Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97101) Napfénysüti válasza flash- (#97100) üzenetére

Folyadék ellenállásos is jó, sőt az halkabb.

Més que un club!

(#97102) etrop01


etrop01
tag

Véd valamennyit ez a fajta sárvédő:
, nekem valahogy nem tetszik így a bringa de most, hogy jön a nedvesebb idő lehet fennt kéne hagynom. Jól raktam egyátalán fel? :)

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#97103) zoli03 válasza flash- (#97100) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem ma jött meg a Tacx T2650 Blue Matic. Felülmúlta a várakozásaimat, stabilabb, mint amire számítottam, persze hosszú távú tapasztalatom még értelemszerűen nincs vele. Hangra is sokkal halkabb, mint gondoltam.

(#97104) Pttypang válasza etrop01 (#97102) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem csak az első van, azt szereti a teleszkóp, habár a világot nem váltja meg.

Everybody lies.

(#97105) Because válasza etrop01 (#97102) üzenetére


Because
őstag

ezek a becsúszók megóvására vannak. nem téged védenek... ha ezt akarod akkor a tengelyek alá érőt keress és előre még szegecselj fel egy gumit ami a majdnem a földet súrolja

[ Szerkesztve ]

(#97106) Valkűr


Valkűr
őstag

Én egyetlen olyan sárvédőt találtam amitől eddig nem lett csupa sár a hátam a Zefalnak a Deflector RM29

De ez is hasonlo: [link]

Ezt használom: [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#97107) Valkűr


Valkűr
őstag

Igy fest a bringán:

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#97108) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Srácok, tényleg akkora nehéz egy entert ütni a szöveg után, hogy a kép új bekezdésbe kerüljön? Rettenetes így olvasni, amit hozzáfűztök XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#97109) Milán13 válasza Runner_fxr (#97080) üzenetére


Milán13
tag

Kedves Runner_fxr,

Volt a bikemag aprón egy MERIDA 2017 eONE-SIXTY 900e Zöld 1,1 M HUF-ért.
Te vetted meg véletlenül ?

Üdv, Milán

(#97110) Runner_fxr válasza Milán13 (#97109) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia!
Nem, de láttam én is. :) Sajnos az egy L-es méret volt, nekem inkább M-es kellene. De annyira nem lényeg, mert a bikefun-hoz bármikor be tudok menni. Így közvetlenül a forgalmazótól kellemesebb az ár, mint a kiskerben, és akkor én emelem ki elsőként a dobozból a bicót. :)

[ Szerkesztve ]

(#97111) etrop01 válasza Because (#97105) üzenetére


etrop01
tag

Igaz félre érthető volt, nem engem kell védenie hanem a bringát.

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#97112) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#97095) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Leírásban az szerepel,hogy gyártástól számítva 5 évente amúgy is cserélni kell,így nosza! :) ...na nem mintha én lecserélném 5 év múlva,hisz 30 kellett,hogy egyáltalán vásároljak egyet. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97113) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#97112) üzenetére

30 éves vagy vagy 30 éve bringázol? ;]

Més que un club!

(#97114) Strezi válasza Hasaggymeg (#97112) üzenetére


Strezi
őstag

Ez azért elég sajnálatos :( De biztos szeretsz veszélyesen élni ;)

Úgy vettem észre, ez amolyan genarációs dolog. Nekem 42 évesen természetes, hogy tekerés akkor bukó, így is kezdtem annó 18 évesen. De, a nagy "öregek"( :R ), akikkel kezdtem bringázni még nem feltétlenül használtak, mivel országúton tekertek leginkább és akkor ott még bizony a kissapkás korszak volt.. Nekem is van még annó talán Mapei(?) sapim valahol ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97115) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#97113) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én kérem a holdra-szállás előtt egy nap híján,egy hónappal születtem. :K

(#97114) Strezi...Marosvásárhely nyóckerében még ismerni sem ismertem olyant aki sisakot viselt volna bringán...aztán ha így szokod meg már nem tűnik veszélyesnek.Ugyanúgy mint pl. mondjuk downhill-ezni merev villával...

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97116) 6030D válasza Strezi (#97114) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ez attól függ, ki milyen "környezetben" teker. Nekem még most is csak azok az ismerőseim (családtagok) tekernek sisakban, akik versenyeznek (ergo úgyis kötelező). Én is csak 2016 óta használom (nem vagyok rá büszke), amióta versenyre kell. Ha nem kezdtem volna el a versenyzést, valószínűleg nem lenne. Viszont a családban már egyre többen mondják, hogy tényleg, kellene már nekik is.
De hogy ne legyek álszent, fagyizáshoz én sem veszem fel, csak ha "edzeni" megyek.

(#97115) Hasaggymeg: ha már történelem, én meg Csernobil előtt két héttel. :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97117) Strezi válasza Hasaggymeg (#97115) üzenetére


Strezi
őstag

Engem Nagy Laci(Postás Matáv) tanítgatott tekerni egy ideig, ő csak DH-ra vett sisakot. Össze is törte magát nagyon, legalább kétszer, persze országúton. Sajnos maradandó károkkal a kényesebb részeken :(((

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97118) Toobee válasza 6030D (#97116) üzenetére


Toobee
veterán

Én viszonylag sokat motoroztam hobbi szinten (enduro, néha krossz). Mi mindig kényesen ügyeltünk a beöltözésre: sisak, nyakmerevítő, protektor szett, csizma. Szerintem a két vásárolt bicajom helyett veszek valami középkategóriás hardtailt. Adja magát a dolog, hogy ugyanúgy be kell öltözni mint a motoron. Miért nem látom, hogy a bicajosokon ott lenne a protektor szett? Mi is estünk szép nagyokat, kellett is a védelem.

https://barbieripnk.hu/

(#97119) StLui válasza Hasaggymeg (#97115) üzenetére


StLui
veterán

akkor eddig én "nyertem" a 67-tel, de megnéztem, semmi ezekhez fogható érdekes nem történt akkor a wiki szerint :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#97120) truefx


truefx
aktív tag

Zarjuk mar le a sisaktemat. Felelotlenseg (=fa**sag) sisak nelkul kerekparozni.

30. szuletesnapomon dolt le a World Trade Center.

[ Szerkesztve ]

(#97121) BlacKSouL válasza Strezi (#97114) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor az autósok egy részénél ez az anti-biztonságiöv irányzat is ilyen generációs dolog? Merthogy a lovaskocsira még nem kellett, és ezt szokták meg? Persze mögéteszik az ideológiát, miszerint a biztonságiöv az az autósok legfőbb ellensége balesetnél, és sorolja azt a tízezerből egy esetet, amikor véletlenül pont hátráltatta a menekülést.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#97122) StLui válasza BlacKSouL (#97121) üzenetére


StLui
veterán

a lovaskocsi enyhe túlzás, gyerekkoromban még nem volt ilyen az autókban

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#97123) etrop01


etrop01
tag

Olyan láncfeszítőt tud ajánlani valaki, amit viszonylag egyszerűen fel lehet rakni és levenni, meg persze nem túl drága?

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#97124) BlacKSouL válasza StLui (#97122) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Azóta viszont az összesben van

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#97125) Strezi válasza BlacKSouL (#97121) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, pontosan ;) Bele is írtam az eredeti válaszomba, de nem akartam tovább OT-zni :K
Nekem az is ugyanolyan reflex. Nincs kibúvó :N

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#97126) StLui válasza BlacKSouL (#97124) üzenetére


StLui
veterán

A fene gondolta volna, tudod én azóta is lovaskocsival járok, így nem tudtam :D
ja és skoda 100-ból repültem is ki a hátsó ülésről, anyámmal együtt, rá estem pont, 4-5 évesen

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#97127) Hasaggymeg válasza 6030D (#97116) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Cserbobil?! :Y Te vagy az Mickey Rourke? ;]

+Strezi...hétvégén úgy voltam a sisakkal mint mikor valamelyik ismerősöd vásárol valamilyen autót,aztán azon kapod magad,hogy figyeled azt a márkát az úton.Én megszámoltam kinek van és kinek nincs sisakja,az arány,bár nem reprezentatív,kábé 50/50% volt.

truefx..."30. szuletesnapomon dolt le a World Trade Center."...remélem nem volt semmi közöd hozzá! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97128) 6030D válasza Toobee (#97118) üzenetére


6030D
Ármester

Ha megnézed milyen sebesség különbségek vannak, mekkora a jármű, ami esésnél összenyomhat, akkor azért látszik, hogy egy alap bringásnak felesleges a protektor. A könyvekben is azt írják, hogy a legjobb védelem a megfelelő izomzat. Nyilván szúrt sebnél nem tudsz vele mit kezdeni, de nagy erejű ütközésnél is tök mindegy mi van rajtad. Ellenben tekerj 100 km-t protektorban. :) Felesleges túlragozni, megvan, hogy hova milyen védőfelszerelés kell. Ehhez nagyon jó példák a versenyszabályzatok, ahol megadják, hogy mit kell viselni a versenyen.

(#97127) Hasaggymeg: Nem. Nekem az a tapasztalatom, hogy minél magasabbra mész, minél beljebb az erdőbe, annál több lesz a sisakosok aránya. És ez így van jól.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#97129) ro_bert17 válasza Hasaggymeg (#97099) üzenetére


ro_bert17
őstag

Két kezemen megtudom számolni mikor ülök autóba (pláne szívesen :) ), így úgy döntöttem tegnap, hogy a téli pihenés előtt megmozgatom az autót, és kimegyek Budaörsre a dechathlonba.

Vettem aztán én is egy ilyen sisakot.

Ez lesz az első sisakom. Eredetileg egy casco active 2-t néztem ki, mert jókat írnak róla, és tetszik külsőre, de az majdnem kétszer ennyibe kerül, ráadásul nyári bringás vagyok, tehát szerintem meleg lett volna.
A dechathlonos eladó jókat mondott (nem is értem) erről a sisakról. Neki elvileg az ez előtti országútis van, mert ezt a modellt csak idén kezdték el forgalmazni. De ő is ezt venné a kialakítása, formája miatt.

Nekem egyébként nem tűnik valami hű de nagyon kényelmesnek. Inkább olyan elviselhető.

Azt hiszem ez épp az az összeg volt amit arra szántam, hogy megpróbáljak védelmet a fejemre. Remélem hozzá tudom magam szoktatni a jövőben sportoláskor. Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#97130) StLui válasza 6030D (#97128) üzenetére


StLui
veterán

MTB csapattal, börzsönyi túrákra jöttek páran sisak nélkül, de átlag 20 főből 3-4-5 ember, volt apa-fia is, gyerek DH bicóval (nem is tudta hogy az, csak túrázni szokott vele). Az egyik (felnőtt) nagyot esett sisak nélkül előre fejes ugrás, de megúszta szerencsére, azóta nem tudom elkezdett e sisakot hordani, pláne, hogy nem sérült végül. Ugyanazon a túrán, volt valami a levegőben biztos, még 2-3 esés, abból az egyik szintén egy hatalmas előre repülés (kerék közé ág ugrott egy tempósabb lejtőn), ott volt sisak.
Feleségem aszfalt kerékpárútra, túrákra nem hordott egész most nyárig, mellette ugrott városban, aszfalt utcán egy barátom egy hatalmas fejes a betonra, aszfaltra, megúszta egy nagy púppal, horzsolásokkal. Na azóta a feleségem is hord. Szerintem inkább a szintek a vízválasztók, több szintet inkább azok másznak akik sportként tekintenek a bringázásra, náluk, nálunk nagyobb a sisakviselési arány jelentősen.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#97131) Napfénysüti válasza StLui (#97130) üzenetére

Mikor vettük két éve feleségemnek a bringát az egyetlen kikötésem az volt hogy kap tőlem egy (általa) választott sisakot és azt hordania kell. :)

Egyik ismerős is úgy 1,5 éve kezdett bringázni, aztán addig cseszegettem hogy egy sisakot is vegyen ha már beruházott egy normális kerékpárba míg végül rászánta magát.
Kb 2 hétre rá akkorát esett hogy mentő vitte el de a feje megúszta (a sisak persze nem). Na ő utána baromi hálás volt nekem hogy rábeszéltem. És persze egyből vett is egy újat a balesete után.

Més que un club!

(#97132) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#97129) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ja egyébként ennél a budaörsi dechathlonnál láttam egy használt sportcikkes sátrat. Hátizsákok, sílécek, korcsolyák, stb.
Igaz hogy csak futva pillantottam rá, de volt kint egy használt kis méretű (S) fekete színű triban 500 (vagy mi a manó) országúti bringa. 50 volt, ha jól emlékszem (120 helyett). Nem tudom mennyire éri meg, de ha valaki esetleg keres lánynak, gyereknek szerintem ennyiért nem lehet nagyon rossz.
Szerk: persze oda kukkantva csak annyit láttam, hogy meg volt minden kereke, stb, de hogy váz repedt-e, vagy lógott-e, stb azt nem vizsgáltam.

[ Szerkesztve ]

(#97133) parkr


parkr
őstag

jó ez a húszon-pár fok, de döbbenet mennyi bogár van... mintha direkt falat alkotnának és várnák hogy beléjük szálljon az ember

menet közben meg ezt látni, csak csillagok helyett bogarakból :(((

(#97134) csƵ


csƵ
őstag

Ért valaki a retro bringákhoz? Csepel SR26-hoz kellene kerékszettet és monoblokkot keresnem. Van valakinek infója, hogy milyen való hozzá? Kerékből 622-re tippelek, monoblokk meg teljesen homály.

(#97135) rétisün válasza csƵ (#97134) üzenetére


rétisün
veterán

ivana ért ezekhez a bringákhoz, amíg válaszol (és kijavít, ahol kell)

valószínúleg nem monoblokk volt benne, hanem ékes hajtókar, ahhoz való tengellyel, illetve a kerék is simán lehet 630-as.

itt talán találsz róla valamit, addig is....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#97136) csƵ válasza rétisün (#97135) üzenetére


csƵ
őstag

Biztos nem monoblokk volt benne, de ha lehet, akkor azt raknék. Köszi a linket, én is láttam már, de sajnos nincs benne érdemleges infó.

(#97137) zoli03 válasza csƵ (#97136) üzenetére


zoli03
őstag

Ha lefényképeznéd, akkor lehet több ember is tudna segíteni.

(#97138) csƵ válasza zoli03 (#97137) üzenetére


csƵ
őstag

Csak egy vázam van. :)

(#97139) zoli03 válasza csƵ (#97138) üzenetére


zoli03
őstag

Abból pl simán ki lehet deríteni, hogy milyen középcsapágy kell bele.

(#97140) Örni


Örni
senior tag

Én kb. 30 éve bringázok, de ez a sisak dolog sosem jutott eszembe :) de akkor már térdvédő, könyökvédő és csuklóvédő is kell, ezek érnek le a földre először egy átlag utcai esésnél.
Télen a tükör jégen mentem haza melóból és kiment az első kerekem. A kezem raktam le legelőször. Kis sebességnél volt, semmi baj nem lett, de pár autós megállt, hogy van-e valami bajom :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#97141) zoli03 válasza Örni (#97140) üzenetére


zoli03
őstag

Miért kéne? Ha eltörik valamelyik csontod, azt simán meg tudják gyógyítani, de ha az agyadnak lesz valami baja, akkor azt nem nagyon.

(#97142) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No megjött az 5.69 dolláros Inbike km óra kínából... A doboza olyan amilyen, szódával elmegy kategória, bár a Cateye Velo 9-em csomagolása sem volt különb. Az anyagminősége kb. ugyanolyan, viszont ezen 1 helyett 2 gomb van és a hátoldalán szerencsére nincsenek reset gombok, mint a Velo-n, utálom amikor a zsebemben véletlenül megnyomja valami őket. A kábele valamivel hosszabb, a mágnes sokkal nagyobb, így ha nagy a távolság a villa meg a küllők között, jó eséllyel akkor is működni fog (hurrá!), ráadásul az érzékelő ugyan kisebb, de jóval érzékenyebb, nem muszáj 5mm-nél közelebb legyen a mágneshez, mint a Cateye esetében... a kijelzőt egy kék ledecske megvilágítja, ja és valamivel több ficsőrt tud mint a Velo, de ezek közül én max a hőmérsékletnek és a stoppernek örvendek, kár, hogy a Cateye nem tudja. No, ennyi pozitívum elég is volt, hogy felrakjam a bringára, egyelőre a Cateye mellé, mert tartottam tőle, hogy nem mér pontosan... de amikor beállítottam és kipróbáltam, kiderült, hogy mégis :D . Szal a Cateye-t leszereltem és marad a kínai, egyelőre részemről abszolút ajánlott cucc, főleg ennyiért, a Velo 9 árából kijön majdnem 4db ilyen... persze a tartósságáról még nem tudok nyilatkozni, arról majd később... Kép:

Rendeltem 2db ilyent is haveroknak, de ezek még nem jöttek meg.

Más: ma is kimentem egy rövid körre, elképesztő idő volt... 12:30-ig olyan köd volt, hogy az orromig nem láttam, aztán amikor kezdtem beletörődni, hogy ma már nem száll fel, hirtelen eltűnt az egész, 1-max 2 perc alatt, én meg ott álltam értetlenül mint akit elvarázsoltak :DDD . Ráadásul a hőmérséklet is ilyen brutálisan hirtelen változott meg, 5-6 fokról azonnal 21 fokig emelkedett :)) . Kép, és természetesen szedtem egy hátizsáknyi ilyent, szal egész jó nap volt :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#97143) szabacsik válasza jjeahh (#97142) üzenetére


szabacsik
őstag

Tudsz linket adni az inbike-hoz? Én is rendeltem egyet, de egyszerűen mindenhol úgy fest túl távol vannak egymától és nem küldi a jelet.

/\____/\

(#97144) jjeahh válasza szabacsik (#97143) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az érzékelőnek csak az alsó része veszi a jelet, lehet, hogy az a gond? A tartóba úgy raktad bele, hogy a kis fém bütykök érjék a km óra fém bütykeit? Mert én az elején fordítva raktam és nekem sem érzékelt, mivel így a km óra és a szenzor között nem volt semmilyen kapcsolat :D
Innen rendeltem amúgy, a model listából válaszd az IC528-at.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#97145) Hasaggymeg válasza jjeahh (#97142) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem félsz megvírusozza a ketájt? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#97146) Örni válasza jjeahh (#97142) üzenetére


Örni
senior tag

Nekem még működik :) az milyen gomba? Őzlábat szoktam vadászni, mert azt nem lehet nagyon összekeverni semmivel :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#97147) jjeahh válasza Hasaggymeg (#97145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem bántja :DDD . Amúgy ha ezek az olcsó csájna bizb*szok ha tartanak is, akkor tényleg fölöslegesnek tartom egy butább, de jóval drágább nagynevű km óráért annyi pénzt kiadni.. persze mindenki azt vesz amit akar :D :B

Örni: Szürke tölcsér

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#97148) #27813376 válasza jjeahh (#97142) üzenetére


#27813376
törölt tag

Nekem volt ilyenem. Hidegre ne ereszd mert nem lesz benne delej :D

[ Szerkesztve ]

(#97149) csƵ válasza zoli03 (#97139) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, a középcsapágyhoz. Amint lesz módon, lefotózom.

(#97150) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani valami jó láncolajat ami minden évszakban jó lehet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.