Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157351) Hasaggymeg válasza truefx (#157347) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van a kici ócó kínai változata mely bár nekem a terepet nem bírta,szétesett,összeragsztottam és most szinte néma,de országúton azért talán bírhatja. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157352) rétisün válasza Hasaggymeg (#157351) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg kici, outi kormány átmérője nagyobb, főleg ha a stucni mellé akarod tenni, kb. csak oda lehet.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#157353) xy.zsolt válasza cdl (#157345) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nekem pont az jön be hogy nincs hangja a mavic-nak. Tegnap egy speci mögé keveredtem....hát rossz volt hallani azt a recsegős kerepelést :) Ha viszel magaddal egy sípot azzal annyival vagy előrébb, hogy amég fújod két kézzel tudsz kormányozni :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157354) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#157353) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na akkor hallanád az enyémet,tiszta láncfűrész. ;] Szerencsére annyira sűrűn reteszel,hogy sebességnél zümmögéssé gyorsul,ami a tárcsafék használatakor emelkedik egy oktávot. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157355) Napfénysüti válasza 6030D (#157302) üzenetére

Csákvár nem gond, oda ki tudok tekerni hogy szurkoljak. :)

Més que un club!

(#157356) jjeahh válasza ZolkoW (#157336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mármint ez olcsó? Nekem drága, egy SLX vagy Sunrace fele ennyibe kerül, 190 eur-ért SLX groupset is van :B . Anno az Sram SX-től vártam, hogy elhozza a megfizethető 1x szettek idejét, de végül a Shimano olcsóbb lett.

Hasaggymeg: az az új Speci nem tetszett, de kb. 10-ik ránézésre már kezdem szépnek látni :D . A Cube karbon xc-k élőben sokkal jobban néznek ki, mint képeken.

atti29: ha jössz Erdély fele, összefuthatunk bármikor egy terepezésre :P

(#157340) Hasaggymeg: Az elején én ilyen körülmények között biztos estem volna, de ha megszokod, vagy ha 56-os kezdő stoplival kezded az espédézést, akkor ilyen szempontból szinte semmi különbség nincs platform és spd között. Pont ezért gondolom úgy, hogy megéri váltani, mert ha megszoktad, kb. csak az előnyeit érzed. Na jó, azért vannak negatívumok is, pl. ha nagyon sáros vagy havas a cipő talpa, nehezen csatol be és 15-20%-os emelkedőn ha fel akarsz ülni az szívás, mert hamarabb esel hanyatt, mint becsatold a cipőt :D . Mondjuk ez csak ilyen kis gömbölyű pedálokkal igaz, amilyen a pd-m520-as, egy szélesebb-laposabb keretes spd pedállal akkor is fel tudsz ülni emelkedőn, ha nem tudod azonnal becsatolni, mert nem csúszik le róla a lábad... aztán ha megvan a kellő sebesség, tekerés közben becsatolod. Hátrány még, hogy ha pl. diszkóba montival akarsz menni, nem tudod a kedvenc tánccipődet felhúzni, mert az nem becsatolós... :(

cdl : Hassagymeg féle Twooc (alin vagy ebayen invisible bell-ként is keress rá) jó, de érdemes már újan szétszedni és a rugókat ráragasztani a műanyag bütykökre, mert ha nem, idővel szét fog esni. Más baja nincs, én elégedett voltam vele amíg használtam, bár egy ideje még ezt is leszedtem a kormányról, mert szúrta a szememet :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157357) parkr válasza cdl (#157345) üzenetére


parkr
őstag

van ilyen computer tartóval egybeépített is, én tuti valami ilyesmit választanék

(#157358) ZolkoW válasza jjeahh (#157356) üzenetére


ZolkoW
őstag

valóban, én úgy emlékeztem, a legolcsóbb SRAM, 12 sebességes, XD kompatibilis vas az 200 euró körül van, de nem, mert ugyanitt 143,-.
Nekem eleve a 12-es rendszer drága, a 11-esnél láttam kereszteződni a saját grafikonjaimat :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157359) zoli03 válasza ZolkoW (#157358) üzenetére


zoli03
őstag

Sunrace van 107 euróért, az már simán vállalható ár szerintem.

(#157360) f4lcon válasza atti29 (#157324) üzenetére


f4lcon
őstag

csak Eurobike-on
mondjuk ott nem az általános defekt állósággal akarták eladni, hanem azzal, hogy alacsony nyomás mellett sem lesz snakebite defekted (oldal kicsípődés)
viszont használhatsz bármilyen könnyű gumit, mert sem oldalfal erősítésre, sem karkassz erősítésre nincs szükséged, így a súlytöbblet fele megtakarítható a gumin

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#157361) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ma vásárolnék kerékpárt akkor nagy eséllyel egy Chisel lenne,persze ha jó felszereltséggel és elfogadható árban lenne...ami nekem minimum Manitou Tower Pro/Machete,vagy Reba+Shimi SLX 1x váltás+Shimi M6000 féket jelent,mindezt 500e körül.
Ez pl. nagyon tetszik,a felszereltsége viszont már kevés.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157362) flash-


flash-
veterán

üdv
szerintetek aszfaltos túrázásra (20-22km átlagsebesség, olyan 60-70es pedálfordulaton,tehát ez a kényelmes tekerés) mindegy hogy 29er vagy trekking? vagy ilyen menetfelhasználások mellett is nagyon nagy lenne a különbség? (itt most a 3 tányéros 40 vagy 44-es nagytányérral rendelkező 29er re gondolok, úgy látom olyan is van...)
elmondom miért kérdezem, szeretek túrázni és montizni, ilyen felhasználásra mennyire alkalmas egy 29er? vagy még így is sokkal haladósabb egy sima trekking aszfalton?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#157363) robee19 válasza parkr (#157357) üzenetére


robee19
tag

Ez tetszik!

(#157364) Fetz válasza Hasaggymeg (#157337) üzenetére


Fetz
csendes tag

Hát, pedig de... ;]

"Rendezvény: CSÁKVÁR MARATON 2020
Futam: VELENCEBIKE CSÁKVÁR MTB MARATON RT30
Nevezési azonosító: 20CSM-AB61
Ha eltérés találsz a lenti adatokban, vagy nem tudsz a nevezésről akkor jelezd ezt nekünk az info@tosport.hu e-mail címen.

Az alábbi adatokkal neveztek:
Név: Déri Ferenc
Korcsoport:Master2
E-mail cím: ferenc.deri@gmail.com
Születési év: 1977
Nemed: Férfi
Nevezési díj:4990 Ft."

(#157365) atti29 válasza f4lcon (#157360) üzenetére


atti29
tag

Néztem róla pár videót és szinte mindegyikben ez volt,hogy defekt esetén a külsőt védi a “harapástól”.
Ez a gumi elkopik utána nézek valami mást. :)

jjeahh
Rendben,szavadon foglak! ;]

Hogy tudok így megjelölni tagokat,ahogy Te?! :U

[ Szerkesztve ]

(#157366) Napfénysüti

Valaki megy idén a május 23-i Tour de Balatonra? Magamtól nem jutott volna eszembe hogy nevezzek, de két haverom hívott akikkel tavaly együtt tekertünk külföldön aztán végül végigmegyek velük. Hátha még más is teker majd a fórumról. :R

Més que un club!

(#157367) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Használ valaki Maxxis Ikont TLR kivitelben? Ha igen mennyire jellemző vele a defekt?
A sima Ikonnal nincsenek jó tapasztalataim mert folyamatosan defektet kaptam vele, viszont Continál nincs skinwall kivitel.
Mivel a barna oldalfal eléggé bejön gondoltam adok még egy esélyt az Ikonnak.

(#157368) jjeahh válasza ZolkoW (#157358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt a kompatibilitás dolgot sosem értettem. Egyrészt sok kazettára azt írják 9-10-11 speed kompatibilis, másrészt a 12 speed fogaskoszorúk gyakran 11 speed kazettákkal is kompatibilisek :F . Ha ez nem elég, van Sram xd meg Shimano hg, de a fogaskoszorúknál és a kazettáknál is gyakran azt írják a specifikációban, hogy mindkettővel kompatibilis, néha meg azt írják, hogy csak egyikkel :F . Szal ez számomra totál káosz... ha minden mindennel műkszik, akkor nem értem minek ezek a szabványok. Szerintem pl. ezek már nem olyan drágák: [link] [link] [link] .

Hasaggymeg: hasonlóak az igényeink, ha bringát veszek legközelebb, nekem is ezek a követelményeim kb., Reba, 1x12 SLX, annyi, hogy nekem a fék nem számít csak Shimano hidrós legyen és az egész hóbelevanc súlya 11kg alatt álljon meg, ha alu vázas, akkor 12 alatt. Meg persze menetes középcsapi előny :D . Ha már Cube, ez pl. a pressfit bb-t leszámítva okés: [link]

flash-: szerintem hagyd a francba a trekkingeket.

atti29: asztali gépen chrome böngészőben egyszerűen kijelölöm a nick-eket és kimásolom.

Csokicsibesz: Vittoria Barzo :)

Más, na megvan az 1000/10000 idén, elégedett vagyok, csak a pulzusom is javulna tavaszig..

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157369) Yahhher válasza Napfénysüti (#157366) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én megyek, de az nem releváns, xs táv, "kis"gyerekkel.

Üdv B.

(#157370) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e, feleségemnek keresek használt biciklit hétvégi túrázásokhoz (10-20-30km-ek földúton, bicikli úton), a mostani 20 éves ólomnehéz bringa helyett.
Most hirtelen ezt találtam, ami közel is van, árban is oké: [link]

Azt tudom, hogy mit kell átnézni rajta, de azt nem, hogy egyébként árban, felszereltségben rendben van-e, ebben kellene segítség.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#157371) zsocy válasza Matska (#157370) üzenetére


zsocy
őstag

Most majd mindenki azt fogja mondani hogy ez egy túlárazott sz@r, a teleszkóp dísznek van, a váltó XTR alatt szétesik, inkább vegyél 30 éves bringát, mert abban még volt anyag, de ne törődj vele ;]

A leírt igényeidnek ez a bringa is megfelel, a képek alapján rendben van az állapota is. Alkudj egy kicsit, és abból nézesd át egy jó szervízben, aztán csak élvezd a tekerést az asszonnyal!
Vagy várd meg mások mit mondanak, de én előre szóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#157372) ZolkoW válasza jjeahh (#157368) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az XD, a régi Shimi, és a Microspline ugye nem kompatibilisek sehogy sem egymással, tehát olyan csatlakozásút akarok csak venni, ami felmegy a meglévő és jövőbeni kerekeimre :)
A régi Shimano amúgy sem jön szóba, mert az újabb szabványok helyből +10% tartományt jelentenek a 10-es kiskerék által.

Egyből jön is a kapcsolódó elmebajom, csak nincs időm kifejteni.. Mavic XA 27,5 (30mm belső szélesség, 19xx g, kb 75e HUF) Mavic XA 35 (35mm belül, 2040g, kb 75e HUF), HUNT trail wide (17xx g, 135K huf :O ), de nyilván mint mindig, a felszínt megkapargatva előkerülnek a nagyon negatív review-k is, amikor nem csak az angol újságírók írják meg, hogy hűdefaszaaa a hazai márka... :( Én eddig abban voltam, hogy a Hunttal egy életre vennék szinte kereket, de legalábbis sok évre, és könnyű is, de rengeteg fika megy arról, hogy nem elég masszív a felni.
Akkor már legyen olcsóbb, ha ugyanezt a nem elég masszívat a Mavic is tudja... és tegnap találtam valami értékelést, amit ma nem találok, ott a 35-ösről egy fokkal jobbakat írtak, lehet, hogy a 100g többlet jót tett a strapabírásnak. De amúgy 2 kilónál azért könnyebbet akartam :W . Pedig a 35 széles jól hangzana... de a minimum a 30.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157373) Napfénysüti válasza zsocy (#157371) üzenetére

Feleségemnek is ilyesmi bringája van (csak CTM), teljesen jó gép alap felhasználásra. :K

Més que un club!

(#157374) Zsohi válasza ZolkoW (#157358) üzenetére


Zsohi
őstag

Az Ali-n nezzel korul, en is most rendeltem egy M8100-es szettet. Nehany het es betudok szamolni rola milyen.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157375) ivana válasza Matska (#157370) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Ez jobb gép, gari is van rá és új.

(#157371) zsocy ez egy túlárazott sz@r pontosan.

inkább vegyél 30 éves bringát, mert abban még volt anyag Ennél a még a csepel túrát is előbb ajánlanám.

(#157376) ZolkoW válasza Zsohi (#157374) üzenetére


ZolkoW
őstag

Shimanóból személy szerint inkább csak féket, és cipőt veszek :). Persze ez még változhat. De egyébként hajtás terén nem onnan indult a beszélgetés, hogy akarok venni valamit, csak követni próbálom az árakat, meg hogy mi újdonság kerül piacra. Kerékkel vagyok picit meglőve, de holnap 95%, hogy valahol megnyomok egy gombot... :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157377) Matska válasza Napfénysüti (#157373) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi neked és Zsocynak is.
ivana: megnézzük szerintem a KTM-et meg azt is amit linkeltél, aztán majd feleségem eldönti.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#157378) maximilian4 válasza jjeahh (#157304) üzenetére


maximilian4
addikt

Ki lehet fogni megfizethető áron is könnyű merev trail bringát. Én pl vadi újonnan 280-ért vettem a scott scale plus-om, ami jelenleg is 12 kiló alatt van, most belsővel, 2,8-as gumikkal 35/40-es felnivel és 2x rendszerrel. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, van benne van 150 km, de most költök rá kicsit. Kap egy gyors tubeless átalakítást, előre egy nw tányért, első átdobót, váltókart veszem is le, így még jön le pár száz gramm. ;)

Maxi

(#157379) jjeahh válasza ZolkoW (#157372) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na akkor... a Shimano HG és az Sram XD egymással kompatibilisek? Vagy miért írja pl ez én kerékszettem speckójában, hogy Shimano/Sram kompatibilis? A microspline ha jól látom teljesen más, szal, az egyikkel sem kompatibilis. A régi Shimano az mi? Az lenne a HG? Még az nem tiszta számomra máig, hogy akkor most a 12 sebességes fogaskoszorúk felmennek-e a 9-10-11 sebességes kazettára vagy sem :F . Mert az Sram szerint fel, a Sunrace szint is fel, de a kazettáknál mégis külön kiemelik, ha 12 speed compatible :F

maximilian4: azért ez eléggé egyedi esetnek tűnik, trail bringának sem mondanám, inkább valami külön kategória, pluszos xc? :D . Gondolom a Scott már nem is gyárt ilyent, vagy igen? Ha trail, akkor 130mm+ rugóút és 2.6" jó lenne majd, de szerintem lemondok róla és marad a könnyű xc, számomra több előnye van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157380) ZolkoW válasza jjeahh (#157379) üzenetére


ZolkoW
őstag

A Shimano/Sram azt jelenti ebben az esetben, hogy a "régi" (HG) kazetta, és rámegy a 8-9-10-es sor mindegyik gyártótól. Meg a 11 és 12 sebességesek is, amik ilyen kialakításúak (11-es kiskerékkel kezdődnek, stb., pl. Sram NX, SX is, meg Sunrace-ek, 11 sebis Shimanók). Ez ilyen régről maradt meghatározás szerintem...
Azt nem is tudom, 11-es Shimanoból van-e Microspline, de 12-esből csak az van, azt hiszem.
Ami XD, vagy netán Microspline kompatibilis, annál ezt ki szokták emelni. És igazából nem gyakori, hogy a SRAMon kívül más is gyártson XD kompatibilis fogsort, vagy a Shimanón kívül Microspline-t, tehát ezért szoktam örömködni, ha meglátok egy új gyártót, aki csinálja.
(de jellemzően méginkább aranyárban mennek, mint az eredeti gyártótól)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157381) jjeahh válasza ZolkoW (#157380) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na így már tiszta, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157382) ZolkoW válasza jjeahh (#157381) üzenetére


ZolkoW
őstag

ja, és az XD rendszer előtti időkben a Shimano/Sram onnan jöhetett, hogy "nem Campa" :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157383) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157368) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A GX helyett jobban kéne egy új SLX. :K

(#157372) ZolkoW...ez a "túl sok infó végül már rontja a döntéshozatalt" tipikus esete. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157384) jjeahh válasza Hasaggymeg (#157383) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint a te kerékszettedre nem menne rá az új 12 sebis SLX sor, mert microspline... pedig nekem is tetszenek az új Shimanok :( . Ez viszont gondolom rámenne.
A múltkor érdeklődtem, hogy ha ezen a bringán olyan 9-10-11 speed compatible kerékszett van, amilyen az enyém, akkor hogyan szerelte a Rose 12 sebis hajtással? Most ZolkoW-nak hála már értem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157385) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#157379) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem is inkább XC plus-os gumikkal, mintsem trail.

(#157386) IMIIKE1998 válasza ivana (#157375) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Annyiért vicc a használt KTM. Ebben a kategóriában 100x inkább vennék én is egy zsír új decás bringát, amire van garancia is. Vagy 30k-ért egy retro mtb, ugyanezt a szintet tuti hozza és még olcsó is.

(#157387) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem nem is kell 12 sebesség,elég a 11 M7000 + 11-46 illetve elől 30,ezek még nem aranyárban mennek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157388) 6030D válasza IMIIKE1998 (#157386) üzenetére


6030D
Ármester

Nőnek azt a KTM-et kell megvenni. Azt használni fogja, a ronda retro montit, meg rókarájdert nem. Ha nem használja, akkor az a kidobott pénz. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157389) Hasaggymeg válasza 6030D (#157388) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy van,szépkelegyen me...csak! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157390) jjeahh válasza Hasaggymeg (#157387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, erre így nem is gondoltam, utánna kell nézzek legolcsóbban mennyiből jönne ki egy 1x11-es szett 30T hajtókarral. Ha jól látom pontosan ugyanolyan könnyű lenne terepen felfelé hajtani vele a cangát, mint a 9 sebességes szettel 22T/34T-vel, csak aszfalton lefelé fogynának el a fokozatok: [link] . Az összehasonlítás kedvéért beraktam egy 12 sebis szettet is a kalkulátorba 11-50T sorral és 32T hajtókarral, mert eddig csak ezeket nézegettem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157391) Csokicsibesz válasza jjeahh (#157390) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ezt többször mondtam már, nálam gyárilag m7000 SLX hátsó váltó volt a Sunrace 11-50-es sorrával. Simán kezeli, már a második Sunrace sor ment fel, ez alatt 1x se dobta le vagy esett le a lánc. (Súlybajnok nyilván nem lesz ez a sor, de nekem biztonságot jelent az 50 fogas sor.)
A Sunrace sornak nyilván más a kiosztása, mint a 10-51-es SLX sornak, de ha összehasonlítod a kettőt, akkor minimális a "veszteség". Nem hinném, hogy ez amatőr szinten bármit is befolyásolna.
Szerintem nem éri meg 11-es rendszerről 12-esre váltani, mert túl sok pluszt nem fog adni. Mondjuk, ha van felesleges pénzed, akkor erre tökéletesen el lehet költeni.
Viszont 2x vagy 3x rendszerről már nem váltanék 1x11-re.

(#157392) jjeahh válasza Hasaggymeg (#157387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na közben utánnanéztem, mert gondoltam hátha így sokkal olcsóbban meg lehet úszni az 1x hajtást, de sajnos nem :( . Kb ugyanannyiba fájna, mint egy 12 sebességes Sram SX szett 11-50T PG-1230 fogaskoszorúval, így szerintem már annyira nem éri meg 11 sebességesbe beruházni.

Csokicsibesz: nekünk 2x meg 3x rendszerünk van, én arra gondoltam, hogy mivel 12speed a jövő, hátha 11 sebességes szettel sokkal olcsóbban meg lehetne úszni az 1x-re váltást, de sajnos nem, mire az összes alkatrészt összevadászod 200+ eur a vége, szal inkább maradok a 3x-nél és max majd a következő bringámon 1x lesz...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157393) cdl válasza Nutra (#157349) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm mindenkinek az ajánlatokat, a Bianchi lett a befutó.
Nem a márka miatt(nincs ilyen bringám), ár értékben ezt tűnt a legjobbnak.

(#157394) ZolkoW válasza jjeahh (#157392) üzenetére


ZolkoW
őstag

fogaskoszorú (és lánc, ezek kopó alkatrészek úgyis), váltókar tuti kell, de hátsó váltó nem tudom,kell-e, ha esetleg Shimanót veszel. Ja, és N-W lánctányér, de az kínából annyi,mint egy lánc.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157395) jjeahh válasza ZolkoW (#157394) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hátsó váltó is tuti kellene, nélküle kézzel kell átdobjam a láncot :DDD . N-W tányér az mi az?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157396) Csokicsibesz válasza jjeahh (#157395) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Narrow wide [link]

(#157397) jjeahh válasza Csokicsibesz (#157396) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sokat kell még tanulnom :DDD . Na de mindegy, túl drága ez az 1x-re váltás ahhoz, hogy nekem megérje erre a bringára.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157398) ZolkoW válasza jjeahh (#157395) üzenetére


ZolkoW
őstag

arra gondoltam,hogy bizonyos Shimik ugyanolyan pull ratio-val dolgoznak, de majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a 11-12-es generációra már nem igaz (mindjárt jön a szakértő fórumtárs, de asszem, jól tévedtem, csak 9-ig egységes a Shimanónál is: [link] )

szerk: ha egyforma lett volna,maradhatott volna a hátsó váltó,csak a kart kellett volna cserélni... nomeg az a "kiemelő" link a váltó alá, mindegy, így tárgytalan. Mondjuk már 9 és 10sebis rendszerekhez is van Sunrace wide range sor, mint amilyet lányoméra tettem (11-40, 9sebességes, de így a tartomány sem teljesen az igazi, meg az ugrások is lehetnének finomabbak)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157399) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Van arra valami jó indok,hogy ne úgy vegyek kereket, hogy mondjuk hátul 30-as, elöl 35-ös szélességű felnivel? (úgyse merem)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157400) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157392) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem zárom ki,de csodálkoznék ha az SX felérne az SLX-hez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.