) zsocy válasza jilian (#169672) üzenetére


zsocy
őstag

Ha több évre tervezel szerintem ne vegyél 24-es bringát, hamar kinövi. 26-osból már sok féle van, főleg ennyiért, és abból is vannak kisebb vázasak akár gyerekeknek is. Ismerősöm most vett egy lila Kellys Naga 70-et a lányának, a gyerek imádja, azóta le sem száll róla.

[ Szerkesztve ]

(#169674) ggeleven válasza cdl (#169611) üzenetére


ggeleven
őstag

Ide vele! ;) :R

Runner grat! Nyugi simán lehet egész napos túrákat is szervezni kisbaba mellett, csak kell hozzá egy jó feleség és esetleg egy pár nagyszülő. :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#169675) sepyi válasza xy.zsolt (#169666) üzenetére


sepyi
aktív tag

A bringám sem egy könnyű darab (kb.11.2) Triban rc 500. Az a +150g nem ver földhöz. Kedvtelésböl bringázok nem versenyzésből. De a trekkingemhez képest így is suhanok.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#169676) python1 válasza jilian (#169672) üzenetére


python1
veterán

Én is azt ajánlom mint zsocy, most vettem egy 26"-os bringát a fiamnak 12-éves, igaz a nyeregcsövét koppig le kellett engedni, de kényelmesen teker vele, és vele is aludna, ha beférne mellé az ágyába.

(#169677) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek Riser kormányt szabad ennyire hátradönteni? Vagy ezt csak teljesen felfelé fordítva lehet használni?

(#169678) jilian


jilian
addikt

zsocy & python1

Hát ez az :) a lányom még csak 7 éves lesz de már a 24-es bringa kell neki. Majdnem 130 cm magas.
Ezért szeretnék neki valmi komolyabbat abban a kategóriában....

(#169679) zsocy válasza IMIIKE1998 (#169677) üzenetére


zsocy
őstag

Ez meg megint hogy van? Negatív a stucni, de felfordítod a kormányt, plusz van egy nagy kéményed? Vagy csak én látom rosszul a képen?
Ha emelned kell (gondolom ezért forgatod a kormányt) tedd a távtartókat a stucni alá, ne fölé, és ne erőltesd a lefelé álló stucnit se ha a hátad nem bírja.
Ez nem verseny, hogy ki bírja jobban leb@szni az elejét, a testi adottságok és a kényelem is fontos.

jilian, nézd meg amit linkeltem, alacsony a felső cső nagyon, szerintem jó lenne a lányodnak is, simán átlépi, és a keretedbe is belefér. Az ismerős csajszi 9 éves amúgy, de ő sem alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#169680) metrion válasza marel09 (#169668) üzenetére


metrion
aktív tag

A Sram Level T fékek milyenek?

(#169681) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#169677) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az kb. jól van,leírások szerint vízszinttől 1-3° szoktak állítani felfelé.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169682) marel09 válasza metrion (#169680) üzenetére


marel09
csendes tag

Az én 92 kilómat eddig bárhol megfogták, mondjuk olyan nagyon nem is vagyok bevállalós, csak olyan közepesen :DD

(#169683) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Dobogókőről Eszetromig (esetleg Dorog) tud valaki ajánlani egy útvonalat ami terepen megy, de lefele nem rázza ki a lelkem gravel bicón? Inkább csak Piliscsaba felé ismerem a környéket (de az már uncsi).

[ Szerkesztve ]

(#169684) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#169677) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár én a flatről olvastam ezt,nekem az van. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169685) Because válasza Because (#169670) üzenetére


Because
őstag

kb. 4 óra pepecs meló volt ez az átszerelés...

megfelelő méretű nyeregcső bilincsem pedig nincs :D

(#169686) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel a két külsővel van valakinek tapasztalat?

MAVIC Yksion Pro UST
Pirelli P ZERO VELO

(#169687) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Az alábbi kerékpárt rendeltem meg A Bergusson boltból [link]
Rendelhető státuszban van a bicikli, sehol nem láttam készleten. Valakiknek van esetleg tapasztalata, rálátása, hogy mennyi időbe telik mire megérkezik? A bolttal még nem beszéltem, nyilván ők fognak pontosabban infót adni, de az még napokat kérdése... Engem meg esz a fene...😁

Köszönöm.

Ja és még valami 178 cm vagyok, 83 cm a lepesi magassagom. 53 cm-est rendeltem... Remélem jó lesz a méret...

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#169688) Maximum1 válasza HollyBoni (#169683) üzenetére


Maximum1
őstag

Mindenhol kifogja rázni a kos, igazából a fékezés a fárasztó rajta, legalábbis nekem, néha úgy lezsibbad a kézfejem hogy nem is érzem hogy ráz. :DDD
Ezt szoktam használni, bekapcsolod a monti jelet és figyeled a színeket: sárga, zöld az jó a kék már rejt sz@pást a pirost meg felejtsd el.

Intruder A 6 sokat agyaltam a Pirellivel nagyon akartam birtokolni egyet, de a végén döntött a józan ész és ugyanennyiért vettem Conti GP5000TL -et, persze kintről...

[ Szerkesztve ]

(#169689) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#169688) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is ezt használgatom de eddig fogalmam sem volt a színekről. :U ...és színtévesztő is vagyok. :DDD Még otthon Erdélyben is használ6ó volt! :K

Because...nem lett rossz,nekem csak az a kormány fura. :F

Dreamie...jó esetben (ha raktáron van) pár nap,rosszabban hetek,legrosszabban meg az lesz bocs,de nem beszerezhető. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169690) HollyBoni válasza Maximum1 (#169688) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor én király vagyok, mikor 1x jöttem le terepen Dobogókőről akkor a térkép szerint csomó piroson nyomattam. :)) De az önkínzás most nem hiányzik.
Amúgy itt ezek a jelzések hogy készülnek, hús vér emberkék jelölgetik be a színeket egyenként tapasztalat alapján? Minden beszínezett útnak elvileg a valóságban is léteznie kéne?

[ Szerkesztve ]

(#169691) Maximum1 válasza Maximum1 (#169688) üzenetére


Maximum1
őstag

Az ugyanennyiért az túlzás, rosszul emlékeztem, bocsi.
Itthon is tesztelték.

HollyBoni a térképeknek van egy szintrajzuk, és gondolom egy bizonyos emelkedési szög után kapja a színeket, amúgy a Túristautak.hu térképét felhasználók bejelentése alapján is módosítják, de az a térkép bringázásra alkalmatlan.
Garminon én a OMP térképét használom, azon még nem találkoztam olyan úttal amit ne jelölt volna.

[ Szerkesztve ]

(#169692) Dreamie válasza Hasaggymeg (#169689) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm, megvárom a bolt mit mond... Remélem lesz nekik raktáron... Szorítsatok 😊

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#169693) Because válasza Hasaggymeg (#169689) üzenetére


Because
őstag

köszi!

csak az itthon lévő dolgokból dolgoztam, így hát az volt régin. stuccni lemegy, hogy a kormány feljöjjön :D
de holnap kénytelen leszek venni egy nyeregcső bilincset túllépve a büdzsét

(#169694) xy.zsolt válasza Dreamie (#169687) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem jó lesz.....itt a nyeregvázcső hossza is olyan, hogy nem lóg ki úgy belőle a nyeregszár mint a Giant-nél, amit előtte néztünk. Jó választás

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169695) Dreamie válasza xy.zsolt (#169694) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm, én is így gondoltam, egyelőre legyen raktáron vagy beszerzhető... Aztán meglátjuk. 😊

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#169696) Maximum1 válasza HollyBoni (#169690) üzenetére


Maximum1
őstag

"Minden beszínezett útnak elvileg a valóságban is léteznie kéne? "
Itt az eleje és folytatom: létezik is, kérdés milyen térképet telepítesz a kütyüdre, nem mindegyiken van rajta minden út, merretekerjek OpenStreetMap-ot használ, viszont a Garminra telepített verzión nincs minden út rajta, ezért használom a OMP-t eddig ez jött be.

Hasaggymeg jelmagyarázat

[ Szerkesztve ]

(#169697) HollyBoni válasza Maximum1 (#169691) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hmm. Az hogy mennyire lejt nem izgat. Inkább az érdekel hogy sima földút, sóderes út, vagy tiszta kő, szikla, gyökér, jó kis kimosott árkokkal meg lyukakkal.
Most nézegettem kicsit ezzel a térképpel az általam ismert utakat. Itt a jobb oldali földutakra pirosat ír. Jó meredek, de lazán fel és lementem rajtuk. Erre meg zöldet és kéket ír... :DDD
De azért köszi, próbálgatom.
Én főleg a túristautak tervezőjét használom. Itt töbször jártam már úgy hogy mind a 3 különböző térkép mutatott egy utat, de a valóságban már nem létezett. :)

Szerk: Köszi a jelmagyarázatot, megkuksolom.

[ Szerkesztve ]

(#169698) xy.zsolt válasza Dreamie (#169695) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy ha egy hangyapöcsnyivel érznéd majd kicsinek (de szerintem nem fogod) akkor a stucnit cseréled 1-2 cm-el hosszabbra. Kisebből lehet pont jót csinálni....nagyobból felejtős.
Drukkolok, hogy megkapd....és mielőbb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169699) Dreamie válasza xy.zsolt (#169698) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszi, szerintem jó lesz. Nézelődtem külföldi oldalakon... Nem rendelhető sehol... Lehet szopó lesz... Bike24-ről rendelt már valaki biciklit? Túracuccokat rendeltem már, sosem volt gond velük. Itt lenne [link] ez, és ez [link] méretben megfelelő. Vélemény? Nyilván megvárom a Bergusson válaszát, de jó lenne augusztus eleje körul már bringázni.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#169700) duracell89 válasza Dreamie (#169699) üzenetére


duracell89
senior tag

Ránéztem neked itt nálunk (Ausztria), de egy darab nincs sehol. A nemet oldalak (bikester, fahrrad.de) meg olyan 20 napra vállalják. Én a Cube Attain Race-t vettem 2 hónapja bernardkohl.at-nál, de már akkor mondták az eladók a boltban, h az elmúlt 5-10 év legdurvább tavasza ez. Sáskajárás volt, raktárkészletek agyoncsapva. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.