Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) dqdb válasza 33as (#9500) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Radon egy eléggé ismert német gyártó. Egy bringaboltosnak illene ismernie a márkanevet annak ellenére, hogy kizárólag online forgalmazzák a termékeiket (a Focus használ ehhez hasonló üzleti modellt).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9502) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Helyesbítenék...

Tehát montisok! Ide készül valaki?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9503) 33as válasza dqdb (#9501) üzenetére


33as
senior tag

Értem köszönöm, de a garanciát pl. hogy intézik? :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#9504) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, az lesz a legjobb ha most egy ideig hanyagolom az intenzív biciklizést és elkezdek szedni valami porcerősítőt. Majd valamikor egy orvost is felkeresek a közeljövőben, remélem csak a megerőltetés miatt fáj a térdem.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9505) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#9502) üzenetére


fpeter07
veterán

Ohóó, ez itt van a szomszédban (már). Lehet róla szó és nem is olyan drága. Idén úgy sem voltam verseny(szerűségen).

(#9506) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy futárzsákot. 3 márkát találtam. Ezek a Bagaboo (http://www.bagaboo.hu/), Lupusbag (http://lupusbag.hu/index.html) és a Krisz (http://kriszmarka.uw.hu/). A Bagabooról mindenhol csak jókat hallok, de ez a 3 közül a legdrágább 23k körülre jönne ki, a Lupusbag pár ezerrel olcsóbb, Krisz pedig kihozná 13.000-ből, de az a baj, hogy az utóbbi kettőről semmiféle véleményt nem találok. Van valakinek tapasztalata ezekkel?
Ha lenne valakinek ilyesmi eladó örömmel venném :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9507) Doki-HUN1978 válasza fpeter07 (#9505) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem zalaegerszegi vagy?

(#9508) fpeter07: Akkor versenyre fel!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9508) fpeter07 válasza Doki-HUN1978 (#9507) üzenetére


fpeter07
veterán

Már csak félig. Veszprémbe költöztem át egy időre és merem remélni, hogy csak 7 félévig kell itt maradnom/tanulnom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9509) superecneB


superecneB
őstag

Milyen bowdenház-bowden vágót ajánlanátok? (Konkrét típus érdekelne, csak itthoni karbantartáshoz kell (2 bringa) semmi komoly, csak vágja el rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#9510) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Magellan Tucana V-fékes vázra csak B+ alkatrészek megérnek boltból 70k-t?
Trükköt tanulni gondoltam, semmi elvetemült, csak az alapok. (Még bunny-zni se tudok.)

(#9511) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ha a láncom pattog, recseg egy picit hátul a két legkisebbik fogassoron, miközben elöl a legnagyobb tányérra vagyok váltva, akkor mit célszerű tenni? Nem ér hozzá a lánc az első váltó átemelőjéhez. Illetve látni sem lehet, hogy pattogna, csak hallani. (10-es fogaskoszorús SLX váltóról van szó.)

meg

(#9512) Tomi_Sci válasza Teasüti (#9510) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem egy BMX-el jobban járnál. Igaz, hogy nevetségesen néz ki rajta egy felnőtt ember, de olcsóbb, és tanulni is egyszerűbb vele. Egyébként bunny-zni én országútival tanultam meg (jobb híján), szóval nem kell ehhez külön bringa.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9513) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ebike-on ha "Szedés alatt" van egy termék, mennyi ideig sz*rakodnak vele? :U Egy ismerősöm rendelt pár dolgot, második nap kiderült hogy nem tudnak többet szállítani az egyik külsőből, két nap múlva válaszoltak email-re, most meg hétfő óta szedés alatt van egy fékadapter, ami elvileg van raktáron.

(#9514) gmatti válasza HollyBoni (#9513) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nekem volt olyan, hogy két hónap után irtak, mi legyen a függőben lévő megrendeléssel.
Azóta csak zöld kosaras terméket rendelek, az két nap alatt megszokott jönni.

#9502) Doki-HUN1978Persze, nagyon jó verseny.
Lesz ilyen is:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9515) HollyBoni válasza gmatti (#9514) üzenetére


HollyBoni
veterán

A fékadapter is zöld kosaras, szóval nem értem mi van. :(

(#9516) hoffman_


hoffman_
nagyúr

így néz ki egy jól felszerelt bicikli cimbora szerint :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9517) rétisün válasza hoffman_ (#9516) üzenetére


rétisün
veterán

megnézném, ahogy előkapja az itókát, hogy ráhúzzon egyet :DD vagy mindig megáll inni, és persze visz magával ragszalagot is, hogy visszaragassza, ha ivott? :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9518) Teasüti válasza Tomi_Sci (#9512) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ti javasoltátok, hogy a drága montit ne nagyon püföljem elcseszett ugrásokkal. :))
Meg az spd miatt nem is lenne igazi trükk.

(#9519) hoffman_ válasza rétisün (#9517) üzenetére


hoffman_
nagyúr

á, letépi, nagyon bivaly, egyszerhasználatos gondolom :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9520) lsebestyen válasza hoffman_ (#9516) üzenetére


lsebestyen
addikt

Rossz a nyeregbeállítás + szegény bringa egy első tárcsáért kiált...

(#9521) hoffman_ válasza lsebestyen (#9520) üzenetére


hoffman_
nagyúr

cimbora, akinél ez a kép készült nem igazán hagy meg egy bringát se összeszerelve egy napnál tovább, kivétel ez alól a városi elnyűhetetlen országútija és a titán versenygépe. amúgy mindig mindenhol bringa meg alkatrész van, de az összkép naponta változik. ez egy aktuális összelomolt gép, gondolom azért nincs elöl tárcsa, mert épp nem volt tárcsás agy otthon :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9522) cekkk


cekkk
veterán

Ezt kellett volna meg vennem ;]

(#9523) hoffman_ válasza cekkk (#9522) üzenetére


hoffman_
nagyúr

anyám borogass, mi eeez :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9524) cekkk válasza hoffman_ (#9523) üzenetére


cekkk
veterán

Nem látod? :D Szórakoztató bringa :DD :DD

(#9525) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Szerintetek ez mennyire jó megoldás?
[link]
[link]

Nincs esetleg valakinek ilyen? :)

[ Szerkesztve ]

(#9526) csabi94


csabi94
őstag

"Azért vannak a jó barátok....." :DDD :DDD :DDD
Ma így sikerült... :DDD RÖHÖGJETEK!!!!!! ;]

(#9527) Doki-HUN1978 válasza csabi94 (#9526) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az nem gyenge... :Y
Nem volt rajtad sisak?

Milyenek az ellenségeid? :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9528) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#9527) üzenetére


csabi94
őstag

Dehogynem, az mentett meg... :D A barátaim (hárman voltunk) nem röhögtek, ez már 1 perccel a jelenet után volt, egyik haver szimplán engem nézett, másik HD videót csinált a nagy ugrásról (montis videót forgatunk). :D Aztán amikor meggyőződtek róla, hogy nincs nagy gáz, akkor elkezdtek röhögni, meg fotózni is. :D
A bukóm elrepedt, a fejem tetejének az első részére érkeztem, hatalmas ütéssel, azóta is fáj a fejem. Ha nincs rajtam, akkor........

(#9529) D.Orion válasza csabi94 (#9526) üzenetére


D.Orion
veterán

Az gyönyörű, szebben nézel ki, mint én kocsmai verekedés után. :U Szerencse, hogy ott volna a bukó és csak azt kell pótolni meg max egy szemüveget ha volt rajtad. Hát ha ezt felvettétek, akkor mehet kampányvideónak is a bukósisak használatáért.

Jobbulást, bár a csajoknál most népszerűbb leszel egy darabig. Ha jól adod elő. :DDD

IDE mehet a videó és a leírás. A kevesebb néha több. Drámai szempontból egy sejtetős anyag sokkal megdöbbentőbb, mint egy végig tökéletesen felvett és belassított jelenet. Egy ilyen jelenetnél az agy sokkal intenzívebb és maradandóbb élményt él át, mert azon gondolkodni kell és beég a memóriába. Egy filmes ismerős mondta ezt nekem, és igaza lehet. Mindenképpen használd fel, akár egy későbbi videódban is vagy a mostani beharangozójának egy részletét.

[ Szerkesztve ]

(#9530) csabi94 válasza D.Orion (#9529) üzenetére


csabi94
őstag

Az a baj, hogy haverom úgy helyezkedett, hogy az ugrás látszik jól a videóban, az esés meg utána van, és útba van a sok ződ növény. :( De az látszik, hogy dobok egy szaltót, fejjel a földbe, a bicikli meg kettőt, és irányba beáll a bozótba. :D ;]

(#9531) Vasinger! válasza csabi94 (#9530) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A videóra azért én ettől függetlenül kíváncsi lennék, továbbá a bukóra is, hogy hogyan néz ki most.

Biciklinek lett valami baja?

(#9532) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nincs valakinek ötlete hogy lehetne szétszedni ezt a rugóstagot?

[link]

[link]

(#9533) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#9532) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen tag ez?

(#9534) HollyBoni válasza ---Lasali--- (#9533) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hungary: A, ha mond ez bárkinek valamit. :))

(#9535) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#9534) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

jajnekem :DD
Hungaria telók közelében elég sokszor hangzott el a történelemben, a "hogy lehet ezt szétszedni" mondat.. nem is nagyon vállalják a szervizek..
Egyébként ott a nyomórúd túl oldalán lehet van nitrogén töltés is, bár nem ismerem annyira ezt a tagot, de ha azt elereszted belőle, akkor házilag kudarcba full teljesen a szerelés. Ergo nem biztos hogy folytatni kéne a szétszedést ha még működik valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#9536) hoffman_


hoffman_
nagyúr

woa! biciklisáv épülhet a nagykörúton.

csabi:

ejj, az a sisak... jobbulást, legközelebb sikeresebb ugrással :)

+1:

repedt bukót tudtommal cserélünk, és semmiképp nem használunk tovább.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9537) csabi94 válasza Vasinger! (#9531) üzenetére


csabi94
őstag

Videó nem lesz, mert majd a filmben lesz ami nem lesz fent a neten. Ez most saját szórakozásra készül. Bukót majd fotózom, annál is inkább, hogy érdekel, hogy szerintetek használható-e még, mert csak egy kicsit repedt el, amúgy nagyon patentül egyben van.

(#9538) HollyBoni válasza ---Lasali--- (#9535) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor inkább hagyom. Van itthon 3 ilyen, szépen mozognak csak szörcsögnek, gondoltam szétkapok egyet megnézem lehet e valamit csinálni. Meg kíváncsi vagyok hogy néz ki belülről. :))

[ Szerkesztve ]

(#9539) lukaszokni válasza fireproof (#9474) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ha Continental belso, akkor gyarilag rosszul vannak betekerve a szelepek (presta). Nalam ket belsonel is ugyanez volt, frissen hoztam el oket a boltbol.
Betekertem fogoval, azota nem ereszt.

mAtx4ever!

(#9540) concret_hp válasza cekkk (#9522) üzenetére


concret_hp
addikt

vajon a téglák is járnak hozzá? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9541) Hasaggymeg válasza cekkk (#9499) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Un. túl sportos beállítás,ahol ahhoz,hogy kitekints előre nagyon hátra kell feszítsd a nyakad.Nálam kb.5-7 cm.-el volt magasabban a nyereg mint a kormány,ami lábamnak kényelmes volt de a nyakam nem bírta a gyűrődést.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9542) Hasaggymeg válasza peugeotmate (#9511) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem nem függ attól,hogy elől éppen melyiken van és nem volt sokat használva,nincs még bekopva teljesen ezért "ropog"egy picit.

(#9516) hoffman_...ha a bovdenek nem bovdenházban futnának még meghámoznák és fel is szeletelnék a banánt mire evésre kerülne a sor. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9543) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

lidlben a sisakot lehet cserelni, ha nem jo a merete? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9544) Solad válasza Mr.Csizmás (#9543) üzenetére


Solad
őstag

ha nincs rajta kulserelmi nyom, akkor minden bizonnyal

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#9545) Mr.Csizmás válasza Solad (#9544) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vettem egyet, L-XL-t, es a legkisebbre allitva pont lotyog oldaliranyban....ugyebar ez nem tul jo...

persze sertetlen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9546) fidig


fidig
tag

Ma reggeli tapasztalat! Hátha fórum olvasó az illető, bár sztem nem, mert akkor tisztában lenne a KRESZ szabályaival.
Békásmegyeren a 11-es út mellett, a lámpás kereszteződésnél, ahol le lehet menni a Hadriánusz úton a Királyok útjára történt a majdnem baleset. Látom, hogy zöld az autóknak a lámpa, ezért csak gurultam 18-20 km/h-vala kerékpár úton. Hátranéztem láttam, hogy közelít egy bringás, jeleztem, hogy balra kanyarodok a lámpához. Azzal a lendülettel már majdnem elfordítottam a kormányt, de még egyszer hátranéztem, és akkor elsuhant mellettem. Ha nem figyelek oda akkor összezúz mindkettőnket. Hirtelen csak annyit tudtam mondani, hogy jeleztem is pedig. Erre ő csak biccentett egyet... Herótom van az ilyen emberektől...
Ha mégis fórum olvasó az illető, akkor üzenem neki, hogy úgy menjen, hogy nem csak magáért felel. Hanem más testi és kerékpárja épségéért is...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9547) Hasaggymeg válasza fidig (#9546) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet,hogy még írt egy hozzászólást a reggel,így késésben volt. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9548) Mr.Csizmás válasza fidig (#9546) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

del

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9549) Doki-HUN1978 válasza fidig (#9546) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Csak zárójelben jegyezném meg, hogy a KRESZ szerint, ütközés esetén Te lettél volna a hibás, hiába jelezted a szándékodat... (ha jól értelmezem az általad leírtakat)
Az más kérdés, hogy a srác lehetett volna udvariasabb, előzékenyebb, de ezekre neked kell figyelni!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9550) cekkk válasza Doki-HUN1978 (#9549) üzenetére


cekkk
veterán

Már mint miért? Ő jelezte a kanyarodási szándékát és ilyen esetben a hátul lévőnek meg kellett volna állnia vagy a mésik irányból előzni-e ha már annyira menni akart.

Ennyi erővel akkor ha megyek a kocsival és előttem elfordulnak balra és neki megyek akkor nekem lesz igazam, de szerintem én lennék hibás a be nem tartott követési távolság miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.