Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157951) 6030D válasza Hasaggymeg (#157946) üzenetére


6030D
Ármester

Jobb,mint tavaly, eltúrták géppel az aljáig.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157952) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! 27,5-ös mtb-re milyen teljesen utcai gumi az, ami még elmegy és milyen szélességben? Most Conti Xking 2.2 van rajta, de úgy néz ki utcán fogom csak használni, mit ajánlanátok, hogy minél könnyebben tekerjem és ne is nézzen ki otrombán? Bringát egyelőre nem cserélek :D

(#157953) bardi


bardi
aktív tag

Igaz 26-os méretben, de én még egy 1,5"-os teljesen slick gumit használtam városban, teljesen jó volt, jobban tapadt aszfalton, mint a terepgumik.

'92 Honda VFR 750

(#157954) atti29 válasza Massmurderer (#157949) üzenetére


atti29
tag

Köszi a linkeket,a posta nem ír semmit.
Az egyik azt írja úton van. 🤷‍♂️
Remélem megérkezik lassan. :)

(#157955) f4lcon válasza Csokicsibesz (#157822) üzenetére


f4lcon
őstag

akkor ne vitatkozz :) amit mondtam azt megerősítette itthon a kormányhivatalból (a megszüntetett Fogyasztóvédelmi Hivatal utódja) érkező információ.
a módosítás jelentős mértékűnek számít, és ezzel a módosítással a termék gyártójává válsz. tudom mi a különbség a jótállás a kellékszavatosság és a termékszavatosság között ;)

@Somatom: ez olyan, mint az autók chiptuningja, azt sem veszi észre a márkaszerviz. aztán amikor baj van, mert a BMW leég az autópálya mellett, akkor kiderül, hogy hoppá chippelve volt, és a gyártó egyből mereven zárkózik el az összes kártérítéstől, még akkor is, ha a módosított motorvezérlő egyértelműen nem okozhatta a leégést - ráadásul a több leégés egyértelműen bizonyítja, hogy mi miatt is gyullad ki valójában az autó.... szóval ha baj van, akkor nagy baj lesz.
persze mindenkinek saját felelőssége, csak gondoltam megemlítem, mert fontos lehet.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#157956) Somatom válasza f4lcon (#157955) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm, hogy megemlítetted, de mivel a közölt infóid feléről saját tapasztalatból tudom, hogy tévesek, ezért a többit sem tartom hitelesnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157957) 6030D válasza belsodavid (#157952) üzenetére


6030D
Ármester

ne is nézzen ki otrombán :)

Sixkiller6: kicsit fordítsuk meg: nézz körül a magyar oldalakon, Cube, Merida, Superior, Kellys stb, és ami tetszik, azt linkeld be, és majd megszakértik az éppen itt lévők.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157959) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Most, hogy nézegetem az aprót egy olcsó közlekedős bringát keresve, megfigyeltem egy dolgot: Olyan régi outikat vagy outi féleségeket(noname váltó, semmi integrált hajtás) 40-50 ezer forintokért vesztegetnek, mikor ezeket külföldön 10-15 k-ért hozzád vágják. Ehhez képest retro merev montit már 30k-ért kapsz, patika állapotban. Miért lehet ez így? :D

(#157960) Yahhher válasza jjeahh (#157883) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Neki van egy speckó mérlegje otthon. Mínusz 2-ről indul, nem tudtad?

Üdv B.

(#157961) madmike válasza IMIIKE1998 (#157959) üzenetére


madmike
őstag

Mert a retro outi menő, a retro mtb ciki. Legalábbis szerintem így gondolkodik a nép.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#157962) zsocy válasza IMIIKE1998 (#157959) üzenetére


zsocy
őstag

Mert a retro outi menő manapság (pl. Eroica), ezért az árak is feljebb vannak.

Nem szemédkedésből, de ugye van neked rendes országúti bringád, azt a merevvé alakított Magellant vetted közlekedősnek. Kell egy annál is közlekedősebb? Ennyire a szívedhez nőtt? :)

(#157963) IMIIKE1998 válasza madmike (#157961) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ebben van valami. :K

zsocy: Régen volt mtb-m, utána egy ideig outiztam, de rájöttem, hogy nekem jobban tetszik, ha változatos terepen megyek, így mondhatni a Magellan-nal megyek a legtöbbet. :D
Sajnos az outit már nem nagyon használom, sík alföldön nekem egy idő után monotonná válik, hiába gyorsabb.(Gondolom hegyvidéken az is érdekesebb.)

(#157964) Hasaggymeg válasza bardi (#157947) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hirdetésnek minősül.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157965) itouchfan válasza IMIIKE1998 (#157963) üzenetére


itouchfan
senior tag

Milyen outi volt/van? Azzal nem mersz közlekedni?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#157966) RaiZka válasza xy.zsolt (#157906) üzenetére


RaiZka
tag

csak a Lidlosrol tudok nyilatkozni. Ar ertek aranyban bajnok. Volt benne a 15kg-os trekking es a karbon Bianchim is. Stabil otthoni hasznalatra szuper. Aldist passzolom, de nem hinnem, hogy rosszabb..

(#157967) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Ez egy ismerősöm linkelte odaát, és elgondolkodtatott. Magamtól is eszembe jutott, de akkor el is vetettem azonnal. De így, hogy látom gyáriban, így kicsit más :) - mindenem megvan otthon, hogy single speeddé alakítsam az enyémet, és a munkába járás során alig van szint a 31 km-en. Legközelebb kipróbálom a váltóval, van-e olyan fokozat, amit végig tudnék használni...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157968) jjeahh válasza ZolkoW (#157967) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sárosan mi nem dögös? ;] Az mondjuk király lehet, ha van sík és dombos útvonal egyaránt, felénk sajnos egyetlen rövid kb. 30km útvonalra fognám rá, hogy sík, de még abban is van minimum 100m szint. A múltkor valaki megosztott stravan egy 60km kört 16m (!) szintkülönbséggel, az beteg, el sem tudom képzelni milyen lehet :DD . Szerintem itt egy singlespeed kihasználhatatlan :( . Mondjuk annyira nem gáz, de pl. alapozni nálunk csak folyamatos fokozat váltogatással lehet, kb az egész tartományt kihasználom montin aszfalton is, másképp nem lehet tartani a 140bpm-et :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157969) zsocy válasza itouchfan (#157965) üzenetére


zsocy
őstag

Cube Peloton 2015 van neki ha minden igaz.

(#157970) ZolkoW válasza jjeahh (#157968) üzenetére


ZolkoW
őstag

én most még mindkét eshetőséget el bírom képzelni. azt is, hogy elszúrja az alapozási szándékomat, és azt is,hogy segít. Nálam finoman szólva nem mindig van meg a fegyelem arra,hogy betartsam a tempót,ami ahhoz kéne,hogy ne ugorjon ki a 130 körüli értékből. de ha egy kissé alálövök az áttétellel, akkor hiába tekerek szinte, úgyse haladok, legalábis könnyebb talán tartani. hazafelé az utolsó 3 km még váltóssal is közel esélytelen, de ennyi szerintem belefér. ott mindenképpen lesz kiállós szakasz is, ha mondjuk beválasztok egy 36/16-ot. Azt már megfigyeltem,hogy a reggeli kávét jobb,ha elhagyom ilyenkor, az +10 bpm :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157971) bardi válasza Hasaggymeg (#157964) üzenetére


bardi
aktív tag

Értem, köszönöm.

'92 Honda VFR 750

(#157972) itouchfan válasza jjeahh (#157968) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az a 62km/16m az én voltam, de a Bryton egy kicsit bénázott azon a szakaszon, nem értem miért. De mondjuk ha jól mér, itt a Balaton déli parton akkor is egy max 30-40 m szint lett volna azon a körön. Budai-hegyek folyamatos hullámvasútja után nekem is kellemes és kényelmes ez, nagyon élvezem. Tekerjetek kint, amíg lehet :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#157973) Sixkiller6 válasza 6030D (#157957) üzenetére


Sixkiller6
őstag

29eseket néztem, nem fateket

Gepida Ruga
Merida Big.Nine 400 MTB
CUBE ANALOG 29

ezekből van nekem való?

- no es importante -

(#157974) IMIIKE1998 válasza itouchfan (#157965) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ahogy zsocy mondja, Cube Peloton 2015. Az a baj, hogy gyakran ott kell hagynom kilakatolva az utcán, ami nyilván kockázatos, ezért lehetőleg minél olcsóbb bringát keresek erre a célra.

(#157975) 6030D válasza Sixkiller6 (#157973) üzenetére


6030D
Ármester

A Cubeban nem levegős a teló, a Gepidában nem írják, de én azt amúgy is mellőzném. A Merida jó lehet.
A bp-i vagy, akkor nézz be a Merida Concept Storeba, ott tudnak segíteni és választék is van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157976) Sixkiller6 válasza 6030D (#157975) üzenetére


Sixkiller6
őstag

tökéletes, valami ilyen helyet kerestem.
nagyon köszönöm

- no es importante -

(#157977) Myers


Myers
senior tag

Sziasztok!

Ezen a vázon le lehet cserélni a füles típusú váltót nem fülesre (csavaros?)?
Ha igen, akkor a mostani csavarjának a helyére kell rögzíteni?
Ha nem, akkor a váz kialakítása nem alkalmas más típusú váltó fogadására?

http://www.muszaj.hu/

(#157978) ZolkoW válasza Myers (#157977) üzenetére


ZolkoW
őstag

létezik univerzális fül, amire a ma szokásos váltókat tudod rögzíteni, de ez a váz felőli része ugyanilyen. ebike.hu-n láttam, azt hiszem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157979) f4lcon válasza Somatom (#157956) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt nem tudom válasz nélkül hagyni: az információ nem téves, hivatalos szervtől érkezett, ha gondolod írásban is lekérem, csak neked.
ha hanyagságból vagy eszköz- vagy szakértelemhiányból vagy csak érdektelenségből nem vizsgálja senki a kerékpárodat, az nem jelenti az általam elmondott információk tévességét. :(((

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#157980) Somatom válasza f4lcon (#157979) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam már. A Shimano E8000 egyszerű, telefonos alkalmazással módosítható. Nincs semmiféle letiltás, ez az állításod totál fals.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157981) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Most találtam nem túl drágán egy normális retro outit. Városi közlekedésre használ valaki 23 mm-es virsligumis outit? Mennyire elvetemült ötlet? :D

(#157982) nmate91 válasza IMIIKE1998 (#157981) üzenetére


nmate91
tag

Én 25-öst használtam 1 évig, de az is fájt néha ahogy kopog a nagykörúton / szarabb kerékpárutakon. Most télen 29errel mentem végig és megragadtam ennél. Kicsit lassabb, de nem fáj annyira.

(#157983) IMIIKE1998 válasza nmate91 (#157982) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Erre gyanakodtam. Nyilván gyorsabb lenne, de ha rosszak az utak, akkor nem sok különbség lesz.

(#157984) flash-


flash-
veterán

üdv
strava free hogyhogy mutatja androidon a powert és a pulzus zónákat?
asszem az csak az előfizetéses mutatta eddig

volt régebben de semmi értelme így lemondtam..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#157985) 6030D válasza flash- (#157984) üzenetére


6030D
Ármester

Kb egy hónapja mutatja. Meg a pf-ot is, ha van mérő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157986) jjeahh válasza 6030D (#157936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha eccer eljutok magyarhonba egy fórumos montizásra, valami ilyen helyre vigyetek, jó betegnek tűnik az a mászóka, biztos beledöglenék, de imádnám ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157987) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157986) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindenhol van olyan amit egyszer brahibol kitekerhetsz,aztán tekerhetőnek nyilvánul.Otthon (értsd Erdélyben) annyiban más (és jobb is),hogy ott nagyon hosszú emelkedők is vannak melyeken órákig tekerhetsz csak felfelé.Remélem lecseng ez a vírusmizéria addig és idén is élvezhetem. :U

Más... [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157988) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ma lemértem, hogy placebo-e, hogy gyorsabbnak érzem a Six Team(sokak szerint Tescós bringát), mint a merev villás, félterep gumis mtb-t. Hát jól gondoltam, tényleg nem placebo, a SixTeam gyorsabb, csak nem tudom miért. Pedig a SixTeam hajtása szét van kopva, a gumi szintén, mégis. Én csak a geóra gondolok, hogy hiába agresszívabb az mtb-n az üléspozíció, ha magának a bringának az eleje magasabban van.

(#157989) Zsohi válasza IMIIKE1998 (#157988) üzenetére


Zsohi
őstag

Na en meg mondok jobbat, adott sebesseg mellett a 8 kilos carbon outim es a 13 kilos acel 2.6-os pluszos montim kozott nem erzek nagy kulonbseget. :DDD Amint elerem a kenyelmes utazotempot ugyan az a ketto es felgyorsitani se sokkal konnyebb egyiket, vagy masikat. A kulonbseg az, hogy az outit eltekerem 50km/h-ig, montit meg talan 35-37-ig. Az igazi differencia a DH vason jon ki, azzal vertizzadok a 20-ert is a ragados kulsokkel es a hosszu rugouttal.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157990) xy.zsolt válasza Zsohi (#157989) üzenetére


xy.zsolt
őstag

detto. Talán még annyi, hogy az outival kitekerhetnék a világból is amég a montit max 30km-re tervezték számomra

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157991) jjeahh válasza Zsohi (#157989) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kíváncsi lennék én így érezném-e, mert azért stravan az outis ismerősök általában 26-28km/h, néha 30 fölötti átlagokat nyomnak aerob pulzuson, amire én ennyi emelkedővel amennyi felénk van, montival általában nem vagyok képes. 21-25km/h átlagokkal szoktam 140bpm-en tekerni, ha kevés az emelkedő ritkán összejön a 27-28km/h. Szal én egy outitól az xc után legalább 5-6km/h-val jobb átlagot várnék... már ha vennék outit valaha.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157992) Zsohi válasza jjeahh (#157991) üzenetére


Zsohi
őstag

Outival magasabb az atlagom nekem is, de nem erzem azt, hogy sokkal konnyebb lenne hajtani. Montival is csak azert 24-26 az atlagom mert mar nem birom gyorsabban porgetni par percnel tovabb. Outinnal viszont megvan a megfelelo attet, de erobol nem birok 50 fole menni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157993) maximilian4 válasza jjeahh (#157986) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó is lenne. Valahol kibérelünk valami viskót, nappal tekerés, este meg pálinkával regenerálódás. Azt meg egy kis izotóniás itallal kísérjük, hogy másnapra se száradjunk ki. :DDD

Maxi

(#157994) f4lcon válasza Somatom (#157980) üzenetére


f4lcon
őstag

értem, de nem ezen van a lényeg, lásd első hozzászólásom.
egyébként mi az a telefonos alkalmazás, amiben te ezt állítgatod?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#157995) IMIIKE1998 válasza Zsohi (#157989) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát igen, az aerodinamikai előny nagyobb sebességnél jön elő igazán. De én ugyanabban a sebességben tekertem mindkettővel és a SixTeam gyorsabb volt. Valószínűleg bejátszik a geó.

(#157996) Zsohi válasza IMIIKE1998 (#157995) üzenetére


Zsohi
őstag

Szerintem meg csak a kulso, a Schwalbe pacestar es vertstar kevereke kozott gigantikus volt a kulonbseg anno arra jol emlekszem es nalad is ez lehet.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157997) jjeahh válasza maximilian4 (#157993) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha lenne autóm, valszeg már ott lennék és tekerhetnénk, mondjuk 6030D-vel villanybringával sem bírnám a tempót :DDD .

Más: ha már tempó és átlag, durva a stressz, görcsölés, idegesség mennyire befolyásolja a pulzusomat, ha stresszes vagyok, simán magasabb akár 30bpm-el is :N . Sőt, legutóbb amikor megtámadtak a pásztorkutyák, annyira felhúztam magam, hogy utánna 10 percig sétálva (!) sem akart 170bpm alá menni :Y . Így elég durva lehet pl. versenyeken indulni, mert gondolom ott a többség alapból stresszelve indul már csak a verseny miatt is. Ha csak nem meditál közvetlenül a verseny előtt, vagy valami :D . Nekem a nyomorult teljesítménytúrákon is 20 bpm-el magasabb szokott lenni csak azért, mert izgulok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157998) Somatom válasza f4lcon (#157994) üzenetére


Somatom
veterán

ST Unlocker

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157999) IMIIKE1998 válasza Zsohi (#157996) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igazad lehet, majd külsőt cserélek egyszer és megpróbálom úgy is.

(#158000) maximilian4 válasza jjeahh (#157997) üzenetére


maximilian4
addikt

Majd gurtnival rögzítünk valami súlyt a bicaj mögé, aztán húzhatja maga után. :D

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.