Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  EA Origin

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:50

LOGOUT.hu

EA Origin

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) megint én


megint én
őstag

Mi az Origin?
Az Origin egy olyan online bolt ami közvetlen letöltést illetve vásárlást biztosít a felhasználók számára. Az Electronic Arts működteti. Régebbi nevén EA Store.
Jelenleg szinte csak letöltőkliensként működik, némi szociális funkcióval bővítve. Még ahhoz sem kell futnia, hogy elindítsd a már telepített játékokat.

Hogyan működik?
A hivatalos honlapról tölthetjük le a klienst amit majd fogunk használni. Követlenül az EA profilunkkal léphetünk be, tehát külön regisztráció nem szükséges. Felvihetjük a játékainkat és felvehetjük barátainkat. Egyúttal pedig a programon keresztül, vásárlásokat is intézhetünk. Az Origin csak és kizárólag az Electronic Arts saját játékait forgalmazza a szolgáltatásban.

Steam vs Origin?
Az Origin egyébként nem új keletű név, ugyanis a projektet 1992-ben vásárolta fel az EA, majd 2004-ben bezárta. Most úgy tűnik leporolták a régi terveket, látva a Valve sikereit...

Azok a EA játékok, amikhez a DLC-t magában a játékon belül lehet megvenni lekerültek a Steam polcairól - ilyenek a DA 2 és a Crysis 2. Azok az EA játékok, amiknél lehet külön DLC-t venni a játékon kívülről, pl. Steamen is, azok maradtak.

Az EA nyilatkozata:
"a Steam olyan megszorításokat vezetett be, melyekben korlátozva van a fejlesztők azon lehetősége, hogyan lépjenek a felhasználókkal kapcsolatba, hogy patcheket kapjanak és letölthető tartalmakat adhassanak el nekik."

DRM?
A DRM nem egységes, mert maguknak az EA játékoknak nem egységes a védelme, amihez egyébként amúgy sincs köze az Originnek, hiszen a játékok futtatásához el sem kell indítani a klienst. Viszont itt minden játékukhoz megtalálod a revoke tool-t, ami visszaad egy elhasznált aktivációt, persze csak azokhoz van, melyeknél van ilyen aktivációs limit.

Aktivációs linkek
Akkor próbálkozz ezeken, ha valamit nem fogad el az Origin kliens. Fontos, hogy azt az email cím és jelszó párost add meg, melyre akarod aktiválni a játékot!
https://activate.ea.com/gameactivation.do
https://activate.ea.com/activategame.do
https://activate.ea.com/applyentitlement.do

Hasznos linkek:
- Origin Store
- Origin Fórum
- EA.com
- Origin-en aktiválható játékok listája.

[ Módosította: ollie ]

(#2) megint én válasza megint én (#1) üzenetére


megint én
őstag

Én CSiFiRiCiO néven vagyok. BFBC2 a játékom, és előrendelbe a BF3.

(#3) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Én victoy85 néven vagyok. Még nem vettem fel senkit de ez változhat ha bejön a BF3 :)

(#4) megint én válasza v!ct0y (#3) üzenetére


megint én
őstag

Én is a BF3 miatt tettem föl ezt a valamit...

(#5) Neró válasza v!ct0y (#3) üzenetére


Neró
őstag

Aláírásomban megtalálható minden de azért leírom.

Origin: jampec01
Battlefield 3 előrendelve.

(#6) megint én : Eddigi BF játékaim - Battlefield 2142, Battlefield 1942 + The Road to Rome, Secret Weapons WWII, Battlefield Play4 Free.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#6) megint én válasza Neró (#5) üzenetére


megint én
őstag

És BFBC2???

(#7) Mukorka


Mukorka
addikt

Nem értem ezt, az origin egy letöltő kliens, ha kell is az aktiváláshoz, utána egyből bezárnám és csevegnék tovább steamen , nem?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8) v!ct0y válasza megint én (#4) üzenetére


v!ct0y
veterán

CSak a Bad Company 2 miatt tettem fel de ahhoz se nagyon kelett inkább csak a karácsonyi akciókat figyeltem. Felveszlek titeket.

(#9) Chabe89


Chabe89
addikt

Originen Chabe89 a név, de ingame TavasziTekercs általában. Crysis 2-m, BFBC2-m valamint a Mass Effectek vannak rajta, na meg majd a BF3 :)

Aki akar felvehet nyugodtan.

(#10) Воланд


Воланд
titán

Tök jó, hogy a mass effect első része is felkerült a boltba, viszont a dobozos változat kódját nem fogadja el, úgy mint a második résznél. Ezért ha kell digitálisan is, akkor vegyem meg még egyszer. :((( Jah, és a magyar nyelvi csomag nincs is a listában, bár ez nem akkora probléma.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Chabe89 válasza Воланд (#10) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát igen azt nekem se fogadta el de attól még megvan. :) 990Ft vígan megért.

(#12) Воланд válasza Chabe89 (#11) üzenetére


Воланд
titán

"990Ft" :F

Nem inkább 9.99 euro, azaz körülbelül 3000 forint?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Chabe89 válasza Воланд (#12) üzenetére


Chabe89
addikt

CDG-ből vettem ilyen MegaGames-es. Kinyomtattam neki a normál borítót és kész. :)

(#14) Akos96


Akos96
senior tag

Origin ID-m: HUN-Verloc.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#15) megint én válasza Akos96 (#14) üzenetére


megint én
őstag

Játék? Csak, hogy tudjuk, nem érdemes fölvennije egy BFesnek pl egy Crysis2-est

(#16) Mukorka válasza megint én (#15) üzenetére


Mukorka
addikt

Szerintem meg az egész topic célja az originen történő események megbeszélése, akciók hírdetése. Steam topikban se írogatja be senki a nevét, akinek a saját játékához ismerős kell annak ott a játék topikja.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#17) Neró válasza Mukorka (#16) üzenetére


Neró
őstag

Pontosan. Ezért írtam a BF topikba, hogy ez elfért volna ott is. Mármint az Origines nevek, meg ezek. Bár a topik nyitás nem volt felesleges, de itt másról kell beszélni, nem a barát felvétele a fontos hanem ahogy mondtad, az akciók, események.

Hozzáteszem, az első hszt kicsit át kellene dolgozni. Van rá vállalkozó? - nekem már van ilyen fajta munkám a BF3 topikban. :)

| www.diablohungary.hu

(#18) megint én válasza Mukorka (#16) üzenetére


megint én
őstag

Akkor az... :C

Módosíttatom az 1. Hszt.

[ Szerkesztve ]

(#19) Mukorka


Mukorka
addikt

A topic szvsz jó ötlet volt, ezzel nincs semmi baj. Jelenleg mondjuk sokat nem ad nekem az origin de késöbb lehet belőle még egy igazi kliens program játékokhoz.

Srysis2??? :D

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#20) megint én válasza Mukorka (#19) üzenetére


megint én
őstag

Ja, Srysis, már így marad... :U

(#21) Neró


Neró
őstag

Hát nemsokkal lett bővebb az is biztos.

| www.diablohungary.hu

(#22) Mukorka


Mukorka
addikt

Beleírható hogy a legtöbb EA game digitálisan csak itt kapható nem beszèlve az exklúziv tartalmakról. Egy kis háttérinfo és alkalmazási tervek.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#23) Akos96 válasza megint én (#15) üzenetére


Akos96
senior tag

Jelenleg semmi, majd lesz BF3.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#24) Youri


Youri
veterán

Steamhez képest eléggé összeszedetlen, félkésznek hat az Origin.

RTX ON

(#25) Neró válasza Youri (#24) üzenetére


Neró
őstag

Meg eléggé lassú, de még csak Béta állapotban van. Reméljük, hogy fog javulni.

| www.diablohungary.hu

(#26) Youri válasza Neró (#25) üzenetére


Youri
veterán

A szolgáltatásokra gondoltam igazából, lehetnek ismerőseid, meg cd kulcs alapján letöltheted a dolgokat, nem sok...

RTX ON

(#27) megint én válasza Youri (#26) üzenetére


megint én
őstag

Tökéletesen egyet értek, és kell KB mint púp a hátamra, de ez a nyomorult BFBC2 nem enged csak 20 friendset, és jön még a BF3is, ami nem fogja a steamoot támogatni.

(#28) Youri válasza megint én (#27) üzenetére


Youri
veterán

Olyan mint a gfwl steames game esetében...

RTX ON

(#29) Wolverine válasza Воланд (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez zavar engem is - ha egy kicsit is régebbi a játékod, akkor a dobozos kód nem aktiválható...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) Youri válasza Wolverine (#29) üzenetére


Youri
veterán

Pl mass effect 1. De nekem a steames crysist nem engedte, de a Dragon Aget igen.... Ja, és a CnC Generalst sem :D

RTX ON

(#31) Neró válasza Wolverine (#29) üzenetére


Neró
őstag

Nekem sem fogadja el sem a BF1942 se a 2142 sem a BattleForge -t. Konkrétan semmit nem fogad el.

| www.diablohungary.hu

(#32) Youri válasza Neró (#31) üzenetére


Youri
veterán

A 2142-t nekem elfogadta

RTX ON

(#33) Neró válasza Youri (#32) üzenetére


Neró
őstag

Nekem nem nagyon akarja. Vagy 5x beütöttem és hibát ír. Bár már elég régen vettem, lehet azért.

| www.diablohungary.hu

(#34) Mukorka


Mukorka
addikt

Na Dragon age és BFBC2 sikerrel iktatva lett

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#35) Youri válasza Neró (#33) üzenetére


Youri
veterán

Nem lehet, hogy másik ea accounton van?

RTX ON

(#36) Neró válasza Youri (#35) üzenetére


Neró
őstag

Nem tudom, hogy lenne e más EA accuntom. De bármi megtörténhet.

| www.diablohungary.hu

(#37) Youri válasza Neró (#36) üzenetére


Youri
veterán

Nekem ez a delux editin van meg, vagy mi, alap+kieg.

RTX ON

(#38) Neró válasza Youri (#37) üzenetére


Neró
őstag

Nekem a sima, semmi kiegészítő. Amúgy az is lehet, hogy nincs regelve EA-n. Nem emlékszem, hogy lett volna vagy, hogy kellett e. Egyszerűen csak be kellett írni egy accunt nevet és egy jelszót aztán hajrá.

| www.diablohungary.hu

(#40) Youri válasza Neró (#38) üzenetére


Youri
veterán

Szerintem az az

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#41) megint én válasza Neró (#38) üzenetére


megint én
őstag

Nekem meg az 1942-t nem akarja felismerni... :S :(

(#42) Kr/\toS válasza Youri (#30) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Időkorlát van megjelenés szerint. A FAQ-ban írják is hogy 2009 előtt megjelent programokat nem lehet beaktiválni originen csak az utána megjelenőket. Nem emlékszem pontosan hogy 2009 vagy 2008 de így van.

(#43) Youri válasza Kr/\toS (#42) üzenetére


Youri
veterán

De sz*r....

Amúgy, van valami gyakorlati haszna annak, ha beregelem?

RTX ON

(#44) Chabe89 válasza Youri (#43) üzenetére


Chabe89
addikt

Sok nincsen. Ugyan úgy felnyithatod játék közben a panelt. mint a Steamnél és lehet azon keresztül is dumálni meg ilyenek. Szóval meg lehet lenni nélküle :)

(#45) polonic válasza Youri (#43) üzenetére


polonic
félisten

Annyi, hogy digitálisan elérheted.
Ha elhagynád a lemezt, megsérülne, akkor elérheted onnan.

-------------

polonic1986, Crysis 2, Battlefield 3 lesz.

(#46) Neró


Neró
őstag

Szerkesztettem egy Origin nyitó hszt. - én írtam szóról szóra, kivéve azt amit idéztem. Mehet? - ill. kell még valami bele?

Esetleg még fel lehetne vinni a játékosok felhasználónevét.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#47) Mukorka válasza Neró (#46) üzenetére


Mukorka
addikt

Az hibádzik hogy nem lehet kapni EA játékokat a steam, van dögivel . DA pl. A játékosok neve felesleges, ez nem egy játék így nincs értelme "PH játékosok" listának sem.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#48) polonic válasza Neró (#46) üzenetére


polonic
félisten

Jó lesz! :K

Csak egy kis pontosítás:

Nem az összes játék került le, hanem azok a játékok, amikhez a dlc-t magában a játékon belül lehet megvenni. Erre utal az az idézet is. Ilyenek a DA 2 és a Crysis 2. Azok az EA játékok, amiknél lehet külön DLC-t venni a játékon kívülről, pl Steamen is, azok maradtak.

Az EA Origin fórum pedig ez: [link]
Mert, ha jól láttam, akkor a magyar EA oldalon nincs is Origin szekció.

[ Szerkesztve ]

(#49) Neró válasza polonic (#48) üzenetére


Neró
őstag

Rendben, javítok.

Viszont ha az Originen belül rámész, hogy Origin Forum ezt dobja.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#50) polonic válasza Neró (#49) üzenetére


polonic
félisten

Tényleg nem látni origin szekciót. :(

Emlékszel a BF 3 topikban a "nem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb" mondásomra? :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  EA Origin
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.