Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) slug


slug
senior tag

Velemenyem szerint illik ehhez a forum reszhez.
Itt az ideje tematikusan irni, beszelni rola, megosztani a tapasztalatokat.

Tehat, mai nappal Magyarorszagon is elerhetove valt a Netflix szolgaltatasa, az elso honap ingyenesen kiprobalhato.

Samsung Smart TV-n mar kiprobaltam, ehhez regiot kellett allitani a smarthub beallitasoknal, a magyar regioban meg nincs benne a netflix app.

https://securitygladiators.com/2015/02/15/netflix-on-samsung-smart-tv/

Egyelore meg tesztfazis van reszemrol, 6.5 Mbitet visz a Batman: The Dark Knight 1080p-ben.

(#2) Rozsta válasza slug (#1) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Hello!

Hm, hát igen, csak ha átállítod a régiót, akkor eltűnik pl. az HBO GO.
Vagy nálad megmaradt?
Milyen régióra állítottad?

(#3) slug válasza Rozsta (#2) üzenetére


slug
senior tag

Hello,

ahogy a linkelt leirasban tanacsoltak, US.
megmaradt az HBO GO app is [link]

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Engem nagyon érdekel a téma. Kíváncsi leszek, hogy a rendszeremmel lehet-e majd szignifikánsan látni, hallani a különbséget mondjuk egy BD-hez képest.

A Netflixel végre beköszönt az UHD korszak is, szerintem magasan ez a CES legnagyobb bejelentése.

Magyar szinkronról/feliratról mit lehet tudni? Lesz, vagy már van is?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) slug válasza adamssss (#4) üzenetére


slug
senior tag

Meg egyetlenegyet sem talaltam, ami magyar felirattal vagy szinkronnal rendelkezne.
Biztos vagyok benne, hogy folyamatosan elerheto lesz majd' minden musorhoz.

(#6) Blaise válasza adamssss (#4) üzenetére


Blaise
veterán

Egyelőre semmihez sincs magyar felirat vagy szinkron, elég silány kezdés.

(#7) adamssss válasza slug (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Kipróbáltam, és hát valami egészen borzasztó a képminőség. Zajos, zavaros a kép. Olyan mint amikor megvan a felbontás, de azt leszámítva semmi több. Most egy hónapig tesztelgetem, de ez így nem igazán pálya.

Meg a kínálat is elég szegényes. Nincs walking dead, Gladiátor, Interstellar, Avatar... nem is értem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) leviske válasza adamssss (#7) üzenetére


leviske
veterán

Az szomorú lesz, ha a nulla honosított tartalom ellenére is régiókorlátos. :( Pedig nagyon megörültem a hírnek először...

(#9) Hoorus


Hoorus
őstag

LG tv-kre már van app is, ha ez számít valakinek esetleg..

(#10) adamssss válasza leviske (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Igazából most annak kell örülni, hogy van, és végre eljött ide is. Aztán holnaptól kezdhetünk sírni a minőség meg a tartalomhiány miatt. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) Polllen válasza adamssss (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én pc-n böngészőből próbáltam meg, a képminőséggel valóban van némi gond. Pedig átállítottam az auto sávszélesség használatot high-ra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) kovimre


kovimre
tag

J sorozat esetén így működik:

link

(#15) XY_Z válasza kovimre (#14) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Ezt leírják azon az oldalon amit a slug kolléga belinkelt, viszont "On the downside a SmartDNS won’t encrypt your traffic, leaving you vulnerable to malicious actors on the web." szóval nem a legbiztonságosabb. Én megvárom még kijön a rendes magyar apllikáció.

(#16) denko válasza XY_Z (#15) üzenetére


denko
senior tag

Na igen, de ez eléggé kontent függő, pl engem nem érdekel a magyar szinkron. Én örülök az angol nyelvnek.
És lehet hogy a tartalom Mon-n elégé sivány lesz. Nem tudom, Igy marad a VPN
Amivel az a baj hogy routert kellene flashelni www.dd-wrt.com- re és váh de macerás ez.
valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#17) slug válasza XY_Z (#15) üzenetére


slug
senior tag

Dns-el nem is mokoltam, a szolgaltatomet hasznalom, igy is mennie kell, mivel nalunk mar elerheto a nflx, a regio valtas csak az app beszerzesehez kell, de hamarosan biztos a frissulnek az aruhazak, es nem kell trukkozni

(#18) kovimre


kovimre
tag

Szerintem nem nagy trükk. Arra, hogy kipróbáld, pont elég. Később még biztosan lesz rá magyar alkalmazás is.

(#19) azbest válasza adamssss (#7) üzenetére


azbest
félisten

Első órákban a középső HD csomaggal nekem is elég gyengének tűnt. Aztán átváltottam 4K csomagra, meg lehet idő kellett, hogy a jobb minőség is elérhető legyen.

Van pár hasznos leírás:
pécés böngészőkben lehet debuggolni, hogy milyen minőségek érhetők el és lehet az is nézni, hogy épp mit játszik. [link]
ctrl + alt + shift + s = stream választó
ctrl + alt + shift + d = mutatja az aktuális paramétereket

Valahol olvastam, de saját tapasztalat is, hogy Firefox és Chrome böngészőből nem is kínálja fel a 720p / 3Mbps feletti minőségeket. Win alól az Ms féle böngészőkben jelent meg az 1080p/5.8Mbps és valóban használja is. De kell vagy 5 perc mire indítás után felmászik az sd felbontásról fullhdig. Fullhd-ban tényleg elég meggyőző, a 720p is egész jó, az sd az gyengébb mint a mindigtv szerintem.

A ponyvaregény és a dexter péládul elérhető fullhd-ban. De nem minden, mert például az i am legend 720p/1.75Mbps minőségben van legfeljebb. 4K-hoz nem volt eddig szerencsém (már hogy fel sem kínálta, de lehet mert a kijelzőm fullhd "csak").

Android alól pedig a legtöbb készülék csak 480p minőséget kap, pár eszköz 720p-t, még kevesebb fullhd-t [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) azbest válasza azbest (#19) üzenetére


azbest
félisten

Sőt az 1.75Mbps "csak" 480p, ahogy debugban látom. Ami kissé fura, mert olyan filmnél is ilyet mutat maxnak, ami állítólag uhd-ban is rajta van, pl start trek into darkness [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) jaffa 2843 válasza azbest (#20) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha Win8 vagy újabb van fent, akkor áruházból szedd le a netflix appot. Ott több a lehetőség a billkombinációval.
(Csak hajlamos crash-elni ha maxra húzod a bitrate-et) :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#22) GoZoL válasza jaffa 2843 (#21) üzenetére


GoZoL
senior tag

Windows 10 alatt még nincs most kerestem rá, vagy régiólockos még az app mert ha rákattintok akkor azt írja jelenleg nem vásárolható meg.

(#24) Zanik válasza Hoorus (#9) üzenetére


Zanik
addikt

Netcast-os modellekre is (-2013) vagy csak a WebOS-esekre (2014-)? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#25) Hoorus válasza Zanik (#24) üzenetére


Hoorus
őstag

WebOS 2.0-n néztem.. (49LF632V) A többin nem tudom. :F

(#26) krizsc


krizsc
csendes tag

Ma reggel megjelent a Samsung Smart Tv-n

(#27) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

próbált valaki virtuális bankkártyával regisztrálni?
nekem nem fogadja el....pedig emeltem limitet, és a tranzakciók száma is 4-re lett állítva

Resistencia eterna

(#28) Cufter


Cufter
tag

Elérhető esetleg valahol egy lista, hogy magyarországról milyen sorozatok nézhetőek?

(#29) Rozsta válasza Zanik (#24) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Nekem a Netcast-es TV-men még egyelőre semmi...
Bár nekem meg pont a szinkronos filmek kellenek, úgyhogy már nem is pörgök annyira a dolgon :)
Ha lesz lesz, ha nem nem :)

(#30) Zanik válasza Rozsta (#29) üzenetére


Zanik
addikt

Gyorsan rákérdeztem az LG Magyarország facebook oldalán, majd megírom mit válaszoltak.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31) slug


slug
senior tag

Hianyoznak sorozatok es filmek is, a teljesseg igenye nelkul:
Big Bang Theory, House of Cards, 24

Ha jol tudom ezen sorozatok license sorrendben igy alakul: Cool TV, AXN, FOX Magyarorszag

remelhetoleg ez valtozni fog es megjelenik majd nflxen

(#32) Polllen válasza bagyulajuve (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

OTP virtuális kártyával fizettem, nem volt gond.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) Rozsta válasza Zanik (#30) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Én is írtam az ügyfélszolgálatuknak, hasonlóképpen közzéteszem, ha megtudok valamit :)

(#34) harylmu válasza slug (#31) üzenetére


harylmu
őstag

House of Cards pont hogy Netflix-es, ezért nem értem miért nem elérhető Magyarországon.
Egyébként nekem chrome-ban nincsen HD valamiért (html5) és nézhetetlen a minőség. Edge-en, ami silverlight-os ott se túl szép. nálatok milyen a kép?

szerk.: amúgy ha a windowsban a régiót magyarországról pl Nagy Brittanniára rakjátok (link), fel lehet rakni a microsoft store-ból a netflix appot. ha feltelepült, vissza lehet állítani a régiót Magyarországra, különben nem nagyon enged semmit lejátszani.

szerk2: na végre, itt már szép a kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) jaffa 2843 válasza bagyulajuve (#27) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

CIB Visa netkártyával regeltem minden gond nélkül. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#36) slug válasza harylmu (#34) üzenetére


slug
senior tag

Igen, csak itthon mas ceg rendelkezik a musorszorasi jogokkal.

Uj-Zelandon is ez volt.. "In markets where Netflix has not yet launched, House of Cards was licensed out to other content providers in New Zealand"

A HoC jogait az AXN Magyarorszag vette meg, ezert nincs netflixen, gondolom le fog jarni egyszer a musorszorasi jog es elerheto lesz itthonrol is.

[ Szerkesztve ]

(#37) bLaCkDoGoNe válasza slug (#31) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A TBBT az amerikai kínálatban sincs benne, ahogy a 24 sem.

Csináltam egy kis statisztikát az amerikai és a magyar régió közötti különbségekről, a lejátszási listám alapján (mindegyik régióban csak azok a filmek/sorozatok jelennek meg a listában, amik elérhetőek az adott régióban).
A két lista összesen 268 elemet tartalmazott, ebből 25 érhető el mindkét régióban, 49 csak a magyarban (ezek jellemzően híresebb, de nem vadonatúj filmek), és 194 csak az amerikai régióban.

Ha valakit érdekel, itt a pontos lista.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) Zanik válasza Rozsta (#33) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem már meg is jött a válasz:

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

Igen természetesen hamarosan meg fog jelenni az alkalmazások között egy Netflix applikáció amivel tökéletesen fogja tudni használni. Sajnos pontos időpontot nem kaptunk még mi sem, de az biztos, hogy elérhető lesz Magyarországon is.

Bízom benne, hogy tudtam Önnek segíteni!"

Tehát elérhető lesz a Netcast-os LG TV-kre is egy dedikált app! :C

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) Rozsta válasza Zanik (#38) üzenetére


Rozsta
csendes tag

Nekem is ezt írták, ill. hogy a Prémium app-oknál fog megjelenni.

(#40) azbest válasza harylmu (#34) üzenetére


azbest
félisten

edgen a fullhd jól nézett ki, a 720p elmegy... a 480p azért már határeset, a gyengébben meg felejtősek.

Van hivatalos lista a különböző böngészőkben kapható felbontásokról: [link]

(#41) Blaise


Blaise
veterán

Rákérdeztem a magyar feliratra a supportnál, egyelőre nem túl bíztató:

(#42) Polllen válasza azbest (#40) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elég gyászos, hogy csak safari és ie/edge támogatott 1080p-re. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) stickermajom válasza azbest (#40) üzenetére


stickermajom
addikt

És ezt hol tudom beállítani lejátszás közben? Accountomnál HD van belőve, aztán mégis hányás ahogy kinéz Explorerben. Pl. Dextert próbálgatom most, és nem valami meggyőző.

(#44) azbest válasza stickermajom (#43) üzenetére


azbest
félisten

korábban írtam, linkeltem a két bill kombinációt, amivel lehet állítani vagy éppen megnézni, hogy milyen a minőség. De a lejátszás mindig gyenge minőséggel indul és fokozatosan vált fel kb 5 perc alatt a maxra.

(#42) Polllen
Valószínűleg DRM támogatás / implementációs különbség miatt van. Az szerintem még gázabb, hogy androidon jellemzően csak 480p van, hiába tudna fullhd-t vagy akár 4k-t is az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#45) moli.hu


moli.hu
őstag

Egyelore amig ilyen gyer a valasztek, nem hasznalnam el az ingyenes honapom, ezert kerdeznem: probalta valaki
-wd tv live gen1-gyel? bassz, csak a live plus kapta meg.
-nintendo wii 1-gyel?

[ Szerkesztve ]

(#46) fpeter07


fpeter07
veterán

Várható olyan funkció, hogy nyelv alapján lehessen filmeket keresni? Német nyelvűeket néznék első sorban.

(#47) harylmu válasza azbest (#44) üzenetére


harylmu
őstag

egy 2-3 perc alatt tényleg kitisztul az ocsmány kép és egész korrekt 1080p-t kapok. (windows app-ot használom)

(#48) adamssss válasza harylmu (#47) üzenetére


adamssss
veterán

Magyar acc-al szedted le vagy USA-val? (azért kérdem mert nekem azt írja, hogy nem érhető még)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#49) harylmu válasza adamssss (#48) üzenetére


harylmu
őstag

nagy brittanniaival. ahogy lejött visszaraktam magyarországra.

ha a win régió beállításra gondolsz acc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#50) adamssss válasza harylmu (#49) üzenetére


adamssss
veterán

Csúcs vagy. Köszi. Végre le tudtam szedni. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.