Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha így mint a képen előrefele áll a hátsó váltó, hamarabb elfárad benne a rugó?

(#8652) fpeter07 válasza HollyBoni (#8651) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát látszik rajta, hogy nem természetes helyzetben áll, kevésbé feszíti a láncot is. DH bringákon ezért (is) alkalmaznak rövid kanalas váltókat. Meg sokkal könnyebben oda lehet verni egy sziklának. Ha nincs első váltód, felesleges hosszú kanalas váltót venned.

(#8653) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

három bringa közül kéne választanom, kb egy árban vannak.

Kilimanjaro Big One 2.29
Merida Big Nine TFS 100 2013
Rock Machine `13 El Nino 70

Melyiket? Főleg városi használatra, néha kis terep.

plata o plomo

(#8654) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Nyugalmi állapotba mennyi az ideális pulzus?
Most kíváncsiságból megmértem, és 55.
Év elején amikor elkezdtem újra bicózni, akkor 70 körül volt ha jól emlékszem.

(#8655) Toomy válasza HwAdokVeszek (#8654) üzenetére


Toomy
senior tag

Az már tökéletesnek mondható. De fog ez még lejjebb is menni, ha szorgalmasan pedálozol. :K

(#8656) MaciG válasza fi:zi'k (#8635) üzenetére


MaciG
addikt

Más probléma nincs. Így is lehet használni, csak mivel kicsit ferdén jár gondolom előbb-utóbb úgy is végleg megadja magát.

BANZAII

(#8657) zack válasza HwAdokVeszek (#8654) üzenetére


zack
nagyúr

Azért nem feltétlen jó a nagyon alacsony nyugalmi pulzus. :U Kicsit utána kellene olvasni a témának, nem csak a fórumokon "művelődni"...

Az alacsony nyugalmi pulzus általában szívnagyobbodásra más néven "sportszívre" utal. Ez annyit takar, hogy a szív megizmosodik, ezáltal nagyobb lesz, több vért képes pumpálni adott idő alatt, nő a szív oxigénellátottsága, ami alacsonyabb pulzust jelent. De van ennek ám egy kemény "B" oldala is...A szívben levő érhálózat normális esetben követi a szívizom növekedést, ezáltal fenntartva, illetve növelve a szív megfelelő oxigénellátását. Bizonyos esetekben azonban az érhálózat nem tudja követni a szív megnagyobbodását, és oxigénhiány léphet fel, ami szívizomelhalást okozhat (infarktus), komoly ritmuszavart, esetleg renyhén működő szívizmot.
Az, hogy kinél képes követni a megnagyobbodást az érhálózat, és kinél nem, azt csak egy sportkardiológiai vizsgálat tudja megmondani. Tehát valakinek egy extrém alacsony pulzus akár a veszte is lehet, ha nincs minden rendben. Persze nem a hobbi illetve "koca" sportolókról beszélek, hanem akik a hobbisták és az élsportolók között helyezkednek el, illetve élsportolók.

Ezt az oldalt sajnos kevesen ismerik, nem akarok senkit ijesztgetni, inkább felhívni a figyelmet bizonyos rejtett veszélyekre.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8658) kovsol válasza zack (#8657) üzenetére


kovsol
titán

Én speciál már ovis koromból kb 18 éves koromig versenyszerűen sportoltam. Úszás, vízilabda.
Szerintem az is sokat jelent, hogy valaki míg növekedésben van már a szíve hozzá van szokva a terheléshez. Nekem mindig is alacsony nyugalmi pulzusom volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8659) Toomy válasza zack (#8657) üzenetére


Toomy
senior tag

Ezzel a hsz-el végérvényesen odalöktél egy sportorvosi terheléses EKG vizsgál elé. :K :R
Már vagy 1 éve húzom, de azt hiszem, hogy ez nálam már alap, hogy el legyen végezve évente 1x.

(#8660) zack válasza kovsol (#8658) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs feltétlen összefüggésben. Én is 7-8 éves koromtól sportolok folyamatosan, és én sem vagyok túl nyugodt. Meg fogom nézetni magam én is. Biztos nagyobb veszélynek vannak kitéve, akik felnőtt korban ugranak fejest fanatikusan a különböző sportokba, de ettől még engem ez nem nyugtat.

(#8659) Toomy

Helyes. ;) Évente 1x szerintem is elég.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#8661) stracker06


stracker06
aktív tag

Szerintetek egy ilyen bicajra mennyire ciki feltenni egy ilyen (LINK) sárvédőt (a nedvesebb hónapokra). Egyáltalán fel tudom tenni szerintetek? Kompatibilis? :F

Ti milyen javasolnátok?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#8662) cekkk válasza stracker06 (#8661) üzenetére


cekkk
veterán

Pont annyira ciki mint amilyennek te érzed ;) Ha azzal foglalkozol, hogy mások mennyire cikinek nézik akkor az már régen nem jó. Ha neked tetszik, akkor használd és élvezd, ne az legyen benned, hogy jaj most mások mit gondolnak, ki nem szarja le? :U

(#8663) -=RelakS=- válasza stracker06 (#8661) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha végre eljutok odáig, akkor én fully-ra akarok hagyományos sárvédőt kalapálni :D
A hátsó villával fogok izzadni.

Főleg, amikor majd a hagyományos csomagtartó következik :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8664) fi:zi'k válasza -=RelakS=- (#8663) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És ezeket hogy akarod majd megoldani? :U

(#8661) stracker06
Simán mehet rá, nem is értem a kérdést. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8665) Doki-HUN1978 válasza zack (#8657) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igaz, amit írsz, csakhogy ez nem természetes jelenség!
Növekedési hormonok és nemi hormonok túlzott bevitelének a következménye. (csak hát ugye ezekkel nem szokás dicsekedni a sportolók körében)

Igen csekély az esélye, hogy természetes úton ilyen kialakuljon bárkinek is.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#8666) -=RelakS=- válasza fi:zi'k (#8664) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

gumibelső a festés óvására, amúgy meg csőbilincs, vagy valami "homemade" cucc, amihez hozzá lehet csavarozni a cuccot

A vicc, hogy első villából már láttam olyat, amin rendesen ki volt a sárvédő helye alakítva

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8667) lukaszokni válasza stracker06 (#8661) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Nem biztos, hogy simán, a méretet kell nézni alaposan. Sajnos ebike-nál elég hiányosan írják le, fele terméknél megvan, felénél nincs. A fék testek közöti legnagyobb távolságot mérd le, és aszerint válassz. Én is fogok amúgy rakni az outimra, ciki/nemciki, k.hasznos! :K

Közben megnéztem, van egy 51mm széles, meg egy 55mm-es, én a keskenyebbet választanám, de mérd meg, az a tuti. Tartok tőle, h behúzott fékkel nem fog felmenni. :(

Az én féktesteim között nyitva van 40mm, úgyhogy ez az Extend outira nem nyerő. :N

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8668) lukaszokni válasza stracker06 (#8661) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Bocs, de lejárt az idő.

Ezt fogom venni, de van olcsóbban is.

Zefal-ban az jött be, h nem kell csavarozgatni, hanem gyors rögzítésű. Felteszed, leveszed.
Tesztbike-on láttam SKS-ből is ilyet, kis gumifityulákkal lehet a vázcsövekre erősíteni csavarozás nélkül.

Más!

Nagyon hülyén nézne ki egy 25mm belső átmérőjű felnin egy 2,0" gumiköpeny? :F
Van valakinek ilyen kombója?

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8669) fi:zi'k válasza lukaszokni (#8668) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elég kicsi lesz az a 25 mm belső átmérő. ;]
Egyébként semmi gondod nem lesz vele. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8670) lukaszokni válasza fi:zi'k (#8669) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Hehe! ;]
Erre menne fel, Sunrims Big Mammoth fat felni, ezért kérdem. :DDD Szeretnék javítani a gördülési ellenálláson egy városiasabb gumival, de mondjuk egy 2,3"-as még nem lenne számottevő javulás sztem 2,5"-höz képest. 2,1-2,2"-ben viszont nem találok olyan profilt, ami megfelelő lenne. :U

mAtx4ever!

(#8671) fi:zi'k válasza -=RelakS=- (#8666) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor csak a támvillára akarod rögzíteni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8672) -=RelakS=- válasza fi:zi'k (#8671) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A felső villa (mittudomén, hogy hívják, nem a láncvilla) kb ugyanúgy áll, mint a hagyományos bringán. Ehhez akarom hozzárögzíteni a sárvédőt. Az aljával lesz némi probléma, de azt meg szerintem valami rugalmas megoldással fogom a láncvillához rögzíteni, hogy mozogni mozoghasson, de zörögni ne zörögjön. Még meg kell álmodni. :)

Ugyanerre a villára akarok majd eszkábálni egy "hosszabbítót" (macerás lesz a villa alatt lévő rugós tag miatt), amihez hozzá lehet majd csavarozni a csomagtartót. Legfeljebb nem fog 25 kilót bírni, na bumm, de a nyeregcsőre szerelhető csomagtartók valahogy egyre kevésbé szimpatikusak :/

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8673) Jorus válasza -=RelakS=- (#8672) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez milyen váz pontosan?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8674) -=RelakS=- válasza Jorus (#8673) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Merida Mission Comp

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8675) Jorus válasza -=RelakS=- (#8674) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyeregvázcsőre rögzíthető megoldás nem lenne egyszerűbb?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8676) -=RelakS=- válasza Jorus (#8675) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sárvédőt, vagy csomagtartót mondod?

Mondjuk így belegondolva a sárvédő szerintem nagyon lifegne, a csomagtartó meg nem biztos, hogy tartana rendesen.
Bár ha van valami jó ötleted, az érdekelne

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8677) Szakbarbár válasza HwAdokVeszek (#8654) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem most 2 kávé után 56 volt a nyugalmi pulzusom, tavaly nyáron valahol 65-70 környékén lehetett.

Toomy: Azt hittem hogy te rendszeresen jársz szűrővizsgálatokra, én a helyedben minden évben mennék. Lehet hogy nekem sem ártana, a családban elég sok a szívbeteg és cukorbeteg.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#8678) Jorus válasza -=RelakS=- (#8676) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindkettőt. Csomagtartó pl. 10 kg-ig: BBB BCA-03 RearRack; ezek meg sárvédők hátra.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8679) -=RelakS=- válasza Jorus (#8678) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Később egy ilyen csomagtartó még lehet nagyon csábító, a sárvédővel viszont az a bajom, hogy ez maximum engem véd a sártól, a nyeregcsőről attól még lehet vakarni.

Pár hete a nyárban megtaláltam szerintem a környék egyetlen földutas teljes szélességű pocsolyáját, és nem szeretném, ha megint úgy nézne ki a gép :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8680) dqdb válasza Jorus (#8675) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudod véletlenül, gyártanak-e gyerekülés nyeregvázcsőre szerelt tartókonzoljába rögzíthető csomagtartót?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8681) Jorus válasza dqdb (#8680) üzenetére


Jorus
nagyúr

Láttam nyeregvázcsőre szerelhető gyereküléseket, ahol úgy nézett ki a dolog, hogy ha leveszed az ülést, akkor csomagtartóként funkcionál. Ez pl. ilyen. Hogy gyártanak-e olyan csomagtartót, amit a gyerekülés konzoljára lehet rögzíteni, azt nem tudom, de elég sok rendszer van forgalomban, ezért feltételezem nehéz lenne pont az adott rendszerrel kompatibilis kiegészítőt találni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8682) dqdb válasza Jorus (#8681) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a linket, pont egy Bellelli tulajdonos kérdezte tőlem :R

Hogy gyártanak-e olyan csomagtartót, amit a gyerekülés konzoljára lehet rögzíteni, azt nem tudom, de elég sok rendszer van forgalomban, ezért feltételezem nehéz lenne pont az adott rendszerrel kompatibilis kiegészítőt találni.
Tudom, hogy több rendszer van, reméltem, hátha egy 3rd-party cég valamilyen cserélhető rögzítőfejes megoldást kínál, ha már a gyerekülésgyártók nem aktívak ezen a téren. De ha a fentihez hasonló Bellellije van, akkor probléma megoldva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8683) Toomy válasza Szakbarbár (#8677) üzenetére


Toomy
senior tag

Igen ahogy én űzöm úgy már azért kötelező lenne. Bár ki tudja meddig fog ez az ámokfutás nálam tartani. :D

(#8684) Jorus válasza dqdb (#8682) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha minden igaz, ez a 4 típus kapható Bellelliből (jobb oldalt - dönthető támlás, csomagtartós, csomagtartó nélküli, illetve normál csomagtartóra rögzített - neki a Clever kell):

Tehát 25% esélye van, hogy jól választott anno. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8685) fi:zi'k válasza Jorus (#8684) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem a témához, csak neked. Remélem tudsz is érdemben válaszolni. :D

15, max 20E-ért keresnék asszonypajtás bringájába 80-100 mm közötti (levegős?) telót. Jelenleg merev villával teker, de a váz teleszkóphoz van méretezve, így nagy alacsonyan van a csapágyház.
Régről úgy rémlik, hogy az RS Pilot és Psylo villák korrektek voltak, de nekem sosem volt dolgom velük. V-fék tüske feltétel..
Ötletek, vélemények?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8686) Jorus válasza fi:zi'k (#8685) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen vázról van szó? Ennyiért max jó régi, lestrapált levegős telókból tudsz választani, amikre jó eséllyel költeni kell, hogy működjenek. Egy egyszerűbb, rugó+MCU-s villával, vagy egy régebbi olajos villával jobban jössz ki működé szempontjából. Egyébként nagyobb beépítési magasságú merevvilla nem jön szóba? Például egy P2-es Kona?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8687) fi:zi'k válasza Jorus (#8686) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy Merida Kalahari 590.
Jelenleg is merev villa van benne, bár csak normál. A rugós villákkal az a bajom, hogy 45-50 kg körül nem nagyon mozdulnak meg városi környezetben.
De ha van vmi titkos tipped, akkor örömmel venném. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8688) Jorus válasza fi:zi'k (#8687) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerk.: mégsenemjó. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8689) fi:zi'k válasza Jorus (#8688) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem nincs ilyen jó villám. :D
Meglátjuk meg lesz-e még szeptemberben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8690) HollyBoni válasza fi:zi'k (#8689) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sok olcsó rugós villát is meg lehet csinálni hogy jól mozogjon. Pl nekem van itthon egy ősrégi RST rugós telóm, a rugóút állító nem működik benne, ami egy plusz rugó. Kivettem, könnyebb lett és sokkal könnyebben ,finomabban mozog, alattam már majdnem beül. :)

(#8691) cekkk


cekkk
veterán

Ma vissza vittem a bicikli pumpát és tényleg rossz volt, de a boltba lévő még 3-4 darab atok se működtek rendesen.
Kaptam egy másfajtát és azzal már lehet pumpálni :C

Most defektet ragasztok kíváncsi vagyok mekkora sikerrel :D

(#8692) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ma jött meg a csapágy, betettem a helyére, tökéletes lett.
Kár, hogy nem szabványméretű van benne. 4 db kell a hátsó agyba.
Kapott szilikonzsírt a racsniszerkezet, szinte hangja sincs.

(#8693) fi:zi'k válasza Jorus (#8688) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért?
Ja, tüskék.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8694) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sportsdirecten nem látszik, hogy hol kapható egy termék, igaz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8695) Jorus válasza fi:zi'k (#8693) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja. :(

Ellenben Judy XC Air?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8696) M_o_g_y_i válasza fi:zi'k (#8694) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szerintem nem, eddig én nem láttam. :(
..........
Van végre Cateye CC-AT200W órám!!! :C
Ha valakinek kell ilyen, a bolti ár -10.000-ért vihető. :K :DDD
Még nem raktam föl. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8697) fi:zi'k válasza M_o_g_y_i (#8696) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És van az Arénában lévő boltnak vmi telefonos elérhetősége?
Ha esetleg nem kapnék ott, amit akarok, akkor házhozszállításnál mennyire jók?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8698) M_o_g_y_i válasza fi:zi'k (#8697) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

No ez jó kérdés, én csak Angliából rendeltem eddig tőlük. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8699) cekkk válasza fi:zi'k (#8697) üzenetére


cekkk
veterán

Amik vannak boltok itthon kb a kint el nem tudott adni alja dolgok vannak sajnos.
Cipőt eddig 1 kivételével mindet vissza kellett vinni.

Szerintem menj be próbáld megtudod a méreted és kintről rendeld meg, úgy tuti jobb minőséget kapsz. :K

(#8700) fi:zi'k válasza M_o_g_y_i (#8698) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És mennyi idő volt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.