Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#276751) balintbaba válasza chubby2o6 (#276745) üzenetére


balintbaba
tag

Ilyet lehet? :Y Jó lenne nekem is valami hasonló megoldás. Nyáron elhagytam az aero nyeregcsőhöz való adaptert, mikor leesett a Variám - vagy 20 percet kerestem 50 méter sugarú körben. Amúgy sem illeszkedett teljesen jól. Létezik ilyen, de Európában nem kapható sehol, kínai barátaink meg ahogy látom még nem másolták le. A nyeregpálcás verzió jó lenne, de akkor meg nyeregtáskát nem tudnék feltenni, ami nélkül én nem indulok el (ugye, jjeahh? ;] ).

(#276752) fulton


fulton
addikt

basz* mennyi kamásli van alin - van valami ajánlás ami bevált érdemes ránézni? 47 cipőre kellene
valami kellene, ami nem 25 e ft. jobb mint a semmi alapon.

[ Szerkesztve ]

(#276753) Tin válasza Ringman (#276309) üzenetére


Tin
veterán

Megkésve bár, de csak most tudtam megnézni neked a bringámon a hajtókart, mivel most szedtem le a láncot. Nullkilométeres Ultegra, pressfit monoblokk (nem tudom milyen, de ilyen a "gyári").

3-szor fordul körbe a hajtókar, ha meglököm picit erősebben. Előre és hátrafelé is.

(#276754) Tin válasza balintbaba (#276751) üzenetére


Tin
veterán

Amazonon van csomó féle, velem már szembejött párszor.

(#276755) chubby2o6 válasza balintbaba (#276751) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Milyen az az aero adapter? Nekem mostmár kettő is van, de egyik sem kell. Egy olyannal tudnál mit kezdeni, mint ami itt [link] a képen van?
Lefotóztam inkább az enyémet:
Ez ugyan Brytonhoz való, de hátha át tudnád mókolni valahogy a Garmin konzolhoz. Ja, ingyé' adnám :)

(#276756) Dark Archon válasza balintbaba (#276751) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kellett neked hülye alakú nyeregcső ;]

fulton: itt a bringád! Idén még úgy sem volt :D


Talán meg tudom győzni a kollégámat, hogy 1,5 milláért neked adja, de lehet, hogy ugyanúgy a szívéhez nőtt, mint neked :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#276757) vallas válasza Tin (#276747) üzenetére


vallas
senior tag

Igen ezt olvastam én is, el is vittem a saját kerekemet amin 30-s gumi van, de bele sem próbáltam, mert biztos belefér, holnap lefotózom..... igen elég új.... hát 360e volt ezt nem tudom, hogy jó e, kb ennyiért mennek ezek a bicók kb max ennyit akartam rá költeni...újjonan, most 400 ért claris-os 2x8-s Kellys shoot van, ha lehet kapni...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276758) vallas válasza Dark Archon (#276749) üzenetére


vallas
senior tag

De az contend ar 2-s és abba belefér a 38-s gumi , talán még a 40-s is...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276759) vallas válasza Dark Archon (#276756) üzenetére


vallas
senior tag

amúgy én ezt adnám, sárvédő, és csomagtartó nélkül...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276760) velizare válasza Dark Archon (#276756) üzenetére


velizare
nagyúr

ugyanitt bojler eladó! :))

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#276761) Tin válasza vallas (#276757) üzenetére


Tin
veterán

Cube asszem úgy adja meg a max kerékszélességet, hogy a hozzá tartozó sárvédővel együtt, ha nincs sárvédő, általában belefér szélesebb is. Meg persze számolnak a sárral is gondolom.

Nekem is 40 van megadva a bringára, 40-es a gyári kereke, hát szerinted?

Amúgy meg annyi volt, amennyi. 939€-ért megy német webshopokban, ami kb annyi, de ugye még ott a szállítás és hasonlók. Magyarországon meg kétlem, hogy 360e-nek megfelelő forintban lenne újonnan, meg hát ez is majdnem új.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy a (2024-ben is) 850€-s listaárú még garis Hyde-omat mennyiért fogom tudni eladni használtan a börzén márciusban. A kifutó darabok 680€ áron mennek, általában nem népszerű méretekben. 500€-val már boldog lennék.

[ Szerkesztve ]

(#276762) velizare válasza vallas (#276759) üzenetére


velizare
nagyúr

crúzerből csakis az unicum!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#276763) fulton válasza Dark Archon (#276756) üzenetére


fulton
addikt

(#276764) chubby2o6 válasza fulton (#276763) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem simán engedte.
Nézd meg, rendben vannak-e a megadott adatok ( bankkártyaszám, szállítási cím, ilyenek ).
Viszont vigyázz, nekem van hasonló [link] , XL-es, a 42-es cipőre épphogy felmegy, de csak a fűzősökre. A Corsair-re szerintem tuti nem fogod tudni felvenni a boa miatt.

[ Szerkesztve ]

(#276765) Wombath válasza Ringman (#276728) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mxz304. Wide is, egy számmal nagyobb is, így sízoknival teljesen kényelmes, nem szorít sehol. Az első alkalom az elmúlt években, hogy sehol sem fázott a lábam a hóban sem.

(#276766) Ringman


Ringman
nagyúr

Bicycle hubs - A complete re-design.

érdekes és ötletes (mérnöki szemmel)

[ Szerkesztve ]

(#276767) Ringman válasza Wombath (#276765) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt próbáltam én is, sajnos a lábformámhoz nem volt jó (keskeny volt az orránál), még a 2 számmal nagyobb is. az mzx120 azért kevésbé szigetelt.

fűthető zokniból melyik alisat rendelted?

(#276768) Oktaan válasza fulton (#276752) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Nekem ilyen van, maximális elégedett vagyok vele: [link]

[ Szerkesztve ]

...

(#276769) fulton válasza chubby2o6 (#276764) üzenetére


fulton
addikt

megnéztem, azt írja erre a címre nem hajlandó szállítani az eladó. Hát akkor pikkel szabolcsra :DDD

#276768Oktaan: nem jó a link

[ Szerkesztve ]

(#276770) Oktaan válasza fulton (#276769) üzenetére


Oktaan
csendes tag

Javítottam

...

(#276771) balintbaba válasza chubby2o6 (#276755) üzenetére


balintbaba
tag

Köszi, valami ilyesmi a nyeregcső:


Garminra való konzolt nem tudom, hogy raknám fel az adapteredre. :O

Tin: Köszi, ez lehet jó lesz. Ha lehet német Amazonról rendelni, akkor lehet befizetek rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#276772) Ringman


Ringman
nagyúr

760eur egy teljes 11 sebis ultegra szett: [link]

(#276773) vallas válasza Ringman (#276772) üzenetére


vallas
senior tag

:Y :Y :Y
az mondjuk jó ár érte....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#276774) chubby2o6 válasza balintbaba (#276771) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát ja, most rákerestem a Varia konzolra [link] , és a kép alapján nem lehet összehozni a kettőt.

#276769fulton Akkor próbáld meg azt, amit linkeltem, hátha az az eladó nem utálja a szabolcsiakat :DDD .

(#276775) fulton válasza chubby2o6 (#276774) üzenetére


fulton
addikt

pikkel.. nem baj. köszi mindenkinek. megrendeltem castelliben. egyszer kell megvenni. volt rá 25% kupon

[ Szerkesztve ]

(#276776) peetie1 válasza peetie1 (#276660) üzenetére


peetie1
aktív tag

80 másodperc alatt 4,5barra fújta a 25mmes gumit(5.5et írnak szóval azt nem tudja, vagy jobban rá kell esetleg nyomni). Fújtam még egy kört vele azt is kibirta az aksi de akkor már jó forró volt a cucc. Már nem akarom itt este berregtetni,hogy meddig bírja fújni, meg égett gumi szaga is van amikor már forrósodik a pumpa :DDD

(#276777) fulton válasza peetie1 (#276776) üzenetére


fulton
addikt

köszi az infot. Én közben elvetettem ezt a cuccot. Valszeg mégis pumpa lesz, csak nem akartam volna a vázra tenni. tudjátok, légellenállás :DDD
A patronos sem lenne épp rossz, lehet ki kellene próbálni XLC néztem. esztétikusabb lenne pumpa nélkül a kerékpár és gyorsabb szerelés az útszélen. Ennek van "csap" a szelephez, így lehet szabályozni meddig engedd bele. Rámérni aztán még engedni, egyelőre nem tudom hogy mennyire gyorsan szökik ki belőle a levegő, bár gondolom lehet azzal a kis "záróval" szabályozni szépen.
Ahogy alin is van jobb áron, még sztem onnan fogok rendelni egyet próbára.

[ Szerkesztve ]

(#276778) parandroid válasza fulton (#276777) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem a légellenállás miatt teszem az országútin inkább mezzsebbe a minipumpát, hanem mert azon az elegáns, szép vázon olyan bumfordi módon néz ki, hogy zavarja a szépérzékem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#276779) fulton válasza parandroid (#276778) üzenetére


fulton
addikt

viccvót, engem is az esztétika...
viszont ami még fejemben van a co2, allitólag 24 óra alatt teljesen elszökik. vagyis óránként 3-4 Psi veszít. Tegyük fel úton vagyok, még van 6 óra hazáig, az azt jelenti 24psi veszít mire hazaérek. vagyis 90PSi feltolt abroncs a vége fele 70 psi-n lesz. Megint nem baba. De ezek ellenére adok esélyt neki. alin olcsón be lehet tök jókat szerezni

[ Szerkesztve ]

(#276780) MC Pite


MC Pite
veterán

Mióta eltört pumpálás közben a szingónszelepszár (gyári belsőn), azóta inkább olyan pumpát veszek/vettem, amin van tömlő.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#276781) fulton válasza fulton (#276779) üzenetére


fulton
addikt

rendeltem egy ilyet.
Meg veszek majd patront hozzá 16 ost. 5 pakk. 550 ft ra jön ki egy darab. Ennyit megér ha figyelembe veszem a statisztikm defektileg. Így eltűnik a pumpa a vázról.
Na meg ha sok óra lesz akkor majd felhasználok egy másik patront ha úgy látom, max nem szedem le róla, és majd később is használható lesz ami benne van még.

(#276782) Fall-N válasza vallas (#276759) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor nesze, ilyen volt nekem Punto narancsra festve, agyváltó nélkül SS hajtással. ;]
De utáltam nemsokra rá.

(#276783) Kro válasza vallas (#276732) üzenetére


Kro
tag

Szép gép, sok balesetmentes km-t vele! :C

(#276784) Karaya válasza Tin (#276761) üzenetére


Karaya
tag

Nekem is 40 van megadva a bringára, 40-es a gyári kereke

A képen lévő 40-es Schwalbe G-One Allround azért csalóka lehet, mert a mérés szerint csak 36mm széles.

(#276785) MC Pite válasza fulton (#276752) üzenetére


MC Pite
veterán

Ilyen kamáslit vettem, ennyit megér. Alul jobban szeretem a tépőzárast, hátul sajna nem teljesen nyitott. Hogybmeddig bírja, passz, ezbkicsit jobban bírja a vizet, a régim meg simább, szövetesebb, az lesz a kevésbé vizes verzó.
45re XL-t vettem, 47 a legnagyobbat venném

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#276786) MC Pite válasza balintbaba (#276751) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez esetleg? [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#276787) Wombath válasza Ringman (#276767) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Duhan márkájú. Még távirányító is van hozzá, de kell is, mert max fokozaton már túl forró lesz, ha nincs kint igazán hideg.

(#276788) Tin válasza fulton (#276779) üzenetére


Tin
veterán

Csak az első benzinkútig kell eljutnod vele. Egyetlen autó szelep konverter kell.

(#276789) Tin válasza Karaya (#276784) üzenetére


Tin
veterán

Akkor azért tűnt olyan kis vékonynak. Hétvégén előbányászom a tolóerőt és rámérek. Amúgy sok van még úgy is mellette, ujjam simán befér.

(#276790) balintbaba válasza MC Pite (#276786) üzenetére


balintbaba
tag

Ez azért nem jó, mert szerintem útban lenne neki a nyeregtáska. Esetleg van ilyen GoPro hosszabítós megoldás, de ez eléggé tákolósnak néz ki:

parandroid: Én csak vázon tudom elképzelni a pumpát, különben biztos lenne olyan, hogy otthon hagynám. Másrészt úgyis a hajtás másik oldalán van, akkor meg igazából nem számít. ;]

(#276791) fulton válasza Tin (#276788) üzenetére


fulton
addikt

Lárod ez is jó ötlet, és mindez csak hosszabb úton érvényes mert am hazaérek.

[ Szerkesztve ]

(#276792) Jester01 válasza balintbaba (#276790) üzenetére


Jester01
veterán

Én a támvillán használom a radart.

Jester

(#276793) Napfénysüti válasza Jester01 (#276792) üzenetére

Nem áll túlságosan felfelé?

Més que un club!

(#276794) Hasaggymeg válasza vallas (#276732) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ügyes! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276795) Hasaggymeg válasza Ringman (#276766) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Friday skepticism. ;] Még ha abban tényleg igaza is van, hogy az a dupla, cső a csőben tengely sokkal merevebb mint a mostaniak szerintem akkor is téves feltételezésből indul ki mikor azt állítja, hogy akár egy 3 kilincses reteszelőnél is gyakran történik meg az, hogy csak az egyik reteszel. :F Arról nem is beszélve, hogy egy rakat szabadonfutóban 3nál több kalapács van, a DT, vagy éppen Mavic féle fogastárcsárol már nem is beszélve. Nem tudom egyáltalán téma-e e-bikeoknál a hátsó kerékcsapágyak élettartamának a megnővelt nyomaték miatti drasztikus csökkenése. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#276796) rétisün válasza vallas (#276732) üzenetére


rétisün
veterán

:C

akkor nem lesz óccókiskínai karbonvázszett? :U

volt ilyen Cube-om, csak más festéssel:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#276797) mauimagic válasza Hasaggymeg (#276795) üzenetére


mauimagic
aktív tag

A több tucat BS videó között szerintem felüdülés számokat, ábrákat látni, pontosan be van mutatva egyrészt, hogy a 19mm-es tengely és a dropoutokhoz közel helyezett csapágyak kb 15-szörös merevséget adnak a tengelynek, másrészt minimum 2szer említi a srác a videóban, hogy a "single pawn engagement" probléma star ratchet agyaknál nincs, a DT Swisst külön is említi.

A freehubon jelentkező sokkal nagyobb terhelésre is választ ad az ebikeok miatt a videó.

Kicsit érdemesebb jobban odafigyelni szerintem, nem a szokásos könnyű BS content...no offense ;]

(#276798) peetie1 válasza fulton (#276777) üzenetére


peetie1
aktív tag

Hát, a co2-vel olcsóbban jössz ki az tuti :) Így a dekás 0,6literes nyeregtáskába befér egy pót belső, gumi leszedő, mini tool, nano pumpa, meg ez a berregős, plusz pár db folt a ragasztóval, ha ultra gáz lenne. Ez így nekem perfect, nem húzza a mez zsebet, nem hagyom otthon (amúgy 135gramm tokkal együtt, de az kell rá mer leégeti a kezed).

Ja rendeltem ilyen előre ragasztózott,öntapadós szerű foltokat is aliról, kívácsi vagyok az milyen lesz.

(#276799) Ringman válasza mauimagic (#276797) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, végre egy friss koncepció, ami nem a jelenlegi konstrukciót akarja tovább faragni.

néztem hogy még a kis példányszám miatt baromi drága early adopternek lenni, ha ezt felkarolja valami nagyobb gyártó (aka licenceli a patentet vagy megveszi a céget), akkor ez persze mérséklődhet.

van peak torquenak a classified hubról is vagy 2×30 perces mélyvíz videója , annak még nem álltam neki (de ha ennyire nem lesz jövő héten sem, akkor megnézem azt is)

(#276800) vallas válasza Kro (#276783) üzenetére


vallas
senior tag

:R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.