Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) deicide válasza atok666 (#63837) üzenetére


deicide
veterán

52/15, 50-es pofaszél és emelkedő, ezek kihozzák mindenkiből az állatot. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#63852) r.levente75 válasza ivana (#63849) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet, hogy nem első tulaj, a másodiknak így volt kényelmes?

(#63853) Runner_fxr válasza gergo5991 (#63844) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mint írták, a szélárnyék miatt is tudtál gyorsabb lenni. Szerintem tudnád használni a 19"-et. Ezért érdemes mindig ráülni az adott bringára. Meg az is probléma, hogy nem minden gyártónál azonosak a geometriák, vannak hosszabb vázak, rövidebb vázak adott méreten belül. Én is pont ilyen adottságokkal rendelkezem és vagy az M-es vagy az L-es a kényelmes. Ha kényelmesebbnek érzed a 19"-et, akkor érdemes lehet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#63854) varsam válasza Runner_fxr (#63843) üzenetére


varsam
őstag

köszi :R

Ránéztem a Bergamont oldalára, jól látom hogy a Revox 3, 4 és 5-ös széria az ami nálam kb szóba jöhet? Ilyenek lesznek nálatok? Ha igen, kb milyen árkategóriában lesznek? (a 3-ast láttam csak nálatok)

(#63855) varsam válasza Runner_fxr (#63843) üzenetére


varsam
őstag

még valami:
Nálatok van valamilyen mód próbára? Csak hogy melyik méret az ideális? ~3 métert gurulni adott biciklivel

(#63856) Laox


Laox
aktív tag

Ilyen cudar időben milyen ruházatot javasoltok? Még kezdő vagyok, szép túlsúllyal, MTB-kal tegnapelőtt mentem póló, pulcsi és egy lehelet vékony széldzseki a szél miatt, de persze belefőttem a ruhába. Viszont ha a pulcsit vagy a pólót elhagynám, az már tutira kevés lenne. Ezek a szorulós bringás ruhák meg sportos testalkatra lettek kitalálva, nekem pl. egy olyan szorulós felsőrész kapásból felcsúszna. Van valami megoldás? :)

(#63857) Runner_fxr válasza varsam (#63854) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Úgy emlékszem, hogy ebből a modellből jön: [link]
Viszont csak M és L méret. Elképzelhető, hogy tudunk hozni nagyobb méretet, de a Cube-ot valószínűbbnek tartom, mivel a Cube-ot magyar nagykerből szerezzük be, a Bergamont meg Németországból lesz rendelve. A tapasztalat az, hogy a Bergamont-ból elég macera az utólagos rendelés, azzal lehet számolni amit előrendeltünk. Amelyik bringa itt van az üzletbe azt természetesen ki tudod próbálni, mehetsz vele pár kört a bolt körül, de amit berendelsz azt csak akkor amikor már itt van, tehát azt jól meg kell gondolni.
Ahogy nézem az árakat, 2016-ban a Cube-ot kedvezőbb árakon tudjuk adni mint a Bergamont-ot, egyébként a Bergamont is kiváló, remek 29"-es geoval rendelkezik, nekem is Bergamont bringáim voltak, vannak az elmúlt években és csak jót tudok róluk mondani. A 29"-es is úgy fordul mint egy kisebb kerekű.

(#63858) Pttypang válasza ivana (#63830) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha tulsagosan belenyomjak a pint, akkor lazan elszakadhat igy, ekem is igy szakadt el egyszer, igaz, az csak hatos soron volt, ahhoz valo lanc, de siman bontas utan osszerakasnal tultoltam a pint es egyszeruen nem tartott ugy.

Everybody lies.

(#63859) atok666 válasza deicide (#63851) üzenetére


atok666
őstag

Szamolj utana, mennyit nyernel egy "kis" upgradeval :)

Atok

(#63860) deicide válasza atok666 (#63859) üzenetére


deicide
veterán

Dobogó lett volna akkor valószínűleg, mert amúgy 371W volt az átlag, energiát raktam bele bőven, csak nagy a felületem, buktam minimum 3km/h-t átlagban, az meg akkor a 38.05 helyett 41km/h is lehetett volna a 21km-en. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#63861) dokee78 válasza -=RelakS=- (#63701) üzenetére


dokee78
félisten

Igaz még nem érkezett meg az óra,de el nem bírom képzelni hogyan mérhet pontosan?
Mert gondolom a küllőn sem mindegy hova teszem.

Más:
Kezdődő köldöksérvvel szabad biciklizni?
Meg lesz műtve,de addig is szeretnék tekerni.
Azt gondolom,hogy műtét után egy ideig nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#63862) parkr válasza dokee78 (#63861) üzenetére


parkr
őstag

mindegy, hova rakod, azért kell a kerékméretet (gumi méretet inkább) megadni.
így minden érzékeléskor tudja hogy egyszer fordult körbe a kerék.
elméletileg jobb ha az agyhoz van közelebb mert nagyobb sebességnél nem kell olyan gyorsan érzékelnie.

[ Szerkesztve ]

(#63863) Pttypang válasza dokee78 (#63861) üzenetére


Pttypang
veterán

Miert ne lenne mindegy? A fordulatszam nem valtozik attol, hogy hova teszed a kullon.
Csak a kerek keruletet szorozza a fordulatszammal, nagyjabol ennyi a tortenet. Azt, hogy milyen apro millio tenyezo befolyasolja meg, most hagyjuk, nem fogja megvaltoztatni tulsagosan a kijelzett eredmenyt, ha mondjuk fel bart csokken a kerek nyomasa es ezzel kevesebb lesz a kerulete.

Everybody lies.

(#63864) ivana válasza dokee78 (#63861) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem a sérves kérdéssel fordulj az orvosodhoz. De nem hinném, hogy egy kevés bringázás nagyon ártana. Nekem a lábam műtötték gyalog tud fájni, bringán teljesen jó.

(#63865) rétisün válasza deicide (#63851) üzenetére


rétisün
veterán

belőlem a lajhárt. :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63866) dokee78


dokee78
félisten

parkr Crytec210 ivana :R

(#63867) ígyvanferi válasza atok666 (#63859) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fú, ezért lett csak 20-as átlaga a múltkori 100-as tekerésnek, mert szőrös volt a lábunk és még kesztyű is volt rajtunk.

(#63868) Ramius válasza athomi (#63842) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem ilyen van. Kell hozzá egy combosabb powerbank, mert ez akksi nélküli verzió. Egyébként brutál a fénye, élesben, bicajon még nem teszteltem, mert nem rég jött meg, de lehet vele látni a sötétben, és téged is időben észrevesznek :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#63869) Pttypang válasza ígyvanferi (#63867) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy szal szoros lab es egy par kesztyu volt rajtatok? Az azert kemeny, ilyen idoben ;]

Everybody lies.

(#63870) ígyvanferi válasza Pttypang (#63869) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:D Nem most hétvégén, hanem 16-án. Akkor a 25 fokban kb. elég lett volna annyi. Le is égett a karom, most egy jó irodistához illően mindig 'fehér póló' van rajtam. Hiába no, idén még keveset tudtam a napon lenni.

(#63871) -=RelakS=- válasza parkr (#63862) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Inkább azért kéne az agyhoz közelebb, mert ott a küllő is közelebb van a villához, látja az érzékelő a mágnest.

Gondolj bele, nagyobb sebességnél gyorsabban megy el a mágnes, nagyobb lesz a feszültségváltozás, amit érzékelnie kell.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63872) parkr válasza -=RelakS=- (#63871) üzenetére


parkr
őstag

jobb órákhoz elég erős mágnest adnak, azokkal nincs ilyen gond szerintem (az enyémhez több is járt, alig bírtam őket szétszedni)
modjuk ez villától is függ, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#63873) ivana válasza -=RelakS=- (#63871) üzenetére


ivana
Ármester

Nálam konkrétan a tetejénél van, szűk az outi villa. Így is a másik oldalon van a mágnes.

(#63874) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Előre is elnézést kérek, de ezt a képet itt kell hagynom :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63875) ivana válasza -=RelakS=- (#63874) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy outi váz, hogy sikerült ez, hogy ne törjön el? Melegítés kizárt mert akkor sérült volna a festés...

(#63876) Hasaggymeg válasza Solad (#63822) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát ha te mondod a korcsolyás lábaddal,akkor úgy lehet. ;)

(#63875) ivana...az nem egy rendes bringa. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63877) -=RelakS=- válasza ivana (#63875) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az első tippem fotóbolt lett volna, de ha nem az, simán egy egyedi váz kellene, hogy legyen. Egész egyszerűen nincs az az isten, hogy másként ilyen hosszúak legyenek azok a csövek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63878) bunddog válasza ivana (#63875) üzenetére


bunddog
tag

fake

(#63879) ivana válasza -=RelakS=- (#63877) üzenetére


ivana
Ármester

Jaja mondjuk valószínűleg fotóbolt, fáradt vagyok elsőre nem is gondoltam rá :) Ahol az alsó cső és a bowden találkozik eléggé látszik, mondjuk amúgy egész jó.

(#63880) -=RelakS=- válasza ivana (#63879) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor itt is van még pár fotóbolt :)

Valami művész cangája lesz

még kép

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#63881) Novics


Novics
senior tag

Urak, egy kis megerősítést szeretnék kérni, hogy a 36X24-es középcsapágy leánykori neve az olasz (ITA) menetes, ugye? Nem akarok rosszat venni.

Vettem egy Sturmey Archer hátsó racsnit, és hát... azért az Oceanonak sokkal szebb a hangja, és az olyan kecses, ez meg egy bumfordi izé. De legalább ráment a hátsó agyra. :DD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#63882) athomi válasza Ramius (#63868) üzenetére


athomi
veterán

Számlaképes helyi (Db.) vagy legalább Mo.-i boltból kellene vásárolnom. :D

Jelenleg ilyet használok: [link]
...pontosabban használtam, mert az egyiket megfújták. :DDD

Erről szeretnék előrébb lépni, de nagy, nehéz vagy zavaró lámpát nem szeretnék. Ezért gondoltam a linkelt lámpára, csak nem tudom hogy egyértelmű előrelépés e a láthatóságot illetően.

[ Szerkesztve ]

(#63883) ivana válasza Novics (#63881) üzenetére


ivana
Ármester

Igen az az olasz.

(#63884) Novics válasza ivana (#63883) üzenetére


Novics
senior tag

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#63885) Hasaggymeg válasza athomi (#63882) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát nem lenne nagy előrelépés,az biztos.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63886) Hasaggymeg válasza athomi (#63882) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Legalább egy ilyent előre,hátra meg majdnem mindegyik jó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63887) Ramius válasza athomi (#63882) üzenetére


Ramius
őstag

Akkor kb bármeyik Cateye lámpa, ami neked kell. Csak azok a linkelthez képest 3x annyiba kerülnek.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#63888) bunddog válasza Hasaggymeg (#63886) üzenetére


bunddog
tag

ha már lámpa mars 4.0-hoz van hasonló árban és fényerőben?

(#63889) Pttypang válasza -=RelakS=- (#63871) üzenetére


Pttypang
veterán

De a magnest a lidl oranal pl be lehet forditani, ugy mar mindegy, hova teszed :P

Everybody lies.

(#63890) maximilian4 válasza maximilian4 (#63833) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem hiszem el h senki. Rendelném azt a kiba**ott agyat és nem vagyok benne biztos hogy jó lesz-e a 10mm-es gorszár.

Maxi

(#63891) Hasaggymeg válasza maximilian4 (#63890) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Írj egyenesen Lasalinak privátban.Ha ő sem tudja,akkor senki.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#63892) zoli03 válasza maximilian4 (#63890) üzenetére


zoli03
őstag

Mi lenne, ha kivennéd a kereket és megmérnéd, ahelyett, hogy arra vársz, hogy valaki írjon neked (a fórumon valószínűleg nincs/nem is volt másnak ilyen váza, ilyen infót neten se nagyon találni)?

[ Szerkesztve ]

(#63893) Because válasza zoli03 (#63892) üzenetére


Because
őstag

(#63894) maximilian4 válasza zoli03 (#63892) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindegy, mostmár megoldódott.
Egyébként vicces, hogy nem tűnte fel senkinek hogy hülyeséget kérdeztem. :D
Én azt hittem , hogy az első és a hátsó agy is 9mm-es, de ez nem igaz. Mert a legtöbb bicajban általában az első (gyorszáras) agy 9mm, viszont a hátsó 10mm. Ahogy az enyémben is. Szóval jelenleg is a hátsóba 10mm-es gyorzár van, így egyértelmű, hogy jó lesz az agy is amit kinéztem.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#63895) rétisün válasza Because (#63893) üzenetére


rétisün
veterán

és ebből tudni fogja, jó-e a 10-es gyorszár a vázhoz/villához? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#63896) Because válasza rétisün (#63895) üzenetére


Because
őstag

csak a vázához kellett neki, amin pedig semmi extrának nem kell megfelelni az ő esetében, de ha én rá tudok keresni akkor ő is, mint ahogy felettünk ez látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#63897) fpeter07 válasza dokee78 (#63787) üzenetére


fpeter07
veterán

Stravánál a prémium mit jelent? Ad annyi pluszt, hogy érdemes legyen befizetni rá?

(#63898) maximilian4 válasza Because (#63896) üzenetére


maximilian4
addikt

Nem értem miről beszélsz. Mi kellett nekem csak a vázhoz? Szerintem érthetően leírtam mit szeretnék megtudni, amire magamtól rá is jöttem, viszont az ilyen félmondatokból semmit nem érteni. Belinkeltél egy guglis dolgot, de választ te sem tudtál adni, mivel rá sem jöttél azokból. Nem is csodálom, mert ha még megnyitottad volna a keresett dologra kijött találatokat, akkor kb olyanokat kaptál volna, hogy: (magyarra lefordítva):
pl egyik válasz: 9 mm-es tengely között és 10 mm-es tengely között 1 mm a különbség. Húha, előrébb kerültem a megoldáshoz.
De az nem jutott az eszedbe, hogy a hátsó tengelyek eleve 10 mm-esek. Pedig ennyi lett volna a válasz.

Maxi

(#63899) szjoci válasza maximilian4 (#63898) üzenetére


szjoci
őstag

Itt a gyorszár vastagsága miatt vannak félreértések, 135mm széles papucstávos gyorszáras hátsó agyak tengelyei 10mm átmérőjűek, és 5mm átmérőjű gyorszár kell bele. Az alábbi képen a legalsó. A felette lévők (QR10 és QR15) már átütősek szerintem, és valóban 10 és 15mm átmérőjűek. De az is lehet hogy hülyeséget beszélek :B

[ Szerkesztve ]

(#63900) Hasaggymeg válasza ígyvanferi (#63867) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a homlokod erősen a stucninak szorítod akár 20,01 is lehetett volna a vége. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.