Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) fidig válasza Doki-HUN1978 (#9549) üzenetére


fidig
tag

Feltéve, ha már el kezdett engem előzni, nem?? Autóval sem kezdek el előzni, ha látom, hogy használja az irányjelzőt, mert lekanyarodna... Természetesen, ha már előzésben van, akkor az én felelősségem... de erről szó sem volt. Ez az info kimaradt.

Szerk.: szerencsére figyeltem, ezért nem lett gond...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9552) Doki-HUN1978 válasza cekkk (#9550) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Emlékeim szerint úgy szól a szabály, hogy meg kell győződnöm róla, hogy nem-e kezdte meg valaki az előzésemet. Ha megkezdte és bekanyarodok -effektíve elé-, én vagyok a hunyó.

Rosszul tudom?!

(#9551) fidig :

Csak akkor kanyarodhatsz, ha meggyőződtél ennek "tisztaságáról" , bármikor is jeleztél előtte!

Persze ép eszű ember nem akar direkt nekimenni a másiknak, vagy szándékosan veszélyhelyzetet teremteni. A kivételekkel vigyázni kell! :D

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9553) fidig válasza Doki-HUN1978 (#9552) üzenetére


fidig
tag

Ebben teljesen igazad van.

De ebben az esetben, ő lett volna a hibás véleményem szerint... lényegtelen amúgy, nem történt baj, az élet megy tovább, csak felnyomta a pumpát :)
Pedig mindig megfogadom, hogy ilyenekkel fölösleges foglalkozni... :)

Szerk.: Sajnos ökrök mindig vannak :)

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9554) cekkk válasza Doki-HUN1978 (#9552) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt jól tudod, de ha hátra nézel és ő még nem előz te jelzel és ő utána kezd el előzni akkor viszont már ő lesz a hibás, mert figyelmen kívül hagyja a te jelzésedet. :B :U

Egyébként én meg a barom kivilágítatlan egyirányú utcán(nincs megengedve a biciklivel történő behajtás) szembe közlekedő hülye köcsögöket utálom :W
Múltkor is sétálnék át az úttesten erre majdnem el üt egy kis köcsög és még neki állt feljebb :W

[ Szerkesztve ]

(#9555) Doki-HUN1978 válasza cekkk (#9554) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha az általad leírt eset bizonyításra kerül, akkor igazad van. Egyéb esetben viszont nem.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9556) cekkk válasza Doki-HUN1978 (#9555) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk ez bizonyítani elég nehéz, főleg bicikliseknél. Bár még mindig nem értem, ha látja, hogy balra kanyarodni akar, miért nem előzi meg jobbról ilyen esetben.

(#9557) Hasaggymeg válasza cekkk (#9556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az is veszélyes lehet,mivel nem várod,hogy jobbról előzzenek és esetleg nagyobb ívben kanyarodsz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9558) cekkk válasza Hasaggymeg (#9557) üzenetére


cekkk
veterán

Én már nem várok semmit, mert itt engem előznek jobbról balról és néha nem tudom, hogy hova kapjam a fejemet :DDD

(#9559) Jorus válasza fidig (#9546) üzenetére


Jorus
nagyúr

Térképen ez hogy néz ki? Nem világos ki honnan hova. :) A Hadrianus út az, ami elmegy a lakótelep széle mellett a Királyok útja felé, ha jól emlékszem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9560) fpeter07 válasza hoffman_ (#9516) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem meg valahogy így: [link].

(#9561) fidig válasza Jorus (#9559) üzenetére


fidig
tag

Nem tudom, hogy lehet linkelni térképet :)

A budakalászi Auchan felől jöttem a kerékpárúton. Ott volt egy gáztelep a 11es mellett, az után a zebrán át a Hadrianus utcára.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9562) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#9513) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hetfon rendeltem ossze mindenfele lomot bikepro-rol, most hozza a futar. (belso, kulso, csengo, markolat, pumpa...) a kulso meg olcsobb is volt, mint ebiken (maxxis overdrive)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9563) szki


szki
őstag

Ajánlom 09.22.-re a Zalaszentgrót, és a Sümeg közti szőlőhegyek buli terepfutó, és terep bicajos versenyét: [link]
Ez tényleg arról szól, hogy jól érezzük magunkat! Nagyon bírom az ilyet! Bicajjal tekerek majd el a helyszínre szokás szerint, és a 18 km-s távot futom hegyen-völgyön keresztül :)
Aki közel lakik jöjjön el futni, vagy bicajozni!
Bővebben, előnevezés: [link]

(#9564) Jorus válasza fidig (#9561) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aha, akkor itt volt, ha jól értem. Akkor a srác volt figyelmetlen és/vagy bunkó valszeg. Mondjuk javasolt a hátranézést és a karjelzést követően markánsan behúzódni középre, vagy ha nem jönnek szemből, akkor a másik oldalra, és akkor egyértelmű lesz a mögötted jövőnek is, mi a helyzet, még ha nem is látta a karjelzésed (épp pislogott, máshova nézet, akármi).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9565) peugeotmate válasza Hasaggymeg (#9542) üzenetére


peugeotmate
őstag

Azért írtam az első nagy tányért, mert csak ebben a pozícióban van hangja. (Miközben hátul a két legkisebb fogaskeréksoron van.) Többi pozícióban nincs semmi nesz. Már volt néhány után állítás pedig, egy ideig jók is voltak, de mindig rákezdett a nyöszörgésre. Remélem igazad van és még kicsit be kell kopniuk, habár kb egy ezer km már van bennük...

meg

(#9566) fidig válasza Jorus (#9564) üzenetére


fidig
tag

Linken Budapest látható madártávlatnál jóval messzebbről, ez volt a bajom nekem is a linkeléssel.
Legközelebb majd nyomatékosítom a szándékomat :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9567) HollyBoni válasza Mr.Csizmás (#9562) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bakker, a Maxxis Minion is olcsóbb itt. Lehet törölni kéne a hirdetést ebike-on, és innen rendelni? Hétvégére kéne a cucc, de az ebike-os arcok email-re sem nagyon válaszolnak, és már három napja van szedés alatt az a szerencsétlen fékadapter.

(#9568) Hasaggymeg válasza peugeotmate (#9565) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

1000 km abban a kettőben,vagy a sorban?...mert nem mind1.Nekem úgy kopott el az ötösöm és cseréltem le az egész sort miatta,hogy a 11-es legkisebb és 32-es legnagyobb még új volt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9569) Jorus válasza fidig (#9566) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez fura, nekem más gépen, más browserből is simán az utcaképet adja. Ha jobb klikkel kimásolod a hivatkozást, és beilleszted új ablakba, akkor sem műxik?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9570) peugeotmate válasza Hasaggymeg (#9568) üzenetére


peugeotmate
őstag

A láncban, abban a kettőben még nincs ezer, az igaz. De akkor ezek szerint ez normális jelenség, hogy hülye hangot adnak ki ha leváltok oda? :D Megpróbálom ma meghajtani őket.

meg

(#9571) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#9567) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bikepron a telefonszamon kedves volt az arc, sot a rendelesben a pumparol irt, hogy csak piros szinben van, nem baj. pedig asszem alapbol nem is volt szinvalasztas, csak egy kek darab volt az illusztracio. meg a markolat nem volt keszleten, helyette egy 99%-ban hasonlot ajanlott.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9572) HollyBoni válasza Mr.Csizmás (#9571) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem inkább maradok az ebike rendelésnél, nem találok 1100 alatt 2,4-es belsőt, meg olcsón fékadaptert sem. Egy hét alatt csak kihozzák...

(#9573) Mr.Csizmás válasza HollyBoni (#9572) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak irni kellett, es meghoztak :D akarhogy szamolom, ez 72 ora (hetfon 12.20-kor kattintottam a megrendelesre)

btw. egy telefont meger, hatha tud raktarrol szerezni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9574) fidig válasza Jorus (#9569) üzenetére


fidig
tag

De adott képet! Bocsi, csak ezek szerint elég lassan töltötte be, már fos a gépem :)

Szerk.: ja, itt történt igen :)

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9575) pengemetal válasza szki (#9563) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ez de jó! "frissítőállomásokon olaszrizling-kisfröccs" :)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#9576) Hasaggymeg válasza peugeotmate (#9570) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha újak és keveset vannak használva enyhén kerregnek,míg a bekopottak csendesek mint a sír.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9577) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Annak az A-head kormánycsapágynak mi a neve, ahol van egy aluminium ház szerűség, ami belemegy a fejcsőbe, és abba megy egy zárt csapágy?

(#9578) Vasinger! válasza HollyBoni (#9577) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bár a választ nem tudom, de ha tudod, hogyan néz ki, akkor itt a kormánycsapágy menü alatt tudod nézni a kategóriákat, az egyikben meg kell találnod azt, amit keresel. :K

(#9579) Jorus válasza HollyBoni (#9577) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs külön neve, szimplán mélyhornyú golyóscsapágyas ("ipari csapágyas") kivitel. Az alu ház meg a csésze.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9580) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem az a neve hogy félintegrált? Pl [link] ezen a képen a két csésze van, ami felülre és alulra megy a fejcsőbe, csak egymás tetejére rakták a fotón?

(#9581) D.Orion


D.Orion
veterán

Ma kiderült, hogy már nem vagyok allergiás a méh csípésre. :U YES!
Érdekes, nem tudtam, hogy ez csak így elmúlhat. :F

HollyBoni: Az akkor darázs volt, de gondolom a második után már untad nagyon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9582) HollyBoni válasza D.Orion (#9581) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mikor múltkor takarítottunk egy ösvényt engem megcsípett ugyanaz a méh 3x, pedig össze vissza rohangáltam az első csípés után. :DDD

Ja tényleg, darázs. Hát igen, kicsit ideges voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#9583) Jorus válasza HollyBoni (#9580) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az, hogy egy fejcsapágy integrált, félintegrált, vagy normál (angolban rendre internal, integrated, conventional) nem függ össze azzal, hogy milyen csapágyazású (golyós, tűgörgős, golyókosaras ("ipari")).

Itt látod őket egymás mellett:

Az általad linkelt típus félintegrált (integrated), mélyhornyú golyóscsapágyas.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9584) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Inkább feltöltök egy képet. [link]

(#9585) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Matt Hunter - Mont Blanc

eszméletlen hangulatos videó szerintem, szívfájdítóan gyönyörű helyeken mentek, nekem ez a bringázás esszenciája. Matt Hunter videóit amúgy is nagyon szeretem. alig várom a jövő nyarat, hogy végre valami hasonlót csinálhassak :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9586) Jorus válasza hoffman_ (#9585) üzenetére


Jorus
nagyúr

Big like. :) A mászásoknál mondjuk nézve is elfáradtam - nem az én világom, na. :D De az ilyen videók mindig újabb és újabb bizonyítékok arra, hogy az élhető világok sorának egyik utolsó, talán legjobb példányában van szerencsénk élni. :)
Hogy vagy egyébként? Épülsz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9587) Vasinger! válasza Jorus (#9586) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

újabb bizonyítékok arra, hogy az élhető világok sorának egyik utolsó, talán legjobb példányában van szerencsénk élni. :)

Ezt kifejtenéd? :D Biztos, hogy egy országban élünk?

Egyébként nekem az ilyen videók adnak ösztönzést, hogy tanuljak és pénzt keressek, hogy egyszer majd ilyen helyeken tudjak túrázni hasonló Full Fox telókkal szerelt kerékpárokkal és a mászásnak se vagyok ellene :)

(#9588) szki válasza pengemetal (#9575) üzenetére


szki
őstag

Buli verseny hideg kisfröccsel. Sok hasonló verseny van, de inkább futóknak :)

(#9589) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noobkerdes. ha friss uj gumit teszek fel, be kell hintoporozni, vagy valamivel kezelni a kulso-belso kozti kontaktust?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9590) Jorus válasza Mr.Csizmás (#9589) üzenetére


Jorus
nagyúr

Javasolt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9591) Mr.Csizmás válasza Jorus (#9590) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

koszonom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9592) norbiphu


norbiphu
senior tag

erről a bringáról mi a véleményetek? igazából a cuccok amik rajta vannak rendben vannak, élőben is megnéztük, nincs rossz állapotban. bár hogy a kansas az miféle származék arról nem sok infót leltem fel a neten. :D egyébként bnőmnek lenne, átlagos használatra.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#9593) fidig


fidig
tag

A teleszkóp mozgásnál kattogó hangot ad! Mi lehet a gond?

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9594) HollyBoni válasza fidig (#9593) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen teleszkóp?

(#9595) pengemetal válasza szki (#9588) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Tetszik! Csak ez sajnos nekem messze van :(

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#9596) Zoli133 válasza Jorus (#9590) üzenetére


Zoli133
őstag

Kb 1 hónapa raktam fel új külsőt és belsőt. A hintőpor kimaradt, de eddig nincs semmi gond. Szétszedni és adni neki egy kicsit is a javasolt kategória?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9597) Doki-HUN1978 válasza Zoli133 (#9596) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Felesleges...azért ne szedd szét!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9598) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ez a hintőporos cucc csak azért jó, hogy a külsőbe ne legyen 8-as, tehát, hogy gond nélkül elhelyezkedjen a külső a belsőn?

(#9599) fidig válasza HollyBoni (#9594) üzenetére


fidig
tag

SR SUNTOUR NEX4110 V2 700C

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9600) HollyBoni válasza fidig (#9599) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szedd szét, nézd meg mi lehet a baj, ezek a telók pofon egyszerűek. Ha nem mered akkor szervíz, bár nem tudom megéri e, elég olcsó cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.