Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167051) xy.zsolt válasza Gergőke88 (#167050) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nekem merőleges oldalszél....ami azért jobb valamivel....bár ha max-ot teszel a tekerésbe akkor mindegy honnan fúj, az melós lesz :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167052) RetepNyaraB válasza xy.zsolt (#167051) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

bardihoz csatlakozva engem is érdekelne hozzáértő nyerges bolt valahol Pesten. Qrvadrága játékszerek ezek ahhoz, hogy potyára vegyek valamit, ami aztán esetleg kényelmetlen/nem megfelelő. A karbonodtól meg félnék erdőbe menni vele...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#167053) xy.zsolt válasza RetepNyaraB (#167052) üzenetére


xy.zsolt
őstag

sorry, én csak outiról nyilatkoztam. ITT lehet Budapesten nyerget próbálni. [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167054) Maximum1 válasza RetepNyaraB (#167052) üzenetére


Maximum1
őstag

K2 itt smp nyergek vannak.

(#167055) robee19 válasza xy.zsolt (#167048) üzenetére


robee19
tag

Igen, tisztában vagyok vele. Most is az van, csak a teljesen lecsupaszított karbonra mondtam, hogy az már lehet túl kemény.

[ Szerkesztve ]

(#167056) PELLE válasza G@ben (#166337) üzenetére


PELLE
tag

Rebesgetik, hogy majd átépítik a hidat, remélem gondolnak a bringásokra is. Jó hogy megúsztad. Melyik szervizbe jársz?

(#167057) nmate91 válasza Gergőke88 (#167050) üzenetére


nmate91
tag

32 jött ki ma, a 130 helyett. Inkább hazajöttem, aztán ledőltem Commintyt bingewatcholni pizza és sör társaságában :C Ez a gusztustalan szél meg napsütés nélküli időjárás kb ezt váltotta ki.

(#167058) xy.zsolt válasza robee19 (#167055) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt hogy túl kemény még egyszer sem éreztem a letekert 1300km alatt.....az viszont megtörtént, hogy mivel ki van "centizve" a szélesség így nem ülhetek rajta kicsit jobbra vagy balra tolódva mert akkor tud egy idő után érzékeny lenni.....mivel nem ül fel mindkét ülőcsont. Ha erre figyelek akkor semmi gondom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167059) robee19 válasza xy.zsolt (#167058) üzenetére


robee19
tag

Neked is lecsupaszított SLR van?

(#167060) xy.zsolt válasza robee19 (#167059) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem slr, de a karbon az enyémen se puhább :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167061) xy.zsolt válasza robee19 (#167059) üzenetére


xy.zsolt
őstag

bocs, az enyémen van egy hangyapöcsnyi gel réteg.....ezt mindig elfelejtem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167062) cettlee


cettlee
őstag

hali
bosch motoros ebike-om van és mostanában mindig kilazult a bal hajtokar kupakja, most végleg elhagytam pár napja és csak most vettem észre. Ezt lehet potolni bármilyen isis-es kupakkal? Lehet hogy vennék valami masszivabb hajtokarokat, mert erre azt mondták hogy elég gyengusz. Honnan tudnék valami jo minőségüt szerezni, milyen néven keressem?

(#167063) G@ben válasza PELLE (#167056) üzenetére


G@ben
addikt

Jó lenne, mert nagyon szűk, elég sok baleset volt már ott.
A Blaskovicshoz viszem, mert ők foglalkoznak Cube-okkal, azaz tudnak eredeti alkatrészt szerezni, illetve azt mondta a srác, hogy meg tudja nézni, hogy sérült-e a teleszkóp vagy a váz.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#167064) Zsohi


Zsohi
őstag

A mai nap megvolt a 4. bike parkos nap az új bringával és a szokásostól eltérően most egy olyan helyre mentem ahol nekem kellett feltekerni a hegytetőre. A hosszú tél és a három hónapos semmittevés letette a névjegyét, az utolsó menetre teljesen elfogytam és pont erről készítettem videót egy olyan vonalon ahol még nem jártam. Vágatlanul: [link] :U

A helyet konkrétan azért is választottam, hogy jobb rálátást kaphassak a bringa képességeire, mert eddig csak viszonylag sík terepen járt és olyan parkban ahol lift cipelte fel a hátsómat a csúcsra és ahogy ott, itt is jól vizsgázott. A mai napig ellene vagyok a kettő az egyben dolgoknak, mert akármikor találkoztam ilyennel az mindig sz@r volt, szóval én a célszerszámok elkötelezett híve vagyok és nem gondoltam volna, hogy egy bringa lesz ami rám cáfol. A könnyebb emelkedőkön nem korlátozott jelentősen és a meredek kaptatókon nem emelgette az első kereket, a sziklás részeken a hátulsó felfüggesztésnek hála szépen lekövette a kerék a sziklákat, így a kerék se kapart el ahogy az néha előfordult már nálam a merevfarún(Nem a képen látható 'egyenesen fel' ősvényen tekertem fel, oda kevés lettem volna). Lefele, pedig mint Aladin szőnyege. Már csak fel kellene nőnöm a bringa szintjéhez... :DDD

Holnap pedig lehet ellátogatok ide: [kép] :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#167065) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok, erről a bringáról várnék pró és kontra érveket. Sok-sok biciklit néztem, mert szeretnék egy országútit is régóta, de egy Bianchi kipróbálása után elapaszthatatlan lett a vágyakozás. Oké, nincsenek illúzióim, nem várom el utóbbi jellemzőit harmadáron. Nagyjából megfogalmazódott, hogy 105 alá nem mennék, s bár a tárcsafékből nem szívesen engedtem, úgy láttam, hogy az már egy következő - nagyobb - lépcső árban. Tehát ezt még hajlandó vagyok dobni. Azt sem mondom, hogy feltétlenül ragaszkodom a karbon vázhoz, ha pl. ehelyett egy összességében használhatóbb aluvázast ajánlotok. Csak hobbi szinten versenyezgetnék vele, nincs extrém célom, de azt sem akarom, hogy a bringa szabja meg a - felső - határomat. Mivel ebből a bringából már csak egy van az országban, megrendeltem a héten, jövő héten mindenképpen meg fogom nézni, de sokat segítenétek, ha leírnátok a véleményeteket a fentiekkel kapcsolatban. :R

Perillustris

(#167066) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Na csak visszaraktam a 670mm-es kormányt, ennél keskenyebbel totál instabil terepen, főleg a merev villa miatt. :D

(#167067) 6030D válasza IMIIKE1998 (#167066) üzenetére


6030D
Ármester

A markolat van gyorskötözőzve?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#167068) Acef


Acef
addikt

[link] Nem csak az elektromos autók, hanem az elektromos kerékpárok vásárlását is támogathatja az állam

(#167069) cdl válasza Acef (#167068) üzenetére


cdl
senior tag

Én nem örülnék neki.
Inkább a sima kerékpár vásárlását dotálják. Vagy a 'kerékpárral munkába" szponzorálják havonta pár 10000 forinttal.

(#167070) parkr válasza cdl (#167069) üzenetére


parkr
őstag

Az már túl értelmes lenne. :D
Ezzel szemben az elektromosnak támogatásnak semmi értelme, mert a nem elektromos eleve nem szennyez...

(#167071) parandroid válasza parkr (#167070) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A népegészségügyi hatásairól nem is beszélve. Hárommillió elhízott, keringési zavaros, és cukorbeteg országában minden pedálfordulat számítana. Olcsóbb lenne, mint az a vödörnyi államilag dotált ingyengyógyszer, amit már egy átlagos 50-es is havonta hazahord.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167072) rétisün válasza cdl (#167069) üzenetére


rétisün
veterán

"a 'kerékpárral munkába" szponzorálják havonta pár 10000 forinttal."

egyetértek, csináljunk petíciót :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#167073) Napfénysüti válasza parkr (#167070) üzenetére

Valahogy én is így gondolom, bringánál nem látom miért az elektromost támogatják a hagyományossal szemben. :F

Més que un club!

(#167074) bringasisti válasza Napfénysüti (#167073) üzenetére


bringasisti
őstag

Kicsit úgy érzem hogy megy a pénz szórás mint korábban (mikor ugrott a Pannon Puma, meg dübörgött a gazdaság) hogy a gazdaság megmozdúljon viszont ennek meglesz a hosszútávú problémája.

BENEFON DELTA--------N8

(#167075) PELLE válasza cdl (#167069) üzenetére


PELLE
tag

Több értelme lenne, de ők az akkutöltés adóvonzatát is beleszámolhatták.

(#167076) cdl válasza rétisün (#167072) üzenetére


cdl
senior tag

Akkor fizetni kellene azoknak is, akik eddig is bringával jártak be.
Nem csak az újonnan csatlakozó embereknek.
Sokkal többe kerülne. A gazdaságot sem élénkítené.
Lopni sem lehet belőle sokat. Hollandok sem vagyunk.
Szóval teljesen esélytelen a dolog.
Az elektromos bringa vásárlásnál beletolnak 1 milliárdot, lehet mellett döngetni, meglesz a PR.
A társadalmi nyereség nulla.
Ahogy megszoktuk.
PELLE.
Szerintem a elhanyagolható lehet.

[ Szerkesztve ]

(#167077) Because válasza cdl (#167076) üzenetére


Because
őstag

én összetenném a két kezem ha a munkáltató csak egy tetőt tenne a kerékpáros tároló fölé :DDD

(#167078) IMIIKE1998 válasza 6030D (#167067) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen. :D
Azért, mert nem jött meg még Ali-ról az új, addig meg ezt a régi, kinyúltat használom kormány próbálgatáshoz. Érdekes amúgy, hogy 640 és 670mm között mennyire érezni a különbséget, pedig csak 3 centi a difi.

(#167079) manager2220 válasza Zsohi (#167064) üzenetére


manager2220
tag

Király video, meg bringa :)
Hol van ez a pálya?

(#167080) dugynok válasza Because (#167077) üzenetére


dugynok
senior tag

Nagyon sok cégnél - pl. közműszàmlàzónàl - nincs is tàroló... Mikor 2-3 ember feldobta, hogy mennének bringàval (1-2 éve) és biztos mennének többen is, azt mondtàk nincs rà igény, ami megérné időtszakìtani a kialakìtàsra. Persze igényfelmérés nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#167081) Because válasza dugynok (#167080) üzenetére


Because
őstag

Akkor mi legalább annyival előrébb vagyunk, hogy van hova tenni a bicó kerekét...

(#167082) bardi válasza Zsohi (#167064) üzenetére


bardi
aktív tag

Egy ilyen hétvége kb mennyiből jön ki?
Én erősen gondolkozom rajta, hogy el kéne menni egy bikeparkba, ahol van kezdőknek való pálya is. Bár aprókat szoktam ugratgatni, de ilyen sok méteres repülésekre nem tudnám rávenni magam.
Itt Esztergomban is van egy dirt pálya, gondoltam kimegyek megnézni, ha van kisebb része, azon lehetne gyakorolni, de egy vicc ilyen szempontból, ezen senki semmit nem fog megtanulni semmit, csak mentőt hívni törött kézzel, az indító része olyan, hogy majdnem összedől, és az eleje tele van ember nagyságú ugratókkal, nem lep meg, hogy nem találtam ott senkit.

'92 Honda VFR 750

(#167083) #75376384 válasza Napfénysüti (#167073) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ha közvetlenül pénzzel támogatnák, akkor az az összeg egyből beépülne az árakba (lásd csok).
A másik opció az adókedvezmény lehetne (szerintem). Itt Svájcban ev elején vissza lehet igényelni adót munkábajárás cimen. Nem számít, hogy az mivel történt (vonat kocsi canga stb). Magyarországon viszont azért nem működne mert sokan nem oda vannak bejelentve, ahol élnek és ugyebár valami alapján kellene számolni az összeget és erre a munkahelytől való távolság tökéletes lenne. Nem beszélve arról, hogy ismerve a mentalitást hirtelen mindenki az ország másik végébe “költözne”.

(#167084) cdl válasza #75376384 (#167083) üzenetére


cdl
senior tag

Kerékpárral munkába járást lehetne így támogatni. Adott aplikáció vagy Strava lehetne a bizonyíték, így sok visszaélést ki lehetne zárni.
A munkanapok 60%-án tekerve jutsz el, járna a az adódból 60000 huf mondjuk.
Álmodozzunk...

(#167085) parkr válasza cdl (#167076) üzenetére


parkr
őstag

Pedig azt mondták a hírtv-ben, hogy Dánia és Hollandia után nálunk a legnépszerűbb a kerékpározás :D

Amúgy szerintem lehetne valami cafeteria szerű megoldás

(#167086) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hétvégi mobilos:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167087) Alg válasza jjeahh (#167086) üzenetére


Alg
veterán

Itt tegnap reggel óta folyamatosan esik az eső... néha vízszintesen :O

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#167088) bringasisti


bringasisti
őstag

Szerintem be kellene vezetni a kommunizmust! Mert most egy csomó ember kapott rengeteg lét úgy hogy nem állított elő értéket, és kicsit úgy látom hogy ez mind kevés

BENEFON DELTA--------N8

(#167089) jjeahh válasza Alg (#167087) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyjából itt is, de kisebb szünetekkel. Ha látom, hogy egy pillanatra kisüt a nap, ugrok fejest a nadrágba és repülök kifelé azonnal :DDD .

Jaaj egy kérdés a szakikhoz: regeneráló tekerést meg lehet ejteni bringázás után még aznap, vagy inkább másnap érdemes?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167090) Kempetlen válasza jjeahh (#167089) üzenetére


Kempetlen
tag

Ha kifejezetten érzed, hogy fáj, nem esik jól, akkor nyilván nem. Ha meg kutya bajod és jól bírod, akkor simán. Nem kell ehhez szakiság, csak figyelj magadra! :)

[ Szerkesztve ]

(#167091) jjeahh válasza Kempetlen (#167090) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167092) xy.zsolt válasza jjeahh (#167089) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én eleve stoppolom a GPS-t a hazaérkezés előtt 3-4 km-el.....így biztosan levezetem a tekerést. Ha nem csinálnám akkor képes lennék hazáig hasítani, ott pedig már nem köröznék lassan. :) Utána 15-20 perc nyújtás. Reco-t általában csak olyan napokon csinálok amikor előző nap nem tekertem. Ja, elindulásnál is 3-4km után (bemelegítés után) kapcsolom csak be a GPS-t

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167093) jjeahh válasza xy.zsolt (#167092) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is ezt csinálom általában, de nem mindíg és úgy érzem, hogy 3-4km regeneráló nekem nem elég, kell 15-25km és az már egy külön tekerés.
Amúgy egy új felfedezés: pörgetés miatt hamarabb megéhezek újabban, 30-35km aszfalt után már kopognak a szemeim :DDD . Kb. olyan, mintha magas pulzuson mennék, akkor is hamarabb el szoktam éhezni. A pörgetés magas pulzussal meg... gyilkos lehet, olyankor gondolom 10 kilóméterenként enni kell :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#167094) 6030D válasza jjeahh (#167089) üzenetére


6030D
Ármester

Ha fosnyélt mentél (=verseny), akkor jó/nem árt aznap is, ha csak egy erős nap utánit, akkor inkább másnap, hogy pihenjen az izom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#167095) vendingo


vendingo
veterán

Üdv
Érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok:
XC-vel szeretnék melóba járni, 6km táv, ennek jelentős része erdőben murvás úton lenne.
A gond az, hogy onnan hordom haza a kaját éthordóban. Van valakinek valami bevált módszere kaja (főttétel) szállításra bringán? Akár csomagtartót is hajlandó lennék felszerelni, de félek, hogy mire hazaérek, a csomagtartós zötykölődéstől főzelék lenne minden nap.

Illetve van értelme SS bringát elektromossá alakítani? Gondolkodok, hogy vennék egy olcsó új dechás SS bringát, aztán dobnék rá egy bafang szettet. 200 ezerből lenne egy új, élhető, normális közlekedési eszközöm. Robogót nem szeretnék, már így is tele a pince motorokkal, biciklikkel, autóval. Egy ilyen olcsó bringa egy nyár alatt kitermelné az árát.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167096) Toobee válasza vendingo (#167095) üzenetére


Toobee
veterán

Fasza doboz kell. Én meg otthonról viszem be, levest is.

https://barbieripnk.hu/

(#167097) xy.zsolt válasza jjeahh (#167093) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor azt már spinning bike-on kell, melletted a kosár gyümölccsel, kolbásszal :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#167098) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy az Eurovelo 9 Bécs és Maribor közötti szakasza mennyire kiépített bringaút szempontjából? Ha valaki ismer esetleg jó minőségű Bécs-Graz útvonalat az is nagyon érdekelne, főleg ha van lehetőség bicikliúton menni. Mindenféle ilyen irányú tapasztalat érdekelne, előre is köszi a segítséget.

(#167099) INTELligent válasza Alg (#167087) üzenetére


INTELligent
senior tag

Dettó, előtte meg az erdőben olyan szauna volt :(((.

(#167092) xy.zsolt: lehet nekem is ezt kellene csinálnom :D.
(#167093) jjeahh: csak egyszer csináltam olyat, de 25 km lement kaja/innivaló nélkül, pedig aztán nem vagyok túl fitt.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#167100) Hasaggymeg válasza bringasisti (#167088) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Visszavezetni,mert csak fel volt függesztve ideiglenesen :DDD ...pl.alanyi jogon járó európai alapfizetés. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.