Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96090) varsam válasza Runner_fxr (#96076) üzenetére


varsam
őstag

Szia,

igen, egyet értek, én is örültem volna egy kicsit nehezebb pályának is. Két kis ugrató volt, azokat élveztem :)
Bár szervező szempontból ez is veszélyes, az egyik túrán mondta a vezető srác, hogy hiába mondta az egyik tesztelő, hogy ő sokat montizik és nagyon jó, a második kis kanyarban bénázott és elesett... szóval nehéz megítélni ki jó és ki nem, és azért sok elég drága bringa volt kint.

Amiket én próbáltam (ezt nem csak neked, hanem mindenkinek írom)

1. Trek Powerfly 5, merev vázas MTB pedelec
Eredetileg fully foglaltam, de azt mondták a gyártó nem küldte le, így ezt vittem el egy körre. Nem volt rossz, bemelegítésnek, pálya felfedezésnek jó volt, de semmi extra.

2. Rock Machine Blizzard 70-29 29er fully, 120/120mm

3. Kona Hei Hei DL Carbon 29er fully, 120/100
Hiába kisebb rugóút hátul, azért a carbon váz és a Fox telók... ez a gép nagyon tetszett. Annyira puha a Fox hogy valami hihetlen, 12,5kg-val pedig nagyon jól mászott.

4. Haibike XDURO AllMtn 8.0 A tank.
Ezt ki kell próbálni, felfelé és lefelé is hihetetlen élmény. Igaz ugrani kisebbet sikerült vele, de a több kárpótolt.

5. Baddog AZAWAKH 22
Ezzel nem mentem sokat. Jól felszerelt, de valahogy mégsem az igazi. A cockpit nem tetszett, nem jó kormány és stucni.

6. ROSE PRO SL DISC-4400 HYDRAULIC BIKE NOW!
A kakukktojás. Sosem ültem még országútin, így hát kipróbáltunk egyet. Én ha jól emlékszem egy ilyennel mentem. Egyszer szívesen elvinném egy hosszabb távra, hogy milyen, ott keringőzve tetszett.

7. Kross Moon 3.0 Ez már egy komolyabb enduro gép, mászni nehéz volt vele, illetve sajnos a hátsó tag nagyon puha volt, így a kanyarokban 3szor is leért a pedál, ami miatt nem mertem annyira menni vele. Ezen kívül tetszett, de ez felfelé már nem fürge. Bár lehet egy keményebb taggal jobb lett volna

8. 2017-es Specialized Stumpjumper FSR Comp Carbon 29
Megtaláltam a nekem valót :D Ez úgy jó, ahogy van, könnyű, jól mászik és lefelé is adja. Ennyi.

Ami külön kiemelendő, hogy a fenti bringák közül egyedül a Kona és a Spezi állítótta a súlyomhoz a telókat
Biztos a többinél is lehetett volna, de azzal nem foglalkoztam. Az ülésmagasságot legalább mindenki beállította.

Röviden ennyi, 8 bringa, a végére szépen elfáradtam, nagyon szuper élmény volt. Párom és nagyon élvezte, ő is próbált mindent, 3szor mentünk csak együtt (Haibike, Spezi Bad-bike), ő inkább trekking vonalon nézelődött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.