Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tenoce


Tenoce
tag

A jelenlegi Nokia Exchange Serveres megoldas nagysagrendekkel olcsobb, mint a RIM nagyvallalati megoldasa. Raadasul nincs szukseg BES middleware-re sem.
Persze aki elobb jott a piacra, annak elonye van az ismertseg szempontjabol. Mondjuk az is igaz, hogy a jelenlegi gazdasagi helyzetben a donteshozok mindenhol a koltsegmegtakaritasok lehetoseget vizsgaljak. Ha majd kiszamoljak, hogy ingyen ugyanazt a funkcionalitast megkapjak a Nokiatol, akkor majd szepen lemondogatjak a BlackBerry push email-t.

(#2) Gubro válasza Tenoce (#1) üzenetére


Gubro
senior tag

Nem kapják meg ugyanazt, itt vagy eltévedve.

Ráadásul a Blackberry meg a push e-mail baromira nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#3) Bog válasza Tenoce (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1. A BB Professional egyáltalán nem olyan drága
2. A Nokia szolgáltatása a fasorban sincs, a következő lényegtelen apróságok hiányoznak belőle: titkosítás, adattömörítés, MDS, policy beállítások, távoli készülékadminisztráció...
3. Ahogy írtad: ez nagyvállalati megoldás. Ehhez képest a Nokia Mail for Exchange (mert ez a neve neki) csak egy játékszer. Talán az sem véletlen, hogy a BB-hez olyan mennyiségű és részletességű support doksik léteznek, a Nokia oldalán pedig (a business oldalon!) van 5 fícsör, 20 sor marketing és jónapot.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Stiky


Stiky
senior tag

Te jó isten, szép terjedelmes lett. És végre a témában kevésbé jártas júzerek is emészthető, egyszerű formában olvashatnak a dologról. :R

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#5) <NewL>


<NewL>
addikt

Köszönjük szépen :R
Már nagyon vártam/vártuk,közben ahogy láttam jópár ember BB-t vett mostanság.
Most már lesz a mobilarenan is blekis totyik :)

There's an app for that

(#7) Phülöp


Phülöp
addikt

Hiánypótló írás. :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak.

(#8) hans87


hans87
tag

Volt ami eddig nem volt igazán tiszta a RIM megoldásaival kapcsolatban, de már az is OK.
Nagyon jó írás. Köszi.

Nokia 5530

(#9) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Isteni írás grat :R

Tudomásom szerint a Strom 2 már erősebb procit kap, ugye?
Én év vége fele tervezem hogy veszek egy BB-t, a Bold az tökéletes, a Strom meg vonz :)
De kíváncsi vagyok hogy mit hoznak ki a Strom 2-ből :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Milyen nem RIM-es készülékek kompatibilisek a rendszerrel?

(#11) Bog válasza Arthuro_Adam (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nokia E61, E65, Siemens SK65

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) EczkE


EczkE
addikt

húú hát köszönjük szépen minden résztvevőnek ez a fantasztikus írást! :R

én is épp pár napja meséltem erről a barátnőmnek és kb ezek mondtam én is :)

de persze csak az alapot, hogy egy levelező rendszer és hogy BB teló kell hozzá. :)

még egyszer köszönjük szépen :) :C :R

Asszem mindenféleképpen!

(#13) Arthuro_Adam válasza Bog (#11) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A Nokia ezután vette ki az E seriesből a blackberry támogatást? Ennek mi volt az értelme?

(#14) Karma válasza Arthuro_Adam (#13) üzenetére


Karma
félisten

Kb. az, mint annak, hogy az IP Passthrough-t kivették.

“All nothings are not equal.”

(#15) Szabeszka


Szabeszka
aktív tag

Nagyon jó írás, most már a mezei júzernak is van fogalma, hogy mi a BB illetve, hogy működik.

Bog: a Készülék oldalon van néhány elírás, nem vészes, csak szólok. :)

On the road again

(#16) Bog válasza Arthuro_Adam (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A saját rendszerüket nyomják (Nokia Mail for Exchange).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) gabó válasza Arthuro_Adam (#10) üzenetére


gabó
tag

Néhány SE-re is van BB klines(P sorozat),de a SE se töri magát a klinesek terén.
Winmobile-ra is van, de ahány CAB annyi szokás és baromira lassú lesz, néha csontá fagy és csak a hard reset a megoldás....

Nekem8

(#19) Bog válasza gabó (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

megjött a szakértő ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) grabber


grabber
addikt

"...ők direkt BB kérdekre..." szerintem kérdésekre 6. oldal

[ Szerkesztve ]

(#21) yorka


yorka
tag

Nagyon jó, hogy ilyen cikkek is születnek. Igazi hiánypótló, gratulálok!

(#22) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Apámnak is van egy céges epre (csak strawberry-nek híjjuk), most már legalább van fogalmam róla, miben más mint egy mobil.

(#23) gabó válasza Bog (#19) üzenetére


gabó
tag

meg az áram a házba :D

Nekem8

(#24) Loretto


Loretto
veterán

Bog nem emlékszel esetleg a RIMtől ki tartotta a képzést?
Érdekes volt olvasni, főleg a BB 9000-es gyártás alkotja a munkám.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#25) Bog válasza Loretto (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Valami kanadai arc volt, rohadt régen. Még arra sem emlékszem, hogy hogyan nézett ki, mert akkoriban voltam Comverse, meg MS tréningen is, meg Aspen képzésen, és keverednek bennem az előadók.

Egyébként most nézem, hogy lehet, hogy ezért vagyok olyan rohadt okos, mert részt vettem ezeken a szarokon :D

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) grabber válasza grabber (#20) üzenetére


grabber
addikt

"..a cuccot, registrtálja rajta..." 8. oldal

Ha cégek megveszik a BB szolgáltatásokat oda BB telefon is kell ami nem olcsó mulatság :(

(#27) LonGleY


LonGleY
veterán

"a 2KB-os méretű levéltöredékeket még egy tetves GPRS háló is ki tudja magából préselni"

Nekem ez szúrt szemet. A magyar nyelvben a mértékegységeket szóköz beiktatásával írjuk a szám mögé. Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#28) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Cégeknek jó ez nagyon.
Én nem vagyok elég fontos ember, hogy ilyenekkel szórakázzak, még a push mail sem mozgat. Szinte mindig wifi közelében vagyok, leszedem a leveleket és csoki.
Ipari titkokat meg nem tartok a postaládámban, tehát a titkosítás érdektelen.
Egyébként ahogy nézem, azért a tudásához mérten nem mondanám drágának a szolgáltatást sem.
A készülékek közül sok tetszik, főleg a trackball és a fektetett kijelző szimpatikus nagyon, nomeg a jó kis billentyűzet.

(#29) lambeeboy


lambeeboy
csendes tag

egy tetves GPRS háló

A szóhasználatra nem ártana odafigyelni.

(#30) hkari válasza Tenoce (#1) üzenetére


hkari
őstag

Amíg E71-em volt szinte mindent kipróbáltam ,de egyik megoldás se olyan megbízható mint a BIS. Engem nagyon megfogott a Bold. Innentől csak BB-ben gondolkodok....

(#31) Bog válasza lambeeboy (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

a tetves csúnya szó? :F
a tetű megfelel helyette?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#32) lambeeboy válasza Bog (#31) üzenetére


lambeeboy
csendes tag

Inkább úgy mondanám, hogy egy műszaki cikkben nem állja meg a helyét. Számtalan más módon is ki lehet fejezni egy távközlési rendszer relatív gyengeségét, pl. korszerűtlen, idejétmúlt, előző generációs stb.

(#33) Flashy válasza Bog (#31) üzenetére


Flashy
veterán

nem olyan csúnya, de szerintem a tetves mást jelent mint a tetű. a tetű főleg azt jelenti hogy lassú, a tetves inkább jelenti hogy szar, mint "csak" lassú, ezért szúrhat szemet az embereknek

(#34) Bog válasza lambeeboy (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát én pedig ezektől mászok falra, hogy "relatív gyenge", meg ilyesmi. A GPRS a tetves és kész. Lassú, béna, 2G-re rápréselt rettenet, egy technológiai zsákutca.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#35) trassher


trassher
addikt

Köszi a színvonalasa írást. :R Számomra a hónap leghasznosabb cikke.

Redmi Note 7

(#36) papi77


papi77
addikt

Köszi Bog,nagyon hasznos írás... :C

Az első: NOKIA 1611

(#37) guriga1234


guriga1234
addikt

Az írás tartalma hasznos volt, tetszett.
Most már legalább azt is tudom, hogy miért nem kéne nekem soha BB.
Mindenféle paranoia nélkül is az a véleményem, hogy ez a BB rendszer az ipari kémkedés egyik fellegvára. Ha nem lehet tetszőleges kódolást is használni a meglévő mellett, akkor ilyet soha nem javasolnék senkinek.

(#38) plus44


plus44
veterán

Köszi Bog, Gabó és András, kiváló írás. Most már vágom a dolgokat. (nagyjából:D)

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#39) bigAA


bigAA
csendes tag

Én pontosítanék:
Pearl
8100: se wifi, se gps
8110:GPS
8120:WiFi
Curve
8300:se wifi, se gps
8310:GPS
8320:WiFi

Az első trackballos nem a 8300 volt, hanem a 8100.
Illetve kimaradt a felsorolásból a 88xx sorozat amiben volt egyszerre gps-es és wifi-s is és egyben a kettő, ráadásul sokáig ez vvolt a csúcstípus, kb a Bold-ig.
Tudom, nem pont erről szólt a cikk ...

(#40) Zsolto


Zsolto
őstag

Csak most jutottam hozzá, nagyon klassz volt, köszi Bog, Gabó és András. Most már legalább én is képben vagyok kicsit. :R

Abban is megerősített a cikk, hogy az én igényeimnek bőven megfelel az időnként a mélszerverre felkukkantó WinMo telóm, de a technológia nagyon impresszív, távolról csodálom.

Amúgy a Bold ütős vas, simán pariban van bármelyik egyéb multimédiás, nem BB cuccal, a spéci mail szolgáltatás nélkül is elfogadnám. Tényleg, azért "hagyományos", POP3 vagy IMAP fiókokat is kezelnek ezek a Blökik, mondjuk úgy, mint a többi PDA-teló? :U

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#41) majom2


majom2
senior tag

nagyon profi cikk, gratula!

(#42) domi007


domi007
őstag

Kimerítő és tartalmas írás, a lényeg mindenképpen átjött: mezei usernek csak fanatizmusból érdemes BB-t vennie, komolyabb előnnyel nem jár.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Előre bocsátom, a cikk jó. Örtem is neki, mert mintha én is kértem volna egy ilyen cikket.

Na de a szolgáltatás... az még egy marhaság... Lehet, hogy pop3-on nincs titkosítást, de pop3-at és imap-ot is lehet ssl-en keresztül tolni és akkor ugyanazt a biztonsági szintet képes adni, mint ez. Csak ingyé' van.

Az exchange-t owa-n keresztül simán eléri a winmobilos telefon, nekem a linuxos email szerveremmel se volt még gond, minden ugyanígy működött frankón, csak nem fizettem egy fillért se a blackberry hype-ért... Ész hova mész...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Hunter2


Hunter2
addikt

"A Curve 8300, 8310 és 8320 típusszámokon érhető el, ebből a legutolsó abban nyújt többet, hogy van benne WLAN. Azért van ennyi Curve, mert külön modell készült a Vodafone (8310), a T-Mobile (8320) és a többiek (8300) számára, ez a szisztéma egyébként is jellemző a RIM termékekre. "

Ez nemigazán fedi a valóságot.Ezeket a telókat nem csak ezeknek a szolgáltatóknak gyártják/gyártották, és hardveres különbség is van köztük:

8300: alap
8310: GPS
8320: WLAN

(#45) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

jó kis cikk, thx!

igaz, h mi csak AD szinten támogatunk BB-t, de több kolléga szinte full szupportot tol rá - meg is mutatom nekik... :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#46) <NewL> válasza Zsolto (#40) üzenetére


<NewL>
addikt

sajnos a blekis előfizetés nélkül nem lehet email fiókokat beállítani.
pedig jó lenne ha wifin is le lehetne tölteni a maileket:)

There's an app for that

(#47) bigAA válasza <NewL> (#46) üzenetére


bigAA
csendes tag

Lehet!
Keresd a "LogicMail"-t !
:)

(#48) <NewL> válasza bigAA (#47) üzenetére


<NewL>
addikt

:D
pedig már nem egy helyen kérdeztem meg. megpróbálom ezt akkor
köszi :R

There's an app for that

(#49) bigAA


bigAA
csendes tag

nekm bejött boldon,küld fogad, talán automatikusan nem fogad, de kb 10 percet foglalkoztam vele uh ez nem biztos

(#50) Zsolto válasza <NewL> (#48) üzenetére


Zsolto
őstag

Az aláírásod fetrengés -- hogy a nők miket képesek összehordani :D

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.