Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169101) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

a haverom csak azért nem indult ma azon a versenyen ahol a tömegbukás volt mert nem volt autó ami elvigye.....mondtam neki hogy köszönje meg az őrangyalának és vegyen egy lottót :DD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#169102) TayRol válasza arn (#169098) üzenetére


TayRol
veterán

pöpec bringa! lehet érte engem utálni de nagy Scott rajongó vagyok. van nála jobb márka nem is egy, de imádom a gépeiket.

(#169103) jjeahh válasza metrion (#169099) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen kalkulátor, hol van ez? :B Én 63kg vagyok most, a teknőstől 2 klikket vettem visszább.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169104) parandroid válasza rétisün (#169100) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Canyonokat valahol itt rakják össze mellettünk, innét a nagyfaluból boldog-boldogtalan a gyárba jár be bicajt próbálni, és rá pár hétre érkezik a ‘személyre szabott’, ‘csak neki készült’ bicaj. Biztos nagy élmény, de gondolhatjátok, hogy ez nem az akciós, outlet készlet, hamar elkezdenek röpködni az euro-ezresek.

Meg is van, Koblenzben van (az tőlünk nincs egy 100-as), elvileg van outlet is: [link] .

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#169105) metrion válasza jjeahh (#169103) üzenetére


metrion
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor 1 klikkre vagy a középtől, ha neked is 5-t lehet kattintani, nekem is így van most, de nem tuti. Kalkulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#169106) parkr válasza arn (#169098) üzenetére


parkr
őstag

ugyanilyen kulacsom van :D
amúgy jól néz ki, tetszik a barna nyereg. fizik vagy gyári scott?

(#169102) TayRol miért kellene utálni? nagyobb márkák egyike az is, és teljesen jó. még profi csapatok is használják.

[ Szerkesztve ]

(#169107) Maximum1 válasza metrion (#169099) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem bírta a roksox a sütit? :DDD

arn szép paripa, ránézésre ugyan az a szettünk van, 105 7000 széria, Conti 5000TL, SLX féktárcsa, nekem csak aluváz.

(#169108) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Első komolyabb megmérettetése terepen a Rokkkkrájdernek :D
Kemény volt, főleg részemről.
Háttérben a Balaton is látszik :)

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#169109) vendingo válasza maximilian4 (#169080) üzenetére


vendingo
veterán

Ez az amit nem értek. Fékolajcsere után is ugyanolyan mint volt. 2 újjal markolatig bírom húzni. (lehet nem is cseréltek!?)
Vidéki vagyok, nem gondoltam, hogy ennyi kínlódás lesz belőle. Ennyi erővel magam is nekiállhattam volna.
Holnap visszaviszem az üzletbe, hogy nézzék meg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#169110) jjeahh válasza metrion (#169105) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kicsit nekem ez furának tűnik, mert a telómon lévő táblázatnál alacsonyabb nyomást ajánl :F .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169111) maximilian4 válasza vendingo (#169109) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem nem cseréltek olajat... csapjál nekik oda az asztalra. Nem szabadna markolatig behúzni 2 ujjal és normál erőkifejtéssel.

Maxi

(#169112) metrion válasza jjeahh (#169110) üzenetére


metrion
aktív tag

Én is ezt mondom, pluszt is miért nem ajánl? Konkrétan kilogrammonként néztem kiváncsiságból. Illetve tényleg, hogy kell nézni ezt a klikket mitől számítva, logika szerint középtől kellene. Viszont ha középtől akkor -5 kattanást nem lehet állítani.
Runner_fxr remélem olvasod és elmagyarázod a szakértői tudásoddal. :)

(#169113) Toobee válasza CragON (#169055) üzenetére


Toobee
veterán

Gratula! Muti, milyen gép lett. Milyen teló van rajta? RS-hez én csinaltattam, magam raktam fel.

CB Stamp 1-2 ajánlható szerintem.

https://barbieripnk.hu/

(#169114) Toobee válasza python1 (#169061) üzenetére


Toobee
veterán

Gratula! Majd dobj be képeket róla, mert nagyon érdekel.

https://barbieripnk.hu/

(#169115) nemeth989 válasza zsocy (#169095) üzenetére


nemeth989
senior tag

Majd holnap készítek pár normális képet, egyenlőre csak ez van, amit a párok készített, finombeállítás közben.
Azóta felkerültek az spd sl pedálok is.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#169116) bardi válasza metrion (#169112) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerintem ez terepfüggő is, max kiindulási alapnak jó. Én csak érzésre tekergettem, ha nagyon lassú, akkor hamarabb fárad a kezem, szerintem a megszokott útvonalaidon keress egy emelkedőt meg egy lejtőt, ahol tudsz oda vissza körözni, és próbálgasd különböző beállításokkal, érezni fogod mi tetszik.

'92 Honda VFR 750

(#169117) python1 válasza Toobee (#169114) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Ha addig nem hordják szét küllőnként, mire megyek érte. :DDD

Trunks
Ez hol van pontosan, én tapolcai vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#169118) TayRol


TayRol
veterán

Banyek, én most épp ezen a környéken vagyok (Rauris) ám amilyen bringák itt vannak... csak 5% az analóg, és rengeteg a Haibike meg a Trek. Eszméletlen...

[ Szerkesztve ]

(#169119) ::Trunks:: válasza python1 (#169117) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Tapolca , Nyirád között. Katonai terület , szóval óvatosan :D főútról be tudsz csapatni.
Kb. A rally pályával szemben. Viszont ki van táblázva,hogy nem lehet bemenni. Ha tovabb mesz Tapolca fele egesz "veletlen" tabla nelkul oda lehet "tevedni" :)

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#169120) python1 válasza ::Trunks:: (#169119) üzenetére


python1
veterán

Köszi, így már vágom, párszor futottunk bele szekusokba, airsoft közben. Mi a párommal most kezdtük a bringázást és eléggé óvatosan csapatunk, heti 4x 20km így kezdésnek, de csak aszfalton, mondjuk a végére egy jó nagy emelkedőt bevállalunk. Pont ellentétes irányba ,Diszel felé tapossuk a pedált.

[ Szerkesztve ]

(#169121) CragON válasza Toobee (#169113) üzenetére


CragON
aktív tag

Köszi! Volt még más bringa is a játékban, de ezt nem tudtam ott hagyni a korrekt eladótól korrekt áron. RS-ek. 150
Kb alig használt állapotban... talán pár dolog cserés lesz idővel ha nem bírják a strapád, de majd kiderül.
alt="" title=""
alt="" title=""

Matricát hol csináltattad?

[ Szerkesztve ]

(#169122) arn válasza parkr (#169106) üzenetére


arn
félisten

Meg profi csapatok is hasznaljak? :D nino evek ota a scott csapat tagjakent nyeri a vbket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169123) arn válasza Maximum1 (#169107) üzenetére


arn
félisten

Az uj 105 szett eleg jo lett, 6800as ultegrarol valtottam, nem erte meg a +100got a plusz 500 eur az r8000 felszereltsegu addict, mukodesben meg ua.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169124) Hasaggymeg válasza metrion (#169112) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A visszaút csillapítást nem testsúly kg-ra állítják,hanem felhasználásra.Tudtommal a 2 véglet a dirt (teknős) mikor hulla-hopozól a mesterséges dombocskákon,vagy majdnem csak sima aszfalton mész így ráér neki kényelmesen visszarúgni,a másik meg az őrülten csapatás durva köves,gyökeres terepen (nyuszi) ahol a gyors egymásután következő egyenetlenségeket ki kell mozognia a telónak.Én bár nem csapatom nagyon,éppen csak egy picit a teknős felé állítom (ez a legáltalánosabb) ahol lenyomva majd hirtelen felengedve már nem ugrik a bringa eleje fel a teló kirúgásától mert a csillapítás fékezi...ha tévedek majd Runner kijavít.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169126) khorvat


khorvat
senior tag

Nkusz fiókja miért lett felfüggesztve tudja vki?

(#169127) parkr válasza arn (#169122) üzenetére


parkr
őstag

hát.. az a sportág engem hidegen hagy :D

(#169128) jjeahh válasza TayRol (#169102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk a kisvároskánkban van Scott, Cannondale, GT, Marin, Haibike, Merida, Kellys forgalmazó többek között, de ezek mind pont olyan márkák, amik annyira nem mozgatják meg a fantáziámat :DDD . Ez meg is látszik mondjuk a helyi bringásokon is, a városi drótszamarak többsége Kellys, a komoly bringások alatt meg általában Scott, Merida vagy valamilyen Cannondale Lefty van. Fura, de hiába lehet helyben kipróbálni és megvenni őket, GT, Marin, Haibike mégis nagyon ritka, a Haibike-okat nagyrészt csak bérelik a turisták.

Ha már álomszamár, ez most nagyon tetszik: Ibis DV9.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169129) arn válasza jjeahh (#169128) üzenetére


arn
félisten

Azt kell venni amelyik jo ar/ertek aranyu. Nagyobb brandeknel a tudas altalaban csak a felsobb kategoriaban van, olcsobban talan a geobol kapsz vmit vissza, es erosen tularazzak a felszerelteghez kepest - ebbol elnek jobban :) fizetsz a brandert.

Ennel jobban mar csak a hipszterbrandek vannak tularazva.

Az alapok a legfontosabbak... Vaz-villa (csillapitas), kerekszett, aztan johet a tobbi. Gyakran epp ezeken sporolnak, nevetseges amikor egy 5000 euros bringaba egyketszaz euros kerekszettet tesznek.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169130) jjeahh válasza arn (#169129) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudom, de ott van még a teccik faktor, meg a súly is, ráadásul nekem most épp a 27.5x2.6" gumis hardtail bringák jönnek be, ami eleve egy ritkább kategória, a felsorolt márkák többsége nem is gyárt ilyent, vagy ha mégis, akkor nem teccik (Kellys Gibon :P ). Most egyelőre úgysem veszek bringát, de azért jó lenne egy ilyent kipróbálni és nem lehet, mert egyszerűen a helyi boltokban nincs.
Gondolom te most főleg xc-re gondoltál, ott azért tényleg más a helyzet, mert kb. az összes márkától hatalmas a választék.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169131) 6030D válasza khorvat (#169126) üzenetére


6030D
Ármester

Neki ez a hobbija. :) Nem az első nick-je.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#169132) Toobee válasza CragON (#169121) üzenetére


Toobee
veterán

Gyönyörű, és már SWAT-os :C

https://barbieripnk.hu/

(#169133) Hasaggymeg válasza LimeLord (#169125) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az elsőre gondolsz a második végletként,mikor maxra van állítva a visszaút csillapítás?Az (lehet) városi (is) és arról olvastam (vagy szerelő mondta :F ),hogy dirt pályázni szoktak vele,"pumpálni" azokon a dombocskákon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169134) Sefter válasza CragON (#169121) üzenetére


Sefter
veterán

Itthon vetted?
Nagyon bejön :B

Psn ID: sefter_hun

(#169135) sebgutkopf válasza LimeLord (#169125) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Még tovább pontosítva, ha a kevesebb mozgás a cél arra pont nem a rebound (visszaút) az eszköz, hanem a kompressziós csillapítást kell növelni (erősebbre venni), hogy lassabban lehessen összenyomni adott idő alatt a teleszkópot, így akár kiállva tekerés, akár útegyenetlenségre kevesebbet fog befelé mozogni (de fog), ezáltal jobb a hajtási hatékonyság és cserébe nem romlik az úttartás és a bringa geója.
Amennyiben a rebound-ot nagyon erősre veszed, azzal azt éred el, ahogy írod is, hogy két egyenetlenség közben nem tud visszatérni alap állapotba a teló és akár egy kiállva tekeréstől a teljesen beülhet.

(#169136) sebgutkopf válasza Tuvix (#169097) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Mostanában simán lehet, hogy egyes alkatrészeket nem tudnak az adott típushoz (vagy felszereltségi szinthez) beszerezni a beszállítótól, ami miatt nem tudnak gyártani egyes felszereltségű modelleket, mivel az alkatrész készletek már elfogytak.
Akár mennyire is tűnhet úgy, hogy a binga gyártók most nagyot kaszálnak, ez koránt sem egyértelmű. Lévén ha egy gépből csak 1 alkatrészt nem kap meg a beszállítótól, hiába van megrendelése rá, áll a gyártás és nem tud értékesíteni.
Ahol határidőt vállalnak az azt jelenti, hogy adott időpontig az alkatrész és gyártósor rendelkezésre áll és le tudják szállítani neked a terméket. Ahol nincs dátum se ott szó szerint nem tudják mikor fognak tudni bármit is gyártani, valószínűleg nem rajtuk múlik. Az értesítés pedig hasznos, ők se szeretnének vevőt elveszíteni, ezzel is magukhoz próbálnak kötni, hogy igenis számítasz és akarnak neked bringát gyártani és eladni. Amint kapnak alkatrész infót, akkor az alapján már tudnak tervezni és nagyon szívesen várják a megrendelésedet.

(#169137) sebgutkopf válasza metrion (#169099) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Azért írnak mindig negatív számot, mert a számolást a teljesen zárt állástól (teknős) szokták számolni. Tehát onnan mész a nyitott felé és hány klikk kell a teljesen zárt felől.
A te esetedben ez lényegében azt jelenit, hogy a -5 klkk a zárt felől az a legkisebb beállítható csillapítás lesz (akkor is csillapít), amit be lehet állítani. A 60 kg súly alapján pedig ez teljesen reálisnak tűnik.
Feltéve, hogy a rugóerő megfelelően van beállítva a szintén 60kg-hoz.

(#169138) Toobee válasza sebgutkopf (#169137) üzenetére


Toobee
veterán

(#169139) arn válasza jjeahh (#169130) üzenetére


arn
félisten

nem ugy altalaban irtam a bringakra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169140) arn válasza jjeahh (#169130) üzenetére


arn
félisten

ez nekem a se lefele, se felfele nem jo kategoria :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169142) metrion válasza sebgutkopf (#169137) üzenetére


metrion
aktív tag

Én 96 kg vagyok, 130-140 psi van a telóban és egy kattanás van a teknős felé, jelenleg. Na ha most ezt teljesen a teknőstől kell visszafelé és nekem -1 kattanást ír akkor az nagyon lomha lenne ilyen súly alatt...

(#169143) jjeahh válasza arn (#169140) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vagy felfele is, lefele is, attól függ honnan nézzük :DDD . Amióta kipróbáltam a 2.6" gumikat, azóta újra vágyom rá, igaz szigorúan 27.5"-ben, mert a 29x2.6 nekem már túl tank.

metrion: ez az egész nekem is nagyon zavaros, de egyelőre nekem a teknőstől -2 klikk vált be úgy, hogy a súlyom 62-66kg között ingadozik. Aszfalton lomhának tűnik, de ott úgyis lezárom a telót, nekem nagyon rázós gyökeres-köves terepen a lényeg, hogy mennyire csillapít és ott ez a beállítás tetszik. Szal ha jársz ilyen helyeken, akkor én azt mondom, hogy keress egy ilyen rázós lejtőt és ott tesztelgesd. Amelyik beállítással a legkevésbé ráz, az lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#169144) arn


arn
félisten

akinek kutyas gondjai vannak, lehet hasznal - de legalabbis meglepodnek :D
https://www.youtube.com/watch?v=5qEFFR8gX6k&feature=youtu.be&t=17

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169145) arn válasza jjeahh (#169143) üzenetére


arn
félisten

ilyen traktorgumikat nekem kin tekerni, inkabb az ossztelos.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#169146) maximilian4 válasza CragON (#169121) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon szép! Grat! :)

Maxi

(#169147) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Továbbra is úgy gondolom,hogy a visszaút csillapításnak (vagyis a teknős/nyuszi beállításnak) nincs köze a súlyodhoz,az az öszenyomódott teló kirúgásának,visszaútjának sebességét szabályozza.Ha nincs semmi visszaút csillapítás akkor az összenyomódott rugó teljes sebességgel visszarúgna és tovább ugrálna,vagyis nem csillapítana hanem hintáztatna,tehát olyan minden telóban van,csak nem mindegyik állítható.Súlyodhoz a levegő nyomással vagy rugó előfeszítéssel állítod a telót,a visszaút csillapítás meg talán csak annyiban kapcsolódik súlyodhoz,hogy a nehéz bringás alatt jobban felfújt/előfeszített teló értelemszerűen erősebben rúg vissza az összenyomódás után,tehát kissé erősebben kell fékezni a visszaútat.Szerintem...Amúgy meg az összenyomódás sebességét nem befolyásolja a visszaút csillapítás,össze mindig ugyanolyan gyors csak vissza nem.
Még annyi,hogy míg télen a hideg miatti vastag olaj lassúvá teszi telómat,teljesen nyuszira téve is lassabban jön vissza,melegben meg picit teknős felé szoktam tenni ne koppanjon mikor visszarúg.Valahol láttam úgy állították,hogy a lehető legjobban benyomva majd hirtelen felengedve (elég nehéz művelet gyorsabban elengedni mint ahogy rugó/levegő tolja!) se ugorjon fel a bringa eleje.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#169148) sebgutkopf válasza Toobee (#169138) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez tök jó, mert legalább van kiindulási alap, ami jó eséllyel még működik is. Innen a saját tér tényleg ez a híres max 1-2 klikk jobbra balra, több játék nincs benne.

(#169149) sebgutkopf válasza metrion (#169142) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A rebound értéket nem közvetlenül a súlyhoz kell állítani, hanem a rugó erőhöz.
Mivel a rugó dolga, hogy megoldja a súlyod tartását, nem a rebound-é. Egy erősebb rugó pedig terheletlen állapotban gyorsabban fog kifelé mozogni, amit hivatott a rebound lassítani. Tehát a rebound szerepe igazából a gép terheletlen állapotban szembetűnő.
A villa rebound beállítását súly függetlenül a régi módszerrel a legkönnyebb beállítani: kormányra rátehénkedni és hirtelen elengedni, ha elemelkedik a kirugózástól az első kerék, akkor erősebb rebound kell (lassítani kell).
Ezen módszerrel egyébként gyári ajánlás nélkül is simán be lehet állítani az első teleszkópot, persze gyorsabban megtalálod a helyes értéket, ha már van kiindulási pontod.

(#169150) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#169147) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pontosan. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.