Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167651) xy.zsolt válasza gabro0 (#167638) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én alapból előre tolt nyereggel tekerek, 55cm-es toptube és 179cm/84cm átlépő-vel.....nem is ezzel voltak gondjaim. A karok távolságát most 7cm-re állítottam (5.5cm-ről)....ma ismét tesztelem. Bukfencezni ebben a stílusban csak 30kmh felett lehet....mivel lassú tempónál nem fogok rá úgysem a könyöklőre....szóval kellenek idegek eleinte :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167652) Somatom válasza jjeahh (#167647) üzenetére


Somatom
veterán

Mit értesz az alatt, hogy "itt"? Budán, a Kissvábhegyen lakok. Kezdő terepbringás vagyok, ezért inkább máshoz társulnék, hogy neki ne legyen unalmas, amit én kitalálnék. Biztos nem tudnék durva lefeléken tempót veretni, de nem vagyok ijedős. A fölfeléken meg a villany kompenzálná az erőnléti hátrányomat.

Szerk.:
Sokadik olvasásra leesett a tantusz! Úgy érted, hogy miért ott lakok, ahol Te? Mert akkor már börtönben lennék. Biztos, hogy már beszereztem volna egy szent crazygránátot. Az jó medve, kutya és juhász ellen is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167653) cettlee válasza xy.zsolt (#167651) üzenetére


cettlee
őstag

(#167654) jjeahh válasza Somatom (#167652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csíkszeredában, szal 7-800km-el közelebb kéne laknod :DDD

(#167650) Hasaggymeg: sajnos nem vicc, kb 10x voltam vele tekerni és legalább 2x szép nagyot esett, "szerencsére" csak egyszer kellett mentőt hívni. Ha többet tekernék vele, valszeg lassan össze is haverkodhatnék a mentősökkel :U

(#167648) Because: 2000-es évek elején mindenki olyan bevállalós volt, nem tom hová lettek azok az emberek :D . De komolyan, az akkori haverokkal bármikor bármit lehetett, szinte bármire képesek voltak. Most "nincs idő", nincs kedv, de fogadni mernék, ha hirtelen megszűnne létezni az internet és a mobiltelefon, egy rakás szabadidő felszabadulna és pár nap után már nem lenne amit kezdjenek a rengeteg rendelkezésre álló szabadidővel ;] .

(#167653) cettlee:
kormányról blokkolható teleszkóp: monti
állítható stucni, csengő, csuklótámaszos marcsi: trekking
kijelző: e-bike
könyöktámasz: outi
Milyen bringa ez? :DD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167655) Somatom válasza jjeahh (#167654) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom, merre laksz, többször is jártam arra (Farkaslaka, Csíksolyói búcsú, stb.).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167656) xy.zsolt válasza cettlee (#167653) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam ez most így néz ki. Talán még dönteni is kéne lejjebb a karokat, de egyelőre ez is kihívás még nekem :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167657) Somatom válasza xy.zsolt (#167656) üzenetére


Somatom
veterán

Kemények vagytok. Nekem ez Kamikazenak tűnik. Értem én, hogy "úgysem történik semmi", de én akkor vagyok nyugodt, ha az egyik ujjam a féken van (néha még akkor sem :) ).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167658) xy.zsolt válasza Somatom (#167657) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hidd el, egyelőre én is akkor vagyok nyugodt :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167659) bringasisti válasza Somatom (#167655) üzenetére


bringasisti
őstag

Medvével találkoztál? :D

BENEFON DELTA--------N8

(#167660) cdl


cdl
senior tag

2 hét monszun, 1 hét beteg bringa után végre kint:)

Zsolt, esetleg egy Alis link van róla?

[ Szerkesztve ]

(#167661) xy.zsolt válasza cdl (#167660) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én most ilyesmit tesztelek. [link]
van carbon is alin kb 28EUR-ért [link] , de ettől azért még tartok valamiért. Érdekes, hogy a nyergemnél ilyen para nem lépett fel alis carbon miatt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167662) manager2220


manager2220
tag

[link] ilyen co2-es pumpát tudtok ajánlani? Ez az Allis vajon jó lehet?
Illetve patronnak jó a sima szóda patron vajon?

(#167663) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

(D)zsír(ó). [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167664) Somatom válasza bringasisti (#167659) üzenetére


Somatom
veterán

Városi gyerek vagyok, nemtom, hogy medve volt-e. Nagy, barna, cammogó mozgású állat volt, brummogott is valamit, viszont sapka volt a fején és nem a kajástatyó kellett neki, hanem az útlevelem. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167665) bringasisti válasza Somatom (#167664) üzenetére


bringasisti
őstag

:D

BENEFON DELTA--------N8

(#167666) chubby2o6 válasza jjeahh (#167647) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Cirkuszban már láttam bringázó medvét. Miért nem próbálod meg betanítani az egyiket? Több legyet ütnél egycsapásra. Lenne egy állandó bringás spanod, és mellette biztos nem kéne paráznod a kutyáktól meg a többi medvétől. ;] :DD

(#167667) rarki72 válasza Acef (#167627) üzenetére


rarki72
tag

Köszönöm!
és nagyon pöpec lett a járgányod! :Y :C :R

(#167668) marel09 válasza Hasaggymeg (#167635) üzenetére


marel09
csendes tag

Köszönöm a tippeket, egyértelműen a tenyeremnek kényelmetlen a sima szilikon henger, még most is érzem a tegnapot a tenyérpárnáimban vagy miben. Lehet, hogy vastagabb markolat kellene, vagy esetleg valami ergonómikus, bár nem tudom, ez mekkora szentségtörés egy montin. A nyereggel is játszom majd, bár nem tűnt túl kényelmetlennek, betétes nadrág nélkül használom.

Más. Kb 2 hónapja alakítottam át tubelessre az egyik bringám, akkor rendesen hallani lehetett, ahogy lötyög benne a cucc. Most viszont semmit nem hallok. Nem volt defektem, illetve semmilyen szivárgás nem volt. Előírt mennyiséget töltöttem bele. Töltsek utána tejet, vagy jó ez így...?

(#167669) vendingo válasza marel09 (#167668) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg minőségi zselés kesztyű?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167670) parkr


parkr
őstag

nagy poén ez a GTA bringás mod [link] :D

(#167671) parandroid válasza parkr (#167670) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

‘Join this channel to get access to members only content.’

WTF? Mindig azt hiszem, hogy a jutub lejjebb már nem megy, de a kreatívok aztán csak kitalálnak még valamit.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167672) Somatom


Somatom
veterán

Most épp itt:

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167673) cettlee


cettlee
őstag

szerintem könyöklőnél fontos a testreszabhatóság. aminél a könyöktámasz részt emelni és a kormánytol közelebbre hozni is lehet azok jóval drágábbak. én elsősorban a kényelem miatt vettem, de érezhetöen kisebb a légellenállás vele. amugy már visszaraktam a gyári stucnit, csak elsőre alacsonynak és messzinek tünt mert már rég bringáztam. amugy ha van rá esély hogy hirtelen fékezni kell akkor értelemszerüen a kormányt kell fogni és nem könyökölni. én gyakran használom

(#167674) cdl válasza xy.zsolt (#167661) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm, nézelődök.

(#167675) Hasaggymeg válasza marel09 (#167668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha terepezel az ilyen ergonómikus igen [link] ,de az ilyen [link] nem jó.Itt volt aki az utóbbira rámarkolva eltörte ujját. :U Tejről kérdezz mást,én csak s tehéntejet fogyasztom. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167676) maximilian4 válasza Somatom (#167672) üzenetére


maximilian4
addikt

Szép! Én tegnap voltam János hegyen, elég jót csapattam, kivételesen csak egyszer estem és nem nagyot. :D
Azzal a sok alátéttel nem veszélyes az irányítás?

Maxi

(#167677) Somatom válasza maximilian4 (#167676) üzenetére


Somatom
veterán

Ne bosszants! Mindíg ezt kérdezitek, de fogalmam sincs, hogy miért. Semmi bajom a bringa irányításával.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167678) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok! Nos mindent átolvasva, utánna nézve, arra jutottam hogy City vagy Túra Trekking kell nekünk! Természetesen használtan majd az ajánlásaitok alapján.
Elvárás: Napi 10 km csak város
Agyváltó, agydinamó(kisalföld, no domb)
Nőin elöl hátul kosár.
Teleszkóp nem kell.
A női könnyű legyen, mert vasággyal is 50kg a nejem 🤣
Jó lenne ha 28-as kerekei lennének.
Tudtok ajánlani esetleg az összefoglalóban is felsorolt márkák közül valami megbízhatóbbat?

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#167679) Hasaggymeg válasza Somatom (#167677) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak ne vedd ki mert után megtudod. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167680) rarki72


rarki72
tag

szaktársak!
az lehet, hogy 26" MTB-hez 1 1/8" teleszkópot helyettesítő merev villát nem árulnak kis hazánkban...?
vagy csak én vagyok annyira béna, hogy nem jól keresem...
hagyományos beépítési magasságúakat találok, de teleszkóppal kompatibilis hosszúságút egyet sem... :(
a teleszkópom hossza tengelytől kormánycsapágyig cca. 49cm

(#167681) xy.zsolt válasza Somatom (#167677) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Srácok....1.5 cm-t növeltem a könyöktámaszok között és Ég és Föld....egy élmény volt tekerni, nem fárad el a felsőtestem pedig 37-es átlagot toltam 23km-en....a lábam viszont érezte mert csak 80-as CAD-n tekertem. Most, hogy már izgulás nélkül tudtam tekerni jöhet a cad beállítás 90-re és minden egyéb.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167682) bringasisti válasza rarki72 (#167680) üzenetére


bringasisti
őstag

10 éve mikor a busz akkorára gyűrte össze hogy a zsebemben is elfért akkor én vettem másikat

BENEFON DELTA--------N8

(#167683) Somatom válasza Hasaggymeg (#167679) üzenetére


Somatom
veterán

Nem fogom megtudni. Az eredetivel is pont ugyanígy tudtam irányítani, csak zsibbadt a kezem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167684) rarki72 válasza bringasisti (#167682) üzenetére


rarki72
tag

hát sajnálom a buszos randit, de nekem ebből mi az info a kérdésemet tekintve? O_O

(#167685) bringasisti válasza rarki72 (#167684) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy biztos lehet kapni. Ha más nem akkor a fész csoportban.

BENEFON DELTA--------N8

(#167686) cobranco


cobranco
csendes tag

Korzika egész történelme az örökös harcról, a sokszor, szélsőséges körülmények közötti életben maradásról szólt. A helyi lakosság enyhén szólva is, „különleges”.A szigeten még most is dívik néhol a vérbosszú. Ezért a belső régiók a túristák körében nem különösebben felkapottak.

Tartalom:
Már az epizód címe sem utal sok jóra, ennek ellenére kalandoraink nem hátrálnak meg. Kezdésnek tiszteletét teszi egy olyan vad sziklakanyon, ahol még Rambo sem maradna életben két óránál tovább. Majd a sziget történelmi központja, Corte, a „tiltott város” figyel be, fellegekbe épült várral, lepusztult és egyben vad, félelmetes középkori hangulattal. Egy intenzív gastroblokk, egy őrült kerékpáros vágta és egy éjszakába nyúló kilátástalan szálláskeresés is bonyolítja a cselekmény fonalát…

[Éjjel-nappal Korzika 7.rész: "Zord martalócok földje" 2019. FullHD 1080p]

Útvonal:
Casamaccioli-Lac de Calacuccia-Scala de Santa Regina/Golo-kanyon/-Castirla-Bocca di Ominanda/654m/-Corte-Col di San Quilico/564m/-Caporallino-Francardo-Ponte Leccia-Barchetta-Casmorza-S.Perteo

Túrabeszámoló:
[link]

Térkép:
[link]

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#167687) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Erre valaki?
Úgy rémlik a totyikgazdának is ilyen sisakja van...

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#167688) Zsohi


Zsohi
őstag


Azt mondták nem lesz ma eső... :DDD

Elképesztően szeretem ezt a bringát, a droppert kiszerelve egy jó 5 centivel lejjebb tudtam tolni az ülést és most már egyszerűen tökéletes. Most már csak egy low profile ülés és egy olyan droppert kellene találni aminek a felső karimája a lehető legkeskenyebb, mert azért kellene az a dropper... Az elmúlt 5 évben nem sikerült annyit fejlődőm, mint idén eddig 2 hónap elteltével. Az első whip is összejött életemben először, mini whip. :DD Néhány évvel korábban már szórakoztam a dologgal, de akkora bukás lett belőle a mai napig nem volt merszem hozzá megint.

Egy kis érdekesség a végére, mind a két külsőben sacperkábé 100 kilométernyi bike parkos kör van:


Maxxis Minion DHF, WT, Dual Compund, EXO, TR 27.5x2.5


Első generációs Schwalbe Hans Dampf, Super Gravity, Trailstar 26x2.35

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#167689) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek Riser kormányt mennyire szabad hátradönteni? Az a helyzet, hogy mélyebbre akarom engedni a kormányt és nem akarok most új kormányt/stucnit venni. 3 centit emel a kormányom, mennyire szabad hátradönteni, hogy biztonságos maradjon? A képen is már meg van döntve, de ennél jobban szabad, van inkább ne?

[ Szerkesztve ]

(#167690) Acef válasza Acef (#167633) üzenetére


Acef
addikt

Srácok,

köszönöm az elismerő szavakat :R

- stucni: kb 50% árban vettem a vázat, viszont valamiért már le volt vágva a villa ami nekem így túl alacsony, szükséges volt a 35° stucni.

- igen, így 'építve sokkal drágább lett volna mint egyben, de mint írtam, ócsóé volt a váz, valamint az előző bringámról raktam át az alkatrészeket, utána apránként, figyelve az akciókat fejlesztgettem ...

- egyebkent az elején még a 100e Ft alatti kezdő bringa ára is soknak tűnt, de azóta rá kelett jönnöm, hogy bizony igaz amit gyakran írtok itt a fórumon, hogy nem érdemes a belépőt venni, mert később az gyengének/kevésnek fog bizonyulni és az utólagos fejlesztés lesz a drága.

Tanulva az előzményekből ma már nem tartom soknak egy 2-300e Ft-os kerékpár árát.

Ugyanakkor fenntartom, hogy nem csak a Deore szinttől indul az "élet, mert ez felhasználás függő. Nekem pl. alföld, fitness bike-ra teljesen elég a Claris váltás.
Viszont amit fontosnak tartok az a minőségi külső gumi, normális fék, nyereg, lánc, sor, ... ezekre nem sajnálom a pénzt.

A lényeg, hogy építve/fejlesztgetve nyilván drágább, de számunkra megfelelőbb setup rakható össze, és nem egyszerre kell kiadni egy nagyobb összeget.

[ Szerkesztve ]

(#167691) jjeahh válasza Zsohi (#167688) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a Maxxisnak a specialitása az enduró gumik, gondolom nem véletlenül a Minion a legnépszerűbb modelljük. Xc fronton pl. már fordul a kocka, egy Ikon, Rekon sokkal gyorsabban kopik, mint egy Schwalbe vagy continental.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167692) maximilian4 válasza jjeahh (#167691) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem a dhr is gyorsan kopik, mert elég puha keverék. Cserében tényleg tapad mint egy rágó, viszont a nagyon száraz poros talajt nem szereti. Én inkább jobban szeretem azokat a gumikat amik kopnak, mint amelyik nem kopik, de legalább nem is tapad. 😁

Maxi

(#167693) jjeahh válasza maximilian4 (#167692) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De neked trail bringád van nem? Trail/enduro-ra lehet én is Miniont vagy valami puha gumit vennék, de xc-n már nem a tapadás az egyetlen szempont, ott már számít a gördülési ellenállás is és nagyobb hangsúlyt kap a grammánia. Talán ezért trail-enduron a legnagyobb sláger a Maxxis, xc-n talán a Schwalbe-Conti, outin meg... na azt nem tom, Vittoria? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167694) xy.zsolt válasza jjeahh (#167693) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Outin a conti drágább verziói a sikkes mostanság (pl 5000 TL) Én most Hutchinson fun lettem, soha ilyen jó gumim nem volt még, igaz ilyen drága sem :) A B'Twin Triban 500-on volt még fapados Hutchinson...na, de micsoda különbség van két gumi között

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167695) vendingo válasza Acef (#167690) üzenetére


vendingo
veterán

Tesóm alap dechatlonos fitness bringával tolja (65k). Tourney felszereltség, full alap cuccok.
2 éve nyúzza napi szinten, csak gumit cserélt rajta, meg váltó állítás volt.

Mondjuk én pont befürödtem egy acera, alivio felszereltségű bringával, szenvedés volt összehozni egy jó váltóbeállítást, hamar elkezdett csörögni.
Most slx, xt-vel semmi bajom, állítani se nagyon kell, de mai fejjel nem vennék mégegyszer magas felszereltségű bringát. Ezt is csak az akciós ára és a teló miatt vettem, mert rebat nem nagyon szoktak gyárilag deore cuccokkal árulni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167696) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#167687) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem valóban olyan van,de meg sem próbáltam kivenni,hisz korábbi sisakomat is mindig mindenestől mostam,vagyis úgy,hogy benne volt a sisakban a betét.A sisak is tiszta dzsuva lesz a kicsorgó izzadságtól,ágaktól,sártól és esőtől,így én azt is mosom,szárítom 1úttal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#167697) nmate91 válasza jjeahh (#167693) üzenetére


nmate91
tag

Országúton én Conti hívő vagyok, Grand Prix Classicom volt. Pár ezer km alatt nulla defekt, jó tapadás, alig kopott. Ezenkívül Panaracerem volt még, az könnyebb, de a tapadás meg a defektvédelem gyengébb.

(#167698) Mezga Aladár válasza nmate91 (#167697) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Panaracerem volt még, az könnyebb, de a tapadás meg a defektvédelem gyengébb."
Melyik volt?
Mert pl. a Panaracer Race A Evo 3 nagyon jó abroncs. De a Panaracer Catalyst Sport egy hulladék.

(#167696) Hasaggymeg
Ennek az elődjéből ki lehetett simán szedni, azt mostam mosógépben. Nálam lesz lesz saras a sisak.
Kösz a választ. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#167699) INTELligent válasza Hasaggymeg (#167675) üzenetére


INTELligent
senior tag

Azt hogyan :Y ? Én is pont most tervezek ergonomikus markolatot venni, de nem gondoltam volna, hogy montira az előbbi ilyen veszélyes lenne.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#167700) nmate91 válasza Mezga Aladár (#167698) üzenetére


nmate91
tag

Catalyst. 500 km volt benne amikor vettem és 2 éves volt, ennyi.

Én a Contival elégedett voltam a kis hobbi outis szintemen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.