Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275951) Dark Archon válasza Napfénysüti (#275944) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tájékoztatom én, aztán úgyis megveszem, amit akarok. Puffog egy kicsit, aztán kész :D

Megrendeltem a Garmin 530-at, de, csak mert megtaláltam Amazonon 192€-ért, ami fizetéskor már 204€-t mutatott (szemét ÁFA), +7€ szállítás. Gyárilag felújított cucc, de legalább bőven a 100 ezres lélektani határ alatt van :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#275952) Tin válasza Ringman (#275943) üzenetére


Tin
veterán

Ja, utólag rájöttem, hogy inkább a dugó. Nem bringás szerszámaim vannak, igazából szinte minden, csak bringások nem voltak. Holnap megnézem a DT Swiss agyat, hogy belefér-e az a tüske, de ha 5mm, akkor valószínűleg igen, hiszen az átütő tengely vagy 1 centi vastag.

(#275953) Tin válasza MC Pite (#275947) üzenetére


Tin
veterán

Le volt árazva, én pedig szeretném idén kipróbálni az SPD-s cipőt. Taposó pedálok sem sokkal olcsóbbak, ez meg normálisnak és tartósnak tűnik. Átszámolva 25e Ft volt (66€).

[ Szerkesztve ]

(#275954) rétisün válasza Tin (#275952) üzenetére


rétisün
veterán

nem a tüske részével volt gond, az agynak van elég béna kialakítása. a szerszám kerek, recézett része nem ért be eléggé az anyába, nem tudtam eléggé meghúzni, kiugrott belőle (nem tudom, mennyire érthető :F )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#275955) Tin válasza rétisün (#275954) üzenetére


Tin
veterán

A centerlocknál? Mert a kazettában tuti van elég hely. Ma felraktuk a féktárcsákat a szomszéd adapterével, nem volt gond. Abban mondjuk nem volt tüske.

(#275956) mauimagic válasza MC Pite (#275950) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Most néztem, a mailboxde elvileg nem visz bringát :(
A 300cm-es körméretbe sem tudom, hogy belefér e a box.

Van tapasztalatod velük?

(#275957) Hasaggymeg válasza MC Pite (#275947) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem 5 évig /35e km volt BR-M615+RT64 mely tökéletesen működött.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275958) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Szemezgetek az új Merida Silex-el. Használ valaki ilyen bringát?
Konkrétan ez a kiszemelt: [link]

(#275959) rétisün válasza Tin (#275955) üzenetére


rétisün
veterán

igen, centerlockos tárcsa záróanyájánál.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#275960) ReFleXx válasza lsebestyen (#275890) üzenetére


ReFleXx
addikt

:Y Nezni is rossz, ez is egyszer fog crashelni.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#275961) jjeahh válasza Ringman (#275941) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olyant én is akarok 100km+ körökre egy dolog miatt: mehet bele a power bank, amiről a Garmint tölthetem tekerés közben.

#275950 MC Pite: tudtommal a mailboxde bringát nem szállít :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#275962) Speedy007


Speedy007
őstag

Tárcsa fék esetén a fék betétek egyformák? Értem ezalatt hogy nem különböző méretű és alakúak? Shimano B01S fék betét helyett mit ajánlotok ami jó lenne és jobban harap de jó bármilyen időjárási körülményekhez Shimano SM-RT54 tárcsához SHIMANO DEORE BR-MT410 (gyárilag is B01S van benne és az MT200-al is ilyet használok de nem vagyok igazán megelégedve vele) féktestbe?

(#275963) velizare válasza lsebestyen (#275890) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, erre gondoltam. van benne egy olyan szitu, amikor már nem tudja kikerülni a gödröt, és simán atmegy rajta. biztos van valami giroszkóp a kamerában, mert egész jól kisimítja a rázkódást.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275964) velizare válasza Hasaggymeg (#275653) üzenetére


velizare
nagyúr

a tektroba milyen tárcsa jó/kell? egyáltalán vannak ott is szabványok, vagy a körméret számít csak?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#275965) Zoliwrc válasza Speedy007 (#275962) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ezt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#275966) Ringman válasza jjeahh (#275961) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos bele tud akadni az ember lába kiállva, ha nincs egyenesben a bringa, de amúgy hasznos, városi közlekedésnél nincs mez rajtam, így itt van a pumpa, kis biciklilánc, 4-5-6-os imbuszkulcs (eldobhatós "L" alakú), lakáskulcs, kesztyű, apróságok.

(#275967) Speedy007 válasza Zoliwrc (#275965) üzenetére


Speedy007
őstag

Köszönöm :R fél fémes betétekkel is lehet használni az organikus/gyantás felhasználásra ajánlott tárcsákat? Tudom hogy kicsit jobban eszi azokat

(#275968) Dark Archon válasza Runner_fxr (#275958) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha magasabb vagy, biztos jó bringa. De XS méretben is 55 cm hosszú felsőcső? A Scultura Endurance méretezése sem az igazi, de ez aztán ritka durván el van cseszve.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#275969) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#275962) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom mennyire vaddisznóskodsz, de kétlem, hogy a B05S-RX ne állítana meg...amúgy pedig hagynám ami benne van és csak ha indokolt akkor cserélném. :F

Velizare...bár Tektrot csak V fékben használtam, én maradnék a saját tárcsánál, tárcsáinál.A TRP is Tektro és a HY-DR-el olyan tárcsa jön mint az állat, masszív, vastag, pofás és lassan kopó. [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275970) stickermajom válasza Toobee (#275795) üzenetére


stickermajom
addikt

Addig beszéltünk róla, hogy rendeltem még egy Airtaget a snowboard táskába is. :D Úgyis volt emag bánatluponom.

(#275971) Maximum1 válasza Runner_fxr (#275958) üzenetére


Maximum1
őstag

Teszteket olvastam/néztem csak róla, hozzál ki próbára egyet a concept store-ból.
Régi volt nálam 3 napot, azt imádtam, ennek teljesen más a geoja, én venném.
Múltkor még karbon silexet nézegetted, nem lett belőle semmi?

[ Szerkesztve ]

(#275972) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#275969) üzenetére


Speedy007
őstag

Távol áll tőlem csak kutatgatok ebben a témában, olvastam hogy napi használatra valóban jó az organikus/gyantás de viszont vizes/nedves körülmények között a fél-fémes teljesít jobban nekem meg ez lenne a fontos mivel V-Fék esetén is ezzel küzdöttem mivel alig volt fék hatásom bár a jelenlegi tárcsafékkel és betéttel nem mentem még egy métert sem ilyen körülmények között csak nem szeretnék meglepetést hogy alig lesz jobb.

(#275973) Hasaggymeg válasza Speedy007 (#275972) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

a jelenlegi tárcsafékkel és betéttel nem mentem még egy métert sem
Ott a lényeg mondandódban, szerintem menj vele utána kezdj olyasmiket vásárolni amiket az itt etalonnak számító kollégák felhasználási szokásai megkövetelnek. ;)...lesz mindjárt egy vaddisznó is itt aki dupla dugattyús Saint féket ajánl majd hűtött betétekkel és szendvics tárcsával, de verébre nem lövünk ágyúval, majd úgyis kiderül mi is kell neked valójában.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275974) Maximum1


Maximum1
őstag

Pimpelt MT 200, kereső ali-t hoz.

Pedál cserére továbbra is figyeljetek! rá lehet b@szni.

(#275975) peetie1 válasza Tin (#275955) üzenetére


peetie1
aktív tag

Csak hogy értsd mi a baj : link
Kúpos az az elbaszott 240es első agy és nem megy bele a kazetta leszedo szerszám. Ezért az ilyen pr1400 meg hasonló kerekekhez előre külső fogzásu zaroanyas fektarcsat kell venni, vagy leszedni a fitness bicaj rt10es tarcsajarol :) Én már előre készültem rá mert a bike24es reviewnal írták hogy ezzel gond van.

Ehhez jön pluszba ha ilyen bringad van mint a videóban, hogy a külső fogzásu anya meg a villatol nem fér el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#275976) Speedy007 válasza Hasaggymeg (#275973) üzenetére


Speedy007
őstag

Persze érthető :B jelen esetben még nem volt alkalmam vizes nedves körülmények között menni. Jövő héten érkeznek meg a cuccok hozzá így jövő hét után viszem a szervízbe fel szereltetni így ezért is írtam mihez kellene és hogyan használnám mert ha már akkor ott lesz a kerékpár a gyárilag mellékelt betéteket egyből tudnám cseréltetni. De egyenlőre akkor meg próbálom elsőre amit te ajánlottál :R

(#275977) Fall-N válasza Speedy007 (#275835) üzenetére


Fall-N
veterán

MT200-hoz kapni külön fékkart is, így olcsóbban meg lehet úszni. Egyébként is sokkal jobban külön van a váltókar a fékkartól. Manapság általában így is van, mert csak az alap hidraulikus tárcsafékhez van fékváltókar. V-fék idejében mindegy volt, mert az jól bírta, ha nem tört el.

(#275978) Fall-N válasza chubby2o6 (#275845) üzenetére


Fall-N
veterán

A farolást csak az erőssége miatt írtam, nem szoktam blokkolni a kerekeket. Meg az az én 100 kilómhoz elég városban az MT200, akkor nem lehet annyira rossz. Ettől függetlenül lehet egyszer elkap a gépszíj és veszek két Deore 6100-at. ;]

jjeahh: Sejtettem, hogy az Ahima jobb, ha szétkopik valószínűleg újra tőlük veszek, lehet fékbetét is az lesz, ha elkopik a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#275979) Maximum1 válasza Fall-N (#275978) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem az sem mindegy hogy az MT200 26" vagy 28" kerekeket fékez.
Neked 26" ha jól dereng, ezen a méreten 100kg csak előny a fékezésnél. ;]

(#275980) fulton


fulton
addikt

Jut eszembe: Anno dicsértem a decathlonban kapható Kalenji warm futós sapkát hogy tökéletes téli időben tekerésre sisak alá, sajnos az uj model nem olyan mint a régi. Fázik a fejem benne. Míg a régi model tökéletes... :(

Dark Archon:
Biztos fogod szeretni.
Bringa: közel vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#275981) Hasaggymeg válasza fulton (#275980) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

sajnos az uj model nem olyan mint a régi. Fázik a fejem benne
...vagy csak annyit gyorsultál. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#275982) Fall-N válasza Speedy007 (#275972) üzenetére


Fall-N
veterán

Én szakadó esőben is mentem már MT200-zal a gyári B01s betéttel, semmi gond nem volt vele. Ettől függetlenül egyszer ki fogom próbálni a SwissStop tárcsát vagy betétet vagy Ashima tárcsánál maradok és kipróbálom Ashima betéttel. Márcsak szüreti is mert a B01s-t már nem kapni.

Maximum1: Nem 26", 27,5" X 2.0" a kerék és 100 kg testsúly. Már elve az utóbbi többet számít, mintha 70 kilós lennék. Főleg lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#275983) Kro válasza fulton (#275980) üzenetére


Kro
tag

Erre gondolsz: [link] ?
Nemrég vettem ilyet (utolsót vettem le a próbabábú fejéről) , én rendesen beleizzadtam, bár 6-7 fok alatt nem mentem vele és nem is száguldozok 40-el. :)
Volt egy vékonyabb verziója : [link] Ezt viszont én is vékonynak láttam.

(#275984) Runner_fxr válasza Maximum1 (#275971) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Teszteket én is olvastam róla, jobban tetszik mint az előd, de gondoltam hátha használ már valaki itt ilyen vázat és van gyakorlati tapasztalata. Concept store-ban mindenképp ráülök, meg valószínűleg el is hozok egyet tesztre, a méret miatt is, de elméletileg az M-es lesz a jó a 178cm-es magasságomhoz.

Igen az előző generáció karbon változatán is gondolkodtam anno, de aztán annyi minden dolog összejött, hogy semmi időm nem volt bringázni.
Viszont az idei fogadalmam, hogy mindenképp nekiállok rendesen edzeni, mert ez így nem mehet tovább. Montizás most kicsit háttérbe fog szorulni, XC bringázás engem nem hoz lázba, Enduro gépem meg most nincs. Meg akarom várni a 2025-ben megjelenő új 3. generációs Merida E-Enduro gépeket (nagyon komolynak ígérkeznek, hatalmas változások lesznek), addig biztosan nem veszek montit. A gravelezés már régóta mozgatja a fantáziám, annak ellenére, hogy nem vagyok a koskormány híve, de a gravel pozíciót kifejezetten kényelmesnek látom. Meg párszor ráülve is ezt éreztem. Persze itt majd a hosszútávú tapasztalat dönti el, hogy tényleg tetszik e. Tulajdonképpen a fitness bringám is alkalmas lenne általános edzésre, de az az igazság, hogy rájöttem, a fitness bringákon valahogy nem találom a helyem. :)

#275968 Dark Archon
Nem vagyok magas (178cm), de a végtagjaim hosszabbak az átlagnál, montiból például kifejezetten az L-es méret a jó. Én örülök neki, hogy hosszabb lett a geo, szerintem jó lesz. A villaszög is viszonylag lapos.

[ Szerkesztve ]

(#275985) Tin válasza peetie1 (#275975) üzenetére


Tin
veterán

Köszönöm, megnéztem, de nem ilyen. Tegnap felraktuk a féktárcsákat gond nélkül a szomszéd adapterével, szóval az elfér, és be is lehet dugni rendesen.

Lefotóztam:

(#275986) fulton válasza Kro (#275983) üzenetére


fulton
addikt

Igen ez az. Minuszban sem érzem h fáznék. Nekem bevált nagyon szeretem, de pl kifejezetten emlékszem h az uj modelnél -1 fokban fázott a fej, nem volt komfortos. A régi modellel ez nincs. Érdekes. Arra gondoltam talán azért mert a régi nem annyira szűk fazon (vagy már megnyúlt de régen sem emlékszem hogy baj lett volna vele) ezért nem nyúlik szét annyira, jobban szigetel.

Hasaggymeg:
Pörszimer :D a szél.. már -1 fokban adja hatását szemből.

[ Szerkesztve ]

(#275987) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Mi a különbség az SM-RT70 S és SM-RT70 M féktárcsák között?
Nem találtam róla semmit, nekem RT70 S van a bicón, de a rosebike-nál RT70 M van most féláron... csak ugye jó-e az nekem?

Köszi a segítséget!

(#275988) Tin válasza szrobert (#275987) üzenetére


Tin
veterán

Féktárcsa átmérőjét jelöli.

S=160mm, M=180mm

továbbá SS=140mm, L=203mm, LL=220mm

[ Szerkesztve ]

(#275989) fulton válasza fulton (#275986) üzenetére


fulton
addikt

Ez a tél nagyon katyvaszos esős latyakos..nem tekerő barát. Pedig nincs jobb a száraz hidegnél minusznál..

(#275990) szrobert válasza Tin (#275988) üzenetére


szrobert
tag

Nagyon köszi a gyors választ!! :R

(#275991) Tin válasza szrobert (#275990) üzenetére


Tin
veterán

Szívesen, de amúgy én ezt vettem, és 15€-ért elég jó áron van. Márpedig ez S-es, ott van párral feljebb épp egy fotó róla. Az pontosan a Rose-os.

Gyárilag RT54 van a bringámon, de a Rose-os leárazást elnézve (4€), nem képviselhet annyira komoly minőséget. Ami azért vicces, mert ez ugye nem is a legalsó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#275992) Ringman


Ringman
nagyúr

Centerlock atutos:



(#275993) Maximum1 válasza Runner_fxr (#275984) üzenetére


Maximum1
őstag

Első gen. silexeből még volt M/L nekem az kicsi volt 182cm vagyok.
Ki kell hozni egy teszt gépet mindenképpen, remélem lesz belőle, én is kihozok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#275994) Tin válasza Ringman (#275992) üzenetére


Tin
veterán

Hol akad el az első dugó? Túl vastag a pereme, vagy mi a gond vele?

(#275995) Ringman válasza Tin (#275994) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem eleg mely a lyuk kozepen

(#275996) Maximum1 válasza Maximum1 (#275993) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem mondjuk sok lenne a 45mm gumi, ha vennék silexet lecserélném 35mm-re, a széles gumi a gyengék fegyvere. ;]

(#275997) Tin válasza Ringman (#275995) üzenetére


Tin
veterán

Vágom, és a hátsó agy túlságosan kinyúlik, és közben megakad a szerszám belsejében.

Akkor viszont ez is rossz lesz. Keresnem kell valami magasabbat.

(#275998) szrobert válasza Tin (#275991) üzenetére


szrobert
tag

Igen, én is pont azt néztem ki, megrendelem én is, mert nagyon jó ár!
Neked már meg is jött?

(#275999) Tin válasza szrobert (#275998) üzenetére


Tin
veterán

Igen de én már karácsonykor rendeltem. A tárcsák fóliacsomagolásban érkeznek, nem az eredeti dobozában, de ez oda is van írva. De amúgy rendben vannak.

(#276000) Ringman válasza Tin (#275997) üzenetére


Ringman
nagyúr

a másik amit fotóztam, az sima decás, azt hiszem ez: [link]

mondjuk ahány gyártó, annyi fajta villáskulcsméret kell a szerszámokhoz, van amihez 22 v 21-es, van amihez 24-es, etc.

kazetta-lefogáshoz meg ez a topikgazda-approved szerszám (szerintem is jó): [link] csak én olcsóbban vettem még.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.