Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Napfénysüti válasza Solad (#55491) üzenetére

Nem, 21 van mert G3 fűzésű így hátul 3 küllőnként vannak (2 hajtás oldal, 1 ellenoldal) és úgy jön ki hogy ebből van 7 (7*3). :K

atok666: a Zonda gyári teherbírása ennyi. Viszont gyanítom ez a két kerékre vetülő össztömeget jelenti. :)

Amúgy vicces de nekem a gyári kerékszett 32-32 küllős volt, ehhez képest merevebb a 16/21 küllős jelenlegi (Mach1 <> Campagnolo Zonda). Mert azért az sem mindegy hogy az adott kerék milyen minőséget képvisel.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#55502) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#55439) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az a könyv,ajánlod?

(#55456) anorche1...milyen volt előtte? Csak,hogy be tudjam lőni mennyire lesz gyötrelmes hátsódnak. ;] Amúgy nekem ilyen van és a kezdeti nehézségek ellenére megszoktam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55503) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#55502) üzenetére

Akit érdekel az országúti versenyzés világa annak feltétlen!
Ahogy elkezdtem olvasni le se tudtam tenni. :K Viszont ha Armstrong fan vagy akkor kerüld mert nem lesz egy pozitív figura a történetben.

Més que un club!

(#55504) atok666 válasza Napfénysüti (#55501) üzenetére


atok666
őstag

Hm, akkor az eleg necces. En vagyok ~100, a bico kb. 7.7, ket kulacs viz es mar ott is vagyok :)

Atok

(#55505) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#55503) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már késő,megrendeltem.Angolul. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55506) jackbacsi87 válasza Napfénysüti (#55503) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Tényleg jó könyv, nemrég kezdtem én is olvasni. Elég jól belemegy a részletekbe.

(#55507) Napfénysüti

Ha már a kerékpáros könyvek szóba kerültek, van még egy amit nagyon ajánlok főleg ha valaki szereti a hegyeket:

Hegynek fel - Európa legkiválóbb kerékpáros kaptatói - Daniel Friebe - Pete Goding

Més que un club!

(#55508) hegyimorc válasza Lenkobold (#55500) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem is az erősítésnél megy szét :), de mire megyünk vele, ha körülötte foszlik? :(

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55509) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Bejön ez a Myroon... ;]

#55490 szjoci: Nekem még 29er-en sem volt 28-as küllőknél törés, vagy 8-as. De a 24-est is be merném vállalni előre. Szóval ez már csak használatfüggő, aki odaveri rendszeresen, az fűzzön csak 32-est nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#55510) razzorr válasza Napfénysüti (#55507) üzenetére


razzorr
őstag

Juliet Macur-Armstrong:egy legenda bukását olvastad? Én azt nyomom most. Pont kerestem volna egy másik könyvet mostanság,de ez amit először linkeltél jónak tűnik.

(#55511) MPowerPH válasza ---Lasali--- (#55499) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa, multkor 2 szemet hagytam ra. Most mar csak egyet. Ellenben nagy megrokonyodesemre a lanc nem Shimano master linkel volt osszekotve, hanem Sram power link-el. :U Irtam is, hogy miutan visszahoztam a bicajt teloszervizbol, nem volt jo a valto beallitas. Valszeg kicsereltek a lancot.... Mas okot nem talalok ra, hogy miert szedtek le.
Egyebkent ez a Sram power link jo a HG-X -hez is?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#55512) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#55509) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó az a fekete-piros,fekete-narancssárga színkombináció. :K Az áráról meg mit mondhatnék? Túlárazott... ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55513) Runner_fxr válasza razzorr (#55510) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem erről az a véleményem, hogy menjen a jó édes anyjába az a Juliet Macur vagy ki a franc, Armstrong ma is legenda!

(#55514) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#55513) üzenetére

Én valamiért sose voltam oda érte de elismertem amit véghezvitt. Viszont ahogy utólag kiderült hogy hogyan tette ezt (nem a doppingra gondolok azt mindenki tolta) amiatt kifejezetten ellenszenvessé vált számomra Armstrong.

razzorr: még nem olvastam de ha beszerezhető akkor lehet egyszer megveszem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#55515) Runner_fxr válasza Napfénysüti (#55514) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdekes, nekem inkább az jött le, hogy bűnbakot akartak találni, és aki tudta mosta kezeit. Követett el hibákat Armstrong, ezért bocsánatot is kért mindenkitől, de nekem ne akarják bemesélni, hogy mindenért ő a hibás.
Csúful elbántak vele, pedig jó pár embernek börtönben lenne a helye.

(#55516) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#55513) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én is "szeretem",hogy mindenki tolja,majd mikor egyik lebukik az összesen úgy hurrognak mintha ők lennének a földre szállt angyalok. Armstrong egy a sok közül,aki nem csak,hogy csalt,de még arcoskodott is ráadásul,így most annak issza a levét.A különleges nála az,hogy amint kiderült,ő mint ember is meglehetősen szarházi.Nem lehet a sporthoz való alázatát pl. a Contadoréhoz hasonlítani,neki a fejébe szállt a dicsőség,mindenki a zsebében volt így elszaladt vele a ló.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55517) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#55515) üzenetére

Nem, közel sem az. Elég sokan bevallották már hogy doppingolt. Nekem amúgy ezzel semmi bajom, ha mindenki tolja a cuccokat hát tolják amúgy is emberfeletti amit leművelnek.

Ami nálam ellenszenvessé tette az az hogy ő zsarolt másokat és megfélemlített sőt a kapcsolatai révén keresztbe tett nekik. Sőt ahogy olvastam barátai is csak addig voltak míg az ő érdekeit segítették (lásd pl Andreu házaspár, Floyd Landis). Elképesztő hatalma volt és sajnos ezt csúnyán ki is használta. Felőlem rommá nyerhette magát de nem így keleltt volna csinálnia. Más kérdés hogy az eszközei nélkül vajon mennyi győzelem jött volna össze neki. :U

Més que un club!

(#55518) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#55516) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ilyen erovel mindenkitol el kellett volna venni az eredmenyt, mert mindenki csalt. A legnagyobb szarhaziak a kerekparsport vezetoi, akik csak a penzt nezik.

[ Szerkesztve ]

(#55519) hegyimorc válasza Napfénysüti (#55514) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Viszont ahogy utólag kiderült hogy hogyan tette ezt (nem a doppingra gondolok azt mindenki tolta) amiatt kifejezetten ellenszenvessé vált számomra Armstrong."

Nem Armstrong védelmében, de van olyan aki még nem vált azzá? :D Vagy olyan akiről elhiszed, hogy később sem fog kiderülni róla semmi? (Szerintem max azok lehetnek ilyenek, akik nem értek el jelentős eredményt és ezért nem elég érdekesek, hogy kotorásszanak a múltjukban/jelenükben. Vagy akikről már a hosszú idő eltelte miatt lehetetlen bármit is bizonyítani)

Szerintem ennek az egész doppingellenőrzésnek úgy kellene működnie, hogy vagy egyáltalán ne foglalkozzanak vele és mindenki úgy ölje meg magát ahogy akarja, vagy ellenőrizzék ahogy tudják, de csak az eredményhirdetésig. "Pénztártól való távozás után reklamáció nincs"

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55520) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#55518) üzenetére

Na ez igaz. Volt UCI vezető is aki lepaktált amúgy vele hogy ne elelnőrizzék annyit vagy legalább infót kapjon róla. És nyilván ezt tisztán a pénzért tette az illető.

hegyimorc: meglepő de számomra volt aki kifejezetten szimpatikusabbá lett. A dopping a 90-es években kikerülhetetlen volt, nyílt titok hogy majdnem mindenki csinálta. Ki-ki más módszerekkel de művelte (EPO, vértranszfúzió, stb.).
Bjarne Riis is bevallotta hogy keményen tolta a doppingot pedig ő szerintem nem különbözött össze a texasival.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#55521) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#55518) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még egyszer mondom lassan:nem-az-a-baj-hogy-csalt-hanem-hogy-sz@rházi. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55522) Solad válasza Hasaggymeg (#55521) üzenetére


Solad
őstag

Aki csal az mind szarházi ;]

Persze értem, mire gondolsz, csak lábjegyzetnek szántam ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#55523) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#55521) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értettem elsőre is. :) Én azért értékeltem benne azt, hogy mindenkitől bocsánatot kért, akinek valaha is rosszat tett. A büntetése mindenképpen súlyosabb mint amit elkövetett, nincs arányban a kettő. Nem olyan rossz ember, mint amilyennek próbálják beállítani. Vagy mindenkit meg kellett volna büntetni hasonlóan, akinek bármi köze volt a doppinghoz és az ezzel kapcsolatos ügyekhez, vagy senkit se.
Armstrongnak is sok pénze volt és nagy hatalma, de az ő farvizén jó páran megszedték magukat, akik meg ellene fordultak, hogy mentsék magukat, az szerintem sokkal aljasabb.
A másik meg a köztudott betegsége és gyógyulása, az akárhogy is nézzük, de egy csoda volt, gondolom abból felépülve egy más ember lett belőle, azt hitte halhatatlan, sérthetetlen.

(#55524) razzorr válasza Runner_fxr (#55513) üzenetére


razzorr
őstag

Ugyanígy vélekedek én is, hogy ráhúzták a vizes lepedőt, ő a legnagyobb bűnbak, a többiek meg mossák kezeiket, mindenki fellélegezhet.
Ha már megvettem a könyvet, elolvasom, de tényleg egy uszító könyv, ha tudom hogy ilyen a hangvétele, lehet meg sem veszem.
Attól függetlenül, hogy Armstrong csinált amit csinált és amilyen stílusban, oké, de senki sem szent és mindenkinek megvan a maga keresztje. Sajnálom csórikámat, az egész életével fizetett a tetteiért, még mások büntetlenül és szép öregkort megélve fogják tengetni a megmaradt idejüket, neki meg a homlokán ott lesz a céltábla, meg a gyerekeinek, meg az ő gyerekeinek is amíg világ a világ.

(#55525) ígyvanferi válasza Runner_fxr (#55523) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És ugye attól függetlenül, hogy mennyire szarházi volt, amikor bringára ült, 7 éven keresztül csak nem volt ellenfele. Szerintem ezt csak minimálisan (ha egyáltalán, igazából nem ismerem a részleteket) befolyásolta, hogy kit fizetett le, kit félemlített meg, stb.

(#55484) ivana: a harmadik, neonzöld tényleg frankó, mostanában inkább ilyeneket nézegetek, mint országútit. Mondjuk a hajtóművet lecserélném, nekem a 43-as nagytányér kicsinek tűnik. 4-5 km/h is lehet a különbség azonos csapásszám, lánckerék esetében egy 48-as javára, amit használok most is szinte 100%-ban, igaz nem pörgetek.

(#55526) Runner_fxr válasza razzorr (#55524) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a nő aki írta azt a könyvet, az is csak a pénzt látja ebben az egészben, elad jó pár könyvet, neki ez a biznisze ebből, olyan áron, hogy bele rúg még egyet a már földön fekvő emberbe, nekem meg ettől kell hánynom.
Ettől függetlenül azért szerintem így is sokan maradtak, akik szemében Armstrong továbbra is egy példakép, és nem a rossz tetteire emlékeznek, hanem a sikereire. Az a szakasz lezárult az életében, szerintem így is sokan fizetnének azért, hogy egy Armstong kaliberű ember átadja a kerékpáros tudását mint edző. Anyagi gondjai azért biztos nem lesznek így se, de az tény, hogy már egy teljesen más életet kell élnie. És biztos akad sok ellensége is.

ígyvanferi: Na igen. A bringázás azért elég konkrét sport, hacsak nem reszelik meg a vázadat, hogy menet közben kettétörjön, vagy nem adnak be valami gyógyszert sunyiba az ellenfélnek, amitől legyengül, akkor azért a pályán az nyer akinek erősebb a lába, meg jobban bírja, nincs mellébeszélés. :)
A doppingot azért nem írom, mert az alap, hogy mindegyik tele van, így erre felesleges is kitérni, ebből a szempontból kiegyenlített a küzdelem. Teljesen mindegy, hogy 100 tiszta, vagy 100 doppingolt sportoló csap össze, ettől még igazságosak a feltételek. :)

[ Szerkesztve ]

(#55527) razzorr válasza Runner_fxr (#55526) üzenetére


razzorr
őstag

És akkor ott van az NBA, NFL és az NHL hármasa,ahol úgy doppingolnak ahogy tetszik, csak legyen nagy show. Érdekes ez.

(#55528) Runner_fxr válasza razzorr (#55527) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jaja, és oda a WADA se mehet ha jó tudom. :)

(#55529) razzorr válasza Runner_fxr (#55528) üzenetére


razzorr
őstag

Le van zsírozva minden, ebből is látszik, hogy egy színjáték az egész. A megfelelő dollár milliók a megfelelő időben cserélnek gazdát a háttérben. De majdnem hogy mindenfajta élsportra igaz ez, csak valahol kevesebbet hallani róla. Még a dartsban is doppingolnak, szedik a sok nyugtatót, hogy ne remegjen a kéz, erről ennyit. Armstrong meg akkor is legenda marad.

(#55530) ivana válasza ígyvanferi (#55525) üzenetére


ivana
Ármester

Jaja az a 22-es felesleges a 43 meg kevés. Én jelenleg egy 52,40 hátul 11-30-as dolgot használok szerintem ez is kicsit hosszú alul felesleges a 30-as, de ha csomag van akkor jól jön néha. 52-11-nél nem kell több az mindenre elég ;) Síkon simán megyek ötvenet ha olyanom van, de az inkább olyan 52-13-ban, városban mászkálni 40-15-ben szoktam nagyjából. De ez egy trekking nem outi, szóval a 48-as az jó tányér. A monti hajtástól függetlenül elég jó szerintem az a bringa, nagyobb tányér jobb lenne, de ennyiért ez is nagyon jó.

(#55531) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok , láma kérdés jön , de mivel még nem használtam nem vagyok jártas benne. Az MTB-nél 3x9 rendszerben hajtóművet akarok cserélni, jó -e a rendszerbe a 3x10-es hajtómű is, vagy mindenképp 3x9 amit néznem kell?Miben mások egyébként, és ugyan ez a kérdés vonatkozik a hátsó váltókra is, abból jó -e a 9-es rendszerbe a 10-11 sebességes hátsó váltó?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55532) Gellow válasza Valkűr (#55531) üzenetére


Gellow
újonc

Nem olyan régen ki lett tárgyalva, más a rendszer kicsit. 3x9-et nézz! Váltóból meg 9-eset.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55533) Runner_fxr válasza Valkűr (#55531) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Van amit össze lehet hozni, de nem lesz ideális. Az mondjuk a rosszabb ha 9-es hajtóművet akarsz a 10-es rendszerhez, de jobban jársz ha 9-es hez 9-est nézel.

(#55534) Valkűr válasza Gellow (#55532) üzenetére


Valkűr
őstag

Köszi...Gondolom akkor a 3x9 váltókarok sem jók a 3x10 rendszerhez? Egyébként ha úgy tervezném, h átállok 3x10-re akkor elég ha a hajtóműn lecserélem a fogaskoszorúkat vagy az egész hajtóművet le kell?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55535) Runner_fxr válasza Valkűr (#55534) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A legfontosabb kitétel mindig az, hogy a váltókar és a hátsó váltó fokozatai megegyezzenek. 9 fokozatú kar hogy lenne jó 10 fokozatú váltóhoz? :)
A hajtómű tányérok kicserélése nem megoldás, mert más a távolság is.

(#55536) Gellow válasza Valkűr (#55534) üzenetére


Gellow
újonc

A hajtókaron maximum a lánctányérokat tudod lecserélni. :)
Viszont ahhoz kell 10-es lánc, váltó és 10-es fogaskoszorú is.
A 9-es váltókar sem fog 10-es elvinni.

Meg különben is, miért váltanál? Ez itt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55537) Valkűr válasza Runner_fxr (#55535) üzenetére


Valkűr
őstag

Már úgy értettem a váltókart, h az első a 3-as hajtóműre...De mivel irtad más a távolság, igy gondolom a válto sem jó, mert máshova dobja a láncot. A váltás oka az lenne, h elég gatya állapotban vannak az alkatrészek, és cserére szorulnak, de a 9 sebességes cuccok horror áron vannak a mostani új 10-11 sebességes korszerűbb darabokhoz képest, és kapni se nagyon lehet már 3x9 -hez értelmes cuccokat, gondolok itt a váltás és a hajtóműre..Igazából úgy gondoltam jobban megéri az újabbakra kiadni a közel azonos összeget, csak igy ahogy leirtátok szinte mindent cserélnem kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55538) Gellow válasza Valkűr (#55537) üzenetére


Gellow
újonc

Hogy ne lehetne kapni? 20 ezerből kijön egy új Deore hajtókar (bike-discount.de), egy XT-XTR szintű lánc 9-12 ezer, egy normális hátsó fogas meg kb. 15. Már múltkor is ez a választék-kérdés merült fel, amivel nem értek egyet. A 9-es rendszer pedig erősebb mellesleg.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55539) Acef válasza ivana (#55530) üzenetére


Acef
addikt

Hi!

Segítséget kérnék, ti itt értitek az alkatrészeket /mi mivel kompatibilis, .../
Adott egy Neuzer Courier DT. Elöl két tányér 34/50, 110-es, 5 csavaros, Prowheel hajtómű, hátul 8-as sor. Elöl hátul Claris váltó.

Nekem feleslegesen kicsi a 34-es tányér, növeli szeretném 38 vagy akár 40 fogasra. Tudnátok linkelni olyan 38-40-es tányért ami nem túl drága, és jól működne a jelenlegi hajtással/váltóval?

[ Szerkesztve ]

(#55540) Valkűr válasza Gellow (#55538) üzenetére


Valkűr
őstag

A Deore nagyon belépő, jelenleg is a legtöbb alkatrész XT van fent, meg lx, ettől lejjebb nem szivesen adom. A hajtóműben a Deore a tapasztalataim szerint elég játékszer, a lánctányérok baromi hamar elkoptak, ezért szerettem volna abból is jobbat, de ott is a 7 éves xt majdnem drágább mint az új...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55541) ivana válasza Acef (#55539) üzenetére


ivana
Ármester

Kompakt hajtásod van. Ne elöl növelj, hanem hátul csökkents. Nincs kompaktra szerintem 40-es tányér, meg egyébként is szebb megoldás hátul cserélni sort, akkor a beosztásod is jobb lesz.

(#55542) Gellow válasza Valkűr (#55540) üzenetére


Gellow
újonc

Akkor a megoldás: nézz XT-t az oldalon.. :)

Viszont ha most XT-d van, miért vennél új hajtókart?
Csak tényérokat kell rá szerezned, esetleg új külső csapágyat.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55543) Because válasza Acef (#55539) üzenetére


Because
őstag

meg vagy elégedve a bringával amúgy? még nyáron találkoztam egyel és megtetszett, lehet jövőre beneveznék rá :)

(#55544) Valkűr válasza Gellow (#55542) üzenetére


Valkűr
őstag

A hajtokar éppen Deore szintű azért nem akarok ugyan ezt...A váltok , fékek XT, ez van hátul. Sajnos a külföldi oldalak kizárva mert annyira nem értem az Angolt, h itt bátran tudjak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55545) Gellow válasza Valkűr (#55544) üzenetére


Gellow
újonc

Akkor a linkelt darab illene a szetthez. :)

Nem is nagyon kell, csak pár kitöltendő mezőn múlik a dolog. Ha van segítséged, nyugodtan. Ajánlott oldal. Esetleg beszéld meg valakivel, aki mostanában amúgy is rendelne, úgy a postaköltséget is felezhetitek, 250 € fölött pedig ingyenes. Ilyen hajtókarral, lánccal, fogsorral, egyebekkel könnyen összejön az.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55546) Pttypang


Pttypang
veterán

Fokent outisokat kerdeznek, hogy a felnit mivel szoktátok tisztítani és milyen gyakran?
Most nem fektisztitora gondolok, nyilvan az lenne egyertelmu, de zon kivul milyen eszkozokkel, vagy egyeb anyagokkal? Egy esos kor utan pl letakaritjatok a felnit is jobban?

[hobbi kerekparoskent en montizok, de felnifekkel, mert ez van, most pedig takaritas utan nagyon harap a hatso fekem, pedig en a fekpofara gyanakodtam eloszor. :)]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55547) Gellow válasza Pttypang (#55546) üzenetére


Gellow
újonc

Sima tárcsaféktisztító (Brekutex, Dynamic stb., autós-motoros boltban 1500 forint egy flakon), tiszta rongy / papírtörlő. Semmi extra. A fékpofákon ugyanez. Főképp akkor érdekes, ha össze van fogdosva, zsírozva, de amúgy te érzed, hogy mikor reszel a homoktól, avagy fog kevésbé a fék. Amikor V-fékem volt, én 1-2 heti rendszerességgel töröltem át, de a havi rendszeresség is elég. Ennél több nem kell neki normál esetben. Ez így érvényes a tárcsafékre is, a kellékek pedig ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55548) Pttypang válasza Gellow (#55547) üzenetére


Pttypang
veterán

Most valtottam es szorozsirrol atalltam muszerolajra, illetve erre a decathlonos lancolajra, mivel ugy dontottem, hogy raszanom azt az idot, hogy attorlom ~100 km-enkent a lancot es szemenkent nyomok a csatlakozasi pontra egy csepp olajat, igy normalisabbnak tunik a dolog.
A felni tisztisa kozben a gumira gondolom figyelni kell, mert a fektisztito elegge nagy ellensege a guminak.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55549) Gellow válasza Pttypang (#55548) üzenetére


Gellow
újonc

Én már szanaszét fújtam a gumikat is, semmi bajuk nem lesz tőle. Max nem a felnire locsolod a cuccot, hanem a törlő felületre. Egyből párolog, nincs ideje megmarni a dolgokat. Sok úgysem kell belőle. De nyugodtan spriccelhető kevés a fékpofákra is, nem probléma.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre, nem egyeNlőre. Fogjad már föl!

(#55550) Pttypang válasza Gellow (#55549) üzenetére


Pttypang
veterán

Eleg durvan kiszarithatja a gumit, legalabbis amikor nagy mennyisegben hasznaltam, nekem ez volt a tapasztalatom.
[Mikor meg volt lehetosegem, behordtam a munkahelyemre es ejszakankent elnyomtam egy tubus fektisztitot a lancra, utana meg szorozsirral vegignyomtam. ;] ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.