Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-22 13:57:12

LOGOUT.hu

Reklámblokkolók Topikja
A Prohardver lapcsalád reklámjainak blokkolása tiltott téma!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Mivel egyre többet kerülnek szóba és egyre többen használnak különböző reklámblokkolókat, így ez a topik ezekkel foglalkozik. Fajtától, típustól függetlenül!

(#2) aprokaroka87 válasza Szellem. (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kell ilyen topik is :)

Első kérdés.

Android esetén Lucky Patcher mennyire topik barát téma?

Csak hogy tisztázzuk.

(#6) Szellem. válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ne haragudjatok, de töröltem egy pár hsz.-t!
Maradjunk csak pusztán a reklámblokkoló témában és a nem tiszta, crack-es, warezos, rootolós témákat hagyjuk a továbbiakban.

Köszönöm. :R

(#7) Fecogame válasza Szellem. (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Szuper! :)

Nemrég teszteltem a reklámblokkolókat memóriahasználat alapján, és az jött ki, hogy az uBlock Origin fogyaszt a legkevesebbet ( AdBlock jóval többet ).

Ennek az oka az, hogy az AdBlock csak elrejti a reklámokat, míg az uBlock-al be sem tölti őket.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) Fred23 válasza Fecogame (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Általában azt használom, de most meglepett, hogy fel sincs téve! Az Opera beépített blokkolója mellett ugyanis elfelejtettem feltenni. Ez azért jelent valamit.

Mindig visszatérek egy idő után Operára, pedig próbálgatom rendszeresen a böngészőket. Nem tökéletes, más böngészők köröket vernek rá ebben-abban, de mégis szinte hozzám van nőve.

[ Szerkesztve ]

(#9) Szellem. válasza Fecogame (#7) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Olvastam én is egy külföldi tesztet, amiben az uBlock Origin jött ki a legjobban. Memória és a processzor használat esetében.
Nálam lett vele egy kis gond. Lassabban töltődtek be bizonyos weboldalak illetve összeomlott több esetben a Chrome böngésző.
Jelen esetben most kikapcsolatma HUF filtert és nézem mi a helyzet. Gyanítom, hogy az a ludas.

(#10) EnterR


EnterR
veterán

Valaki esetleg Nano Adblocker vs. uBlock Origin-re tesztelt már? Nano tulajdonképpen ublock fork, de valami mégis csak eltér. :R

PSN ID: marquuard

(#11) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Végre! Itt lubickolhatok kedvemre :DDD

(#12) Kékes525


Kékes525
félisten

uBlock Origin vs. Adblock Plus – Which is Best AdBlocker?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) Cs1csó válasza EnterR (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használtam már mindkettőt, az Ublock Origint évekig. Mivel, ahogy írtad a Nano Adblocker az Ublock origin forkja ezét SZINTE ugyanaz, a Nano Adblockerben van pár plusz filter, és gyakrabban módosítják úgymond gyakrabban van belőle BETA állapotú változat. A Nano Adblocker fejlesztője írta - ha jól emlékszem - aki abban látta a különbséget hogy az Ublock Origin-t feltelepíted, használod "ELFELEJTED" kiegészítő. A Nano Adblocker a gyorsabb fejlesztés miatt több lehetőséget rejt több odafigyelést igényel stb. Ebből én hátrányt még nem éreztem.

Bevallom különbséget sem éreztem. Akit az Anti-Adblock Killer téma jobba érdekel és emiatt használni akarja a Nano Defender-t annak mindenképpen - Chrome-ra - a Nano Adblockert ajánlom mindenképpen Ublock Originnel való együttműködéshez van pár apró de macerás lépés.

Firefox-ra is áll az aki nem akar túl sokat agyalni rajta az telepítse az Ublock Origint. Mivel a Nano Defender-t kivették a kiegészítők közül ezért annak használata macerás, de megoldható és ha használni szeretné akkor egyértelműen a Nano Adblocker-t telepítse.
A Nano Defender integrálására Firefox alatt a Nano Adblocker mellé 2 lehetőség van:

- feltelepíteni az utolsó elérhető verziót fájlból : Nano Defender
Ezt a beszélgetést Fandango találta a fenti linket is ő adta meg de ebben a beszélgetésben is megtalálható: Beszélgetés a Github-on Elvileg még a későbbiekben lehet újra hivatalos Nano Defender a Firefoxhoz ha elhárulnak az akadályok.

- másik lehetőség: telepíted a Chrome Store Foxified nevű kiegészítőt aminek a segítségével közvetlenül a Chrome áruházból tudod telepíteni a Nano Defendert - nálam ez a megoldás is működött de a korábbi natív fentebb linkelt fájlból telepítős verzió ajánlottabb.

Számomra ez kiemelt problémakör ezért én most Nano Adblocker + a fájlból telepített Nano Defender-t használom Firefox alatt.

(#14) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Találtam egy új bányász filtert amit érdemes feltenni,CoinMiner néven fut,6 ezer feletti szűrővel...így már az Ublock gyári,és a NoCoin mellet ez a 3...[link]

(#15) Cs1csó válasza Dévacsen (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, nem rossz, nálam 5883db filtert használ belőle.

(#16) Semplar válasza Dévacsen (#14) üzenetére


Semplar
őstag

Ezt a listát lehet használni host fájlban is. Csak szövegként be kell illeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dévacsen válasza Semplar (#16) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Láttam rá utaló jeleket,pár napja még 600 körüli szűrő volt a 6000+- aktívból,most meg 5900 re ugrott tegnaptól,és amit felraktam egy új host filtert abból meg eltűnt pár ezer,abban már benne volt sok ebből a minerből.Nem használom a beépített host szűrőket csak azt ami biztonságos kapcsolatot használ,és ezért kerestem egy másik host filtert.Van egyébként egy olyan host filter ami 800 000 szűrőt tartalmaz,ez is volt már fönn de ez megakasztotta a rendszeremet úgy hogy likvidáltam. :)

(#18) Semplar válasza Dévacsen (#17) üzenetére


Semplar
őstag

Igen, a nagy host fájl fogja eléggé a rendszert. Egyszer nálam 20MB -os volt már és még lett volna mit hozzáadni, de a gép már egy 386 -os szintjére lassult.:)

(#19) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

crypto bányász dolgokat androidon is érdemes hozzáadni a hosts fájlhoz?

(#20) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

What's the difference between AdBlock and Adblock Plus (ABP)?

◼AdBlock comes with the Malware Protection filter list already enabled. Right out of the box, so to speak, AdBlock is serving as a second line of defense against malware.
◼While both AdBlock and ABP get most of their ad-blocking mojo from EasyList, AdBlock also uses a custom list with additional filters that, among other things, block ads that other filter lists don't care about.
◼AdBlock offers several additional filter lists right in the options, including lists that protect you from trackers and remove annoyances other than ads.
◼You can disable AdBlock on individual pages. (In Firefox, ABP can also be disabled on individual pages. In Chrome, however, ABP is either on or off for the entire site.)
◼In AdBlock's advanced mode, you can see all the resources (ads and other page elements) it's blocking, hiding, and letting through.
◼AdBlock allows you to whitelist specific YouTube channels you want to support. (True fact: AdBlock is the only ad blocker that allows this.)
◼The user interface (UI). In other words, AdBlock and ABP just plain look different.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#21) Kékes525


Kékes525
félisten

Vírusirtó topicból: (#52381) Liner

Valószínűleg bányász szkript tevékenykedik az oldalon. Megoldás uBlock Origin Ezzel a filterrel: CoinMiner.

Itt a hogyanra pontos választ kapsz: [link], [link]

A Chrome-ra is ugyanez, ugyanígy, csak akkor a reklámblokkolót a Chrome áruházból kell letölteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Gubek-Einste

uBlock Origin alá melyek az ajánlott anti-miner listák?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Eggyel feljebb linkeltem [link] és itt is linkelve van. [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Fred23 válasza Fred23 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

NoCoin is van benne alapból.

(#25) Kékes525 válasza Fred23 (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

Mennyi site-ot ismer?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) Fred23 válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem tudom, de nem bányásznak a gépemmel. :D Mondjuk összesen ha 20-25 oldalt olvasok rendszeresen, azok meg szerintem alapból megbízhatók. Lehet, nekem még ez is fölösleges. Akinek viszont több kell, adhat még hozzá. Ez az alap az opera.com-on keresztül töltődik be.

[ Szerkesztve ]

(#27) Gubek-Einste válasza Kékes525 (#23) üzenetére

Jelenleg ezek vannak beállítva nálam:

Van még valamilyen lista amelyet érdemes beállítani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#27) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez szerintem bányászat kivédésére elég. Persze, elképzelhető, hogy még így is belefutsz valami bányász szkriptbe, de így már sokkal kisebb arra az esély.

Én még ezt is bele tettem: I don't care about cookies

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Cs1csó válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Cs1csó
félisten

A NoCoin csak 284 site-ot ismer úgyhogy, a 6 ezer feletti CoinMiner-rel szemben.

(#30) Kékes525 válasza Cs1csó (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Igen, ha ugyanaz a lista van az Operában, mint amit mi is használunk az uBlockban. A névazonosság erre utalhat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Liner


Liner
aktív tag

Előre is köszönöm ha tudsz segíteni. Azóta lefuttattam egy mailware-t barátom tanácsára 5 db -ot talált. Ki is irtotta őket... De a processzor gyorsulást sajnos nem védi ki..

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#32) Kékes525 válasza Liner (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azóta lefuttattam egy mailware-t barátom tanácsára 5 db -ot talált"

Gondolom malware irtót, de melyiket? Innen (Vírusirtó topic - PROHARDVER! Összefoglaló) a "Kiegészítő termékek futtatása" közül néhányat kellene lefuttatnod. (Malwarebytes AntiMalware, HitmanPro, Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit, AdwCleaner)
Ezt megcsináltad? [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) EnterR


EnterR
veterán

Ublock-ban engedélyeztem ezt a funkciót, felhőbe exportálja a beállításaimat. Ezt másik gépen elérem valahogy?

PSN ID: marquuard

(#34) Kékes525 válasza EnterR (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez csak akkor működik igazán, ha a Firefox Sync is be van kapcsolva, mert nincs saját felhője. Gyanítom, nem próbáltam, hogy hasonló szabályok érvényesek itt is. Amúgy itt részletesen le van írva: Cloud storage · gorhill/uBlock Wiki · GitHub

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) kezdosql válasza Szellem. (#6) üzenetére


kezdosql
tag

Latom, a topiknyitot is sikerult torolni.
Az osszefoglalo se mukodik.
A felso piros osszefoglalo pedig meg a forumot is elrejti.
Erdekes osszefoglalas, aminek nulla halmaz az eredmenye. ;]

(#36) Gubek-Einste válasza kezdosql (#35) üzenetére

Majd idővel lesz összefoglaló, jó munkához idő kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37) ƵøŁĭ válasza kezdosql (#35) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Esetleg más problémád van?Vázlatként funkcionál az összefoglaló.Nincs benne még semmi szöveg.Nem tudom neked mit takar el annyira.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38) Cs1csó válasza kezdosql (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár napja létezik még csak a topik.

(#39) Fandango válasza kezdosql (#35) üzenetére


Fandango
veterán

Reklamálni azt tudsz, de érdemben hozzá tenni a topikhoz azt már nem! :U

(#40) Jack Oneill válasza kezdosql (#35) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez értelmes hozzászólás volt...

(#41) tpeter77 válasza Kékes525 (#28) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Az "I don't care about cookies"-t hogyan raktad be az Originbe?

(#42) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#41) üzenetére

Ezt kell berakni a listák közé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43) Semplar válasza EnterR (#33) üzenetére


Semplar
őstag

Biztonsági mentés fájlba...  Biztonsági mentés visszaállítása fájlból...
Ez ment minden szűrőt és beállítást és vissza is állítja rendesen.

(#44) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Adf.ly blokkolására/átugrására nem ismer valaki listát? Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#45) Fandango válasza Crvsh3R (#44) üzenetére


Fandango
veterán

Gyors keresés eredményeként az "EasyList" és a "Peter Lowe’s Ad and tracking server list" elvileg blokkolja.

(#46) Crvsh3R válasza Fandango (#45) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Ezek nálam alapból be vannak kapcsolva, de nem blokkolja.

Pontosítok:
Csináltam egy gyorsítótár ürítést és most valahol blokkolja, valahol nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#47) Fandango válasza Crvsh3R (#46) üzenetére


Fandango
veterán

Van valami linked, megnézném.

(#48) Liner válasza Kékes525 (#21) üzenetére


Liner
aktív tag

Próbálkozom köszi!

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#49) Liner válasza Kékes525 (#21) üzenetére


Liner
aktív tag

Leszedtem chromehoz amit mondtál és megtaláltam a coinminer txt de bocs kezdő vagyok és nem tudom, hogy tudnám ezt beilleszteni... Szóval a nano adblocker van chromehoz Ahoz, pontosan hogy adom hozzá a coint plz.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#50) Cs1csó válasza Liner (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ellátogatsz ide [link] a keresőbe beírod COINMINER és ott rákattintasz a subscribe feliratra feljön egy szövegdoboz és azt OK-zod.

Ha nem történik semmi akkor indítsd újra böngészőt és keresd meg újra és katt megint ha ekkor sem akkor menj a DEATAILS fülre és ott az új lapon kattints a SUBSCRIBE-ra és OK-zod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.