Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) ivana válasza krisztian7 (#55649) üzenetére


ivana
Ármester

Mond meg nekik ha előre utalnak postaköltséggel és külföldre küldés +árral (mondjuk 20k) akkor ha megjött a pénz küldöd. ;]

(#55652) rétisün válasza rétisün (#55643) üzenetére


rétisün
veterán

hogy például mini v-fék :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#55653) fpeter07 válasza Tothgera30 (#55647) üzenetére


fpeter07
veterán

Az a lépcső cx bringával kemény lehet. Montival olyan mintha lejtő lenne, de a vékony kerék azt nem nagyon szeretheti. Kíváncsi leszek a hétvégi cx versenyre. Holnap akarom gyakorolni a felszállást, mert az nem nagyon megy. Még nincs meg a kompozíció.

(#55654) Tothgera30 válasza fpeter07 (#55653) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A pályán nagyon előjött a montik előnye, ahol CX géppel óvatoskodni kellett, ott egy MTB-vel simán verették a nagyok. Viszont ugye 11-12kg-os (vagy még több) bringák emelgetése, és velük való ugrándozás igen fárasztó. Ennek kiküszöbölésére létesítettek több helyen chicken way-t, ami 5mp-el hosszabb időt, vászont biztonságos haladást tettek lehetővé. Nem saját tapasztalatomat írom, csak a tesóm volt a Meridával, Simpon-t meg kölcsönadtam egy haveromnak kipróbálni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55655) Hasaggymeg válasza Normi™ (#55635) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez talán már nem lesz olyan gagyi mint az e-bike-juk. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55656) krisztian7 válasza ivana (#55651) üzenetére


krisztian7
tag

Múltkor volt egy cikk egy ukrán csávóról aki átverte a nigéria csalót. Visszanyalt a fagyi :)

(#55657) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Valaki használt már speedplay pedált ? Birizgálja a fantáziám, de nagyon nem szimpatikus hogy karban kell tartani és nem lehet kettőt lépni vele földön/terepen.

más:
Nem tudjátok melyik a legolcsóbb zárható bukó ? (mint a Kask Infinity Aero)

(#55658) Hasaggymeg válasza ---Lasali--- (#55623) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

PTFE = Teflon. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55659) bunddog


bunddog
tag

még mindig aktuális a nyeregcső nyikorgàs és már nincs sok ötletem, a vázzal lehet valami belül ami ezt okozhatja?

(#55660) Hasaggymeg válasza bunddog (#55659) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tehát cső,csőbilincs zsírzása,majd megtörlése,meg a nyeregpálcáknál ugyenez megvolt és mégis?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55661) vendingo válasza bunddog (#55659) üzenetére


vendingo
veterán

Jó vastagon kenjed be gépzsírral. Nálam ez segített.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#55662) bunddog válasza Hasaggymeg (#55660) üzenetére


bunddog
tag

nyereg pálcás lépést kihagytam mert a régi/új nyereggel is csinálja és másik cső+nyereg kombóval, igaz mind a kèt cső 350mm

(#55663) Hasaggymeg válasza bunddog (#55662) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor csak jól húzd meg a nyerges dolgokat,a csövet meg a bilincset kend meg és töröld le.Én a túlzott zsír rajtahagyását nem javaslom,mert az csak összeszedi a koszt.Biztos a nyereg? Kiállva elhallgat?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55664) eddie1978 válasza JackFeryll (#55657) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nekem Zero van. Szuper. Nagyon jó a floating és a beállíthatósága.

Menni nem ajánlott sokat benne, mert:
- tényleg hamar összeszed mindent ha földre mész vele. Aszfalton nem gond.
- az alu platni és a csavarok pillanatok alatt elkopnak
Ezt kiküszöbölendő drágán lehet venni fix műanyag védőt ami megvédi.
Én PTFE-vel szoktam befújni minden indulás előtt.

(#55665) Pttypang válasza bunddog (#55662) üzenetére


Pttypang
veterán

Palcakhoz a rogzitesnel nyomj 1-1 csepp olajat, nekem is az nyikorgott.

Everybody lies.

(#55666) Pttypang


Pttypang
veterán

Terdzuzodassal porgetni vagy nagyobb terheles erdemes? Semmilyen opcio nincs, dombra felfele, gyalogolni valahogy a legkevesbe ertelmes opcionak tunik.

Everybody lies.

(#55667) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#55658) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hopsz, ezt en sem tudtam. :B

Ma csak sikerult beleutni a csillagot a csobe, most mar rendes csavarral is megtudom huzni, meg vegre a magassag is okes lesz. Ellenben osszeszerelesnel megakadtam, nem tudom ezt mire velni. Nem tudom a kupakot ratenni rendesen, mert kitart. Mit rontottam el? :F Siettem, mar el is kellett pakolnom, valamit biztosan rosszul raktam be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#55668) Cathfaern válasza Pttypang (#55666) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Térdkímélés három legfontosabb pontja:
1. Megfelelő nyeregbeállítás (magasság és vízszintes távolság is!)
2. Megfelelő nyeregbeállítás (magasság és vízszintes távolság is!)
3. Megfelelő nyeregbeállítás (magasság és vízszintes távolság is!)

És ugye a megfelelő magasság nem azt jelenti, hogy leér a lábad ülve, és a megfelelő távolság nem azt jelenti, hogy kényelmesen eléred a kormányt.

Ha ezek megvannak, akkor beszélhetünk arról, hogy hogyan érdemes térdkímélő módon tekerni :) Ha neked ez már megvolt, akkor ne vedd magadra, de másoknak okulásul jó lesz.
Ideálisnak (értsd: ami legkevésbé terheli a térded) a 90 fordulat / perc tempót mondják. De azért nem ennyire egyszerű a helyzet. Igazából az a lényeg, hogy a lábadnak minél kevésbé kelljen erőből dolgoznia (tehát nagy terhelés elfelejtve). Viszont ha 15%-os lejtőnek mész felfele 50-el, akkor hiába tekersz 90-es fordulattal, attól még széthajtod a térded :)
Szóval olyan tempót kell megtalálni, ahol nem erőből tekersz (nem pörög el a lábad, de szinte "magától" megy), és emellett nagyjából 90-es fordulatot tartani. Nyilvánvalóan ez limitálni fogja a tempódat, de még így is 3-4x gyorsabban fogsz haladni, mint gyalog tudnál, szóval felépülésig ezzel talán együtt lehet élni.

(#55669) Pttypang válasza MPowerPH (#55667) üzenetére


Pttypang
veterán

Talan le kell vagni, vagy kihezagolni.

Everybody lies.

(#55670) Pttypang válasza Cathfaern (#55668) üzenetére


Pttypang
veterán

Tegnap ugye elestem es egyik terdemmel az aszfaltot, masikkal a vazat csaptam meg, a vazra csapodo faj, sima setanal is, ezert majd hazafele minel kevesbe akarom szethajtani, szoval akkpr 1-1-ben fogok felmenni a dombra, ahol lakom, habar ebben nem segit, hogy 48-38-28 a hajtomuvem, az nem valtja meg a vilagot ilyenkor :)

Everybody lies.

(#55671) MPowerPH válasza Pttypang (#55669) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, igazabol tudom, hol volt/van a gond. A csapagyba kellene belepreselnem az a gyurut.

Don't Tread On Me

(#55672) Pttypang válasza MPowerPH (#55671) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, hogy arra a hezagra gondoltal :)
Nem forditva tetted be a kosarat? :D

Everybody lies.

(#55673) MPowerPH válasza Pttypang (#55672) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem hiszem. Bar neha nagyon nem figyelek oda, de ezt elemeltben nehez elrontani. A csapagy csak egy iranyban megy bele, a kis gyuru pedig jon a tetejere. Az latszik is a kepen, hogy nincs benne a csapagyban.

Don't Tread On Me

(#55674) Hasaggymeg válasza Pttypang (#55666) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pörgess mint állat,ne terheld.

(#55673) BMW001 ...én levágnám a végét,vagy kihézagolnám úgy,hogy egy 3-5mm mélyebben legyen a villaszár a hézagoló gyűrű,vagy stucni tetejétől,majd a kupakot felhelyezbve a csavarral finoman rászorítanám a fellazított stucnit.Így talán helyre tolja a gyűrűt is,miután tovább hézagolhatsz,vagy vághatsz.Aztán az is lehet,hogy meg kell mozgatni és közben tolni lefele a gyűrűt,hiszen ilyenkor még nem áll központosan a villaszár,ezért nem engedi a helyére.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55675) Pttypang válasza MPowerPH (#55673) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem mostanaban csereltem, meg nem is felso kategoriasra, mert nem volt semmi, csak a legalja a boltban, nekem meg azonnal kellett, de en emlekeim szerint sikeresen betettem egyszer forditva a kosarat valahogy, nem is ertettem, hogy sikerult.

Everybody lies.

(#55676) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#55674) üzenetére


MPowerPH
félisten

A magassag az itt meg nincs beallitva, csak ideiglenes visszapakoltam. Termeszetesen fel lesz hezagolva gyuruvel a teljes hosszan. Azt, hogy a kozpontosito miert nem csuszott bele a csapagyba, azt nem ertem. Holnap majd nekiesek, ma elment az idom.

Don't Tread On Me

(#55677) szjoci válasza MPowerPH (#55676) üzenetére


szjoci
őstag

Én a villavállnál fogva szoktam megemelni, így a villanyakon lévő kónusz beül az alsó csapágyfészekbe, központosítja a nyakat. Felül ilyenkor szinte magától helyére csúszik az a kónusz vagy központosító. Nem vagyok gépész, lehet hogy más a neve ezeknek a cuccoknak :B
Számomra így a legegyszerűbb, persze lehet a szakik másképp csinálják :)

(#55678) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Hogy is kezdjem... Ilyenkor mi van? :F


"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55679) ivana válasza pocokxx (#55678) üzenetére


ivana
Ármester

Vázcsere van. Ha az alakatrészeket követi a váz minősége akkor javítani semmiképp se érdemes.

(#55680) Jorus válasza pocokxx (#55678) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kuka.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55681) Mészike


Mészike
aktív tag

Jelenleg van egy Cube LTD pro 29-es bringa. Idei vásárlás, de tavalyi modell.

Lecserélném a következőket: váltókar (XT vagy XTR), első váltó (XTR), később a féket is XT-re.
Kérdésem: érdemes a 10-es rendszernél maradni, vagy várjak még sokat és csere teljesen 11-esre?

(#55682) pocokxx válasza ivana (#55679) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor meghegesztetni sem érdemes?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55683) ivana válasza pocokxx (#55682) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt?
Annyit ért akkor is mikor egybe volt mint amennyit vasként adnak érte a méh telepen.

(#55684) pocokxx válasza ivana (#55683) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ettől tartottam... Mondjuk tény, hogy kiszolgálta az idejét... Kb. 10 éve vettem használtan a "használtpiacon" 4000 Ft-ért. Sokat mentem vele, városban, de túrákon is... :( Hol és milyen biciklit lenne érdemes a helyére keresni? Nem szeretnék túl sokat rákölteni, bár mostanában egyre többször ülök kétkerekűre: heti 70-80 km biztosan megvan.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55685) Hasaggymeg válasza Mészike (#55681) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is olyan van idén március óta,tekertem is bele eddig ~7,5e km-t,de el nem tudom képzelni miért akarod az említett alkatrészeket lecserélni! :F ...mert,hogy az árkülönbség,meg amit bux rajta az köszönőviszonyban sem lesz a tapasztalt "többlet" élménnyel,az biztos. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55686) Runner_fxr válasza pocokxx (#55684) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mennyit szánnál rá?

(#55687) pocokxx válasza Runner_fxr (#55686) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát mondjuk olyan 40 körül. Talán 50-ig kitolom, ha ott már sokkal jobbakat kapni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55688) Runner_fxr válasza pocokxx (#55687) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hasznaltakat erdemes nezegetni ezen az arszinten, ha szerencsed van akkor ki lehet fogni valami ertelmes darabot, de azert tul sokat nem erdemes remelni ezen a szinten. Ujat nem erdemes ennyiert venni. Ez ahhoz nagyon szukos keret.

(#55689) ivana válasza pocokxx (#55687) üzenetére


ivana
Ármester

Használt trekking lx szettel. Lehetőleg crmo vázzal.

(#55690) fpeter07 válasza Cathfaern (#55668) üzenetére


fpeter07
veterán

15%-os emelkedőn nem lehet lazán felmenni. :D

(#55691) pocokxx válasza ivana (#55689) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nakita
Gepida
Kellys

Ezek jók lehetnek? Vagy más ebből a boltból? Hol érdemes még nézelődni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#55692) Tothgera30 válasza pocokxx (#55691) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55693) bunddog válasza Hasaggymeg (#55663) üzenetére


bunddog
tag

kiállva semmi, 98% szerintem hogy a cső és nem a nyereg/sín amit àtraktam cső+nyereg a másik bringáról, az a helyén nem nyikorog, nálam igen.

(#55694) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Kocabringásnak hol érdemes téli aláöltözetet nézni? Maszk/karvédő kellene leginkább, meg softshell dzseki. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#55695) Pttypang válasza Integrale (#55624) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem adja vissza a fenykep, de egesz jo, ez a max fenyero, akku van benne, meg mar ment vagy fel orat.

Everybody lies.

(#55696) Runner_fxr válasza Melack (#55694) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Decathlonba nézd meg szerintem. Illetve a neoprén térdmelegítőt ne hagyd ki, az a legfontosabb, nem is nagy tétel.

(#55697) Pttypang válasza Runner_fxr (#55696) üzenetére


Pttypang
veterán

4k, amit en vettem, az a sima, nekem eddig jo volt, amikor azt vettem fel a hosszu cicanaci helyett.

Everybody lies.

(#55698) bunddog válasza Runner_fxr (#55696) üzenetére


bunddog
tag

az is van a decathlonban?

(#55699) Pttypang válasza bunddog (#55698) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]

Everybody lies.

(#55700) pocokxx válasza Tothgera30 (#55692) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez már picit drága nekem. Annyival jobb, mint a linkeltek? Az aluváz tartósságától kell végülis aggódni, vagy nem?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.