Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169051) parkr válasza parandroid (#169047) üzenetére


parkr
őstag

[link] vegyél ebből kettőt, és egy darabig nem lesz gondod (vagy GP5000 [link] )

[ Szerkesztve ]

(#169052) arn válasza parandroid (#169041) üzenetére


arn
félisten

Tl outi gumi is letezik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169053) parandroid válasza parkr (#169051) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jónak hangzik, ahogy az árakat nézem, az a gp5000 szett eléggé best buy. Szelephosszt kell hozzá választanom rendelésnél, 42/60/80 az opció. Ezt hol tudom, hogy milyen kell?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169054) 6030D válasza atok666 (#169025) üzenetére


6030D
Ármester

Ha láttok majd versenyzői leírást, azt linkelhetnétek, hogy mi volt tényleg. Straván 85-90 km/h-s esésről írnak, 50 bringás, képeken véres szalagkorlát, mentőhelikopter... Egy környékbeliről tudom, hogy kórházban van bordatöréssel. Bringa 3 darabba tört. :(((

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169055) CragON


CragON
aktív tag

Vettem egy bringát amin pedált szeretnék cserélni.
Tudnátok ajánlani 15-25e között szegecses platform pedált ami bevált, strapabíró?

Az első telón le szeretném cserélni a matricát, létezik hely, szaki, aki megcsinálja?

Toobee Köszi még 1x a segítséget. :R
Speci Stumpjumper lett, de nem az amit mutattam...

(#169056) jjeahh válasza parandroid (#169053) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mérd le a felni magasságot, na annál legyen hosszabb a szelep, pl. ha magas karbon felnid van, abba nem árt ha jó hosszú gondolom :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169057) parandroid válasza jjeahh (#169056) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A teljes felni magasság ~2 cm, a mostani szelep ~3 cm-t áll ki belőle. Ez alapján a 42 mm-es szelep elég, nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169058) vendingo


vendingo
veterán

A héten írtam, hogy a szervizben nem sikerült megcsinálniuk a fékem, magyarán rosszabb lett mint volt.
Nem hagyott nyugodni a dolog ezért kiszedtem a fékpofákat, 2 fajta csiszolópapírral felcsiszoltam őket, majd alkohollal áttöröltem a tárcsákkal együtt. Az első fék sokkal jobb lett, de nem az igazi, még mindig nyikorog, de már nem annyira, illetve a fékerő is jobb lett egy leheletnyit.
A hátsó fékkel is megcsináltam ezt, ráadásul 2x is, mert hiába csiszoltam, hiába alkoholoztam, ugyanúgy nyikorog, a fékerő meg elég gyenge, a fékkart a markolatig behúzva se bírom blokkolni a kereket menet közben, max csak nagyon poros úton, betonon egyáltalán nem. Csutkára behúzott hátsó fék mellett kézzel tudom forgatni a kereket. Az se szimpi, hogy markolatig lehet húzni a kart, újkorában nem ilyen volt, részben ezért is vittem el fékolajcserére.
Szerintetek mi lehet a gond? A betéteken még bőven van anyag.
Shimano A-M506 fékek, műgyantás betétek.

Haver hervises legolcsóbb v fékes bringáján nagyobb a fékerő mint ezen. A 4 éves kislánya meg rámszólt, hogy ne biciklizzek, mert nagyon hangos a fék és zavarja, elromlott, így ne használjam. Egy 4 éves gyereknek próba nélkül feltűnt, hogy kaki az egész, de a szervizesnek nem, ráadásul leveleztem velük, állítólag ki is próbálták.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169059) ivana válasza Atti777 (#169050) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a wiki cikk valami borzalmas, Hasaggymeg szerintem nem ártana kiszedni az összefoglalóból.

alumínium: könnyű, nem olyan rugalmas, mint az acél, ezért hasznos élettartama 3-5 év; :W

Keresztmetszete szerint lehet szimpla- és duplafalú. Előbbi könnyebb, utóbbi erősebb Baromság.

Ennek hosszirányú légellenállása jobb, keresztirányú légellenállása viszont drasztikusan rosszabb :N Ilyen fogalmak konkrétan nem léteznek.

A gumibelső és a felni között található a belsővédő szalag Felniszalag

tűszelepes, autószelepes

tipikusan 26"-os (ritkán 29"-es)

(#169060) parkr válasza parandroid (#169057) üzenetére


parkr
őstag

Bőven. én a 3cm-eshez ist azt használtam

(#169061) python1


python1
veterán

Na srácok, Toobee által linkelt Felt bicóra lecsaptam , 1-2 nap és csapatom is neki, csak jussak el érte.
Nagy köszi Toobee-nek! :R

[ Szerkesztve ]

(#169062) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok! Nem tudtok esetleg valami jó női bringát ajánlani a kollégámnak százezer alatt? Például városit. Van ilyen?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#169063) jjeahh válasza parandroid (#169057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, elég szerintem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169064) parandroid válasza parkr (#169060) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megrendeltem, köszi, elvileg 2-3 nap. Az még egy szép kör lesz, ha nekiállok felszerelni. :DDD

jjeahh: Köszi neked is!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169065) manager2220 válasza CragON (#169055) üzenetére


manager2220
tag

Crankbrothers platform pedálok nagyon jók. Én most vettem egy 3-asat 25-ért. Imádom.

(#169066) zsocy válasza parandroid (#169057) üzenetére


zsocy
őstag

42 cm hosszú szelep az a "normál" méret, ha nincs aero kereked (tudnád ha az van) akkor nem kell nagyobb. A szelepfajtát figyeld, ne legyen más mint a másik keréken, de ebben a méretben azt hiszem nincs is más csak a presta.
A külsőd 25x622, amit linkeltek Conti GP5000 az egy általánosan elfogadott top külső, szeretni fogod, csak drága.
Annyi tanács még hogy ha lehet vegyél Schwalbe belsőt, sokkal jobbak mint mondjuk a Conti belsők.
És igen, belsőt cserélni tudni kell, ez minden férfinak kötelező program :)
Persze ezzel együtt én is toltam már 10 km-t, mert belsőm volt, szerszámom volt, értek is hozzá (LOL) de a minipumpát otthon hagytam...

Gyakorolj picit otthon és menni fog, nem nehéz egyáltalán.

(#169067) manager2220 válasza python1 (#169061) üzenetére


manager2220
tag

A nyeregcsővel együtt? Csak mert azt délután megvettem az eladótól.

(#169068) bringasisti válasza zsocy (#169066) üzenetére


bringasisti
őstag

42 cm? :D

BENEFON DELTA--------N8

(#169069) python1 válasza manager2220 (#169067) üzenetére


python1
veterán

Mikor voltál nála? Bici milyen állapotban van? Én egy csajszival beszéltem.
Erről egyelőre nem tudok. :(((

[ Szerkesztve ]

(#169070) manager2220 válasza python1 (#169069) üzenetére


manager2220
tag

Megvettem látatlanban. Ma 3 körül
Tudom merész de úgy voltam vele most belefer. Remélem nem egy ágat hoz a postás :DD

(#169071) Talala


Talala
senior tag

srácok, ez a repedés mennyire gond/defekt veszélyes egy hátsó gumin?
[kép]

(#169072) python1 válasza manager2220 (#169070) üzenetére


python1
veterán

Mondjuk én 4-után beszéltem a csajjal, de a nyeregcső eladását nem említette. :D
Lassan csak a lánc lesz meg mire megyek érte. :DDD
Mondjuk elgondolkodtató az eladó korrektsége, mivel dobtam az árra 10% +-ot, hogy fer legyek. Azért arra kíváncsi leszek, hogy te mit kapcs a csomiban.

[ Szerkesztve ]

(#169073) maximilian4 válasza vendingo (#169058) üzenetére


maximilian4
addikt

Betétet cseréltél már? A gyantás betét ha magába szív valami szennyező anyagot, azt hiába csiszolod, locsolod fel alkohollal, teszed be a sütőbe, sosem lesz 100%-os, akárki akármit mond. Én is próbáltam már, de inkább kidobtam a picsába, hiába volt még benne anyag. Betéteken nem szabad spórolni, mert életet menthet. Raktam bele újat és voilá, fogott mint a satu. Minden esetre ha ráveszed magad egy betét cserére, a tárcsát is tisztítsd meg és a láncot ne fújd wd40-el, főleg ne oldalirányból (bár lehet nem te írtad h azt használsz). :) Amúgy a fékkart nem szabadna tudni behúzni markolatig, persze nagyon izomból bármelyiket be lehet, csak nincs értelme, szét ne durranjanak a féknyergek a nyomástól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#169074) vendingo válasza maximilian4 (#169073) üzenetére


vendingo
veterán

Még nem próbáltam a cserét, valszeg ez lesz, csak nem értem, mi a rákot csináltak, hogy ilyen lett? Oké, eddig se volt toppon a fékerő, de érezhetően jobb volt, na meg halk is volt.
Pince garázsunk van (nagyon meredek a lejáró), gond nélkül megszoktam állni a kapu elött, most majdnem felkenődtem a kapura.
Alapból úgy vittem a szervizbe, hogy a felsorolt munkákon kívül nézzenek rá a betétekre, hogy kell-e őket cserélni, panaszkodtam a fékerőre is. A szervizmunkalapon szerepel is, hogy "fékbetét?", de nem lett kicserélve, pedig nem vágott volna hanyatt a 2k/pár ár.
A tárcsákat rendszeresen tisztítom denaturáltszesszel. wd40-el tisztítani szoktam a láncot, nem kenni :)Teflonos láncsrét használok, és alap, hogy nem fröcskölöm mindenfele. Motoromon heti szinten olajzok, van hogy egy nap 2 alkalommal is, van tapasztalatom.

Nem értem, hogy miért tudom ennyire behúzni a fékkarokat? Én az olajszintre gyanakodtam, ezért is cseréltettem le. (lehet meg se csinálták? )
Lehet megkéne látogatnom egy másik szervizt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169075) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek az mitől van, hogy fél óra tekerés után csípőm begörnyed és totál görbe háttal tekerek. Túl "sportos" az üléspozíció? Az elején oké utána meg nem bírja a hátam.
ivana: Lehet, de sok bringás nem is nagyon edzi, még sincsen ilyen gondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#169076) ivana válasza Talala (#169071) üzenetére


ivana
Ármester

Ez már kicsit necces, ha valami olcsó gumi akkor inkább dobd ki.

(#169075) IMIIKE1998 Gyenge hát/core izomzat?

(#169077) jjeahh válasza Talala (#169071) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melyik? Én látok ezen a képen 4 repedést, + 2 vágást kb. és még csak pár centit láttam a gumiból, ráadásul nagyon kopottnak tűnik. Szerintem instant cserés :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169078) nmate91 válasza Runner_fxr (#169018) üzenetére


nmate91
tag

Outit nem vennék, nem csak a koskormány miatt, hanem nagyon korlátozott a használhatósága itthon. Ehhez túl rossz minőségűek az útjaink, és városban sem ideális egy outi.

Gravel :D

(#169079) arn válasza vendingo (#169058) üzenetére


arn
félisten

Olajos a tarcsa valszeg (mar ha nem koppra huzod a fekkart, akkor lehet el sem eri a tarcsat).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169080) maximilian4 válasza vendingo (#169074) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyobb erőkifejtés nélkül betudod húzni a fékkart markolatig (normál esetben azért ahhoz egészen nagy erő kell)? Mert ha igen, akkor tuti nem jó valami a rendszerrel. Legjobb esetben levegős. Betétet azt mindenképp cseréljél. Csak abból sem mindegy milyet veszel. Gyári shimanoval biztos nem lesz gond. Én a te helyedben elvinném rendes szervizbe, ha Bp-i vagy, mindenképp runnerhez vidd. Ő tuti megcsinálja és ha valami baja van azt is mondja mi, nem kókány munkát végez. De igazából ha nem is vagy Bp-i, elvileg egy szerviznek rutinmunka lenne.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#169081) Talala válasza jjeahh (#169077) üzenetére


Talala
senior tag

Az a vágás szerintem egy árnyék lesz csak :DDD, de tény hogy öreg a gumi.

(#169076) ivana : Continental Town & Country, csak régi, már látszik a gumin a kora, főleg az elsőn. Ez esetben mindenképp megy fel egy duble fighter. 2.1-es gumi helyett 1.9-es nem gond? mit befolyásol igazából? (teljesen laikus vagyok)
Köszi srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#169082) gergo5991 válasza IMIIKE1998 (#169075) üzenetére


gergo5991
őstag

a villa teteje nagyon kilóg, életveszélyes ez igy, egy eséskor, hacsak nem fullface sisakot viselsz és mellprotektort.. le kéne fűrészelni, vagy a kormányszárat (stucni) teljesen fell tenni alá meg hézagolót tenni és akkor lehet nem görnyednél annyira

[ Szerkesztve ]

(#169083) xy.zsolt válasza jjeahh (#169049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én rossz monti belsőből vágok egy darabot és azzal rögzítem a felcsavart belsőt aztán buborékos tatyóba rakom. Cellux már nem kell rá csak már nem szedtem le mikor agyat növesztettem :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169084) CragON válasza manager2220 (#169065) üzenetére


CragON
aktív tag

Az akkor akciós volt gondolom. Honnan rendelted?

(#169085) xy.zsolt válasza parandroid (#169064) üzenetére


xy.zsolt
őstag

remélem többet vettél....elég legyen mikor gyakorlásképpen le-fel rakod otthon a gumit úgy, hogy nem csíped ki a belsőt :) mert gondolom nem az úton szeretnél szüzen nekiállni :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169086) nemeth989


nemeth989
senior tag

Ma mentem az első teszt körömet és az első hosszabb utamat is országúti bringával, egy új Wilier GTR Team-mel. Tegnap hoztam el Biondó-ból. Óriási meglepetés volt, nagyon paráztam, hogy a canyon xc bringám után halálra fog rázni, kényelmetlen lesz. Kicsit alakítgatni/állítgatni kellett, hogy tökéletes legyen, de komolyan mondom újra elkezdtem élvezni a bringázást. Nem gondoltam, hogy ilyen stabil, gyors, meglepően kényelmes, majdnem azt kell mondjam, minden egyes rezdűlésem leköveti, oda és vissza vagyok tőle.
Első 20km után, le se akartam szállni a bringáról, már most imádom :DD .

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#169087) xy.zsolt válasza nmate91 (#169078) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ehhez képes csak sikerült majd 400km-t tekernem a héten :) igaz egy része a sógoroknál volt

nemeth989 Üdv az outisok népes táborában

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169088) ivana válasza Talala (#169081) üzenetére


ivana
Ármester

2.1-es gumi helyett 1.9-es nem gond? mit befolyásol igazából? (teljesen laikus vagyok) Nem, ez nagyon minimális szélesség különbség.

(#169089) CragON


CragON
aktív tag

Ismerősöm keres ROCK SHOX MAXLE ULTIMATE átütőtengelyt. Valakinek van tipp, hol tartanak nagy eséllyel raktáron Budapesten vagy környékén? Online rendelve olcsóbb lenne de neki most kell :)

(#169090) parkr válasza xy.zsolt (#169083) üzenetére


parkr
őstag

[link] hasonló módszer, csak a szelep középen van.
én ezt annyival egészetem ki, hogy egy darab belsőt húzok a szelepre hogy a menet ne tudja kivágni a mellette lévő falakat

(#169091) xy.zsolt válasza parkr (#169090) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, nem egyszerűbb így!?.....tuti nem vág ki semmit a szelep :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169092) #75376384


#75376384
törölt tag

Megvolt az első 2000 méter fölé menetel. Az utolsó szakasz annyira brutális volt (nekem) 15-20% közötti kavicsos szr, hogy bizony volt pár méter, amikor tolni kellett, mert nem tudtam az emelkedő közepén elindulni. Ezt a részt még tanulom, de folyamat kikapart a hátsó kerék. Hogy ritkább-e a levegő? Nem tudom, annyira kapkodtam a sok erőlködéstől. :D
Muszáj lesz vennem egy pulzusmérőt is lassan.
A kilátás pedig . :)
ez pedig lejövetel után:

(#169093) jjeahh válasza parkr (#169090) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Így hajtogatom össze én is, de a zacsi nálam mindíg kiszakadt, kidörzsölte a táska.

xy.zsolt: nálam sajnos a bubis is kiszakadt, muszáj több rétegbe tekerjem. Lehet azért, mert terepen a rázkódás-zötykölődés miatt sokkal többet mozog a táskában.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169094) xy.zsolt válasza #75376384 (#169092) üzenetére


xy.zsolt
őstag

gratulaaa!!!! Azért a látványért megéri szenvedni :K

jjeahh Naa, jó elárulom nekem még egy szemüvegtartó vászon zsákocskában is benne van....biztos ami biztos. Ezt most jutott eszembe leírni :) vagy vágj olyan széles montibelsőt ami a teljes belsőt takarja....azt dörzsölje ki bármi is

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169095) zsocy válasza xy.zsolt (#169094) üzenetére


zsocy
őstag

Én meg semmibe sem csomagolom a belsőt, csak be van dobva az övtatyómba a multitool, a pumpa és a leszedő mellé... Lehet szeretek veszélyesen élni, de nem volt még alapból lyukas belsőm pedig párat már cseréltem a bringákon. Vagy csak szerencsém volt.

vzarmo : Ez gyönyörű, annyira szép helyeken tekersz!

nemeth989 : Gratula, az egyik vágyott gépem egy olyan Wilier. Képet tudsz lőni róla?

(#169096) gabro0 válasza parandroid (#169035) üzenetére


gabro0
őstag

Az... de legalább történik valami. Ez egy szándék csak egyelőre, aztán majd az év vége felé/jövőre meg talán lesz belőle valami.

Az a Radschnellweg, izé.. nem is tudtam van bicajos Autobahn is :D

(#169090) parkr: Ez jó, köszi! Remélem így bele tudom majd gyömöszölni az óriási 0,4l-es ( ;] ) nyeregtáskámba a multitoollal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#169097) Tuvix


Tuvix
tag

Akik rendszeresen követik a piacot azoktól kérdezném, hogy a Canyon gépei [link] ha nem elérhetőek, akkor már nem is lesz elérhető? Kifogyott a kérszlet és már a jövő évi szériát gyártják? Felesleges várni rá?

(#169098) arn válasza Tuvix (#169097) üzenetére


arn
félisten

irjak, hogy kifogyott... van, hogy tavasszal nincs mar vmibol. meg mindig jobb ar/ertek, de azert mar erosen kell valogatni, nem olyan egyertelmu mint korabban. tavaly az outi, amit vettem a hasonlo kategorias scott olcsobb volt pl. o az (scott addict):

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169099) metrion


metrion
aktív tag

A teleszkóp visszaút-csillapítását, hogy érdemes beállítani? Nekem 5-t lehet kattintani, 2 a nyuszi felé, közép és 3 a teknős felé. RockShox kalkulátor szerint nekem -1 a rebound click, de most ezt hogy kell érteni? Ami fura, hogy ha 60 kg testsúlyt állítok be akkor -5 kattanást ír ki, pedig olyat nem is lehet... :F Jahh és bármilyen testsúlyt írok be pozítív szám nem jön ki.
Illetve jól gondolom, hogy aszfalton a nyuszi felé kellene mennem?

[ Szerkesztve ]

(#169100) rétisün válasza Tuvix (#169097) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem ez a koronavírusmizéria is betett valamennyire a gyártásnak, majd' minden gyártó bringáiból hiány van.

mondjuk ennyire még nem láttam a Canyont 'lerabolva', gondolom jó előre eladták a még el sem készült bringákat is :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.