Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Mikjan


Mikjan
újonc

Sziasztok!
Shimano cn-nx 01 1/2x1/8 láncot keresek. Ha valaki tud,kérem segítsen.

köszönöm

(#71452) Tendd válasza -=RelakS=- (#71385) üzenetére


Tendd
tag

Nem, ez mm-ben van megadva. Ugyanúgy, mint a nyúlásmérő idomszert behelyezem a láncba és lemérem. Kb egyébként jó lehet az adat, mert most vagyok 3000-3500km között ezzel a lánccal, és most van 107,4mm-nél.

(#71453) Runner_fxr válasza Csokicsibesz (#71439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem mindig változik a váz, sok esetben szerelnek azonos vázra többféle felszereltséget is, csak a festése más. Viszont olyan azért nem szokott lenni, hogy egy belépő árkategóriás bringa ugyan azzal a vázzal érkezzen mint egy 4 szer annyiba kerülő. Még a karbon vázak között is sok a különbség, sokan elájulnak a karbon váz láttán, holott egy 500-600k-s xc monti vagy országúti karbonváza, köszönő viszonyban nincs mondjuk egy másfél vagy két millás gépen lévővel. Pedig ránézésre nagyon hasonló, csak éppen jóval kevesebb benne a karbon szövet és sokkal több az üveg. Egy belépő karbon váz nem is feltétlenül jobb mint egy felső kategóriás alu.

[ Szerkesztve ]

(#71454) -=RelakS=- válasza Tendd (#71452) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

De mit 107,4mm? Hány láncszem?
4,22 inch-re jön ki, de az nem jó. 4 láncszem pont 4 inch kellene, hogy legyen, ami ha egy százalékkal több, az 4,04 inch, az meg 102,61mm

Kezd gyanús lenni, hogy nem a csapok közepe közötti távolságot méred, hanem a szemek eleje és vége közöttit, vagy a görgők átellenes oldala közöttit

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#71455) Pttypang válasza dokee78 (#71448) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel baratkozz, az 5k keret pont kizarja, de mar cserelhetoek a csavarok es van tartasa is jo esellyel, meg nem is nyekken meg, ha lepadkazod, en parszor mar megtettem az enyemmel, kb ugyanezt aruljak mindenhol, csak mas logoval, ugyanebben az arkategoriaban.
A vekony lemez meg a tobbi keskeny a labadnak jo esellyel, ha csak nem 36 vagy hasonlo meretu a talpad :D

Most voltam nyeregcsovet nezni, mert a "kis tocsa" amibe belehajtottam nem volt olyan kicsi, en hulye meg felemeltem a labaimat a vázra, hogy ne kapja telibe, ha felcsapom a vizet, erre a tócsa közepén egy combos kátyúba sikerult belehajtanom es eleg durvat utott igy, hogy teljesen a nyergen volt a testsulyom, feljebb is allt a nyereg, meg kellett allnom visszaallitani, de mivel reces, regi nyereg rogzitos, ezert gondolom kezdem megolni a receket, akkor mar inkabb cserelem egy normalisra, aminel nem kell felnem ,hogy mikor torom el annyira es nem is hagyhatom el az alkatreszek felet rola :DDD
[3,8k-t mondtak egy acor nyeregcsore, berendeltek, jovo het elejen erkezik legkesobb]

Ja a lenyeg, 29,8mm-es nyeregcsovet fogad a rockrider 340 azon verzioja, ami nekem van. A forditott villasrol nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71456) Hasaggymeg válasza bexinho23 (#71444) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt ajánlom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71457) Pttypang válasza Hasaggymeg (#71456) üzenetére


Pttypang
veterán

8k egy szett? most neztem en is a kerekparboltban, ahol voltam, hasonlo arban voltak a cserelhetosok, meg is lepodtem, hogy meh, van áruk, pedig nekem is olyat kene vennem..
Az egyes cserelheto betetek mennyire kompatibilisek egymassal? Mert ennyi erovel mar inkabb veszek egy olcsobbat es abba beleteszem a dragabb betetet, nem hiszem el, hogy egy markanevert kene 2k pluszt fizetnem egy szettnel mar..
[Ezt] megvenni es beleteheto a dragabb csere fekfelulet?
Van egy olyan gyanum, hogy nem, de hatha ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71458) dokee78 válasza Pttypang (#71455) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem ugyanaz van,mint neked.
Ez a pedál még belefér,pont van kis nyári akció is. :R

(#71459) Pttypang válasza dokee78 (#71458) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezert is irtam.
A 2.1-et passzolom, de ha nem szoktad kivenni a kereket takaritashoz, akkor mindegy, mehet bele a 2.25 es tarsai is :DDD

Everybody lies.

(#71460) Hasaggymeg válasza Pttypang (#71457) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"felemeltem a labaimat a vázra, hogy ne kapja telibe, ha felcsapom a vizet, erre a tócsa közepén egy combos kátyúba sikerult belehajtanom es eleg durvat utott"... Nagy figura lehetsz te hallod! :Y Milyen az a nyeregcső,remélem valami ilyen 2 csavaros állítású! Ami a fékbetétet illeti,nem tudom cserélhető-e azzal,de az a Wrangler2 kurv@ jó! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71461) Pttypang válasza Hasaggymeg (#71460) üzenetére


Pttypang
veterán

Most miert, az elozo haromnal mar atazott a cipom, ilyen "meh, nincs kedvem kikerulni" kategoria, csak itt nem jott be :N Ha kikerulom, ki tudja, milyen az ut szele, ha meg mar lenduletbol jovok, akkor csak nem fogok egy tocsara ralassitani, mert jezusom, vizes leszek, a labaidat felemelni meg nem nagy dolog, a bunny hop mondjuk ha menne, jobb lenne ilyen esetekre, de meg mindig nem tudom a hatso kereket emelni, hiaba tudom szepen felkapni az elejet.
A nyeregcső kb ez, csak feketeben.
A ket csavaros 6k kornyeke lett volna, nem akarom most szorni a penzt, meglatom, milyen ez, aztan max majd egyszer valtok. Ha jol emlekszem, ez lett volna a masik opcio.

Ertem, hogy kurva jo, de nem hiszem, hogy csoda tortenne, a mostaniakkal sincs gondom, csak elkoptak.. 3k volt talan a szett a ket kerekre, bbb kajli tortenet nagyjabol, de max megolelek egy fát, ha annyira gáz van, esőben egyik se fog csodát tenni egy tárcsához képest.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71462) Hasaggymeg válasza Pttypang (#71461) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azok a 2csavarosak még recét sem viselnek,a csavarok mm pontosan beállított helyén tartják a nyerget.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71463) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Ha esetleg országúti kerékpárt vásárolnék ez jó választás lehet?
[link]

(#71464) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Sziasztok!

200 cm felett vagyok és szeretnék valami bringafélét venni főként a környéken szeretnék boltba menni, edzeni járni hasonlók.

Eddig trekking bringákat néztem lehetőleg 100 ezer forint alatt (nem zavar ha használt). Van valami javaslatotok vagy tippetek?

Köszi!

(#71465) NeoExDeath válasza pc360 (#71229) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszönöm a választ!

Azt szeretném még kérdezni tőletek, hogy a Merida Crossway 20-D megéri-e az árát újonnan 150 ezer Ft-t ért? Ez a legjobb ajánlat amit találtam rá, nem tudom más márkából találnék-e jobb felszereltséget ezért a pénzért?

Mit gondoltok, érdemes megvenni?

(#71466) Pttypang válasza Hasaggymeg (#71462) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, csak eppen arban tobb. Majd legkozelebb :D

Everybody lies.

(#71467) #94477440


#94477440
törölt tag

Üdv!
Ha az első kereket csak pici oldalsó megnyomásra tudom a fékhez viszonyítva középre fixálni a villában, az minek a gyengeségére utalhat? A kerekek 2 napja voltak centrírozva.

(#71468) Pttypang válasza #94477440 (#71467) üzenetére


Pttypang
veterán

Kotyog a kerek? A fek kozepre van allitva az allitocsavarokkal?

Everybody lies.

(#71469) #94477440 válasza Pttypang (#71468) üzenetére


#94477440
törölt tag

Nem kotyog, és nem a pofákhoz nézem hanem a féktest-rögzítő csavarhoz.

(#71470) Pttypang válasza #94477440 (#71469) üzenetére


Pttypang
veterán

Az mar kalandosabb. Szoval ha rendesen ul a villa papucsaiban, akkor nem kozepen van? A villa labai parhuzamosak szepen kerek nelkul?

Everybody lies.

(#71471) #94477440 válasza Pttypang (#71470) üzenetére


#94477440
törölt tag

Igen, nem látok szemre deformációt. Ha ráhasalok a kormányra, és úgy húzom meg a gyorszárat, akkor 2-3mm-rel balra van a kerék a csavarhoz képest. Most beállítottam pont középre, de nem hiszem, hogy ez valós megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#71472) Tendd válasza -=RelakS=- (#71454) üzenetére


Tendd
tag

10 csap közötti távolságot mérek, de nem a közepétől. Az 1. csap vége és a 10. csap eleje közti távolságot nézem. A láncba helyezve a tólómérőt, majd megfeszítve pontos értéket ad. :) (tulajdonképpen ez 10 csaptávolság mínusz egy csapszélesség :DDD )

(#71473) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Miért ilyen drága manapság egy normális MTB újonnan? Lassan olyan ára van, mint egy motornak.

(#71474) Pttypang válasza IMIIKE1998 (#71473) üzenetére


Pttypang
veterán

Manapság?
Inflációnak hívják, amire gondolsz. 60k egy rockrider 340, boltba jarni jo.
Igaz, en mar par ezer km-t lenyomtam vele a Bükkben, de már nem egészen a gyári alkatrészek vannak rajta és szervizelni is eljar neha. :N

Everybody lies.

(#71475) Hasaggymeg válasza #94477440 (#71467) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet meg van csavarodva a villád,de az is,hogy rosszul fűzték a kereket.

(#71465) NeoExDeath...itthon sokkal jobb nincs újan.Külföldön már igen.

(#71464) EyElEs?!...az összefoglalóban ajánlott apróhirdetőknél nézz körül,az ugyanott található mérettáblázat szerinti neked való méretben,majd véleményeztesd itt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71476) Hasaggymeg válasza korcsillio (#71463) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Talán...de nem sokat lehet látni belőle és a leírás sem segít.Nem az a legjobb hely ahol használt bringát lehet vásárolni.Amúgy meg első körben tényleg el kell dönteni milyen bringát is akarsz egyáltalán. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71477) EyElEs?! válasza Hasaggymeg (#71475) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszönöm!
Erről vélemény?

(#71478) Pttypang válasza EyElEs?! (#71477) üzenetére


Pttypang
veterán

Ne.

Everybody lies.

(#71479) EyElEs?! válasza Pttypang (#71478) üzenetére


EyElEs?!
tag

Köszi!
Gondolom akkor ezek se:(

Újonnan kb. mennyiből lehet már "értelmes" 60 cm körüli vázast kapni?

[ Szerkesztve ]

(#71480) gergo5991


gergo5991
őstag

xc bike-nak lett megvéve a cube attentionom, de olyan durva nálunk az erdő, hogy 2 durvább erdős nap után első hátsó fék totál k0. A hátsó fék olyan hangot ad ki mint egy vonatkürt (ha már csengő nincs :P), és még hozzá az egész bicikli is el kezd rezegni, az első féket meg szó szerint fel kell pumpálni, hogy utána lehessen használni (az kb mint egy autó nyikorgó kereke). Több helyen az erdőben a kanyarokban inkább kimentem a bozótba mert hát 40-50ről nem igen birtam megállni olyan kis kanyarokban, lassan menni meg unalmas. (fékpofák cserére érettek, szerintem lehet még a tárcsa is ha esetleg a fékpofa vágott volna bele valamit a kopás miatt) Ha már ennyire durvák az erdők lehet váltani kéne egy összteleszkóposra, bár nem tudom azok mennyire jók nagyobb túrákra. Inkább cube ams tipusra gondolnék mert ott a hátsó rugó nem túnik annyira downhill beállítottságunak. Nem panaszkodnék ha lenne egy 120mm-es villa is :P De ez még a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#71481) Pttypang válasza EyElEs?! (#71479) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elsőnél csak ránéztem a kormányra és egyszeruen nem, ezt jo szivvel nem tudom senkinek ajanlani. Trekking temaban nem vagyok otthon tulsagosan. :N

(#71480) gergo5991
Ez nem inkabb az, hogy elfozted a fekeket es el is koptak? :D A gyari betetekkel nyomtad? Azert csak emiatt meg nem valtanek, esetleg nagyobb tarcsara ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#71482) korcsillio válasza Hasaggymeg (#71476) üzenetére


korcsillio
őstag

Ez az amit én sem tudok(még).99%-ban csak országúton szeretnék tekerni.Pár éve nem ültem bringán.Nagyobb összeget nem akarok rászánni egyenlőre(max.50 vagy ha elmegy a robogóm akkor több is) de nem is akarok olyat venni amivel csak szenvedek és elmegy a kedvem az egésztől.

[ Szerkesztve ]

(#71483) gergo5991 válasza Pttypang (#71481) üzenetére


gergo5991
őstag

a sr suntour villát kevésnek érzem, ma is ahogy jöttem le hát 10-20 méterenként fél méteres gödrök voltak (nem igen lehetett kikerülnI vékony ösvények) annyira ki lett mosva az ösvény az évek során, aztán nem akarok úgy járni hogy ott törik ketté a villa vagy benne a rugó ha ilyen terepen megy az ember. 120-130mm rugóútnak jöbban örülnék meg előre egy 180as tárcsa a 160 helyett, hátulra esetleg egy 170es ha van olyan, esetleg egy jobb felni még elférne.

a gyárival nyomtam ja.

(#71484) #94477440 válasza Hasaggymeg (#71475) üzenetére


#94477440
törölt tag

A rosszul fűzést hogyan ismerhetem fel?

(#71485) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Hol érdemes most venni láncot,fogaskoszorút lánckereket?nagyon elharapóztak az árak.. :(

Sram PC951, Sram PG950,Shimano Alivio lánckerék ezekre van szükségem. :R

(#71486) Hasaggymeg válasza EyElEs?! (#71479) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott már vannak jók,a 61-62-es meg a te méreteid.Nézz itt is szét.

(#71484) m.Sjani...valaki csak tudja itt,mert én nem. :B

(#71485) salieri....kis hazánkban pl.itt vagy itt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71487) zoli03 válasza #94477440 (#71471) üzenetére


zoli03
őstag

Úgy néz ki, hogy egyenesen áll benne a kerék, csak el van tolva kicsit az egyik oldalra?

(#71488) joysefke válasza fpeter07 (#71450) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Közép. Nekem az elég volt :)

Hasaggymeg:
Az a fékpofa nem eszi a felnit?

[ Szerkesztve ]

(#71490) kacsyx válasza trialboj (#71428) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Próbáld ki a floorballt ;)

(#71491) EyElEs?! válasza Hasaggymeg (#71486) üzenetére


EyElEs?!
tag

Ezt találtam még.

A kék vagy a zöld szerinted vállalható vagy 150 ezer alatt újonnan ki lehet hozni valami értelmeset hosszabb távra, vagy érdemes többet költeni rá, és akkor ár-érték arányban sokkal jobbat lehet kapni kicsit több pénzért?

Köszönöm nagyon a segítséget!

(#71492) fpeter07 válasza gergo5991 (#71480) üzenetére


fpeter07
veterán

Hááát szerintem ahova össztelós bringa kell, oda már egy átlag túrázó/ sportoló már nem megy. Össztelós bringa azon kívül, hogy kényelmes, talán csak az ugratóknál jönne jól. Fél-max egy méteres letöréseket simán lehet ugrani hardtail-al is. Nagy sebességgel rámenni egy eldobóra viszont nem életbiztosítás. Ha rossz szögben érsz le elveszted az egyensúlyodat és felszántod a terepet. Én kavicsos úton estem el tavaly elég durván. Az a gond, hogy xc bringán magasan van a nyereg, és a súlypontodat nem tudod eléggé hátravinni, plusz a lábad sem tud rugózni. Jelzett túraútvonalon tavaly ősszel majdnem befürödtem. Volt egy lejtős szakasz, ahol nagyon megeresztettem és későn vettem észre, hogy árok van a végén. A combom belső fele hetekig színátmentes volt, ha kicsit feljebb talál el a betétes nadrág nem sokat védett volna. :D

(#71493) #94477440 válasza zoli03 (#71487) üzenetére


#94477440
törölt tag

Szemre nem tudom megmondani, reggel egy madzaggal megnézem, és a kereket is megfordítom, hogy úgy mit mutat.

Ez lenne a gépezet.

[ Szerkesztve ]

(#71494) joysefke válasza dokee78 (#71296) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én (montin) nemrég váltottam 2.2-es gumira, előtte csak 2.0 körülieket használtam terepre.
Merevfarú gépem van és ég és föld a különbség a 2.0 és a 2.2 között az utóbbi javára, minden tekintetben.

Ha elbírja a vázad (értsd: a gumi és a váz között marad elég sárférőhely) akkor én mindenképpen 2.2-est ajánlok, annyira sokkal jobbak a tulajdonságai a 2.0-nál terepen. Ha V-féked van mint nekem, akkor lehet hogy eresztened kell a nyomásból, hogy egyáltalán ki tudd venni a gumit, de szvsz. bőven megéri a bohóckodást.

Defekt ellen, ha a bicajod nem napi közlekedésre, hanem terepezésre, túrázásra van, akkor én LATEX belsőt ajánlok. Drágább mint a normál butil, de egyrészt könnyebb, másrészt ezzel sokkal nehezebben kapsz szúrt defektet. A hátránya az, hogy _minden_ túra előtt kell valamennyit fújni és nyomásra állítani a kereket, annyira gyorsan ereszti a levegőt magától.

Konkrét típust nem tudok mondani, majd kinézel magadnak valamit.

Külső gumit keresek:
-5.000 alatt
-26 2.0 és 26 2.2 között
-Terep 80% Aszfalt 20% vagy Terep 50% Aszfalt 50% inkább előbbi
-reflex csíkos,de inkább defektvédelem legyen.

COUNTRY MUD 26X2. 0
CST Crusader Comp 26x2,1
CST Caballero Comp 26X2,25

Vagy valami Rubena,Kenda?

[ Szerkesztve ]

(#71495) Pttypang válasza gergo5991 (#71483) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezekhez hogy erezted kevesnek a villat? Lekoppant?
A gyari betetek helyett ott a hutobordas shimano, meg a tarcsa mereten is kb csak feljebb van, szoval azert ilyen koran nem ugranek, egy 180as tarcsat megneznek, normalis betettel, hogy mit mutat, ismerosomnek is egnek allt a haja, hogy a gyarihoz kepest milyen volt a kulonbseg az uj javara. Igaz, o 100 kilo kornyeke es mechanikus tarcsaja van.
Pont ma gondolkodtam, hogy Bankutrol az omassara vezeto kis uton milyen jol ki lehetne probalni egy normalisabb montit, ha egyszer ugy alakul :D

Everybody lies.

(#71496) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Radon Skeen 100 mekkora vázméret kell 191cm magasság és 92cm belső lábhosszhoz? Országútiból az 59cm felsőcső volt a tuti. Gondolkodom. :F

Giant TCX SLR 2 2017 jó kis gép lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#71497) joysefke válasza Pttypang (#71412) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ismerosom szeret versenyekre jarni, csak a fizikai kepessegei nem igazan vannak meg hozza, na o mondta, hogy menjek, ad sisakot, de kirohogtem, a videot nezve mar biztos vagyok benne, hogy nem igazan lnne keresnivalom egy ilyenen

A videón az a tag különösen durván megy hegyen lefele, gyorsabban mint a többiek, persze azokat sem kell félteni. Ennek ellenére a verseny nagyrészt hegymenetből áll, ezek nagy része pedig ki van vágva a videóból, gondolom mivel kevésbé látványos. Szvsz inkább az a kérdés, hogy le tudod-e gyűrni a szinteket fölfelé anélkül, hogy minden domb után nekiállnál piknikezni. Lefele majd hoz a gravitáció. Én egyébként lefele csigának éreztem magam a többiek mellett.

Sisak nélkül nem is engednek itt rajtolni. De amúgy sem jutna eszembe semmilyen montizáshoz a sisakot otthon hagyni.

Aztán persze én sem vagyok itt szaktekintély, nekem is csak életem első maratonja volt ez, előtte teljesítménytúrákat meg egyéb nagyobb tekeréseket persze már csináltam. Középmezőnyben (fele előttem, fele utánam) voltam, de az elején nem hajtottam meg különösebben, mert elég komolyan le voltam/vagyok sérülve. Reálisan a 3:20 körüli időmből még legalább 15, de akár 20 percet le lehetett volna faragni, ha 100-as vagyok, elölről rajtolok és az elejét és a szintben haladó részeket is megtolom, nem csak a hegymenet. Még további mondjuk 3-5 percet, ha kevésbé vagyok csiga lefelé -szerdán buktam egy nagyot-. Összehasonlításképpen a legjobbak 2:20 környékén vannak, de vannak akik 4 órán kívül érnek be...

ad:
a "kevésbé vagyok csiga lefelé" dolog természetesen relatív...

[ Szerkesztve ]

(#71498) Hasaggymeg válasza joysefke (#71488) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem eszi jobban mint a többi,csendes és jól fog.

(#71491) EyElEs?! ...a Ghost tetszik nekem.A belinkelt sárvédős sem tűnik rossznak,talán az integrált kormánycsapágy hiányzik.Baj,hogy nincs részletes leírás a felszereltségéről,elhasználtságáról stb.

(#71496) eddie1978...mivel kétlem,hogy a 20" elég lenne 190 fölött,már csak a 22" marad.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#71499) #94477440


#94477440
törölt tag

Na, keresztbe fűztem egy cérnát az első kereken, és ezt az eredményt kaptam.
[link]

Nehezen lehet lefotózni, de szerintem a lényeg látszik. Ha az agy típusjelölése középen van, akkor ahhoz képest 2-3 mm-rel oldalra van a felni, ezért nem állhat középen a villában a kerék.

Erősítsetek meg, hogy jó a szemem, és gondolom egy centrírozással helyrehozható. :R (a szerelő azt mondta 3 napja, hogy az első kerék 2-3mm-rel elvolt csúszva, és korrigálta)

(#71500) Cathfaern válasza IMIIKE1998 (#71473) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak ezt tudom mondani erre:
"Igen az nagy baj, hogy elárasztották az embereket ezekkel a kerékpároknak látszó tárgyakkal. Sikerült vele egyből beépíteni a fejekbe, hogy a bicikli az 20 ezer ft ba kerül.
Van egy aranyos sztorim, lehet már meséltem itt is.. bejött egy idős házaspár, 70 év körüliek. Olcsó egyszerű biciklit szerettek volna, olyasmit mint a régi csepeljük volt. Tehát egy kontrás 28 as valamit. Mutattuk nekik a katalógusban, mert ilyen pont nem volt készleten, hogy tudunk hozni, 60 ezer ft. Na erre ki voltak készülve, hogy nekik nem versenyzésre kell (pont ahogy mondtad..) stb stb..
Mire megkérdeztem, hogy az említett régi csepelt, azt mennyiért vásárolta, anno!? Azt mondja, egy tehenet adott érte!
Óóóóóhóhó mondom nem vagyok tájékozott ilyen témában, de keressünk már rá az internetnet, mennyibe megy most egy tehén, olyan 200-400 ezer ft közt, attól függ milyen meg mekkora. Nem borjút mondott, az 85 ért már van.
Mondom annyi pénzből csodás kerékpárokat tudok mutatni.."

(forrás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.