Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) concret_hp válasza Packersbay (#9695) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én is úgy láttam máshol linkelve :U

ma majdnem elütöttem egy kisebbségit mert úgy gondolta, hogy ha kamion nem jön, akkor ő átmegy a zebrán. még fel volt háborodva :C remélem legközelebb kamion elé lép le :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9702) DjKoxi válasza concret_hp (#9701) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Néha én is úgy érzem, hogy láthatatlan vagyok. Néznek, néznek és szépen kihajtanak, kigyalogolnak elém.

Megrendeltem a Merida 2012-es szemüveget. Meggyőzött a többszínű lencse. Van itthon Lux munkavédelmi fekete szemüveg, 3 napja használom, és sokkal jobb vele a tekerés. Könnyebb a szemnek, huzat, bogár, napfény nélkül. Este 6 után viszont már nagyon sötét, ezért is kell a sárga lencse.

(#9703) sanzi89 válasza cekkk (#9657) üzenetére


sanzi89
addikt

Engem is érdekelne! Kérlek jelezz, ha lesz biztos infó. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#9704) TripleB válasza cekkk (#9657) üzenetére


TripleB
senior tag

Egyre vevő vagyok:)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9705) cekkk


cekkk
veterán

Úgy látom leszünk páran és elég olcsóra ki fog jönni a szállítás.
Aki eddig nem tette majd egy privit is rám dobna a vételi szándékával? :R :R

(#9706) ludsimon


ludsimon
veterán

"Csak beugrok a boltba, úgyse lopják el 2 perc alatt a bringát!"

[link]

undefined

(#9707) ludsimon válasza planbmokus (#9697) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol vannak ilyen olcsón cuccok?

undefined

(#9708) planbmokus válasza Packersbay (#9698) üzenetére


planbmokus
senior tag

Természetesen turkálóban.
Veszprém, belváros, Tuti Ruci.
Nem egyszer fogtam már ki még címkés, vagy gyári matricás dolgokat.
A Mezben is benn volt még a Nike TdF-es kis papírka..

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9709) Vasinger! válasza cekkk (#9657) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

+1!

Akár én is vevő egyre :K

(#9710) fpeter07 válasza ludsimon (#9706) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát remélem a most beszerzett u-lakat el fogja téríteni az ilyen nem kívánatos személyeket. Muszáj volt valamit még beszereznem, mert a gyorszár miatt az első (vagy hátsó) kereket simán ki tudja kapni bárki... Egyedül a féket kell kiakasztania.

(#9708) planbmokus : Noha nem fogok most bringás cuccokat venni, de jó tudni, hova kell majd menni.

[ Szerkesztve ]

(#9711) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ha valaki a közelben lakik és érdekli, holnap tervezünk egy Balatonfűzfő-Maraton rövidtáv-pályabejárást.
FB Event
Pályarajz:

Nagyban:[link]
Táv: ~30 Km

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9712) fpeter07


fpeter07
veterán

Nem semmi ez a csávó (még mindig). [link] Maga az ösvény nem tűnik olyan veszélyesnek, de a körülötte lévő apró fák/ágak miatt egy rossz mozdulat kell csak az eséshez.

(#9713) cekkk


cekkk
veterán

Akik eddig jelentkeztek és érdekli a bicikli tartó:
cekkk
xboxmod
Tomi_Sci
goldnarmz
D.Orion
Cathfaern
sanzi89
TripleB
Vasinger!
Zola007
osztraksajt

Ez már 11 ember, mondjuk néztem, hogy 10 darabot lehet egyszerre rendelni. :DDD

De megoldjuk, valahogyan :D

(#9714) Tomi_Sci válasza fpeter07 (#9710) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Te is veszprémi lettél? Egyetem? :)
Egyébként van itt biciklis turi, az olcsóbb, viszont bálás. Tutiruci viszont igazi premium cucc, de ott mondjuk egy téli nadrág már 3-4k.

planbmokus: Néztem már fb-n, de sajnos most csak aszfaltszaggatóm van :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9715) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Ha nincs valakinek programja 2 hét múlva szombatra.
Honvédségi szervezésű MTB maraton Várpalotán. Legyünk ott minél többen :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9716) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

lidl-es crivit sisak L/XL kell valakinek? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9717) lsebestyen válasza Mr.Csizmás (#9716) üzenetére


lsebestyen
addikt

nem csereltek? :/ UP

(#9718) Zola007 válasza fpeter07 (#9712) üzenetére


Zola007
veterán

az zzzigen, itt gyalog nem mernék lemenni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9719) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#9714) üzenetére


fpeter07
veterán

Igen. :K Most visszük majd a bringás cuccokat. Kerékpárral azért gyorsabban meg lehet ismerni a várost, csak a domborzat miatt combosabb lesz.

szerk: Várom majd a montis túrajavaslatokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#9720) cekkk


cekkk
veterán

Pesten is van biciklis turi? :D :U

(#9721) Mr.Csizmás válasza lsebestyen (#9717) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

utolso nap, utolso darabok, max lila gyerekre tudtam volna :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9722) Doki-HUN1978 válasza madmike (#9715) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Sajnos én nem tudok menni, mert azon a hétvégén osztálytalálkozóra és baba pisiltatóra is hivatalos vagyok... :(

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#9723) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Meg volt a Mátra kör is, végül is elégedett vagyok az időmmel, Mátraháza után tényleg szar az út, gondolná az ember h na majd itt megereszti, aha...el is hagytam a kulacsom az egyik kátyún :O Szerencsére balra esett ki így nem lett belőle baj, viszont még mindig van egy két gyökér aki bolyozásnál nem jelzi az úthibákat. (mondjuk ezért nem is bolyoztam lefele, meg amúgy is...) Domoszló környékén elléptem a bolyomtól, a domb tetején láttam a következőt, bár mire beértem őket ők is szétszakadtak, szóval az utolsó ~15km-t egyedül tettem meg. Nagyon élveztem a versenyt, a 4 PB endon mindent elmond :D

[ Szerkesztve ]

(#9724) deicide válasza lsebestyen (#9723) üzenetére


deicide
veterán

Gratulálok, néztem már endo-n is, lefelé odapörköltél csúnyán! :Y

Én ma csak a túlélésre mentem a 200km-en 4 óra alvás után. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9725) Zola007


Zola007
veterán

tud valaki nekem mondani egy sisakot, aki hasonló problémával küszködik és talált már rá megoldást?
szóval a lényeg, hogy a legtöbb sisak állítója pont oda esik és nyomja a nyakszirtcsontomon lévő dudort (nincs mindenkinek vagy csak bőséges hajmennyiség fedi, ezért nem veszi észre, de biztosan akad itt olyan aki tudja milyen sz.r ha kidörzsöli a sisak)

eddig egy Longus sisakot találtam aminek nem oda esett a pántja, de az meg minőségileg nem tűnik úgy mint amire rábíznám a buksimat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9726) cekkk


cekkk
veterán

Szóval szállítással kapcsolatban. Most kérdeztem meg unokatesómat, ő intézi a rendelést majd. Ajánlott egy olyan opciót, hogy majd megkérdezi azt az embert aki őt kiköltöztette ő heti kétszer fordul németbe és vissza. Lehet ez lenen a legolcsóbb és biztosann szállítási mód kb 40-50 euró lenne.

Ez 10-11 emberre már csak 1500 forint plusz költség lenne.
Szerintem ez vállalható kategória. Én a pénzt paypalan utalnám, mert az egyből ott van igaz annak lenne egy 4% kezelési költsége. 25-28 euró körül jönne ki kb a állvány és a szállítás :K

(#9727) planbmokus válasza fpeter07 (#9719) üzenetére


planbmokus
senior tag

Írj rám nyugodtan, mehetünk együtt bringázni!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9728) TripleB válasza cekkk (#9726) üzenetére


TripleB
senior tag

Ne a paypalos váltást válaszd ha lehetséges, lehet paypalon keresztül saját bankszámláról utalni.
Debit card opció.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#9729) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv. Vettem használtam egy Deuter trans alpine hátizsákot.
Mivel / hogyan lehet ezt tisztítani? Nem koszos, de azért mégiscsak más használta eddig.

Az eddigi táskákat csak bevágtam a mosógépbe, de azok olcsó vackok voltak.

Ja és miután megvettem találtam akciósat a tengerszemnél :(

Ha valakit érdekel: 22.000 Ft

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9730) planbmokus válasza Drótszamár (#9729) üzenetére


planbmokus
senior tag

Mindenképpen valami technikai tisztítószerrel (Nikwax, Toko...)

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9731) zoli03


zoli03
őstag

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy egy fixire való, menetes lánckeréknek mekkora a belső átmérője? Vagy ha valaki single speedként használja, akkor mekkora az átmérője az agynak a fix oldalon a menetnél?

(#9732) ludsimon


ludsimon
veterán

Program év végére, outis:
ABC-Nutrixxion Team éves Helyi Időfutam Bajnoksága

undefined

(#9733) Zola007 válasza cekkk (#9713) üzenetére


Zola007
veterán

meg tudod rendelni kétszerre, max pár óra eltéréssel. hidd el nem érdekli őket, csak ki legyen fizetve :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9734) dqdb válasza Drótszamár (#9729) üzenetére


dqdb
nagyúr

Be vele a zuhany alá, aztán PH semleges szappannal és egy szivaccsal (vagy nem durva sörtéjű kefével) essél neki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9735) zoli03 válasza zoli03 (#9731) üzenetére


zoli03
őstag

Tárgytalan, közben megtaláltam (a legelterjedtebb az 1,375").

(#9736) tatabánya válasza Drótszamár (#9729) üzenetére


tatabánya
senior tag

túrahátizsákot vetél nem? bírnia a kell a strapát azért annyi amennyi, ha az olcsó vackok bírták a mosógépet és ez nem akkor csúnyán átvertek...

(#9737) atifarkas


atifarkas
tag

Fali akasztós bicikli tárolóra szeretném rakni a gépet. A vizszintes felső váznál fogva kell ráakasztani. A problémám, hogy itt futnak a kábelek, hidraulikus bowdennel. A hidraulikus bowden van középen. Tönkre fog menni a bowden a bicikli súlyától?

(#9738) Pttypang válasza atifarkas (#9737) üzenetére


Pttypang
veterán

Kábelkötegelőt a bowdenek alatt körbekötsz a vázon, és azt akasztod a tartóra. :F

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9739) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Országútin középső lánctányér egy helyen, kb 10 fogsor hosszan eléggé meg van kopva. Azt lehet, hogy csak kicsavarom az 5 ágú hajtókarnál a lánctányérokat tartó csavarokat, és elforgatom a kopott részt? A többi rész jó állapotban van, ez a hajtókar környéke, ahol a legnagyobb terhelést kapja.

Amúgy élettartam szempontjából melyik jobb? Egy 2x10-es rendszer, vagy 3x8-as?

(#9740) Tomi_Sci válasza cekkk (#9726) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ha paypal-en gifttel küldöd akkor nincs 4%. Illetve a debit carddos váltásnak jobb az árfolyama.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#9741) cekkk válasza TripleB (#9728) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

Így szoktam vásárolni, de azt nem tudom, hogy ha átutalok valakinek pénzt akkor is lehet-e ezt választani, majd paypal fórumba megkérdezem meg a CIB bankot is, hogy mennyi lenne külföldre valutát utalni :D

(#9740) Tomi_Sci
Ezt nem tudtam, ha ilyen 200 euró az összeg akkor is mehet giftként? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9742) zoli03 válasza Pttypang (#9738) üzenetére


zoli03
őstag

A bowdenek szerintem alul vannak a felsőcsövön, és ha a bowden alá kötöd, akkor ugyanúgy a bowdent fogja nyomni. Az más kérdés, hogy én nem bíznék ilyet kábelkötegelőre, maximum nagyobb méretűre, de az meg elég érdekesen nézne ki a vázon.

(#9743) Zola007 válasza cekkk (#9741) üzenetére


Zola007
veterán

én úgy értettem, hogy te is meg tudod rendelni a Lidl oldalán és bankkártyával simán kifizetni.
szállítási címként pedig a rokonod Németo.-i címét adod meg.
Euro deviza eladási árfolyamon fog neked szerepelni majd a kivonaton, a Lidl-t pedig nem érdekli hogy ha Türkmenisztánból is fizetnek egy guatemalai címre menő rendelést, csak ki legyen fizetve. :K

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9744) cekkk válasza Zola007 (#9743) üzenetére


cekkk
veterán

Hát ha a Lild küldene nekem regisztrációs mailt, akkor megtudnám nézni, 3 alkalommal próbáltam regisztrálni oda, de egyszer sem kaptam meg róla a vissza igazolást, spamben sincs.
Lehet, hogy nem német az ip címem és így szűrik a kamu vásárlókat. :U

(#9745) Vasinger! válasza cekkk (#9744) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én rámentem, hogy megvegyek 1 darabot, és úgy, hogy új felhasználót hozok létre, simán eljutottam a fizetésig, minden gond nélkül. E-mailt küldtek a címemre, de csak üdvözlőt, semmi megerősítés nem kell. Gmail-em van.

(#9746) cekkk válasza Vasinger! (#9745) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes én is így csináltam és nekem nem sikerült :( :DDD :Y :W
Nekem is gmail van.
Na akkor újra ránézek :D

Ránéztem és már tudom mi volt a hiba oka :D Én voltam a béna :D :B

[ Szerkesztve ]

(#9747) dqdb válasza tatabánya (#9736) üzenetére


dqdb
nagyúr

"Can I wash my backpack in the washing machine?

No – abrasion wears out the material (PU coating) and will in the long run damage
the pack."

[link]
Az, hogy bírja a gyűrődést, még nem jelenti azt, hogy direkt kell károsítani. A speciális anyagú téli mezt sem dobom be a mosógépbe azon az alapon, ha az olcsó pamutpóló bírja, akkor ennek is kell, ha már ennyire drága :U

Három és fél éve használok napi szinten egy ugyanolyan hátizsákot, munkanapokon 6-8 kg utazik benne rendszeresen, terepen estem már be vele (szó szerint) bokorba, de ezeknek nyoma sincsen a táskán. Egyetlen esetnek maradt minimális látható nyoma egy bolyhos szál formájában: nem fértem át egy faág alatt, és az a hátizsáknál fogva leszedett hátrafelé 15 km/h környéki tempóval a bringáról úgy, hogy az SPD be volt csatolva. Szóval nem verték át, bírja a hátizsák a strapát, de én sem mosom mosógépben, hogy akkor bírja a strapát, amikor kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9748) cekkk válasza cekkk (#9746) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi a segítséget, akkor tényleg ez lesz a legegyszerűbb, hogy itthoni kártyáról fizetem a pénzt ismerőshöz kiviszik, és utána már csak onnan kell megoldani a haza szállítást :D Ez a héten majd remélem kiderül és 2 héten belül nálunk lesz és mehet a szerelés :D :C

(#9749) Drótszamár válasza planbmokus (#9730) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szia!

Ezek nem impregnálásra vannak inkább? /google keresés alapján/
Nekem most inkább egy "fertőtlenítés" kéne.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#9750) Drótszamár válasza dqdb (#9734) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

----

(#9736) tatabánya: Igen, de pl a mostani táskának is levedlett az aljáról a gumiréteg. Szerintem a melegvizet nem szerette. A Deutert nem akarom hazavágni, azért kérdeztem.

-----

(#9747) dqdb: köszi, kerestem ilyen leírást, jól eldugták :)

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.