Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Jorus válasza Vasinger! (#5639) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pedig milyen mák lett volna, ha ő meg 25.4-es Ritchey-t vett volna az OS stucniba. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5652) Vasinger! válasza Jorus (#5651) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Minden probléma megoldódott volna :D

(#5653) rétisün


rétisün
veterán

akkor tehát most szombaton tuti nem lesz zánka-menet, igaz?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5654) belaazallat válasza rétisün (#5653) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem úgy néz ki a dolog, max ketten mennénk, ha mennénk.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5655) fpeter07


fpeter07
veterán

Most, hogy így belejöttem a túrázásba, mehetnék egy Fertő-tó kört is. ;]

(#5656) cekkk


cekkk
veterán

Felmentünk végül, kétszer álltunk meg egyszer az elején aztán meg amikor picit lemaradt barátnőm. Végül ilyen város nézős túrázgatós biciklizés lett .
A Boráros téren majdnem elütöttem egy kutyát már a kerekem alatt volt épp nem mentem át a gerincén, nem a kutyát szidom hanem a hülye gazdáját, hogy egy ilyen hülye kutyát miért enged el a pórázról, főleg ha látja, hogy ott biciklisek közlekednek. :W

Összességében jó volt :DDD

Olyat vettünk észre barátnőm biciklijénél, hogy ha erősebben terheli akkor a váltó elkezd magától váltani vagy olyan mintha szalajtana, ez mitől lehet?

(#5657) Zebu


Zebu
addikt

Megvolt a Balaton kör Lsebestyén kollégával :) Ezúttal is köszönet, hogy tartotta velem a tempót :)

Azt hiszem nyerget cserélek. Párszor éreztem ,hogy zsibbad az alsó fertályam, pedig elég jó betétes nadrágom van. :) Selle SMP-t használ valaki? Fizik arione-t? Hmmm nemtom milyet probálgassak outira. A súlyom kicsit sok, 85kg ezt figyelembe kell venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5658) Szakbarbár válasza Teasüti (#5615) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

A dorogi Lidl-ből én hoztam el az utolsó darabot, ott már ne keressen senki. :P
A teszt nálam is hasonló eredményt hozott: ennyi pénzt bőven megért az óra, pontos, de nem biztos hogy tartós lesz. Idővel kiderül. A kormányra szerelhető tartó nálam nem használható.
Az elektromos zavarokra szerintem annyira nem érzékeny, a bicikliút mellett végig megy a 20 KV-os vezeték és nem tapasztaltam semmilyen rendellenes működésre utaló jelet.
A funkcióváltást is működik, legalábbis amikor elkezdtem nyomkodni menet közben és visszatértem a pulzusméréshez, megvoltak az addigi adatok (átlag, max, min pulzus) és az edzési idő sem nullázódott le.
Viszont rájöttem, hogy mennyire edzetlen vagyok.
Nyugalmi pulzus 55-60. Előszedem a biciklit a kamrából: 90, ráülök: 100. :DDD Elkezdek kényelmesen tekerni: 120. 25 km/h-ás sebességnél van 130-as pulzusom, 30-32 km/h-nál már 170-180 között jár valahol. A legtöbb amit mutatott az 191 volt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#5659) rétisün válasza fpeter07 (#5655) üzenetére


rétisün
veterán

oké, szombat megfelel? :DDD

(#5654) belaazallat: rendben, akkor fertő-tóra megyek fpeterrel :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5660) fpeter07 válasza Zebu (#5657) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem hét óra tekerés után nincs az a nyereg, ami ne fájna.

(#5661) jaris válasza Zebu (#5657) üzenetére


jaris
csendes tag

:R jó időt mentetek

(#5662) concret_hp


concret_hp
addikt

muddyfox az mond valakinek valamit? [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5663) Revolit válasza Szakbarbár (#5658) üzenetére


Revolit
senior tag

Nekem még sose volt pulzusmérőm, én is vettem ma, szintén utolsó darabot reggel fél9-kor!!! :D

Munkahelyen kipróbáltam, irodában, légkondival, székben ülve 58 :)
Hazajöttem, nuku légkondi, kipróbáltam, 80 :P ...
Mondom teszteljük, menjünk futni... beöltöztem, pánt felcsatol, óra bekapcs, pulzus 90, mondom ajjaj :D
Na, elkocogtam pályáig, pulzus 140-150, mondom ne mááá... elkezdtem futni, és beállt olyan 165-re... elég gáz, nem futottam gyorsan, én ezt kényelmes tempónak mondanám (eddig óra nélkül azt hittem ez a laza tempóm :S ) Na mondom egy kis intervall, 50m gyalog 100m kocogás 50m erős futás és 100m sprint, elsőre ~190 sprint végén, másodszorra elkezdett scipogni jelezvén a 99%-os határt, nézem, 196... pff, hülye vagyok a pulzus számokhoz, mert sose használtam, de 195 a max pulzusom, nem kellett volna elájulnom vagy valami 196-nál, vagy rosszul mér azért kicsit az óra? :)

(#5664) lukaszokni válasza pengemetal (#5601) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

nem kovetett egy kattogos, zorgos biciklis a kelenhegyi vegeig? :DDD
multkor megfogtam egy draga outist (campa, vagy ilyesmi, elfelejtettem), es tudtam tartani vele a tempot, egesz meglepodtem magamon. vagy csak o pihengetett. :D
persze elfelejtettem trackelni...

mAtx4ever!

(#5665) stracker06 válasza lukaszokni (#5664) üzenetére


stracker06
aktív tag

Öröm! (muszáj megosztanom veletek :DDD ): tegnapi bicajozásom során jött velem szembe egy ürge, újnak, vagy újszerűnek tűnő, modern trekkinggel. Nyiszogott (tudjátok, mikor nincs elegendő kenés) és kattogott is egy kicsit a lánca. Ezzel szemben jöttem én, a kb. 30 éves outimmal, néma csendben. EZ, az egyik kedvenc pillanatom! :B :DD

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#5666) Vasinger! válasza Revolit (#5663) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem ez mehet simán on-ba. :K

Valaki aki tapasztalt és ért ehhez, az fel tudná világosítani a sok újdonsült pulzusmérős emberkét, hogy hogyan is kéne használni az órát? Az értékekből milyen következtetést kell levonni? stb.

(#5667) Zebu válasza fpeter07 (#5660) üzenetére


Zebu
addikt

Gondolod? Pedig bízom a csodában :)

jaris: köszi!

Vasinger!: futanet oldalon írnak erről! Kell min. és max pulzus. Majd ezután meglesznek a tartományaid különböző edzés módszerekhez! Hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5668) Zebu válasza Vasinger! (#5666) üzenetére


Zebu
addikt

(#5669) zoli03 válasza Revolit (#5663) üzenetére


zoli03
őstag

Amit az óra kiszámol, az csak egy átlagos maximum pulzus. Valakinek több, valakinek kevesebb. Érdemes megmérni, mert ha még így se lesz teljesen pontos (nem biztos, hogy az ténylegesen a maximum pulzusod), akkor is pontosabbak lesznek az ezzel számolt tartományok, mint amit az óra beállít magának automatikusan.

(#5670) fi:zi'k válasza Vasinger! (#5666) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

El kell menni egy terhelés vizsgálatra és ott megmondják a személyre szabott értékeket. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5671) Revolit válasza zoli03 (#5669) üzenetére


Revolit
senior tag

Az óra a szokásos "220-életkor" képletet alkalmazza. De szerintem nekem ez nem stimmel. E képlet alapján 195, de második sprint után 197 volt úgy, hogy nem akartam meghalni, de azért már éreztem a fejemben is hogy gyorsabban ver a szívem :) De nem kapkodtam levegő után, bár szép nagyokat lélegeztem, de egyenletesen, kontrolláltan. A cikkben említett (amit Zebu kolléga linkelt) mérést majd kipróbálom (emelkedőn felfutó módszer).

[ Szerkesztve ]

(#5672) t-bali3 válasza dqdb (#5638) üzenetére


t-bali3
senior tag

Áh még egyelőre jó a domb nekem. Holnap este bepróbálom a Citadellát aztán ha jól sikerül kitűzöm célül a Hármashatár hegyet :)
Egyébként az órám 300 feletti szinteket számol össze a 2x vár + Árpád híd, Margit híd útvonalon. Így miután baromi közel van a hegy az Árpád hídhoz, ahonnan indulok, jó kis rövid, de velős edzés lesz.

Egyébként eddig egy fogaskerekű-Normafa útvonalról győzködött az öregem, de azt most háttérbe tolom.

(#5673) Cathfaern válasza Zebu (#5657) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Selle SMP Trk-m van, én is 85kg vagyok, múlt vasárnap mentem vele 118km-t, ami nekem ~5,5 óra nyeregben töltött időt jelentetett :B Semmi fájdalom vagy zsibbadás nem volt. Trk amúgy picit furán fest outin, de ha rajta ülök úgysem látom :)

(#5674) Zebu válasza Cathfaern (#5673) üzenetére


Zebu
addikt

Ez biztató! Elhozok egyet kipróbálni. Bringaboltban Fizik arianne-t mondott az ember,hogy neki az a legjobb é nézzem meg, hogy a touron is ezt a termék családot használják. SMP-t nem...

(#5675) feka007


feka007
nagyúr

Ezen a képen, ha a bringaúton megyek, akkor hogyan van a KRESZ? Ez egy rendes útkereszteződésnek minősül, tehát ha jobbról jövök, akkor elsőbbséget kell adniuk a kocsiknak nekem?

(#5676) fi:zi'k válasza Zebu (#5674) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert azt rakják a seggük alá. Szó szerint. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5677) concret_hp válasza feka007 (#5675) üzenetére


concret_hp
addikt

tippből elsöbbséged van, mert egyenesen haladsz, az autós meg kanyarodik. gyakorlatilag azért jobb ha figyelsz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5678) Mr X válasza feka007 (#5675) üzenetére


Mr X
veterán

Akár tévedhetek is, régen voltam már KRESZ oktatáson, de nekem úgy rémlik, hogy ebben az esetben a kerékpárúton közlekedő van védelem alatt, ergo elsőbbséget kell kapnia.

(#5679) concret_hp


concret_hp
addikt

bukósisak vételnél mire kell figyelni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5680) belaazallat válasza feka007 (#5675) üzenetére


belaazallat
addikt

Jobbról és balról érkezve is elsőbbséged van, mivel kijelölt kerékpárúton haladsz, ami védett útnak számít.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#5681) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

30 e Ft kornyeken létezik akar használatban is jó minőségű ferfi cross bringa?
19-est keresgélek.
Vagy mi a belépő szintű bringa etéren?

[ Szerkesztve ]

(#5682) cekkk válasza cekkk (#5656) üzenetére


cekkk
veterán

Olyat vettünk észre barátnőm biciklijénél, hogy ha erősebben terheli akkor a váltó elkezd magától váltani vagy olyan mintha szalajtana, ez mitől lehet?

Erre valaki valami okosat tud mondani nekem? :R

(#5683) Zebu válasza cekkk (#5682) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem akkor csinált ilyet amikor rátettem az új láncot a kopott hátsó fogassorra...

(#5684) Manitou válasza cekkk (#5682) üzenetére


Manitou
addikt

Meg van nyúlva a lánc.

(#5685) Doki-HUN1978 válasza bigdady (#5681) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha használtat szeretnél, akkor 60-70 ezer a belépő szint.

Újonnan pedig 130-150 ezer alatt nem érdemes keresgélni.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#5686) cekkk


cekkk
veterán

Köszi nektek a választ! :R

Ilyen estben mit érdemes csinálni, kivenni esetleg pár szemet vagy új láncot vegyünk?

(#5687) Zebu válasza cekkk (#5686) üzenetére


Zebu
addikt

Uj lánc és valszleg fogassor is.

(#5688) cekkk válasza Zebu (#5687) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor sajnos csak nem jó vétel volt ez bicikli :W :O

(#5689) Kashim válasza cekkk (#5688) üzenetére


Kashim
őstag

Azért ennyi alapján nem biztos, hogy lánc vagy a fogaskoszorú a ludas... Lehet szimplán nincs jól beállítva a hátsó váltó és a fogak közé áll. Laza tekerésnél nem ugrik le, de ha meghajtja az ember akkor ugrálhat a kettő között. Nekem is volt ilyen mikor meghúztam a váltót erősebben, tényleg sokszor millimétereken múlik az ilyesmi. Vagy tipikus eset, ha nem passzol a fogassor a váltóhoz. (9 vs 10, 8 vs 9 sebesség) Ez utóbbi mondjuk mindenképp csere.

Nem tudom milyen hátsó váltó van azon a cangán, de a legtöbbet egy kis csavarhúzóval 5-10 perc alatt be lehet lőni. Szerintem fektesd fel a bringát és nézz rá, elég könnyen látni a hibát, ha szemből/hátulról ránézel a váltó és a fogaskoszorú helyzetére hajtás közben. Váltogasd fel szép sorban miközben hajtod, lehet, hogy csak a 2. vagy 3. fokozatnál kezd kijönni a különbség és csúszik el a pozíció. Ha laza a bowden lehet azon is kell húzni, vagy finomszabályozni a váltón, ha van rajt olyan kis tekerő.

Persze ettől függetlenül fenn áll az esélye annak is amit a többiek mondtak, de szerintem előbb vizsgáljunk meg mindent aztán cseréljünk, nem olcsó dolog egy egész váltó vagy hajtásrendszert lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#5690) Zebu válasza Kashim (#5689) üzenetére


Zebu
addikt

Jogos. A váltót érdemes leellenőrizni először.

(#5691) Teasüti válasza Szakbarbár (#5658) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem te vagy edzetlen sztem, ha nem egy fotelben ülünk és coach potato-t játszunk, akkor bizony nem 40-50-60 az a "nyugalmi" pulzus. :P
Nekem elég nagy kihívást jelentett, hogy 130 alatt tartsam a pulzusomat, erőkifejtés nélkül kellett tekernem, amiből csak 15-20 közötti sebességre futotta síkon. :(
Nem is gondoltam volna, h a pulzus ilyen hektikusan változik.
Egyetlen fordulatra belelépek a pedálba izomból és máris megugrik egy tízest.
Kemény 1%-os emelkedőn, amikor még nem váltok vissza, csak egy kicsi erőt rakok bele, máris megugrik.

(#5692) cekkk válasza Kashim (#5689) üzenetére


cekkk
veterán

Kérem pesti tetszik lenni? :D Ha igen és van 5-10 perc szabad ideje akkor ha erre fele járnál a 9. ker Mester utca környékén akkor ha segítenél picit megköszönném :D

Egy Deore XT váltó van rajta és 7 sebességes elméletileg :U

(#5693) Teasüti válasza Revolit (#5671) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez csak egy névleges érték, csak tájékoztató jellegű. Ettől egyrészt az egyéni max pulzus simán eltérhet, másrészt a szíved elég jól tolerálja a rövid ideig tartó túlterheléseket is.

Meg most olvasom a linkelt cikkben, hogy a futáskor és biciklizéskor (úszáskor) eltérnek a max pulzusok.
Nem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#5694) Kashim válasza cekkk (#5692) üzenetére


Kashim
őstag

Szívesen segítenék, de sajna 150 km van BP és köztem. :(

(#5695) deicide válasza Teasüti (#5691) üzenetére


deicide
veterán

Biztos életkor függő is, nem tudom Ti hány évesek vagytok, nekem ébredéskor 39-40 a pulzusom, a maximum, amit a mérőn láttam 175 volt (emelkedőn kifulladásig), 30-as átlaghoz kb 125-ös átlagpulzus társul, 32km/h-nál pedig az átlag 135 környékén van. De ez azért lehet egyrészt, mert 37 éves múltam, másrészt a sok terheléstől a szív megerősödik és kevesebb pumpálással is elég vért tud szállítani.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5696) cekkk válasza Kashim (#5694) üzenetére


cekkk
veterán

:O

Váltót még soha nem állítottam be így egyedül nem merek neki kezdeni :D

[ Szerkesztve ]

(#5697) Zebu válasza Teasüti (#5691) üzenetére


Zebu
addikt

130 alatt tartani? Az nagyon alacsony... Miért?

Egy normál aerob edzés mondjuk nálam 188-cas max pulzussal és 43 körüli nyugalmival valahol 150 és 165 között van. Rövid ideig lehet a felső tartományt is használni, de hosszabb ideig nem ajánlott.

Az tény, hogy én is csak számoltam a max pulzust, a minimumot megmértem, de szerintem alacsonyabb lenne most már. A pontossághoz egy vizsgálat kell.

Egyik cimborámnak 190 körül lenne számolással a max. Mégis 210-ig vígan felviszi ha kell és nem készül ki. Na ő a kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#5698) deicide válasza Zebu (#5697) üzenetére


deicide
veterán

210 :Y Hát, nem vagyunk egyformák.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5699) Teasüti válasza Zebu (#5697) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem edzés volt, hanem csak közlekedés.
Ezért a a regeneráló edzés pulzustartományát vettem célba, ami 127-nél tetőzött az óra szerint.
Nem áll messze tőlem a dinamizmus a hétköznapi közlekedésben sem, szóval elég nehéz volt nyugalomra inteni magam. ;]

(#5695) deicide
És milyen pedálfordulattal mész?
Én amióta van CAD mérőm döbbentem rá, hogy nálam a hétköznapi közlekedés a 90-es cad, és ha igazán ki akarok lépni, akkor 110-es fordulattal tekerek, vagy akár pörgősebben is rövid ideig.
Balaton körúton nekem a 28-as tempó mellé a montin 110-es cad társult és ezt több, mint egy órán keresztül tartottam a legvégén.
24 vagyok amúgy, nálam még normális a magas pulzus. :)
A nyugalmimat sosem mértem tekintve, hogy én eddig a nyugalmira azt hittem akkor kell mérni, amikor nyugodt vagyok. :DDD Egy helyben ülve nap közben és relaxálva 50 körülire is lemegyek, de ébredéskorit még nem mértem.

[ Szerkesztve ]

(#5700) fpeter07 válasza Manitou (#5684) üzenetére


fpeter07
veterán

Vagy meg van nyúlva a bovden. Kicsit után kell állítani a váltónál. Vagy lehet kísérletezgetni a váltókarnál lévő finombeállítással is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.