Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) rétisün válasza ZolkoW (#97499) üzenetére


rétisün
veterán

az outis FB csapat szerint simán javítható, kaptam is pár tippet, de Tothgera30 is írt prirvt, hogy van pár címe, aki ilyennel foglalkozik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97502) Runner_fxr válasza rétisün (#97500) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Javítani lehet, de én nem ülnék fel rá az biztos. Aluval ilyen nem fordulhat elő. Sajnos ez a karbon egyik hátránya, ha sérül akkor legtöbbször kuka.

(#97483) DUB Inc.: Talán ez már a másik véglet. Én is elég alapos vagyok, de ennyire azért nem veszem komolyan a lánc tisztítást és olajozást. A lényeg annyi, hogy sűrűn kell törölgetni, és csak nagyon vékonyan olajozni. Ez esetben túl nagy kosz nem tud rajta megülni.

[ Szerkesztve ]

(#97503) rétisün válasza Runner_fxr (#97502) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, azzal együtt, hogy javítható, kérdés mennyire bízok a javításban. persze az biztos, hogy ott 'lesz benne anyag', több mint gyárilag, de a karbonnál azért az se rossz, ha a karbonszálak folyamatosan futnak, nincs benne törés, szakadás. gondolom.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97504) gabro0 válasza rétisün (#97501) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem is mondták nem egyszer, aki ért hozzá úgy meg tudja csinálni festéssel együtt, hogy észre sem lehet venni. Szerintem bringaboltok pont ezt csinálják. Megveszik külföldről a törött vázakat, megjavíttatják és eladják a kimaradt alkatrészekkel. Ha nem is mindet, de egy-kettőt biztos. Már amelyik foglalkozik használt cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

(#97505) DUB Inc. válasza Runner_fxr (#97502) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Á, nem szoktam én sem. Ezt 1500km után csináltam meg, általában én is csak törlök és olajozok. Viszont most ráfért már..

(#97506) Strezi válasza Vasinger! (#97493) üzenetére


Strezi
őstag

Tavaj ilyenkor, felkapott egy fadarabot lejtőn. SLX(9) váltó az alu merevfarúmon. Alu papucs cserével megoldódott.
A speci Epic ugye a mátrai túrán tekert fel egy bokrot. Ott tört, ahol kellett, azaz egy csavar cserével megúsztam.
Kb egy hónapja, megint a speci. Lefele gurigáztam, mire felkapott egy fadarabot, és reccs. Nem is tekertem éppen ... Most már kapásból négy darabot rendeltem a kérdéses elroppanó csavarból(ez a dolga ugye). Sajnos viszont a váltó(tavalyi XT) is megsínylette, a kupplung háza megrepedt, de visszapattintottam :D Nem vettem eddig észre hogy probléma lenne maga a repedés rajta... Majd ha elkoszolódik alatta a szerkezet, gondolom :U

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97507) kacsyx válasza rétisün (#97503) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Meg tudod hogy megy ez, legközelebb nem ott fog eltörni ahol sok az anyag (azaz legnehezebb), hanem mellette, leginkább az illesztésnél.

(#97508) Hasaggymeg válasza Toobee (#97495) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratulálok,körhátszelet hozzá! (látom még a szobában van,de...ez sem tart sokáig. ;] )

(#97500) rétisün...hát ez durva,ha nem látom el sem hiszem így hazavághatja az egész vázat egy ilyesmi! :Y Komoly érvágás lehet. :O (amúgy ez egy milyen kategóriájú karbon váz?)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97509) pc360 válasza Strezi (#97506) üzenetére


pc360
addikt

Mi az a tavaj? Olyan, mint a lapaj, csak vizesebb?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#97510) HEAHEA válasza eddie1978 (#97475) üzenetére


HEAHEA
tag

Elég ramaty utak vannak sajnos, mondjuk Tiszasüly felé tele van kátyúkkal, toldozva-foldozva az út. Ide egy összteleszkópos fat gravel kerékpár lenne az ideális . ;] IMIIKE1998 szerencsés, hogy jó minőségű aszfaltozott utakon közlekedhet.
rétisün 97476 uhhh :( ez tényleg csúnya baleset. Szerencse, hogy nem lett bajod. Láttam korábban egy outis videót, ahol az első kerék küllői közé kerül egy ág menet közben, volt is belőle bukfenc. :O
Ha jól tudom nem is olyan régi a kerékpárod, ráadásul nem is olcsó kategória.... :(

[ Szerkesztve ]

(#97511) rétisün válasza HEAHEA (#97510) üzenetére


rétisün
veterán

nincs meg egy éve, de csak februártól használtam, addigra állt össze úgy, ahogy akartam.

(#97508) Hasaggymeg: Felt F6 outi. hogy milyen kategória, mennyire számít könnyűnek, vagy jónak, fene tudja, azt tudom hogy hajtáskor merev, nagyon ment ha odaléptem neki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97512) 6030D válasza Strezi (#97506) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen csavart tört? A váltó-váltófül közötti?

rétisün: sajnálom, ami történt. Biztos a váltó törte a villát? Szerintem ahhoz magasan is van a törés. Nem az ág pattant oda? Nem mintha lényeges lenne.. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97513) belaazallat válasza rétisün (#97500) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezt, hogy?! :U

Csináltasd meg, ha nem bízol benne, én vállalom a tesztelő szerepét. Ha engem elbír egy Balaton körön, akkor téged is elfog sokáig. :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97514) Tothgera30 válasza rétisün (#97501) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Simán megcsinálják, nem is lesz túl nagy összeg a javítás. Többeknek meg nem kell az ördögöt a falra festeni, a szénszálas ötvözetű vázak a legkönnyebben javítható alapanyagok közzé tartoznak, meg egy fém ötvözetet majdhogynem ki is lehet dobni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97515) Pttypang válasza Tothgera30 (#97514) üzenetére


Pttypang
veterán

az aluminium javítás kapcsán már mókásabb történetnek tűnik a halálba vékonyított, 23 alakzatra formált csövekkel

Everybody lies.

(#97516) Toobee válasza Toobee (#97495) üzenetére


Toobee
veterán

Azt hogy tudom legkönnyebben megállapítani, hogy tubeless-e a szett rajta? Elvileg minden komponense tubless ready.

https://barbieripnk.hu/

(#97517) Tothgera30 válasza Pttypang (#97515) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem csak alumínium, a legtöbb váz a sörösdoboz falvastagságával egyenlő néhány helyen. Csak ha a szénszálas váz igényesen, hozzáértő kezek által van megjavítva (elkészítve - olasz manufaktúrákban újjá is tudják építeni, akár a muffolt Carbon vázakat is), akkor nagyjából örök élet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97518) Strezi válasza 6030D (#97512) üzenetére


Strezi
őstag

Egy ilyen forma maga a váltófül:

Ez fekszik fel a vázon, a pöcök és az átmenő csöcsavar tartja:

Ez a csavar roppan el mielőtt más törne vagy deformálódna.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97519) Strezi válasza pc360 (#97509) üzenetére


Strezi
őstag

Leszarom a magyar hejesírást, amíg érthető a mondandóm ;)
Egy jukas garast nem ért meg felnőtt életem során :))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97520) Syd69 válasza parkr (#97442) üzenetére


Syd69
aktív tag

Igen, valami jó stoplimegoldást keresek

Alma

(#97521) rétisün válasza belaazallat (#97513) üzenetére


rétisün
veterán

faág fel, hátsó váltó letör váltófülestől, váltó támvillát összetör...

"Ha engem elbír egy Balaton körön, akkor téged is elfog sokáig"

és ha mégse bír el, te is megcsináltatod?

(#97522) Hasaggymeg: én se estem vele, ha ugyanígy törik, valószínűleg Béla se esne...... :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97522) Hasaggymeg válasza rétisün (#97511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én biztos megpróbálnám a Felt-nél.Egy igényesen megszerkesztett angol levél,pár jó minőségű fotóval még egy új vázat is eredményezhet.

(#97517) Tothgera30...háát...Lehet festik itt az ördögöt a falra,de ilyen törést váltótól is eléggé valószínűtlennek tartok alunál.Szerintem ez is a könnyítés oltárán vérzett el,mint ma már annyi minden ebben az iparban.

(#97519) Strezi...tény,hogy kollégánk önjelölt nyelvész lett itt,de ha ettől eltekintünk azt is láthatjuk,hogy ha valutában mérnénk mindent,akkor tényleg egy jukas garast sem érne mindaz ami még minket magyarrá tesz :U

(#97521) rétisün...már ha egy törés után még lesz ki megjavítsa. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97523) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#97522) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért odaböfögném, hogy sok tapasztalatlan, gép előtt élő felhasználó véleménymegosztását követően olyan a statisztika, amilyen. A fém váz kap egy ütést, elhajlik, a hegesztésnél megreped, esetleg adott esetben beszakítja a falát. De nem akarok a szénszálas és fém vázak között pro/kontra érveket hajkurászni, a lényeg az hogy topiktársunkét meg lehet javítani, és még sok-sok évig tudja használni. A könnyítés alól semmi sem kivétel, itt is tetten érhető, ahogy más iparágban is.

Ui.: Ebben az esetben garanciális ügyintézésre vajmi lehetőség van, meg hát lehet többe van a posta oda-vissza mint a javítás összköltsége.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#97524) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Crash replacement lehetne még, ami fizetős. Tapasztalat.

(#97525) Napfénysüti válasza rétisün (#97511) üzenetére

Láttam FB-ra is feltetted a képeket. Mi lenne ha megjavíttatnád és úgy hirdetnéd meg mint javított váz?
Hátha valaki úgy megvenné.

Més que un club!

(#97526) rétisün válasza Napfénysüti (#97525) üzenetére


rétisün
veterán

ha 'épen' se nagyon érdeklődtek, javítottan kelendőbb lenne? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97527) 6030D válasza Strezi (#97518) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt tök jó ötlet, csavart még az erdő közepén sem nagy ügy cserélni.
Egyszer láttam egy videót, hogy Ken Block (lehet, hogy másé is) versenykerekei vannak úgy tervezve, hogy ha csúszásnál megakad, az törik, nem a a futómű szakad ki a bódéból. Kerékcsere, és menetképes.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97528) belaazallat válasza rétisün (#97521) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezt értem, csak fel fogni nem tudom, hogy érhetett fel oda a váltó.

Ha alattam törik, akkor azt már nem kell javítani! ;]

Dolgoztam karosszéria lakatosoknál, láttam hogyan javítják ki az üvegszálas elemeket. Szénszálas és üvegszálas anyagok hasonlóan készülnek. Nagyon szépen és tartósan lehet őket javítani.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97529) rétisün válasza belaazallat (#97528) üzenetére


rétisün
veterán

úgy, hogy beakadt a küllők közé, és a kerék forgásával ért oda fel, illetve azzal a lendülettel, ahogy felért, már törte isa támvillát.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97530) Napfénysüti válasza rétisün (#97526) üzenetére

Azt nem tudtam hogy ennyire nem volt kereslet rá. :( Mióta hirdetted és mennyit kértél érte?

Més que un club!

(#97531) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#97523) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én sem kardoskodok az alu mellett,és még statisztikákat sem nagyon olvastam erről,csak éppen nem tudok ilyen típusú törést elképzelni fém vázaknál.(ami persze még azt sem jelenti,hogy nincs is ilyen törés ott) Nem tudom mit hoz a jövő,de úgy tűnik egyelőre csak a felső kategóriás (és nagyon drága) karbon vázak versenyezhetnek a jó öreg alumíniummal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97532) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#97531) üzenetére

Alunál nem inkább fáradásos törés szokott lenni?

Tervben van ugye nálam is hogy jövőre váltanék karbon gépre. Az egyetlen dolog amitől félek hogy esek és eltöröm. Azért nem örülnék ha lenulláznék egy 1200 eurós vázat. :F
De ez mondjuk nem fog eltántorítan, már eldöntöttem hogy lesz full karbon gépem. ;]

Més que un club!

(#97533) belaazallat válasza Napfénysüti (#97530) üzenetére


belaazallat
addikt

Munkában van. Árulta külön a váz szettet is, egybe asszem 105-ös felszerelséggel, 200 K körül hirdette.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97534) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#97532) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amennyire én láttam a hegesztés mellett szokott eltörni az alu.Gondolom ott a hő miatt változik az anyag szerkezete,merevvé válik.Legtöbb versenyző szerint a karbon már rég túlszárnyalta az alut minden szempontból.Nálam csak zsigeri félelem van,tetézve azzal,hogy sokkal drágább és kevéssel könnyebb mint az alu.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97535) dunkel válasza Toobee (#97516) üzenetére


dunkel
őstag

Leengeded és megnézed van-e benne belső. :))

(#97536) Toobee válasza dunkel (#97535) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor az első defektnél majd kiderül...:DDD

https://barbieripnk.hu/

(#97537) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#97531) üzenetére


ZolkoW
őstag

ebben (törésben) szerintem a csúcs karbonok sem versenyezhetnek, de nem is biztos, hogy el kéne várni, más terhelésre vannak kitalálva. ha ugyanúgy bírná a faágakat, nem sokkal lenne könnyebb az alunál, és senki nem vené meg :) mintha az F1-es autóktól elvárnánk, hogy azért tudjunk vele beállni a garázskapun ;-)
Tudom, hogy sokan járnak karbon vázzal, és ez jó is így, de ha belegondolunk, a csúcstechnika mindig arra van kitenyésztve, hogy a versenyeken jól szerepeljen, ott nem kérdés, hogy bevállalják ezt a kis rizikót, hogy sérülékenyebb.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#97538) Runner_fxr válasza rétisün (#97503) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég csúnya is az a sérülés a vázadon, és amúgy sem javíthatóak a karbon vázak úgy, hogy ugyan olyan masszív maradjon. Vannak olyan esetek amikor még használhatóvá válhat egy karbonváz, de szerintem a tiéd nem az az eset. Hiába bármennyi anyag, utólag azt már nem lehet úgy odaragasztani. Ezek a vázak magas nyomáson, magas hőmérséklete készülnek. Légmentes körülmények között, levákuumozva. Ezek a berendezések akár több száz millió forintba is kerülhetnek, de még ha van is ilyen masinája valakinek, utólag már nem lehet ugyan úgy megcsinálni azt a vázat, pont ahogy te is említetted, az anyag folytonossága megszakadt.

gabro0: Én nem tudok ilyen bringaboltról. És olyat szerintem kb lehetetlen csinálni, hogy ne vedd észre, hogy javítva volt. Persze érteni kell hozzá, ez tény, van akit át lehet verni.

Tothgera30:Én inkább nem ajánlanám ezt senkinek, testközelből láttam a gyártási folyamatokat karbon cuccok esetében, mivel ilyen helyen dolgoztam. Nem állítom, hogy javíthatatlanok minden esetben, de az már olyan soha nem lesz mint volt, pláne nem akkor ha egy karbon cső úgy ahogy van eltörik mint egy száraz faág.

Hasaggymeg: Mindkét anyagnak megvan a maga előnye és hátránya. Az alu kevésbé érzékeny a sérülésekre egy esésnél, viszont egy minőségi karbon meg komfortosabb és merevebb is ott ahol kell. Még össztelós esetében is érezni, hogy egyszerűen nem ráz annyira a karbon fully mint egy alu. Tehát menetdinamikailag nem kérdés, hogy melyik anyag a jobb. És a megfelelő terhelésre a karbon akár a többszörösét is el tudja viselni egy aluhoz képest.

(#97539) 6030D válasza Runner_fxr (#97538) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ennél a törésnél inkább az lesz a gond, hogy merevebb lesz a jobb oldali támvilla. Ha ugyan akkora terhelés éri a két villát, akkor a javított nem fog meghajolni/ csillapítani annyira a javításnál. Főleg, ha alut húznak belülre. Tehát eltekerheti a vázat balra.
Ezt csak paraszti logikával feltételezem, nem biztos. :)
Ettől függetlenül én sem dobnám ki. Javítás után ha nem tetszik, eladnám teljes dokumentációval. TK-s autót is sokan vesznek...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97540) pc360 válasza 6030D (#97539) üzenetére


pc360
addikt

Megoldás: a másik oldalt is el kell törni, és ugyanúgy javítani.

:D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#97541) rétisün válasza Napfénysüti (#97532) üzenetére


rétisün
veterán

vázszett 155.000, a komplett bringa(egyenes kormánnyal) 250.000 irányárral volt fenn több helyen. de amikor amolyan hóvégi akcióban 111.000-222.000 áron volt egy hétig, attól se lett nagyobb érdeklődés. lehet túl ismeretlen márka itthon

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97542) Napfénysüti válasza rétisün (#97541) üzenetére

Nekem is az a gyanúm hogy a Felt név miatt nem volt érdeklődés mert amúgy jó áron adtad volna.
Fogadjunk hogy ha Cube vagy Merida vagy KTM (stb) lett volna ráírva már nem lett volna nálad. :U

Més que un club!

(#97543) Hasaggymeg válasza pc360 (#97540) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is mondasz hülyeséget azzal,hogy kivágni mind2 oldalon azt a részt és újracsinálni egyenletesebbé tenné az egészet.Sőt még egy Rubaix féle elasztomért is bevarázsolhatnának oda 1úttal. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97544) rétisün válasza Napfénysüti (#97542) üzenetére


rétisün
veterán

amúgy ami történt, az az univerzum figyelmeztetése, hogy nem kell nekem ennyi bringa. :N
vagy a bicaj öngyilkos akciója, mert el akartam adni. akkor viszont bajban vagyok, mert az outit is hirdetem :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97545) belaazallat válasza rétisün (#97544) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem a bringa lett öngyilkos, hanem gonosz, aljas módon a fa követett el merényletet a bringád ellen. Biztos több hete figyelt benneteket és várta a kedvező alkalmat.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#97546) Hasaggymeg válasza belaazallat (#97545) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és mi még védjük a fákat. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97547) rétisün válasza belaazallat (#97545) üzenetére


rétisün
veterán

lehetséges, elég gyakran járok arra, ahol ez a szörnyűséges esemény történt

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97548) rétisün válasza Napfénysüti (#97542) üzenetére


rétisün
veterán

az a durva, hogy kb. 3 perccel azután, hogy feltettem face-ra, rámírt valaki, hogy törötten is eladó-e?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97549) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Erről a kerékről vélemény esetleg ?

Mavic A 317

-Galaxy S20 - The best-

(#97550) belaazallat válasza Hasaggymeg (#97546) üzenetére


belaazallat
addikt

Lehet valami terrorista migráns fa volt.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.