Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) TripleB válasza cekkk (#9393) üzenetére


TripleB
senior tag

Volt két görgőm is, eladtam. Volt három szobabiciklim, azokat is eladtam. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9402) cekkk válasza TripleB (#9401) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor télen marad a futás nálad is? :D

(#9403) tatabánya


tatabánya
senior tag

sziasztok!
megvolt a bringa első defektje egy fémdarab szépen átszúrta és kb egy 1 cm-es keresztirányú rést hagyott maga után, élveztem, hogy 10km-en keresztül tolhattam hazafele :)
gondolom ez a külső így kuka?!

(#9404) Vasinger! válasza tatabánya (#9403) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mutass képet róla, de szerintem 1 cm lyuk majdhogynem természetes egy külsőn...

Pót belső...pót belső. Még 10 Km-re is érdemes vinni egyet magával az embernek.

(#9405) TripleB válasza cekkk (#9402) üzenetére


TripleB
senior tag

Igen, szerintem :-)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9406) tatabánya válasza Vasinger! (#9404) üzenetére


tatabánya
senior tag

ezek után megtanulom én is :) már kihúztam belőle, így annyira nem látszik főleg, hogy le is van eresztve. holnap elugrok belsőért, de ha akkor nem muszáj marad ez a külső a nyár elején lett véve ez rá: [link]

(#9407) Vasinger! válasza tatabánya (#9406) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem semmit nem befolyásol. Az én Continental Race King külsőmön n+1 darab ilyen lyuk volt, úgy szedte össze a tüskéket.... :U

(#9408) rétisün válasza tatabánya (#9406) üzenetére


rétisün
veterán

ha nem lett szálszakadásos, meg (majd) felfújva nem kukucskál ki a belső, akkor sztem még használható.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9409) Syd69 válasza cekkk (#9393) üzenetére


Syd69
aktív tag

Szobabicikli helyett inkább spinningbringa - tartósabb..

Alma

(#9410) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni kerékpár vásárlás ügyben.
Abszolút felhasználó vagyok, ezért ismeretlen vagyok a márkák és tulajdonságaik világában. Melyik ajánlott vétel, melyik nem, hibák, stb.
A következőkre szeretném használni:
- Kikapcsolódás gyanánt du.-i kerékpározásra munka után.
- Városban élek, de van itt jó pár park és kisebb dimbes-dombos rész. Így főleg városban használnám, de ez mellett föld úton, parkban, erdei úton is meg fordulnék vele.
- Városi közlekedés.

Lépcsőházban tartanám amikor nem használom.
Az árakról már nagyjából tájékoztatott az egyik ismerősöm, így egy teljesen belépő szintű kerékpárt keresek, max. 70.000-ig.

Köszönöm a segítséget!

(#9411) 313313


313313
addikt

Jól gondolom, hogy ez így kuka?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#9412) cekkk válasza Syd69 (#9409) üzenetére


cekkk
veterán

De drágább is :D

Bár ha tudsz 30 ért olyat akkor szólj :D

(#9413) ---Lasali--- válasza 313313 (#9411) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nagyjából igen, de meg lehetne gyűrűzni..

(#9414) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Nincs véletlenül valakinek bármiféle konzolja, tartója Cateye TL-LD130/150-R hátsó villogóhoz? Most szerettem volna áttenni a régi bicómról az újra, de az utóbbinak a nyeregcsöve jóval vaskosabb, így nem tudom ráapplikálni a tartót ami van nekem. :(

meg

(#9415) szilard28 válasza pomk (#9410) üzenetére


szilard28
aktív tag

Én montit vennék vékonyabb gumikkal, de ez az én ízlésem.
Viszont lépcsőházban nem jó tartani, gyakran nagyobb eséllyel lophatják el, mint az utcán. Lakásban nincs hely egy akasztónak vagy fregoliszerű tartónak?

(#9416) banán007 válasza pomk (#9410) üzenetére


banán007
tag

Esetleg ez? [link]

(#9417) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Valahol Szentedre-Bp. útvonalon elhagytam a Lidl-s kispumpámat :( Ha esetleg valaki megtalálta/ja vendégem egy sörre :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#9418) ---Lasali--- válasza peugeotmate (#9414) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Lehet kapni külön is ilyen tartót! Menny be egy üzletbe és kérdezz rá.

(#9419) peugeotmate válasza ---Lasali--- (#9418) üzenetére


peugeotmate
őstag

Már írtam az egyiknek, csak gondoltam megkérdem itt is, hátha valakinek akad egy felesleges.

MÁS:
Az mennyire normális, hogy a Shimano 395 hidraulikus tárcsafék a bringámon kb 150km-enként elállítódik annyira, hogy hozzáér az egyik fékbetét a tárcsához. Mióta megvettem a bringám július elején, azóta mindig ez van. Mindez a hátsóval történik, az első nem állítódik el. Eddig mindig visszavittem a boltba, ahol vettem, ahol be is állították jól, de újra és újra előjön ez a hiba (?). Vagy ez normális? Semmi durvulós felhasználásra nem kell gondolni, főleg aszfalton nyomom, annyira durva meredekek sem jellemzőek. Mindez egy cross bringával történik meg...

meg

(#9420) ---Lasali--- válasza peugeotmate (#9419) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Lehet hogy levegős és a kis buborék játszadozik a dugattyúkkal.

(#9421) peugeotmate válasza ---Lasali--- (#9420) üzenetére


peugeotmate
őstag

De a boltban (ami szerviz is egyben) állítanak rajta, meg szerintem levegőtlenítik is. Azért a 3. beállítás után már hosszabb távon is működhetne rendesen, nem? Kb. 1000 km lehet bennük. Esetleg nincs valami leírás, vagy valaki nem írná le esetleg röviden, hogy miként kéne helyesen beállítani. Elég elkeserítő, hogy egyfolytában elállítódik... :(

meg

(#9422) ---Lasali--- válasza peugeotmate (#9421) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha nem vetted ki a kereket, akkor nem nagyon kéne elállítódnia, ha nem légtelenítették le és az a baj, akkor meg hiába állítgatod.

(#9423) peugeotmate válasza ---Lasali--- (#9422) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egyszer kivettem, de azóta kétszer visszamentem már hozzájuk. Akkor nincs sok esélyem, ami az otthoni beállítást illeti?

meg

(#9424) ---Lasali--- válasza peugeotmate (#9423) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem nagy kaland beállítani mert két darab csavar tartja, de ha a levegősödés miatt állítódik el, akkor kell hozzá légtelenítő szettet venni, vagy csinálni, fecskendő, infúzió cső, meg venni shimano olajat, szóval ezt lehet jobb ha szervizzel csináltatod. Egyébként ha ennyiszer elállítódott már, és 3 szor visszavitted, akkor most már illene nekik kicsit figyelmesebben kezelni a problémát. Az is lehet hogy van egy kis 8 as a tárcsában, és ha minimálisan megmozdul a tengely, akkor már elkezd kosztatni.

(#9425) peugeotmate válasza ---Lasali--- (#9424) üzenetére


peugeotmate
őstag

Meg tudom állapítani itthon, hogy levegősödés okozza-e a problémát?

meg

(#9426) ---Lasali--- válasza peugeotmate (#9425) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nincs határozott felkeményedési pontja a fékkarnak, nyúlik. A fékpofák nem mozdulnak egyszerre, ha finoman visszanyomod a dugattyúkat akkor érzed hogy a két dugattyú nem egyformán nyomható vissza, majd mikor visszakerül a betét és ráhúzod a tárcsára, majd elengeded, akkor nem húzza vissza normálisan mindkét dugattyút ugyan úgy. A tárcsa fék ilyen szüttyögős szar meló ha nem jól üzemel, ezért nem is szeretik javítani.

(#9427) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Van itthon egy Magura Louise FR hátsó fékem ami csak áll pár éve, mennyit kérnek el egy olajjal feltöltésért kb?

(#9428) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#9427) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

~3000ft

[ Szerkesztve ]

(#9429) concret_hp


concret_hp
addikt

ő izé
a bringámon azt írja, 700x23c külső van
én meg olyan belsőt rendeltem, hogy 700 x 25 meg 700 x 28c-hez való lenne, az nagyon nem jó? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9430) HollyBoni válasza ---Lasali--- (#9428) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

Egy Avid BB5/BB7 mennyire marad le egy belépő, 25-30 ezres hidrós féktől?

(#9431) ---Lasali--- válasza HollyBoni (#9430) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Semennyire. Nagyon nagyot tud fogni a BB7, csak más a komfortérzete.

(#9429) concret_hp
Nehezebb lesz belerakni mert "kövérebb" mint amekkora kellene bele, de szerintem bele tudod rakni ha ügyes vagy és jó is lesz, persze inkább a 19-23 as kellene bele.

[ Szerkesztve ]

(#9432) peugeotmate válasza ---Lasali--- (#9426) üzenetére


peugeotmate
őstag

Hát akkor visszaviszem, de nagyon elegem van. Elég sokba volt a bringa, azért ennyi pénzért valami jobbat vár az ember. Azt hittem, egyszer beállítják, aztán ennyi, de nem...

[ Szerkesztve ]

meg

(#9433) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki nem tudja, vissza lehet nézni valahol a tavalyi, tavaly előtti UCI DH versenyeket?

(#9434) csabi94 válasza HollyBoni (#9430) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem nincsenek jó tapasztalataim a bovdenes tárcsafékekkel, kényszerből használok ilyeneket. Hogy egy belépő szintűtől mennyire marad el, azt nem tudom, de biztos, hogy elmarad!

(#9435) pomk válasza szilard28 (#9415) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Olyan lépcsőházban lakunk, ahol szerencsére még soha nem történt semmi hasonló. Szomszédok is mind kint tartják a kerékpárukat. Nagyon jó környék. nem hiszem, hogy lopna itt valaki.

(#9416) banán007
Jónak tűnik. Nem igazán ismerem. Van valakinek ilyen?
A 20-as vázméret milyen testmagassághoz illik?

(#9436) goldnarmz válasza peugeotmate (#9432) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Én is ugyanezzel szívok. Legutóbb azt csináltam, hogy kivettem 2 napra a kerekeket, betettem egy-egy hézagolót, ami szétfeszítette a pofákat. Tökéletes lett...
...az első nagyobb átbunnyzott úthibáig. :DDD

(#9437) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Hátha valakit érdekel:
Hervis webshopban Sigma pc pulzusmérő óra 6499ft-ért.

(#9438) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gyorskerdes:

2.1-es belsot beleteszek 1.75-os kulsobe, nem gond? mi gondja lehet?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9439) Hasaggymeg válasza deicide (#9322) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látva statisztikáidat meg kell kövesselek. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9440) deicide válasza Hasaggymeg (#9439) üzenetére


deicide
veterán

Thx, az elmúlt hónap valóban mozgalmas volt, először értem el a 2000km-t 1 hónap alatt. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9441) Tomi_Sci válasza Mr.Csizmás (#9438) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Becsípődhet. Én 2.1-es belsőt használtam egy darabig 1.4-es külsőben, gond nélkül. Óvatosan kell beigazgatni és működni fog.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9442) zack válasza deicide (#9440) üzenetére


zack
nagyúr

Én 400 felett zártam kicsivel az augusztust. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#9443) Mr.Csizmás válasza Tomi_Sci (#9441) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kozben varialtam, 1.75 kulso, 1.9 belso, aztjovan. cask nem harapja meg magat :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9444) HollyBoni válasza csabi94 (#9434) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pontosan milyet használsz?

(#9445) concret_hp válasza deicide (#9440) üzenetére


concret_hp
addikt

az nem rossz mondjuk :Y :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9446) pomk válasza pomk (#9410) üzenetére


pomk
őstag

Valaki esetleg tudna ajánlani még másik modellt is?

(#9447) deicide válasza concret_hp (#9445) üzenetére


deicide
veterán

Eléggé megnyomtam ezt a hónapot, igen, de a 75 órányi edzéssel még mindig sehol nincs az áprilisi 126 órához, amikor 666km-t gyalogoltam. De annyi kedvem és szabadidőm szerintem már az életben nem lesz újra...

Zack: Azzal sincs semmi gond, nem tudok itt a cégnél 2-nél több kollégát felsorolni, aki egyáltalán kerékpárra ül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9448) Def26 válasza Tomi_Sci (#8966) üzenetére


Def26
félisten

Már megnyílt? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9449) csabi94 válasza HollyBoni (#9444) üzenetére


csabi94
őstag

Elől Avid BB5, hátul Shimano BR-M495. A fékerejével még nem lenne akkora gond, mert végülis nem DH-zok, de egy hosszabb maratonon nagyon érzem, hogy azért más erővel kell a karokat húzni, és akkor nem beszéltem arról, hogy a bovdenház koszolódik belülről, és az idő előrehaladtával egyre nehezebb húzni. Persze ezen segít a WD40, de szinte hetente kell fújkodni ha tényleg használja az ember terepen, mert ugye por, sár, minden van. Utána meg bovden-bovdenház csere, amit évente érdemes, haverom xtr fékje meg 4-5 éve megy tökéletesen mindenféle légtelenítés és egyéb gond nélkül úgy, hogy 4x annyit használja mint én, és versenyzik vele. Persze az más kategória, de egy belépő szintű is jobb...

(#9450) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Ti szedtek valami porcerősítő készítményt? Tudom ez nem a távgyógyász topic és amint tudok felkeresek egy orvost, de már kipróbáltam mindent amit javasoltatok (könnyebb fokozaton tekerés, magasabb pedálfordulat) de még mindig megfájdul a térdem 5-10 km tekerés után. Most azon gondolkozok, hogy elkezdenék szedni valami porcerősítő készítményt hátha segítene valamit, illetve elkezdek októbertől úszni a biciklizés helyett.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.