Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#56198) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Három tányérosnál én is lenézegetek, terepen este a jó, mikor ha lenézel elesel, és ha le is nézel nem látsz semmit. :D

(#56202) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#56199) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na látod ez eszembe sem jutott! :Y

(#56200) truefx...K2?

(#56201) ---Lasali--- ...bár sötétben,főleg terepen,nem tekerek a hátsó lámpám kivilágítja az egész sort! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56203) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#56202) üzenetére

Eleinte én is furcsálltam hogy a Shimano olcsóbb országúti szettjeiben van fokozatkijelző de 105-östől már nincs. Én is kijelzős MTB-ról váltottam így kellett kis idő mire megszoktam. És még a mai napig lenézek néha hogy hol áll a lánc. :)

Més que un club!

(#56204) ---Lasali--- válasza Hasaggymeg (#56202) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hátsót azt még hagyján, azt érzem hol van, őskori kék LX váltókart olyan erővel kell nyomni a sor teteje fele hogy felvigye az XTR váltót, hogy már az egy fokozatjelző. :D Elől van nekem problémám, sokszor kistányéron marad, aztán csodálkozok miért csattog a lánc, mert full keresztbe van. :D Fájok ilyenkor magamnak.
Ránk ilyenkor állandóan ránk sötétedik, de nagyon, nem tudunk időben elindulni.. úgyhogy fent vannak a brutális lámpák elől, aztán azokkal megyünk nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#56205) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A Tescoban láttam most fémházas, tölthető akksis lámpaszettet sérült csomagolásban féláron: 3000 Ft körül párban. Szerintetetek megéri? Sokat nem megyek közvilágítás nélkül sötétben, bár a ma reggeli ködben látszhattam volna jobban is ennél.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#56206) rétisün válasza Napfénysüti (#56203) üzenetére


rétisün
veterán

sőt, régebben még a sora fékváltókar is flight-deck kompatibilis volt, aztán ez szépen egyre feljebb került, most már talán csak a dura-ace ilyen.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56207) Napfénysüti válasza rétisün (#56206) üzenetére

Ha egyszer elektromos Shimano váltóm lesz (Ultegra vagy Dura Ace Di2) akkor legalább a Garminom azzal kompatibilis és ki tudja majd jelezni a fokozatokat. ;]

Més que un club!

(#56208) rétisün válasza Napfénysüti (#56207) üzenetére


rétisün
veterán

a garmin már ilyeneket is tud? :Y

amíg van egy pár 105-ös fékváltókarom tartalékban (gyűjtögetés rulez) meg még kapni is lehet, addig maradok a flightdecknél :U
igaz, tulajdonképpen nagy gyakorlati haszna nincs, hogy kijelzi a fokozatokat....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56209) Napfénysüti válasza rétisün (#56208) üzenetére

Én eddig csak hallottam erről a Flightdeckről, miket tud pontosan?

Igen a Garmin Di2 kompatibilis. Mondjuk nagy haszna szerintem sincs a fokozatkijelzésnek, úgyis érzésre váltogat az ember.

Més que un club!

(#56210) rétisün válasza Napfénysüti (#56209) üzenetére


rétisün
veterán

az enyém a szokásos dolgokon kívül csak a fokozatkijelzést tudja (de pl. a funkciók váltogatását nem) a Di2 kompatibilis verzió viszont sokkal többet, sokkal több pénzért :))

SC-7900 FLIGHT DECK kerékpárkomputer

• Többféle menettulajdonság mérésére, például sebesség, távolság, tengerszint feletti magasság, pulzusszám, pedálfordulat, stb.
• Pulzusszám-mérő: Biztonságos és hatékony edzési lehetőséget nyújt, amely figyelembe veszi a kerékpáros pillanatnyi fizikai állapotát is.
• Vezeték nélküli felügyelet/figyelemmel kísérés a továbbított adatok kódolásával. A kódolt 2,4 GHz-es jelek figyelése a pontos megjelenítés érdekében, a mások zavarása nélkül, még csoportos kerékpározás közben is. Egyszerű beállítás, stílusos megjelenés.
• A kódolt jeltovábbítás kiszűri az elektronikus eszközök közti zavart
• Magasság és lejtő hajlásszöge. A lejtő dőlésszöge pedig segíti a hatékonyabb pedálozásban.
• Vezeték nélküli kapcsolat a PC-vel. A menetadatok átjátszása a számítógépen való elemzéshez.
• Tökéletes Di2 integráció

A vezérlőegység megjeleníti a töltöttségi szintet, a rendszer állapotát,
az áttételi fokozatot, és sok más fontos adatot. Egyetlen rendszer
minden funkciót ellát.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56211) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#56203) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezek szerint a kezdő,olcsó vasakat nyüvő mugliknak kell csak kijelző,a profik érzik a sebességeket? ;] Teszek egy ilyent,hogy lássam! :DDD

(#56204) ---Lasali---...ha hazarohanok 5 percre levő munkahelyemről,marad egy órácskám a sötétedésig.De akkor sem evés,sem sz@rás,csak öltözés és spuri! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56212) rétisün válasza Hasaggymeg (#56211) üzenetére


rétisün
veterán

menj egyből munkából, máris spóroltál 5 percet :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56213) Napfénysüti válasza rétisün (#56210) üzenetére

Ha belegondolok nekem németből rendelve volt annyi az Edge 510 bundle mint az a Di2-es Shimano Flightdeck. :B

Hasaggymeg: ha a gyártó szemszögéből nézem akkor ők valahogy így gondolkodhattak. :K

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#56214) Because válasza Hasaggymeg (#56211) üzenetére


Because
őstag

csak nincs tiltva a wc-én evés a melóhelyen :U

(#56215) MPowerPH válasza Napfénysüti (#56199) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elobb utobb... :/ Probalgattam, de nehez raszokni. Az a kijelzo ott olyan magyugtatoan hat. En alt. a kozepes tanyeron megyek, azzal majdnem lefedem a teljes hatso sort, csak a legbelso 32-est nem. Ezert ha elol a nagy tanyeron vagyok, akkor siman elkeveredek. Vazz, lehet nekem is jobb lett volna elore csak a 2 lanctanyer?! :Y

XT-bol lehett kapni visszajelzoset, meg a nelkulit is. az meg mar nem olcso... Szoval nem tudom. Igazabol nem ertem, hogy mit zavar a kijelzo ott?! Vagy itt is a grammok hajtasa megy?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#56216) Hasaggymeg válasza Because (#56214) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kábé akkor esedékes harmadszor ennem mikor hazamegyek 15,30 körül és vécére inkább otthon megyek. :U

(#56212) rétisün...az mennyi is nekem? 2-2,5km? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56217) JackFeryll válasza rétisün (#56210) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ki a halál vesz ilyet 100 ezerért ? :D

(#56218) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Nem vagyok egy fixi rajongo, de ez azert nem csunya.

[ Szerkesztve ]

(#56219) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#56218) üzenetére

Fékkel felszerelve simán elfogadnám városi rohangálósnak. :K

Més que un club!

(#56220) Solad válasza Runner_fxr (#56218) üzenetére


Solad
őstag

Ja, de még szebb lenne váltóval és fékekkel ;]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#56221) Runner_fxr válasza Solad (#56220) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is váltóval és fékkel kéne, de olyan szép letisztult így ahogy van. :)

(#56222) Solad válasza Runner_fxr (#56221) üzenetére


Solad
őstag

Valóban. Talán a kormánnyal nem vagyok kibékülve.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#56223) Hasaggymeg válasza Solad (#56220) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, de még szebb lenne váltóval és fékekkel és teleszkóppal....de a csengőt és a küllőprizmát se felejtsük el! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56224) ivana válasza Runner_fxr (#56218) üzenetére


ivana
Ármester

Azért szerintem egy bianchi pálya vázat utcán hasznápni eretnekség. Mondjuk szerintem nem is oda van ez egy sima pálya gép erősen kétlem, hogy lehetne kontraanyát rakni erre a kerék szettre.

(#56225) Because válasza Napfénysüti (#56219) üzenetére


Because
őstag

városi rohangáló??? ezen nincs csomagtartó, min viszed haza a rekesz sört? :Y

(#56226) Napfénysüti válasza Because (#56225) üzenetére

Amennyi sört iszom ahhoz nem kell csomagtartó. :DDD
De melóba simán járnék vele, odáig felesleges a váltó.

Més que un club!

(#56227) szjoci válasza Because (#56225) üzenetére


szjoci
őstag

A kormányt vízszintbe rakod és megáll rajta ;]

(#56228) ivana válasza szjoci (#56227) üzenetére


ivana
Ármester

Én mentem már úgy kossal, hogy kerékszettet vittem a kormányon elég vicces volt. Öcsém meg tanyabike kormányon vitt hangszórót :DDD

(#56229) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#56219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sok hülyeséget csináltam már életemben,de meggondolnám 2x is mielőtt fixis múlt nélküliként ezzel így bevállalnék egy budapesti furikázást. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56230) rétisün válasza JackFeryll (#56217) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg nem 100 ezerért, és nem kis hazánkban, de gondolom azért fogy.....és a campagnolo saját, hasonló cucca se lehet kevesebb. :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56231) Pttypang válasza Napfénysüti (#56199) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a marokvaltorol lekopott az elso valto masodik fokozatanak jelzese, mert ha fejreallitom a bringat, pont azon tamaszkodik meg..

Everybody lies.

(#56232) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#56229) üzenetére

Oké de én vidéki vagyok. Bár itt is vannak bringás szemmel érdekes dolgok. :D

Més que un club!

(#56233) JackFeryll válasza rétisün (#56230) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nem tudom rossz ránézni :D, Garmin Edge 1000 és csókolom.

(#56234) MineFox54 válasza JackFeryll (#56233) üzenetére


MineFox54
őstag

Ja, amúgy szörnyű kinézetű a flightdeck.

(#56235) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, megjott az XTR hajtomu. Osszevetve az ugyan azon szerias XT-vel, sulyban 160g -al konnyebb. Es mas a tanyerok fogazasa is, eleg sok helyen van kulonbseg. Nem tudom magyarul mi a nevuk a fogaknak, de az XTR -en ami felelos valtaskor a lanc atemeleseert, azokbol tobb van, es mas a kialakitasuk is.

Don't Tread On Me

(#56236) Hasaggymeg válasza MPowerPH (#56235) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Láncfelszedő tüskék.

(#56232) Napfénysüti...én is. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56237) Because


Because
őstag

tessék vásárolni: Focus Raven 2.0

máshol drágább és ráadásul holnap a hervisnél, -25% online bármire :)

[ Szerkesztve ]

(#56238) Normi™ válasza Hasaggymeg (#56198) üzenetére


Normi™
őstag

Nem jutottam sokkal előrébb sajnos.Azt megállapítottam,hogy az első agy haldoklik,van benne 2000km és eléggé serceg,ropog,majd a szerelő szétszedi,de jön a másik agy,szóval ez nem érdekel.Leszedtem a láncot és a középcsapágy nagyon picit kattog,de alig hallható,lehet tök normális hang.A hátsókerék szépen fut,semmi recsegés,ropogás,a racsni és épnek tűnik.A láncot nem kentem újra,Rohloff olajat használok,azt hiszem 180km után sem szabadna így kattognia.Már ezer éve nem mosom vízzel,inkább sűrűbben törölgetem portörlő ronggyal meg tisztítom és kenem a hajtást.Egyelőre nem jövök rá mi kattog,ma is mentem egy laza 30km-ert és az elején(első 5-6km) kattogott majd elhallgatott.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#56239) Hasaggymeg válasza Normi™ (#56238) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kazetta kopogását nem fogod hallani csak terhelés alatt.Az olyan szokott lenni,hogy ha kopogás közben váltasz akkor vagy elhallgat,vagy megváltozik az üteme,mely mindig gyorsabb mint a csapásszám,hisz a szabadonfutó forgásával függ össze.Ha meg gurulsz és nem hajtod,vagy terhelés nélkül "üresben" hajtod nem kopog.Legalábbis ezt tapasztaltam.
Bevause...tetszik ezek a nagyárúházak milyen részletesen leírják a millás bringa specifikációit. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56240) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#56239) üzenetére


MPowerPH
félisten

"tetszik ezek a nagyárúházak milyen részletesen leírják a millás bringa specifikációit. "

Pont akartam en is irni... Azert nem art tudni, miert fizetsz ki egy es negyed millat. :)

Don't Tread On Me

(#56241) Normi™ válasza Hasaggymeg (#56239) üzenetére


Normi™
őstag

Értelek,logikus lehet,mert a racsni is ugrott párszor és eléggé kotyog a kazetta,mondjuk nem tudom mi a normális,de a sor eléggé mozog.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#56242) Jimmy66 válasza Because (#56237) üzenetére


Jimmy66
senior tag

48-as nincs! :((

(#56243) Toomy válasza Hasaggymeg (#56216) üzenetére


Toomy
senior tag

Na ezért van nekem sok km-em. 25-re lakom a melóhelytől, de ma reggel pl. 52 volt a bemenet és 72 a haza.

A bort én a kulacstaróba szoktam beszúrni. De van hogy veszek egy karton 2l -es ásványvizet és azt a kormányra felcsapom majd óvatosan hazakarikázok vele levezetésképpen kb. 200m. :) Csak addig ne ugorjon senki elém a sétálóutcán. :)

(#56244) rétisün válasza Toomy (#56243) üzenetére


rétisün
veterán

én ilyenkor télen (meg nyáron ha délutános vagyok, előtte) szoktam kerülővel menni-jönni. illetve újabban már arra is képes vagyok, hogy délutános után még elkarikázzak a közeli kerékpárútra, ahol autók nélkül tudok menni a tök sötétben, ez olyan 40-50 km, attól függően mekkora kerülőket teszek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#56245) Hasaggymeg válasza Normi™ (#56241) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kazetta dolog elég macerás,kevesen javítják,újonnan meg rohadt sokba kerül,ha egyáltalán találsz.Én azt csináltam,és neked is javaslom,hogy levettem (valami 10-12-es imbusz),kivettem a gumi tömítőgyűrűt,átmostam Brigeciollal a kazettát (mivel szétszedéshez nem volt kedvem többezres szerszámot is vásárolni),kiszárítottam,megpakoltam a szorítógyűrű (kónusz?) tetejét gépzsírral,majd betettem a sütőbe és addig melegítettem amíg a zsír folyékonnyá nem olvadt és be nem folyt a gyűrű mellett a kazettatestbe,majd kivettem és hagytam szobahőmérsékleten,lassan lehűlni.Alul szinte ki is folyik a zsír sütőben,de marad elég benne is.Enyém LX agyon volt,~2000 után kopogni kezdett,de utána többet nem volt bajom vele.

(#56243) Toomy ...nagy mágus vagy te hallod,a 25km-es utat már 75 alatt is megteszed.Teret görbítesz vagy mi? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#56246) belaazallat válasza rétisün (#56244) üzenetére


belaazallat
addikt

Itt a megoldás, nekem is otthonról kell bejárnom melózni. Potom 285km, kerülővel több. ;] Igaz időbe el kellene indulnom, hogy beérjek, illetve haza.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#56247) Pttypang válasza Toomy (#56243) üzenetére


Pttypang
veterán

En is indultam mar el boltba venni egy turorudit, aztan 40 kilometer utan eszembejutott, hogy boltba indultam :DDD

Everybody lies.

(#56248) Because


Because
őstag

na akit érdekel edigitalnál bicók: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56249) #48525824 válasza Runner_fxr (#56218) üzenetére


#48525824
törölt tag

utálom mikor szarrá van hézagolva a kormánynál :D

(#56250) ivana válasza Hasaggymeg (#56245) üzenetére


ivana
Ármester

Gumi gyűrű van rajta azt kell kiszedni. És szababdon futót olajozni kell nem zsírozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.