Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9252) TripleB válasza _adaml21_ (#9191) üzenetére


TripleB
senior tag

Nagyon rövidek a merida speeder-ek , mindenképp próbálj egyet előtte

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9253) deicide válasza Solad (#9238) üzenetére


deicide
veterán

Nekem sem kopik a 42-es és a 30-as tányér :DDD
Tegnap kíváncsiságképpen kipróbáltam 42/15-ön a 32-33km/h-t, hát, nekem meg azt nem szereti a térdem, úgy tűnik, a taposást meg bírja.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9254) fidig válasza deicide (#9253) üzenetére


fidig
tag

Jó, de Te egy "robot" vagy :)
Kb nekem is olyan combom lehet, mint Neked, pörgős áttételek esnek jól.
Pedig régen simán ment "tolós" áttételeken is. :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9255) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem meg pont az a bajom, hogy a nagy áttételeket szeretem hajtani az outin, és csak 50es a nagy tányér :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9256) concret_hp válasza Solad (#9218) üzenetére


concret_hp
addikt

hogyan méred 1 ilyenen az edzés intenzitást? hátsó kerékre kerül a km óra érzékelője?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9257) t-bali3


t-bali3
senior tag

Tegnap már elég sötét volt, mikor hazaértem a biciklizésből. Azért hihetetlen, hogy milyen sok biciklisnek nincsen lámpája Budapesten. Ez iszonyat gáz, ön és közveszélyes, mikor ma már kb 2000 ft-ért szetteket kapni...

[ Szerkesztve ]

(#9258) Gyufaaa válasza t-bali3 (#9257) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ez vidéken is sajnos így van. Még fel is háborodnak, ha nem veszed észre...

[ Szerkesztve ]

(#9259) Solad válasza concret_hp (#9256) üzenetére


Solad
őstag

A srácoknál csak alapozásra használjuk télen, így kisebb ellenálláson pulzus alapján adom meg nekik a programot, magamnál meg amikor ég mindenem, akkor tudom hogy jó ;]

Amúgy itt kicsit nehézkesebb a dolog, de akár mehet hátra az érzékelő, vagy pedálfordulatmérővel.
Ha precízen szeretnéd szabályozni, akkor biza bújni kell az egyes fokozatokhoz tartozó ellenállásokat hogy megfelelően tudj viszonyítani

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#9260) concret_hp válasza Solad (#9259) üzenetére


concret_hp
addikt

de még abból sem tudom :)
szóval tudom, hogy mondjuk 150W egy adott fokozat. hogyan számolok tovább? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9261) deicide válasza fidig (#9254) üzenetére


deicide
veterán

Ha régen ment, akkor edzéssel újra menni fog. Főleg úgy, ha combod megvan hozzá. Nekem annyiból szerencsém volt, hogy 42-es tányérral kezdtem MTB-n tavaly, aztán lett abból 48-as, végül idén a fitness-el 52-es, tehát úgymond végigjártam a "szamárlétrát". :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9262) fidig válasza deicide (#9261) üzenetére


fidig
tag

Mostanában gyengének érzem a lábam, lehet azért mert hanyagolom a nyújtást???
Ezért a pörgetős áttételek esnek jól.
Lehet ha folyamatosan nyújtanék, az dobna a dolgon? :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9263) deicide válasza fidig (#9262) üzenetére


deicide
veterán

Én szinte sosem nyújtok, illetve annyit, hogy nagy tempó után mindig van pár km levezetés is. Azt az elvet vallom, hogy akkor is nyomom, amikor már nem esik jól, fáj, mert akkor fejlődik igazán.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9264) fidig válasza deicide (#9263) üzenetére


fidig
tag

Hazafelé lehet kipróbálom :)
De csak óvatosan, mert a rekeszizom-sérv miatt, megerőltetőbb dolgoktól beszorul a levegő a mellkasomba, és úgy lehetetlen bármit is élvezettel csinálni.... :)

Szerk.: Ha nyújtanál lehet még jobb lennél :)

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#9265) goldnarmz válasza Solad (#9259) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Én is hátratettem a görgőzéshez a sebességmérő szenzort. Kíváncsi voltam, a TTS4-hez képest mennyi eltérés lesz egy VR menetben. Az eredmény nem meglepő: sok. :D
30 km-es training alatt távolságban 2.5 km-rel mért kevesebbet a Polar, mint a Taxc. Sebesség-értékekről ne is beszéljünk... :(((

(#9266) goldnarmz válasza concret_hp (#9260) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ha esetleg még nem használtál görgőt, arra készülj fel, hogy kb. 10 perc kemény tekerés után ömleni fog rólad a víz, törölköző vázra terítve ajánlott. :K Nálam még az is van, hogy kb. 1-1,5 óra tekerés után kb. leesek a bringáról leszállásnál. :DDD (de biztos csak azért, mert gyík vagyok) Eszméletlen, mennyivel másabb görgőn tekerni, mint a normál bringázás... ;)

(#9267) Hasaggymeg válasza goldnarmz (#9266) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hiányzik a hűtés/szárítás,aka. menetszél. :)

(#9262) fidig ...mind1 pörgeted vagy lassúbb pedálszám fordulattal mész ha tartani tudod a sebességet.A legnagyobbak között is ott vannak az un. pörgetősebbek.Én személyesen kb.140-160 taposás/min érzem jól magam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9268) goldnarmz válasza Hasaggymeg (#9267) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Álló ventilátor ;)

(#9269) deicide válasza goldnarmz (#9268) üzenetére


deicide
veterán

Az álló ventilátor nem sok levegőt mozgat meg, ahhoz forognia kellene a lapátoknak... :P ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9270) goldnarmz válasza deicide (#9269) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

:C Jogos! :DDD
Akartam mondani, bekapcsolt szoba ventillátor. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9271) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Fékpofánál, ha nincs kopáshatár jelző csík akkor meddig lehet használni? Cserélhető betétes, még kb 3 mm vastag a gumi.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9272) concret_hp


concret_hp
addikt

van olyan oldal, ahol a szervizekről lehet véleményeket olvasni / írni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9273) Doki-HUN1978 válasza concret_hp (#9272) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Itt

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9274) Doki-HUN1978 válasza deicide (#9269) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kb. mennyivel könnyebb fitness bringával megtenni egy adott útszakaszt, mint montival? (százalékban kifejezve)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9275) Atke


Atke
senior tag

Valakinek van tapasztalata Shimano Zee hajtással és váltással kapcsolatban? Csak egy cikket találtam, amiben lehúzzák, de szerintem több van azért abban :)

(#9276) stracker06 válasza Szakbarbár (#9271) üzenetére


stracker06
aktív tag

Én meg szoktam nézni a fékezőfelületet. Ha látod rajta, hogy már nagyon kopott és látszik, hogy már nincs messze a gumi alatt található fém, akkor cseréld le. ;] Lehet azt látni, hogy mikor csereérett, szerintem.

Legrosszabb esetben akkor tuti észreveszed, mikor már fém a fémen súrlódást hallasz fékezéskor. Nem kell megijedni ilyenkor, viszont készülj fel egy szép kisebb(alig látható)/nagyobb karcolásra a felni oldalán és azonnal cseréld le a fékpofát. :DDD EZT PERSZE SEMMIKÉPPEN SE VÁRD MEG! ;)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#9277) _adaml21_ válasza TripleB (#9252) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ez milyen előnyökkel/hátrányokkal jár, ha egy keró rövid?

(#9278) Tomi_Sci válasza _adaml21_ (#9277) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jobban irányítható, fürgébben kanyarodik. Lehet, hogy kényelmetlen lesz a passzoló nyeregvázcsövű váz, illetve lehet hogy túl hosszú lesz a nyeregvázcső a passzoló méretű felsőcsövű váznál.
Gondolom azért rövid mert hasonlít az országúti geo-hoz, ahol ugye rövidebb a felsőcső a koskormány miatt.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9279) goldnarmz válasza _adaml21_ (#9277) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Előny: méreténél fogva könnyebben adod majd be vele a dupla vázpörit hátra szaltó közben
Hátrány: nem megfelelő üléspozíció -> csukló-, derékfájdalom

(#9280) Szakbarbár válasza stracker06 (#9276) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Azért ennyire nem durva a helyzet, épp csak eltűntek a bevágások a betétről. Egyébként van olyan aki még akkor sem cseréli a fékbetétet amikor már fém a fémen súrlódik. A jutalma: 2 új felni :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9281) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Lidl kerékpártartóról előzetes vélemények? Most egy "homemade" Cyloc szerűségem van, de ezt macerás megcsinálni, és csak egy bringa fér fel rá. A Lidl-s viszont csak 3k és megoldást kell találnom a megnövekedett számú családi bringakészlet tárolására. [link]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9282) Doki-HUN1978 válasza Tomi_Sci (#9281) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A valóságban szerintem soha nem áll meg úgy, ahogy azon a középső kis képen látható.
Az a kampó simán elcsúszna balra a vázon, a bringa hátulja meg a földre.

De képen jól mutat...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9283) goldnarmz válasza Tomi_Sci (#9281) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ennyiért SZVSZ egy próbát megérhet. Powerfix dolgokban én még nem csalódtam. :K

(#9284) Tomi_Sci válasza Doki-HUN1978 (#9282) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hmm erre nem is gondoltam :B . Csak egy női bringa van itthon, végülis kibírom ha nem lehet felrakni. Vasárnap veszek egyet aztán beszámolok a tapasztalatokról.

goldnarmz: Az újságban 50 kg-os teherbírást írnak, remélem nekem sem kell majd egy csattanásra ébrednem :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9285) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a friss esésem kapcsán kénytelen voltam magamba nézni, és elszánni magam sisakviselésre. hatalmas szerencsém volt, hogy nem maradtam ott, és "csak" egy vállműtét volt a jussom. btw alakul a vállam, egyre többet tudom/akarom mozgatni a kezem a vállrögzítő határain belül, és fájni se fáj az ízület, izom, szalag, csont, semmi - csak a drót tűzés vége újabban, de az mocskosul tud néha. két hét múlva gyógytorna kezdés, 6 hét múlva kiveszik a drótot, onnan már sínen vagyok. viszont sajnos az idei szezonban már nincs több bringázás, ez nem kérdés.

ellenben kinéztem a sisakomat, csak nem találtam olyan helyet, ahol fel is tudnám próbálni, látatlanba meg nem merem megvenni. nincs valakinek Giro Monza-ja véletlenül? :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9286) Doki-HUN1978 válasza hoffman_ (#9285) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kár, hogy a saját bőrödön kellett megtapasztalnod a szükségességét... :W
Jobbulást kívánunk!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9287) Krisz982


Krisz982
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy kerékpárosként egy egyértelműen 2 kocsi széles egyirányú mellékúton bemehetek menetiránnyal szemben? Ha nem, akkor a járdán se?

És amennyiben mindenre nemleges a válasz, a biciklisekre minden pontosan úgy vonatkozik, mint a személygépjárművesekre?
Köszi!

(#9288) cekkk válasza Krisz982 (#9287) üzenetére


cekkk
veterán

Ha van biciklire behajtási engedély ez a behajtani tilos tábla alatt látható akkor igen egyébként se az úton se a járdán nem közlekedhetsz biciklin, maximum a járdán tolhatod a biciklidet. :K

(#9289) Doki-HUN1978 válasza Krisz982 (#9287) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Csak abban az esetben mehetsz be, ha ilyen táblát látsz!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9290) Tomi_Sci válasza Doki-HUN1978 (#9289) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

[link] :C

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9291) Doki-HUN1978 válasza Tomi_Sci (#9290) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Itt valami nem sikerült...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9292) fpeter07 válasza Vasinger! (#9249) üzenetére


fpeter07
veterán

Én holnap költözök. Azért a fórumozás még megmarad a hobbijaim között is, remélem a bringa is, mondjuk az jóval időigényesebb hobbi. Az egyetem a "szabadidőm" 1/3-ad részét fogja csak kitenni, de biztos lesznek olyan órák (vagy egyebek), amik áthúzzák majd a számításaimat. Bringám a jövő héten még nem lesz, mert nem tudom milyenek a tárolási körülmények.

(#9293) Norbika88 válasza Tomi_Sci (#9290) üzenetére


Norbika88
senior tag

Az a baj, hogy sok helyről le spórolják, a kieg.táblát, és ****az ki körbe megy az xy%-os döngölt emelkedőn, ami tele van ww2ből, vissza maradt bomba tölcsérekkel.
De egyébkét, jogos, kreszt betartani! Majd visszük a gépet szervizbe.

Egyébként a bringát tekerésre találták ki, nem hogy toljuk azt.

[ Szerkesztve ]

(#9294) Bandus99 válasza cekkk (#9288) üzenetére


Bandus99
őstag

kiveve 12 ev alatt.

Kerdes
Vezetek nelkuli kerekpar ora.

Ha felemelem es megporgetem a kereket, akkor minden fordulatnal csippan a kis erzekelo. Tehat nem tunik ugy hogy kihagyna egy egy fordulatnal.
Ennek ellenere fent az ora ossze vissza mer.

haladok nagyvonalakban egyenletes tempoba es ugra a sebesseg es joparszor 0

pelda
mutat 16ot az ora kovetkezo pillanatban 18 19 eddig ok majd 14 aztan 20 majd 26 aztan 22 aztan 16
Mi okozhatja ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#9295) Gyufaaa válasza Bandus99 (#9294) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A vevő egység közelében használsz bekapcsolt ledes vagy bármilyen világítást? Agydinamód van?

Nekem eddig a mobil és a világításnak használt fémházas elemlámpa kivételével minden be tudta zavarni. Még egy egyszerű cateye ledes villogó is. Agydinamó az alapból nem "kompatibilis" vele.

[ Szerkesztve ]

(#9296) cekkk válasza Bandus99 (#9294) üzenetére


cekkk
veterán

Mertem remélni, hogy a kérdező 12 év felett van, de igazad van ezt kihagytam :D:D

(#9297) Bandus99 válasza Gyufaaa (#9295) üzenetére


Bandus99
őstag

Egyik sincs rajta, se dinamo, se ledes. Ledes a taskaban. Mobil az van nalam

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#9298) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
elég jó áron mérik a Giro Skyline sisakot. Használ valaki itt ilyet? Bogárháló nincs benne ugyan, de a jelenlegimen sem ér sokat. Ahol lyukas, ott ugyanúgy berepülnek bogarak most is, így annyira nem érzem nagy előnyét. Továbbá Testbike-on dicsérik a szellőzését is, ami fontos kritérium számomra (is).
Egyéb vélemény? :)

meg

(#9299) stracker06 válasza Bandus99 (#9297) üzenetére


stracker06
aktív tag

Biztosan teljesen jó benne az elem? (Mármint mindenben?)

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#9300) Bandus99 válasza stracker06 (#9299) üzenetére


Bandus99
őstag

Vadi uj vasarlas, az erzekelot megmertem az tokeletes 3V felett mertem. A vevot nem mertem meg, de nem jelzi hogy merulne
CR2032 elemmel mukodnek.

No keritek majd valami hozzaerto emberket nezze meg mi lehet a problema.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.