Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sherlock82


sherlock82
senior tag

i7után minőségi váltás lenne, de inkább akkor a Mini. :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

túl nagy, túl nehéz, kilóg a kamera a hátsó síkból.
Ráadásul ez az erőltetés, hogy az ios mennyire gyors, fluid, stb. Átverés. Nem gyors, sőt. Biztos _lehetne_ gyors, de minden animálva van, mindig várni kell az animációkra. Szörnyen dühítő, hogy ez kikapcsolhatatlan. Igen, csodálatosan szép, gyönyörű ikonok, meseszép átmenetek, de őrjítően lassan. Gondolom USA igényekre lett készítve, de azért nem hiszem, hogy ott is tökkelütött bemattult hülye az összes ember, ugye?

(#3) mad823


mad823
őstag

Megéri az árát. :DDD Jó, hogy nem azt mondjuk, hogy időtálló befektetés. :))

(#4) syIex válasza Krugszvele (#2) üzenetére


syIex
veterán

Lassan?
Szó szerint minden hozzá értő azt mondja, hogy az iOS 60 Hz a legfliudabb ami létezik. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#5) tibcsi0407 válasza Krugszvele (#2) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát, aki iOS-t használ az csak tökkelütött és bemattult lehet. Ok. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#6) <Adamsky> válasza Krugszvele (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... túl nagy, túl nehéz ... "
Láttál te mostanában Android-os telefont? :F

" ... kilóg a kamera a hátsó síkból ... "
... még 1× megkérdezhetném ugyanazt, de csak annyit mondok, hogy szerintem nézz szét inkább, hogy mostanában más gyártóknál milyen kamera dudorok vannak.

Viszolygok az almától, de bármikor mikor felvetődik bennem új telefon vásárlása, oda lyukadok ki, hogy muszáj lesz szifont vegyek, mert a droid-os gyártók nem képesek "kis" készüléket gyártani.
Még nem olvastam a tesztet, de most az előbbiek fényében el fogom olvasni, mert vagy ez - vagy ha lesz mini - elég esélyes.

(#8) Essentials válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Essentials
aktív tag

"Túl nagy, túl nehéz"
Hány csúcsmobil van a piacon, ami kisebb mint ez? És hány olyan, ami könnyebb mint ez?

"Kilóg a kamera a hátsó síkból"
Melyik csúcstelefon kamerája nem lóg ki a hátsó sikből?

"Minden animálva van, dühítő"
Ezt úgy hívják hogy iOS, és már akkor ilyen volt, amikor az android rendszer nem létezett csak a tervező asztalon. Gondolod hogy erre problémaként tekint bárki aki tervezi, és bárki aki használja?

"Gondolom USA igényekre lett készítve"

Akkor nekem például USA igényem van. De a 120e Ft felett okostelefont vásárló emberek 57%-ának is USA igénye lehet, mert ez az árszabás felett minden második telefon ilyen típusú. A $800 dollár felett eladott telefonok pedig 75%-a ilyen típusú.

Szerinted ezek az emberek mind tökkelütöttek, és mind amerikaiak? :U

Érthető az is hogy neked nem tetszik, biztos sokan vannak így ezzel, ami rendben is van. De ne tegyünk úgy mintha ez nem egy hangos kisebbség lenne az okostelefonra 120e Ft-nál többet áldozni hajlandók táborából, mert ez az árszint felett a vásárlók többsége mégis inkább "tökkelütött".

[ Szerkesztve ]

(#9) Tuomas


Tuomas
addikt

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy cirka 15 év android használat után itt az idő, hogy Iphone-ra váltsak. :U

We were here

(#10) mrThomi


mrThomi
őstag

Ez egy egyéni vélemény lesz most, de szerintem az a noccs csúnyább mint az előző. Néztem élőbe és hát hmmm...Lefele jobban belelóg a kijelzőbe már majdnem pixel 3xl ocsmányság. Tehát ez a kisebb lett a noccs kifejezés én jobban meggondolnám hogy helytálló e. És apropó hely.... legalabb egy nyamvadt akku százalék odaférhetett volna.
Szerintem 12 szériások nem rohannak megvenni, ha csak a 120hz-re nem áll a cerka. Neztem ezt is elöbe es nekem egy samsung a52s 5g fluidabbnak tünik. Jo igaz az apple lemehet 10hz-re is de nekem a menübe valo boklaszas alatt is meg meg röccent.(bar ez lehet inkabb szoftverfrissites)
Rendszer már 14 éve ugyan az. Alulra még mindig nem sikerúlt megcsinalni hogy 5 ikont lehessen odabiggyeszteni pedig az os mar a 15-nel jar.
13 pro max meg mindig nelkülözi a jo zoomkamerat, ezek is a makroval szorakoznak.
Jöhetne már lassan valami igazán átütő mert ez a több nekem évröl évre inkább kevesebb.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 White

(#11) Razzul válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Razzul
senior tag

"Nem gyors, sőt. Biztos _lehetne_ gyors, de minden animálva van, mindig várni kell az animációkra. Szörnyen dühítő, hogy ez kikapcsolhatatlan."

Az animációkat ki lehet kapcsolni.

Settings > Accessibility > Motion > Reduce Motion

(#12) kano


kano
nagyúr

Uhh, ez hogy néz ki? Ekkora notch-ot miért kell használni? Ja, hogy majd az iP16-nál bevezessük az óriási, forradalmi kamera lyukat. És mindezt olyan fél milláért. Nagyszerű....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13) Essentials válasza mrThomi (#10) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ahogy írtad, ez az egyéni véleményed, és te ezt látod meg az Apple rendszereiben, ami OK.

Viszont ha 14 éve ez a véleményed, akkor miért nem mindegy számodra hogy nem jön az általad elvárt "igazán átütő szoftver"? Nincs elég átütő megoldás a piacon a tucatszámra választható OS forkból? :) Gondolod hogy esélyes hogy alapjaiban változik az iOS, ha kezdetektől ugyanaz az alap vízió? Nem igazán az, úgyhogy eztán is a "maradék" 1200 féle telefon alternatívából fogsz tudni csemegézni. Valószínűleg pont elég a választék. LoL

[ Szerkesztve ]

(#14) syIex válasza kano (#12) üzenetére


syIex
veterán

Face ID-ra googlizz rá. Olcsóbb, mint bármelyik Androidos társa, miről beszélünk? :F

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#15) #86564352


#86564352
törölt tag

Én sem értem, hogy a kisebb notch nagyobb fülek kijelző területtel miért nem kezdtek valamit szoftver oldalról. Elférne plusz állapot ikon pl. néma üzemmód kijelzése, ne csak oldalt a kapcsolót kelljen figyelni. Az akku % állandó kijelzése szerintem annyira nem hiányosság, amikor egy napot kemény használattal is kibír, és 20%-nál egyébként is feldobja a figyelmeztetést, vagy shortcutban lehet csinálni kívánt %-nál értesítést vagy low power módot.
Az 1mm jobban lelógó notch pedig lehet pont beleér videókba? Vagy a feljebb került hangszóró nem furcsa telefonáláskor? "Rosszul fogod" - Steve Jobs :) Szóval szerintem sokra nem mentek a kisebb notch-csal.

A mini cikkében és itt is furcsállom az átlós kamera megjegyzéseket, azért nem kizárólag esztétikai okból történt, hogy rögtön látni lehessen az elrendezésből ez 13 és nem 12. Hanem a 13 és 13 mini is megkapta a 12 Pro Max kamerájából a sensor-shift optical image stabilization funkciót, ennek kell fizikai hely és azért átlósan fér el. Keynote-on említették.

ProMotion hiánya ebből nekem nem csalódás, mert amilyen mennyiségben adnak el iPhone-t, talán nem is lett volna annyi szükséges panel, de ha mégis gondoltam először csak a Pro készülékek kiváltsága lesz. Szerencsére nekem a 60 Hz-cel sincs gondom. Sőt, LCD-OLED közt sem dőlök a kardomba, látom a különbséget, de két nap hozzászokni bármelyikhez amilyet éppen használ az ember. Aminek örülök Pro feature nem szivárgott le a normál és mini szintre, az a fényes acélkeret, az valami rettenet ujjlenyomat és maszatmágnes és nehezít.

A méret megszokásnál érzem a különbséget, megszokható ez a "normál" iPhone méret, de akárhányszor kézbe vettem egy minit, rögtön éreztem az az igazi formára és súlyra. Kompromisszum kérdése: kompakt méret egykezes használat -> mini
kicsit nagyobb kijelző és akku a fontosabb -> sima

#2
reduce motion opciót bekapcsolod ha zavarnak az animációk

[ Szerkesztve ]

(#16) bmakszim válasza Krugszvele (#2) üzenetére


bmakszim
senior tag

"túl nagy, túl nehéz"
Ott a mini.

"minden animálva van, mindig várni kell az animációkra. Szörnyen dühítő, hogy ez kikapcsolhatatlan"
Már írták, de ki lehet kapcsolni. Már a 3GS-emben is ki tudtam. És nem lesz tőle lassabb.

nem hiszem, hogy ott is tökkelütött bemattult hülye az összes ember, ugye?
Ez csak valami önreflexióból származó hibás következtetés nálad, nyugi. :D

(#17) hemaka válasza Krugszvele (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

"őrjítően lassan" :DDD

(#18) mrThomi válasza Essentials (#13) üzenetére


mrThomi
őstag

Hasznaltam 5, 7, 8 plus, 11pro, most pedig egy XS-t, de nem erzem a kesztetest hogy fel milkat kivagjak az ablakon egy uj 13 pro maxert peldaul, de ez penztarca fuggo. 1 hete elövettem a regi 7-est es az is teljesen gyors, igaz a ram baromi keves, de hat na idejet mult. Ezt ki is felejtettem hogy az uj szeriaba is "csak" 6gb ram van ami igaz elegendo az ios rendszernek, de 4-nel peldaul, mar zarogatja be a dolgokat rendesen.
En amire szamitok hogy jovore egy nagyot lepnek elore vegre, mint designba mint szoftveres teren es nem erre a hulye biztonsagi jatekra mennek ra mindig.

Mindket rendszert, tehat androidot is hasznalok. El kell fogadni hogy az iphone olyan amilyen, de szerintem ezek mind olyan dolgok amit a droid mar evekkel ezelott meglepett, at lehetne venni par dolgot, illetve legalabb opciokent be lehetne tenni hogy ki hova hany appot tesz. Rendesen megnövelne a felhasznaloi elmeny, illetve a nagy pro maxok esetben egy kezes hasznalat eseten is baratibb lenne. Testreszabhatosag sajnos 14 eve sokat nem valtozott, ha a widgeteket nem nezzuk.
A face id is szerintem lassan idejet mult, bar jol mukodik ez ketsegtelen, de egy oldalfekvos feloldasra mar az X ota varnak az emberek. Nem hallgatja az apple a felhasznaloi velemenyeket ? Szerintem teknikai akadalya nem lenne a forditott feloldasnak, esetleg biztonsagi ?

Mindenkinek termeszetesen mas a fehasznaloi szokasa, nem is ebbe akartam belekotni, csak sajnalatos az en szempontombol. Ennek ellenere vannak otthon elfekvöbe apple cuccok, de egy droidos telefonnal sokkal szabadabban erzem magam.

OnePlus 12 White

(#19) Essentials válasza mrThomi (#18) üzenetére


Essentials
aktív tag

"En amire szamitok hogy jovore egy nagyot lepnek elore vegre, mint designba mint szoftveres teren es nem erre a hulye biztonsagi jatekra mennek ra mindig."

Azt elárulod, hogy mire alapozod ezt a számítást? De most komolyan, lásd már a fától az erdőt! :D Egy olyan cég, ami saját elmondásod alapján keveset változtat évről évre a szoftveren, és a hardveren, ami totál igaz, hiszen az Apple ebben hisz, a csiszolgatásban, ez a vízió a telefonok terén is, akkor miért látsz bármi esélyt is valamiféle varázsütésre eleobják mindezt? Ez egy őket eddig sokszorosan visszaigazoló üzleti modell. Ennek semmi, de semmi értelme.

Akkor sem ha valakik szerint Steve Jobs 10 éve minden nap körkörösen forog a sírjában. Nincs értelme tőlük teljesen más szemléletet, vagy nagy ugrásokat várni, az Apple ilyen. És ilyen volt 15 éve, meg ilyen most is, és jövőre, meg 2023-ban is ilyen lesz. És beválik nekik, hiszen a vásárlók folyamatosan visszaigazolják őket azzal, hogy náluk költik el a sok pénzüket leginkább, nem a Samsungnál, nem a Xiaominál, stb.

"Nem hallgatja az apple a felhasznaloi velemenyeket ?"
Volt olyan, amikor igen? Az vagy véletlen egybeesés volt, vagy fenyegette az üzletmenetet a dolog. Az Apple nem az a cég, ami felhasználói visszajelzések alapján fejleszt, és sosem volt az. Ahogy fentebb írtam, soha nem is lesz ilyen. Anno még Steve Jobsnak volt olyan aranyköpése hogy nem hallgathatod meg a vásárlók igényeit, mert mire teljesítenéd, már mást akarnak majd. Vagy valami ilyesmi.. A cég azóta is ugyanígy működik, és így fog. Igazából totál felesleges volt felhalmoznod Apple kütyüket hogy egy fiókban tartsd őket arra várva, hogy majd egy szép napon alapjaiban alakul át rajtuk a szoftver.

Ne legyenek hiú ábrándjaid a céggel kapcsolatban, úgy csalódnod sem kell majd évről-évre a szoftveres, és hardveres bemutatók idején! :R

[ Szerkesztve ]

(#20) mad823 válasza Razzul (#11) üzenetére


mad823
őstag

Ez nem kikapcsolás, hanem mozgás jellegű áttűnés helyett crossfade. De időben kb. ugyanannyi.

(#21) mrThomi válasza Essentials (#19) üzenetére


mrThomi
őstag

Ha olvasod evrol evre a beharagozasokat akkor lathatod hogy nem csak en hanem ujsagirok, szivarogtatok, lelkes rajongok mindig tobbet varnanak, mint designba mint minden teren, es a nagyobb ugrast jovore josoljak.

Az hogy hasznaltam nem jelenti azt hogy meg is tartottam oket, valamit csak kolcsonbe vagy tesztelgetesre kaptam, hogy esetleg megerne e hosszabb tavon hasznalni. Eddig meg soha nem mentem be egy apple storeba vagy MM-be es vettem iphone-t es az elmondott dolgaid alapjan valszeg ez meg nagyon sokaig igy is lesz, ezert is irtam hogy nincs meg a kep hogy bemegyek es kihozok egy akarmilyen apple cuccot. Az orajuk elott viszont emelem kalapom.

Viszont ne felejtsuk el hogy nagyon gyorsan valtozik a vilag, a tech cuccok fejlodese es egyszer el kell jonnie annak a pillanatnak hogy az apple-nek egy nagyot kell lepnie elore kulonben nagyon lemaradnak. De ertem en azt is ha szarnak a vilagra es menek a maguk fejuk utan.

Hidd el nem en vagyok az egyetlen aki ezen agyal

OnePlus 12 White

(#22) aujjobba válasza mrThomi (#21) üzenetére


aujjobba
addikt

Szoftverben leptek most elore privacy teren leginkabb.
Beepitett VPN(szeruseg) lett (a voda mar szolt hogy erdemes lenne kikapcsolni, mert nem latjak milyen adatforgalmam van igy nem tudjak nyujtani az ingyenfacebook lehetoseget), eldobhato iCloud email cimeket tudok generaltatni regisztraciokhoz, letilthato alkalmazasszintu kovetes, stb.
Kameras fejlesztesek, ugymint DolbyVision, adaptiv fokusz a videoknal egyes emberekre befokuszal (utolag is szerkeszthetoen!), ezt se igazan nyujtja mas gyarto.

Gondolom par even belul meglepik a hajlithato kijelzot es a kepernyo ala integralt faceID/touchID-t.

(#23) nozs23 válasza mrThomi (#21) üzenetére


nozs23
addikt

Mindig jovore josolnak valamit. :) Hova? Mit? Elegge behatarolt mit lehet kezdeni mar ezzel a formaval. Eltunik a notch aztan leborul majd elottuk a vilag?
Hajlitgathato meg evekre van attol, hogy az Apple bevezesse. En inkabb arra gondolok, hogy majd eloallnak egy uj slagertermekkel, mert ez a telefonlufi mar nem fogja ugy lazbahozni az embereket, mint evekkel ezelott.

(#24) Essentials válasza mrThomi (#21) üzenetére


Essentials
aktív tag

"Ha olvasod evrol evre a beharagozasokat akkor lathatod hogy nem csak en hanem ujsagirok, szivarogtatok, lelkes rajongok mindig tobbet varnanak, mint designba mint minden teren, es a nagyobb ugrast jovore josoljak."

Tisztázzunk valamit, mert szerintem félreérted. Én nem legitimizálom az Apple gyakorlatát, én is vártam volna Touch ID-t idén a bekapcsoló tombba a vírushelyzetre való tekintettel. Szimplán racionálisan gondolkodom úgy, hogy ismerem a cég filozófiáit, és hozzáállását a dolgokhoz. Amiket a sajtóban olvasol, azoknak a pletykáknak a fele idén sem jött be. Ami a jövőre érkező modell "hatalmas dizájn frissítéséről" harsog az is ugyanolyan baromság amit tavaly, tavaly előtt, meg az előtt is elsütöttek. Teljesen evidens hogy lesz változás a dizájnban, és az is, hogy az minimális lesz, pont annyika, hogy újabbnak mutatkozzon a modell kézbe fogva. Ugyanilyen hasáb marad, ugyanilyen flat képernyővel, és ugyanőgy notch-csal. Aki most azt hiszi hogy itt androidos fícsörök lesznek implementálva káva nélküli megjelenéssel, meg kameralyukkal, esetleg oldalra lefolyó kijeltővel, az egyáltalán nem ismeri a céget, és nagyobbat nem is tévedhet.

Az iPhoneban marad a Face ID, és addig nem fog eltűnni az előlapról a notch, amíg be nem lehet szuszakolni a kijelző alá. Ez az Apple szempontjából 3 dolgot jelent:

- Kellően érett a technológia ahhoz, hogy ez kivitelezhető legyen minőségromlás nélkül

- Kellő mennyiségben, és kellő minőségben rendelkezésre áll a fejlesztéshez a szükséges alkatrész ( kijelző, alá épített szenzorok, azokhoz kapcsolódó hardverelemek ), ami az Appl esetében száz milliós nagyságrendű tétel

- Nem utolsó szempontként pedig kellően "olcsóra" tudják alkudni mindenzt, hogy a mobil árán se kelljen emelni, vagy legalábbis drasztikusat ne mire az ilyen fejlesztések belekrülnek, és a saját marginjuk is megmradjon, amit ki szwrernének szedni belőlük.

Jövőre totál felesleges várni kijelző alá ágyazott Face ID-t, és azt is, hogy a Face ID majd kukázva lesz hogy szelfikamera lukat fúrhassanak a kijelzőbe az android után szabadon. Más egyéb dizájnbeli eltérés lehwt, pld kicsit tovább finomítorr notch, hátlapi kameramodul változás, és oldalsó gombok változása, mondjuk egy Touch ID integrációval, ami akár sanszos is lehet. Azonban ha ránézel, pont annyirw lesz más az iPhone 14, amennyire más volt az X🅂 után a 11, vagy amennyire más volt a 11 után a 12. Többet felesleges várni, akkor is ha a tech sajtó jövő őszig fogja tolni a hype vonatot a sok bullshittel a fedélzeten kattintásért.

A gyökeres szoftveres változásra, szemléletváltásra meg nulla az esély.

Az Apple akkor fog engedményeket tenni, vagy változtatni ezeken, amikor veszélyben érzi az üzletet, a jelenlegi okostelefonos piaci trendek alapján erre semmi szüksége, stabilan tartják magukat a számukra fontos mutatókban, a chiphiány pedig megint az ő malmukra fogja hajtani a szelet.

[ Szerkesztve ]

(#25) Essentials válasza nozs23 (#23) üzenetére


Essentials
aktív tag

Egyértelmű, a telefonnal pedig patika mérlegen mérik tovább a szükséges minimumot, amivel eladhatják a kellő mennyiségben az általuk kiszámolt termékmixben, és ASP-vel a készülékeket.

(#26) Essentials válasza aujjobba (#22) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ő nem igazán ezekre gondol. Androidos a szíve, és úgy reméli, hogy az Apple szoftveres filozófiája, ami egyben tartja az ökoszisztémát is, és hardveres vásárlások mellett szoftveres, szolgáltatás vásárlásokat is generál nekik a kellő zártság mellett majd alapjaiban változik az android mintájára. Témázhatóbb lesz, opcionálisabb stb. Ez totál vakvágány elképzelés.

(#27) hroberto


hroberto
addikt

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ezen az áron már ciki a 60Hz, a böszme notch szintén, az AoD is alap kellene, hogy legyen.
A 12 MPixeltől is ideje lenne feljebb lépni egy keveset, plusz a designon is lehetett volna faragni, hogy ha valaki vált a tavalyi modellről, legalább lássa, hogy valami új van a kezében.
Szóval számomra az ajánlott erősen kérdőjeles, még akkor is ha Apple.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#28) Doki42


Doki42
őstag

Nekem bejön...
Eddig még androidon nyomom, de elgondolkodtam egy ilyenen.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#29) Luck Dragon

Végre , ezt vártam . :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) aujjobba válasza hroberto (#27) üzenetére


aujjobba
addikt

A megapixellel mi a baj?
Plakatravalo fenykepet nem telefonnal csinalnak tovabbra sem, a kozossegi oldalak a jelenlegitol is lentebb butitjak, a 12Mpx boven lefedi a 4K-t is (4K TV 3840 × 2160 felbontasu, ami 8Mpx).

(#31) Essentials válasza hroberto (#27) üzenetére


Essentials
aktív tag

Mert 2018-ban, és 2019-ben nem volt "Ciki" a 720P LCD kijelző egy 300k-tól induló telefonban? Szerinted ez érdekelt bárkit is? Az XR, és a 11 is kerek egy éven keresztül a világ legnagyobb darabszámban felvásárolt telefonjai voltak a saját ciklusukban. A 60Hz-cel ugyanez a szitu. A tech-es beütésű emberek között ciki, az átlag telefonvásárló meg telibe SZ..
A dizájn pont annyit változott, mint az eddigi években. Az X-nél volt egy nagy ugrás 2017-ben, amely formatervet az Apple "modern iPhone-nak" nevez a szoftverkódokban, és csiszolgatja évről évre, aminek most a 13-as a legfrissebb képviselője. Azon sem kell majd meglepődni, ha a klasszik iPhone formatervvel ( i6 ) megjelenik jövő év elején az SE 3. Ez ilyen. Az is nyilvánvaló idén is, hogy nem a tavalyt iPhonet vásárlók a mennyiségi célközönség idén sem. XR, XR, és az a több százmillió , aki még mindig i6-ot,7-et, 8-at használ, + az androidról érkezők.

[ Szerkesztve ]

(#32) #86564352 válasza mrThomi (#21) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tíz éve hallom a lemaradást, csak nem látom. Azt se felejtsük el a gyorsan változó tech világban pont a gyorsaság miatt sok zsákutcába is bele lehet szaladni. Mennyi gimmick volt kikiáltva mint next big thing, aztán bukta lett. Lehetséges a hajlítható kijelző is ilyen lesz, akkor minek elsietni. Apple ment a saját feje után, pl. nem raktak érintőkijelzőt a laptopba, mert azt mondták Macbook és iPad. Nagyobb siker mint a többi gyártó mindenegybenigazábólegyikre se jó termékei, lásd Microsoft próbálkozásai. Az okostelefon piac profitjának kétharmada náluk van, ezek szerint jól csinálják. Kitől maradnak le, ha ők vezetnek? Csináltak saját chipet, az óriási lépés volt. Apple Pay, FaceID legelterjedtebb, legjobb. Általánosan kamera egyik legjobb, videóban egyértelműen. Okosórában is övék a piac. Tablet piac többsége is. Egyre jobban építkeznek a szolgáltatásokban is zene, tv, icloud+, egy kis játék. Milliárdnyi userből egyre többet szívnak be Apple előfizetésekre. Nem szokásuk elkapkodni. Bár igazából pont az erős saját chipek miatt most már felmerül a kérdés egy ipad pro-hoz kevés lesz az iOS, mert talán már a fullos pro szoftvereket keresnék a power userek, hiszen a vas már simán elbírná.

(#33) Kinder válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Kinder
senior tag

Ez igen!

Te mit használsz? Noika 6110?

(#34) Kinder


Kinder
senior tag

Melyik telefon tud "always on"-t, amit ki is használ az ember?

[ Szerkesztve ]

(#35) speter87


speter87
csendes tag

Nem tudjátok, hogy az iSTYLE üzletekben mikor lesz készlet a 13-asokból?

(#36) ForRedGlory válasza Kinder (#34) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kb az összes androidos? :U

(#37) Tuomas válasza ForRedGlory (#36) üzenetére


Tuomas
addikt

Őszintén, a Samsung telefonom tudja az AOD-t, de mindig kikapcsolva tartom. Persze ez csak én vagyok.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#38) ForRedGlory válasza Tuomas (#37) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az nem a telefon hibája. A lehetőség adott. Most nehogy azt hozzuk ki belőle, hogy azért nem kell az iPhone-ba AOD, mert úgysem használja az ember. Én örömmel használnám, ha lenne benne, mert tök jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39) emvy válasza Kinder (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. mindenki hasznalja az ido es a notifikacios ikonok megjelenitesere.

while (!sleep) sheep++;

(#40) Tuomas válasza ForRedGlory (#38) üzenetére


Tuomas
addikt

Eleinte én is azt gondoltam róla, hogy tök jó, amíg olyan telefonom volt, ami nem tudta az AOD-t hiányoltam is. Aztán lett olyan, ami tudja, és egy hétig volt bekapcsolva. :D
De mondom, ez csak én vagyok, elhiszem, hogy sok embernek hiányzik, nekem speciel ez egy mellőzhető funkció.

We were here

(#41) mad823 válasza #86564352 (#32) üzenetére


mad823
őstag

De tegyük gyorsan hozzá a dolog másik oldalát is: igenis belefutott pár zsákutcába pl. a 3D Touch. Illetve ha kivonod az amerikai piacot az egyenletből, akkor máris jóval árnyaltabb a kép. De azzal egyetértek, hogy profitgyártásban ők a legjobbak.

(#42) persil


persil
nagyúr

Mondjuk azt fel nem tudom fogni - mindenfele flame keltes nelkul - hogy a kornyezetvedelem jegyeben kimarad egy fontos tartozek, de apple matricabol lenyomtatnak 500 millio darabot hetente, mert az letszukseglet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#43) Mezcal


Mezcal
addikt

Bakker, ez a 60Hz egy vicc, andoridon a legcsumpibb teló is min. 90Hz-es. Meg OLED AOD nélkül 2021-ben... almma

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#44) temes69 válasza Tuomas (#9) üzenetére


temes69
aktív tag

Én másfél éve váltottam samsung note8-ról 11pro-ra. Kb fél nap alatt megszoktam és nagyon megszerettem az iost. Ez még 60hz-en is tok fluid, semmi nem akad. Minden indul amikor akarom, nem fagy. Maximálisan megérte váltani. Először féltem, hogy az AOD hiányozni fog, de megszoktam azt is. Sőt kifejezetten teszik, hogy nem látom mi történt a távollétemben, csak ha megmozdítom, vagy ha hozzáérek a kijelzőhöz.

(#45) emvy válasza temes69 (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

A reszponzivitas es a scrollozas fluiditasa tokre nem ugyanaz. En is kiprobaltam a 12 Pro-t, de a 60 Hz engem zavar. A kornyezetemben levo emberek nagy tobbseget meg egyaltalan nem erdekli. Ettol meg a magas frissitesi rata es az akadasmentesseg nem ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#46) Mans20


Mans20
addikt

Ezek a fotók.. csak én látom túlélesítve, vagy a monitorom rossz?

(#47) aprokaroka87 válasza emvy (#45) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tulajdonképpen egy vizuális " trükk "

Gyorsabbnak látod azt ami igazából nem is lett gyorsabb :)

(#48) Mezcal


Mezcal
addikt

Ami tényleg nem trollkodás és fájó egy ilyen árral rendelkező telónál:

-20W-os töltő, amit ráadásul külön meg kell venni
- még mindig nagy notch
- 60Hz-es kijelző
- AOD hiánya

Szvsz ez 2021-ben már ciki :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#49) BoneDragon válasza Tuomas (#37) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én is kikapcsolva tartom a Samsungon. S8+ van, ami nem mai darab és eléggé szívja az aksit. Engem zavar, ha kiteszem az asztalra és látom hogy mindig jön valami. Így is túl sokat nyomkodom a telefont. :D

(#50) Mezcal válasza BoneDragon (#49) üzenetére


Mezcal
addikt

Na jó, de az S8-S9 a szar akkuidőről híres, ott tényleg gond lehet.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.